Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.08. 12:53:54

Itt lehet majd nézni a bemutatását, ha érdekel valakit.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.08. 10:38:35

Jó sokan lesznek holnap délelőtt Xavi első edzésén.

❗️The only available first team players during Xavi’s first training sessions will be Riqui Puig, Oscar Mingueza, Iñaki Peña, Luuk de Jong and Umtiti.

A többiek vagy sérültek, vagy elutaztak a válogatotthoz.

Robi, Piqué, Pedri, Nico és Eric viszont úgy néz ki ott lehetnek majd Xavi első meccsén az Espanyol ellen, addigra felépülnek.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.08. 09:14:48

mess2009 írta:
2021.11.08. 08:53:16

végrehajtási idő - gyors labdajáratás igen ebből is van keresztbe, hátra, az ellenfél ötösén is.... a labda járhat gyorsan de a támadás ettől még lassú.
Szerintem ez nincs már meg.. Nyomokban sem. A gyors labdajáratás Lucho után teljesen eltünt(lehet már ő alatta is) Amire it gondolt a szerző az , az erős,gyors, pontos! passzok. Nem az ellenfél 16osától, a félpályáig visszarugott Roberto, Pedri, Busi, Alba féle alibik....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.08. 08:53:16

azt nem tudom mennyire az övé az a 12 pont ami a cikkben szerepel, de van néhány ami engem inkább aggaszt...
Proaktivitás - a játék az ellenfél térfelén igen ebből sokat látunk, és sok végzetes kontrát miatta.
gyors védelem. netán nem inkább gyors csatársor?! (E.Garcia??? mint gyors...)
végrehajtási idő - gyors labdajáratás igen ebből is van keresztbe, hátra, az ellenfél ötösén is.... a labda járhat gyorsan de a támadás ettől még lassú.
mezőnyfölény na ebből igazán sok van álltalában az eredményét láthatjuk.
említhetném még a Barca DNS-t is de nem akarok olyasmit lebecsülni amiről igazán nem is tudom hogy micsoda.(a szólamokon túl)
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.07. 15:06:16

Egy kis érdekesség abban, hogy Xavi váltja Barjuant a padon:

Sergi Barjuán made his final start for FC Barcelona in February 2002 at the Stadio Olimpico in Rome. He was substituted in the second half and replaced by Xavi Hernández.

A sors furcsa fintora talán. :wink:

Kíváncsi vagyok nagyon a holnapi első sajtójára. Mai napig emlékszem Pep első szavaira a bemutatásán, hasonló mentalitású szerintem Xavi is. Tudom, más volt a helyzet akkor és most, de itt inkább a két személyre gondolok.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2021.11.07. 10:25:39

Egyreszt nagyon orulok hogy Xavi visszater, izgalmas lesz hogy mikent fogja osszerakni a csapatot…

DE mar megint sikerult a maximumot bukni anyagilag 🙈
Fizetjuk a 20-25 milla karteritest koemannak es 5 milla kivasarlast xaviert. Egyszeruen nem tudunk kiszalni ebbol a balek modbol :(
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2021.11.06. 20:39:23

Ez a "La Massia növendékek Xavi keze alatt boostot kapnak" nincs kicsit túldimenzionálva? A Bayernben, a Cityben, és az Al-Saddban 0 darab LM játékos volt (na jó, 1 - Thiago), és mégis ment a tikitaka.

