Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.29. 10:38:20

bence0330 írta:
2024.01.29. 01:54:31
Andris általában nem a kezdőt tartja gyengének, hanem a mélységet - ezzel azért egyet is értek valamennyire, még akkor is, ha szerintem ebben Xavi keze is benne van sajna.
Jó, csak én meg azt mondom erre, hogy mikor 3 TOP játékos is sérült(az említett Gavi, Raphinha, Cancelo) /és VR-t kihagytam, aki szintén a padon volt, ha helyettük ilyen játékosokat tudunk a pályára tenni és ilyen kaliberek ülnek még a padon, akkor egyáltalán nem tűnik rövidnek az a pad.

Amikor a Realban lesérült Vini, akkor nekik senki más nem volt elérhető, csak Joselu. A támadók Romeuja, nálunk a padon se tűrték volna meg. Ha ez lett volna a cél, vehettek volna három ilyen embert. Mivel lennénk előrébb?

Mikor azt hasonlítottam össze, hogy a játékpercek hogyan jönnek össze, egyértelműen kiderült, hogy a pályára nem küldenek több embert. Pont pár napja néztem, hogy a szezonban 50 percnél többet a Realban 20 játékos kapott, a Cityben is azthiszem és nálunk meg 22-en. Semmilyen szempontból nem kevés ez a keret, az igaz, hogy sallangot nem nagyon padoztatnak, akiről tudják, hogy soha nem kaphat helyet.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.29. 09:54:48

Peter írta:
2024.01.28. 17:45:46
Erre akár lehetne nyitni egy új fejezetet.

Elsőre talán ez a Xavi gondolat optimistán és népszerűen hangzik : „Őszintén hiszem, hogy ez a legjobb mindenkinek; nekem, mert megszabadulok a tehertől, nektek pedig azért, mert nagy nyomás nélkül játszhattok majd”.
....akár számtalan nem várt további problémákat is rejthet magában. Az öltöző is elmehet akár több irányú önjáró üzemmódba. Megjelenhet néhány ajánlat egy-egy játékos előtt.....a fejekben tovább nőhet a zavar.
Xavinak lehet, hogy jót tesz, sőt!

Egyelőre nem látom, hogy mitől válhatna éppen emiatt valóra Laporta mondatának tartalma :"Több elkötelezettséggel, több lelkesedéssel, mindent beleadva elérhetünk néhányat a kitűzött célok közül."
Ez a mondat is elég határozottan a mentális tényezőkre utal, ami - szerintem - a forrása volt annak, ahova megérkeztünk.
Az is érdekes újdonság lenne, ha Xavi elköszönésének bejelentése feldobná a csapatot.

Ahogy azt sem igazán tudom most, per pillanat elképzelni, hogy holnaptól éppen a tegnapi események után, miért is változna meg olyan sokminden?
Ha Xavi a nagy teher miatt nem tudta rendesen edzeni, motiválni stb. a játékosokat, akkor most adott a lehetőség, hogy megmutassa mi van még benne edzőként.
A játékosok nem hiszem, hogy ne hajtanának majd, hiszen egy önjáró a meccsekre tojó mentalitású játékos se a következő edzőnek nem kell, plusz ha le akar lépni a Barcából az se jó ajánló levél. LE bejelentése után is nyerte sorozatban a meccseket a csapat, a BL volt inkább kínos a Juventus ellen.

Szerintem a mentális problémák inkább a következménye, mint az okozója a mostani mélyrepülésünknek. Amikor érzed, hogy az edző elképzelései nem jönnek be a mérkőzéseken de továbbra is azt erőlteti, lehet kijön egy ilyen fásultság a csapaton. Ők is emberek.
Én is tartok tőle ez a bejelentés csak ideig óráig adhat lökést a csapatnak (ha egyáltalán lesz ilyen), majd újból jönnek a megalázó vereségek, ha ugyanazt a játékot erőlteti Xavi.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.29. 09:24:12

Xavi nem hinném, hogy gyengébb edző lenne, mint mondjuk Zidane. Szóval, ahhoz hogy eredmények legyenek, elsősorban egy jó keret kell, nekünk egyértelműen nincs mivel kevesen vagyunk.
Egy bajom van Xavival csak, hogy a BL -be vele nagyon gyengék vagyunk, szóval valamiért az nem fekszik neki. Nem volt könnyű dolga, de a kb 20 nemzetiközi meccse van és max 4 en játszottunk jól. Igaz ebbe van egyből 3 vereség a Bayerntől
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.29. 03:04:33

