Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.11. 08:08:13

bence0330 írta:
2021.05.10. 22:59:01
Chino írta:
2021.05.10. 22:18:42
Nem láttam tőle meccseket, de amíg Messi itt van a játékunk alapjaiban nem fog megváltozni.
Én nagyon szívesen látnám jövőre a B-csapatnál. Az egyértelmű mindkét fél részéről, hogy előbb-utóbb az A-csapatnál fog kikötni, a kérdés a mikor. 1-2 évet sztem simán maradhatna ott, nem hiszem, hogy neki derogálna vagy akkora visszalépésként fogná fel, hogy nem vállalja el. Plusz megismerhetne néhány fiatalt is, akik vele akár fel is jöhetnének. Akkor pedig talán lesz olyan helyzetben a klub, hogy kaphat néhány "saját" játékost is, akikkel a koncepcióját megvalósíthatná.
Igen, valószínűbb, hogy 2-3-4 év múlva köt itt ki, de ahogy figyelem a híreket, Laporta többször felkereste a közelmúltban, és elvileg - ugyan a cikkek megbízhatóságát nem ellenőriztem - de Laportáék bizalma erősen megingott Koeman irányában, és valakit mindenképp akarnak keresni - elsősorban a német vonalból. De ugye Nagelsmann a Bayernnél kötött ki, TT a Chelsea-nél, és gondolom jelenleg onnan nem is áll éppen kifelé a szekere, lehet, hogy nem lesz ebből a vonalból semmi. És ha RK-t tényleg menesztik, lehet, hogy - feltéve, hogy Xavi is hajlandó rá - szinte muszáj lesz őt idehozni. Nem túl nagy rá az esély, de van, ezért is érdekelt kicsit alaposabban a munkája.
Amit írsz, sajnos lehet, sőt valószínű, hogy igaz, noha én nem vagyok benne biztos. Az Al Saddnál most az a helyzet, hogy itteni szemmel nagyon gyenge játékosok képesek ezt a játékot játszani, és elég hamar meg tudta őket tanítani. Az, hogy nem lőnek kétszer annyi gólt, mint amit lőnek, csak azért van, mert nincs minőség, főleg a befejezésnél. Ha most odatennéd a rendszerük végébe Griezmannt vagy Messit, szerintem egészen döbbenetes eredményekkel tarolnák le a bajnokságot, de ilyen 7-1-ekre is gondolnék közben. És akkor még nem is gondoltunk két gyorslábú középpályásra, mint DJ, Puig, és ha belenő, esetleg Pedri.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy elképzelt ideális világban, ahol Leot pont úgy játszatjunk, ahogy kell - értsd, kihasználni a világ legjobbját extraként, meccset eldöntő plusszként, nem köré építeni mindent - akkor én nagyon vizionálnék ebben egy potenciálisan nagyon erős Barcát, még a modern érában is, amely akár már már bő fél év alatt a szezon végére is kialakult stjlust játszik, és ha nem is érne még fel a csúcsra, de tudatos játékkal akár bajnokságot nyerhetne, és nem zúgna ki mindenkitől sok-kevés tipusú eredményekkel. Messi nyilván tökéletesen alkalmas lenne erre a játékra még 2-3 évig is, félig már játszotta is ugyanezt, mégiscsak Masiás. Csak valakinek be kellene fognia, a többiekbe meg önértékelést és önállóságot nevelni. Közben ugye újra életre kelne a Masia, mert most pl. Puig, de akár Alena is hiába remekelnek abban, amit beléjük neveltek, egész más szellemiségű csapatban nem tudják megvetni a