Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.19. 06:09:08

Yaya(07-10) írta:Szomorú. egy barcának sokkal jobban meg kellene becsülnie az értékeit. Xavi a világ valaha élt egyik, ha nem a legjobb irányítója. furcsának találom, hogy ő lett kikiáltva bűnbaknak, de nem tudom miért vagyok meglepve. mo-on ugatják a focit és nem csak az edzők, és a játékosok, de a szurkolók is.

Xavi maga a barca stílus. hatalmas élmény volt látni őt, gránátvörös kékben és a válogatottban egyaránt. olyan szinten űzték ezt a játékot, mint nagyon kevesen a történelemben. a távozásával vége egy korszaknak. egy darabig egészen biztosan nem fogja úgy dominálni a mezőnyt a barcelona, mint 2008-2012ig.

viszlát zseni!
Teljesen egyetértek, én sem gondolom, hogy bűnbak lett volna.
Nem tagadom részemről van elfogultság az irányába, lehet ezért kevésbé tűnik ki 1-1 hibája, de számomra ő testesíti meg a tökéletes játékos képét. Ez az ember 50 évesen is a másodperc tört része alatt is tudni fogja ki hol helyezkedik és mi a legjobb döntés. Számomra nagyon fog hiányozni ha valóban elmegy (titkon én is reménykedem, hogy marad). A legjobb szó Xavi maga a Barca (holland) stílus, tényleg nehéz belegondolni, hogy mi lesz nélküle, de hát egyszer minden véget ér.....
Kép
Kép
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.06.19. 00:56:09

Én egyelőre nem akarom elhinni, nem is hiszem, h már most nyáron elmegy. Attól, h az újságok írogatnak az előszerződéséről/szóbeli megállapodásról, az egyáltalán nem biztos, h már a kövi szezonra ígérkezett el.
És azokat sem értem, akik a változás akadályának látják őt. Sztem ő pont nem az a karakter, aki ne fogadná el, h már nem hárul rá kulcsszerep, hanem inkább továbbra is úgy segítene, ahogy csak tud, leginkább persze már a pályán kívül, az öltözőben.
Meg azt sem hiszem, h LE ne számítana rá.
Szóval én továbbra is reménykedem a maradásában, szükség van még rá.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.06.19. 00:34:22

Szomorú. egy barcának sokkal jobban meg kellene becsülnie az értékeit. Xavi a világ valaha élt egyik, ha nem a legjobb irányítója. furcsának találom, hogy ő lett kikiáltva bűnbaknak, de nem tudom miért vagyok meglepve. mo-on ugatják a focit és nem csak az edzők, és a játékosok, de a szurkolók is.

Xavi maga a barca stílus. hatalmas élmény volt látni őt, gránátvörös kékben és a válogatottban egyaránt. olyan szinten űzték ezt a játékot, mint nagyon kevesen a történelemben. a távozásával vége egy korszaknak. egy darabig egészen biztosan nem fogja úgy dominálni a mezőnyt a barcelona, mint 2008-2012ig.

viszlát zseni!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.06.18. 21:38:12

Nos, eljött ennek az ideje is.

Őszintén nem tudok mit írni...

Az egyik felem le van döbbenve, hogy elhagy bennünket. Hiszen nem akárki focista ő, ki volt Barca számára. 15 évig volt velünk. Tizenöt év, mint Carles Puyol. Cesc játszott itt 3-4 évet, oszt tovább áll, köszi puszi csá. Ez nem annyira sokkoló, mint Xavi távozása. Nah az az erős. A Puyolé is, de ő innen vonul vissza, ami más tészta.

A másik felem meg teljesen elfogadja a Xavi távozását, mert változnia kell az FC Barcelonának. Nem játszhatjuk örökké a tikitakát, ezt a lassú körbepasszolgatós focit mert a mai futballban már nem válik be. Most a dinamikusabb, támadó foci a sikeres. Ehhez kell most alkalmazkodnunk.


Minden komoly változás, sebészeti beavatkozás mindig fájdalmas.
De meg kellett történnie. És most történik meg.
Egy korszak zárul le, és az új FC Barcelona most van születőben....
KépKép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.18. 21:36:26

remélem igazak a hírek.
amekkora kulcsfigurája volt a guardiola érának, most akkora kerékkötője a csapat megújulásának.
amíg ő itt van, egy centit sem fog változni a játékunk.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.06.18. 20:36:35

Óriási játékos volt nem lesz még ekkora irányító még egy. Nagy kár hogy egy aranylasztit sosem kapott.... :(
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.18. 20:27:30