LG írta:
2024.01.28. 19:57:48
Nézd meg a Realt meg a Liverpoolt, mennyit javultak az előző szezonjukhoz képes, pedig nem volt edzőváltás.
Itt sem hiszem, hogy csoda kéne a javuláshoz.
Aztán nagyon hiányzik egy jó DMC, Romeu minden várakozást alulmúl.
Érdeklődéssel nézegetem mindkét csapat eseményeit, de mélyebben egyiket sem ismerem. Ha már hasonlítunk, akkor a Real esetében nekem nem rémlik, hogy látványos visszaesés, ekkora formaingadozás és komolyabb szétcsúszás jelentkezett volna náluk.
Pool esetében azért más - szerintem - a helyzet, mert Klopp felhozta a klubot a csúcsra, képes volt utána csúcs közelben tartani, majd a szükséges változások vele történtek meg, ezért megalapozottan lehetett benne bízni, hogy megkapja az ehhez járó türelmet. Kvázi kiérdemelte, kiharcolta magának, tehát hitelképes volt.
A vkp poszt külön fejezetet érdemelhet, de hosszú évek óta ismertek voltak az előzmények. Ezt Xavi is tudta, ismernie kellett a körülményeket, ahogyan bármely egyéb posztokat illetően is.

Xavi saját projekttel indult, nem korlátlan, de nem is zéró anyagi lehetőségekkel. Ismerhette a lehetőségeit, a korlátait, melynek függvényében rendelkezett ilyen-olyan választási lehetőségekkel, nyilván mérlegelt és választott. A projekt értékelése már a projekt megvalósításán múlik. A megvalósítás közben felmerülhetnek problémák. Vannak olyanok amire fel lehet készülni és vannak olyanok amire nem. A projekt vezetője akkor képes megvédeni és saját kézben tartani a projektjét, ha ezekre a problémákra is megfelelő válaszokkal reagál. A megfelelő és jó válaszok erősítik a projektet, a kevésbé megfelelő vagy nem megfelelő válaszok viszont gyengítik a projektet.

Mi a magunk módján értékelhetjük a projektet, de a felelősséggel járó értékelés nem minket terhel... :lol:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.29. 02:33:58

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Mi neked egy nagy csapat játékoskerete? 2022-ben, amikor Laportáék bevásároltak, most egy statra nézve, a Barca volt a HETEDIK legtöbbet költő klub a világon és a 20 legdrágább igazolásokban 3 igazolásunk is belefért.
Most pedig a negyedik legnagyobb bevétellel rendelkező labdarúgóklub vagyunk, szinte semmivel nem vagyunk lemaradva az elsőtől, simán előzve többek között a Bayern Münchent és korlátlan pénzforrások legendájával övezett angol klubokat.

https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/s ... eague.html

2022-ben a világ minden pénze rendelkezésre állt egy új csapat építésére. Jöttek a méregdrága igazolások, és több ingyenes igazolás is. Ez idő alatt többet költöttünk játékosvételre, mint a Real Madrid. Akkora a luxus, hogy a szinte sosem játszó Inigo Martinezre is volt fölös évi 9 millió eurónk. Nagyon jól megy ott, ahol ilyen luxusra van pénz.

Tavaly nyáron szintén több mint 40 milliót költöttünk igazolásra (ez összességében már kb 250 millió euró, másfél év alatt...), és ismét jöttek ingyenesek, nem is kis nevek.

A helyzet egyáltalán nem lenne rossz. Sajnos abból a rengeteg pénzből vehettünk volna tehetségesebb játékosokat, ez az egyik probléma. A másik meg az, hogy azzal a felelőtlen taktikával, amivel manapság játszunk, minden keret bukásra lenne ítélve. Semmilyen kerettel nem tartható, hogy ennyire felhúzódik a csapat, és játszi könnyedséggel lekontrázható. Kiscsapatok, Villarreal, Almeria is megszórnak minket így.

Ami a szűk keretet illeti, feleslegesnek tartottam Pablo Torre és Riad kölcsönadását. Pablo Torre a Gironában is csere, az meg itt is lehetne. Ilyen vékony középpályával kölcsönadni hatalmas luxus. Ilyen szűk keretben jutott volna játéklehetőség. Kizártnak tartom, hogy játékosok kölcsönadását az edző beleegyezése nélkül tennék meg (Torrét az előző szezonban is jegelte, és inkább ugyanazt a néhány játékost játszatta).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.29. 01:54:31

Andris általában nem a kezdőt tartja gyengének, hanem a mélységet - ezzel azért egyet is értek valamennyire, még akkor is, ha szerintem ebben Xavi keze is benne van sajna. Ha jól rémlik, még ő is mondott olyat, hogy akár top3 keretünk is lehet csak a kezdőt nézve, úgyhogy nem feltétlenül a kezdő tizenegyet felsorolva fogod meggyőzni. :)

Arra szerintem is nagyon vékony a keret, hogy 3-4 fronton megállja a helyét. Leginkább a középpálya. Ott nagyon hiányolom a Masiát legalább 20 percekre néha tehermentesíteni.

