Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.12. 19:06:40

dani87 írta:
2021.11.12. 14:54:35
Átnyálaztam a pontjait, örülük a bekeményítésnek, és remélem, sikerül a fegyelmet fenntartani, de azért pár dolog nekem nem világos.
Hátha valaki jobban látja a dolgokat, meg az egyik fórumozó sportjogász azt hiszem, ő véleméynére is kíváncsi lennék :)

"5. szabály: Exponenciális büntetésekre is sor kerülhet...Néhány játékos Luis Enrique idejében egyetlen szezon alatt elérte a 6000(!) eurós büntetést. Ami csak 6 késéssel is összejön már."
Na most ezek az összegek szerintetek jók? Ilyen fizetéseknél 6,000 EUR nevetségesen kevés. Sok játékos megkeres legalább évi 6 millió EUR-t, tehát sorozatos böntetésekkel is max a fizujuk 0,1%-át fizetnék ki. Mintha itt Magyarországon ha valaki (senior mérnök pl. )keres mondjuk évi 10 millió forintot, és büntetésként kell fizetnie 10,000 forintot. Hát nem vágná földhöz...

"7. szabály: Úgy játszol, ahogyan edzel, és a sikerhez csak a a teljesítmény alapú rendszer vezet. Csak azoknak van esélyük a kezdőcsapatba kerülni, akik a legjobban edzenek és a legelkötelezettebbek a munkájuk iránt. A többiek a kispadon ülnek, vagy a legrosszabb esetben be sem hívják őket a keretbe."
Tehát ha valaki nem pörög 100%-on edzésen, nem is lesz kezdő, de mondjuk csereként beállva gólokat lő, és megfordítja a meccset, továbbra sem lesz kezdő? Oké, nyilván oda kell tennie magát edzésen, de a a teljesítményértékelés fő összetevője a tétmeccseken mutatott játék kéne hogy legyen.

"8. szabály és 9. szabály: A sporton kívüli tevékenységek ellenőrzése + Nincs kockázatos tevékenység."
Ehhez nem kéne a játékosok szerződését is módosítani? Ezek nem olyan dolgok, amiket egy belső szabályzattal lehet kikényszeríteni, szerintem.
És mivel annyira nem vagyunk most menő klub, nem biztos, hogy minden játékos bevállalna egy olyan szerződéstmódosítást, amivel korlátozzák őket sok mindenben.
Arról nem beszélve, egy játékos akkor így kierőszakolhat egy szerződést felbontást például?
Teszem azt, Umtiti elkezd rollerezni edzésen, kibasszák, de mivel szerződésében nincs erre pont, beperli a barcát (és nyer), és megkapja a maradék fizuját, plusz szabadügynökként mehet ahová akar?
Elég ködösek nekem ezek a pontok.
Azért ne a Római jog kömyvben keress megoldást ezekre… Xavi megmondta hogy ne rollerezz. Ha rollerezel akkor a következő meccsen mehetsz a lelátóra, bumm.vagy 20 körrel többet fut mint a többi, stb.
Senki nem beszélt arról hogy ezekért kirakják a szűrét…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.11.12. 14:54:35

Átnyálaztam a pontjait, örülük a bekeményítésnek, és remélem, sikerül a fegyelmet fenntartani, de azért pár dolog nekem nem világos.
Hátha valaki jobban látja a dolgokat, meg az egyik fórumozó sportjogász azt hiszem, ő véleméynére is kíváncsi lennék :)

"5. szabály: Exponenciális büntetésekre is sor kerülhet...Néhány játékos Luis Enrique idejében egyetlen szezon alatt elérte a 6000(!) eurós büntetést. Ami csak 6 késéssel is összejön már."
Na most ezek az összegek szerintetek jók? Ilyen fizetéseknél 6,000 EUR nevetségesen kevés. Sok játékos megkeres legalább évi 6 millió EUR-t, tehát sorozatos böntetésekkel is max a fizujuk 0,1%-át fizetnék ki. Mintha itt Magyarországon ha valaki (senior mérnök pl. )keres mondjuk évi 10 millió forintot, és büntetésként kell fizetnie 10,000 forintot. Hát nem vágná földhöz...

"7. szabály: Úgy játszol, ahogyan edzel, és a sikerhez csak a a teljesítmény alapú rendszer vezet. Csak azoknak van esélyük a kezdőcsapatba kerülni, akik a legjobban edzenek és a legelkötelezettebbek a munkájuk iránt. A többiek a kispadon ülnek, vagy a legrosszabb esetben be sem hívják őket a keretbe."
Tehát ha valaki nem pörög 100%-on edzésen, nem is lesz kezdő, de mondjuk csereként beállva gólokat lő, és megfordítja a meccset, továbbra sem lesz kezdő? Oké, nyilván oda kell tennie magát edzésen, de a a teljesítményértékelés fő összetevője a tétmeccseken mutatott játék kéne hogy legyen.

"8. szabály és 9. szabály: A sporton kívüli tevékenységek ellenőrzése + Nincs kockázatos tevékenység."
Ehhez nem kéne a játékosok szerződését is módosítani? Ezek nem olyan dolgok, amiket egy belső szabályzattal lehet kikényszeríteni, szerintem.
És mivel annyira nem vagyunk most menő klub, nem biztos, hogy minden játékos bevállalna egy olyan szerződéstmódosítást, amivel korlátozzák őket sok mindenben.
Arról nem beszélve, egy játékos akkor így kierőszakolhat egy szerződést felbontást például?
Teszem azt, Umtiti elkezd rollerezni edzésen, kibasszák, de mivel szerződésében nincs erre pont, beperli a barcát (és nyer), és megkapja a maradék fizuját, plusz szabadügynökként mehet ahová akar?
Elég ködösek nekem ezek a pontok.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.12. 13:08:37

Titinho írta:
2021.11.12. 12:11:21
És persze meg is lett az első bünti, az első játékos aki pár perces késéssel érkezett ma reggel: Dembelé :lol:
Ugye most úgy van, hogy 10:00-tól edzés de másfél órával előtte meg kell érkezni a Ciutatba. 3 percet késett a fiú. =D>
Erre nem lehetett fogadni valahol? :D

Én nem igazán hiszek már Umtiti-ben, de egy prime Umtiti-Araujo védőpáros elég bika lenne.

De annyira nem ájulnék el ettől, ha jól emlékszem minden edzőnk el volt ájulva SR edzésmunkájától, aztán meccseken nem igazán tudott hozzátenni semmit a csapathoz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.12. 12:11:21

(🌕) Xavi is pleasantly surprised with Umtiti in his first days as coach. So much so that that the defender personally received the congratulations from Xavi for the training he’s done, also being applauded by some teammates. He could get more minutes. @fansjavimiguel #FCB 🇫🇷

Akitől talán a legkevésbé vártuk, az elmúlt 3 napban nagyon odatette magát és teljesen meglepte Xavit és csapatát. A legutóbbi edzés után személyesen gratulált neki, és pár csapattársa is megtapsolta. A következő meccseken, az idényben először kaphat lehetőséget.

És persze meg is lett az első bünti, az első játékos aki pár perces késéssel érkezett ma reggel: Dembelé :lol:
Ugye most úgy van, hogy 10:00-tól edzés de másfél órával előtte meg kell érkezni a Ciutatba. 3 percet késett a fiú. =D>
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.11.11. 21:13:20

Feast4 írta:
2021.11.11. 18:55:00
Xavi:

Mindenkivel lehet gól rúgatni első lecke:

https://m.youtube.com/watch?v=h8vSQ7zRKL4
Umitit is meg lehetne próbálni centerben, elég bíztató volt edzésen a kapu előtt :P
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.11. 18:55:00

Xavi:

Mindenkivel lehet gól rúgatni első lecke:

https://m.youtube.com/watch?v=h8vSQ7zRKL4
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.10. 12:07:06

Érdekes ez a szurkoló vs edzőkérdés pszichológiája.
Korábbi edzői kinevezések alkalmával mindíg végigfutott a fejemben, hogy melyik játékost és miért padoztatnám, lecserélném, elküldeném stb.
Xavi esetében ez a játék a fejemben, hogy mit tennék az ő helyében, teljesen kimaradt.... :D
Xavi, ha a korábban általam többször és cinikusan emlegetett hasonlatom szerint "bármelyikünk nagymamáját" kezdőbe tenné, bizony Isten elfogadom!
Arra még nem jöttem rá, hogy ez azért van vajon, mert valóban az utolsó esélynek érzem, hogy történhet valami, vagy a teljes bizalom jele, hogy igen, ha valaki tudja, hogy mit és miért csinál, akkor az a Xavi.
Tudom, hogy csodát nem várhatok és nem is várok, mégis teljes szurkolói lelki nyugalmat érzek.
Próbáljunk meg jól, ügyesen, lelkesen játszani. Aztán, ha ez sikerül, akkor majd lépésről lépésre érdemes lehet már éredményeken is álmodozni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.10. 11:23:26

Titinho írta:
2021.11.10. 08:53:25
Még a sérült Piqué, Eric, Nico, Pedri is a "kispadról" nézte végig az edzést, kíváncsian nézték mik az újdonságok.
Ja azt én is néztem. Megérkezett Xavi, új szabályok, fegyelem, rend, és mivel kezdik az edzést? Pirospacsi :D óriási :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.11.10. 10:28:22

Jó hangulatú volt nagyon az edzés video, és látszottak a személyiségek a pár pillanatból is. Pique elég zavartan nézett, Bw készen van, Demeble bamba mint mindig, a kétséges helyzetűek meg tartózkodóak nagyon. Bízom benne, hogy Xavi lelkesedése magával ragadja a csapatot.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.10. 08:53:25

Ezt az interjút maga Piqué mondta le egyébként, mivel jövő hét kedden lett volna, szerdán pedig BL meccs a Benfica ellen. Mármint, hogy Xavi új szabályai miatt, Madridba kellett volna utaznia meccs előtt egy nappal. :)

Csak sok helyen így hozzák le, hogy na Xavi meg is tiltotta neki, hogy menjen, ő törölte az interjút. Végülis igen, de nem ebben a kontextusban. :D

De jó volt amúgy látni a hivatalos oldalon tegnap este a nap összefoglalóját. Az öltöző, ahogy egyenként ugye köszöntötte és bemutatta a stáb tagokat, ahogy mindenkit megölelt, aztán meg az edzés. Még a sérült Piqué, Eric, Nico, Pedri is a "kispadról" nézte végig az edzést, kíváncsian nézték mik az újdonságok.

Braithwaite meg jó rottyon van amúgy. :lol: Amikor az öltözőben köszönt Xavinak, alig ismertem fel, sapkában, hajjal, szakállal. Az utóbbi hetekben el is felejtettem, hogy ő még nálunk van... :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.10. 08:24:06

❗ Xavi has cancelled the interview that Gerard Piqué had planned to give on the "El Hormiguero" program next week.

• Additionally, Xavi forbid Gerard Piqué from attending the Davis Cup presentation next Tuesday. [Via Cope🥇]

Xavi banned the use of social media for the players on match days and the day before matches. The use of phones in the Ciutat Esportiva, the dressing room, and the bus are completely banned.[ El Chiringuito TV ]


Nem tudom mennyire igaz, kicsit overkill-nek tűnik.
De kiváncsi leszek ki lesz az első, akinek Róma, Liverpool, és a 2 Bayern cumi után lesz pofája felszólalni :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.10. 07:55:23

vg99 írta:
2021.11.09. 20:01:35
Amikor Messi a napjáról mesélt, úgy éreztem,hogy elvan a családdal, és néha beugrik egy edzésre. Ráfér a rend és munka a csapatra!
A méltán nagy és elismert Cruyffnál is megcsinálta Romario, hogy haza akart menni a Rio karneválra, szólt neki a boss, ha nyer a csapat mehet, azt hiszem lőtt egy hármast és ment:)
Ez nem Messivel kezdődött a futball világban. Szerintem, ha LDJ azt mondja hagyják békén, Ő a saját módszerével dolgozik, és lő szezononként 25+ gólt és ad 10+ gólpasszt, lehet hagynák neki...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cseri 2021.11.10. 13:42:22-kor.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.11.09. 23:35:34

Szokás szerint az Eurobarca nagyon jó cikkeket dobott a főoldalra és csemegéztem belőlük - emlékeztettek, hogy mik voltak Xavi utolsó szavai játékosként. Ez a rész az egyik kedvencem: "A karrierem kezdetén nem volt könnyû, mert sokan nem hittek bennem, az eredmények ráadásul nem jöttek. Én viszont nagyon makacs vagyok, és nem adtam fel, mert imádom a Barçát."

Nekem játékosként is a kedvencem volt, ilyen hozzáállással pedig edzőként is az. Emberségből jeles, tőlem maximális türelmet kap az fix! Nagyon örülök, hogy egy VALÓDI edzőnk van végre.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.09. 23:03:06

bence0330 írta:
2021.11.09. 20:51:23
Sakan szerettek volna német vonalat látni itt, a fegyelemben szerintem meglesz, még ha taktikailag nem is. :) (Egyébként szerintem ez a Klopp féle német vonal egyik legfontosabb alappillére...)
És most jött el számunkra - Barca szurkolóknak - annak az ideje, hogy a türelem szó valódi jelentőségével tisztában legyünk.... :lol:
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.09. 21:56:44

Vakmacska írta:
2021.11.09. 21:35:05
ktm írta:
2021.11.09. 19:07:07
9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Hát, nekem van egy kollégám, aki eltaknyolt a bringájával, és eltörte a lábát.
Egy másik görkorival esett el, és bokáját törte. Szóval azért ez nem olyan nagy hülyeség

Szgény Dembelé, hogy fog így éjjelente fifázni?
Esni is tudni kell. Engem csapott el taxis úgy 30-as tempónál. Rám nyitotta az ajtót. A következő pillanatban már repültem is a levegőben. A legnagyobb bajom az volt, hogy a kicsapódó ajtó kiugrasztotta a mutatóujjamat majd 90 fokban. Visszatettem a helyére. A balesetin nézett is a doki. Mindenesetre figyelni kell bringán, mert összejöhetnek veszélyes szituk.
Amúgy az elektromos kerékpárt tiltották meg ( a cikk szerint).
Akkor a "manuállal" lehet menni?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.11.09. 21:35:05

ktm írta:
2021.11.09. 19:07:07
9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Hát, nekem van egy kollégám, aki eltaknyolt a bringájával, és eltörte a lábát.
Egy másik görkorival esett el, és bokáját törte. Szóval azért ez nem olyan nagy hülyeség

Szgény Dembelé, hogy fog így éjjelente fifázni?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.09. 20:51:23

Sakan szerettek volna német vonalat látni itt, a fegyelemben szerintem meglesz, még ha taktikailag nem is. :) (Egyébként szerintem ez a Klopp féle német vonal egyik legfontosabb alappillére...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.09. 20:46:30

Érdekes, hogy a szabályok első fele a pontosság fontosságáról és azok megszegéséért járó tüntetésekről szól.
Sejtette az ember, hogy nagy a lazaság, de ezen szabályok kihirdetése csak megerősítette.
A szabályokkal jelzett Xavi, hogy vége a lazaságnak, ő csak a munkában hisz.
Fel van adva a lecke a legendáknak, meg az alibi focistáknak.
Már többet tesz ezzel ( ha be is tartatja), mint az elmúlt 4 év edzői.
Mondjuk ezt is vártam tőle.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.11.09. 20:01:35

Amikor Messi a napjáról mesélt, úgy éreztem,hogy elvan a családdal, és néha beugrik egy edzésre. Ráfér a rend és munka a csapatra!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.09. 19:40:28

Többek között éppen az is volt az egyik fő probléma, hogy ez most olyan, mintha " bekeményítés " lenne....!
Az öregek már elfelejtették, a fiatalok még nem tudják, hogy mit is jelent az, hogy edző.
Mindez úgy, hogy még valójában egy igazi edzést sem tartott Xavi .... :mrgreen:
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.09. 19:35:52

ktm írta:
2021.11.09. 19:07:07
9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Ez lehet akár fordítás, illetve értelmezési probléma
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.11.09. 19:07:07

9. pontban azert az eleg meredek, hogy bringara se lehet ulni, mert veszelyes.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.09. 18:20:58

Kemény elvárások. Na, ez jól odabasz.
Illetve, nekem is az a furcsa, hogy a kimagasló fizetések, prémiumok mellett ez miért nem természetes.
Én is többedmagammal, szinte egyfajta megváltóként tekintünk Xavira. A kemény követelmény minden esetben egyfajta ellenállást vált ki. Szerintem most is lesz ilyen, de bízom benne, hogy hamvába fog dőlni, a a vezetőség kiáll az edző mellett.
Kérdés, hogy a pénzbünti meghozza-e a várt eredményt? Ha esetleg mégsem, milyen szankciók lehetnek még a tarsolyban? Gondolom, az szerződéstől is függ. S hogy Bartóék milyen szerződéseket kötöttek? Azt nem tudjuk, csak sejtjük.
Nagyon szukolok Xavinak, és a Barcának
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.09. 17:45:35

Alcantara írta:
2021.11.09. 16:58:35

Arra azért kíváncsi leszek, hogy Piqué üzleti utazásait, teniszversenyeken való részvételeit hogyan tudják korlátozni.
Gondolom a hosszútávú célja Xavinak az ezzel a döntéssel, hogy elzavarja a fű mellől Gerit. De nézhetjük abból a szempontból is , hogy megágyaz Pique politikai karrierjének :)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.09. 17:17:35

Alcantara írta:
2021.11.09. 16:58:35
..,
Szerintem itt nagyon sok minden évek óta nem úgy ment ahogy kellett, kezdve az öltözővel.

Én nagyon azt látom, hogy minden téren az utóbbi években mindenki azt csinált amit akart, aztán lett ami lett.Mi szurkolók meg néztük ahogy nő a fű.
Kép
Válasz küldése