Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.06. 23:34:37

maister6000cm3 írta:Egyébként senki nem fogja fel, hogy Iniesta és Fabregas a középpályán ütik egymást? Nem kötekedni akarok veled, de amikor együtt voltak pályán, max akkor nyújtottak jó teljesítményt mikor Iniesta baloson volt, vagy Cesc elől.
Meg amikor Cesc adott két gólpasszt a Valencia ellen és az idei egyik legjobb meccsét játszotta...
Kinek a felfogás, kinek a szelektív memória :wink:
Amúgy kíváncsi lennék hány meccs alapján szűrted le ezt a teljesen nyilvánvaló dolgot, mert hogy az elmúlt fél évben 3-nál többször nem ment ki a Barca a pályára Cesc-Ini középpályával.
(Ja és nem kötekedni akarok, de amennyiben nem a védők ELŐL futott, akkor Cesc inkább ELÖL játszott.)
shutterisland írta:én már mióta ezen az oldalon állok, ideje a cesc-iniesta középpályás duót összecsiszolni.
Lassan már a Cesc-Song duóért sem lenne kár, főleg az ilyen meccseken, ahol azért vissza is kéne érni mondjuk egy Muntarival. (És főleg amilyen formát Iniesta is mutat.)
Egyébként most jutott eszembe, hogy a kommentátor mondta, hogy milyen üresen van Muntari sokszor a védelmünk előtt, azt hiszem ez is a kapitányunk sara volt.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.06. 23:15:46

Azt hiszem itt az ideje, hogy Cesc kezdő legyen.
én már mióta ezen az oldalon állok, ideje a cesc-iniesta középpályás duót összecsiszolni.

máskülönben durva, hogy mennyit futott, annak ellenére, hogy tényleg olyan érzésem volt nekem is, hogy se a támadásokhoz, se a védekezéshez nem tett igazán hozzá.
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2013.11.06. 22:48:55

sjd írta:Fájdalom volt nézni a pályán, támadásban 6 érintés alatt nem tudott semmit csinálni (mondjuk nem lepődöm meg ezen, meg lehet nézni, ugyanazt a kényszerítőt Messivel hogyan oldotta meg ő és hogyan Fabregas), a védekezésben meg borzalmasan le volt maradva, nem egyszer Sanchez előbb ért oda, mint ő. Szegény Neymarék rohangásztak össze-vissza, ő meg ahelyett, hogy valakinek tette volna a labdát, inkább tolt rajta még kettőt. Ennyire még nem örültem annak, hogy Songot becserélték.
Azt hiszem itt az ideje, hogy Cesc kezdő legyen.
Iniesta gyengébb volt. Egyébként senki nem fogja fel, hogy Iniesta és Fabregas a középpályán ütik egymást? Nem kötekedni akarok veled, de amikor együtt voltak pályán, max akkor nyújtottak jó teljesítményt mikor Iniesta baloson volt, vagy Cesc elől. Ha valamelyikük a középpályán van, kell melléjük Xavi. Tutira passzol, vannak nagy labdái, és jól helyezkedik. Ma is majd 3 km-rel többet futott mint Ini. Én úgy láttam egyébként, hogy kellett a "tökölése" mert volt egy időszak, mikor nem volt középpálya és összevissza járt a labda, mert mindenki ívelgette szerencsétlen Neymarnak, hátha összehozza már azt a gólt. Szükség volt az öregre nagyon.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.06. 22:36:26

Fájdalom volt nézni a pályán, támadásban 6 érintés alatt nem tudott semmit csinálni (mondjuk nem lepődöm meg ezen, meg lehet nézni, ugyanazt a kényszerítőt Messivel hogyan oldotta meg ő és hogyan Fabregas), a védekezésben meg borzalmasan le volt maradva, nem egyszer Sanchez előbb ért oda, mint ő. Szegény Neymarék rohangásztak össze-vissza, ő meg ahelyett, hogy valakinek tette volna a labdát, inkább tolt rajta még kettőt. Ennyire még nem örültem annak, hogy Songot becserélték.
Azt hiszem itt az ideje, hogy Cesc kezdő legyen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.10.23. 18:23:03

Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.12. 11:33:22

Tegnap az ő góljával szerezték meg a vezetést a spanyolok:
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2013.09.25. 09:38:28

shutterisland írta:a tegnapi beállításából nem kell szerintem sokat levonni, 3-0-ás vezetésnél állt be, akkor már végleg feladta az ajax.

