Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2008.07.25. 23:47:09

Te jó ég mennyi vezetés-elméleti összegzés! Komolyan mondom itt bármilyen igazgató, edző, pszichológus hallgató össze tudná rakni egyből a diplomamunkáját! :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2008.07.25. 23:06:19

Tamás!
Gondolom, jelenleg nem vagy sportoló, hiszen magadnak keresed a kenyered, és e mellet nem foglakozol versenyszerű sportolással. Viszont én Rögbizem a korosztályos magyar extra ligában. Nállunk, is néha ordibál az edző, ha nem tesszük meg amit kér. Ez teljesen normális! Igaz, hogy néha kssé idegesítő, de úgy is belátod hogy neki volt igaza.Viszont ha megvannak az eredmények, akkor jöhet a bohóckodás, vicceskedés. Ezt Rijkaard sosem csinálta. Teljesen, más mentalitású a két edző. Teljesen más focit oktatnak.

Én úgy vettem észre, hogy Guardiola sokkal inkább "régimódibb" edző, mint Rijkaard volt. Őt nem érdekli, hogy ki sztár és ki nem az. Őt az érdekli hogy csapat legyenek. Ezt csak úgy lehet elérni, ha teljes mértékben bíznak az edzőjükbe. Ehez pedig néha pedig igen is ordibálni kell, hogy észhez kapjanak. Messi nem egy balhés fazon hamar össze barátkoznak, és akkor messi még jobb lesz!

A helyesírásért elnézést!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2008.07.25. 22:57:13

Nekem nagyon tetszik Pep határozotsága fegyelme. Nem szabad elfelejteni, hogy ezek a játékosok sztárok, mindent megkapnak, mindeki velük foglalkozik, senki nem mond nekin nemet a hétköznapi életbe. A pályán viszont egész más... ott kell öket megfogni, a földön tartani ez a munkahelyük. Lehetet látni pl. Messinél, hogy már menne miközben Pep beszél hozzá és mindig elé lép, utánanyul stb. De emellett azt is lehet látni mikor Messi fekszik Pep pedig mögöte(fölötte) gugol és nevetgélnek.
Amiket igy videokról látok az nagyon tetszik Pep-el kapcsolatban. Remélem nem kell majd csalodnom.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.07.25. 22:29:12

Varga Tamás írta: Szerintem, a lehető legrosszabb vezető az, aki a tiszteletet, a felnézést azzal éri el, hogy tartanak tőle. Munkahelyemen az egyik hölgy csoportvezető állandóan kiabál, normális hangnemben alig tud megszólalni. A szemében bólogatnak, utána meg jól kiröhögik. Viszont, az én csoportfőnököm egy megveszekedettül nyugodt ember, jó kedélyű, elviccelődik az emberrel. Viszont, a beosztottai tudják, ha munka van, akkor hajtani kell. Elég, ha 'úgy' néz az emberre, és tudja: most kell beletenni mindent. Az a vezető, aki velem elkezd kiabálni, azt jól szemközt mosolygom.
Nem mondom, az elején kell megfogni a srácokat, az elején kell tisztázni, hogy ki az úr a háznál. Számomra, egy kicsit ambivalens érzés volt látni a Pep-es cikknél az utolsó videót, ahol Messi karját rángatja, hogy az figyeljen rá. Én ebből két dolgot vontam le:
1. Pep még nem érte le azt a kívánatos szintet, hogy teljességgel komolyan vegyék, és figyeljenek rá;
2. Messi pedig megszokta Franknél, hogy nem kell ránézni az edzőre, ergo: nem kell rá figyelnie. Ez nem jó. Ha nekem valaki beszél, vagy én beszélek valakivel, arra ráfigyelek, odanézek, és a szemébe nézek. De, semmi esetre sem fordulok el tőle.
Én ezt gondolom.
Guardiola nem azt akarja elérni szerintem hogy tarsanak tőle, hanem hogy tiszteljék. És mivel Frank-nél Messi nem szokta meg a tiszteletet, a video alapján, Pep jól járt el. Az elején kell kiabálni, bár a videon se annyira kiabált Messivel, hanem inkább erélyesen de nyugodtan megdorgálta, utána viszont oda ment hozzá békülni, és szerintem elmondta neki mit vár el tőle, és hogy a játékosok mire számítsanak vele kapcsolatban az ilyen helyzetekben, Szóval eddig szerintem a látottak alapján elégedettek lehetünk munkájával, és bízzunk benne hogy így folytatja.
Kép
Avatar
vale
Capitá del Barça
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2008.07.25. 18:02:12