lábukat. Sőt, más csapatban sem, mint ahogy Busquets, de ki tudja, talán még Xavi sem lehetett volna klasszis, ha eladjuk. Látszik is, hogy az eladott Masiások sem váltják meg a világot sehol, és ez nagyon, de nagyon nem jelenti azt, hogy nálunk nem lenne közülük néhány brutálisan jó. Azért is nem tudtunk pár éve már úgy beépíteni fiatalokat, mint régen, mert elütő a "nagy" Barca a kicsitől. Pedig ha belegondolunk, még így is jobban bejött sok posztra a Masiás, mint az 50 millás vásárolt társa. Ebben a gazdasági helyzetben rohadt sokat tudnánk spórolni, ha többet fel tudnánk hozni belőlük, hatékonyabban beépíteni őket, és erre Xavi látszólag alkalmas lesz, mert találkozna a Masiás jelen az ú múltjával és jelenlegi edzői filozófiájával, és ez egy elég komoly házasság lehetne. Rutin miatt szerintem is 2-3 év múlva jönne el ennek az ideje ideális helyzetben, de gyakorlatban meg csődben vagyunk, vannak Masiás játékosaink, akik közben szépen mennek a kukába, és szerintem ezek az érvek szólnának Xavi azonnali érkezése mellett - a gazdaságosság, megállítani ezt a tendenciát, és a Masián tanult focit modern verzióban játszva visszahozni a köztudatba, hogy a játék újra látványos legyen, és a Masiának több értelme legyen annál, mint hogy 2-3-4 milliókért adunk el mindenkit, akiből lehet, hogy nálunk legenda lehetne. A legtöbb Barca-szurkoló eleve ezért lett szurkoló, és noha szinte mindenki Messi-fan, azért senki nem szívesen nézi azt, hogy ő 34 évesen vagy eldönti a meccset, vagy nem addig meg látunk egy stabil oldalpasszos középpályát-támadósort, büszkén kempingezve a 16-os előtt.
Sajnos a valóságérzetem azt mondja, igazad van, Messi-függőségünkből nem fogunk kigyógyulni már, viszont teljesen elképzelhetetlennek mégsem tartom az ellenkezőjét, és azért ez az edző pedagógiáján és vaskézen is múlna. És ha valahogy elkezdenénk felépíteni ezt a modernizált régi rendszerünket, közben meg itt lenne Messi az út során, aki helyesen használva döntő faktor lenne legalább addig, amíg nem forrja ez ki magát 1-2 év alatt, meg úgy egyáltalán segítene áthidalni az átmeneti tanulóidőszakot (ezt a Koeman-szezont is hívhatjuk annak, de ez szerintem inkább egy kievickélés volt/lesz még egy évig, mint jövő kezdetét jelző átmeneti időszak), akkor az szerintem kb mindenki számára egy win-win szitu lenne, kivéve kis szerencsével a Madridiaknak. :)
Bocs, ha kicsit hosszú lett.
Elhiszem amit láttál, amit írtál, de..... Alma összehasonlítás a körtével.
Az a környezet, az a játékmentalitás egészen más, mint a magasabb szinten működő foci világban. Bizonyíték rá akár a Világ Szuperkupa, de a VB-k is. De bármilyen Ázsiai, Afrikai - Európiai csapatok összecsapásai.
Ezek a csapatok az európai fociban nem tényezők.
Az a játékstílus, amit leírtál, ott működik, ahol az ellenfél hagyja. Mifelénk már ezen régen túl léptek.
Én kedvelem a spanyol focit, de az angol stílus a nyerő ma.
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.05.10. 23:52:52