A tiszta koncepció, tekintély, nyugodt légkör simán hozhat jó dolgokat a csapatba, de pusztán attól várni bármi többletet, hogy barca növendékek vannak szerintem naivitás. Az persze ettől még szimpatikus, dícséretes hogy sok a fiatal, és rájuk lesz építve, csak az meg nem választás volt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.11.06. 18:21:25

Természetesen sok sikert neki,egyik kedvenc játékosom volt,ahogy Koeman is. Peppel mással összehasonlítani,kiemelni cule,felesleges. Minden a közegben fog múlni,s türelmen. Koeman is óriási Barca játékos volt,feladott rengeteg dolgot,ingyen is csinálta, ha nincs nyugalom borzasztó nehéz lesz. De a legjobbakat Xavinak és a csapatnak is, egyszerűen a maiból is lejött,hogy a rutin fontos,ezt le kell tudni hozni,S nem ikszelni. Minden pontra szükségünk lenne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.06. 12:47:25

Én bízom a játékosállományunkban. Ha nem idénre, akkor jövőre már félig-meddig komplett játékos lehet belőlük jópár. De én rövidebb távban is bízom, 2 okból kifolyólag:

- A gerinc Masiás, azt tanulták, amit Xavi is alapnak fog tekinteni. Ha egyénileg nem is lennének annyira jók, akkor is jók lesznek együtt. Tudják az alapokat, nem nagyon kell megtanítani nekik, csan engedni kell, hogy kijöjjön, és nyilván még csiszolgatni - ami Koemannál nem volt meg.
- Láthattuk, mit tud jelenteni az edzőkülönbség. Láthattuk, mit játszott pár fiatalunk Koemannal, és aztán mit LE-vel a válogatottban. Oké, LE stílusa egész más, rendben van, de pl Gavi beépítésére volt kb 2 napja. Több, mint elfogadhatóan megoldotta, senki nem tippelte volna meg sem a korát, sem azt, hogy épp debütált. Épp emiatt, ha Xavi nincs is LE szintjén edzőként, akkor is hirtelen javulást várok a fiataloktól, és főleg azt, hogy meg legyen a helyük a csapatban.

Ettől még előre és hátra kell 1-2 sztárigazolás szerintem is. Hátra elég egy, előre középre és jobbra is 1-1. A kp szerintem meglesz bőven, és valakit még el is fogunk tudni adni onnan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.11.06. 12:40:54