én is szánnék neki szerepet a szezonban, de xavi már túl van a csúcson (ezt szerintem a fanjai is elismerik) míg fabregasban több van annál képességekben, mint amennyit mutat.
pedig nálam még így is minimum egál.
xavival labdabiztosabb, nyugisabb, fabregassal valamivel direktebb.
Túl van a csúcson ez tény. Viszont még így is ő a legjobb irányító, ez is tény. Ez csak azt mutatja, hogy fénykorában hány kilométerrel járt a többi középpályás előtt... A tegnapi meccsből persze nem lehet kiindulni mert kis csapat, gyenge ellenfél stb... Igazából szerintem ez baromság és igenis látszik, hogy ha eleget pihen mekkora ász még mindig. ÉS; tegnap direktebb volt mint Fabregas. Nyilván kicsit szokatlan még neki, de nagyon lendületesen játszott. Iniesta viszont csalódás volt. :(
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.19. 16:25:57

a tegnapi beállításából nem kell szerintem sokat levonni, 3-0-ás vezetésnél állt be, akkor már végleg feladta az ajax.

én is szánnék neki szerepet a szezonban, de xavi már túl van a csúcson (ezt szerintem a fanjai is elismerik) míg fabregasban több van annál képességekben, mint amennyit mutat.
pedig nálam még így is minimum egál.
xavival labdabiztosabb, nyugisabb, fabregassal valamivel direktebb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.19. 16:11:00

Barcaman14 írta:Nekem ezúttal is úgy tűnt, hogy Xavi nélkül feleannyira sem labdabiztos és stabil a középpályánk. Továbbra is azt mondom, hogy nagyon fontos láncszeme a csapatnak és egyelőre nem látok nála megfelelőbb játékost erre a posztra.

Ezt szerintem azért érezted, mert Cesc rém gyenge volt tegnap. Kivette magát a játékból, képtelen volt ellátni a feladatát. Rossz meccse volt. Láthattuk, hogy amikor ment neki, abszolut nem éreztük Xavi hiányát, be tudta tölteni a szerepkörét. Ezért látszott tegnap úgy, hogy Xavival sokkal labdabiztosabb, stabilabb volt a kp-nk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.19. 10:50:27

Nekem ezúttal is úgy tűnt, hogy Xavi nélkül feleannyira sem labdabiztos és stabil a középpályánk. Továbbra is azt mondom, hogy nagyon fontos láncszeme a csapatnak és egyelőre nem látok nála megfelelőbb játékost erre a posztra.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.18. 14:35:45

Szentségtörésnek fog hatni amit most írok, de én reménykedek benne, hogy az idei szezonban egyre többször lesz csere a maestro, egyszerűen már nincs meg benne szerintem az a fajta lendület ami ahhoz kell, hogy egy-egy fontos pillanatban felpörgesse a csapatot, a mélységi passzok a védők mögé már 2.éve maradnak el tőle, fáj ezt látni de úgy gondolom, hogy egy tutista lett belőle, és ebből a csapat hosszútávon már nem tud profitálni annyit mint korábban.

Be kell építeni a helyére egy direktebb, valamivel kreatívabb középpályást, ha nem akarjuk, hogy a csapatunk (csúnya szóval fogok élni, és ezt elsősorban a jövőre értve mondom, mivel egyelőre még bőven nem KONC) miatta a Raúl szindrómába essen (az utsó két évében amikor pályán volt az nettó emberhátrányt jelentett balettoséknak), és hozzá sem lenne méltó egy ilyen szerep....
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.17. 14:50:32

Xavi Hernández ● ALL Assists With FCBarcelona ● 2000-2013
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.27. 16:40:46

Remélem még legalább 2 jó szezon benne van a mesterben, ám ha a pótlásról van/lesz szó, én kizárólag egyetlen játékost látok manapság, aki hasonló lehet: Gündogan. Szenzációs a srác, jelenleg-persze Xavi mellett- tán senki nem tud mélységből olyan ritmust adni a játéknak a kp-án, mint Ő.
Jövőre jöhetne is akár.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.27. 16:10:19