bence0330 írta:
2021.05.10. 19:26:24
Nem tudom, mennyire aktuális az érkezése, de ha jövőre nem is, az benne van a pakliban, hogy 1-2 éven belül itt lehet. Mutattatok itt pár highlights-ot, ami alapjaiban véve jól nézett ki, de az ilyenekben én nem bízom, mert egy topa védőről is lehet top csatáros rövid vidit összeállítani, úgyhogy megnéztem 3 teljes Al Sadd meccset kisebb kihagyásokkal végig. Ha valakit érdekel, talál ilyen full matcheket yt-on, én az Al Duhail (a 2. helyezett qatari csapat), az Umm Salal (10. a 12 csapatos bajnokságban) és az Al Nassr (5. helyezettek Szaúd-Arábiában) meccseket néztem meg.
Amit láttam benne személy szerint:

- Totál La Masia alap, akárkinél van a labda, mindig van körülötte 2-3 megjátszható játékos, soha nem találunk olyan szitut, ahol ez nincs meg.
- A Tiki-taka mára sajna összeforrt a kézilabdás tötymörgéssel, de itt szó sincs erről. Egy ilyen 16-os előtti letáborozást sem láttam, agresszív labdafelhozatal van, félpályán túl már súlypontátemelésekkel próbálnak üres területeket kialakítani, de főleg lapos, kemény, vonalak közötti felpasszokkal, kiugratásokkal. Pár húzásból kapu elé érnek, ha nem sikerül, akkor szélről ívelnek, középről lőnek 16-osn kívülről, esetleg egy rizikósabb kiugratással zárják le a támadást. Hátrapasszok csak akkor mennek, ha a labdás játékos előtt tényleg komoly fal van, és akkor is egy visszapassz, és már mutatják is oldalt magukat a többiek és fejlődnek felfelé megint. Minden támadást valamiféle agresszív próbálkozással zárnak le, nagyon hamar.
- Védők sosem kóricálnak az ellenfél 16-osánál, részben a fenti pont miatt, nem adogatják körbe a 16-ost 80-szor, és ehhez nem kell őket bevonni.
- Elég jó letámadás megy, nyomást gyakorolnak az ellenre, de túlzásba sem viszik, hogy túl nagy területek nyíljanak meg mögöttük. Olyan kellemes egyensúlyt éreztem ebben is.
- A játékosok látványosan alázatosan csinálják mindezt, bíznak a rendszerben, nem kapkodnak, tudják, mit csinálnak, magabiztosak, Xavi az elveit látványosan át tudta adni, ami azért elég jó jel. Eltekintve a stílustól, a pedagógia szerintem nagyon rendben van.

Nagyon tetszett, amit láttam. Nyilván lassan megy az egész, a játékosok képessége és sebessége szintekkel lejjebb van, az ellenfél védelme úgyszintén. De én nem látom, hogy akár a jelenlegi játékosainkból is ne lehetne ugyanezt megcsinálni fél év alatt úgy, hogy másfélszer ekkora tempóban menjen végig a laszti.
-
Na ezt nagyon jó volt olvasni, köszi hogy leírtad.

Én amúgy Laporta helyébe biztos Xavit hoznám jövőre. Így hogy Ő az elnök, (aminek én nagyon örülök) kb 100 % hogy a stílus nem fog változni. Így viszont ha van olyan edző aki tudja, hogyan és milyen játékosokkal kell megvalósítani a játékunkat, akkor az Xavi. És amúgy ha belegondolunk rengeteg példa van már előtte a stílussal kapcsolatba, hogy mit lehetne azon változtatni, modernizálni. Gondolok itt a direktebb Luis Enrique féle játékra, Pep cityjére, (pl. a mostani szezonba látszik hogy jó pár dolgot máshogy csinálnak mint az előző szezonba).
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.10. 22:59:01