Bennem is hasonló érzések kavarognak. Ha egy ilyen játékos, a csapat ikonja távozik az nagyon szomorú, főleg, hogy egy nyár alatt veszítünk három ilyen ikont is.
Viszont, ha meg akarunk újulni, neki kell először átadni a helyét egy másik játékosnak. Ennek a stílusnak (szándékosan nem tiki-takázok, mert az agyam eldobom, ha ezt hallom) ő volt az elsődleges fogaskereke. A másik dolog pedig, hogy a kezdődő szezonban még elfért volna a csapatban. Ha lassítani, stabilizálni kell a játékot, előnyben tartani a labdát, nagyon sokat segített volna, de most két évre előre kell gondolkozni. És 36 évesen már (bármilyen fájó, ki kell mondani) nem tudtuk volna "hasznát venni", méginkább fék lett volna ha játszik.
Most viszont mindenképp kell keresni valakit még a középpályára. Nagyon Koke-t erőltetik, majd meglátjuk, de még ha le is tennénk a 60-at, a játékossal is meg kell egyezni, ő pedig nem nagyon hajlik a váltásra.
Még egy ilyen játékost nagyon sokáig nem fogunk találni, de örüljünk, hogy mi még csodálhattuk a játékát.
Alfa írta: Nem fogják visszavonni egyik mezt sem mert ennyi erővel r visszavonhatnák az 1-est és késöbb a 8-ast és a 10-est is . Értem én , hogy a tisztelet jele de szerintem sokkal jobb az , hogy a következő viselőjét motiválja , hogy te úristen ebbe még 1 éve Puyol játszott . Én pl a 5-öst Bartranak adnám, a 6-ost pedig :roll: hát nem tudom én nem látok most a kertebe olyat akinek szívesen odaadnám( talán Thiago lehetett volna az örököses a meznek )
Nem azzal van a gond, hogy 1-est, 10-est nem lehet, hanem Spanyolországban egyáltalán nem lehet mezeket visszavonultatni. 1-25-ig meg kell lenni minden csapatban a szabad mezeknek.
Forca Barca!!!!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.06.18. 20:24:25

Xavi távozásával egy korszak zárul le az életemben... :(
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.18. 20:06:52

DaVeR írta:Bevallom számomra ő volt a példakép amikor még fociztam. Miatta voltam 6-os. Mindig is imádtam azt a higgadtságot azt a nyugalmat amit ő tudott árasztani. A lefordulásai azok a gyilkos passzai.. Olyan szeme és tehetsége van volt ehhez a szerepkőrhöz hogy az hihetetlen. Tudtam, hogy előbb utóbb eljön ez a pillanat, de még is olyan nehéz elhinni, hogy lassan nem látunk egy ilyen legendát a pályán.

Minden tiszteletem az övé. Nélküle meg persze Iniesta nélkül Messi se lehetett volna ennyire sikeres. Hisz ilyen játékosok csak úgy tömték a jobbnál jobb labdákkal. Bevallom én az 5-ös és a 6-os mezt is szívem szerint bevonnám, hogy ezeket senki ne hordhassa hisz ezek a számok két olyan legendát személyesített meg, hogy nem szívesen látnám őket másokon.

Xavi :)
https://www.youtube.com/watch?v=qLCxaTfkOfY" target="_blank
Nem fogják visszavonni egyik mezt sem mert ennyi erővel r visszavonhatnák az 1-est és késöbb a 8-ast és a 10-est is . Értem én , hogy a tisztelet jele de szerintem sokkal jobb az , hogy a következő viselőjét motiválja , hogy te úristen ebbe még 1 éve Puyol játszott . Én pl a 5-öst Bartranak adnám, a 6-ost pedig :roll: hát nem tudom én nem látok most a kertebe olyat akinek szívesen odaadnám( talán Thiago lehetett volna az örököses a meznek )
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.06.18. 19:47:40

A távozása egyértelműen a változás jele.
Egy gyorsabb és dinamikusabb Barcelona kell ebben a labdarúgásban ahol már az erő dominál.
A lassúságával és a körülményességével egyszerűen nincsen helye már a csapatban.

A gyilkos passzai, és a karizmája hiányozni fog. De az utolsó 2 évben már fékje volt a csapatnak, és ezt ti is tudjátok.

Kíváncsi vagyok hogyan alakul neki a későbbiekben.

Sok szerencsét Xavi :)
100% pure awesomeness
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.06.18. 19:20:51

Bevallom számomra ő volt a példakép amikor még fociztam. Miatta voltam 6-os. Mindig is imádtam azt a higgadtságot azt a nyugalmat amit ő tudott árasztani. A lefordulásai azok a gyilkos passzai.. Olyan szeme és tehetsége van volt ehhez a szerepkőrhöz hogy az hihetetlen. Tudtam, hogy előbb utóbb eljön ez a pillanat, de még is olyan nehéz elhinni, hogy lassan nem látunk egy ilyen legendát a pályán.

