Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.23. 08:41:23

brazilfan írta:
2024.04.23. 07:16:29
Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
A felsoroltak közül nekem az idegbetegséggel meg a nyilatkozatokkal van bajom. Ezekből nekem az jön le, hogy ő mentálisan megtört, így pedig nem hiszem, hogy vele kellene nekivágni a következő szezonnak. Ráadásul bejelentette a távozását. Jó lenne, hogy eljutnánk oda, hogy a Barcánál számítson, ha az ember valamit kimond, ne lehessen felelőtlenül össze-vissza beszélni. Mert Xavi és Laporta pontosan ezt csinálják. Ha már Ancelotti-t felhoztad, ő ilyet nem tesz. De Perez is lényegesen hitelesebb ember a szememben, mint Laporta, ha valamit megígér, ha nem is mindig, de nagy százalékban bejön. Laporta meg pofátlanul hazudik és blöffölget, itt pedig még sokan tapsolnak is neki.

Én simán kinézem a két emberből, hogy alapból az volt terv, hogy Xavi marad, csak szurkolók megnyugatására bedobták néhány gyengébb meccs után, hogy majd szezon végén változás lesz.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2024.04.23. 08:11:42

Cseri írta:
2024.04.23. 07:50:33
brazilfan írta:
2024.04.23. 07:16:29
Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
Itt jó edző még nem volt, teljesen mindegy ki az,milyen származású,volt-e klasszis játékos,vagy sem,halvérű vagy szangvinikus. Nem véletlenül 3-4 év a maximum,amit az utóbbi időben bírnak a padon. Itt egyszerre kell sok gólt lőni és hozni a clean sheetet. Az se mindegy ki lővi a gólt és mikor,mert,ha védő, és a mérkőzés végén szerzi,akkor az csak megmentette az edző seggét. Ne adjuk át a kezdeményezést mi birtokoljuk a labdát,de közben húzodjunk vissza is, kontrázzunk. Játszanak a fiatalok,lehetőség szerint már u14-től,de legyen rutin is a pályán.
Beszédes megnézni a képeket a Barca edzőkről mikor ide jönnek, és amikor távoznak,majd már az új csapatuk padján.
Ezt milyen szépen megmondtátok. A reális elvárás ismeretlen az átlag Barca-szurkoló számára.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 07:50:33

brazilfan írta:
2024.04.23. 07:16:29
Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
Itt jó edző még nem volt, teljesen mindegy ki az,milyen származású,volt-e klasszis játékos,vagy sem,halvérű vagy szangvinikus. Nem véletlenül 3-4 év a maximum,amit az utóbbi időben bírnak a padon. Itt egyszerre kell sok gólt lőni és hozni a clean sheetet. Az se mindegy ki lővi a gólt és mikor,mert,ha védő, és a mérkőzés végén szerzi,akkor az csak megmentette az edző seggét. Ne adjuk át a kezdeményezést mi birtokoljuk a labdát,de közben húzodjunk vissza is, kontrázzunk. Játszanak a fiatalok,lehetőség szerint már u14-től,de legyen rutin is a pályán.
Beszédes megnézni a képeket a Barca edzőkről mikor ide jönnek, és amikor távoznak,majd már az új csapatuk padján.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.23. 07:16:29

Hasonló ellenszenv akkor szokott lenni, amikor például helyrehozhatatlanul megromlik a viszony az edző és a játékosok között, vagy ha nagyon hátra kerülünk a bajnokságban stb. Én ezek közül egyiket sem látom, jelenleg stabil BL-induló helyen vagyunk, és arról sem hallani, hogy bajok lennének az öltözőben.
Nem értem, hogy mi az ellenszenv oka, az-e, hogy nem jutottunk a 4 közé, vagy hogy kikaptunk a Realtól, vagy hogy “idegbeteg”, vagy a testvére a másodedző (Ancelottinak meg a fia, de úgy látszik, ez nem probléma), vagy a fésületlen nyilatkozatai, vagy hogy nem német, esetleg a rossz taktika és hogy miért nem állunk át kontrákra. Vagy ez mind együtt, és még ezer egyéb ok.
Nagyon nehéz időben vállalta el a csapatot, a körülményekhez képest sikerült tartania a frontot, szerintem abszolút nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek róla, mint egy kapcarongyról.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.04.23. 04:15:34

A kritikus meccseken sajnos bebizonyította, hogy sokkal inkább még játékos, mint edző.
Gyorsan rlfelejtettük a spanyol kupát, bajnokságot, őszi BL meccseket.
A hátralévő meccseken én biztos kipróbálnám Marquezt.
Mivel pénzünk jövőre sem lesz ( nincs stadion, régiek bére stb.), folytatni kellene a fiatalítást, és drága játékosok elengedését. Fort, Casado, a 2 védő srác, Guiu stb feljöhetnének. Plusz Gavi, Roque.
Jó pénzért nálam mehetne DeJong, Pedri, Rafinha, plusz Lewa, Torres, Inigo, Alonso, Romeu, a kölcsönadottak.
Aki kellene: egy vkp, egy támadó kp, egy szélső, egy kapus. Szerintem még a Liga szabályokksl is kijönne.
Aztán 1 év múlva talán lehetnének komolyabb tervek, edző, játékos szinten is. Csak ne Haalandra költsük minden pénzünket, mert sosem jött be..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 01:53:30