A végkövetkeztetésünk ugyanaz.
Ha Tito lenne az edző, muszáj lenne ilyen középpályást keresni, mert a labdafelhozatal stb a mélységi középpályás dolga. (A viszont előtti rész erre vonatkozik, hogy egy az egyben nem tudjuk pótolni Xavit, nincs ilyen középpályás.)
Tata alatt ez Maschék dolga, nem pedig Xavié. Ezért már én is Cescet játszatnám helyette, mert az új szerepkör neki jobban fekszik, mint Xavinak. Talán így akarja Martino megoldani Xavi pótlását, nem tudom, ahhoz hogy ezt ki lehessen jelenteni még idő kell, de a jelek erre utalnak. :)
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.27. 15:57:02

Amikor Xavi pótlásáról van szó egy ilyen típusú középpályás kellene.
de nekem pont ez a halálom, miért kell xavi helyére az új xavit keresni feltétlen, mikor pont ugyanilyen típusú játékos kb. nincs is a piacon.

itt van kapásból cesc, lehet, hogy nem tud úgy mozgatni (még?) egy csapatot, mint xavi, nem is annyira labdabiztos, viszont veszélyesebb a kapura, fizikailag jobb, a fejjátéka erősebb, és direktebb focit játszik.
nem kell nekünk 15 évig csontra ugyanazt erőltetni, lehet változtatni.
nem muszáj feltétlen xavi klónt erőltetni, ha egy ugyanúgy jól passzoló, kreatív, intelligens középpályással pótoljuk, akinek valamelyes más erényei vannak, akkor sem fog összedőlni a világ.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.08.27. 15:45:03

Amit kristop írt igaz, azt a játékot amit Xavi tud hozni a jelenlegi Barcából nem tudja senki más. Ezt a visszalépek a védelem elé, összeszedem a labdát, felhozom kispasszokkal (Busival), majd elindítom a támadást. Erre a jelenlegi Barcából senki más nem képes. (vagyis még JdS is hasonló vénával rendelkezik, de nem az a szint ami nekünk kell, szóval hagyjuk is.) Ezért volt különösképpen fájó számomra Thiago eligazolása, benne ez megvolt. Kissé pontatlanabb volt mint Xavi, de a top mélységi középpályások nem 22-23 évesen villognak, Pirlo ebben a korban egy olasz kiscsapatban játszott, a csatár mögött. :wink:
Amikor Xavi pótlásáról van szó egy ilyen típusú középpályás kellene. Denis Suarez még az sem biztos hogy eljut a felnőtt csapatig, és amúgy is inkább Silvához hasonlítják, Sergi Roberto pedig btb középpályás, amolyan Keita féle, csak jobban ismeri a Barca játékát..
Viszont
“The boss doesn’t want the midfielders to drop and build the play up from the back, that’s what the full backs do. He wants us to be in the influential zone of the pitch, he wants us to give the assists and to be closer to the area” nyilatkozta Xavi a Levante elleni meccs után. Azaz az, ami korábban Xavi dolga, már Piqué és Mascherano feladata lett Tata kezei alatt, nekik kell elindítani a támadásokat, Xaviéknak közelebb kell helyezkedni a kapuhoz, intenzívebben támadni azt, gólpasszokat adni. (Ez állhat Ini relatíve gyengébb játékának a hátterében, nem tud mélységből rágyorsítani az ellenfél védelmére és kicselezni őket, de majd hozzá fog szokni ehhez, és megint butítani fogja őket.. :) )
Ez a játékstílus (kapuhoz közelebb állni, utolsó passzokat adni, befejezni az akciókat) közelebb áll Fábregashoz, mint Xavihoz. Ez az ő igazi erőssége, az Arsenalban is ezt játszotta világklasszis szinten. Ezért várom kíváncsian, hogy mikor áll össze végre egy Busi-Ini-Cesc-Messi-Alexis-Neymar hatos elől. Remélem már most szerdán, az AtMa ellen. :wink:
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.27. 15:20:55

kristop írta: a legnagyobb probléma ezen kívül meg az, hogy thiago távozásával elment a helyettese. rajta kívül, akit még odalehetne rakni az tényleg busquets, de akkor viszont busquets helyén nem egy busquets lenne, hanem (az egyébként folyamatos jó teljesítményt hozó, de másban erős) song. fabregast látjuk most is hol jó, iniesta helyett olyan játékosként, aki folyton beszalad a védelembe vagy indít a védelem mögé, esetleg messi posztján, ahol mehetnek a kombinációk. biztos tud xavi helyén is játszani, emlékeim szerint tolt már le ott rengeteg passzos, stabil teljesítményt, de mégse az az igazi helye.

a többi említett is, denis suarez, eriksen, sergi roberto mind egyel feljebb játszik, nem ott, mint xavi, és ehhez még jön, hogy a kölcsönből visszatérő rafinha is előrébb van és inkább támadóközéppályás.
Az a helyzet, hogy Thiagoról is nagyon szépen elmagyaráztuk, hogy ő a kapuhoz közelebb jó, amíg az elmúlt fél évben meg nem láttuk, hogy mennyire hasznos tud lenni mélységi irányítóként. Szóval én sütném rá senkire, hogy nem tudná hozni ezt a posztot, amíg nem láttuk ezt ténylegesen.

Cesc tényleg a kapuhoz közel volt jó az Arsenalban, de itt nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy lassú és ügyetlen ehhez a poszthoz. (Főleg, amikor Messi helyetteseként kéne játszania.) Amikor van területe (ld. Levante), akkor hasznos tud lenni, de nagyobb ellenfelek ellen nem tudja megverni a védőket úgy, mint Iniesta. Úgyhogy Xavi posztján is hasznát vehetnénk bőven, sok esetben még több hasznát is, főleg a védekezése miatt. (Számomra most inkább ez utóbbi a prioritás.)

Amúgy akkor ne Busquets helyén legyen Song, hanem legyen Xavi helyén :D :
http://www.youtube.com/watch?v=1ZYlzC-MntM" target="_blank
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.27. 15:12:59

örülök, hogy más is látja, annak pedig különösen, hogy most sjd-vel is egyezünk.

ez most nem xavi szobrának a ledöntése, egyszerűen tény : a legtöbb focista ilyen korban már megy kifele, és szemmel láthatóan ő sem kivétel.

jah, és még valami :

Nála sosem a sebesség volt a mértékadó. Fejben minimum 1-2 lépéssel mindig előrébb jár a többieknél és a meccsek legnagyobb többségében mindig így van, ez pedig ahogy Bob is írta hatalmas játékintelligenciára vall. Attól nem hinném, hogy tartanunk kell, hogy lassul(ami természetes), mert nála nem ez a mérvadó.
pontosan így VOLT korábban, de fejben is szemmel láthatóan lassul.
amit korábban első, vagy második szándékból tett tovább, azt most sokszor csak forgolódás után (és jobb esetben) harmadikból, vagy amilyen direkt passzokat bevállalt (hiszen mint írtad, előrébb járt fejben, ezért felismerte gyorsan az ilyen lehetőségeket is) ma már sokkal kevésbé, mert egyszerűen lemarad róluk, és inkább visszaveszi.
a hőn áhított, és mostanában elmaradó gyilkos passzok hiányát is ennek lehet részben betudni.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.27. 15:03:12

amit sjd írt!

a legnagyobb probléma ezen kívül meg az, hogy thiago távozásával elment a helyettese. rajta kívül, akit még odalehetne rakni az tényleg busquets, de akkor viszont busquets helyén nem egy busquets lenne, hanem (az egyébként folyamatos jó teljesítményt hozó, de másban erős) song. fabregast látjuk most is hol jó, iniesta helyett olyan játékosként, aki folyton beszalad a védelembe vagy indít a védelem mögé, esetleg messi posztján, ahol mehetnek a kombinációk. biztos tud xavi helyén is játszani, emlékeim szerint tolt már le ott rengeteg passzos, stabil teljesítményt, de mégse az az igazi helye.

a többi említett is, denis suarez, eriksen, sergi roberto mind egyel feljebb játszik, nem ott, mint xavi, és ehhez még jön, hogy a kölcsönből visszatérő rafinha is előrébb van és inkább támadóközéppályás. szóval ezért nehéz ez. gündogan már tényleg az ő posztja, azt viszont kábé lehetetlen megmondani, hogy illeszkedne-e hozzánk.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.08.27. 14:41:50

Félreértés ne essék, nem ragaszkodok ok nélkül miden körülmények között Xavihoz, de továbbra sem tudok ellene semmit(senkit) felhozni
És ez jóval nagyobb probléma mint a hátsó alakzat defektjei
Védekezésben lék és sajnos már előre is és továbbra sem értem miért kell 90perceket végigjátszatni vele.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2013.08.27. 14:12:29

sjd írta:
Barcaman14 írta: Nála sosem a sebesség volt a mértékadó. Fejben minimum 1-2 lépéssel mindig előrébb jár a többieknél és a meccsek legnagyobb többségében mindig így van, ez pedig ahogy Bob is írta hatalmas játékintelligenciára vall. Attól nem hinném, hogy tartanunk kell, hogy lassul(ami természetes), mert nála nem ez a mérvadó.
http://www.youtube.com/watch?v=VwBLM2XT4rw" target="_blank
Talán csak egy olyan gól van a videóban, ahol ne Xavi lógott volna a levegőben, tavaly a fontosabb meccseken az egész középpályás védekezésünk borult neki köszönhetően. Ehhez pedig egyértelműen szükség van a fizikális adottságokra, Xavi egyébként sem annyira agilis játékos, mint Cesc vagy mint Thiago volt, de ha már arra sem képes, hogy visszakövesse az emberét, akkor ott bajok vannak.

Nem támadásban van vele a legnagyobb probléma, hanem védekezésben, viszont annyi pluszt nem ad előrefelé a csapatnak, hogy ez így megérje. (Igazából még Messi sem ad akkora pluszt, hogy eggyel kevesebben legyünk védekezésnél, szóval ez most független attól, hogy Xavi hány gólpasszt ad.) Ráadásul mivel annyira már nem is ő osztja a gólpasszokat, gyakorlatilag tényleg csak egy olyan embert kell találnunk, aki képes hozni egy 95%-os passzpontosságot (és a maradék 5%ban nem Thiago módjára az ellenfelet indítani), és kis túlzással meg is van oldva a probléma. (És Busquets még mindig kiválóan alkalmas lenne erre)
Ettől függetlenül még hasznát tudná venni Xavinak a csapat, csak nem őt kéne erőltetni ilyen Real meg Bayern szintű rohanós ellenfelek ellen, mert öngyilkosság.
Teljes mértékben egyetértek sjd-vel. Én megmondom őszintén sokszor támadásban sem látom azt hogy akkora pluszt nyújtana, többször látom azt hogy lassítja, visszafogja a csapatot, ami néha kell, viszont az ellenpólus, a gyorsítás valahogy hiányzik. Védekezésben pedig sajnos nem tudja felvenni a versenyt a mai középpályásokkal, márpedig ez hatalmas hátrány, egy jó képességű, direkt focit játszó csapat ízekre tud szedni minket, és a válogatottat is ha van egy gyenge láncszem. Meg lehet nézni a Bayern elleni meccseket, vagy akár a brazil spanyolt, mindkét ellenfél erős, gyors és mozgékony játékosokból áll, akik rendkívül direkt focit játszanak, és úgy hengerelték le a torzított tika-takát mint a sicc. Ezzel nem arra célzok, hogy innentől 190-es 90 kilós irányítót akarok, mert ez se tükrözi a valóságot, de egy középpályásnak kulcsfontosságú hogy támadásban és védekezésben is egyaránt kiemelkedő szerepe legyen. Jelenleg ezt már nem látom Xaviban. Sajnos rég voltak azok az idők, amikor a Xavi-Iniesta kettős sakkban tartott egy világot. Most is elég ez a csapatok 90% ellen, mert egyszerűen ennyivel jobb a színvonal nálunk, de egy hasonló kaliberű csapat ellen már ez nem lesz elég. Nagyobb meccseken egyébként megkockáztatnám a 4-2-3-1es formációt is, ahol Busi-Song/Mascherano mint 2 szűrő szerepel, előttük pedig egy Alexis/Ini-Cesc/Ini-Neymar hármassal, ami valószínűleg Cesc legidálisabb posztja lenne, míg Messi megfelelő támogatást kapna szélekről és középről is, egy teljesen kötetlen szerepkörben lehetne elől. Valószínűleg nem fogjuk ezt látni, de azért ötlet szintjén engem foglalkoztat ez a taktika éles meccseken. Pep is mert változtatni anno, gondoljuk idegenben a Real elleni 2-0ra, amikor egy radikális taktikával tudtunk meggyőző győzelmet aratni (Alves védő/ szélső poszt volt, feljebb tolva, míg Busi kb középső védőként játszott Puyol és Pique mellett).

