Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2009.07.28. 07:42:52

Kép
Valbali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2008.06.25. 18:07:31

2009.07.25. 00:08:26

MrPiedone írta:Kár volt azért a gólért! Azt hittem, megnyerjük. Sebaj, majd kijavítjuk az Al Ahli ellen! Viszont a fiatalokkal nagyon meg vagyok elégedve, főleg, hogy elvileg hullafáradtak.
Sztem az aláírásoddal csinálj vmit, mert a modiknak is bántani fogja a szemét. ;)
Kép
Avatar
MrPiedone
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009.06.01. 17:30:36
Tartózkodási hely: Cegléd

2009.07.24. 23:47:27

Kár volt azért a gólért! Azt hittem, megnyerjük. Sebaj, majd kijavítjuk az Al Ahli ellen! Viszont a fiatalokkal nagyon meg vagyok elégedve, főleg, hogy elvileg hullafáradtak.
Kép
"Eshet eső, hullhat hó, Valdes kesztyű mindig jó!" - Horti Gábor :D

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” - Pep a klub VB döntő előtt
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.07.24. 23:43:01

nagyakos91 írta:épp a tottenham-barca meccset nézem... amikor mutatták Pepet... melegítő felső,famer... ritkán látni őt így egy meccsen, kicsit fura volt :D
Lehet úgy gondolta ez egy Barca B-s meccs :D Ha jól emlékszem mikor ő volt az Atletic edzője mindig ez volt a viselete, legalábbis én láttam képeket :)
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.07.24. 23:38:04

a következő idény Pep karrierjében is sorsdöntő lehet. Idén már hozott néhány olyan döntést, amitől a hajunk égnek állt, de igaza lett, bejött...gondolok itt elsősorban Yaya védősorba állítására és bizalmára Busquets-cel szemben.
szinte biztos, h ez az ember egy ösztönlény. nem láttam játszani játékosként, de abban biztos vagyok, hogy mindig úgy cselekedett, ahogy érezte, h tennie kell. természetesen egy zseniről beszélünk, de egy olyan zseniről, aki nem csak az eszét használja, hanem mer kockáztatni, bízik a megérzéseiben is. az előttünk álló idényben fogjuk megtudni: tényleg minden idők egyik legintelligensebb focistája/edzője a "mi Pepünk", vagy csak "szerencséje" volt (ez utóbbi természetesen erőteljesen idézőjelben...)
Ha bejön ez a húzása Pep-nek, akkor elmondhatjuk majd kártyás hasonlattal élve, h Josep Guardiola 19re 2est húzott és nyert...nyert, mert mert kockáztatni. minden esetre az én bizalmam élvezi, annak ellenére, h nagyon bánt, h elküldte Samut.
Ha jó évünk lesz, Pep halhatatlanná válhat már most 40 éves kora előtt...
bojan95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2008.06.27. 15:24:48
Tartózkodási hely: Egyházasrádoc
Kapcsolat:

2009.07.24. 22:37:27

Nagyon vagány ma Guardiola :D :D farmer melegitő :D :D
Visca del Barca
Avatar
nagyakos91
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2007.06.25. 13:56:50
Tartózkodási hely: Gyep

2009.07.24. 22:11:25

épp a tottenham-barca meccset nézem... amikor mutatták Pepet... melegítő felső,famer... ritkán látni őt így egy meccsen, kicsit fura volt :D
visca el barca!
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2009.07.21. 19:32:35

Néha visszaszoktam nézni a legutolsó oldalra és onnan olvasgatni hozzászólásokat, voltak érdekes dolgok Pepnél, mint például ez:

2008.05.08:
DonJuan1013 írta:Komolyan mondom itt baj van pár ember fejében , ha komolyan azt gondolják, hogy guardiola a legmegfelelöbb ember a barca kispadjára!
Nevetséges!!!!
Ez az ember egy senki, mint edző! Hatalmas játékos volt, sokat tett a klubért, de ettől még nem való oda edzőnek! Ezzel az erővel a szertáros bácsit is oda rakhatják, vagy a vizesfiút, mert ők is sokat tettek a klubért! Lehet itt szídni a játékosokat, a most kialakult helyzetért, de itt a Laportáék legalább akkora hunyók, és nagyon nagy hibát követnek most el! Gyanítom legalább még egy évig nem nyerünk semmit, mert Guardiolának még annyi szava se lesz az öltözőben, mint rijkaardnak volt! Lehet most mondani, hogy negatív vagyok, de inkább elkéne gondolkozni minek is örül most itt a nép, nekem úgy fest egy ujjabb sikertelen évnek! De ne legyen igazam!
Hát nem lett!!! :lol: :lol: :lol:

De egyébként vannak még ott érdekes dolgok, amik persze, akkkor még érthetőek voltak... :roll:
Nagyon örülök, hogy Pep válaszolt az ilyen hozzászólásokra! Akkor az volt a baj, hogy ő lesz az edző, most sokan írják, hogy hibát követ el ezzel az Ibra-Eto'o cserével... Biztos vagyok benne, hogy nem! Biztos vagyok benne, hogy jövőre 6 trófeát gyűjtünk be! Van még egy köre ennek a Barcelonának! :wink:
Hogy utána mi lesz? Na arra én is kiváncsi vagyok! :P
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2009.07.21. 19:32:30

Pep nyilatkozatának azon részén mindenki nagyon elegánsan átsuhan, hogy azért küldi el, mert kellenek az uj arcok és ezt olyan tapasztalatai alapján döntötte el, amit ő még játékosként szerzett.
Elég rizikós a dolog, az tény, de most nézzük például Ronaldinho esetét, Laportát meglincselték volna, ha a BL-győzelem után eladja R10et. Utána milyen szezont produkált? Hát valljuk be, a BL-döntőn se villogott már, utána se a vb, se az azt követő három szezon nem nagyon ment neki. És ez a kedves "de hiszen már annyi mindent tett a klubért" mentalitás két szezonunkba került. Rijkaarddal, Ronladinhoval és Decoval az élen. Szóval ezen tapasztalatok alapján én azt mondom, hogy bátor és jó döntés volt. Reméljül jól fog elsülni.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.07.21. 19:18:08

Boixos írta:okés, biztos lehetett volna elegánsabban is szervírozni az ajánlatot, de ezek az "ugyanolyan kondíciók" azért azt jelentik, h a brigád egyik legjobban kereső embere lehetett/maradhatott volna a samu.
Ez abszolút jogos, sőt ha elgondolkozunk rajta, hogy ha esetleg Samu elfogadja ezt az ajánlatot, akkor mi van... Mert ugye Pep azt mondta tegnap, hogy ha Eto'o marad, Ibra nem jön... :lol:
Ez a fajta mentalitás nagyon is tetszik Peptől, hogy egy posztra elég egy szupersztár, a cseréje pedig legyen vagy fiatal feltörekvő játékos, vagy pedig bírja a padot. Nem is kell sok dudás egy csárdába.
Előre a TITOlusokért!
Monti
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2008.06.15. 17:56:12
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.20. 22:14:33

Szerintem ez a "miert kuldte el eto´ot" kerdes eleg egyszeru.
Miert szimpatikusabb nekunk valaki anelkul ,hogy barmit mashogy csinalt volna mint a masik akit nem kedvelunk?
Pep is elmondta ,hogy Samuba nem lehet belekotni sem szakmailag,sem a viselkedese alapjan...Pep nem erzi jol magat vele,ugy erzi ,hogy a csapatnak igy a jobb..ennyi.
Remelem Eto´o is higgadtan,elegansan kezeli majd,mert egy Legendas klub legendas alakja,csak most itt a vege.
Barca,Barca,Baaarca!

Ibra-Messi-Henry-Xavi-Ini jujujuuuu!!!
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.07.20. 22:06:56

Bestbarca írta:Itt azért van valami a háttérben, amiről nem tudunk. Tény Pepnek a nyilatkozata vér profi volt, de igazából nem válaszolt a kérdésre, hogy miért kell elküldeni Eto'o-t. Az hogy mert így dönötööem nem válasz, ennek van egy oka, hogy így döntött.

Benyomás, érzések...


Amit pedig Iván írt, az pedig azért is megfontolandó, , mert racionális érvek mellett elmondta, hogy találkozott már személyesen is vele, és tudja, milyen is valójában.

Plusz leírta, hogy Spanyolországban a vélekedés milyen róla, márpedig úgy hiszem, hogy ha az ottani környezet így ismeri, akkor nem hiszem, hogy mi, innen másként gondolhatnánk rá.