2008.07.25. 21:55:13

Varga Tamás írta:
Mental_Theo írta:Rijkaardal laza kacspolat volt, és igen csendes volt. Guardiola ezzel szemben szidalmaz, és dícsér.
Ez egy bevett motivációs elméleti módszer. Köztudott,hogy sokkal jobb vezető (ebben az esetben edző) az, akitől tartanak a beosztottak(játékosok) és felnéznek rá. Rijkaardal baráti viszonyt ápolt midennkivel és jól elszórakoztak edzéseken, mindenki mosolygott. Most szenvednek, de a statisztika szerint jobb szezon lesz.

Abidalnak egy szava sem lehet mától a könnyű edzésekre,még ő sem bírta:)
Szerintem, a lehető legrosszabb vezető az, aki a tiszteletet, a felnézést azzal éri el, hogy tartanak tőle. Munkahelyemen az egyik hölgy csoportvezető állandóan kiabál, normális hangnemben alig tud megszólalni. A szemében bólogatnak, utána meg jól kiröhögik. Viszont, az én csoportfőnököm egy megveszekedettül nyugodt ember, jó kedélyű, elviccelődik az emberrel. Viszont, a beosztottai tudják, ha munka van, akkor hajtani kell. Elég, ha 'úgy' néz az emberre, és tudja: most kell beletenni mindent. Az a vezető, aki velem elkezd kiabálni, azt jól szemközt mosolygom.
Nem mondom, az elején kell megfogni a srácokat, az elején kell tisztázni, hogy ki az úr a háznál. Számomra, egy kicsit ambivalens érzés volt látni a Pep-es cikknél az utolsó videót, ahol Messi karját rángatja, hogy az figyeljen rá. Én ebből két dolgot vontam le:
1. Pep még nem érte le azt a kívánatos szintet, hogy teljességgel komolyan vegyék, és figyeljenek rá;
2. Messi pedig megszokta Franknél, hogy nem kell ránézni az edzőre, ergo: nem kell rá figyelnie. Ez nem jó. Ha nekem valaki beszél, vagy én beszélek valakivel, arra ráfigyelek, odanézek, és a szemébe nézek. De, semmi esetre sem fordulok el tőle.
Én ezt gondolom.
Ez szerintem nem ennyire egyszerű , ez az egész alakat kérdése , nekem azaz edző használt többet aki csak azt mondta folyamatosan hogy "rosszul csinálod , jobban kell" , más viszont a csöndben ülőnél tud jobban dolgozni , a nézz a szemembe dolgot meg már leirtam amess topicba ugyhogy most kihagyom.
Kép
Avatar
Adam04
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2007.06.27. 23:02:11
Tartózkodási hely: Eger

2008.07.25. 21:40:16

Guardiola nagyon bekeményít. Mint a katonák...csak ugy nyomják a fekvőket a 3. videónál azt hittem megpofozza Messit... :D :D
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.25. 21:34:55

Láttam a Messis videót és szerintem nem volt szerencsés Guardiola fellépése.
Lehet egyedül vagyok ezzel de én úgy láttam az ominózus eset végén Pep mintha mosolygott volna...tehát nem lehetett olyan komoly a dolog... :roll:

De lentebb megemlítettem,h ezek nem fiatal suhancok a tarcsiból hanem "hisztis" sztárok...
Nagyon kíváncsi leszek rá,h hogyan tudja majd kezelni őket,remélem megoldja ezt a feladatot is.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Carles Puyol Saforcada
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2008.07.02. 13:09:52
Tartózkodási hely: Budapest, 22.