Tudom, hogy teljesen lehetetlen, de én már csak annyit várok tőle, hogy lássunk 2-3 embert bemutatkozni. Máig értetlenül állok azelőtt, hogy középpályásként, a legszűkösebb csapatrészbe, ahol volt, amikor alig voltunk 3-4-en pont nem hozott fel egy gyereket sem, 1-2 10 perces kameón kívül. Darvich belejött, őt megnézném, meg valamelyik vkp-t rendszeresebben, nem csak pár percre, hátul meg nyilván Fayét, mert ő tuti lépni akar majd, ha nem lesz jövőképe, elég nagy körülötte a hype, főleg, hogy top védőanyag mellett lassan egy Juninho/Ward-Prowse lesz a tagból. És Roquét is szeretném látni, Lewyvel kapcsolatban mintha rájött volna az utóbbi 1-2 meccsen, amire mindenki más.
Örülnék, ha a Girona döccenne egy nagyot, mert addig gondolom ez esélytelen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.22. 22:40:25

csababarca írta:
2024.04.22. 22:11:37
Utolsó szeg a koporsónkba, ha marad.
Játékosként nagy kedvencem volt, főleg itt 2004-2006 környékén, de edzőként kuka.
Minősíthetetlen viselkedés, megrögzött idiotizmusok jellemzik.
Sajnálom, mert amikor kinevezték volt bennem egy “ez jól is elsülhet” érzés.
A bajnoki cím szép dog, de kapott egy rahedli játékost, aztán a fejlődés kérdőjeles.

És ez nem csak pénzen múlik, nálunk rosszabbul fizető, gyengébb játékosminőségű csapatok is értékelhetőbb játékot, de legalább tudatosságot mutatnak.

Lapozzunk.
Xavi kb lerombolja a játékos nimbuszát most edzőként. Tényleg a hírekben megjelent Ajax az ő szintje. Ott nincs nagy nemzetközi elvárás és talán kijönne neki a lépés Hollandiában. Ez a szint egyértelműen felette van.
Plusz ne kapjon már a mindenkori edző dührohamot 1-1 szabadrúgás, bedobás, szöglet, kirúgás miatt.

Lassan eljutok oda, hogy még inkább Marquez (holott egy bazi nagy vakvágány), mert legalább nyugodt, képes viselkedni és nem összeesküvés elméleteket talál ki, ha kikapunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.22. 22:11:37

Utolsó szeg a koporsónkba, ha marad.
Játékosként nagy kedvencem volt, főleg itt 2004-2006 környékén, de edzőként kuka.
Minősíthetetlen viselkedés, megrögzött idiotizmusok jellemzik.
Sajnálom, mert amikor kinevezték volt bennem egy “ez jól is elsülhet” érzés.
A bajnoki cím szép dog, de kapott egy rahedli játékost, aztán a fejlődés kérdőjeles.

És ez nem csak pénzen múlik, nálunk rosszabbul fizető, gyengébb játékosminőségű csapatok is értékelhetőbb játékot, de legalább tudatosságot mutatnak.

Lapozzunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.22. 21:33:59

Én örülnék ha maradna. Az ember tesz kijelentéseket,lehet taktikázott,ami egyébként bejött,mert lett egy nyugodt légkör a csapat körül,de a körülmények megvaltozhatnak. Én hiszek benne,hogy ez egy hosszú folyamat,s ha megint változtatunk, kezdhetjük elölről. Külsős edző meg pláne kapufa lenne,vele szemben a türelem sem lenne meg.

Talán páran emlékeznek,hogy Xavi játékos korában is közel volt a távozásához,ha jól emlékszem a Milanhoz,de a szívére hallgatott, és jól döntött. Meggondolta magát,edzőként is megteheti. Igazi katalán,bárhogy is dönt hiszek benne hogy azt csakis azért teszi,hogy a Barcelonanak jobb legyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1973
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.22. 19:19:23

LG írta:
2024.04.22. 17:27:39
Vidra! Mi volt akkora bravúr az idei BL-menetelésben? A továbbjutás a csoportból? A Napoli kiejtése? Szerinem mindkettő elvárható volt valahol, azért messze nem olyan gyenge ez a keret. Igazából a PSG sem lett volna megoldhatatlan feladat, a rangadókon ők is szenvedték idén rendesen. De ez már túl nagy falat volt. Én azt moondtam, a kötelezőt hoztuk, semmi többet.
Így van. Ezen az ágon ezzel a kerettel igenis lehetett volna döntőzni. Már ha csak abba belegondolunk, hogy nemrég a Spurs döntőzött, meg a Liverpool Karius-szal a kapuban, akkor igenis azért megugorható lett volna ez a feladat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.22. 17:52:39