Egyébként ez a benyomásos dolog egyáltalán nem hülyeség, mivel - amint már leírtam - az edzői szakma egy bizonyos szint felett már vélemény és nézetek kérdése. Márpedig az, hogy Ibra vagy Eto'o legyen-e a csatárunk, lényegtelen, mert benne vannak a Top5-ben. Így az dönt, aki az edző. És lehet, hogy neki valamivel ellenszenvesebb Eto'o, vagy nem is ez a legjobb szó rá, hanem hogy talán jobban kedveli Ibrahimovic játékát.

Véleményem szerint sokunk van így ezzel, sőt, sokak Ibrát nem szeretik, és a kamerunit tartanák meg. Ha pedig egy olyan ember ülne ott, aki így vélekedne, az az ember pedig az ő véleménye alapján döntene.

E.
.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.07.20. 21:59:28

mrmonster írta:
Boixos írta:...
Amit most írok, azzal nem Eto'o-t védem (mondom, én elfogadom hogy eladják), csak ezzel támasztom alá, hogy Eto'o miért nem hunyó abban, hogy nem fogadta el a szerződést: Txiki olyan levelet küldött Eto'o-éknak (gondolom Te is tudsz erről), hogy "ha már annyira akar az ügyfele, Mesalles Úr, akkor maradhat ugyanazokkal a kondíciókkal". Na most, ez sztem nem az a fajta hagyományos szerződés-hosszabbítási ajánlat...
okés, biztos lehetett volna elegánsabban is szervírozni az ajánlatot, de ezek az "ugyanolyan kondíciók" azért azt jelentik, h a brigád egyik legjobban kereső embere lehetett/maradhatott volna a samu.
nézd, biztos vagyok benne, h egy ilyen ikon, mint a samu, ha mennie kell, akkor az nem fog elmúlni nagy érzelmi fellángolások nélkül, és abban is biztos vagyok, h ennek az egész buginak ibrahimovicsostúl, mindenestűl van egy olyan huzata is, h a mi klubunk sem akar kilógni abból a "sorból" és abból az erős kezdésből, amit perez virított a madridnál, mégis azt mondom, h guardioláé a felelősség, ő ezt mindig be is vállalta, ha kellett, ha nem, és az eddigi munkája alapján elmondhatjuk, h a döntései őt igazolták. bízom benne, h ez most is így lesz, mert azért - akármilyen személyiségről van szó -, de nem akárkit kért a csapatba.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2009.07.20. 21:58:21

Itt azért van valami a háttérben, amiről nem tudunk. Tény Pepnek a nyilatkozata vér profi volt, de igazából nem válaszolt a kérdésre, hogy miért kell elküldeni Eto'o-t. Az hogy mert így dönötööem nem válasz, ennek van egy oka, hogy így döntött. Valszeg vagy Eto'o akart leleépni, vagy megunták a horribilis fizetési igényeit, és az ennek elérése érdekében tett búrkolt zsarolásait, és kirakták, vagy Pep látta Eto'o-n azt, amit én írtam vagy 10-szer, hogy már nem a régi és ezért vagy mit tudom én nem látunk bele a háttérbe! :wink:
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.07.20. 21:47:41

Boixos írta:megajánlottak neki egy olyan kontraktust, semmivel sem rosszabb feltételekkel, mint a jelenleg futó bugija. erre nem reagált az etoo-team, magyarul azért olyan kumma nagy elánnal nem biztos, h akart volna maradni a barcában a samu.
Amit most írok, azzal nem Eto'o-t védem (mondom, én elfogadom hogy eladják), csak ezzel támasztom alá, hogy Eto'o miért nem hunyó abban, hogy nem fogadta el a szerződést: Txiki olyan levelet küldött Eto'o-éknak (gondolom Te is tudsz erről), hogy "ha már annyira akar az ügyfele, Mesalles Úr, akkor maradhat ugyanazokkal a kondíciókkal". Na most, ez sztem nem az a fajta hagyományos szerződés-hosszabbítási ajánlat...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
Csoppy
Barça B
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2006.10.18. 16:56:41
Tartózkodási hely: London