Szerintem nem szabad azt várni, hogy Pep 2.0 legyen. Én azt várom, hogy ő nem XY 2 lesz, hanem Xavi Henández, saját maga. A téli erősítésekben én sem hiszek, de megmondom őszintén, hogy inkább távozók terén várok mozgást a csapatnál. Még azt is megkockáztatom, hogy nem is kellene senkit hozni a télen. Aki nem kell, hátha el tudjuk adni, még ha potom pénzekért is. Aztán nyárra majd kialakul, hogy ki válik be, melyik poszton van tényleg szükség másra. De lehet, hogy ez hülyeség.. :?:
Xavi most majdhogynem a 0-ról tudna kezdeni. És én reménykedek benne, hogy a mindenféle posztra igazolás helyett, megpróbálja a fiatalokat beépíteni a csapatba, még akkor is, ha ingyen jönne az a valaki máshonnan. Agüero igencsak jól jött volna, de max. 1-2 évet tudna segíteni a csapatnak, ha egyáltalán 100%-os formában vissza is tudna jönni. És az a baj, hogy akik ingyen tudnának jönni, és tudnák a fiatalokat is tanítani, azok is a pályafutásuk végefelé járnak többségében. Ilyen játékosokra pedig nem lehet építkezni.
Úgy gondolom, hogy Xavi a B csapat állományával is valamilyen szinten képben van. És ha valaki, akkor ő tudhatja, milyen taktikával lehet ma a spanyol bajnokságban eredményes lenni. BIztosan, hogy az első pár meccsén többféle taktikát is ki fog próbálni. Kísérletezni kell. Ha a fiatalok helyét megtalálja a csapatban, akkor a BL indulás helyeket igenis megszerezhetjük.
Én nem látom úgy, hogy a keretünk csak közepes lenne. Jó kis keret ez, hiába a sok rutintalan fiatal. Ha nem lenne ez a sok sérült, azért bővebben lehetne válogatni.
Ha már azt látom a Barçán, hogy van elképzelés, van akarás, van taktika és az iramosabb meccseket is jobban bírják, akkor már azt mondom, hogy igen, fejlődtünk. A helyzet kihasználást nagyon-nagyon javítani kellene. De én már most is ujjongok, ha végre valaki a 16-os környékéről rárúgja a labdát és nem hátrafelé passzolgat, még akkor is, ha a stadinból kilövi. Mert látom, hogy végre valaki próbálkozik, csinálja. Mingut is sokan szidták a Kijev ellen, hogy milyen homály beadásokat adott, de legalább beadta, próbálkozott, és egyszercsak meg is lett az eredménye - mégha marha nagy mázli is kellett hozzá, de akkor is meglett.
Ha Xavi ezeken az egyéni hiányosságokon tud fejleszteni, és beléjük veri, hogy meló, meló, meló kell az edzésen is, és akkor meccsen is menni fog, akkor látványos focit tudunk majd játszani, és idővel az eredményesség is meglesz.
Én Xaviban és a fiatalokban is hiszek, szerintem jó kis srácok ők.
Attól sem félek, hogy a "nagyöregek" nem fogják az edzőt látni benne, és ne tisztelnék. És kíváncsi leszek, hogy ő kihagyja-e őket a kezdőből, ha 1-1 fiatalt úgy lát, hogy jobban teljesít.
Most lehet ezzel a mondatommal mumus leszek, de ha még Messi itt lenne, lennének fenntartásaim. Mert nem biztos, hogy ő elfogadná edzőnek Xavit. A tisztelet meglenne, mert játékostársakként úgy gondolom, hogy nem voltak köztük nézeteltérések, nem versengtek ugyanazért a posztért.
Sokan lesajnálják az arab bajnokságot is, hogy ott nem nehéz eredményeket elérni. De azért az utóbbi időben mégiscsak Xavinak sikerült ott hódítania. Nem követem az arab bajnokságot, de ott is már elég nemzetközi a helyzet. Nemzetközi játékosállomány, szakemberek. Ki tudja, lehet, hogy a spanyol közép- és kiscsapatok stílusa nem is különbözik annyira az arabokétól. Én nekünk jelenleg ezeket a csapatokat kell magabiztossággal vernünk, nem a rangadókon brilliroznunk. Az majd idővel.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.06. 12:02:40

Játékosként számomra a világ legjobbja volt, nekem többet ért, mint Messi.
Csodát nem várok a közepes képességű játékosállomány miatt, de egy szervezett, időnként jó focit igen.
Én is osztom azt a véleményt, hogy hosszú idő után érdemes lesz meccset nézni miatta.
Jövőre talán sikerül megerősíteni néhány poszton a csapatot, akkor lehet nagyobb elvárás is, mint ami az idei szezonból lesz.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.06. 11:11:27

Üdv újra itt Maestro =D>

Nagyon örülök neki, karizmatikus, és a játékintelligenciáját azt hiszem senkinek sem kell bemutatni.

Viszont tartok is tőle hogy számára túl korai, ha kizárólagosan a"minden áron tikitakát" akarja nyomatni, modern játékelemek-fejlesztések nélkül akkor könnyen lehet hogy az ami Qatarban ment az itt nem fog működni. Gyönyörű ahogyan megtanította játszani a srácokat, de ne felejtsük el hogy arrafele az egész foci jó 15-20 évvel le van maradva, elég megnézni az ellenfél helyezkedését, Európában a Top10 bajnokság kiscsapatai is fegyelmezettebben védekeznek.
Ha a gólvonalnál is 3mat passzolós felfogást akarja erőltetni, kiegészítve a "lendületből kapura játszás helyett tartsuk a labdát kontralehetőségnél hátha az utolsó ember is visszaér az ellenfélnél" eszközzel abból könnyen lehet hogy itt ugyanaz az elképzelés nélküli állófoci lesz mint amit nem egyszer láthattunk, de bízom benne hogy bölcsebb és naprakészebb ennél.

Nem várom hogy Guardiola 2.0 legyen és szétverjük a világot, nem is szabad túl magasra tenni a lécet, amit elvárok:
*Végre egy konkrét állandó szisztéma kialakítása, olyan ami a csapathoz illik és hosszú távon sikerre vezeti, tudjuk mit akarunk játszani(az utóbbira talán Valverde első 1-1.5 éve óta nem volt példa)
*Kemény kéz, már Messi nagyságával sem lehet takarózni ezért teljesen szabad kezet kell kapnia és ezt jól használnia, ne legyen több tingli-tangli edzés és szent tehenek gyülekezete
*Nyugodt légkör megteremtése, egy olyan csapatot rakjon le az asztalra ami a későbbi edzők számára is vonzó legyen

A fiatalokat nem is írom, mert ebben szinte biztosak lehetünk hogy őket örömmel fogja használni, beépíteni és megtalálni a helyüket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.06. 11:05:40

Sok sikert neki, végre izgalommal ulok majd me le a tv ele, az elmult 2-3 evben ilyen nem volt.

Az al-saddal nagyon szép focit játszott és ha al-bayatit meg ali asadot meg tudta tanitani tikitakazni, remelhetoleg itt sem lesz gond.

Az viszont nagy kar h jatekosugyileg az utobbi 20 ev leggyengebb barcajat kapta meg, lenyegeben ott tartunk h vilagklassgis nincs a keretben, jo jatekos is max 3-4. Ez az ev valoszinuleg kuka, es remelem nyarra lesz annyi penz, hogy 2-3 jatekost (kozepso vedo, jobb oldali tamado, csatar) tudunk hozni.

Kivancsi leszek erre a kalandra, szivbol kivanom h jol suljon el ez az egesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.06. 09:45:56

Ronaldinho&Barca írta:
2021.11.06. 08:36:50
Az utóbbi kínkeserves évek, időszak után az egyik ha nem a legszebb reggel ez, vissza tér egy igazi culé, Maestro! Hihetetlen módon örülök Xavinak, mindent tud a játékról, Barca szív dobog benne, és nem gondolkodott hogy ebben a szrban amiben van a csapat, jöjjön-e. Azt sajnálom hogy Leo ezt nem élhette itt meg, mekkora lett volna. Nálam Xavi játékintelligenciája Pep szintjén van. Üdv újra itthon Xavi!
Ugyanígy keltem fel én is reggel, nagyon rég örültem ennyire. Ennyi kínkeserves év után, meg ilyen szottyadt Setienekkel a kispadon, végre van egy igazi culé ismét a csapat élén. =D>

Egy kis videós szösszenet, amikor belép az öltözőbe majd: :D
https://twitter.com/BarcaBall1/status/1 ... T6-8A&s=19

Üdv itthon Maestro! :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.06. 09:39:24

Nem tudom mennyire volt ez elhamarkodott lépés, de összességében örülök. Játékosként Top3 kedvencemben benne van, és lerí róla, hogy nem egy buta csávó, van agya a focihoz.
Van honnan visszajönni, megpróbálok Januárig egy rossz szót nem szólni, én onnantól szeretnék már valami szépet és eredményeset is látni.

Laporta-tól ez nagy húzás volt, egy Setien 2.0-ra nem lennének kíváncsiak az emberek, de szerintem Xavi alaposan megdobja majd a nézőszámot is. Meg a fiatalabb tehetségeknek is vonzó lehet, nyilván nem annyira vonzó név, mint Messi volt, de "kirakatembernek" teljesen jó. Az már csak hab a tortán ha jó edző is :D

Az is tök jól van lekommunikálva, hogy felóba kifizette a lelépési díjat, de ebbe simán van egy olyan, hogy megdobták a fizuját és végülis visszakapja a klubtól évekre lebontva. De nyilván azon se lepődnék meg, ha nem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.11.06. 09:29:42

Zozzy 5 írta:
2021.11.06. 09:20:00
Biztos, hogy nem történnek majd csodák az elején, és hogy döcögős kezdés lesz, de az is biztos, hogy újra érdemes lesz meccset nézni! Nagyon örülök neki, hajrá!
Nem lehet, lehet rosszabb mint az elődei, ugyanis a léc nincs túl magasan. De amit, az utolsó két edző leművelt itt arra nehéz szavakat találni.