Chino írta:
2021.05.10. 22:18:42
Nem láttam tőle meccseket, de amíg Messi itt van a játékunk alapjaiban nem fog megváltozni.
Én nagyon szívesen látnám jövőre a B-csapatnál. Az egyértelmű mindkét fél részéről, hogy előbb-utóbb az A-csapatnál fog kikötni, a kérdés a mikor. 1-2 évet sztem simán maradhatna ott, nem hiszem, hogy neki derogálna vagy akkora visszalépésként fogná fel, hogy nem vállalja el. Plusz megismerhetne néhány fiatalt is, akik vele akár fel is jöhetnének. Akkor pedig talán lesz olyan helyzetben a klub, hogy kaphat néhány "saját" játékost is, akikkel a koncepcióját megvalósíthatná.
Igen, valószínűbb, hogy 2-3-4 év múlva köt itt ki, de ahogy figyelem a híreket, Laporta többször felkereste a közelmúltban, és elvileg - ugyan a cikkek megbízhatóságát nem ellenőriztem - de Laportáék bizalma erősen megingott Koeman irányában, és valakit mindenképp akarnak keresni - elsősorban a német vonalból. De ugye Nagelsmann a Bayernnél kötött ki, TT a Chelsea-nél, és gondolom jelenleg onnan nem is áll éppen kifelé a szekere, lehet, hogy nem lesz ebből a vonalból semmi. És ha RK-t tényleg menesztik, lehet, hogy - feltéve, hogy Xavi is hajlandó rá - szinte muszáj lesz őt idehozni. Nem túl nagy rá az esély, de van, ezért is érdekelt kicsit alaposabban a munkája.
Amit írsz, sajnos lehet, sőt valószínű, hogy igaz, noha én nem vagyok benne biztos. Az Al Saddnál most az a helyzet, hogy itteni szemmel nagyon gyenge játékosok képesek ezt a játékot játszani, és elég hamar meg tudta őket tanítani. Az, hogy nem lőnek kétszer annyi gólt, mint amit lőnek, csak azért van, mert nincs minőség, főleg a befejezésnél. Ha most odatennéd a rendszerük végébe Griezmannt vagy Messit, szerintem egészen döbbenetes eredményekkel tarolnák le a bajnokságot, de ilyen 7-1-ekre is gondolnék közben. És akkor még nem is gondoltunk két gyorslábú középpályásra, mint DJ, Puig, és ha belenő, esetleg Pedri.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy elképzelt ideális világban, ahol Leot pont úgy játszatjunk, ahogy kell - értsd, kihasználni a világ legjobbját extraként, meccset eldöntő plusszként, nem köré építeni mindent - akkor én nagyon vizionálnék ebben egy potenciálisan nagyon erős Barcát, még a modern érában is, amely akár már már bő fél év alatt a szezon végére is kialakult stjlust játszik, és ha nem is érne még fel a csúcsra, de tudatos játékkal akár bajnokságot nyerhetne, és nem zúgna ki mindenkitől sok-kevés tipusú eredményekkel. Messi nyilván tökéletesen alkalmas lenne erre a játékra még 2-3 évig is, félig már játszotta is ugyanezt, mégiscsak Masiás. Csak valakinek be kellene fognia, a többiekbe meg önértékelést és önállóságot nevelni. Közben ugye újra életre kelne a Masia, mert most pl. Puig, de akár Alena is hiába remekelnek abban, amit beléjük neveltek, egész más szellemiségű csapatban nem tudják megvetni a lábukat. Sőt, más csapatban sem, mint ahogy Busquets, de ki tudja, talán még Xavi sem lehetett volna klasszis, ha eladjuk. Látszik is, hogy az eladott Masiások sem váltják meg a világot sehol, és ez nagyon, de nagyon nem jelenti azt, hogy nálunk nem lenne közülük néhány brutálisan jó. Azért is nem tudtunk pár éve már úgy beépíteni fiatalokat, mint régen, mert elütő a "nagy" Barca a kicsitől. Pedig ha belegondolunk, még így is jobban bejött sok posztra a Masiás, mint az 50 millás vásárolt társa. Ebben a gazdasági helyzetben rohadt sokat tudnánk spórolni, ha többet fel tudnánk hozni belőlük, hatékonyabban beépíteni őket, és erre Xavi látszólag alkalmas lesz, mert találkozna a Masiás jelen az ú múltjával és jelenlegi edzői filozófiájával, és ez egy elég komoly házasság lehetne. Rutin miatt szerintem is 2-3 év múlva jönne el ennek az ideje ideális helyzetben, de gyakorlatban meg csődben vagyunk, vannak Masiás játékosaink, akik közben szépen mennek a kukába, és szerintem ezek az érvek szólnának Xavi azonnali érkezése mellett - a gazdaságosság, megállítani ezt a tendenciát, és a Masián tanult focit modern verzióban játszva visszahozni a köztudatba, hogy a játék újra látványos legyen, és a Masiának több értelme legyen annál, mint hogy 2-3-4 milliókért adunk el mindenkit, akiből lehet, hogy nálunk legenda lehetne. A legtöbb Barca-szurkoló eleve ezért lett szurkoló, és noha szinte mindenki Messi-fan, azért senki nem szívesen nézi azt, hogy ő 34 évesen vagy eldönti a meccset, vagy nem addig meg látunk egy stabil oldalpasszos középpályát-támadósort, büszkén kempingezve a 16-os előtt.
Sajnos a valóságérzetem azt mondja, igazad van, Messi-függőségünkből nem fogunk kigyógyulni már, viszont teljesen elképzelhetetlennek mégsem tartom az ellenkezőjét, és azért ez az edző pedagógiáján és vaskézen is múlna. És ha valahogy elkezdenénk felépíteni ezt a modernizált régi rendszerünket, közben meg itt lenne Messi az út során, aki helyesen használva döntő faktor lenne legalább addig, amíg nem forrja ez ki magát 1-2 év alatt, meg úgy egyáltalán segítene áthidalni az átmeneti tanulóidőszakot (ezt a Koeman-szezont is hívhatjuk annak, de ez szerintem inkább egy kievickélés volt/lesz még egy évig, mint jövő kezdetét jelző átmeneti időszak), akkor az szerintem kb mindenki számára egy win-win szitu lenne, kivéve kis szerencsével a Madridiaknak. :)
Bocs, ha kicsit hosszú lett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.10. 22:18:42