Minden tiszteletem az övé. Nélküle meg persze Iniesta nélkül Messi se lehetett volna ennyire sikeres. Hisz ilyen játékosok csak úgy tömték a jobbnál jobb labdákkal. Bevallom én az 5-ös és a 6-os mezt is szívem szerint bevonnám, hogy ezeket senki ne hordhassa hisz ezek a számok két olyan legendát személyesített meg, hogy nem szívesen látnám őket másokon.

Xavi :)
https://www.youtube.com/watch?v=qLCxaTfkOfY" target="_blank
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.06.18. 19:02:59

Nem tudom volt e már róla szó, de mennyit kapnánk Xaviert? Vagy ilyenkor felbontják a szerződést?
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2014.06.18. 18:23:26

Ha valóban igaz, hogy Ő is távozik idén a Barcelonától, akkor őszintén szólva az egyik szemem sírni, a másik nevetni fog.
Sírni nem is kell mondanom miért. 1998 óta a felnőtt keret tagja, csapatkapitány, vezér, a tiki-taka szerkezet anyacsavarja, élő legenda.
Ettől függetlenül én is úgy érzem, hogy lejárt az ideje, és ha nincs aki a padra szorítsa, akkor jobb, ha elmegy. Persze van nem egy olyan meccs amikor jól jön a játéka, de a játék tempóján sokkal inkább lassít, mert mindenki őt keresi a labdával, hiszen Ő a főnök. Gyakorlatilag már csak akkor hasznos, amikor biztonsági játékot kell játszania a Barcának és nem akkor amikor futunk az eredmény után.
Kicsit vicces, hogy miután elment saját döntéséből Fabregas, Xavi is úgy dönt, hogy eligazol?
Fogalmam sincs, hogy ki jöhet szóba pótlásaként. Természetesen itt lesz Rakitic, aki így rögtön a kezdőben találja majd magát. Mellette visszatért Rafinha, itt lesz Sergi Roberto is, de nem az Ő jelenlétük fog minket megnyugtatni a kispadon.
Akad bőven nagy név, de egy biztos. Még egy ilyen labdarúgó, mint Xavi soha nem lesz. Nem csak mert egy legendáról van szó, hanem a játék folyamatos gyorsulása, dinamikussága miatt.

Viszont ha marad, akkor én abszolút nem leszek csalódott vagy mérges.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.06.17. 19:36:09

szomorú lennék ha ő is elmenne. 3 ilyen karizmatikus személyt egyszerre elveszíteni óriási érvágás. Ha Fabregast is ideveszem, akkor 4 kapitány távozik a csapattól...Iniesta nem vezér alkat, ahogy Messi sem. Akárkik jönnek nem számítok sok jóra a következő szezonban...Ezeket a srácokat nem lehet pótolni...(közben eszembe jutott, hogy alves is léphet szóval legyen 5)

Lehet, hogy lassabb, mint fénykorában, de egy irányító sosem a sebességével tűnt ki. Nem hiszem, hogy Pirlo többet, vagy gyorsabban futna nála...Szerintem még mindig szenzációs dolgokra képes, ezért marasztalnám. Az utolsók közt lenne, akit felelőssé tennék a szezon kudarcaiért. Még mindig a legtöbbet futó és legpontosabban passzoló játékosunk, akit nem fogunk tudni pótolni.

Eto'o, Henry, Touré, Abidal, Puyol, Valdés, Alves és Xavi...hol van már az a dicsőséges 2009-es csapat...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.06.17. 18:07:13

maister6000cm3 írta:én speciel egy nevet hiányolok. A PSG 21 éves betonezdőjét a listáról. Verratti egy hatalmas ígéret, aki idén nagyon jó teljesítményt hozott le. Nagyjából ugyanannyi passza volt, mint Xavinak vagy Pirlonak és 90% fölötti pontossággal (whoscored adatok). Hatalmas előnye még az előbbi kettővel szemben, hogy agresszív és sok labdát is szerez. Igazi mélységi irányító, és szerintem ha idén még nem is, de jövőre kezdő szintű játékos lehetne a Barcában. Az ára sem verdesi még! az eget, a mértékadó német oldal 20millióra taksálja, ami a mai elszabadult piaci árakhoz képest kb 35-40 milliót jelentene, ha le akarnánk igazolni.
Az egy dolog, hogy reálisan mennyire taksálják, de ha 50 alatt szóba áll velünk a PSG, akkor gyalog megyek Párizsba összepakolni a srácnak. Másrészt a jószemű vezetőinknek nincs annyi a gatyeszban, hogy megpróbálják... :?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.06.17. 17:49:27