2009.07.20. 21:46:06

Rivaldo11 írta:Ami a legjobban zavar az egészben, hogy Pep semmiféle indokkal nem tudta magyarázni Samu elküldését. Az ugye semmi amit mondott, igazi érveknek nyoma sem volt. Ha akarta volna, ki tudta volna csikarni a vezetőségnél a fizuemelést-mint ahogyan Valdes ügyében is fel tudta emelni a szavát.
Egyébként azért is nem győz meg pár embert, mert Eto'ot ugye tavaly is el akarta küldeni, és ha nem "marad a nyakán" Samu-ami onnantól már csak Pep és a csapat mázlija volt- nincs 3 trófea, ez majdnem bizonyos.
Nézd. A csapat nyert volna Etoo nélkül is, bár lehet hogy ez csak az én véleményem. Szeretem a srácot, nagyon jól nyomja, de ha Pep el akarja küldeni, annak jó oka van, és nem feltétlenül olyan amit a médiának is tovább akarnának harsogni...

Mellesleg.

a nyakán maradt?

Hidd el, ha egy edző ki akar valakit paterolni a csapatból, azt kiteszi. pont. (jusson eszedbe pl Van Gaal)
Oleguer az Afc Ajax játékosa= Van isten!!!

BASS IN YOUR FACE!!!!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.07.20. 21:35:23

egy szerződés összehozása (legalább) két szereplős történet. nem kellene úgy tekinteni erre az egész szitura, mintha a Klub nem csinált volna semmit, csak minden előzmény nélkül elzavarná a csipába a samut.
megajánlottak neki egy olyan kontraktust, semmivel sem rosszabb feltételekkel, mint a jelenleg futó bugija. erre nem reagált az etoo-team, magyarul azért olyan kumma nagy elánnal nem biztos, h akart volna maradni a barcában a samu.
erre mit lehet lépni a Klub részéről, tudva azt, h a samu elég öntörvényű gyerek, aki tud érdekes dolgokat lépni, és akkor még egy szó sem esett a vércse menedzseréről...? vagy addig egerésznek, amíg letelik a samu aktuális szerződéséből a maradék egy év és utána elfelejthetik a gyereket ingyen, vagy megpróbálják vmi transzferbe betenni, mint ahogy jelen pillanatban ibrahim esetében kinéz a szitu. ha a Klub érdekeit nézem, akkor nem biztos, h ebből ennél jobban, ahogy most kinéz, ki lehetett volna keveredni. és akkor még nem vettük figyelembe azt, h az edző, aki nap, mint nap együtt van a játékosokkal valszeg jobban átlátja, h hogyan kellene frissíteni a brigádot, h a nagyon magasra tett mércét (esetleg) tartani lehessen a következő szezonban.
guardioláé a döntés, és az övé a felelősség is.
örüljünk neki, h a mi klubunknál így megy a bugi.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Lampiao
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2008.04.04. 10:36:22
Tartózkodási hely: Vác

2009.07.20. 21:09:41

Rivaldo11 írta:Ami a legjobban zavar az egészben, hogy Pep semmiféle indokkal nem tudta magyarázni Samu elküldését. Az ugye semmi amit mondott, igazi érveknek nyoma sem volt. Ha akarta volna, ki tudta volna csikarni a vezetőségnél a fizuemelést-mint ahogyan Valdes ügyében is fel tudta emelni a szavát.
Most már viszont érdekes lesz a történet. Ha Pep az erőcsatárával kudarcot vall, utólag simán azt lehet mondani, hogy hatalmas mázlija volt hogy tavaly maradt Samu. Az igazi elképzeléseit csak idén fogjuk megismerni.

Abban igazad van hogy az igazi elképzeléseit most fogjuk látni... Éppen ezért nincs értlme most kritizálni, meg vészt jósolni...

Imádom Eto'ot... Nagyon nehéz lfogadnom hogy elmegy... Azonban nem szabad elfelejteni: mi egy csapatnak drukkolunk nem egy játékosnak...
"Mindig aszerint élj amiben hiszel, különben abban fogsz hinni amiben élsz..."