bence0330 írta:
2021.05.10. 19:26:24
Nem tudom, mennyire aktuális az érkezése, de ha jövőre nem is, az benne van a pakliban, hogy 1-2 éven belül itt lehet. Mutattatok itt pár highlights-ot, ami alapjaiban véve jól nézett ki, de az ilyenekben én nem bízom, mert egy topa védőről is lehet top csatáros rövid vidit összeállítani, úgyhogy megnéztem 3 teljes Al Sadd meccset kisebb kihagyásokkal végig. Ha valakit érdekel, talál ilyen full matcheket yt-on, én az Al Duhail (a 2. helyezett qatari csapat), az Umm Salal (10. a 12 csapatos bajnokságban) és az Al Nassr (5. helyezettek Szaúd-Arábiában) meccseket néztem meg.
Amit láttam benne személy szerint:
Nem láttam tőle meccseket, de amíg Messi itt van a játékunk alapjaiban nem fog megváltozni.
Én nagyon szívesen látnám jövőre a B-csapatnál. Az egyértelmű mindkét fél részéről, hogy előbb-utóbb az A-csapatnál fog kikötni, a kérdés a mikor. 1-2 évet sztem simán maradhatna ott, nem hiszem, hogy neki derogálna vagy akkora visszalépésként fogná fel, hogy nem vállalja el. Plusz megismerhetne néhány fiatalt is, akik vele akár fel is jöhetnének. Akkor pedig talán lesz olyan helyzetben a klub, hogy kaphat néhány "saját" játékost is, akikkel a koncepcióját megvalósíthatná.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.10. 19:26:24

Nem tudom, mennyire aktuális az érkezése, de ha jövőre nem is, az benne van a pakliban, hogy 1-2 éven belül itt lehet. Mutattatok itt pár highlights-ot, ami alapjaiban véve jól nézett ki, de az ilyenekben én nem bízom, mert egy topa védőről is lehet top csatáros rövid vidit összeállítani, úgyhogy megnéztem 3 teljes Al Sadd meccset kisebb kihagyásokkal végig. Ha valakit érdekel, talál ilyen full matcheket yt-on, én az Al Duhail (a 2. helyezett qatari csapat), az Umm Salal (10. a 12 csapatos bajnokságban) és az Al Nassr (5. helyezettek Szaúd-Arábiában) meccseket néztem meg.
Amit láttam benne személy szerint:

- Totál La Masia alap, akárkinél van a labda, mindig van körülötte 2-3 megjátszható játékos, soha nem találunk olyan szitut, ahol ez nincs meg.
- A Tiki-taka mára sajna összeforrt a kézilabdás tötymörgéssel, de itt szó sincs erről. Egy ilyen 16-os előtti letáborozást sem láttam, agresszív labdafelhozatal van, félpályán túl már súlypontátemelésekkel próbálnak üres területeket kialakítani, de főleg lapos, kemény, vonalak közötti felpasszokkal, kiugratásokkal. Pár húzásból kapu elé érnek, ha nem sikerül, akkor szélről ívelnek, középről lőnek 16-osn kívülről, esetleg egy rizikósabb kiugratással zárják le a támadást. Hátrapasszok csak akkor mennek, ha a labdás játékos előtt tényleg komoly fal van, és akkor is egy visszapassz, és már mutatják is oldalt magukat a többiek és fejlődnek felfelé megint. Minden támadást valamiféle agresszív próbálkozással zárnak le, nagyon hamar.
- Védők sosem kóricálnak az ellenfél 16-osánál, részben a fenti pont miatt, nem adogatják körbe a 16-ost 80-szor, és ehhez nem kell őket bevonni.
- Elég jó letámadás megy, nyomást gyakorolnak az ellenre, de túlzásba sem viszik, hogy túl nagy területek nyíljanak meg mögöttük. Olyan kellemes egyensúlyt éreztem ebben is.
- A játékosok látványosan alázatosan csinálják mindezt, bíznak a rendszerben, nem kapkodnak, tudják, mit csinálnak, magabiztosak, Xavi az elveit látványosan át tudta adni, ami azért elég jó jel. Eltekintve a stílustól, a pedagógia szerintem nagyon rendben van.

