Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.28. 19:39:27

nem arról van szó, hogy tüzes vassal kergetnénk el, de például nálam kérdés nélkül menne a cesc-iniesta páros a középpályára, xavi pedig a lócára.
ez egészen pontosan azt jelenti, hogy bár még így is lennének bőven meccsei kezdőként, és csereként beállva is, de már csak a harmadik számú lenne a fenn említett duó mögött.
azért nem érdekel, hogy cesc nem a kiköpött xavi utód, mert nem is akarom, hogy a csapat csontra ugyanezt játssza mindig.

az, hogy még mindig KÉPES adott esetben legmagasabb szinten focizni, azt bizonyította az eb döntőn 2012-ben, vagy a milan elleni visszavágón, nyilván nem felejtett el ő focizni.
de azt is megérthetik azok, akik mellette kardoskodnak, hogy 34 éves játékosról beszélünk, mind gyorsaságban, mind fejben kis túlzással napról napra lassabb, egyre kevesebb váratlan, gyilkos passz, vagy kockázat van a játékában.
arról nem is beszélve, hogy ha vissza akarjuk hozni az egész pályás letámadást, és tudtommal tata erre törekszik, akkor sem ő a legjobb megoldás.

az, hogy
Nálunk sokkal okosabb és hozzáértőbb emberek döntenek úgy, hogy meccsről meccsre helye van kezdőcsapatban,persze ha ha egészséges....és úgy gondolom ez nem lehet véletlen.
meg olyan dolog, hogy soha az életben nem lenne értelme beszélgetni az átigazolásokról, kezdőcsapatokról, vagy véleményezni ezeket, hiszen a scoutok és az edzői stáb nyilván jobban értenek hozzá, és többet tudnak a futballról.

khedira mourinho és ancelotti madridjában, és löw német válogatottjában is alapkezdő, mégsem ért egyet vele 10-ből 9 madridista.

bár ha konkretizáljuk, pepnél még alapember volt, szinte végig jogosan, az stimmel, aztán jött vilanova és martino, azért ők nem akkora nevek és karakterek, hogy ne lehessen megkérdőjelezni a döntéseiket.
főleg, hogy vilanovánál az érzelmi alapok és a pep hagyaték is benne volt a dologban, martino pedig nem azzal fog nyitni berobbanva az európai fociba, hogy levágja a padra a barca jelenlegi talán legnagyobb ikonját.

vdb-nél is alap, ezt láthatjuk, de mivel próbálta (és sajnos még próbálja is, pedig nem kéne már) a barcát koppintani, elengedhetetlen volt, remélem a vébén nem lesz már kezdő.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.01.28. 19:16:39

La Pulga írta:Meccsekről meccsekre egyre rosszabb, csak hátráltatja a gyors támadást. Komolyan az is vicc volt, hogy 2 méterről nem tudta berúgni :roll:
Mintha egy Emmanuelson szintű játékosról írnátok páran. Nem értem miért van az ,hogy szerintetek Xavi hátráltatja a csapatot.
Ti egyáltalán figyelemmel is követitek a játékát vagy csak szavakkal dobálóztok?Szinte minden meccsen az egyik legjobbunk,zseniálisan fordul,passzol,mozog el ami a játékunk alapja. Aki ezt nem látja...tény és való,hogy már korosodik és ennek meg vannak a hátrányai lásd,nem tud annyit futni,de van ő akkora zseni ,hogy ezt tudja még egyenlőre egyensúlyozni. Az utóbbi meccsek Xavija igenis kezdő szintű játékos.
Nálunk sokkal okosabb és hozzáértőbb emberek döntenek úgy, hogy meccsről meccsre helye van kezdőcsapatban,persze ha ha egészséges....és úgy gondolom ez nem lehet véletlen.
A játéknak a taktikánknak 1000 olyan eleme lehet amiről nekünk fogalmunk sincs ,hogy egy játékos végülis hogyan teljesít,mit is várnak el tőle,mi az ő feladata,adott szituációkban mi a teendője.
Xavi úgymond szekálása mostanában divat lett,de amíg nincs a háta mögött egy kirobbanó formában lévő tehetség nem fog kiszorulni,majd csak akkor míg Fabregas vagy Iniesta nem lesz eléggé érett az egész csapat karmesterévé válni...
Abi & Tito
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.28. 18:14:49