Harcolj velem:D :http://clover880903.mybrute.com

"Legjobbnak lenni nagyobb érdem, mint elsőnek lenni, mert végül a legjobbak lesznek az elsők is." Joan Laporta
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.20. 21:04:35

Ami a legjobban zavar az egészben, hogy Pep semmiféle indokkal nem tudta magyarázni Samu elküldését. Az ugye semmi amit mondott, igazi érveknek nyoma sem volt. Ha akarta volna, ki tudta volna csikarni a vezetőségnél a fizuemelést-mint ahogyan Valdes ügyében is fel tudta emelni a szavát.
Egyébként azért is nem győz meg pár embert, mert Eto'ot ugye tavaly is el akarta küldeni, és ha nem "marad a nyakán" Samu-ami onnantól már csak Pep és a csapat mázlija volt- nincs 3 trófea, ez majdnem bizonyos.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2009.07.20. 20:43:13

mrmonster írta:A Ronaldinho-s összehasonlítás pedig kicsit nevetséges, hiszen Dinho abszolút lefelé szálló ágban, motiválatlanul játszott (és játszik azóta is), amikor elzavarták, Eto'o meg épphogy mindig is az egyik legambíciózusabb játékosa volt a csapatnak.
Szerintem nem nevestéges az összehasonlítás. Hiszen ha tavaly ilyenkor a fórumereknek kellett volna dönteni Dinho sorsáról, akkor még mindig itt csinálná azt a nagy semmit. Mert attól még hogy kedvelünk egy játékost, attól még nem biztos hogy az a jó, ha örök időkre itt marad.

És ha Pep úgy látja, hogy Samut el kell küldeni, hogy a csapat a toppon maradhasson akkor én személy szerint megértem és elfogadom, holott sajnálni fogom ha elmegy...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.07.20. 20:33:06

Az hogy Eto'o szerződése lejár és ezért akarnák elpasszolni, az eléggé gyenge indok, hisz Samu itt akart játszani, és nem hiszem hogy egy ugyanolyan szerződésbe ne ment volna bele - nyilván az Internél sem fog többet keresni. Persze, ezt úgy mondom, hogy nincs az a bizonyos Txiki-levél, amelyben leírja, hogy Samukám, igaz nem szívesen, de ajánlunk egy ugyanolyan szerződést, aláírhatod ha gondolod. Hát persze hogy az ilyet már én sem fogadnám el.
Iván, sztem nem az a probléma, hogy nem fognánk fel (igen, én az Eto'o-imádók kategóriába tartozom :) ) Pep döntését. Én pl. igen, már el is fogadtam, csak a magyarázatát nem. Benyomások, érzések - hihetetlen, de talán mégis ez az a két szó, amelyiket a legjobban el tudom fogadni. Hogy ő ebben látja a csapat frissítését, a középcsatár pozícióban.
A Ronaldinho-s összehasonlítás pedig kicsit nevetséges, hiszen Dinho abszolút lefelé szálló ágban, motiválatlanul játszott (és játszik azóta is), amikor elzavarták, Eto'o meg épphogy mindig is az egyik legambíciózusabb játékosa volt a csapatnak.
De mondom, én elfogadom a döntését. Pl. mert annak idején, amikor Deco szabta a fazont a játékunknak, akkor is bármelyik szezon végeztével kicseréltem volna egy másik klasszis irányítóra... pedig tudom, hogy oroszlánrésze volt a csapat játékának kialakításában, de vhogy sosem csipáztam... Valami ilyesmi lehet a helyzet Samuval is Pep részéről...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
Z. Iván
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1365
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:04:18

2009.07.20. 20:19:28

Kivételesen hozzászólok a témához, nem tenném most sem, ha nem olyan hozzászólások hangzottak volna el többségében, amilyenek.

Egy dolgot szeretnék hangsúlyozni, amit szerintem még sokan nem éreznek. Van nagyon sok játékos, sportvezető, edző, akinek nem kell elhinni, amit mond egy sajtótájékoztatón, mert az csak egy sajtótájékoztató. De lehet szó interjúról is. Na most Pep nem ez a kategória. A keretből majd mindenkit hallottam már élőben sajtótájékoztatón, de Pep volt az egyetlen, akinek feltétel nélkül mindig el is hittem, amit mond. És nem azért, mert rajongója lennék. Ő az, aki tisztán mindig megmondja, mellébeszélés nélkül, hogy mi van. És ha nem így lenne, már biztosan bele tudott volna kötni bármelyik lap az egy év alatt. De nem tudtak egyszer sem, egyszerűen nincs hol megtámadni, mert igazat mond mindig. És hozzáteszem, legyen most szó akár madridi, akár barcelonai lapról, egyszerűen nem tudnak belekötni most sem abba, ahogyan ezt a döntést megindokolta. Lehet, hogy azok, akik most itt kritikusak, tényleg ennyire okosak, de én inkább csak azt mondom, hogy nem tudják elfogadni, hogy a szeretett játékosuknak el kell menni.