bence0330 írta:
2024.04.22. 15:38:02
Chino írta:
2024.04.22. 14:55:59
...
Az eredményeinkkel kb elégedett vagyok Xavi alatt. A probléma az, hogy én inkább vártam azt tőle, hogy a jövőt építi, és ennek a totál ellentétét hozta, a jelenért eladta a jövőt, és ezt a helyzetünkben bűnnek tartom. A nagy nyomás miatt (nem mondom, hogy nem értem meg valamelyest) az első két évében csak tutira ment, jellemzően már előző edzőnél bevált játékosokat preferált az egy szem Baldé kivételével. Akiket az általa elküldött játékosok helyére hoztunk, mind befulladtak. Itt most nem a 3 nagy igazolásról beszélünk, hanem akik a keret mélységét adják. A 19 fős keret nem túl acélos, de ez igazából kb 15-6 volt, miatta. SR miatta hosszabbított - nem volt bevethető se tavaly, de idén túl sűrűn. Romeu, Inigo, Alonso, stb, felsoroltuk többször, ezek olyan emberek helyére érkeztek, akik egyértelműen jobbak voltak ittlétük alatt, ráadásul még fiatalok is voltak, volt bennük lehetőség fejlődni is. Mivel ezeket a játékosokat sosem próbálta ki, 12-3 embert hajtott rongyosra az első fél évében, és igazából a másodikban is, ennek hosszútávon nagyon meg fogjuk inni a levét, és már meg is ittuk a kicsik szétgyepálásával, és az öregek lefárasztsával. Tavaly és idén ez már az önmaga által generált szűk keret miatt történt, ugyanúgy széthajt 16 és 35 éves embereket is csere nélkül, ugyanúgy bedob a kezdőbe sérülésből visszatért játékosokat, semmit nem tanult ilyen téren, és ez egy oroszrulett így, néhol már kizsákmányolás szint. Én értem, hogy nem tudja behozni Romeut, ezért muszáj Gündogant fennhagyni, de Nicot pl. mindig is be lehetett hozni, nem kezdő Barca szint tán, de aggódni sosem kellett miatta. Ő döntése miatt lett kvázi 15 fős a keretünk. A többiek ugyanez. Jó kiegészítő játékosok mentek el, akik már bizonyítottak (legalább annyit, hogy berakhatóak cserének, sőt...), helyettük gyengék jöttek. Igen, Xavi tuti nem Romeut akarta, de attól még azt kellett hozni, mert nem volt keret másra.
Ez a fő gondom, mert ez permanens kár, amit a következő edző is a nyakába kapna.
Én az igazolások terén azért óvatosabb lennék. Azért első évében kaptak szerepet bőven. És kik voltak az "általa elküldött" játékosok. Azért ezt sem tudjuk meg pontosan. De vegyük mondjuk Destet, nem mondhatni, hogy megkönnyeztük, a Milanban pedig tudjuk mi volt. Cout ki akarta a csapatba? Bár szerintem őt inkább Laportáék tüntetzték el az FFP miatt és kaptunk is egy kis pénzt. Trincao helyett bevállalta Dembélét, de szerintem érte sem sírt senki. De most sorolhatnánk fel az összeset, Lenglet, Abde, Puig, Braithwaite, Dembélé, Pjanic, Umtiti, Bellerin, Auba (akit meg akart tartani), Alba, Busquets, Depay, EG, Fati, Piqué és még lehetne sorolni. Most hirtelen ezek ugranak be. És a többsége nem is igazán hiányposzt. Ezek olyanok kb. mint akiket annyira látnál a pályán, mint Romeut, akik mélységet sem adnának vagy a béreket nem bírtuk fizetni, lejárt a szerződés, visszavonult stb.
Vannak olyanok, akiken el lehet vitatkozni, mint Riad, akivel szerintem annyi a gond, hogy inkább a kölcsön lehetett volna jobb megoldás, de 20 évesen 3.-4. számú védőnek megtartani nem biztos hogy a legegészségesebb dolog, plusz Cubarsít sem valószínű hogy látnánk. Kessié egy nagyon jó csere volt, bőven benne volt a rotációban, szerintem simán 40 meccs fölött játszott, hogy hátrébb mennyivel lett volna jobb sosem tudjuk meg. Azért nem ugyanabban a rendszerben műköüdött a Milan és hosszú évek óta látjuk, hogy akik az előző csapatukban kimagaslóak voltak itt nem azt hozzák. Ráadásul az egyetlen játékos volt, akiből pénzt is tudtunk kicsikarni és relatíve magas bér szabadult fel. Így van ez pl. Fatival, Albával, Aubával is, akik távozásáról a kényszer döntött.
Nicoval egyetértek, de ő is ebben az évben, egy másik bajnokságban kezdett el mutatni valamit. A távozását én is sajnáltam, bár az arcomat nem kapartam a Valenciás teljesítmény közben, esetleg még Torrét venném mellé. De lehetne még beszélgetni a távozókról. Szerintem az érkezők komoly erősítést jelentettek. Raphinha, Koundé, Lewy, Chris, Baldé, (kessié?), Caancelo, Felix, Gündogan, Fermin, Cubarsít talán ide lehet venni, Roque (?), plusz a többi fiatal, akik ki tudja egy Flicknél játszanának-e (Yamal, Fort, Guiu). Nagy része jelenleg is tartja a lelket és a képességet a csapatban.
Romeu, Alonso, Inigo tényleg színvonal alattiak, de előre tudni ezt max. előbbiről lehetett, bár elég jól kezdett, ahogy MA is stabil játékos volt a Chelseaben, nekünk meg nem volt se pénz se utánpótlás játékos csere bh-ra, így ingyen kézenfekvőnek tűnhetett. Ahogy Inigo is elfért egy 4.-5. sz. védőnek. Lehet, hogy Riad képességekben jobb, de ha a szezon túlnyomó részében padozik az mivel lett volna jobb!? Viszont ezek az emberek peremre is szorultak.
És az se felejtsük el, hogy ezeknek a túlnyomó részét a kukából szedtük elő és komoly erősítést jelentettek, ugyanakkor a klub nyakán van a penge. Így lehetett választani, hogy valamit valamiért. Kíváncsi vagyok hány embert tudtunk volna megtartani, ha új embert is úgy tudunk regisztrálni, ha másikat sérülés miatt kirakunk a keretből.
De ne haragudj, nagyon hosszúra nyújtottam, egy szó mint száz, az igazolásokban szerintem nem volt hiba, ráadásul néhány kivételtől eltekintve (Lewy, Gündogan, fiatalok, Chris, Koundé) nem is tudjuk pontosan, hogy valóban kifejezetten az ő kérése volt-e, legyen akár pozitív, akár negatív, illetve, hogy kik azok, akik a kifejezett kérései voltak és nem kapott meg (talán egyedül Kimmich a 100%).
bence0330 írta:
2024.04.22. 15:38:02
A továbbiak:

- Teljesen elborult idénre az ember, pszichiátrián fog kikötni, ha így folytatja. Ha meglengetnek előtte egy "referee" feliratú vörös zászlót, simán nekimenne. Szeretem, ha valakiben van tűz, de ez már rég nem az a szint. És nem őt féltem legjobban a kiégéstől, az a saját döntése, a játékosokat féltem, hogy ez nem megfelelő példa és vezér nekik, és hogy nem tud megfelelő pillanatokban józan döntéseket hozni, mert teljesen szétesik fejben. Bizony, ezért estünk ki a PSG ellen, nem Araujo kiállítása miatt. Neki még kellett 1-2 rossz cserét csinálnia, és gyorsan kiállíttatni magát idegből, ráadásul 100%-os tévedésére alapozva, egyedül hagyva az amúgy is összezavarodott, pánikoló játékosait. Ez nagyon-nagyon rossz vezérre vall.
- Rohadt ciki így bejelentés után visszakozni. Pláne két bukott rangadó után (már ha igaz, persze simán lehet, hogy a lemondását akarja előrehozni a találkozón, én gondolkodás nélkül tennék most így a helyében). Ha a bejelentés után visszakozik, szerintem elveszti a hitelességét és a támogatottságot is a szurkolók részéről. És nem fogja tudni még egyszer előhúzni ezt a kártyát.
- Mindig kiesünk a nagy meccseken. Igen, végig tudod írni a sort, hogy mi miért történt, van, amiben van is igazság, nem vitatom. De ettől még a nagy része magunknak köszönhető. Még az Interes baki is, a spori ott csak besegített már. 1-1 ilyen tök okés lenne, és abszolút magyarázható, de ennyi egymás után egyértelmű minta. Xavi a nagy meccsek "majdnemembere".
- Nem kérdés, hogy Xavi jobban bevált, mint ten Hag, hálát adok az égnek, hogy őt hoztuk, és nem a hollandot. Nem volt rossz ő, de nem is egy becsődölt edzőhöz kell hasonlítani. Lehet, de ez csak olyan kontextusban működik, hogy rossz, vagy nem rossz edző volt. Xavi nem volt rossz edző.
Ha meg az igazán jókhoz hasonlítjuk, akkor vagy játékban, vagy eredményességben a közelükben nincs. Ancelotti kerete se minőségben, sem mélységben nem erősebb, mint a miénk. De mondom, az eredményességgel majdnem elégedett vagyok, a jövőkép vele viszont szerintem nagyon sivár.

Jelenleg szerintem mindegy ki ül le, meg kell húzni. Legyen az Marquez, Pimienta, de menni kell egy nagyért. Ha nem lenne éles a kicsik küzdelme a feljutásért, már most leültetném, megnézni, mit tud.
A magatartásával kapcsolatban egyetértek, ezt többször le is írtam, ugyanakkor ez inkább az utóbbi hetekben pár hónapban jött ki. Azelőtt sem volt egy túl nyugodt figura a pálya szélén, de mostanában ez hatványozódott. A PSG ellen nem tudom mi volt a hibás döntés. Emberhátrányban 2 gólos előnynél be kellett áldozni egy támadót, hogy pótoljanak CB-t. A Torres-Pedri is logikus volt 3:1-nél Raphinhát visszahúzva, a hajrában pedig 8 perccel a vége előtt minden mindegy alapon kellett menni. Ha kapunk egyet semmin nem változtat.
Ehhez a "visszakozáshoz" túl sokat nem tudok hozzátenni, ő mondta, ha igen pontosan hogy, de én szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy fel fog állni.
Te Hag csak egy példa volt, van több "nagynevű" edző, akit itt szívesen látnának viszont az a türelem itt nincs meg, mint máshol akár neves kluboknál. A City is a világ magasan legerősebb keretével csak bukdácsolt a Bl-ben és senki nem szólt, Arsenal szintén, a Pool is simán hozhat le gyenge szezonokat, MU dettó, Juve. Kik ültek a padon? Pep, Arteta, Klopp, ten Hag, Allegri (de ha nagyon gondolkoznék iztosan lenne még néhány példa a nem is olyan régmúltból a nagy nevű csapatok között) és mindegyikük pénzügyileg, mentálisan, formát tekintve jobb helyzetben vette át az adott klubot.