Amúgy szinte 100%-ban egyetértek a jellemzéseddel a felsorolt összes játékosról. Ez a kezdő abszolút elit szint alapanyagban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.29. 01:22:24

Andris írta:
2024.01.28. 19:46:01

Nem tudom minek kell majd tortennie, hogy elfogadjuk, nem rendelkezunk egy nagy csapat jatekoskeretevel es gazdasagi hatterevel sem. Nyilvan en is tevedhetek, de borzaszto nehez elkepzelni, hogy ekkorat, es kozben meg csak ketsegeim sincsenek.

Mi neked egy nagy csapat játékoskerete? 2022-ben, amikor Laportáék bevásároltak, most egy statra nézve, a Barca volt a HETEDIK legtöbbet költő klub a világon és a 20 legdrágább igazolásokban 3 igazolásunk is belefért.

De nézzünk egy random meccsünket, pl a Bilbao elleni keretünk:
Kapus: Pena - tényleg jóval kevesebb, mint Stegen, de annyira nem is rossz, mint itt mondják. Sok pontunkat mentette meg pár hónapja, csak ő is visszaesett, mint mindenki. De szerintem inkább most is csak az a baj vele, hogy nem véd bravúrosan, mert alig-alig kapunk csak miatta gólt. Legutóbb is az ötből egy volt leginkább az övé. De még az sem olyan volt, amit ne láttam volna már Stegentől is...
Ezt leszámítva szerintem megmutatta azt, hogy ő egy jó kapus, nem tudom lehet-e padoztatni nála jobbat. De elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy lehet.

Védelem:Araujo, Christensen, Kounde, Balde. Araujo a világ egyik legjobb belső védője, abszolút TOP 3. Kounde a liga egyik legjobb védője volt, még védőként a Barcából is jópárszor bohócot csinált. Nálunk játszik csapnivalóan, de nálunk is néha megmutatta mit tud..csak itt nem ez jön ki belőle. Egyébként annyira TOP játékos, hogy a Chelsea is anno nagyon meg akarta venni, éppen a Barca ajánlata ütötte ki őket. De ha most a Chelseaben játszana, akkor rá mutogatnál, hogy bezzeg nálunk nincs ilyen. Mellesleg francia válogatott, ahol nagyon erős a keret. Christensen: Chelsea szintjét megütötte, marasztalták, állítólag ígéretet kapott, hogy még több lehetőséget kap, de minket választott. Tavaly atomstabil volt nálunk, sallangmentes, elit védő. Balde meccsről meccsre jobb volt Albánál,ha a tavalyi formája lenne, akkor azt se tudnánk már ki az az Alba. Nagyon minőségi játékos,pedig pont Xavi egy darabig eléggé rosszul bánt vele.

Ez a védelem jóformán bármelyik top csapatban elférne.

Középpálya: Pedri: Goldenboy mindenhol szuperlatívuszokban beszélnek róla, kihagyhatatlan a spanyol válogatottból, mikor berobant a Barcába, fény volt az éjszakában. Kivásárlási ára csillagászati, de ígyis állítólag mindig legyeskednek körülötte. FDJ: Holland válogatott alapja, gyakorlatilag bármely csapat szívesen látná, anno ő vűlasztott minket, kb akárhova mehetett volna. Gündogan: Nemrég még a City alapembere volt,ott volt félelmetes kiszolgáló és házi gólkirály is. Nem fiatalon, de nem is leeresztve, kiégve jött ide.

Itt ki nem TOP csapat szint neked?