2008.07.25. 21:33:52

matyi02 írta:Ez kel kökemény koncentrálás és fegyelem a fekvöknél én is elmosolyodtam picit olyan iskolás :D
De nem baj :D
Igy fogja ösze a csapatot !:)
ez kell ide!!!el tudnád képzelni hogy nem dolgoznak keményen az edzésen és ezek után még büntetést sem kapnak???ez nekem nagyon teszik hogy ha késik valaki külön büntit kap :lol: :lol: :lol:
keménykezű edző kell!szerintem Guardiola jól megérti a játékosokkal magát mint egykori Barca játékos :lol: :lol:
Avatar
~barcelona~
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2008.07.17. 15:36:50
Tartózkodási hely: Pécs

2008.07.25. 21:30:12

cruyff írta:Láttam a Messis videót és szerintem nem volt szerencsés Guardiola fellépése. VT-vel pedig egyetértek abban, hogy nem az a jó vezető aki kiabál és nem feltétlenül rossz az aki csendes... a jó vezető az, aki "tud bánni az emberekkel"...és egyéniségektől, vérmérséklettől függően ezt mindenki más-másképpen éri el. Ha pedig valaki nem tud bánni az emberekkel, az csendesen sem fog tudni és kiabálva sem.
Teljesen igazad van :wink:
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.25. 21:21:14

Láttam a Messis videót és szerintem nem volt szerencsés Guardiola fellépése. VT-vel pedig egyetértek abban, hogy nem az a jó vezető aki kiabál és nem feltétlenül rossz az aki csendes... a jó vezető az, aki "tud bánni az emberekkel"...és egyéniségektől, vérmérséklettől függően ezt mindenki más-másképpen éri el. Ha pedig valaki nem tud bánni az emberekkel, az csendesen sem fog tudni és kiabálva sem.
VISCA EL BARCA!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.25. 21:15:27

Mental_Theo írta:Rijkaardal laza kacspolat volt, és igen csendes volt. Guardiola ezzel szemben szidalmaz, és dícsér.
Ez egy bevett motivációs elméleti módszer. Köztudott,hogy sokkal jobb vezető (ebben az esetben edző) az, akitől tartanak a beosztottak(játékosok) és felnéznek rá. Rijkaardal baráti viszonyt ápolt midennkivel és jól elszórakoztak edzéseken, mindenki mosolygott. Most szenvednek, de a statisztika szerint jobb szezon lesz.

Abidalnak egy szava sem lehet mától a könnyű edzésekre,még ő sem bírta:)
Szerintem, a lehető legrosszabb vezető az, aki a tiszteletet, a felnézést azzal éri el, hogy tartanak tőle. Munkahelyemen az egyik hölgy csoportvezető állandóan kiabál, normális hangnemben alig tud megszólalni. A szemében bólogatnak, utána meg jól kiröhögik. Viszont, az én csoportfőnököm egy megveszekedettül nyugodt ember, jó kedélyű, elviccelődik az emberrel. Viszont, a beosztottai tudják, ha munka van, akkor hajtani kell. Elég, ha 'úgy' néz az emberre, és tudja: most kell beletenni mindent. Az a vezető, aki velem elkezd kiabálni, azt jól szemközt mosolygom.
Nem mondom, az elején kell megfogni a srácokat, az elején kell tisztázni, hogy ki az úr a háznál. Számomra, egy kicsit ambivalens érzés volt látni a Pep-es cikknél az utolsó videót, ahol Messi karját rángatja, hogy az figyeljen rá. Én ebből két dolgot vontam le:
1. Pep még nem érte le azt a kívánatos szintet, hogy teljességgel komolyan vegyék, és figyeljenek rá;
2. Messi pedig megszokta Franknél, hogy nem kell ránézni az edzőre, ergo: nem kell rá figyelnie. Ez nem jó. Ha nekem valaki beszél, vagy én beszélek valakivel, arra ráfigyelek, odanézek, és a szemébe nézek. De, semmi esetre sem fordulok el tőle.
Én ezt gondolom.
Kép
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2008.07.25. 21:10:25

Ez kel kökemény koncentrálás és fegyelem a fekvöknél én is elmosolyodtam picit olyan iskolás :D
De nem baj :D
Igy fogja ösze a csapatot !:)
Kép
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2008.07.25. 21:08:49

Nagy rendet tart Pep, ez látszik. Nagyon bízok benne.
Kicsit megmosolyogtam az első videót, mikor is ha valaki hibázik fekvőznie kell. Mint nálunk. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2008.07.25. 21:08:22

Abidalnak kemény edzés kellett :arrow: :lol:
Mindenesetre ebből a szempontból jónak tűnik PEp.Jól megdolgoztatja őket és nem fél senkinek megmondani, ha nem tetszik valami. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára noname 2008.07.25. 21:09:08-kor.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2008.07.25. 21:04:30