Ancelotti kerete azért bőven mélyebb (a védelemben vagyunk szerintem minőségben és mélységben egyaránt jobbak), de erről nagyon hosszú vita lehetne, viszont egy dolgot ne felejtsünk el, hogy az a csapat, keret már hosszú évek óta együtt van, míg nálunk a kezdő kb. 75 %-a az utóbbi bő másfél évben. Ez legalább annyit számít, mint az egyéni képességek, ha nem többet.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.22. 17:27:39

Vidra! Mi volt akkora bravúr az idei BL-menetelésben? A továbbjutás a csoportból? A Napoli kiejtése? Szerinem mindkettő elvárható volt valahol, azért messze nem olyan gyenge ez a keret. Igazából a PSG sem lett volna megoldhatatlan feladat, a rangadókon ők is szenvedték idén rendesen. De ez már túl nagy falat volt. Én azt moondtam, a kötelezőt hoztuk, semmi többet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.22. 15:38:02

Chino írta:
2024.04.22. 14:55:59
...
Az eredményeinkkel kb elégedett vagyok Xavi alatt. A probléma az, hogy én inkább vártam azt tőle, hogy a jövőt építi, és ennek a totál ellentétét hozta, a jelenért eladta a jövőt, és ezt a helyzetünkben bűnnek tartom. A nagy nyomás miatt (nem mondom, hogy nem értem meg valamelyest) az első két évében csak tutira ment, jellemzően már előző edzőnél bevált játékosokat preferált az egy szem Baldé kivételével. Akiket az általa elküldött játékosok helyére hoztunk, mind befulladtak. Itt most nem a 3 nagy igazolásról beszélünk, hanem akik a keret mélységét adják. A 19 fős keret nem túl acélos, de ez igazából kb 15-6 volt, miatta. SR miatta hosszabbított - nem volt bevethető se tavaly, de idén túl sűrűn. Romeu, Inigo, Alonso, stb, felsoroltuk többször, ezek olyan emberek helyére érkeztek, akik egyértelműen jobbak voltak ittlétük alatt, ráadásul még fiatalok is voltak, volt bennük lehetőség fejlődni is. Mivel ezeket a játékosokat sosem próbálta ki, 12-3 embert hajtott rongyosra az első fél évében, és igazából a másodikban is, ennek hosszútávon nagyon meg fogjuk inni a levét, és már meg is ittuk a kicsik szétgyepálásával, és az öregek lefárasztsával. Tavaly és idén ez már az önmaga által generált szűk keret miatt történt, ugyanúgy széthajt 16 és 35 éves embereket is csere nélkül, ugyanúgy bedob a kezdőbe sérülésből visszatért játékosokat, semmit nem tanult ilyen téren, és ez egy oroszrulett így, néhol már kizsákmányolás szint. Én értem, hogy nem tudja behozni Romeut, ezért muszáj Gündogant fennhagyni, de Nicot pl. mindig is be lehetett hozni, nem kezdő Barca szint tán, de aggódni sosem kellett miatta. Ő döntése miatt lett kvázi 15 fős a keretünk. A többiek ugyanez. Jó kiegészítő játékosok mentek el, akik már bizonyítottak (legalább annyit, hogy berakhatóak cserének, sőt...), helyettük gyengék jöttek. Igen, Xavi tuti nem Romeut akarta, de attól még azt kellett hozni, mert nem volt keret másra.
Ez a fő gondom, mert ez permanens kár, amit a következő edző is a nyakába kapna.
A továbbiak:

- Teljesen elborult idénre az ember, pszichiátrián fog kikötni, ha így folytatja. Ha meglengetnek előtte egy "referee" feliratú vörös zászlót, simán nekimenne. Szeretem, ha valakiben van tűz, de ez már rég nem az a szint. És nem őt féltem legjobban a kiégéstől, az a saját döntése, a játékosokat féltem, hogy ez nem megfelelő példa és vezér nekik, és hogy nem tud megfelelő pillanatokban józan döntéseket hozni, mert teljesen szétesik fejben. Bizony, ezért estünk ki a PSG ellen, nem Araujo kiállítása miatt. Neki még kellett 1-2 rossz cserét csinálnia, és gyorsan kiállíttatni magát idegből, ráadásul 100%-os tévedésére alapozva, egyedül hagyva az amúgy is összezavarodott, pánikoló játékosait. Ez nagyon-nagyon rossz vezérre vall.
- Rohadt ciki így bejelentés után visszakozni. Pláne két bukott rangadó után (már ha igaz, persze simán lehet, hogy a lemondását akarja előrehozni a találkozón, én gondolkodás nélkül tennék most így a helyében). Ha a bejelentés után visszakozik, szerintem elveszti a hitelességét és a támogatottságot is a szurkolók részéről. És nem fogja tudni még egyszer előhúzni ezt a kártyát.
- Mindig kiesünk a nagy meccseken. Igen, végig tudod írni a sort, hogy mi miért történt, van, amiben van is igazság, nem vitatom. De ettől még a nagy része magunknak köszönhető. Még az Interes baki is, a spori ott csak besegített már. 1-1 ilyen tök okés lenne, és abszolút magyarázható, de ennyi egymás után egyértelmű minta. Xavi a nagy meccsek "majdnemembere".
- Nem kérdés, hogy Xavi jobban bevált, mint ten Hag, hálát adok az égnek, hogy őt hoztuk, és nem a hollandot. Nem volt rossz ő, de nem is egy becsődölt edzőhöz kell hasonlítani. Lehet, de ez csak olyan kontextusban működik, hogy rossz, vagy nem rossz edző volt. Xavi nem volt rossz edző.
Ha meg az igazán jókhoz hasonlítjuk, akkor vagy játékban, vagy eredményességben a közelükben nincs. Ancelotti kerete se minőségben, sem mélységben nem erősebb, mint a miénk. De mondom, az eredményességgel majdnem elégedett vagyok, a jövőkép vele viszont szerintem nagyon sivár.