Támadók: Ferran Torres, Lewa, Yamal. Ferran alap spanyol válogatott, ha nem is olyan alap volt a Cityben, mint Haaland, vagy Gündogan, de megütötte a city szintjét és Guardioláét is. Nem egy teljesen mellőzött srác volt még köztük sem. Lewa aranylabdás gólf.só... Én mindig rühelltem, de a Bayernből vásároltuk ki. És nem azért veszett össze a Bayernnel, mert már most nem tartották megfelelőnek, hanem mert nem akartak már vele hosszú szerződést kötni(ebben a korban mással se kötnek) csak ez Lewának nem tetszett. Még egyszer, Bayern München szint. Yamal: Na itt mondhatnád, hogy tessék, egy fiataltól várjuk a csodát... Valójában a felsoroltak közül, ő volt a legjobb, elképesztő magas szintet képvisel.

És amellett, hogy sérült volt Gavi és Raphinha, Cancelo, előbbit gondolom TOP játékosnak tartasz, Raphinha-t a fél PL le akar(t) igazolni és a kritikák ellenére rengeteg gólpontja van, iszonyú hasznos játékos, ynilván nálunk ő is elfelejt gólt lőni, mint mindenki más. Cancelo pedig City alapember szint.
Szóal emellett azért még be tudott állni egy SR(aki szerintem cserének nem rossz megoldás), Felix, aki top csapatok peremembere, nem a tudásával, inkább a hozzáállásával van a gond, és még pár fiatal, pl Guiu, aki Lewánál ezerszer jobbnak tűnik(aki Bayern szint..)..

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted kik azok akik amúgy annyira rossz játékosok, akik közül egy jó részüket top csapatból vásároltunk ki, vagy éppen happoltunk el előlük. Nem értem miért mosod a saját agyadat azzal folyton, hogy gyenge a keret...vagy legalábbis, hogy ez nem egy nagy csapat kerete. Ha a mag megmarad, akkor egy jó edző eből egy alap spanyol bajnokot és BL legjobbjai közé kerülő csapatot szervezne.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2603
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.28. 22:54:44

Ezt a kijelentést, hogy valaki (adott esetben Setien) nem bír a sztárokkal két dolog miatt nem tudom értelmezni.
- Egyrészt a munkának ez is része. Ha nem megy, akkor nem kell top bajnokság, top csapatát elvállalni. Ehhez kell egyfajta személyiség, stressztűrés, de ez a munka része. Például szerintem Xaviban ez egész jó szinten működik kora ellenére.
- Másrészt meg nem ekvivalens állítás a sztár és a problémás személyiség. Ugyanannyi meló lehet Cancelot pesztrálgatni, Felix lelkét tutujgatni, Gavi kitöréseit visszafogni, mint CR adott heti hisztijét lekezelni, vagy Zlatan tenyérbemászó stílusát elviselni, de előfordulnak törvénysértések is, sőt simán egy 28. cserejátékos is lehet problémás . A foci nem kiscserkészek gyülekezete. A legtöbb kölyköt a sport 15-17 évesen (néha még hamarabb) kiszakítja a családi körből, nagy az elvárás, a teljesítménykényszer, az egó, amit nem kezelnek igazán sem szülők (nincsenek ott állandóan), sem tanárok, így pár utánpótlásedzőn múlik. Végül a csapatokban elég eltérő hátterű srácok jönnek össze (Ld. Pique vs. Eto'o)
Ez egy komoly feladat, különösen nagycsapatoknál, akinek nem megy, azt megeszi reggelire a poszt, ez nem a Barcánál létező feladat egyedül.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.28. 22:05:31

Andris írta:
2024.01.28. 20:31:52


Afeletti megrokonyodesemnek probaltam hangot adni, hogy meg nem is tudjuk ki az edzo, de mar most el van konyvelve, hogy HA nem megy jol, az csakis azert van mert tilitolit jatszat.
Nézd Andris!
Nagyjából az elmúlt 8-10 év csak arról szólt, hogy évről évre nagyobb pofonok jöttek a BL-ben amikor kapott a Barca egy erős csapatot. Jött pár bajnoki cím, de egy 2 és fél csapatos bajnokságban az majdhogynem minimum azokkal a playerekkel, és annak tudatában, hogy a nagyobbik madridi egyletnél általában a BL a prioritás, bajnokság második. Én a rendszerben láttam a hibát akkoriban is, a megalázó BL kizúgások a bizonyíték.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.28. 22:02:36

The race to replace Xavi Hernandez at Barcelona has begun with Bayern Munich head coach Thomas Tuchel a possible option. as.com
Ezek után már várom a Contés, Emerys híreket.😅
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Mebarak Ripoll
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.28. 21:51:33

2024.01.28. 22:00:24

soadroli írta:
2024.01.28. 21:06:41
Laporta is pushing for Hansi Flick to be Xavi's replacement. [BILD Sport]