amellett, h az egyik olyan játékos, akit a legtöbbre tartok a barcából, egyáltalán nem tartom nagy problémának, ha el akar menni. inkább most lépjen, amikor még "szépen" meg lehet ezt csinálni, minthogy végig kelljen nézni az esetleges szenvedését a brigádban.
100 évig az alapja volt a csapatnak, meg kell adni neki a lehetőséget és a módot, h ha ő is úgy gondolja, akkor méltóképpen búcsúzzon.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.17. 17:09:45

Cesc Fábregas egy, a spanyol 'Marca' napilapnak adott interjújában előrevetítette azt, hogy Xavi távozni fog a nyáron a Barçából.
"Ő és Puyol úgy döntöttek, hogy félreállnak. Közelebb akarnak lenni a családjukhoz, és távolabb a magas elvárásoktól."
Az Eurobarca Facebook oldalán rakták ki.
Sajnos én is eltudom képzelni, hogy Xavi is távozni fog :( én se szeretném , hogy kezdő legyen de a padra nem tudnánk nála jobb játékost találni, na mindegy majd meglátjuk mi lesz azért arra kiváncsi leszek , hogy ha elmegy akkor Messi és Iniesta mennyire fog tudni rendet tartani az öltözőben mint CSK-k
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.06.11. 13:05:10

Idén divat volt szidni őt (sok mással egyetemben), ami néha szerintem túlzó volt, de tény hogy 35 lesz és illene a pátlásán gondolkozni. Jöttek itt a nevek (Cesc, Koke, Silva?, Gündogan stb...) én speciel egy nevet hiányolok. A PSG 21 éves betonezdőjét a listáról. Verratti egy hatalmas ígéret, aki idén nagyon jó teljesítményt hozott le. Nagyjából ugyanannyi passza volt, mint Xavinak vagy Pirlonak és 90% fölötti pontossággal (whoscored adatok). Hatalmas előnye még az előbbi kettővel szemben, hogy agresszív és sok labdát is szerez. Igazi mélységi irányító, és szerintem ha idén még nem is, de jövőre kezdő szintű játékos lehetne a Barcában. Az ára sem verdesi még! az eget, a mértékadó német oldal 20millióra taksálja, ami a mai elszabadult piaci árakhoz képest kb 35-40 milliót jelentene, ha le akarnánk igazolni. Szerintem vele beljebb lennénk, mint Rakitic-csel.

http://www.youtube.com/watch?v=jbuVydPcTqg" target="_blank

Az egyetlen hátránya, hogy ős is alacsony, de ha vannak akik tökéletes Xavi klónt akarnak... :D
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.07. 17:39:02

Barcaman1993 írta:
barcafacan írta:Pont azért kártékony az ittléte, mert vezéregyéniség és machinál a háttérben, meg nyilatkozik a legrosszabbkor. Fénykorában megérdemelt volna az aranylabdát, de most el kellene küldeni.
Vagy visszavonultatni és legendává tenni. :wink: Visszalassult az öreg, de továbbra is hatalmas tanár. Van még itt helye ebben a csapatban.
Valahogy jobban bízom Puyol kedvező hatásában, ha a csapat körül lesz.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.07. 17:09:56

barcafacan írta:Pont azért kártékony az ittléte, mert vezéregyéniség és machinál a háttérben, meg nyilatkozik a legrosszabbkor. Fénykorában megérdemelt volna az aranylabdát, de most el kellene küldeni.
Vagy visszavonultatni és legendává tenni. :wink: Visszalassult az öreg, de továbbra is hatalmas tanár. Van még itt helye ebben a csapatban.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.07. 16:48:30

Atlantis írta:Szerintem is Xavinak lehetne a tökéletes cserejátékos amennyiben hajlandó bevállalni ezt a szerepkört a csapatnál. Az idei szezonban jól látszódott, hogy még mindig elképesztő stabilitást tud adni a csapatnak, és az irányításával képesek vagyunk kontrollálni a meccset, de ez a képessége inkább akkor jön jól, amikor már nálunk a vezetés, vagy ne adj isten kieséses rendszerben kell tartanunk egy jó eredményt, ugyanis alapvetően a támadásépítéseknél sokkal kevesebb veszély van benne, mint régen.
Nem örülnék neki ha elmenne, mert egyértelmű vezéregyéniségnek tűnik mind a pályán, mind azon kívül, amire nagyon nagy szükség van a csapatnál olyan sztárok mellett, mint Messi és Neymar, főleg most, hogy Puyol visszavonult.
Pont azért kártékony az ittléte, mert vezéregyéniség és machinál a háttérben, meg nyilatkozik a legrosszabbkor. Fénykorában megérdemelt volna az aranylabdát, de most el kellene küldeni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.07. 14:58:26

noname írta:Azért van némi különbség. Rault, amikor elküldték, már csak csere volt, ráadásul annak elég hasznos.