Rijkaardal laza kacspolat volt, és igen csendes volt. Guardiola ezzel szemben szidalmaz, és dícsér.
Ez egy bevett motivációs elméleti módszer. Köztudott,hogy sokkal jobb vezető (ebben az esetben edző) az, akitől tartanak a beosztottak(játékosok) és felnéznek rá. Rijkaardal baráti viszonyt ápolt midennkivel és jól elszórakoztak edzéseken, mindenki mosolygott. Most szenvednek, de a statisztika szerint jobb szezon lesz.

Abidalnak egy szava sem lehet mától a könnyű edzésekre,még ő sem bírta:)
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
weathered2
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.04.02. 00:36:01

2008.07.25. 20:59:40

Csak nehogy megverjék a játékosok sok szidás után:)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.25. 20:26:00

Én bizakodó vagyok. És nagyon tetszik, hogy keménykezű. Legalábbis, egyenlőre, és abból, ami látszik a videókon...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2008.07.25. 19:50:27

fcbarca0827 írta:Rijkaard mögött nem volt túl sok edzői tapasztalat??? Végül is csak egy EB 3. hely a hollandokkal...

Pep jó edző lesz!
Akárhogy is nézzük a Barca előtt 3 szezonja volt edzőként... Ami nem sok...
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2008.07.25. 19:45:36

Rijkaard mögött nem volt túl sok edzői tapasztalat??? Végül is csak egy EB 3. hely a hollandokkal...

Pep jó edző lesz!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2008.07.25. 19:36:12

Léfe írta:Nem örültem, hogy kezdő edzö irányitja a csapatot, de majd meglátjuk. Egyenlőre tulzott a lelkesedés - bár tetszik nekem is- várjunk ! Majd december körül lehet megalapozott véleményt mondani.
Rijkaard mögött sem volt túl sok edzői tapasztalat mégis hova jutottunk vele!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.07.25. 19:23:23

Nem örültem, hogy kezdő edzö irányitja a csapatot, de majd meglátjuk. Egyenlőre tulzott a lelkesedés - bár tetszik nekem is- várjunk ! Majd december körül lehet megalapozott véleményt mondani.
Fecó
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.07.25. 19:16:43

Élvezi a munkát ahogy nézem...és ez jó.Szeretem az olyan edzőket akik beleélik magukat az edzésbe/meccsbe.

Jó a szigor is,csak vigyáznia kell mert ez nem a tarcsi...itt "érzékeny" lelke van egy egy sztárnak...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.07.25. 19:07:03

Nekem eddig határozottan tetszik Guardiola munkája. Persze tudom hogy sok minden még nem derült ki, majd később lehet következtetést levonni, de tetszik a szigorítás, tetszik az edzések intenzivitása és az is, hogy Ő a főnök, legyen szó akár Messiről vagy akárkiről, ővé az utolsó szó. Ugyanakkor szereti a játékosokat és jóban van velük. Ez így van rendjén. Az egyetlen tüske az én szememben Eto'o kirekesztése. Dehát...biztos megvan rá az oka. Meg aztán annyi jó játékos elment már az utóbbi időben, akinek lett volna még helye, hogy ezt is túl fogjuk élni. bár Eto'o egyénisége, bármilyen nehéz eset is néha, nekem nagyon hiányozni fog. a meccseken legtöbbször ő szokott békíteni, meg szokta bíztatni, bátorítani a társakat. szóval nagyon fog hiányozni, bár szerintem még benne van a pakliban a halvány esélye, hohy itt marad. Akkor viszont nem hiszem hogy Pep teljesen mellőzné, esetleg annyi hogy Henry lesz az első számú csatár. Az viszont nem lesz "akkora baj". :)
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2008.07.25. 18:12:27

Guardiola írta:Ahogy elnezem "rend" lesz itt, kemenyen fogja a gyeplot Pep. :twisted: :)
Reménykedem benne, hogy menedzserként is legalább olyan sikeres lesz, mint játékosként volt...
A szigoritásnak én is örülök.
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2008.07.25. 18:02:49

Ahogy elnezem "rend" lesz itt, kemenyen fogja a gyeplot Pep. :twisted: :)
Válasz küldése