Mikel Arteta has communicated to his entourage that he will leave Arsenal at the end of the season.
Arteta is one of the options to replace Xavi at Barça, but the club have not contacted him yet.[Diario Sport]
Arteta remek megoldás lenne! Kis tiki taka modernebb felfogással keverve. Nem hittem volna, hogy elhagyja az Arsenalt
Pique Xavi Ini Messi
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.28. 21:06:41

Laporta is pushing for Hansi Flick to be Xavi's replacement. [BILD Sport]

Mikel Arteta has communicated to his entourage that he will leave Arsenal at the end of the season.
Arteta is one of the options to replace Xavi at Barça, but the club have not contacted him yet.[Diario Sport]
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.28. 20:43:24

Andris írta:
2024.01.28. 20:31:52
Bence, sztem egyaltalan nem ertetted meg amit irtam, de tenyleg nem a legjobb szot hasznaltam.

Afeletti megrokonyodesemnek probaltam hangot adni, hogy meg nem is tudjuk ki az edzo, de mar most el van konyvelve, hogy HA nem megy jol, az csakis azert van mert tilitolit jatszat.
Ja, értem, akkor kicsit tényleg félreértettem, bár még így is van szerintem aktualitása annak a válaszomnak. XY a tiki-takával (vagy mindegy, mivel, lehet más is) magyarázza (akár előre, akár utólag) a buktát, más meg mással. Te pl. gyenge kerettel, nyomással, stb. Valamennyivel lehet, hogy jobban egyetértek a tiéddel, de nem hiszem, hogy objektíve jogtalanabb lenne a tilitolira fogni valamit, mint mondjuk te vagy én más esetben bármi másra. Lehet, hogy tényleg eljárt felette az idő. Szerintem nem, csak rosszul játsszuk, de teljesen valid érvnek tartom az elmúlt éveket nézve.

Setienes témához én annyit tennék hozzá, hogy szerintem a legszebb foci átlagosan alatta volt, amíg el nem vesztette az öltözőt. Kb a Napoli meccsig. Más kérdés, hogy egy morcos Messivel tolta szerencsétlen, elég rossz pillanatban, és az eredményei nem voltak a legjobbak. De én is azt élveztem a legjobban LE óta. Xavi első koratavasza nyilván messze überelte, de az elég kis minta bő két évből. Setient csak azért nem sírom vissza, mert túl hamar vesztette el az öltözőt, igazából a szünet után megették reggelire, most tuti jobb lenne a helyzet annál, de...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 20:15:33

Baltazar írta:
2024.01.28. 20:05:51
Yokozuna írta:
2024.01.28. 18:41:44
Én visszahoznám Setient, Xavi lehetne mellette másodedző. Nála még szép focit játszottunk, nem ilyen nyögve nyelőset, hátha Xavi megtanulná.
Akkor még rendszeresen játszott Puig, aki nem kellett Xavinak. Azt mondták Setienre, hogy nem bírt a sztárokkal. Ez most nem lehet akadály, mert most sztárjaink nincsenek.
Egyetértek.
Ne vicceljetek már. Setien úgy kapta meg a csapatot, hogy 3 fronton is versenyben voltunk, és minden simán bukott, a BL-t a lehető legcsúfosabb módon. Azt elismerem, hogy nagyon balszerencsés időszakban jött, de ahhoz elég rossz volt, hogy ne sírjuk vissza.

A következő ötlet az lesz, hogy Setién vezetőedző, Koeman másodedző, Xavi meg vízhordóként tanulhatja tőlük a szakmát. #-o

Ha a játék szépsége a szempont, ebben pont, hogy Xavi a top LE óta. Nem mindig, mert vele is játszottunk olyan meccseket, amikkel vallatni lehetett, de a 22-es koratavasz parádés volt. De úgy látom, sok embernek mintha teljesen kiesett volna az az időszak. :cry:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 19:57:48

Peter írta:
2024.01.28. 18:24:03
LG írta:
2024.01.28. 18:10:56
Az idei szezonnal én sem voltam elégedett, sőt, tavasszal is már sok volt a gyenge meccs, de nem éreztem azt, hogy innen ne lenne visszaút.
Mi olyan történt ősz óta, amitől nem érezted azt, hogy ne lenne visszaút?
Mondjuk a bizalmadon, reményeiden és a "csodán" kívül?
Nézd meg a Realt meg a Liverpoolt, mennyit javultak az előző szezonjukhoz képes, pedig nem volt edzőváltás.

