Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
bandihawk
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007.10.06. 09:54:54

2021.11.04. 14:48:48

Valamiert nekem az az emlekem, hogy az elozo szerzodeseben volt egy ilyen pont, a mostanibol kihagytak
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.04. 14:11:52

Negyed órával ezelőtt lehozta a Sport és a Mundo is, hogy a mai tárgyalások nagyon jól haladtak, jó eséllyel holnap hivatalossá válhat a megegyezés.
Forca Barca!!!!
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2021.11.04. 14:00:36

GeryG írta:
2021.11.04. 12:54:55
Nem tudom, mi húzódhat a háttérben. Ha Xavinak annak idején valóban azt ígérték (esetleg szerződésbe is foglalták), hogy nem gördítenek akadályt a kifejezetten Barcelonába való bármikori esetleges távozása elé, akkor most finoman szólva is s.gget csinálnak a szájukból.
Pontosan ez az egyetlen esély. A öböl-menti emírségek kultúrájában az adott szónak van a legnagyobb ereje.
Egyébként a Laporta topicban leírtam, hogy miért van a szívatás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.04. 13:55:30

GeryG írta:
2021.11.04. 12:54:55
Nem tudom, mi húzódhat a háttérben. Ha Xavinak annak idején valóban azt ígérték (esetleg szerződésbe is foglalták), hogy nem gördítenek akadályt a kifejezetten Barcelonába való bármikori esetleges távozása elé, akkor most finoman szólva is s.gget csinálnak a szájukból.
Nagyon közel állt a távozáshoz már többektől el is köszönt, és a tegnapi vacsora sem volt teljesen hivatalos. A hírek szerint Xavit nem gátolják semmiben, csak egy gesztusra várnának Laportától, hogy menjen oda és személyesen beszéljen a sejkkel. 5 millió euro fejében azonban mindenképp el lehet hozni, de én sem hiszem, hogy Xavi így akarna "szabadulni" onnan.
A sejk igazából tartja a szavát, nem csinál s.gget a szájából csak ő az elnökkel szeretne beszélni, elvár egy gesztust a klubtól. Szerintem ebben semmi elítélendő sincs.
Forca Barca!!!!
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.11.04. 12:54:55

Nem tudom, mi húzódhat a háttérben. Ha Xavinak annak idején valóban azt ígérték (esetleg szerződésbe is foglalták), hogy nem gördítenek akadályt a kifejezetten Barcelonába való bármikori esetleges távozása elé, akkor most finoman szólva is s.gget csinálnak a szájukból.

És mégis, ha valóban ez a helyzet, akkor mi megszívtuk, mert őket a pénz nem fogja érdekelni, azt meg nem hiszem, hogy számukra akkora értéket képviselne, hogy lepacsizunk velük egy-két bari meccset. Ennek fényében inkább sanszos, hogy a klub már csak presztízsből sem akarja elengedni. Egyfelől Xavi most arrafelé a siker kovácsa, másfelől biztos imádják, hogy most nekik puncsol Európa egyik nagy klubja.

Viszont Xavi keze is meg van kötve. A szerződése még két évig oda köti. Ha most nekiáll hisztizni, hogy márpedig ő el akar menni és kész, azzal csak lejáratja magát. Elengedni még annyira sem fogják (tök mindegy, hogy korábban ezt ígérték-e neki vagy sem, ennyit bőven elbír a bőr a képükön), ráadásul a saját karrierjét is derékba törheti. Ugyanez igaz úgy is, hogy ha Dembele szinten kezdene el működni, hogy amíg itt tartotok, addig belesz.rok a munkába, azzal megint magát tenné tönkre. És ezzel tisztában vannak arrafelé, ahogy azzal is, hogy Xavi ennél százszor intelligensebb. Ha maradnia kell, akkor is keményen dolgozni fog.

Szóval ebben az egész sztoriban jelen állás szerint a jelenlegi klubja csak nyerhet. Mi könyöröghetünk és hízeleghetünk, ők meg egy vállrándítással lerendezhetik, hogy csakazértsem. És akkor ennyi. Xavi is megfeszülhet, akkor sem fogják elengedni, ha nem akarják.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.11.04. 12:27:15

szerintem nem fog tudni eljönni onnan.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.04. 12:19:13

Feast4 írta:
2021.11.04. 11:04:31
A Twiter oldalakat olvasgatva ez egyre kevésbé alakul.

