Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.05.09. 10:53:19

palesz77 írta:
Zozzy 5 írta: ahol a legnagyobb ellenfél kiesik az EL negyeddöntőben
Azért ezt a mostani Dortmundot szépen lerendezted ennyivel.. :D Baromi jó az a csapat, kiestek most Klopp ellen, van ez így, de a La Ligában sem szégyenkeznének egyáltalán, nem kell lenézni őket. Igenis komoly ellenfelek. A bajnokság meg tavaly is és idén is azon múlt, hogy megverték, vagy x-eltek a legnagyobb riválisukkal - 3 győzelem, 1 x -, ha kikaptak volna, akkor nem ők a bajnokok.
nem kifejezetten a Dortmundot akartam lehúzni ezzel, tudom, hogy idén szépen összerakták őket. csak érzékeltetni akartam, hogy ha nálunk mondjuk nem lenne Real meg Atleti, és a Sevilla lenne a legnagyobb kihívó, akkor nem tudom, hogy hányan értékelnék olyan hű de sokra a bajnoki címeket.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.05.09. 10:33:56

recrea írta:Nézzük a dolgot Pep szemszögéből. Bukásnak aligha nevezné, de biztosan nagy hiányérzet van benne a BL miatt, kétlem, h elégedett lenne a 3 évvel, szakmai szempontból legalábbis.

7 év, 7 elődöntő, ahol kikapott, ott nüanszok, kivéve amikor beleszaladt a késbe a Real ellen. Szerintem brutális.
Valóban, egy ilyen maximalista ember számára ez rémesen idegesítő lehet, de pont az miatt volt és lesz olyan sikeres, hogy sohasem elégedett magával és a csapattal... Kíváncsi leszek az angol bajnokságban hogyan alakulnak a dolgai, mert ott azért nem rózsás a helyzet mostanság. Úgy gondolom ez vízválasztó lehet majd a karrierje szempontjából: ha sikerül nagy sikereket elérni ott is, akkor hosszú távon akár minden idők egyik legjobb edzője lehet, hiszen még nagyon fiatal.
+ Kíváncsi leszek arra is, hogy az utódja mit tud kezdeni majd a Münchennel...
Ezeket teoretikus kérdéseknek szántam nehogy valaki válaszoljon rá! : :mrgreen:
Majd az idő választ ad...
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.05.09. 10:33:09

recrea írta: 7 év, 7 elődöntő, ahol kikapott, ott nüanszok, kivéve amikor beleszaladt a késbe a Real ellen. Szerintem brutális.
A Barca elleni is elég csúnya volt, igaz tele voltak sérülttel, de ha azon múlt volna a visszavágón röhögve gurítottak volna négy gólt minimum...
Maradjunk abban, hogy ott elêggé visszafogták magukat Messiék, mert lehetett volna még egy 0-4hez hasonló.
madridista
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.09. 10:26:08

Zozzy 5 írta: ahol a legnagyobb ellenfél kiesik az EL negyeddöntőben
Azért ezt a mostani Dortmundot szépen lerendezted ennyivel.. :D Baromi jó az a csapat, kiestek most Klopp ellen, van ez így, de a La Ligában sem szégyenkeznének egyáltalán, nem kell lenézni őket. Igenis komoly ellenfelek. A bajnokság meg tavaly is és idén is azon múlt, hogy megverték, vagy x-eltek a legnagyobb riválisukkal - 3 győzelem, 1 x -, ha kikaptak volna, akkor nem ők a bajnokok.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.09. 10:12:46

Nézzük a dolgot Pep szemszögéből. Bukásnak aligha nevezné, de biztosan nagy hiányérzet van benne a BL miatt, kétlem, h elégedett lenne a 3 évvel, szakmai szempontból legalábbis.