Amit Pep itt ma elmondott, az úgy igaz, ahogy van. Nem kell ilyen tévhitekről írni, hogy biztos van valami a háttérben, meg hogy a vezetőség hatása, hogy szponzorok, hogy a magaviseletével van baj, meg bármi más. Egyik sem. Eto’o nem volt rossz magaviseletű, nem játszott rosszul, nem a vezetőség akarta, hogy menjen, egyedül, ami meglökte a döntést, hogy le fog járni a szerződése. De ezen túl csak annyi, amit Pep most mond.

Mit mond?
"Akkor mégis miért kell mennie? Benyomások, érzések. Mert nekem kell megmondanom, hogy ki fog játszani jövőre, és kik lesznek a csapat tagjai. És én úgy gondolom, hogy azok után, hogy mindent megnyertünk, szükségünk van változtatásokra a játékoskeretben.”

Ebben mi nem érthető? Úgy látja, hogy a további sikeres szerepléshez bizonyos posztokon változtatni kell. És ezt neki kell látnia, nem másnak. És nagy baj lenne, ha ő nem látná.

Nem értem, hogy ki mit nem ért itt? Mit vártok magyarázatnak? Elemezze az öltözői baráti kapcsolatokat, és hogy a túlzott haverkodás majd lazulást eredményez, mert Samu ezzel és ezzel volt jóban? Ez abszurd. Megmondja felelősségteljesen, hogy ő, mint legfőbb döntéshozó a további jó szereplés érdekében változtatni akar a kereten, és ebbe a körbe - nyilván nem egy sorsolás után, hanem a saját benyomásai miatt - beleesett Samu.

Lehet, hogy ez nem győz meg pár embert, de szerintem csak is azért nem győz meg, mert túlságosan szeretik Eto’ót. Ezzel nincs is semmi baj. De ha a döntéseket ilyen személyes érzések vezérelnék, akkor pl. lehet Ronaldinho még ma is a Barcelona játékosa lenne, és ez könnyen azt is jelentette volna nincs triplázás, és nincs nagy megújulás. Ezt lehetne mondani más játékosokra is persze. Guardiola látja a legjobban, hogy mivel lehet jobb ez a csapat. Mert ő volt ott egy egész évben mellettük. És neki mindenki elhiheti nyugodtan, hogy azért döntött így, mert ez jobb a csapatnak. Nem pedig buta kitalált elméletekre kell gondolni, hogy biztos ezért vagy azért született ez a döntés.

Ennyit most szerettem volna hozzátenni a dologhoz.
Avatar
Junior Gong
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.02.06. 13:35:46

2009.07.20. 18:55:08

Igaza van Peppnek változtatni kell a csapaton,Rijkard és ott szúrta el ,hogy nem ezt tette túlságosan ragaszkodot a csapatához amit összeáltot,ha változtatott volna akkor talán még most is ő lenne az edző.Guardiolla megtette és jövőre is elküld valaki olyat akiért fájni fog a szivünk,de igy van ez jól ha sikereket akarunk.
IMÁDOM A BARCÁT már 11éve
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.07.20. 18:21:01

másképp sehogyan sem lehetett volna a Klub szempontjából jól kijönni a samu "ügyéből", mint ahogy éppen mostanában tervezik. ehhez kellett vmi elfogadható magyarázatot keríteni, ami sztem megtörtént. köszönettel tartozunk a samunak az együtt eltöltött évekért, egyben ő is megköszönheti (ha tud ilyet csinálni), h a barca mezében játszhatott.
nem hiszem, h ezügyben több kört kellene futnia guardiolának v a vezetőség más tagjának.
ennyi.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.07.20. 17:56:36

Végre nyilatkozott. Abban hiszek neki, hogy sportszakmailag nincs problémája Eto'o-val. De abban nem, hogy a viselkedésével is ki van békülve. Persze, elküldöm, mert jó focista, és jó a magatartása... Azért meg nem szoktak valakit elküldeni, mert "nem tetszik a pofája", de minden más rendben van. Valami van a háttérben, amit sosem fogunk megtudni. De legalább nyilatkozott! :)
Egyébként jól megkopaszodott és megöregedett másfél hónap alatt. :)
Előre a TITOlusokért!
Válasz küldése