Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1797
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.12. 22:06:05

Xavinak van 6 meccse bl-l együtt, ezeken hozott egy nem túl izmos 50%-os mutatót, bár ha már Koeman felmerült, neki nagyjából az egész itteni ténykedése alatt is kb. ilyen mutatója volt. Az első szezonbeli idegenbeli győzelmet a ligában már vele a padon szerezte a csapat. A sérülések miatt is próbálgatja az embereket különböző posztokon,ne legyen csodavárás, ez az év ilyen lesz. Nem felkészülési időszakban jött, ahol lehetősége lett volna próbálgatni a játékosokat,felállásokat.Szerintem be kellene látni, hogy ez az év kuka, és csapatépítés kezdődött. Sok pofon lesz még, de ez ilyen.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.12.12. 18:50:47

Nem orultem a kinevezesenek, de remelem lesz annyira okos, hogy belassa, hogy ez a foci ami mukododott a bohoc arab ligaban nem fog spanyolban, raadasul a keret is alkalmatlan erre. Tudom, hogy a fel csapat serult, meg nagyon nagy a baj a klubnal, de nekem az az erzesem, hogy vele is csak az idot huzzuk, ha nem fog tudni valami ujat elohuzni, ebbol sok jo nem lesz.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.11. 17:35:26

Szerintem taktikailag is vissza kéne venni, ami eddig sem Koeman-nak, sem Xavi-nak nem sikerült. Azt hisszük, még mindig képesek vagyunk 1-1-ben lehozni a párharcokat például a széleken. Kis csapatok ellen még oké is lenne, de az a vicc, hogy még a Bayern ellen is ezzel próbálkozunk és fikázzuk MinGézát, hogy mennyire gyenge játékos. Nincs vele semmi baj, mint ahogy Dest-tel sincs, csak kicsit túl sokat hiszünk magunkról. Meg kéne tanulni végre védekezni, rá kéne jönni végre, hogy a védősort mennyire tolhatjuk fel, hogy ne verjenek ránk visszafele 20 métert...stb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.11. 16:16:33

@barcami duplára, idézésre figyelj jobban
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 16:14:32

Stegen: kissé sok az a 26 gól 21 meccsen, ennyi.
Emellett nem látok nagy magabiztosságot a beíveléseknél, és időnként a hátsó passzjátéknál sem.
Tőlem maradhat a kapuban, engem nem zavar, de nem lepődnék meg, ha padozna.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 15:14:45

Persze alapból védekező lenne, viszont area gondoltam, hogy Busquets mellett kényszerből leginkább szervező-támadó kpályás feladatai vannak, ez látható a posztjából és kocogó hátrajöveteleiből.
Na ehhez képest igen elvétve megy végig a labda, de főleg úgy, hogy kulcspasszt adna belőle.
Azt el tudom fogadni, hogy idegen neki a poszt, de Busquets-et nem tudja kiszorítani védekező kpályás poszton egyelőre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.11. 15:14:08

barcami írta:
2021.12.11. 14:33:23
Ebben a szezonban talán, ha egyszer álltunk ki ugyanazzal a kezdővel. Miért ne kaphatna bizalmat Neto is karácsonyig.
Persze nem ragaszkodom hozzá, csak azt gondolom így lenne korrekt, ha Stegen minden meccsre ilyen kis fejezéstelen arccal ballag ki.
Miért lenne korrekt? Sok gólt kap? Nyeli a potyákat? Vagy mi a gondod vele? Kifejezéstelen arccal is jobb statokat hoz mint az előző szezonjaiban. Többségében 0 vagy 1 góllal hozta le a meccseket. 13 forduló alatt kétszer nyelt be 2 gólt, egyszer hármat. Az már nem az ö hibája, hogy ha kap akár egy gólt, arra nem tudnak felelni.
Lábbal pedig még mindig a világ egyik, ha nem a legjobbja. Nem kis könnyebbség jelent a védőknek az ő játéka. Netonál minden hátratett labdánál a körmeimet rágtam, megjegyzem nem is alaptalanul. Az már nem az ö hibája, hogy ha kap akár egy gólt, arra nem tudnak felelni.
Ráadásul ha most Xavi most padra tenné az tényleg jót tenne az önbizalmának.