Itt sem hiszem, hogy csoda kéne a javuláshoz. A támadójátékunk szerintem igenis javult mostanában, a lőtt gólokkal nincs is baj. A kapottakkal már igen. Ahogy mások már írták, a középpályás védekezés gyengült nagyon sokat tavalyhoz képest. Gavi kiesése óriási érvágás, az ő mezőnymunkáját senki nem tudja pótolni. Meg lehet nézni, a sérülése előtt nem kaptunk 4-5 gólokat, és ez nem véletlen!
Aztán nagyon hiányzik egy jó DMC, Romeu minden várakozást alulmúl. Ha ide tudnánk hozni egy megfelelő embert, + kevesebb sérültünk lenne jövőre, máris sokkal nézne ki a dolog szvsz.

Sokan mondjátok, hogy több van ebben a keretben, ezt én is így gondolom. De nézzétek meg azt is, hogy folyamatosan hiányoztak kulcsjátékosaink. Vagy a sérülések csak Klopp-nál és De Zebri-nél használhatók fel mentségnek, Xavinál nem?

Én nem akarom teljesen felmenteni Xavit, idén sokat hibázott ő is, de pl. Andrissal is sokban egyet tudok érteni abban, hogy számos olyan tényező hátráltat minket idén, amiről nem ő tehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 19:46:01

Zsolti írta:
2024.01.28. 19:19:42
Barki is lesz az uj eddzo, ott fog eldolni a dolog, hogy mer e a jatekosok egyeni skilljeire epiteni, vagy majd eroltetni fogja ezt a tilitoli semmit. Ha az elso, akkor lehet keresni valo. Nem olyan kutyuto ez a keret.
Mar most meg van magyarazva hogy a kovetkezo edzo miert bukik. Ez arany. :roll:

Nem tudom minek kell majd tortennie, hogy elfogadjuk, nem rendelkezunk egy nagy csapat jatekoskeretevel es gazdasagi hatterevel sem. Nyilvan en is tevedhetek, de borzaszto nehez elkepzelni, hogy ekkorat, es kozben meg csak ketsegeim sincsenek.

Egyszeruen nem ertem, hogy lehet konkretan szamszerusitheto,egeszen rendkivuli sulyu tenyeket ilyen szinten figyelmen kivul hagyni, mint ahogy ebben a topikban ez tortenik mar hosszu ideje.

De persze azt kivanom, hogy negyede olyan sulyos se legyen a szitu, mint ahogy latom.

Remelem valahogy ki tudjuk kohogni egy nagy es nem Barcas multu edzo penzet, hogy vegre ne csak tippelgetes legyen arrol, vajon mi is az oka a gondjainknak. Erre se latok sok eselyt, de ez legalabb pontot rakhat 1-2 ev leforgasa alatt erre a sok vitara, amit lefolytattunk.

98% eselyt adok, h ket ev mulva ugy erezzuk majd, nem volt jo dontes az edzovaltas, vagy legalabbis nem javitott a helyzetunkon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.28. 19:36:10

davi10 írta:
2024.01.28. 19:27:39
De Zerbi pedig szerintem csak idő kérdése, hogy elmegy egy nagyobb csapathoz. A tavalyi szezonjuk egész jó volt, idén viszont őket is megszivatták a sérülések. Vele abszolút lövésem nincs mire menne a csapat, kinézem a feltámadást és az óriási buktát is belőle.
ot allitolag a Pool nezte ki a nemet helyettesitesere, szerintem mi ne is remenykedjunk
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 19:27:39

soadroli írta:
2024.01.28. 12:08:28
Roberto De Zerbi is the early favourite to replace Xavi at Barcelona. @DailyMail

Porto coach Sergio Conceicao announced his departure from his team at the end of the season, and he may be an option for Barcelona. His agent is Jorge Mendes.
@diarioas
A Daily Mail az én szememben annyit ér, mintha én itt leírtam volna. Viszont Conceicao tényleg opció lehet a portugál vonal miatt, Mendes miatt meg duplán.