Látom mindenki elment mellette: (másod) kapitányunk 3 napja ünnepelte 34. születésnapját! Isten éltesse sokáig a karmestert, és kívánom, hogy mutassa meg a kritikusoknak tavasszal, hogy jó helyen van még nála a "pálca".
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2014.01.19. 21:09:33

Nagyon fáj de tényleg csak lassítja mostanában a támadásainkat. Bár érdemes hozzátenni azt is, hogy esélye sem volt normális helyzetbe hozni a társakat. Ha lenne egy Eto'o szintjén helyezkedő csatárunk, tuti nem maradna labda nélkül.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.01.19. 20:53:54

Meccsekről meccsekre egyre rosszabb, csak hátráltatja a gyors támadást. Komolyan az is vicc volt, hogy 2 méterről nem tudta berúgni :roll:
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.01.18. 12:58:56

Ő egy igazi példakép. És a hűség szobra is egyben. Hány és hány tehetség ment el, mert türelmetlen volt? De Xavi végig kitartott a csapat mellett, jóban, rosszban. Tiszteletre méltó! =D> =D> =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.18. 12:40:43

Nem semmi, lejátszott 700 meccset "észrevétlenül".

Emlékszem a bemutatkozására (uram atyám, volt vagy 15 éve.... :cry: ), Van Gaal berakta, olvastam a teletexten, h Hernandez is góllövő, először azt hittem, h a mexikói csatárt (Luis Hernandez) igazoltunk le, örültem neki, utána láttam a tévében, h nem stimmel a fizimiska. :D Akkor kicsit bántam, ma már nem igazán. [-o<

Kivételes képességű játékos, akit nem akkor venni észre, ha játszik, hanem akkor amikor nem játszik. Néha úgy focizott nélküle a csapat, mint egy "csürhe", bejött, összekapta, ment a zsuga, helyére került a meccs. Biztos vagyok benne, h itt fejezi be a pályafutását, 2-3 szezonja még van a fickónak, azért az 1000 már irreálisnak tűnik.

Ki lehet az örök csúcstartó, meccsek számát tekintve klubcsapatban? Pelé sok meccset játszott, arra emlékszem...vagyis dehogy emlékszem, tudok róla. :lol:
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.01.18. 12:37:24

Le a kalappal Xavi előtt. Hihetetlen már az, amit eddig elért, és szerintem várnak még rá szép élmények. Messi talán egyszer megdönti ezt a rekordot, de a mai labdarúgásban egyre valószínűtlenebb, hogy valaha megdöntik Xavi meccsszámait.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Yaya(07-10) 2014.01.18. 12:40:46-kor.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.18. 12:15:39

10 évig biztosan nem dönti meg senki xavi rekordját.
messi : 392 meccs (elvileg)
ő még könnyen megdönthetné, ha itt maradna pályafutása érdemi részének végéig.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.18. 11:16:51

Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.17. 16:07:43

azért az durva hogy az 5 legtöbbet pályára lépő játékos között 4 mostani is van. így hogy vitya nyáron elmegy, 10 évig biztosan nem dönti meg senki xavi rekordját.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.01.17. 15:26:05

Egészen elképesztő ez a szám, micsoda karrier, Pep alatt pedig mindent megnyert, amit egy sportember kívánhat magának. Kalapom előtte, micsoda játékos. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.17. 13:50:59

700!
Kép
"And my heart will leave you never."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.17. 12:08:10

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... ek-2308363" target="_blank


Egészen lenyűgöző, csodálatos pályafutás! Minden tiszteletem az övé. =D>
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.16. 18:12:46

A 700. meccse lehet a Getafe ellen 8) =D>
"And my heart will leave you never."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.16. 17:44:49