Nem ő a gond hanem az, hogy az Atma is bőven előttünk jár gólgyártásban. Kb. egy hónap múlva már az összes támadónk visszatér, nem kell félni a sérülésektől nem nagyon van aki addig lesérüljön.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.11. 14:44:34

barcami írta:
2021.12.11. 14:38:09
dJong a legdrágább játékosunk, asszem támadó középpályás, 1 gól, 2 assziszt közel 20 meccs alatt, emellett gyakran enervált mozgás és talán egyszer sem volt kulcsjátékos. Eredményesség ben még Roberto is jobb, természetesen nem nekik kell elsősorban gólt lőni.
Amúgy vele szintén mentális gondok vannak szerintem mint Cou-val, vagy akár Steggel.
DJ semmiképp sem támadóközéppályás, nem is játszott ott soha, max Koeman 1-1 őrültebb kísérletezéseinél. Amikor leigazoltuk, védekező középpályást játszott leggyakrabban az Ajaxban, de sokszor játszott középhátvédet, meg belső középpályást is. Nálunk is vagy belső középpályás, vagy védekező. Lehetne tán box to box-nak is mondani.
Azzal a résszel mondjuk egyetértek, hogy rajta is kicsit olyan vert sereg kifejezés látszik néha, de azért a meccsek nagy részén stabil, jó teljesítményt nyújt, teszi a dolgát, hosszabb távon talán egyedüliként a csapatból.
Szerintem nem eladhatatlan, mert annyira nem kiemelkedő talán, igazi jó ajánlat esetén mehetne, de szinte mindig a jobbak közt van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 14:33:23

Ebben a szezonban talán, ha egyszer álltunk ki ugyanazzal a kezdővel. Miért ne kaphatna bizalmat Neto is karácsonyig.
Persze nem ragaszkodom hozzá, csak azt gondolom így lenne korrekt, ha Stegen minden meccsre ilyen kis fejezéstelen arccal ballag ki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.11. 14:18:25

barcami írta:
2021.12.11. 14:10:50
Mégis megpróbálnám ezt a kezdőt.

Nem látok abban kockázatot, hogy Pedri és Puig nem Toure méretű. Ezt a Xavi Iniesta parosnál sem hiányoltuk.
Mögöttük Busi könnyebben szűrne mint egy ementáli dJong mögött.Neto miért ne jöhetne, Stegen nem egy stabil pont mostanában. Szerintem mehetne karácsonyozni.
Stegen ramaty formában van, de azért még így is jobb, mint Neto, legalábbis emlékeim szerint horror volt, amikor tavaly huzamosabb ideig ő védett. Penát hamarabb nézném meg.
Szerintem DJ mögött sokkal könnyebb szűrni, mint mondjuk Puig mögött, akinek még csúcsformájában sem az a fő erénye, nemhogy most... azért FDJ elég stabil játékos hátrafelé is szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 14:10:50

Mégis megpróbálnám ezt a kezdőt.

Nem látok abban kockázatot, hogy Pedri és Puig nem Toure méretű. Ezt a Xavi Iniesta parosnál sem hiányoltuk.
Mögöttük Busi könnyebben szűrne mint egy ementáli dJong mögött.Neto miért ne jöhetne, Stegen nem egy stabil pont mostanában. Szerintem mehetne karácsonyozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.11. 13:14:03

barcami írta:
2021.12.11. 11:46:25
Nem mondtam, hogy ő az ideális kapus.
Így nem is áldás senkinek. :D :lol:

Nevelő célzattal raknám be, versenyhelyzetet teremtve. :oops:
Neto tavaly 7 meccsen kapott 6 gólt.
MAtS idén kapott 15 meccsen 17 gólt.
Ezt mindenki maga döntse el mit jelent.
Mióta itt van minden évben kb. ennyinél vagy rosszabbul állt a bajnokság ezen részében. Csak ha kaptunk 1-2 gólt tudtunk rá válaszolni 2-3-al. Szinte az összes pontvesztésünk 0:0, 1:1, 1:0 volt. Alig volt olyan meccs amikor 2 gólt vagy többet kapott volna. Most így fejből csak a 3:3-as Celta meccs jut eszembe. Mellesleg pont tegnap idézte Xavit a Mundo, hogy De Jong és MAtS nem eladó.
Ugyanakkor én megkockáztatom, hogy igazából nem vagyunk rosszabbak mint tavaly, legalábbis nem sokkal. Ennyi sérültet folyamatosan nem tudunk pótolni. Ha 5 támadóból 4 hónapokon keresztül nem áll rendelkezésre (most LDJ-t nem vettem ide),, és az az 1 is szét van hajtva (aztán persze le is sérül), persze hogy nem hullanak a gólok.
Én Xavinak is ezért adnék még több időt. Így nem lehet rendesen csapatot összerakni vészeljük át valahogy ezt a három-négy meccset, aztán talán meglátjuk mit lehet tenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.11. 12:38:11