7 év, 7 elődöntő, ahol kikapott, ott nüanszok, kivéve amikor beleszaladt a késbe a Real ellen. Szerintem brutális.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.05.09. 10:05:51

zola8787 írta: Igaz én nem vitatom a sikerességét, de azért azzal is legyünk tisztában, hogy amióta ott van, van egy jóCSKA Dortmund és a többi csapatot hagyjuk is.
Akkor közelítsük meg másként: egy erős bajnokságból könnyebb BL-t nyerni, vagy egy gyengéből??
Szerintem három év, három elődöntő nem az az eredmény amit meg kell kérdőjelezni...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.09. 08:47:13

Res írta:Javaslom rágódni az alábbi kérdéseken:
- hányszor nyert BL-t / BEK-et a BM mondjuk az elmúlt 30 évben??
- hány olyan edző van, aki három egymást követő szezonban behúzta a "gyenge" német bajnokságot?

Lehet valakinek unszimpatikus a hapsi, de a teljesítményét vitatni??? Könyörgöm, ennyire ne legyünk szubjektívek!!! #-o
Igaz én nem vitatom a sikerességét, de azért azzal is legyünk tisztában, hogy amióta ott van, van egy jóCSKA Dortmund és a többi csapatot hagyjuk is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.05.09. 08:22:36

tudom, hogy a "relatív" mindent visz, de azért azt megmagyarázhatná valaki, hogy miért is kellene egy sikertelenséget úgymond tisztelni?! ha értékelni akarunk valamit illik a fogalmakat a helyükön kezelni: Gardiola sikeres volt a bajnokságban és sikertelen volt a BL.-ben és nagyjából u.ez lesz Lucho-val is.
más a leányzó fekvése, ha úgy általában, összességében értékelünk egy foci évadot, netán egy edzői karriert, stb... a serpenyőnek azonban akkor is két oldala kell hogy legyen.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.05.09. 07:46:42

Javaslom rágódni az alábbi kérdéseken:
- hányszor nyert BL-t / BEK-et a BM mondjuk az elmúlt 30 évben??
- hány olyan edző van, aki három egymást követő szezonban behúzta a "gyenge" német bajnokságot?

Lehet valakinek unszimpatikus a hapsi, de a teljesítményét vitatni??? Könyörgöm, ennyire ne legyünk szubjektívek!!! #-o
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.05.09. 07:24:37

crixus írta: Hogy lehet egy olyan 3 évet sikertelennek tekinteni amely alatt az adott csapat mindháromszor bajnok lesz, összességében 6-7 kupával zárva (idei kupadöntőtől függően)... #-o
Ez kb olyan, mintha a Barca szurkolók elégedetlenkednének MAJD Luchoval abban az esetben is, ha behúzzuk a bajnokságot is és a kupát is. De hát a BL... :?: :!: :lol:
jó, mondjuk így kívülállóként könnyű objektíven és reálisan hozzáállni a dologhoz. azért azt megnézném, hogy ha Lucho egy olyan csapattal, ami rendszeresen elviszi az adott ország legjobb játékosait, a vezetőség mindenkit megvesz neki, aki kér, de csak egy olyan bajnokságot tud megnyerni, ahol a legnagyobb ellenfél kiesik az EL negyeddöntőben, akkor hányan lennének olyan hű de elégedettek vele, ha a BL elődöntőben meg rendszeresen kiesik.

egyébként az elődöntőkig tavaly és idén sem vezetett olyan nagyon rögös út, tavaly sahtar, porto, idén meg a juve és benfica. ebből a juve az, aki komolyabb feladatot jelentett. azért jogos szerintem is felhozakodni neki a bajnokok ligájával, mert mindháromszor, amikor saját súlycsoporttal kellett szembenézni, elköszönt.