A másik dolog mennyivel másabb a játékosok kapcsolata Laportával, mint a tolvajjal volt. Nem hiszem, hogy Barto haza tudta volna hívni Xavit, vagy akárki mást. Azt hiszem kell ide Xavi, jó döntés. Bár szomorú, hogy nem volt más a kalapban.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.06. 09:20:00

Biztos, hogy nem történnek majd csodák az elején, és hogy döcögős kezdés lesz, de az is biztos, hogy újra érdemes lesz meccset nézni! Nagyon örülök neki, hajrá!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.06. 09:05:56

Cseri írta:
2021.11.06. 08:57:12
Az utóbbi évek legjobb híre! Tegyük hozzá, hogy az első évben csoda nem várható. A mai meccs után lesz 2 hét, ami arra talán elég lesz, hogy írányt adjon a fejeknek, meg az arcoknak.
Én hiszek abban, hogy nekünk, szurkolóknak lesz bőven fejlődés már kb januárra. Szebb, ötletesebb, frissebb lesz a játék. Hogy ehhez komolyabb eredmények is párosuljanak, ahhoz szerintem is minimum a következő évig kell várni. Nyáron még talán valami komolyabb játékos is érkezhet majd. Én úgy képzelem a dolgot, mint Pepnél, hogy lesz egy jó fiatal mag, de főleg a védelembe és a támadósorba kell 1-2 klasszis, hogy újra legalább valamennyire esélyesek legyünk jobb BL szereplésekre. Nyárra majd kialakul, kit tudunk hozni, aki neki is megfelel - télen még szerintem ezek maradnak pletykák, nincs lóvé. Hacsak nem akarunk már most megválni vagy Pedritől, vagy De Jongtól, akikért komoly pénzt lehet kapni.
Szóval én idénre már szebb játékot várok, jövőre meg előrelépést az eredményekben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.06. 08:57:12

Az utóbbi évek legjobb híre! Tegyük hozzá, hogy az első évben csoda nem várható. A mai meccs után lesz 2 hét, ami arra talán elég lesz, hogy írányt adjon a fejeknek, meg az arcoknak.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.11.06. 08:36:50

Az utóbbi kínkeserves évek, időszak után az egyik ha nem a legszebb reggel ez, vissza tér egy igazi culé, Maestro! Hihetetlen módon örülök Xavinak, mindent tud a játékról, Barca szív dobog benne, és nem gondolkodott hogy ebben a szrban amiben van a csapat, jöjjön-e. Azt sajnálom hogy Leo ezt nem élhette itt meg, mekkora lett volna. Nálam Xavi játékintelligenciája Pep szintjén van. Üdv újra itthon Xavi!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.11.06. 08:16:06

Üdv itthon, Maestro. Tégy rendet
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.11.06. 07:31:01

Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.11.06. 04:25:58

A Barca oldalán is hivatalos! Welcome home!

https://www.fcbarcelona.com/en/football ... lona-coach
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.05. 22:30:47

Barcelona president Joan Laporta announces: “Xavi will be our manager. He’s set to join Barça as new coach - we’re preparing and signing the contracts”, he confirmed to @mundodeportivo.

Xavi will sign until June 2024, never been in doubt. He’s back. (Fabrizio Romano)
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.05. 21:24:51

Higgyünk benne, hogy a huzavona ez érkezés körül nem annak jele, hogy a Clubon belül van ellentábora. Hétfőre kitisztul a kép.
Válasz küldése