vidra írta:
2021.12.11. 12:08:27
A gólszerzés javításához szerintem a taktikán kéne változtatni. Nálunk sokkal gyengébb játékosállományú csapatok tudnak sokkal több gólt rúgni.
A jelenleni kerethez kéne igazítani a taktikát, de erre lehet Xavi sem alkalmas.
Mióta nincs Messi, nincs rendes összeköttetés a középpálya és a támadók között, főleg a center van elszigetelődve. Depay nem alkalmas kreatív támadónak, Dembele ugyanez a szélen: van hogy tök jó passzokat ad, van hogy tök jól becselezi magát, de nem szerves része a játéknak.

Hiába jön fel az egész csapat a támadásokhoz, jó nagy üres területet hagyva a védők vonala mögött, akkor is valahogy totál elszigeteltnek tűnnek a támadók. Elég érthetetlen amúgy.
Igen, ez tényleg nagy probléma. Én amúgy nem kétlem, hogy Gaviék felnőnek a feladathoz - de nem most. És bizony mostban is kell gondolkodni, hiába van türelem. Xavi szerintem fél év alatt kicsit összerántja majd a csapatrészeket.
Nekem nagy "szerelmem" Ruslan Malinovskyi az Atalantából, aki kulcspasszokban is top, a távoli lövőseitől retteg fél olaszország, és még 1v1-ben is jó, plusz fizikailag is nagyon erős, és kimeríthetetlen. Az Atalanta elmúlt 2 éves sikerének szerintem ő a legkiemelkedőbb alakja, nem pl. Zapata - csak hát a támadókra ugye nagyobb fény vetül. Na, egy ilyen típusú összekötőt ha megfognánk a középpálya elejére, akkor szerintem azonnal szinteket javulnánk. Csak hát kevés ilyen szintű támadó középpályás van, még kevesebb, aki igazolható, és még kevesebb, aki hozzánk jönne. Cou lehetett volna ilyen, de messze nem elég sajna.
Ennek ellenére működhet egy elszigeteltebb középpályával is a támadójáték, de akkor tényleg kell 3 jó támadó előre, a posztjára, mint ahogy Xaviék idejében is volt. Oké, ott Ini volt egyfajta kapocs, de azért nem úgy, mint egy B Fernandes, De Bruyne, Ruslan, stb.
Amúgy amennyire Szoboszlai megy idén, még őt sem utálnám itt 10-esként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.11. 12:15:13

barcami írta:
2021.12.11. 11:46:25
Nem mondtam, hogy ő az ideális kapus.
Így nem is áldás senkinek. :D :lol:

Nevelő célzattal raknám be, versenyhelyzetet teremtve. :oops:
Neto tavaly 7 meccsen kapott 6 gólt.
MAtS idén kapott 15 meccsen 17 gólt.
Ezt mindenki maga döntse el mit jelent.
Messi a francia bajnokságban 9 meccsen rúgott 1 gólt, Depay a spanyolban 15 meccsen 8 gólt. Gondolom akkor Depay legalább 4szer olyan jó csatár, mint Messi, ugye?
Ennyit az ilyen összehasonlításokról...
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.11. 12:08:27

A gólszerzés javításához szerintem a taktikán kéne változtatni. Nálunk sokkal gyengébb játékosállományú csapatok tudnak sokkal több gólt rúgni.
A jelenleni kerethez kéne igazítani a taktikát, de erre lehet Xavi sem alkalmas.
Mióta nincs Messi, nincs rendes összeköttetés a középpálya és a támadók között, főleg a center van elszigetelődve. Depay nem alkalmas kreatív támadónak, Dembele ugyanez a szélen: van hogy tök jó passzokat ad, van hogy tök jól becselezi magát, de nem szerves része a játéknak.

Hiába jön fel az egész csapat a támadásokhoz, jó nagy üres területet hagyva a védők vonala mögött, akkor is valahogy totál elszigeteltnek tűnnek a támadók. Elég érthetetlen amúgy.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.11. 11:52:48

Egyrészt idézz, rendesen :D

Másrészt szerintem teljesen életképtelen kezdő. Neto lábbal egyáltalán nem Barca-szintű kapus. Alves 40 éves, baromi nagy lutri. A kp szerintem a "törpékből" (Pedri, Puig, Gavi) egyszerre 1-et bír el, 2-t maximum nem annyira fizikális spanyol csapatok ellen, de akkor is kellene melléjük egy kéttüdejű állat, és hát Busi nem az.