Motta ha jól tudom többször volt a hónap edzője az olaszoknál, de engem egyelőre ez a 7. hely, 21 meccs 25 rúgott gól nem győzött meg.
Gio ha jól látom 2 éve nem dolgozik, nem biztos ,hogy rá van szükség.
Marquez nem edzett még felnőtt csapatot, ez a buli szerintem csak 1x jött be, Pep-nél.
Michel-nek az idei szezon nagyon szép ajánlólevél, akárhogy is végződik majd. Amennyit láttam szép focit is toltak, plusz ismerné már Romeu-t, EG-t és Torre-t, mindegyikük jól teljesít alatta. Gondoljunk bele mit tudna kezdeni olyan játekosokkal, akik focizni is tudnak :D Viszont szerintem mozdíthatatlan, 2026-ig él a szerződése. Nyilván nem fogják pisztollyal ott tartani, de csúnya adok-kapokba kéne belemennie, hogy elengedjék.
Imanol Alguacil pedig egész jól építgette a Soci-t, de szerintem nekik erősebb keretük is van, mint egy sima spanyol középcsapatnak. Szerintem vele nagyon nem nyúlnánk mellé, kicsit ilyen Valverde érzésem van vele, csak talán nála nem aludnánk be a meccseken.
De Zerbi pedig szerintem csak idő kérdése, hogy elmegy egy nagyobb csapathoz. A tavalyi szezonjuk egész jó volt, idén viszont őket is megszivatták a sérülések. Vele abszolút lövésem nincs mire menne a csapat, kinézem a feltámadást és az óriási buktát is belőle.

Szeretnék hinni benne, hogy van az az idővonal, ahol a City-t bűnösnek találják, kizárják őket a BL-ből és a PL-ből, Pep pedig lelép is visszatér. Én kb. 1% esélyt adok neki, hogy ezt az idővonalat éljük :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.28. 19:19:42

Barki is lesz az uj eddzo, ott fog eldolni a dolog, hogy mer e a jatekosok egyeni skilljeire epiteni, vagy majd eroltetni fogja ezt a tilitoli semmit. Ha az elso, akkor lehet keresni valo. Nem olyan kutyuto ez a keret.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.01.28. 18:41:44

Én visszahoznám Setient, Xavi lehetne mellette másodedző. Nála még szép focit játszottunk, nem ilyen nyögve nyelőset, hátha Xavi megtanulná.
Akkor még rendszeresen játszott Puig, aki nem kellett Xavinak. Azt mondták Setienre, hogy nem bírt a sztárokkal. Ez most nem lehet akadály, mert most sztárjaink nincsenek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.28. 18:24:03

LG írta:
2024.01.28. 18:10:56
Az idei szezonnal én sem voltam elégedett, sőt, tavasszal is már sok volt a gyenge meccs, de nem éreztem azt, hogy innen ne lenne visszaút.
Mi olyan történt ősz óta, amitől nem érezted azt, hogy ne lenne visszaút?
Mondjuk a bizalmadon, reményeiden és a "csodán" kívül?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 18:10:56

Sinya22 írta:
2024.01.28. 14:59:16
LG írta:
2024.01.28. 14:52:26

Ezt nem hiszem. Bajnoki címvédőként egy gyengébb szezonkezdet bele kellene hogy férjen bárkinél, főleg, hogy novemberben még versenyben voltunk minden fronton.
Kötve hiszem, az egész tavaszi szezonunk gyenge volt már, sok 1-0-s meccset nyertünk, volt ahol nagy Stegen bravúrokkal, miközben Lewa folyamatosan leeresztett. Xavinak nagy múltja volt nálunk játékosként és csk-ként, meg sokan benne láttak egy következő Pep-et, így kb 3x több volt a türelem is vele szemben. De amikor 3-4-5 gólokat kapunk egész szezonban, kis csapatoktól is, meg 1 db játékos nincs aki jó formában lenne, a türelem elfogy, és szerintem nem csak a szurkolók nagy részénél fogyott el, én Xavin is azt láttam az utóbbi 1 hónapban, hogy tele van a töke a pályán mutatott játékkal.
Lehet, hogy az elvárosok túl nagyok néhány szurkolónál. Pontosabban én úgy veszem ki, hogy sokak szerint már konstans jól és eredményesen kellene játszanunk. Ha az elmúlt 3 évet nézem, ezt egyetlen top csapat tudta megtenni, a City, akik éppen egy hosszú és költséges projekt betetőzését évezik, szóval aligha lehetnek ők a mérce számunkra. A többi csapatnál mind voltak gyengébb periódusok, fél, vagy akár egész szezonok. Pedig messze nem akkora ganéből kellett kimászniuk, mint nekünk. Sokan elfelejtik, hol volt a csapat, amikor Xavi átvette... Az idei szezonnal én sem voltam elégedett, sőt, tavasszal is már sok volt a gyenge meccs, de nem éreztem azt, hogy innen ne lenne visszaút. Idén sokat hibázott Xavi, de emellett még az ág is húzta: kulcsemberek folyamatos sérülései, nem kevés pech, ami tavaly befelé pattant, azt mos kifelé, játékvezetés. Utóbbihoz annyit, hogy nem vagyok egy nagy bírózó, nem is akarom erre fogni. Jobb idén a Real, de nem 10 ponttal, ehhez az előnyhöz igenis kellettek a hibák. Kb. a fele lenne a reális. Azt sem akarom mondani, hogy direkt fújnának nekik, az előző szezonban pl. mi jöttünk ki jobban a tévedésekből szvsz, az újban viszont ez teljesen megfordult.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.28. 17:58:31