Nagyon tetszett, amit láttam. Nyilván lassan megy az egész, a játékosok képessége és sebessége szintekkel lejjebb van, az ellenfél védelme úgyszintén. De én nem látom, hogy akár a jelenlegi játékosainkból is ne lehetne ugyanezt megcsinálni fél év alatt úgy, hogy másfélszer ekkora tempóban menjen végig a laszti.
-
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.05. 21:05:10

vg99 írta:
2021.05.04. 19:28:22
Szerintem esélyes, hogy jön Aguero, Neymar, Depay (Haaland majd22ben),

Az kizárt dolog, hogy mind a 4 játékos itt kössön ki. Álldandóan arról jönnek a hírek, hogy mennyire rossz a klub anyagi helyzete. Biztos nem fog jönni Neymar és Haaland is, max. az egyik, de annak is megisszuk a levét szvsz.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.05.04. 19:28:22

Szerintem esélyes, hogy jön Aguero, Neymar, Depay (Haaland majd22ben),
És marad a la Masia veterán alakulat is,
Piqué, Busi, SR, Messi.
Nem hinném, hogy Xavi ezt bevállalja, szerintem Koemannal indul a szezon, csak nem éri meg az év végét, és jön a fiatalitás.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.04. 19:20:28

Sinya22 írta:
2021.05.04. 16:55:53
Na persze a fórumon neki se lesz több ideje, 3 döntetlen után jön majd a "Koemanisjobbvolt" ahogy most Valverde van visszasírva néha :D
Ha vele jövő év végén is gyenge lenne a játék, és azért lenne gyenge mert ugyanazok játszanak ugyanúgy lélekunottan, fásultan, motiválatlanul mint eddig is, akkor igen, én a károgók között lennék Xavi esetén is. :lol:

De én bízok Xaviban. Szerintem addig nem jön ide, amíg a korábbi társai itt vannak. Nem lenne szíve őket kitenni, de tudja hogy rájuk se építhet. Ha végül mégis itt köt ki már jövőre, nagyon remélem hogy nagy hatással lesz a fiúkra, és azt is szeretném látni hogy leordítja valaki fejét ha kell:
A padon aktív edzőt szeretnék látni, aki nem unottan a székébe süppedve nézi a meccset, hanem az oldalvonalat taposva magyaráz a fiúknak, motivál, mutogat, hajtja őket, kis tanácsokat/pacsikat osztogat, magyarán együtt él a játékkal.
És nyúljon bátran a támadó szellemű játékosokhoz. :roll:
Ezek nálam egy szerethető edző jegyei, a csapat által a pályán mutatott filozófián és az eredményeken kívül.
Szerintem Xavinál ezek adottak lesznek, és a támadó szellem is, tehát max az eredményeken bukhat meg. De ha csak az eredmények nem jönnek, mondjuk 0 trófea de a többi rendben van, akkor tőlem 2. szezont is kapna. (milyen kegyes vagyok :lol: :lol: )

De már nagyon messze kerültem a lényegtől, hogy vajon egyáltalán itt köt-e ki.
Racionális ember, ennél lesz jobb alkalma leülni ide, és amikor ide fog, akkor hosszú távra tervez majd. Egyelőre szerintem európai (talán spanyol?) közép felső csapatba próbál majd menni. :D
A Barca B se lenne rossz neki, de nem hiszem hogy a mostani arabnál "kisebb" csapatba menne. Nekünk az se lenne rossz az igaz.
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.04. 19:10:56

Sinya22 írta:
2021.05.04. 16:55:53
Titinho írta:
2021.05.04. 16:17:11
Robcsyy írta:
2021.05.04. 15:35:21
Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Júniustól "ingyen igazolható", nem kell érte lelépési pénzt sem fizetni.