Ha már Xavi pótlása: kíváncsi leszek Dennis Suarezre, de nálam a külső favorit egyértelműen Gündogan. Fiatal és a tavalyi Dortmundban egy az egyben Xavi posztját hozta le (idén úgy tűnik feljebb tolják Götze hiányában), méghozzá világklasszis szinten. Az ő játékát tudnám leginkább elképzelni ebben a Barcában.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.27. 11:59:23

Barcaman14 írta: Nála sosem a sebesség volt a mértékadó. Fejben minimum 1-2 lépéssel mindig előrébb jár a többieknél és a meccsek legnagyobb többségében mindig így van, ez pedig ahogy Bob is írta hatalmas játékintelligenciára vall. Attól nem hinném, hogy tartanunk kell, hogy lassul(ami természetes), mert nála nem ez a mérvadó.
http://www.youtube.com/watch?v=VwBLM2XT4rw" target="_blank
Talán csak egy olyan gól van a videóban, ahol ne Xavi lógott volna a levegőben, tavaly a fontosabb meccseken az egész középpályás védekezésünk borult neki köszönhetően. Ehhez pedig egyértelműen szükség van a fizikális adottságokra, Xavi egyébként sem annyira agilis játékos, mint Cesc vagy mint Thiago volt, de ha már arra sem képes, hogy visszakövesse az emberét, akkor ott bajok vannak.

Nem támadásban van vele a legnagyobb probléma, hanem védekezésben, viszont annyi pluszt nem ad előrefelé a csapatnak, hogy ez így megérje. (Igazából még Messi sem ad akkora pluszt, hogy eggyel kevesebben legyünk védekezésnél, szóval ez most független attól, hogy Xavi hány gólpasszt ad.) Ráadásul mivel annyira már nem is ő osztja a gólpasszokat, gyakorlatilag tényleg csak egy olyan embert kell találnunk, aki képes hozni egy 95%-os passzpontosságot (és a maradék 5%ban nem Thiago módjára az ellenfelet indítani), és kis túlzással meg is van oldva a probléma. (És Busquets még mindig kiválóan alkalmas lenne erre)
Ettől függetlenül még hasznát tudná venni Xavinak a csapat, csak nem őt kéne erőltetni ilyen Real meg Bayern szintű rohanós ellenfelek ellen, mert öngyilkosság.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.08.27. 11:28:44

Az ő utódlása lesz a legnehezebb feladat a vezetőség számára, Sergi Roberto remek játékos, de szerintem ő inkább Ini utódjának való és nem pedig Xaviénak. :? Denis Suárezre kiváncsi leszek hogy jövőre mit fog alkotni, mert elvileg Zubiék ő benne látják a megoldást a problémára, majd kiderül jövőre ez is.Mindenestre számomra egy játékos van jelenleg aki hasonló karakterű mint Xavi, az pedig Eriksen (Ajax) aki tecnikás és egyben remek passzmester mint pl.a spanyol. :wink: Tehát én szerintem egyenlőre a legalkalmasabb személy az a dán lenne, aki pótolhatná őt valamilyen szinten majd a jövőben persze. :?
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.27. 10:49:00

shutterisland írta:
nyilván az esze nem veszik el a focihoz, a technikai képzettsége sem, de akkor is 34(!) éves lesz télen, az amúgy sem túl komoly sebessége még jobban kopik, nem beszélve arról, hogy sajnos a sérülések sem fogják jobban elkerülni.


Nála sosem a sebesség volt a mértékadó. Fejben minimum 1-2 lépéssel mindig előrébb jár a többieknél és a meccsek legnagyobb többségében mindig így van, ez pedig ahogy Bob is írta hatalmas játékintelligenciára vall. Attól nem hinném, hogy tartanunk kell, hogy lassul(ami természetes), mert nála nem ez a mérvadó. A sérülések is elfogják érni, de addig amíg nem olyan drasztikus mértékben, mint Puyolt, addig nem igazán van gond. Embere válogatja, hogy ez kinél mennyire játszik közre. Van aki 21 évesen is folyamatosan sérülésekkel bajlódik, van aki meg 35 évesen is lehoz egy szezont csupán egy-két kihagyással.

Félreértés ne essék, nem ragaszkodok ok nélkül miden körülmények között Xavihoz, de továbbra sem tudok ellene semmit(senkit) felhozni, ami azt vetítené elő, hogy akár idén akár jövőre egyre kisebb szerepet kéne adni neki.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.27. 06:01:40

szerintem meg pont, hogy közel sem annyira nélkülözhetetlen elem, mint korábban.
2-3 éve el sem lehetett nélküle képzelni a csapatot (ahogy puyol nélkül sem az a barca, ami volt) de ma már nem tud olyan teljesítményt konstans lerakni, ami nélkülözhetetlenné tenné.
ellenben például messivel, vagy iniestával.

nyilván az esze nem veszik el a focihoz, a technikai képzettsége sem, de akkor is 34(!) éves lesz télen, az amúgy sem túl komoly sebessége még jobban kopik, nem beszélve arról, hogy sajnos a sérülések sem fogják jobban elkerülni.
jah, és hogy ha tata valóban komolyan meg fogja követelni a több mozgással járó aktívabb letámadást, az sem fog túl jól jönni a körülmények ismeretében számára.

lehet sznobkodni, meg 10 körömmel ragaszkodni hozzá addig, amíg meg nem őszül, de akkor sem szabad már rá, és az évi nagyjából 2-3 világklasszis és 8-10 kiemelkedő meccsére alapozni.

ebben az évben MÉG én is komoly szerepet szánnék neki, sok meccsen játszatnám, nem feltétlenül a kezdőben, viszont hosszú a szezon, bőven nyomatnám őt is.
jövőre legkésőbb viszont egyértelműen cesc kezébe adnám a karmesteri pálcát, nem érdekel, hogy van benne kockázat, muszáj lesz beépíteni a helyére most már.
jobb jelölt úgy sincsen, addig meg nem várhatunk, mire már külön meg kell majd állni a nyugdíjas otthonnál, hogy felszedje xavit a csapatbusz.

olyan játékintelligenciával, mint amivel ő rendelkezik, állítom még nem született ember.
kapásból nálam iniesta és zidane sem "játékbutább", pedig csak 98 óta nézek focit.

kiemelkedő játékintelligenciája és irányítói vénája van, az, ami csak a legjobb irányítóknak vagy a poszt zsenijeinek van meg, de ezt barokkos túlzásnak érzem.
inkább az, hogy :arrow:

Az egyik "leglabdabiztosabb" játékos, akit valaha láttam.
a reálisabb verzió.
Én inkább azt mondanám, hogy még minimum 1-2 évig óriási szükségünk van rá, mert nála alkalmasabb ember továbbra sincs a keretben erre a feladatra.
ha kb csontra ugyanazt akarjuk erőltetni akkor is a továbbiakban, mikor látjuk, hogy változtatni kell (ha nem is drasztikusan) akkor lehet, de már véber gyuri a mezőkövesdnél is tudja, hogy mit és hogyan játszik a barcelona.
"erre a feladatra" pedig ott lesz cesc, aki lehet nem 98%-al passzol, hanem csak majd 88%-al, de kioszt több gólpasszt és több gólt szerez.


summa summarum, szeretném, ha nektek lenne igazatok, és xavi a korábbi szezonokhoz hasonlóan abszolút meghatározó eleme lenne a barcelona (sikeres) játékának, szezonjának, de véleményem szerint már most is szemmel láthatóan kifele megy, és sokkal nagyobb esély van arra, hogy egyre gyengébb lesz (legjobb esetben is stagnál), mint arra, hogy újra ő lesz az ász.
Válasz küldése