Szerintem olyan fokú görcsösség van minden egyes játékosunkban, hogy még lehet, hogy jót is tesz nekik, ha kicsit jobban "letojják" a helyzetet. Kétlem, hogy így lenne, de szerintem jelenleg az még mindig jobb helyzet lenne, mint ez a borzasztó görcs, ami mindenkiben ott van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.28. 17:45:46

Sonoma írta:
2024.01.28. 17:07:39
De lehet szükség lesz egy " tűzoltóra" menetközben.
Erre akár lehetne nyitni egy új fejezetet.

Elsőre talán ez a Xavi gondolat optimistán és népszerűen hangzik : „Őszintén hiszem, hogy ez a legjobb mindenkinek; nekem, mert megszabadulok a tehertől, nektek pedig azért, mert nagy nyomás nélkül játszhattok majd”.
....akár számtalan nem várt további problémákat is rejthet magában. Az öltöző is elmehet akár több irányú önjáró üzemmódba. Megjelenhet néhány ajánlat egy-egy játékos előtt.....a fejekben tovább nőhet a zavar.
Xavinak lehet, hogy jót tesz, sőt!

Egyelőre nem látom, hogy mitől válhatna éppen emiatt valóra Laporta mondatának tartalma :"Több elkötelezettséggel, több lelkesedéssel, mindent beleadva elérhetünk néhányat a kitűzött célok közül."
Ez a mondat is elég határozottan a mentális tényezőkre utal, ami - szerintem - a forrása volt annak, ahova megérkeztünk.
Az is érdekes újdonság lenne, ha Xavi elköszönésének bejelentése feldobná a csapatot.

Ha összezár és felszabadul a csapat, akkor már ma is késő lenne edzőt váltani.

Ahogy azt sem igazán tudom most, per pillanat elképzelni, hogy holnaptól éppen a tegnapi események után, miért is változna meg olyan sokminden?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.28. 17:25:18

Sonoma írta:
2024.01.28. 17:07:39
Én bízok a játékosok profi mentalitásában, és se Xavit, se magukat nem teszik ki egy ilyen égésnek.
Persze jó lenne valami jobb taktikai felállást kitalálni ( és begyakorolni), amivel ezt elkerülhető lenne.
Az a baj, hogy a jelenlegi taktikával minden játékosállomány ilyen sorsra jutna, ákárkit is igazolnánk. Ezzel a kamikaze taktikával, hogy mindenki felelőtlenül húzódjon fel, minden csapat beleszaladna a késbe. Olyan védők kerülnek emiatt komikus szituációkba, akik máshol, stabilabb taktikával egyáltalán nem tűnnének szerencsétlennek.

Tavaly sokkal stabilabb játékot játszottunk, és nem arra volt szükségünk, hogy átmenjünk kamikázéba, hanem arra, hogy érkezzen a csapatba egy igazi karmester és egy nagy góllövő. Meg egy vkp. (Meg cserekapus) Én tavaly egyáltalán nem hibáztattam az 1-0-ákért Xavit, sokkal inkább a játékosállományunk hiányosságait kritizáltam. Voltak is viták arról, hogy többet ki lehetne-e hozni ebből a keretből vagy sem, és én sokszor ki is álltam amellett, hogy sokkal többet biztosan nem, mert rendes vkp és középpályás védekezés nélkül lehet akárki az edző, a Bayern, Internazionale, Manchester United, mind szórta nekünk a gólokat, ezekben a vereségekben inkább a játékosállományunk gyengeségei játszottak közre.

Mostanra rossz irányt vett a történet, és eljutottunk oda, hogy ilyen taktikával jöhetne bármilyen játékos, ha minden csapat habkönnyű módon lekontráz minket, még a 14. helyezett is. Sőt, még a tökutolsó csapat is, ami éppen negatív rekordokat döntöget, és a felelőtlen taktkánk miatt még őket is csak éppenhogy tudták megverni, még ellenük is nyeltünk kettőt.
Válasz küldése