Nem sokan vannak akik támogatják és akik júniustól megszavaznák a kinevezését, de én közéjük tartozom. [-o< :roll:
Én se gondolom,hogy most kellene már mélyvízbe dobni,tapasztalat nélkül, egy széthulló csapatot átvéve,de ha választani kell,hogy most Koeman után megint hozunk valakit akit fél-1 év után kirúgunk,vagy Xavi,akkor az utóbbi. Neki valószínűleg több időt adnának a szurkolók,a vezetés,mert legenda,katalán, évek óta az van,hogy majd ő jön stb.

Na persze a fórumon neki se lesz több ideje, 3 döntetlen után jön majd a "Koemanisjobbvolt" ahogy most Valverde van visszasírva néha :D
Én sem ültetném most le a kispadra, és nem csak a mélyvíz miatt. Amíg itt vannak a "cimbik" nem lenne olyan tekintélye az öltözőben azt gondolom. Viszont célszerű lenne már most a klubhoz láncolni, így az idény végi másodosztályba való feljutásuktól függetlenül én a Barca B padjára ültetném Garcia Pimienta helyére, aki átvehetné Koeman helyét a következő szezonra. Ez több szempontból is hasznos lenne. Xavi megismerhetné a jövő tehetségeit, Pimienta pedig a már most is bizonyított ifiket vihetné magával a felnőtt keretbe (ahogyan ezt anno Guardiola is tette anno Busival és Pedroval). Ne legyenek kétségeink, a következő szezonunk is átmeneti év lesz, ahol végre választ kaphatnánk arra, hogy kikkel tudjuk pótolni Piquét, SR-t, Busi-t és Albát, erre pedig a jelen pénzügyi körülmények közt, komolyabb igazolások híján a B csapatot már kinőtt játékosokkal Pimienta képes lehetne.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.04. 19:02:54

Az ő pályafutásának nem tenne jót, ha azonnal bedobnák a mélyvízbe. Pep is előbb a B edzője volt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3248
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.04. 16:55:53

Titinho írta:
2021.05.04. 16:17:11
Robcsyy írta:
2021.05.04. 15:35:21
Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Júniustól "ingyen igazolható", nem kell érte lelépési pénzt sem fizetni.

Nem sokan vannak akik támogatják és akik júniustól megszavaznák a kinevezését, de én közéjük tartozom. [-o< :roll:
Én se gondolom,hogy most kellene már mélyvízbe dobni,tapasztalat nélkül, egy széthulló csapatot átvéve,de ha választani kell,hogy most Koeman után megint hozunk valakit akit fél-1 év után kirúgunk,vagy Xavi,akkor az utóbbi. Neki valószínűleg több időt adnának a szurkolók,a vezetés,mert legenda,katalán, évek óta az van,hogy majd ő jön stb.

Na persze a fórumon neki se lesz több ideje, 3 döntetlen után jön majd a "Koemanisjobbvolt" ahogy most Valverde van visszasírva néha :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.04. 16:17:11

Robcsyy írta:
2021.05.04. 15:35:21
Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Júniustól "ingyen igazolható", nem kell érte lelépési pénzt sem fizetni.

Nem sokan vannak akik támogatják és akik júniustól megszavaznák a kinevezését, de én közéjük tartozom. [-o< :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2021.05.04. 15:35:21

Xavi nem hosszabbít, nyártól szabad... :roll:
https://www.nemzetisport.hu/minden_mas_ ... ir-2824437
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.04.10. 16:58:34

recrea írta:
2021.04.10. 16:52:10
davi10 írta:
2021.04.10. 14:04:03
Veretlenül berántotta a katari bajnokságot.
22 meccs, 19 győzelem, 3 döntetlen.
Legtöbb rúgott és legkevesebb kapott gól.

Egyre kiváncsibb vagyok rá, hogy mire menne Európában.
Ez a csapat az előző években hogy szerepelt?
Harmadikok lettek tavaly 43 ponttal, most nyertek 60-nal.