Barcaman14 írta:
shutterisland írta:arról mit tudunk, hogy a vébé után lécel amerikába ?
Azt nyilatkozta, hogy nem tudja, képes-e itt befejezni a pályafutását. Majd ezután szinte rögtön jelentek meg hírek a New York Red Bulls érdeklődéséről, szóval szinte biztos, hogy ez csak a sajtó kreálmánya. Nem hinném, hogy ő az a típus, aki plusz 1-2 millióért elmegy levezetni bárhova is, azt meg pláne nem, hogy elküldené a vezetőség. Szerintem innen fog visszavonulni, inkább az a kérdés, hogy mikor.
A pénzért valóban nem életszerű, hogy elmenne, az viszont benne van a pakliban, hogy úgy érzi, alacsonyabb szinten még jól elfocizgatna, és inkább azt választja, mint a padot nálunk. Nem lehet tudni, hogy áll hozzá, lehet, hogy egyszerűen nincs szíve leülni a padra, ezzel együtt ő is érzi, hogy a kezdőbe már kevéske. Nem azt mondom, hogy ez a hír most tuti igaz, de azért annyira nem elképzelhetetlen szerintem, hogy elmegy levezetni valahova.

szerk: Szerintem a nyilatkozata is valahol azt sugallja, hogy ha választani kell, akkor a padra annyira nem fűlik a foga leülni, és ha a teljesítménye nem olyan, ami elég a kezdőbe is (ergo képes befejezni itt úgy, h nem mint kiegészít emberre tekintenek), akkor könnyen a levezetést választhatja. Megmondom őszintén, nem is nagyon tudom elképzelni őt a padon, Pep sem véletlenül nyilatkozta, hogy egyszerűen nincs szíve leültetni. Ha jön egy Gündogan kaliber jövőre, talán jobb lenne, ha lécelne.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.16. 17:11:33

shutterisland írta:arról mit tudunk, hogy a vébé után lécel amerikába ?
Azt nyilatkozta, hogy nem tudja, képes-e itt befejezni a pályafutását. Majd ezután szinte rögtön jelentek meg hírek a New York Red Bulls érdeklődéséről, szóval szinte biztos, hogy ez csak a sajtó kreálmánya. Nem hinném, hogy ő az a típus, aki plusz 1-2 millióért elmegy levezetni bárhova is, azt meg pláne nem, hogy elküldené a vezetőség. Szerintem innen fog visszavonulni, inkább az a kérdés, hogy mikor.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.16. 16:50:23

arról mit tudunk, hogy a vébé után lécel amerikába ?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.11.30. 13:12:14

Xavi Hernandez ● Ultimate Skills Video :
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.19. 13:43:31

Tests have confirmed that Xavi has a thigh muscle overburdening, it's not yet clear if he will be able to play against Granada.

FIFA-vírus, én így szeretlek. =D>
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.08. 23:27:39

Szerintem nem egy Xavi-klónt kell keresnünk. Nem kell, hogy feltétlenül ugyanolyan stílusban, ugyanúgy játsszon. Thiago sem ilyen volt. Ő is kicsit előrébb érezte jobban magát, nem a középpálya megszilárdítása volt a legfőbb erőssége, mégis be lehetett volna építeni a csapatba. Cesc-re ugyanez érvényes. Az ő stílusa nem egészen olyan mint Xavié, de vannak más erényei. Ő is jól lát a pályán, a passzai is remekek. nem egy Xavi 2.0-ra van szükségünk, hanem valakire, aki be tudja tölteni Xavi helyét, még akkor is ha valamivel másképp.
tökéletesen ezt fogalmaztam meg én is korábban.

a "xavi poszt" csak xavival, vagy egy xavi klónnal működik, ilyen nincs, és ezért változtatni kell.

nem sokat, nem kell feladni a sémát, továbbra is nálunk lesz a labda folyamatosan, mi passzolunk 5x annyit egy meccsen, mint az ellenfél, meg minden.
csak pont annyit kell fűszerezni, hogy cesc-et be lehessen építeni, aztán akkor pár évig (iniesta kiöregedésétől függően) megint nem kell hozzányúlni, tökéletes, kreatív, intelligens spanyol hármasunk lesz továbbra is középen.
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2013.11.08. 19:43:39

Ha egy kicsit megerőltetjük a memóriánkat, rá lehet jönni, hogy ez a poszt nem Xavival kezdődött és nem is vele fog véget érni. Ezalatt azt értem, hogy ilyen típusú játékos volt anno Pep is, akiről gondolom ugyanazt gondolták, hogy úgy se lesz ugyanolyan stílusú utódja. Őt történetesen (javítsatok ki, ha tévednék) Xavi szorította ki a kezdőből. Azelőtt és azóta is a taktikánk sokszor módosult, de a karmesteri poszt mindvégig érintetlen maradt. Gondolom Pep előtt is ugyanez volt a helyzet, azt már nem tudnám megmondani. Ettől a poszttól 10 év múlva is azt fogják elvárni, amit Xavi, Pep és elődei nyújtottak ott. Ez a Barca. Ezeket a feladatokat Xavi tökéletesen ellátja még, de többet kell már pihennie.

Szóval szerintem ezt is házon belül oldjuk meg, és valószínűnek tartom, hogy még nem nagyon játszott a nagy csapatban. Lehet Robi lesz a befutó, lehet hogy az új B-s Denis gyerek, vagy valaki más, de 2 évig szerintem nem kerül rá sor.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.08. 11:12:21

Szerintem nem egy Xavi-klónt kell keresnünk. Nem kell, hogy feltétlenül ugyanolyan stílusban, ugyanúgy játsszon. Thiago sem ilyen volt. Ő is kicsit előrébb érezte jobban magát, nem a középpálya megszilárdítása volt a legfőbb erőssége, mégis be lehetett volna építeni a csapatba. Cesc-re ugyanez érvényes. Az ő stílusa nem egészen olyan mint Xavié, de vannak más erényei. Ő is jól lát a pályán, a passzai is remekek. nem egy Xavi 2.0-ra van szükségünk, hanem valakire, aki be tudja tölteni Xavi helyét, még akkor is ha valamivel másképp. Én még mindig azt mondom, hogy erre Cesc mellett Gündögan lenne a legalkalmasabb. SR sem igazán abban a stílusban játszik, ő is szeret előrébb játszani, de nem annyira mint mondjuk Ini, és a játékintelligenciája is magas. Szerintem ő is alkalmas lenne, de úgy látszik Tata nem így gondolja.
Amúgy annyira nem aktuális még ez a kérdés, legalábbis nem egyik napról a másikra búcsúzunk Xavitól, csupán lassan gondolkozni kell kit lehet majd egy-két év múlva stabil kezdővé tenni a helyén.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.11.08. 08:47:32

Azért lesz majd meglepődés a labdatartást, lababirtoklást, szervezettséget illetően, ha Xavi tartósan kiszorul a csapatból. Én egyelőre nem látok okot rá, h ne játszon, főleg, amíg Fabregas vagy Gündogan az opciója, bár úgy gondolom, h előbbi ezért lett visszaédesgetve kevés pénzért anno, Thiago meg elpasszolva. Vagy rosszul látom?!

Nálam Xavi egyelőre nem öreg és nem is lassú, pláne fejben, páran megjátszották klasszis szinten ezt a posztot 35 évesen is, és most sem kell messze menni, h találjunk ilyen játékost. Pár évet lesz még ő kezdő, mindenki megnyugodhat. Továbbá nézzük már meg pár további játékosunk formáját, mielőtt kikezdjük őt.

Ettől függetlenül muszáj opciót találni arra a posztra, és egyébként a felhozott Gündogant volt szerencsém többször élőben látni, zseniálisan érzi azt a posztot. Bár van nekünk egy Sergi Robertonk, mivel azonban nem követelem a fiatalokat, nem tudom pontosan milyen poszt és hogyan játszik.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.08. 01:43:13

azért írtam oda, hogy mindenkire rábízom, mit szűr le, vagy éppen nem szűr le belőle.

nekem csak annyit jelent, amit sjd írt.
persze most messire, talán még iniestára is rávágnánk, hogy pótolhatatlanok, de mikor oda kerül a sor, hogy 34. évükbe lépnek, és vissza is fognak esni a fénykorukhoz képest, addigra ők is sokkal inkább pótolhatónak fognak tűnni, mint most.
majd az ő alternatívájukat, pótlásukat is megtalálhatjuk.

xavié megvan, mint gt írta :

Lényeg a lényeg, sok opció van Xavi pótlására, Cesc, Iniesta, Gündogan, a fiatalok, bízzunk benne, hogy idővel megtaláljuk a megfelelő helyettest.
több opció van, biztosan be fog válni egy verzió, mert (főleg a mai foci szintjén) klasszis játékosokról beszélünk, csak a megfelelőt kell kiválasztani.
Válasz küldése