jó persze, nem elvárható, hogy akár csak 3ból 2szer is túljusson, de azt kár tagadni, hogy a németek azért vitték oda, hogy legalább 1szer megtegye. ő meg azért ment oda, mert garantált volt a bajnoki cím a bundesliga jelen állapotában, és be volt védve a hírneve. ezzel nincs gond amúgy, többségünk valszeg ugyanígy csinálná, csak sztem nem indokolt a 3 éve után így barcásként, anyatigris módjára védeni a kultuszát, mondván a szemét bayernesek nem bírják megfelelően értékelni. odavitték, mint no1 edzőt, és nem nagyon csinált semmi különöset, szerintem belefér, hogy néhányan ezt megjegyzik, a bayernesek meg nincsenek oda meg vissza tőle (szerk: nyilván nem a szélsőséges reakciókról beszélek).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2016.05.09. 09:28:34-kor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.05.09. 06:09:31

A Pep érkezése előtt volt a Bayernnek egy olyan féléve, amikor minden bejött nekik. Ha együtt maradnak edzőjükkel, akkor se tudták volna ezt megismételni. De ez Pep számára olyan bázis volt, ami mellett szép lehetett, de okos nem. Ő viszont egy folytatható csapatot hagy utódjára. Én a City beli első évét sem az eredménnyel fogom mérni, hanem azzal, hogy hány fiatalt hoz fel a nemzetközi élvonalba.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.05.08. 15:01:56

ferninho írta:...
Komolyan nem akarok általánosítani, de ez a felfogás olyan "perezi" felfogásnak tűnik... :roll:
Hogy lehet egy olyan 3 évet sikertelennek tekinteni amely alatt az adott csapat mindháromszor bajnok lesz, összességében 6-7 kupával zárva (idei kupadöntőtől függően)... #-o
Ez kb olyan, mintha a Barca szurkolók elégedetlenkednének MAJD Luchoval abban az esetben is, ha behúzzuk a bajnokságot is és a kupát is. De hát a BL... :?: :!: :lol:
Akinél csak a BL a teljesítmény az játsszon a FIFA aktuális részével.. ott össze lehet hozni a BL címvédést, bajnoki címet zsinórban éveken keresztül, csak épp a valóság teljesen más.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.05.08. 14:47:09

+ amit még meg kell említeni, idén már bőven nem tiki-taka volt náluk, vagyis az, csak jóval németesebb stílusban.
Konkrétan a tico elleni visszavágón nem is volt értelmes középpályásuk, full németesen tolták.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.08. 14:40:10

ferninho írta:A szélsőkről meg Costa tényleg nagyot robbantott az elején, de a végére visszább esett.
Coman meg még olyan szinten se volt, mint Costa, de tény mindkettőből jó focista lehet ha kihozzak magukból maxot, Comant pl nem egy Bayernes zavarná vissza Torinóba.
Jo, sok Munchenesnek nem sikeres egy szezon mostmar, ha nincs tripla.. :lol:

Azt a nehany Munchenest meg azert megkerdeznem Comanrol.. Costa szinten nem csoda, hogy nem volt, mert osszel a brazil top3-ban volt boven a posztjan. Kapu elott kell fejlodnie, de 20 korul van, kegyetlen nagy potenciallal, egeszsegere annak, aki elzavarna, en nalunk szivesen latnam.. :D Mondjuk nem lepodok meg ezen azert, aki 3 ilyen evet kepes kudarckent megelni egy triplazas miatt, az nem csoda, ha zavarna el rogton egy meg nem kesz tehetseget..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.08. 14:20:19

ferninho írta:Kicsit túltoltad ezt a Pep vs Carlo témát Bob, főleg hogy konkrétan össze se lettek hasonlítva, csak annyit írtam, hogy sztem sokkal jobbat nem igen találhattak volna és Carlo sztem rendbe fogja tenni a dolgokat.

A szélsőkről meg Costa tényleg nagyot robbantott az elején, de a végére visszább esett.
Coman meg még olyan szinten se volt, mint Costa, de tény mindkettőből jó focista lehet ha kihozzak magukból maxot, Comant pl nem egy Bayernes zavarná vissza Torinóba.