Jelenleg szerintem mindegy ki ül le, meg kell húzni. Legyen az Marquez, Pimienta, de menni kell egy nagyért. Ha nem lenne éles a kicsik küzdelme a feljutásért, már most leültetném, megnézni, mit tud.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.22. 15:16:03

Még nem írtam a Clasico-ról, részben azért mert annyira kiégetett a PSG elleni elbénázott visszavágó, hogy a tegnapit, beleértve Bellingham gólját a végén teljesen nyugodtan néztem végig, valahogy nem tudott megmozgatni.
Tök jó, szórakoztató meccset játszottunk, eldőlhetett volna felénk is. Most a tegnapi miatt, mondjuk a szuperkupa vereséggel ellentetben olyan nagyon nem venném elő Xavi-t, Christensen-en kívül szerintem jól cserélt. Csak a szezon végére visszaüt, hogy Gündogan és Cancelo orrvérzésig vannak játszatva, a portugál már a PSG elleni odavágón is kifejezetten rossz volt, majd a visszavágón is, aztán tegnap is. Ha tudná azt hozni, amit a szezon nagyrészében, akkor nem kérdés, hogy meg kell venni, de nagyon leeresztett.

A gólvonal technológia hiánya és a var nem használata vicc, de már unalmas Xavi folyamatos bírózása, ezzel nem lehet a végtelenségig tehermentesíteni a játékosokat. Nagyon remélem, hogy nem marad, szedje csak össze magát, tanuljon meg viselkedni, erre egy év pihi vagy egy Ajax pont megfelelő lenne. Én semmiképp nem támogatnám a maradását, ha Marquez az egyetlen opció (amit én nem akarok elhinni), akkor legyen Ő, de Xavi-nak mennie kell.

Annak mindenképp örülök, hogy a szezon érdemi részének vége, lehet a maradék bajnoki elé már le se ülök, túl nagy esélyt szalasztottunk el a BL-el, én ezt idénre jobb ha elengedem. Azért jó lenne a maradék meccseket a helyükön kezelni és nem hazavágni Yamal-t meg Cubarsi-t egy életre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.22. 14:55:59

bence0330 írta:
2024.04.22. 00:05:26
vidra írta:
2024.04.22. 00:03:39
Szerintem csoda, hogy ennyit ki tudott hozni ezekből a játékosokból. Simán csoda a bl szereplésünk is meg hogy be tudtunk húzni egy PSG elleni odavágót idegenben.
Ahogy írjátok, van meccsenként 2-3 jó teljesítmény, a többiek meg csak átlag, vagy lefele húzzák a csapatatot.
Ez valahol nyilván igaz. De egyrészt volt erős szava a keret kialakításában is, másrészt a játékosok szintjében is azért 1-2-3 év után már erős szerepe van.
Más az, ha van szavad a keret kialakításában, de teljesen korlátozott a mozgástered. Gyakorlatilag 3 játékos volt akit "pénzért" vehetett meg és szerintem nem is mondtak csődöt. Koundé szerintem teljesen rendben van, Lewának lehet hogy vannak hullámvölgyei (vagy hullámhegyei, ezt mindenki döntse el magának), de egy hasonló képességű csatárt 45 millióért venni elég baráti üzlet, főleg, hogy a tavalyi bajnoki cím nem biztos hogy összejött volna nélküle és a BL-ben is jórészt neki köszönhetjük, hogy még a végén is versenyben voltunk. Nem egy csodaigazolás, de buktának sem mondanám. Csak a PL-t nézve kik mentek a poszton. Haaland, Richarlison (60 m), a sokak által áhított Darwin Nunez (85 m), Isak (70 m), Antony (95 m) és egyiket sem mondanám jobb üzletnek Lewynél, sőt a legtöbb elég bukta volt. (na jó Haaland kilóg, de őt megszerezni, sok szerencsét)
Dembélé sem rajta múlt, hogy elment, ő volt az aki meg akarta tartani, de valaki kellett a helyére.
A többi játékos aki érkezett mind ingyen/szotyiért/kölcsön, de még így sem lehetett teljesen szabadon igazolni, mert az FFP-re figyelni kellett. És így kellett gyakorlatilag teljesen 0-ról kezdeni. Én nem mondanám könnyű helyzetnek, amikor a keretnek a 80 %-a két nyár alatt lecserélődik alig kétszáz millióból (ami 2 komolyabb klasszis ára) és rendelkezésre áll egy 19 fős társaság, akik közül minimum 3-4 folyamatosan sérült.