Remélem behúzzák a klub-vb-t jövőre. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.10. 16:52:10

davi10 írta:
2021.04.10. 14:04:03
Veretlenül berántotta a katari bajnokságot.
22 meccs, 19 győzelem, 3 döntetlen.
Legtöbb rúgott és legkevesebb kapott gól.

Egyre kiváncsibb vagyok rá, hogy mire menne Európában.
Ez a csapat az előző években hogy szerepelt?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.04.10. 14:09:46

davi10 írta:
2021.04.10. 14:04:03
Veretlenül berántotta a katari bajnokságot.
22 meccs, 19 győzelem, 3 döntetlen.
Legtöbb rúgott és legkevesebb kapott gól.

Egyre kiváncsibb vagyok rá, hogy mire menne Európában.
Beleült a jóba.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6630
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.10. 14:04:03

Veretlenül berántotta a katari bajnokságot.
22 meccs, 19 győzelem, 3 döntetlen.
Legtöbb rúgott és legkevesebb kapott gól.

Egyre kiváncsibb vagyok rá, hogy mire menne Európában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.12. 20:27:32

bunga írta:
2021.02.27. 22:13:18
Ha Laporta lesz az elnök, akkor egyelőre nincs közel a kispadhoz.
Twitteren Nagelsmann neve pörög, mint Laporta jelöltje.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1931
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 19:43:33

https://twitter.com/navidjaaan/status/1 ... 2359648260

Behalok rajta, h a pali egy az egyben úgy beszél, gesztikulál, magyaráz, mint Pep. Értem már, Font mitől esett így szerelembe :mrgreen:
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.27. 22:13:18

Ha Laporta lesz az elnök, akkor egyelőre nincs közel a kispadhoz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.27. 14:49:49

Nero. írta:
2021.02.27. 10:42:38
Ém se vagyok meggyőződve arról hogy Ő lenne a legjobb választás, de ha választani kell közte és Koeman közt akkor egyértelműen Xavi.
Én szívesen látnám őt, de csak akkor, ha min. a Busi-Pique-SR hármastól a nyáron megszabadulnánk. Ellenkező esetben attól tartok, hogy ők okoznák a bukását.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.27. 10:42:38

Ém se vagyok meggyőződve arról hogy Ő lenne a legjobb választás, de ha választani kell közte és Koeman közt akkor egyértelműen Xavi.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.27. 09:04:33

Titinho írta:
2021.02.26. 19:31:09
Ma ismét egy trófeával gazdagodott Xavi csapata, az elmúlt 18 hónapban az 5. már neki és a csapatának.

Most a Quatar Kupa döntőjét húzta be 2-0-ra.

Itt egy kis összeállítás, hogy mennyire átadta már a filozófiáját a csapatnak. Egy szóval: brutális. :shock:

https://youtu.be/GlrT5E6mipc

https://youtu.be/625T0XrDAiY

https://youtu.be/zrkyRyhodkA

2021-es válogatás.
Megjegyezném, hogy az arab világból a jók elszerződnek Európába. Az arabokhoz mennek levezetni, illetve akik itt nem tudnak megélni. Csak nézd meg a Klub világbajnokságot!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.27. 08:50:18

Titinho írta:
2021.02.26. 19:31:09
Ma ismét egy trófeával gazdagodott Xavi csapata, az elmúlt 18 hónapban az 5. már neki és a csapatának.

Most a Quatar Kupa döntőjét húzta be 2-0-ra.

Itt egy kis összeállítás, hogy mennyire átadta már a filozófiáját a csapatnak. Egy szóval: brutális. :shock:

https://youtu.be/GlrT5E6mipc

https://youtu.be/625T0XrDAiY

https://youtu.be/zrkyRyhodkA

2021-es válogatás.
Baromi látványos, tényleg jó nézni, de azért azt is érdemes hozzátenni, hogy mintha bóják közt passzolgatnának. Ezt egy spanyol középcsapat ellen megnézném. Ekkora területtel, semmi mozgással. Hááát....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.27. 08:37:48

Nem tudom, én a videók alapján ezt nem tikitakának látom, vagyis csak kis részben. Inkább egy gyors felfejlődést akarnak játszani, 8-10 előremutató gyors passzból felérni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése