Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.08. 21:34:15

Leon írta:Xavi 125-ször passzolt a társakhoz az Espanyol elleni meccsen, és az átadásainak 95,4 százaléka célba is ért. Mindkettő rekordnak számít a szezonban. 8)
bizony, bízok benne hogy kezdi visszanyerni az önbizalmát =D> Tavaly szezonvégén nagyon kivolt szegény. :cry:
Ráadásul már a passzai legalább kezdenek előrefele irányulni, és helyzeteket teremteni, nem pedig csak alibi oldalpasszok vannak, mert abból lehet oldalrobi is 98%-os passzpontosságot szerez ha egész meccsen a mellette lévőnek rögtön odapasszolja.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.12.08. 21:07:54

Xavi 125-ször passzolt a társakhoz az Espanyol elleni meccsen, és az átadásainak 95,4 százaléka célba is ért. Mindkettő rekordnak számít a szezonban. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.30. 20:53:34

Erxy írta: te magad magyarázod meg.
Persze, tudom, de Rakitic és Busi is hagytak már ki teljes meccset azóta, ő viszont nem.. Na mindegy, remélem ez csak véletlen egybeesés.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.30. 20:50:33

palesz77 írta:Persze azóta valaki folyamatosan sérült is a középpályáról, ezt tudom jól, meg igazából baj sincs vele mostanában
te magad magyarázod meg.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.30. 20:48:48

Azért érdekes, hogy a nyilatkozata óta - Malaga elleni meccs után volt valamikor - játszottunk 9 meccset, abból 6-on kezdő volt, a maradék 3-on pedig csereként lépett pályára. Persze azóta valaki folyamatosan sérült is a középpályáról, ezt tudom jól, meg igazából baj sincs vele mostanában, de azért nekem kicsit furcsa egybeesés.. :^o

Na mindegy, remélem ma régi önmagát fogja idézni, és kioszt pár igazi Maestrohoz méltó labdát!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.24. 13:03:26

"Az El Mundo értesülései szerint a Barca középpályása, Xavi elnézést kért Betótól, a Sevilla kapusától, amiért a gránátvörös-kékek játékosai látványosan megünnepelték Lionel Messit, aki az 5–1-re megnyert találkozón átadta a múltnak Telmo Zarra spanyol bajnoki gólcsúcsát. A világ- és Európa-bajnok játékos úgy érzi, tiszteletlenek voltak az andalúziai együttessel szemben, ezért hívta fel a portugál kapuvédőt."

Respect, ilyen egy igazi sportember (bajnok). :) Egyébként jól játszott, látni rajta az akarást.
PCsabi írta:The number of times a player has made 120+ passes in a match since Jan 1, 2010.:

Xavi 24
Thiago Alcantara 5
Xabi Alonso 4
Pirlo 4
Iniesta 3
Motta 3
Verratti 3
Yaya Touré 3
Busquets 2
Fabregas 2
Carrick 2
Ez meg egyszerűen félelmetes.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
iker0828
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.09.28. 16:04:52
Kapcsolat:

2014.11.21. 14:24:05

"A jövő Barça coach? Talán. Szeretnék dolgozni, mint a Barca rajongó vagyok. A foci a szenvedélyem, ez lenne a maximum számomra. "- Xavi :P
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.10. 19:26:19

Xavi: "I will not leave until I finish my contract" - sport.es

Nyáron én is azok közé tartoztam, akik szerint jobb lett volna mindkét félnek, ha eligazol, viszont eddig ősszel egészen jól játszik. Legalábbis beugróként többnyire tudott adni némi pluszt a középpályának. Bár utóbbi már talán inkább az "első sor" kritikája...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.05. 22:58:13

Remélem nem fog most játszani egy darabig megint, mert habár jól kezdte a szezont, most már megint a tavalyi énjére emlékeztet, csak lassítja a támadásokat tök fölöslegesen.. Rossz volt nézni amit ma műveltek Rakiticcel ketten.

Xavi: "In the second half we found our game, we had longer spells of possession and we had a great time out there."

"I'm happy that I can continue to feel useful for the team. It was difficult, we suffered, but in general we played a very good game."

Valamit nagyon rosszul érzel Xavi fiam.. :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.26. 10:18:16

palesz77 írta:
hajnesz írta:Félreértés ne essék,nem rajta múlt a meccs,de csak nekem tünt fel,hogy azóta a "mágikus" nyilatkozat óta mindig kezdő?
Nekem is tökre ez jutott eszembe tegnap amikor kezdett, kicsit felötlött bennem a tavalyi év.. De most taktikailag indokolható volt végülis, úgyhogy bízom benne, hogy véletlen egybeesés csak azóta a több szereplése.

Amúgy nem volt rossz az öreg, idén jobb formában van mint tavaly. De azért nem szeretném, ha állandósulna a kezdőtagsága.. Most meg, hogy Rafinha is visszatér, remélem megmarad 4. számú cserének SR-el egyetemben.
Szerintem most taktikai húzásnak jó ötlet volt őt kezdetni. Meccs előtt én is így gondolkoztam volna, hogy meg kell fogni a kp.-t, és Xavi erre alkalmas.
Az más kérdés, hogy akkor utána miért mentünk bele a futóversenybe, ezt még ma sem értem. Ez hatalmas hiba volt LE-től, nem hiába fáradt el az egész csapat a második félidőre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.26. 10:14:17

hajnesz írta:Félreértés ne essék,nem rajta múlt a meccs,de csak nekem tünt fel,hogy azóta a "mágikus" nyilatkozat óta mindig kezdő?
Nekem is tökre ez jutott eszembe tegnap amikor kezdett, kicsit felötlött bennem a tavalyi év.. De most taktikailag indokolható volt végülis, úgyhogy bízom benne, hogy véletlen egybeesés csak azóta a több szereplése.

Amúgy nem volt rossz az öreg, idén jobb formában van mint tavaly. De azért nem szeretném, ha állandósulna a kezdőtagsága.. Most meg, hogy Rafinha is visszatér, remélem megmarad 4. számú cserének SR-el egyetemben.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.26. 02:57:44

Félreértés ne essék,nem rajta múlt a meccs,de csak nekem tünt fel,hogy azóta a "mágikus" nyilatkozat óta mindig kezdő? Kezdem azt hinni,hogy a mostani edzőnk se eléggé keménykezü... :( Bár nem nyújtott rossz teljesitményt,azért ez eléggé szembetünő,hogy azóta kap lehetőséget... Kár érte,lehet,hogy végleg el kell küldeni,lehet,hogy tényleg nem lehet "csak a padra rakni".
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.19. 11:41:29

a végére azért szemmel láthatólag elfáradt, de jó volt látni a pályán, kifejezetten jól játszott idénre ez a szerep tökéletes lesz neki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.10.19. 11:37:24

A mester...

Katt!
Força Barça!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.18. 22:36:31

a gólja nagyon fontos volt, az a cselló is tetszett, és amúgy is jól játszott, csillogtatott valamit a régiből. :)
rengeteget jelentene, ha így tudna beszállni majd, ha tehermentesíteni kell.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.18. 22:08:56

Szerintem ma megmutatta a mester, hogy még ha nem is minden meccsen játszik, de ha játszik akkor még mindig remek játékos. A meccs elején kicsit alibipasszolt, gondolom az önbizalma mostanában nagyon alacsony , viszont nagyon jót tett neki a kezdetés, és remekül összejátszott. Mellé még olyan táncot lenyomott 1-2szer a labdával hogy csakúgy néztem :mrgreen:
Ráadásul ha jól láttam a statban, Xavi 11.2 km-t futott, ami azért nem rossz =D>
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.10.10. 09:53:47

úgy fest a pad jót tett neki, sokat javult a játéka a tavalyihoz képest (persze pöttypad és epizódszerep lesz már az övé)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.09. 21:15:48

The number of times a player has made 120+ passes in a match since Jan 1, 2010.:

Xavi 24
Thiago Alcantara 5
Xabi Alonso 4
Pirlo 4
Iniesta 3
Motta 3
Verratti 3
Yaya Touré 3
Busquets 2
Fabregas 2
Carrick 2
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.05. 21:51:56

erről nekem az jut eszembe, amit most mondott farkas norbi a meccsen, hogy a statok szerint ez alves legjobb barcelonai szezonja.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.10.05. 17:20:30

PCsabi írta:Xavi gave 7 key passes against Rayo yesterday, a record in Barcelona games this season.
Minden ő csak nem alibi... nyílván már nincs helye standard kezdőként a csapatba,de sok meccsen,főleg hazai bajnokikon jól jön az öreg :wink:
Abi & Tito
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.05. 16:24:17

Xavi gave 7 key passes against Rayo yesterday, a record in Barcelona games this season.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.05. 02:06:29

crixus írta:
A jövővel kapcsolatban el kell döntenie az edzőnek, hogy mit is akar látni. Két védekező kp-t, akik minimálisan előre is képesek játszani, tehát a mostani alaptaktikánkat alkalmazza, ahol Messi is feltűnik szervező kp szerepkörben, vagy visszatér a Pep-féle csapathoz, ahol a csatárok nem jöttek vissza szervezni, hanem előrébb tolva játszottak.
Nehéz kérdés, mert egyértelmű, hogy a Halilovic-D. Suárez-Rafinha sor nem a Rakitic-féle taktikához "lett kitalálva"...

Ezen én is gondolkodtam, mert egyelőre annyi a lehetőség, hogy játszik Rakitic, viszont ha pihen, ne adj' Isten lesérül nem lehet mást tenni, mint visszaállni az eddigi 4-3-3-hoz. A másik eshetőség, hogy Messi ténylegesen visszalép középre és 4-4-2-ben Suarezzel és Neymarral. (hasonlóra volt már példa idén) Ebben viszont megvan az a hátrány, hogy a Bolha kiesik elölről, viszont képes szabadabban megindulni és osztogatni, ami egy Neymarnak és Suareznek nem veszélytelen az ellenfélre. Szóval Xavit Messivel lehetne "pótolni" és mögötte lehetne egy Masch-Busi páros szilárdítani a kp-t.
Vagy amin még el lehetne gondolkodni, hogy Rakiticet Mascheranoval felváltani. Szerintem nem teljesen elvetélt ötlet. Busi oda semmiképpen nem megoldás, de az argentin talán opció lehet. Nyilván nem olyan kreatív, de komolyabb csapatok ellen Xavi ugyanúgy alkalmatlan, főleg ebben a rendszerben, Halilovic, Denis (ő inkább egy amolyan Xavi klón lehet, de amúgy is majd csak két év múlva kerül vissza) vagy Rafinha szintén nem az a típus. Talán Samper lehet megoldás, viszont kérdés, fizikálisan mennyire lenne képes ellátni azt a posztot. Mindenesetre legalkalmasabbnak én őt tartom a jelenlegi opciók közül.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.10.05. 00:41:37

Nehéz kérdés Xavi este, a posztjáéval együtt.

Jelen pillanatban Xavi már nem kezdő szint, rangadókon biztosan nem, mert Busquets egyedül nem oldja meg a középpályás védekezést.
Rakitic a leghasznosabb ilyen szempontból, mert a védekezésben nagy segítséget jelent, úgymond kiegészíti Busquets és Alves "fogyatékosságait". Viszont a horvát előrejátékban elég gyenge. Tulajdonképpen neki annyi feladatának kellene lenni, hogy odaadja Messi-nek vagy Iniesta-nak vagy Neymar-nak a labdát, esetleg távolról rábikázza. Ha azt vesszük, hogy Messi hátrébb jön sokszor labdákért, akkor felesleges is lenne mellé még 2 szervező középpályás, Iniesta elég. Xavi erősségeit Messi mélységi játéka végképp kioltja, elöl kevesen vannak akiket kiugratni indítani lehetne, pláne középen, mert Messi onnan jön vissza. Így tehát maradtak Xavi-nak az oldalpasszok, mivel sosem volt olyan lendületes, mint Iniesta. Mivel Rakitic jobb lövő és jobb fizikumú, a védekezés miatt ő kell a kezdőbe, a minimális kis passzokat, oldalpasszokat ő is megoldja.

A probléma viszont ott kezdődik, hogy a csapatban jelenleg Rakitic-nek nincs alternatívája. Roberto és Rafinha sem elég fizikálisan egy olyan játékhoz, amit Rakitic produkál. Rafinha kreatívabb, ő inkább lenne Xavi-utód.
Az olyan ellenfelek ellen tehát, mint a Rayo vagy majd lesz az Eibar Xavi-t kell a pályára küldeni és rakitic-et pihentetni, mert a gyengébb középpályás védekezést elbírja a csapat és Rakitic-nek is pihennie kell.

A jövővel kapcsolatban el kell döntenie az edzőnek, hogy mit is akar látni. Két védekező kp-t, akik minimálisan előre is képesek játszani, tehát a mostani alaptaktikánkat alkalmazza, ahol Messi is feltűnik szervező kp szerepkörben, vagy visszatér a Pep-féle csapathoz, ahol a csatárok nem jöttek vissza szervezni, hanem előrébb tolva játszottak.
Nehéz kérdés, mert egyértelmű, hogy a Halilovic-D. Suárez-Rafinha sor nem a Rakitic-féle taktikához "lett kitalálva"...
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.10.05. 00:05:41

shutterisland írta:
azért nem szabad elfelejteni, hogy ott van a B-ben Halilovic,Samper és vissza jön minden bizonnyal Denis Suarez is majd később a Sevillából. Nem véletlenül lett ez így megoldva.
hát ezt tényleg csak házon belül lehet majd megoldani sajnos.
remélem beválik valaki. :)
Annyira nem baj lehet , hogy a végén jól jövünk ki ebből az eltiltásból. Ha beválnak a fiatalok akkor egyrészt megvan házon belül a pótlás nem kell ide Koke ha Halilovic és társai tudnak hozni egy bizonyos szintet, másrészt a klub is nagyon sokat spórolna vele. + kedvesebb a szívünknek ha saját nevelés játszik :)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 22:58:28

azért nem szabad elfelejteni, hogy ott van a B-ben Halilovic,Samper és vissza jön minden bizonnyal Denis Suarez is majd később a Sevillából. Nem véletlenül lett ez így megoldva.
hát ezt tényleg csak házon belül lehet majd megoldani sajnos.
remélem beválik valaki. :)
Válasz küldése