Nézzük meg mondjuk a Poolt, akit mindenki, minden szempontból top csapatnak tart. Ennyi idő alatt elköltöttek 310 milliót, úgy hogy a csapat minőségi magja egyben maradt, szinte csak erősítettek. Tavaly 5. lettek a bajnokságban, a BL-ből kettős vereséggel kizúgtak a 16 között, idén ki tudja hányadikok lesznek a bajnokságban (de a győzelemre a top 3-ban talán nekik van a legkisebb esélyük), az EL-ben vicc csoportból továbbjutottk (bár a Touluse, Union SG ellen bukta), de az egyenes kiesésben a Slavia Praga után a negyeddöntőben az Atalanta ellen búcsúztak.
És az állítólagos világ (egyik) legjobb edzője ül a padon.
A MU-ról nem is beszélek, pedig ott is egy top edző ül a padon végtelen pénzből, Arteta kb.3-4 év után tudott felmutatni valamit hazai porondon (2.hely), a Bl-ben 5 év és sok-sok száz millió kellett, hogy egyáltalán a Bl-ben legyenek és eljussanak a negyeddöntőig, ahol megálló volt. De lehetne még folytatni. Luchonak sem sikeresebb eddig a szezonja Xavival összevetve. Egy esélyesebb csapat ellen gyakorlatilag nüanszon múlt, hogy nem Xavinak sikerült továbbjutnia. Nyilván nincs ha, de az a kiállítás sok mindent megpecsételt. Jó eséllyel anélkül most mindenki Xavit éltetné, tenne nagyban a Klasszikusra és LE-én röhögnének. De lehetne folytatni a sort (akár Nagelsmannt is ide vehetnénk) Nem mindegy, hogy két évig könyörögsz egy Kimmmichért és kapsz helyette egy Romeut.
A távozó játékosok jó része szerintem nem probléma. Puigot nagyon kedveltem, de nem lehet véletlen, hogy egy edzője sem adott neki lehetőséget. (na jó, Setien párszor, de nem lehetett pontosan tudni mi folyt ott), Mingut szerintem csak az idő szépíti meg (egy Celtában sem emelkedik ki), Riadnak felesleges lett volna maradnia, nem kapott volna annyi lehetőséget amivel kellően fejlődhet, de az esélyünk rá így is megmaradt, plusz Cubarsí is maradt volna a helyén stb. Talán Nico eladása volt hiba, de ő is inkább a vékony kp miatt, mert a Valenciában sem volt túl maradandó még egészségesen sem. Dest most lehet jó szezont fut(ott), de abszolút nem volt kiemelkedő, Koeman alatt sem, a Milann meg no comment, ráadásul itt is nagyon beleszólt az FFP.

Itt is kb. az a helyzet, hogy mindig az a jobb, aki nincs itt. Luis Enrique nagyon sokszor fel lett hozva, hogy mennyivel sikeresebb volt, Bl-t nyert, de tegyük már egymás mellé a két csapatot. Említsünk csak egy Lionel Messit 25-27 éves korában, hogy mi lenne ha ő futkározna itt a 35 éves Lewy vagy Raphinha helyett, és szép az a Bl győzelem, de azzal a csapattal kétszer a negyeddöntő volt a megálló a Juve és az Atma ellen.


Ráadásul egy minden elemében szétesett csapatot vett át, egy taknyos kerettel (a BL-ben azt hiszem 2. voltunk, a bajnokságban a legfiatalabb talán, de javítson ki valaki, ha tévedek) Mindezt egy lecserélt csapattal, minimális tapasztalattal.
Az utóbbi két meccsen is olyan apróságok miatt küldik már el melegebb éghalajtra, aminek az eredményéért nem hiszem hogy őt kellene elővenni. A PSG ellen sem volt igazán baj a kiállításig. Ült a játék, a kiállításig momentuma sem volt a PSG-nek, a tegnapi meccs végerednye sem az edzők közötti különbségen ment el.

Van nagyon sok hibája, leginkább a túlzásba vitt karakánság és volt olyan változtatása ami nem jött be, de legalább mert ilyeneket húzni és a többsége abszolút pozitív volt. Ha nem jelentette volna be a távozását én mindenképp szeretném ha maradna, szerintem alapvetően jó irányba halad a csapat és már a kezdő nagy része nem néhány hónap óta van együtt. Ha lehetőség lenne még egy két erősítésre, egyre komolyabb fejlődés indulhatna meg egy olyan edzővel, aki ezt az egészet elkezdte. Én tartok tőle, hogy most érkezik valaki egy frissen összeállt csapathoz és nem kap nyarankénti száz milliókat komoly bukta is kinézhet.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.22. 14:07:35

markionni írta:
2024.04.22. 12:56:09
Nekem mar az is fura volt, amikor a BL kieses utan. azt nyilatkozta, hogy jovore visszaterunk meg erosebben.
Igen.
Amúgy a "távozás bejelentés" után bármikor rákérdeztek nála a hogyan továbbra, akkor azt válaszolta mindíg határozottan és következetesen, hogy "döntésem végleges ....stb".
A kiesés előtt is valamikor kérdezték és akkor már kitérő volt a válasz, mintha meg sem hallotta volna a kérdést.
Olyat sem bökött oda, hogy "hányszor kell ezt elmondani, hogy megértsétek...." vagy valami hasonlót.

A szomorú ebben az, hogy ez az egész egy "jó taktikának álcázott" valami, ami viszont inkább közelebb áll sajnos egy kétségbeeső színházi próbálkozáshoz.

Ezzel párhuzamosan vajon a véletlenek összjátéka lenne a nyilatkozatok, a szétcsúszások a pályán, az edzői piros lapok?
Elnök Úr vajon cinkos vagy ennyire naív?
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2024.04.22. 13:42:11

Mascherano14 írta:
2024.04.22. 13:32:25
Ha nem jön Hansi Flick legalább, akkor maradnia kell. Marquez egy ertelmetlen ujrakezdés lenne. Ennyi pénzből legalább stabilitás legyen. Persze, akkor meg a szavahihetoseg kérdőjelezodik meg, és ha jövőre megint flop van akkor mit mond?
Nehéz kérdés.
Hansi Flick játékának pont ott van a gyengéje, ahol Xavinak.
Ha jön Marquez, akkor őhelyette könnyebb lesz jövőre Kloppot. Találna ide? Nem. Kell a mentalitása? Igen.
més que un club
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.22. 13:32:25

Ha nem jön Hansi Flick legalább, akkor maradnia kell. Marquez egy ertelmetlen ujrakezdés lenne. Ennyi pénzből legalább stabilitás legyen. Persze, akkor meg a szavahihetoseg kérdőjelezodik meg, és ha jövőre megint flop van akkor mit mond?
Nehéz kérdés.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.04.22. 12:56:09

Messa írta:
2024.04.22. 12:42:28
Neki egyes egyedül akkor szabadna maradni az előzmények után még 1 szezont, ha idén BL döntőt játszanánk, valamint tegnap ütjük a Realt, és ezzel szorossá tesszük a bajnokság végét.

Ehhez képest csúnya bukta a szezon, csúnya a PSG ellni kiesés is, és csúnya a tegnapi vereség is.
3x kaptunk ki a Realtól idén...

Meghozott egy döntést a szezon felénél, azóta többször kijelentette hogy ez a döntés nem változott meg, majd most, hogy lekukáztuk az idényt 1 hét alatt, egekben a szurkolók (és valószínűleg az elnökség) csalódottsága, most inkább maradna mégis.

Ennyi realitásérzék és önkritika azért kellett volna, hogy szoruljon belé.
Lehet, hogy mar alapbol is csak a sajtonak szolt a 'tavozasa'.

Nekem mar az is fura volt, amikor a BL kieses utan. azt nyilatkozta, hogy jovore visszaterunk meg erosebben.

Fura T/1-ben ilyet mondani ha nem te leszel jovore is az edzo.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3293
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.22. 12:46:28

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.22. 12:35:48
Látni, hogy nincs pénz egy klasszis már bizonyított edzőre.)
Lassan 15 éve nincs pénz, ezalatt az idő alatt vettünk 50 játékost akiből semmi nem lett, legutóbb Victor Roquét vettük meg a padra több tíz millióért.

Pénz van, és volt mindig is edzőre, de nekünk mindent máshogy kell csinálni.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.04.22. 12:42:28

Neki egyes egyedül akkor szabadna maradni az előzmények után még 1 szezont, ha idén BL döntőt játszanánk, valamint tegnap ütjük a Realt, és ezzel szorossá tesszük a bajnokság végét.

Ehhez képest csúnya bukta a szezon, csúnya a PSG ellni kiesés is, és csúnya a tegnapi vereség is.
3x kaptunk ki a Realtól idén...

Meghozott egy döntést a szezon felénél, azóta többször kijelentette hogy ez a döntés nem változott meg, majd most, hogy lekukáztuk az idényt 1 hét alatt, egekben a szurkolók (és valószínűleg az elnökség) csalódottsága, most inkább maradna mégis.

Ennyi realitásérzék és önkritika azért kellett volna, hogy szoruljon belé.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4504
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.22. 12:35:48

Ha Rafa és közte kellene választani, akkor számomra egyértelmű, hogy ő. Látni, hogy nincs pénz egy klasszis már bizonyított edzőre. Ha jönne egy vkp-kp-csatár trió, nem tudom erre mennyi anyagi fedezet áll rendelkezésre, sokkal jobb lenne a kialakított kép róla. Félek, hogy a nagy rendrakás helyett megint csak foltozgatni fogjuk a keretet. (pl.: Pedri, Lewa eladás)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.22. 12:21:06

Remélem kacsa. A teátrális bejelentés után számomra egy hitelvesztett, bukott ember lenne Xavi, ha maradna. :roll:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.22. 12:11:44

Gondolhatnám azt is, hogy ez egy netes kacsa, hírfokozó vagy bármi egyéb, de az előzmények és az események alakulása miatt inkább nem gondolok semmire, mert ebben a sztoriban bármi előfordulhat, ahogy annak ellenkezője is.
Mindenesetre az aktuális barcelonai valósághoz illeszthető.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.22. 12:02:04

Ne csináljunk már még nagyobb bohócot magunkból.
Szépen csomagoljon össze és menjen minimum egy évet pihenni, horgászni, akármi, de főleg tanulni. Mi meg hozzunk egy olyan edzőt, aki nem kap agyvérzést egy véleményes bedobás miatt.
Ciki a viselkedése.
Lerombolja teljesen a nimbuszát is.

Anno mindig fura volt nézni más klubboknál az idegbeteg edzőket, most nálunk ez a helyzet.

Xavi amilyen jól indult, mostanság minden közepes, vagy komolyabb edző lemeccseli, ennek is oka van.
Válasz küldése