Xavit viszont mániákus módon mindenki be akarja rakni a kezdőbe, miközben ő már ehhez kevés. Annak örülnék leginkább, ha maradna, de csak mint csere, vagy a gyengébb/lassúbb csapatok ellen, mint kezdő. Azonban ha marad, kezdő lesz. Ez sajnos szinte biztos, így, a legbiztosabb módszer, hogy erősödjünk az, ha lelép.

A másik dolog: a változáshoz mindig kell egy vezéráldozat. Annak idején az egész csapat fellélegzett, amikor Ronaldinho és Deco lelépett. Most ugyanerre a vezéráldozat szerepre Xavi lenne tökéletes. A másik, aki hasonló lenne, az Messi, de rossz szezon ide vagy oda, sztem még helyre sikerül majd rakni őt is.
Szerintem meg a Real abban hibázott, hogy nem küldte el sokkal korábban Rault, szegény, ő addigra ma nagyon leeresztett.

Xavinak cserének jó lenne valóban, de szinte biztos, hogy alapember lesz jövőre is, ami a csapa számára nem túl jó hír. De egyre valószinűbb, hogy Fabregas megy, és Rakitic jön, utóbbi pedig valószinűleg csak a padra jönne Xavi mögé. :?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.07. 13:19:32

Szerintem is Xavinak lehetne a tökéletes cserejátékos amennyiben hajlandó bevállalni ezt a szerepkört a csapatnál. Az idei szezonban jól látszódott, hogy még mindig elképesztő stabilitást tud adni a csapatnak, és az irányításával képesek vagyunk kontrollálni a meccset, de ez a képessége inkább akkor jön jól, amikor már nálunk a vezetés, vagy ne adj isten kieséses rendszerben kell tartanunk egy jó eredményt, ugyanis alapvetően a támadásépítéseknél sokkal kevesebb veszély van benne, mint régen.
Nem örülnék neki ha elmenne, mert egyértelmű vezéregyéniségnek tűnik mind a pályán, mind azon kívül, amire nagyon nagy szükség van a csapatnál olyan sztárok mellett, mint Messi és Neymar, főleg most, hogy Puyol visszavonult.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.06.07. 09:44:07

Azért van némi különbség. Rault, amikor elküldték, már csak csere volt, ráadásul annak elég hasznos.

Xavit viszont mániákus módon mindenki be akarja rakni a kezdőbe, miközben ő már ehhez kevés. Annak örülnék leginkább, ha maradna, de csak mint csere, vagy a gyengébb/lassúbb csapatok ellen, mint kezdő. Azonban ha marad, kezdő lesz. Ez sajnos szinte biztos, így, a legbiztosabb módszer, hogy erősödjünk az, ha lelép.

A másik dolog: a változáshoz mindig kell egy vezéráldozat. Annak idején az egész csapat fellélegzett, amikor Ronaldinho és Deco lelépett. Most ugyanerre a vezéráldozat szerepre Xavi lenne tökéletes. A másik, aki hasonló lenne, az Messi, de rossz szezon ide vagy oda, sztem még helyre sikerül majd rakni őt is.
A Fifa egy szégyen
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.06.07. 08:42:04

Nem értem én itt a sok embert!
Fikázták a Realt, mert el küldte Raúlt, most mi ugyanezt tennénk Xavival!
Én a hibát nem benne keresném, hanem az egész csapatban, a játékunk volt a rossz, csapat szinten, ha nincs kinek adni labdát, úgy elég nehéz kulcs passzokat osztogatni!
Egyébként Fabre sok gólja és sok gólpassza a szerepköréből adódik, gyakorlatilag majd minden támadásunk hozzá/rajta keresztül futott, ő indult be és kapta a labdát, amit vagy gólra váltott (persze jó sokat kihagyott egyébként), vagy már a tizenhatoson belül tovább tett!
Nem elvéve az érdemeit, de ezzel sztem az is tisztában van, kik a statisztikákat szajkózza!

Érdekes mód, amikor Ini is ilyen helyzetbe, szerepbe került év vége felé, neki is több helyzete, gólja, gólpassza lett!
Válasz küldése