A "talán értékelhető nevek" akik szabadok:

Favre, de Boer, Fonseca, Rudi Garcia, Villas-Boas, Pirlo. :lol: #-o

Nagy félelmem, hogy ebből ki fog jönni az, hogy Barjuán marad, vagy valami nagyobb kamuduma közepette hozunk egy olyan embert aki eddig képben se volt.

Nem is értem ,de valamiért félek én attól, hogy a földbe fog állni ez az edzőcsere is? :|
Nem igaz, hogy az egész azon múlik, hogy Laporta nem képes felülni arra rohadt repülőre....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.04. 12:10:38

Feast4 írta:
2021.11.04. 11:04:31

A "talán értékelhető nevek" akik szabadok:

Favre, de Boer, Fonseca, Rudi Garcia, Villas-Boas, Pirlo. :lol: #-o
Jesszusom,Pinyőt kihagytad:) , akkor már inkább Wenger, vagy az öreg Trapattoni. :)
Amúgy nem hiszem, hogy nem lesz megállapodás. Xavi kb. elköszönt, ide akar jönni, ezt artikulálta is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.04. 11:32:25

Feast4 írta:
2021.11.04. 11:04:31
A Twiter oldalakat olvasgatva ez egyre kevésbé alakul.

A "talán értékelhető nevek" akik szabadok:

Favre, de Boer, Fonseca, Rudi Garcia, Villas-Boas, Pirlo. :lol: #-o

Nagy félelmem, hogy ebből ki fog jönni az, hogy Barjuán marad, vagy valami nagyobb kamuduma közepette hozunk egy olyan embert aki eddig képben se volt.

Nem is értem ,de valamiért félek én attól, hogy a földbe fog állni ez az edzőcsere is? :|
Alapesetben biztosra venném, hogy Xavi jön, ha pár hónapja Laporta nem játszotta volna el a "tuti, száz százalék, csak várjatok kicsit, mindenki egy húron pendül, türelem, utolsó simítások, bocsika rosszul mondtam, nem jön össze, nincs itt semmi látnivaló" forgatókönyvet Messivel is.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.04. 11:04:31

A Twiter oldalakat olvasgatva ez egyre kevésbé alakul.

A "talán értékelhető nevek" akik szabadok:

Favre, de Boer, Fonseca, Rudi Garcia, Villas-Boas, Pirlo. :lol: #-o

Nagy félelmem, hogy ebből ki fog jönni az, hogy Barjuán marad, vagy valami nagyobb kamuduma közepette hozunk egy olyan embert aki eddig képben se volt.

Nem is értem ,de valamiért félek én attól, hogy a földbe fog állni ez az edzőcsere is? :|
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.11.04. 10:47:46

Varatrix írta:
2021.11.04. 08:38:24
Hiányolom, hogy:

" Miért kell megint ezt a Barca DNS dolgot erőltetni?" "Semmi edzői tapasztalata nincs." "Európában is kellene eredményeket felmutatni." Megint egy korábbi legenda, aki nem ért el semmit edzőként." "Nekünk inkább olyanra lenne szükségünk mint Klopp."

Komoly rizikó lesz Schrödinger edzője. Nem tudhatjuk, hogy Guardiolát hozunk, vagy Artetát. Valószínűsítem, hogy azért nem lehet túl sok edző a listánkon, hiszen nálunk a pénz sem utolsó szempont. Nincs affelől kétségem, hogy a maestro a belét is ki dolgozza majd, a képességeit viszont nem ismerjünk.
Több dolog miatt elnézőbbek a szurkolók Xavival.

1) Xaviban nem az, hogy megvan a Barca-DNS, hanem ő maga a Barca-DNS. És ha megnézzük, hogy mit takar érdemben a Barca-DNS a hangzatos lózungon felül, akkor annak a valós tartalma elsősorban maga a játékfilozófia, a Barca két sikerkora során tökélyre vitt totális futball lehet. Ez amennyire tökéletesen megvan Xaviban, annyira sosem lesz meg a nálunk játékoskorában 2 évet végigpadozó baszk Valverdében, vagy a Barca-kompatibilitását maximum a Cruyffnak címzett bókokkal bizonyító Setienben (Koeman más tészta volt ebből a szempontból, mert a Dream Teamnek volt ugyan tagja, de középhátvédek abban a korban messze nem voltak annyira bevonva a játék építésébe, mint mondjuk a modern futballban, és hát a holland amúgy se nagyon mutatta jelét, hogy kiforrott elképzelései lennének a játék felépítésére).

Nyilván én is nagyon remélem amúgy, hogy pár év múlva senki nem látja meg a Barca-DNS-t Aleix Vidalban vagy Santi Ezquerroban, ahogy remélem, hogy Fabio Rochemback sem kap kispadot Barcelonában csak azért mert elfocizgatott itt néhány szezont, de Xavi azért messze nem az a kategória, akit a korábbi edzőinkhez hasonlóan harapófogóval kell beleerőszakolni a Barca-DNS narratívába.

2) Xavi mindig a játékintelligenciájával emelkedett ki, rettenetesen átlátta, hogy mi és miért történik a pályán, sőt, maga irányította az eseményeket. Egyszerűen sütött róla, hogy edzőnek való. Lehet(ett) bármekkora császár egy Ronaldinho, Maradona vagy egy Messi, az ösztönös zsenire, aki érzésből tette a dolgát a pályán sokkal kevésbé bíznám rá a csapat irányítását, felépítését, mint a csapat mindenkori eszére (Pep, Xavi).

3) Szerintem a szurkoló 2 típusú edző mögé tud odaállni:

A) A sikeres, bizonyított, tapasztalt és eredményes edzők mögé, akik címeket nyernek mindenhol, ahol dolgoznak. Amikor lett volna pénzünk és vonzerőnk ilyen kalibert hozni, akkor bevittük magunkat az erdőbe a Barca-DNS-ezéssel. Ha Tata Martinok, Valverdék helyett elit edzők ülnek a csúcs(közeli) Barca padján, akkor lehet, hogy ma jó párral több BL-serleg van a vitrinben. Most erre lóvé sincs, és a top edzőknek közel sem olyan hívogató az épp széteső Barcában potenciálisan megégetni magukat és a renoméjukat.

B) A feltörekvő, tehetséges fiatal edzők mögé, akikben legalább a potenciál benne van, hogy nagyot alkotnak. Már az A) kategóriába tartozó edzőknél sincs garancia a sikerre, a B) csoport méginkább lutri, így természetesen Xavi is az. Ettől függetlenül ennél a csoportnál még megvan legalább az esély arra, hogy nagy edzővé növi ki magukat.

Mert van ugye a harmadik, C)-típusú edző, a tisztes iparos, aki már azért értékelhető ideje van a pályán, és ugyan rendre korrekt eredményeket hoz, itt-ott egy részsiker, máshol a tisztes helytállás is befigyel, aztán szép jön a törvényszerű beszürkülés és bukás. Ettől függetlenül náluk mindig bele lehet kapaszkodni az "adjuk meg neki az esélyt", a "ha a Bilbao-keretével ért el szép eredményeket, akkor majd a Barcával tuti szárnyalni fog", illetve a "milyen pofás kis csapatot rakott össze a Betis-nél" típusú önáltatásokba, de az esetek döntő többségében a keserű realitás utat tör.

A baj, hogy mi évek óta a C)-csoportba tartozó edzőkkel vesződtünk, amibe szerintem mindannyian belefáradtunk. Az A) kategóriában nincs is nagyon elérhető edző most, ha lenne, sem mindenki kompatibilis (most Conte vagy korábban Mourinho), ha kompatibilis sem biztos, hogy meg tudjuk fizetni vagy ide akar jönni. Reálisan marad a B)-opció, amiből viszont messze a legjobb választás Xavi. Legalábbis nekünk, mert amúgy a legnagyobbat, félig-meddig akár a karrierjét, ő bukhatja el.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.11.04. 10:46:35

A vége lehetne az is, hogy kapnak egy Braithwait et + két meccset a Barca ellen ahol a jegybevétel az övékké Xaviért cserébe 😂😂
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.11.04. 09:50:07

Feast4 írta:
2021.11.04. 09:04:04
Én csak akkor fogok már bármit elhinni ha megtörtént. Lehet én vagyok gyanakvó, de nagyon érzem benne, főleg az utóbbi évek vergődése okán, hogy egy ez megint csak a közönségnek szól és egy huszárvágás után tök más ember lesz felvéve...
de hisz fel sem kell venni senkit

van ideiglenes edzoje a Barcanak...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.11.04. 09:38:49

Hát, úgy tűnik az arabok úgy gondolják, hogy mindenki az ő tulajdonuk. Ezért nem jó ötlet az arabokat beengedni ide. Lásd PSG, ott is mi megy.

https://liner.hu/barca-vezetok-xavi-kep ... targyalas/
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.04. 09:32:58

Feast4 írta:
2021.11.04. 09:04:04

A másik ami zavar. Ez már megint nem normálisan történik:

Az első hírek szerint az Al Sadd, minden további nélkül ingyen elengedi.

Másodjára az Al Sadd elengedi, a nemtudoménmilyen meccs után.

Harmadjára Laporta Katarba utazik, hogy a nemtudoménmilyen meccs után tárgyaljanak az elengedéséről. Közben lenyilatkozza, hogy egyszer biztos a Barca edzője lesz.

Negyedjére Laporta delegációt küld, hogy a nemtudoménmilyen meccs után tárgyaljanak az elengedéséről.

Ötödjére a nemtudoménmilyenn meccs után, továbbra is zajlanak a tárgyalások Xavi elengedéséről.
Mindenféle twitter oldalakon én ezeket láttam:
- Laporta nem akar személyesen Katarba menni, mert nem tenne jót az imidzsének. Gondolom a Szuperliga-törekvések meg a téli vb elleni állásfoglalásnak nem tenne jót.
- Az araboknak nem kell a pénz, barátságos meccset, és/vagy valami nem pénzbeli kompenzációt szeretnének.

Varatrix-szal egyetértek, én is írtam már, hogy nulla Európai edzői tapasztalattal nagy rizikó.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.04. 09:04:04

Varatrix írta:
2021.11.04. 08:38:24
...
Ezek asz aggályaim nekem is kifejezetten megvannak, attól függetlenül, hogy ha már jön én maxi. respect mellette.

A másik ami zavar. Ez már megint nem normálisan történik:

Az első hírek szerint az Al Sadd, minden további nélkül ingyen elengedi.

Másodjára az Al Sadd elengedi, a nemtudoménmilyen meccs után.

Harmadjára Laporta Katarba utazik, hogy a nemtudoménmilyen meccs után tárgyaljanak az elengedéséről. Közben lenyilatkozza, hogy egyszer biztos a Barca edzője lesz.

Negyedjére Laporta delegációt küld, hogy a nemtudoménmilyen meccs után tárgyaljanak az elengedéséről.

Ötödjére a nemtudoménmilyenn meccs után, továbbra is zajlanak a tárgyalások Xavi elengedéséről.

Én csak akkor fogok már bármit elhinni ha megtörtént. Lehet én vagyok gyanakvó, de nagyon érzem benne, főleg az utóbbi évek vergődése okán, hogy egy ez megint csak a közönségnek szól és egy huszárvágás után tök más ember lesz felvéve...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.11.04. 08:38:24

Hiányolom, hogy:

" Miért kell megint ezt a Barca DNS dolgot erőltetni?" "Semmi edzői tapasztalata nincs." "Európában is kellene eredményeket felmutatni." Megint egy korábbi legenda, aki nem ért el semmit edzőként." "Nekünk inkább olyanra lenne szükségünk mint Klopp."

Komoly rizikó lesz Schrödinger edzője. Nem tudhatjuk, hogy Guardiolát hozunk, vagy Artetát. Valószínűsítem, hogy azért nem lehet túl sok edző a listánkon, hiszen nálunk a pénz sem utolsó szempont. Nincs affelől kétségem, hogy a maestro a belét is ki dolgozza majd, a képességeit viszont nem ismerjünk.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.03. 20:24:30

bunga írta:
2021.11.03. 19:02:17
Tökéletesen igazad. Ugyanakkor hosszabb távon a klub és a csapat " mozgása " azonos pályára kerül.
Ahogyan a csapat elkezdett csúszni a lejtőn - megfelelő szakmai háttér hiányában -, úgy követte ezt a folyamatot a klub anyagi helyzete. Ma már nincs jelentősége annak, hogy a tojás vagy a tyúk volt előbb, vagy ki kit választott meg, illetve ki kit nevezett ki, vagy a Covid ezt felgyorsította.
Annak viszont hatalmas jelentősége van, hogy ezt a folyamatot ki vagy mi és hogyan fordíthatja vissza.
Végtelenített bankszámla hiányában jelenleg a felemelkedést csak és kizárólag szakmai vonalon lehet megkezdeni és ezzel párhuzamosan a zűrös viszonyokat is kigyomlálni.
Szerethető, eladható, piacképes játék kell.
Ennek megvalósulása esetén elkezdhet csordogálni a bevétel és ésszerű gazdálkodás valamint tiszta belső viszonyok mellett vissza lehetne térni a " helyes " útra.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.03. 20:11:17

Pár percre lett vége az Al Sadd meccsének, 3-3-as döntetlen lett a vége, Xavi csapata az utolsó percekben bukta el a győzelmet, de így is veretlenül vezetik a tabellát 8 győzelem, 1 döntetlennel, 36 rúgott góllal (4-es gólátlag)

A meccs után egyenként köszöntötte mindegyik játékosát, már korábban elbúcsúzott a csapattól. Szintúgy a háttérben a másodezők is.

Videó:
https://twitter.com/SiemprePod/status/1 ... gGk5Q&s=19

Sőt már nyilatkozott is a meccs után, nagyon izgatott és reméli hamarosan hazatérhet.

❗️Xavi told SER: “My position is already known. Going back to Barcelona would be spectacular, of course - like going home. It would be exciting, I hope it happens” #FCB 🇪🇸

❗️Xavi: “I’ve been in touch with Barça since days, everything is ready - but now it depends on the conversations between the clubs” @CatalunyaRadio #FCB 🇪🇸

Gyere Xavi! [-o< :twisted:

A csapat balhátvédje a meccs után:
Abdul Karim Hassan [Al-Sadd left-back]: “Everyone here is sad because Xavi will leave Al-Sadd after this game” #FCB 🇶🇦
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.03. 19:02:17

Rengetegen várják Xavit, tőle várják hogy a Barca újra a nemzetközi élvonalba kerüljön. Ha valamiért meghiusulna a szerződése, örökké az lenne, hogy bezzeg ha Xavi 2021 végén jött volna...Xavi karrierjében hatalmas ugrás lenne a Barca kispadja. Ezért kölcsönös érdek, hogy jöjjön. Más kérdés, hogy mi várható tőle reálisan. Azonnali távon annyi, amit a jelenlegi keretből ki tud hozni. Minthogy zseniális játékos volt, aki nagyon látott a pályán, talán a játékosok megítélésében biztosabb szemű. És talán a csapatmunkához is sokat hozzá tud tenni, valamint remélhetőleg tud cserélni. De sajnos mindez kevés. Ha a Club anyagi helyzetét nem sikerül stabilizálni és a zűrös személyes viszonyok nem tisztulnak ki, akkor Xavi edzősége kevés egy új aranykorhoz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.11.03. 18:56:45

Köszi Titinho a friss híreket :)

Nagyon várom már, szerintem Setién (nem kacagsz) kinevezését vártam még ennyire :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.03. 09:03:13

Alemany és Rafa Yuste már az El Prat-on, utaznak Dohába véglegesíteni Xavi szerződését. Laporta végül nem utazik.

https://twitter.com/FCBRAC1/status/1455 ... 88eew&s=19

(Rac1)

Ma lesz ugye Xavi utolsó meccse, vele teljes a megállapodás, kevesebbet fog keresni mint Quatarban, nála is mint a játékosoknál, bónusz rendszert használnak majd. Ha minden jól megy, holnap lehet hivatalos.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.11.02. 10:51:10

Ami a tiki-takát illeti: én nem gondolom, hogy túlhaladott lenne. Maga a foci fejlődése felosztható időszakokra, az egyikben az erőfoci dominált, amit átvett a technikásabb játék és viszont. Most az erőfoci időszaka van, egészen addig, míg jön egy olyan generáció, ahol olyan sebességgel tudják járatni a labdát, ahova csak késve érkezhetnek az ellenfél játékosai. Pepe idejében ugyanaz elmondható volt, mint most. Akkor is volt erőfoci, az akkori átlag sebességet kellett megvernie a csapatának.

A technikás játékhoz a sebbességen kívül elengedhetetlen feltétele az apró részletekig megszervezett csapatjáték. Ehhez egy megszállott edző kell, aki él-hal a fociért. Mindig, minden körülmények között fejlődésre kell sarkalni a játékosokat, mindig a tökéletességet üldözni. Amennyit láttam Xavi edzősködéséből, abból az jön le, hogy ő ilyen. Valószínűleg sokan érezzük hasonlóan és látjuk Xavit egy friss erőnek, aki képes kőkemény munkára fogni a keretet. Biztos lesz pár játékos, akinek nem fog tetszeni az új módi, az eddigi lötyögéshez képest, de azoknak nyitva lesz az ajtó. Attól se tartok, hogy fejére nőnének Pique-ék. Amilyen kondijuk van jelenleg, örülnek majd, ha kapnak levegőt. Ha pedig megerősödnek, akkor remélhetőleg kevesebb izomsérülés lesz.

Merem remélni, hogy 2-3 év múlva azt mondhatjuk, hogy nekünk jött legjobban (mármint a Klubnak) a korona vírus, mert eltakarította Bartot és rákényszerítette a döntéshozókat, hogy újra a belső értékek felé forduljanak. Ha jól bánnak ezekkel a fiúkkal és kapnak egy jól megszervezett keretet, akkor újabb aranygenerációnkká válhatnak.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.02. 09:07:38

timur írta:
2021.11.02. 06:47:10
mess2009 írta:
2021.11.01. 18:00:15
a tiki-taka mint önálló taktika mára túlhaladott, nem is létezik - önállóan. beépült a csapatjáték tudás tárába, illik tudni ha szükség van rá bizonyos játékszituációkban.
a mai foci atletikus, gyors, és nem a rövid, hanem a hosszú passzok eredményesek, a rövd (alibi) passzolgatás a játék lassítására, kvázi pihenésre szolgál egy eredményes csapatnál.
a Barca nosztalgikus stílus emlegetése (tiki-taka) tulajdonképpen önámítás, fékje a modern felfogás elsajátításának. ha Xavi ilyesmivel áll elő az kudarc az én felfogásom szerint. ha nem alakítja át az állományt kontrajátékra alkalmassá, direktebb, gyorsabb játékra képessé nem lesz eredményes.
Bocsáss meg, ekkora hülyeséget rég olvastam, no comment!
ok. ez egy klasszikus felsőbbrendű böffenet, itt abba is hagyhatjuk.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.11.02. 08:26:49

Rivaldo11 írta:
2021.11.02. 07:54:33
Van jóféle szilvám, azt hiszem kibontom ha hivatalossá válik az érkezése! :)
Csodát, gyors eredményt ellenben ne várjunk, ez nem olyan keret, mint amilyet Pep vett át 2008 nyarán...
Látszódjon hogy mit akar, hogy van elképzelése, van koncepció. A keret nagyon fiatal, hiányzik a rutin is. Kellő munkával, és főleg türelemmel nagyon jó csapatunk lehet, de időt kell adni erre.
Amíg mi, szurkolók mondogatjuk, hogy idő kell neki és nem ő hajtogatja folyton, addig jók vagyunk. :)

Nehéz megmondani, hogy ténylegesen mire lehet képes egy jó edző alatt, a Gavi, Nico, Fati, Pedri, Balde, Demir pakk mert eddig nem nagyon játszottak ilyen alatt. Ha Xavi jön és képes úgy átadni az elképzeléseit a társaságnak, ahogy anno Pep, akkor belőlük is lehet akár új aranygeneráció. Vagy villámgyorsan kiderül, hogy a füst nagyobb mint a láng, és akkor máris inkább az lesz a kérdés, hogy megint a keretet próbáljuk meg az elképzelésekhez igazítani vagy az elképzeléseket a kerethez...
Válasz küldése