A támadótrióba nem tudok belekötni, ez van. Mehetne Dembele Abde helyére, de szerintem vagy megsérül, vagy elpasszoljuk télen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 11:46:25

Nem mondtam, hogy ő az ideális kapus.
Így nem is áldás senkinek. :D :lol:

Nevelő célzattal raknám be, versenyhelyzetet teremtve. :oops:
Neto tavaly 7 meccsen kapott 6 gólt.
MAtS idén kapott 15 meccsen 17 gólt.
Ezt mindenki maga döntse el mit jelent.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.11. 11:27:34

barcami írta:
2021.12.11. 11:11:38
Neto

Meg vagytok áldva Netoval. Emlékezzetek már vissza, hogy védett amikor játszott. #-o Lepkézett pattogott jobbra-balra.

Másrészt TS bekapott egy potyát, nem is az első volt, de álljunk már meg. Hány olyan 1-0-ra 2-1-re behúzott meccsünk volt az utóbbi másfél évben amikor 3-4 ziccert fogott.

Ez a klasszikus kapussors. A nagy védést elfelejtjük, de a nagy potyára mindenki emlékszik.

Vele az a baj, hogy a védelem nincs előtte összerakva, rosszul helyezkednek és össze vissza futkosnak. A műtét és az a 8-as (amiről egyébként megont nem ő tehetett) sem tett jót az önbizalmának. Jó, hogy nyeli a gólokat.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.11. 11:05:40

barcami írta:
2021.12.11. 10:09:12
Annyit még, hogy a kupában - az előző évek szép sikerei után - kizárólag a 'második' sort, illetve fiatalokat szabad játszatni.
Abban az időszakban a szuperkupa döntőre érdemes fókuszálni és egy esetleges kupából további erőt meríteni.
Ezt oké, de nincs első sorunk :D
Már a B-t is kiheréltük nagyjából, szóval nem olyan egyszerű felküldeni egy második sort :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 10:09:12

Annyit még, hogy a kupában - az előző évek szép sikerei után - kizárólag a 'második' sort, illetve fiatalokat szabad játszatni.
Abban az időszakban a szuperkupa döntőre érdemes fókuszálni és egy esetleges kupából további erőt meríteni.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.11. 09:51:41

barcami írta:
2021.12.11. 09:10:24
...A legégetőbb probléma a gólszerzés, ugyanis mind a bajnoki helyezés, mind a bl továbbjutás ezen úszott el...

...Nem értek egyet azzal, hogy a 32-33 éves Alba, Busquets és Pique idős és nem lehet szolgálatára a csapatnak...

...Állandóan nagyon sok a sérült, most éppen 8. 3-4 még elfogadható, de a 8 az azt jelenti, hogy sérülékeny játékosokat tartunk a keretben...
A gólszerzés javításához szerintem a taktikán kéne változtatni. Nálunk sokkal gyengébb játékosállományú csapatok tudnak sokkal több gólt rúgni.
A jelenleni kerethez kéne igazítani a taktikát, de erre lehet Xavi sem alkalmas.
De természetesen kapjon időt, ne kritizáljuk most. Év végére viszont szeretnék javulást látni, több van ebben a keretben, mint amennyit idén a pályán mutatott.

Én már tavaly óta el akartam küldeni Pique-Busquets-Roberto hármast. Albaban még van kraft, ő bőven belefért a csapatba mindig.
A sok sérülés miatt nem bánom, hogy még itt vannak, legalábbis Pique és Busquets. Robertot nyár végén küldjük el, ő tényleg semmire sem jó.
Viszont nagyon alaposan meg kell gondolni, mikor és kit játszatunk. Busquets pl. nagyon jó mélységi labdákat tud adni, de nagyon lassú, nem tud szűrni. Mikor ő fent van, középpályás szűrésünk nagyon gyenge. Ha nálunk komolyabb ellenféllel játszunk (pl. Bayern), öngyilkosság őt a kezdőben tartani.

Sok sérülthöz: az orvosi csapat szerintem nagyon gyenge. A másik ok, hogy valóban van 1-2 sérülékeny játékos, viszont nagyon sokan meg abba sérülnek bele, hogy minden meccsen játszanak pihenés nélkül. Nagyon kevés az olyan "robot" játékos, aki sérülés nélkül le tud hozni sok-sok hónapot úgy, hogy 1 percet sem pihen.
Ezért is kell/kellett volna elengedni néhány dolgot, és ráfókuszálni a bajnokságra. A többi sorozatban meg rotálni jó sokat, úgyhogy nem számít azt eredmény. "Komolyan" vettük a BL-t, ennek ellenére jól leégtünk, és még a játékosok is belesérülnek. És attól tartok, ez fog később is menni, kevés rotáció, minden fontos, aztán a végén minden elúszik. De ne legyen igazam.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.11. 09:10:24

El tudom képzelni, hogy valami hasonló elhangzott az öltözőben, mit amit a sajtó hoz Xavinak tulajdonítva: "Néhányan nem értitek, mit jelent a Barçában játszani."

Elég ránézni a focinkra, az arcokra.
Ez azért is furcsa, mert elnézve az edzésvideókat, Xavi törekszik összerázni, inspirálni a gárdát.

A legégetőbb probléma a gólszerzés, ugyanis mind a bajnoki helyezés, mind a bl továbbjutás ezen úszott el.
Lehet mondani, hogy nem mindegy, úgyis kiesünk, na de azért mégis!
Versenyben lenni teljesen más, mint a játékosok belső motivációja nélkül leereszteni decemberben!

Annyit azért látni kell, hogy ez a Barca alkalmatlan lett volna egy oda-visszavágós meccset lehozni most: 0 góllal, taktikát csak részben megvalósító játékosokkal.

Depay kipottyanásával gyakorlatilag ténylegesen 1 gólos csapattá váltunk. Tehát, ha 1 gólnál többet szerzünk a következő meccseken, az már kisebb meglepetés volna.
Fati visszatérése még igen képlékeny és stabil játéka igen kérdéses.

Nem értek egyet azzal, hogy a 32-33 éves Alba, Busquets és Pique idős és nem lehet szolgálatára a csapatnak.
Sőt azt látom, hogyha inkább mindig a kiegyensúlyozottabbak közé tartoztak, a játékot igyekezték összefogni, a góllövés meg nem az ő feladatuk.
Emellett lőttek 3 gólt és adtak 6 gólpasszt a szezonban, ami minimum átlagosnak mondható.

Alvesben bízom, hogy feltüzeli a depresszív játékosokat. Ezt csak! a pályán tudja megtenni.
Ez a feladata és utána egy szép búcsúval elengedi a csapat.

Állandóan nagyon sok a sérült, most éppen 8. 3-4 még elfogadható, de a 8 az azt jelenti, hogy sérülékeny játékosokat tartunk a keretben.

A bizalmat vesztett játékosokat el kell küldeni és az ideihez hasonló fluktuációt várok januárban-nyáron.
Ezt a mennyiségű söprést 1 év alatt nem lehetett végrehajtani, de jövő nyári be lehet fejezni.

6-7 pontra vagyunk a bl indulás 4. helytől.
Ezt elérni nagyon fontos, mert reális cél kell, ez elfogadható elvárás.
Emellett ott a van a szuperkupa döntő is.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.11. 08:01:40

Chino írta:
2021.12.10. 00:53:41


És Messit hogyan kellett volna itt tartani, mikor még Dembélével sem tudunk hosszabbítani, vagy a többiekét is rendesen állni, igazolni is csak minimális pénzért vagy ingyen tudunk.?!
Nyáron talán lehet valami, ez a Torreseess és Adeyemis dolgok is jöttek valahonnan. Egyelőre elég lenne, ha Xavi rendelkezésére állna egy ép csapat, hogy lássuk ténylegesen hol is tartunk.
Trincaot úgy üldözte volna el mindenki, mint még nem sok játékost.
Egy-egy meccs után pedig főleg 180 fokos Gavi sok top csapatba beillene olyan csereként mint itt, csak sokszor teljesen mást/máshol kellett játszani. Pedrit is szidják itt az emberek, mert ez már divat. Gondolom azért vinnék 80 millióért csapatok, plusz az EB legjobb fiatal játékosa (egyben egyike a válogatotténak) az olimpián is hasonló megítélés, Golden Boy díj, ifjúsági aranylabda stb. mindezt 18 évesen. Biztos mindenki hülye.
Ez egy összetett dolog. Ha Messi megtartása lett volna a cél, előbb kellett volna tisztogatni, jóval előbb. Eladására viszont lett volna lehetőség sokszor a hosszabbítása után. Esetleg 8:2 után. De talán még tavaly télen is. Nem 300 milliókban gondolkodva, de ilyen Ferran Torres árban biztos(nem mintha én őt akarnám).
Én úgy emlékszem nem volt olyan tragikus Trincao megítélése. Sőt, többen írták,hogy elkezdett végre jobban,veszélyesebben játszani és kb ekkor került ki a csapatból.
De azt a legvérmesebb Trincaoutálóknak is el kell fogadnia, hogy Trincao jobb,mint a nulla csatár.
Amikor el lett passzolva,akkor nyilván látszódott,hogy nem marad Messi, még ha húzták is a drámát, nyilván a vezetőség megkezdte Grizes elengedését is, sérült volt Fati és nem csak egy kis sérüléssel, Dembele is sérült volt,akinek ismerjük a kórlapját, de talán még MB is sérült volt akkor már.

Azt leszögezném,hogy én kedvelem Pedri játékát, többre tartom jóval,mint Gavit pl. De ezek a díjjak értelmetlen szubjektív baromságok. Ha visszaemlékezel az EB- fórumon osztották is Pedrit,hogy minek játszik,alig áll a lábán és tényleg nem volt igazából jó.
Szerintem Gavi-Pedri-Nico sok ide. Ha Pedrit lehet csak eladni,akkor őt kell eladni és kész, bármennyire is unalmasok a veteránok.
Több topicban Depayt ütik, pedig ő azt hozza,amit várhatott az ember. Az meg egyenesen röhej,hogy Koeman a hibás ebben is. Ezt konkrétan Koemannak köszönhetjük,hogy iderángatta ezt a szerencsétlent kisebb fizetésért. Cavani nem volt soha igazi opció, ő hiába van klub nélkül, a fizetése nagyon magas. Ígyis a bajnokságot nézve, Depay lőtte a legtöbb gólunkat, nyolcat. Utána Fati hárommal, majd SR kettővel :D
Szerintem jelenleg Xavi előbb rágja le a saját kezét,minthogy elküldje Depayt
begbie
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.12.04. 14:25:46

2021.12.10. 14:29:11

A futballkacsák korát éljük, én azt is olvastam pár hete a Daily Mirrorban, hogy Ernesto Valverdét akarják a MU edzőjének Solksjaer után, meg hogy jövőre Ronaldo is a PSG-be megy... Ezek a "hírek" úgy születnek, hogy egy spanyol "újságíró" a reggeli kávéja mellett, vagy sz@rás közben nagyon elgondolkodik, hogy mit lehetne kitenni az online felületre, amitől megugrana az oldal látogatottsága... aztán a hasára csap, és kitalál valami ékbekiáltó baromságot, amire viszont garantáltan rákattint pár százezer ember... aztán ezt kontroll nélkül átveszi a világ összes online újságja, és kész is számunkra a "hír", hisz az Index is leközli:
https://index.hu/sport/futball/2021/12/ ... -barcanal/
ékbe kiabálni valamit, na az a baromság.

on: Frenkie még maradhatna, csak azt kellene kitalálni hogy a 3 helyből melyik is az övé. ha Pedri/Gavi megkapja az esélyt, akár egymást cserélve, akkor ettől függően melléjük vagy mögéjük kell nézni valakit aki passzol a főnök elképzeléséhez és akik így hárman jól kiegészítik egymást. nevekről a lóvé miatt szinte fölösleges, nem csak télen de talán nyáron is beszélni..

olvass utána a helyes idézésnek a fórumszabályzatban :wink:
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.12.10. 14:05:14

Olvasni ezeket a híreket, hogy kit akar eladni Xavi - kb. annyira lehet ezeknek hitelt adni, mint a nyár végén, hogy "Messi marad" :).

A futballkacsák korát éljük, én azt is olvastam pár hete a Daily Mirrorban, hogy Ernesto Valverdét akarják a MU edzőjének Solksjaer után, meg hogy jövőre Ronaldo is a PSG-be megy... Ezek a "hírek" úgy születnek, hogy egy spanyol "újságíró" a reggeli kávéja mellett, vagy sz@rás közben nagyon elgondolkodik, hogy mit lehetne kitenni az online felületre, amitől megugrana az oldal látogatottsága... aztán a hasára csap, és kitalál valami égbekiáltó baromságot, amire viszont garantáltan rákattint pár százezer ember... aztán ezt kontroll nélkül átveszi a világ összes online újságja, és kész is számunkra a "hír", hisz az Index is leközli:
https://index.hu/sport/futball/2021/12/ ... -barcanal/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2021.12.10. 15:18:41-kor.
Válasz küldése