Mindenki más nézőpont szerint ítél meg mindent, szted sikeres volt Pep Münchenben, sztem meg nagyon nem, ezt mindenki döntse el saját maga a saját szempontjai alapján.
Ebben a müncheni kirándulásban sokkal több volt, mint amit kihozott belőle.
Nekem eléggé összehasonlításnak tűnt hogy először bevezetted Pep mit alkotott majd Ancelotti tökéletes lesz mert alkalmazkodik. Hozzáteszem akkor ha alkalmazkodik akkor javarészt az a Pep féle játékosokhoz lesz. :D Ilyen mélységekbe nem megyek bele, mert soha nem tudjuk meg és csak szubjektív, de pl a RM is két évvel ezelőtt még nagyban élt Mourinho örökéből....

És félreértesz, mert felhőtlen sikernek én sem tartom, de bukásról sincsen szó. Háromszor volt elődöntős és még te is írtad, hogy a később győztesek ejtették ki. Bajnokságban meg rekordok. Nem tudom ezt bukásnak megítélni, mert egy BL cím sehol sem lehet elvárás. Ha valahol az, ott önértékelési gondnak vélem. Több volt dolgot én is így látom, mert döntőt nem sikerült elérni a BL-ben vagy megnyerni, ezt én is írtam hogy volt ebben a projektben még. De hogy bukás legyen? Azt nagyon nem tartom valósnak. Akkor megkérdezném Ancelotti tavaly nem volt bukás? Meg kétszer egymás után harmadik hely a bajnokságban? Az sokkal inkább bukás mint Pep ténykedése. És persze hogy a spanyol Liga nehezebb, de attól még nekem ez a fura megítélés nem tetszett, hogy na majd Ancelotti rendbe rak mindent, amit Pep "elrontott". Mintha ég és föld lenne a különbség a tudásuk között.....És az eredmények terén meg pl koránt sem egy szint a kettő...

Számomra egy tanulsága volt ennek a három évnek, hogy Pep sem tökéletes és körülötte sincs olyan kultusz, hogy legyőzhetetlen. Ahogy ez bárki másra is igaz, akár Mourinho akár másra, hogy tökéletes nincs és nem lehet mindig nyerni. Közhelyek, de Guardiolát is olyan övezte, hogy ő szinte érinthetetlen, ami természetesen nem igaz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.05.08. 14:08:57

Kicsit túltoltad ezt a Pep vs Carlo témát Bob, főleg hogy konkrétan össze se lettek hasonlítva, csak annyit írtam, hogy sztem sokkal jobbat nem igen találhattak volna és Carlo sztem rendbe fogja tenni a dolgokat.

A szélsőkről meg Costa tényleg nagyot robbantott az elején, de a végére visszább esett.
Coman meg még olyan szinten se volt, mint Costa, de tény mindkettőből jó focista lehet ha kihozzak magukból maxot, Comant pl nem egy Bayernes zavarná vissza Torinóba.

Mindenki más nézőpont szerint ítél meg mindent, szted sikeres volt Pep Münchenben, sztem meg nagyon nem, ezt mindenki döntse el saját maga a saját szempontjai alapján.
Ebben a müncheni kirándulásban sokkal több volt, mint amit kihozott belőle.
madridista
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.08. 13:54:26

LG írta:
Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy na majd Ancelotti meg kihozza a legtöbbet. Erről is vitáztunk már sokat, elismerem talált ki dolgokat rombusz pl meg voltak sikerek. De bakker aki bajnokságban ilyen kuka az nálam nem edző, már bocsánat. Lehet hogy zseniális pszichológus és egy-egy párharcra összetudja tenni a csapatát és megy a kupában, de pont hogy a bajnoksághoz kell tudás és nem elég felszívni a társaságot két meccsre. És lehet mondani hogy de hát pl Pep német bajnokság meg anyám kínja, Ancelotti 3 bajnoki cím 20!!!!!! év alatt. Meg a BL is olyan, hogy nyert hármat. Félre értés ne essék, speciel engem nem is érdekel Ancelotti, de hogy ő van kiemelve hogy majd rendbe tesz dolgokat és Pep meg az elrontó egyenesen VICC kategória nálam. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy minimum egyenlő a két fazon, s akkor elfogulatlan voltam!!!!!De kapásból Pep hány bajnoki cím, milyen rekordok, s már két BL cím és nem 20 év alatt. És akkor azt hiszem a minimum egy szint eléggé szofisztikált kijelentés. ....
Ancelotti tényleg nem túl erős bajnokságok terén, viszont a BL-ben elég jól szokott szerepelni a csapataival, többször underdogként is párharcokat tudott nyerni, szerintem ezért is viszik oda.
Nyilván ezért viszik oda, de ha ezt írod underdogként nyert akkor azt jelenti hogy a Bayern is underdog volt/van és akkor meg végképp nem értem Pep miért lenne hibás. :D Ancelottit én nem tartom sokra, atyáskodó a partvonal mellett, de ezt ha félre teszem sem értem miért is lenne ő a nagy megváltó Pephez képest. Milyen mérhető adat szól mellette? Pep 10 év alatt letett annyit az asztalra mint ő 20 év alatt. Na de hagyjuk, legyenek sikeresek Ancelottival, számomra közömbös mit alkot ott amúgy is. Nagyon messze áll tőlem a német bajnokság és a német foci is.

Kiforgatás volt, amit írtam ne vedd sértésnek vagy bármi ilyesmi. Csak arra akartam utalni, amit lejjebb is írtak hogy nem lehet elvárni egy csapattól, hogy megnyerjen egy BL-t. Lutri az egész és egy edző munkásságát nem lehet megítélni azon hogy egy meccsen nem megy be egy tizi vagy megpattan az ellenfél lövése. Csakis a bajnokság lehet fokmérő, mert az ad teljes képet egy munkáról.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.08. 13:27:06

Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy na majd Ancelotti meg kihozza a legtöbbet. Erről is vitáztunk már sokat, elismerem talált ki dolgokat rombusz pl meg voltak sikerek. De bakker aki bajnokságban ilyen kuka az nálam nem edző, már bocsánat. Lehet hogy zseniális pszichológus és egy-egy párharcra összetudja tenni a csapatát és megy a kupában, de pont hogy a bajnoksághoz kell tudás és nem elég felszívni a társaságot két meccsre. És lehet mondani hogy de hát pl Pep német bajnokság meg anyám kínja, Ancelotti 3 bajnoki cím 20!!!!!! év alatt. Meg a BL is olyan, hogy nyert hármat. Félre értés ne essék, speciel engem nem is érdekel Ancelotti, de hogy ő van kiemelve hogy majd rendbe tesz dolgokat és Pep meg az elrontó egyenesen VICC kategória nálam. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy minimum egyenlő a két fazon, s akkor elfogulatlan voltam!!!!!De kapásból Pep hány bajnoki cím, milyen rekordok, s már két BL cím és nem 20 év alatt. És akkor azt hiszem a minimum egy szint eléggé szofisztikált kijelentés. ....
Ancelotti tényleg nem túl erős bajnokságok terén, viszont a BL-ben elég jól szokott szerepelni a csapataival, többször underdogként is párharcokat tudott nyerni, szerintem ezért is viszik oda.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.08. 13:26:55

Bob_Marley írta:Ha valahol ez alap hogy rekordpontszámok meg sorozat bajnoki címek (most hirtelen nem is tudom mikor volt ilyen utoljára, de nem ma volt hogy a Bayern hármat húzott zsinórban....)
Pont emiatt néztem meg a napokban, 15 éve már annak. 4-szer meg még soha nem nyert senki a Bundásban egymás után, mondjuk ebből "csak" 3 az övé.
ferninho írta:Robben Ribéry párosnak se tettek túl jót az évek
Ezt mondjuk nem egészen értem, hogy miért lett felhozva, mert idén vettek 2 szélsőt is, és finoman szólva se voltak rossz igazolások.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.08. 13:08:57

Nem akarok én ebbe nagyon belemenni, irreális feladatokat állítasz ferninho. Ha valahol ez alap hogy rekordpontszámok meg sorozat bajnoki címek (most hirtelen nem is tudom mikor volt ilyen utoljára, de nem ma volt hogy a Bayern hármat húzott zsinórban....) meg csak elődöntő nem elég akkor komoly önértékelési gondok vannak véleményem szerint. Volt ebben az időszakban több? Igen. Bukásról beszélhetünk? Nem.

Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy na majd Ancelotti meg kihozza a legtöbbet. Erről is vitáztunk már sokat, elismerem talált ki dolgokat rombusz pl meg voltak sikerek. De bakker aki bajnokságban ilyen kuka az nálam nem edző, már bocsánat. Lehet hogy zseniális pszichológus és egy-egy párharcra összetudja tenni a csapatát és megy a kupában, de pont hogy a bajnoksághoz kell tudás és nem elég felszívni a társaságot két meccsre. És lehet mondani hogy de hát pl Pep német bajnokság meg anyám kínja, Ancelotti 3 bajnoki cím 20!!!!!! év alatt. Meg a BL is olyan, hogy nyert hármat. Félre értés ne essék, speciel engem nem is érdekel Ancelotti, de hogy ő van kiemelve hogy majd rendbe tesz dolgokat és Pep meg az elrontó egyenesen VICC kategória nálam. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy minimum egyenlő a két fazon, s akkor elfogulatlan voltam!!!!!De kapásból Pep hány bajnoki cím, milyen rekordok, s már két BL cím és nem 20 év alatt. És akkor azt hiszem a minimum egy szint eléggé szofisztikált kijelentés. ....
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.05.08. 13:07:27

Sokakat bánt, hogy Guardiola mennyire sikeres edző.

Csak azért mert egy csapat a csúcsra jut attól még nem fog ott maradni. Nem véletlenül nincs BL címvédés. Nem verte szét azt a csapatot, csak átalakította. Sikeresen alakította át. Voltak hibái ez tény, de nem elvárható a BL cím. Soha nem is lesz az. Annyira szűk az elit mezőny, hogy 1 büntető megváltoztathat mindent. Minden BL cím nüanszokon múlik.

A Bayern-él pont az volt a baj, hogy tavaszra szét estek minden évben. A bajnokságokat olyan lazán húzzák be, hogy konkrétan nem volt ellenfelük és sose voltak közel sem a csúcsformához.

Van a bajnokságban egy két mérvadó ellenfél, miközben spanyolban 6-7 nagyon komoly csapat van. Míg itt csúcsra lehet járatni a taktikát, németben és angolban aligha. Ezzel vezet nagyon a spanyol bajnokság. Mi akik évente minimum 2-őt meccselünk az Atma-val se tudjuk mi lenne a legjobb taktika ellenük, akkor nem csoda, ha a Bayern nem állt össze. Bár maga Simeone mondta, hogy a valaha volt legjobb támadófocit látta a második meccsen.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.05.08. 12:36:36

crixus írta:
Pep-re pedig szerintem semmi panasz nem lehet Münchenben és a normális bajor szurkolók ezt el is ismerik. 3 év alatt 3 bajnoki győzelmet, illetve 3 BL-elődöntőt tud felmutatni. Ráadásul úgy, hogy eddig minden alkalommal a végső győztes győzte le őket a BL-ben. Remélem most is folytatódik a sorminta :roll: Szégyenkeznie semmiképp sem kell majd.
Átvett egy olyan csapatot, akik lefocizták az ellent, szép eredményesen fociztak és megvertek mindenkit.
Erre jött Pep és ahelyett, hogy vmennyire is kihasználta volna ezt beállított a nagy tikitakával az előző rendszert kb teljesen kidobva a kukába.
Lett is hazai pályán egy gyönyörű 0-4.
Persze idővel megtanulták a Bayernesek, mert elég jó játékosok játszanak ott (de az első év emiatt ment teljesen a kukába, amit hatalmas hibának vélek), de mire vmennyire is összeállt ez a Bayern a 3. Évre, addigra sikeresen megöregedett a csapat nagy része, Schweinsteiger is el lett adva, meg ott van Xabi aki már a Realban se bírta már végig jól láthatóan az egész szezonokat.Még mindig tud Xabi, de okosan kell használni.
Robben Ribéry párosnak se tettek túl jót az évek és ilyen Bernatokkal bohóckodott folyamat Pep meg már a jàtékosok se tudták épp hol is vannak meg milyen pozícióban.
Itt a végére nagyjából összeállt, amit akart Pep, de megint előjött a jàtékának a legnagyobb hátulütője, a védekezés és hogy ennyire fel vannak tolva.

Meg hát nem volt egy Messije, hanem a Lewa Müller duó botladozott elől el a labdákban.

Egyszerűen nem bírt elszakadni attól amit tud és képvisel, pont mint Mourinho, neki is ott volt a Real, elég jó jàtékosokkal, de még velük se tudott. Pep is megkapott egy olyan keretet, akikkel bármit meg tudott volna csinálni, de belebukott, mert lehet jönni a bajnoki címekkel meg a BL elődöntőkkel, de ez nagyon a minimum volt tőlük.

Ancelotti tökéletes lesz a Bayern élére, ő képes alkalmazkodni az adott helyzethez és abból kihozni a legjobbat, köv. évben én nagyon fogok tőlük félni, főleg ha igazolnak 1-2 komolyabb embert nyáron.

Pepet jó edzőnek tartom, de ezt a müncheni kirándulást túlcifrázta, túl gondolta, viszont sztem a City jobban fog neki feküdni és ott sokra is viheti.
madridista
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2016.05.08. 11:47:57

zola8787 írta:...
Remélem, azért egy minimális kétely van benned ezeket a megállapításokat illetően.
.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.05.08. 11:36:34

Nem hiszem hogy olyan nagy átalakulás lesz az Angol fociban.Az MU-ra most költöttek egy kisebb ország költségvetésének megfelelő összeget.Mourhino nem fog oda menni csak ha a szimpatikus holland edző szerződése lejár.Olyan penzt kene LvG-nek fizetni a szerződésbontasnál hogy jaj.Tehát ott szerintem minden marad ahogy van ott edzváltasig márnem nagyonlesz semmi.Az érdekes a Chelsea és Conte lesz.De őt ismerve védőt vesz védő hátán.Egy marha drága defenzív jól kontrazó csapatra számítok.

Pep helyzete pont a BL hellyel lehet könnyebb.Egyszerűbb lesz úgy játékost venni hogy komoly nemzetközi kupában indulnak.Nyilván fogja majd kapni az ívet a sajtótól hogy mi az nem megy a Pep gépezet de legalább 14 játékost ki fog tenni szerintem ezeket pótolni felállást váltani közben megszokni az angol ligát de az arabok türelmesek lesznek a szurkolók meg megszokták már hogy se fa se liszt nincs a kamrában.Szerintem legalább két nyugodt éve lesz mire a közvetlen belső berkekből valaki szót fog emelni hogy most már legyen valami.Ez sok idő korlátlan anyagi lehetőségek mellett és csak a BL helyzet kell megtartania az első évében de szerintem ennél azért többre jut.Szerintem egyszerűbb lesz mint a Bayern esetében ahol nyertek egy BL-t és onnantól alap volt hogy mindig megnyerik.Ráadásul nem lesznek a közelben ilyen Uli Hönnes és társaik akik nagyobb ikonok mint a klub maga.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.05.08. 11:33:01

Egyébként a mai Pep már nem mániákusa a tiki - takának. A hóttbiztos háromszögelés mellett vannak már hosszú indiítások, távoli lövések, gyors kontrák is.
Válasz küldése