Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2010.07.06. 16:11:52

Sanama írta: Igen,lehet hibázni... de 2év alatt nem ennyit!
(Eto'o-Ibra,Henrique,Caceres,Hleb,Csiga(oda-vissza),Toure,Keirrison)
Ez már több a soknál,szerintem.
Ebből szerintem csak az Eto'o-Ibra csere minősithető egyértelmű hibának. Yaya esetében ott van egy Busquets, akit Pep favorizált, és hogy mennyire védhető a döntése, azt bizonyitja, hogy Busquets stabil kezdő a spanyol válogatottban is, Yaya pedig nem birta a padot, ezért ment el. (Mondom ezt úgy, hogy én is Yaya-t tettem volna a kezdőbe, de Busquets is jót nyújtott). A többi igazolás nem nevezhető hibának, nem váltak be, mert nem fértek a kezdő közelébe, ezért mentek is tovább egyből. De legalább voltak minőségi cseréink. Mi evvel a gond? Nem olyan könnyű ám bekerülni a Barçába. Még mindig jobb, hogy őket nem marasztalja a klub, nem pedig a tehetséges fiatalokat, mert ha mondjuk Bojant adnánk el, na az lenne a nagy hiba.
Előre a TITOlusokért!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.06. 16:05:33

Úgy amúgy ki és mi szabja meg, hogy mennyit lehet hibázni 2 év alatt?
Lehet más edzővel nem nyúltunk volna mellé ennyiszer igazolás terén, de az is lehetséges, hogy nem játszanánk ilyen szépen és eredményesen. Azt már te döntöd el, hogy neked mi a fontosabb... Vagyis úgy látom már eldöntötted.

Miért olyan nehéz megtalálni a középutat? Múlt év fégén attól volt frászom, heti 3-4 cikk jelent meg Pep istenítéséről, a topikja is folyt a nyáltól, most meg épp ellenkezőleg.
Így van. Nekem a pénz a lényeg remekül látod.
Nem szabja meg senki de szerinted 2év alatt ennyi "mellényúlás" normális?Mondj már még 1 edzőt aki ennyi felesleges igazolást hajtott végre...?
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.07.06. 15:55:38

Igen,lehet hibázni... de 2év alatt nem ennyit!
(Eto'o-Ibra,Henrique,Caceres,Hleb,Csiga(oda-vissza),Toure,Keirrison)
Ez már több a soknál,szerintem.
Úgy amúgy ki és mi szabja meg, hogy mennyit lehet hibázni 2 év alatt?
Lehet más edzővel nem nyúltunk volna mellé ennyiszer igazolás terén, de az is lehetséges, hogy nem játszanánk ilyen szépen és eredményesen. Azt már te döntöd el, hogy neked mi a fontosabb... Vagyis úgy látom már eldöntötted.

Miért olyan nehéz megtalálni a középutat? Múlt év végén attól volt frászom, hogy heti 3-4 cikk jelent meg Pep istenítéséről, a topikja is folyt a nyáltól, most meg épp ellenkezőleg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mindorokke_barca 2010.07.06. 16:06:03-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.06. 15:49:44

levproff írta:Sanama!
Ha kell kielem félkövérrel, nem igaz, hogy nem látod. Magyarázod ezt, hogy nem lehet kritizálni. Csak már (kicsit) kezd unalmassá válni, hogy az emberek nap mint nap jönnek ide kritizálni Pep-et, és észre sem veszitek, hogy miket írtok.
Amikor meg nyertünk 6 kupát, akkor 2 hétig Isten volt, mostmeg, hogy ha valamit is hibázik (mert miért is hibázhatna? hisz a otthon a gép előtt hibátlan emberek ülnek, akiknek kisujjukba van, hogy, hogyan kéne vezetni egy ilyen nagy klubbot..), akkor megmár egy kö.csög senkiházi..Én csak ezt nem értem, és amint látom nem unjátok..de nekem teljesen mindegy.Nyomjátok csak, különösebben nem érdekel mostmár, de ha jövőre is -ajdIsten- triplázunk, akkor is tessék minden nap kritizálni, amit most is tesztek! :wink:
Azért kicsit túlzás szerintem,hogy minden nap kritikát kap...
Toure miatt kapott,most meg Csiga miatt,de nem szakmai okok miatt,hanem mert felelőtlen döntéseket hoz.

Igen,lehet hibázni... de 2év alatt nem ennyit!
(Eto'o-Ibra,Henrique,Caceres,Hleb,Csiga(oda-vissza),Toure,Keirrison)
Ez már több a soknál,szerintem.

Olyan igazolása talán most lesz Villa,akit tényleg Ő hozott,és tud beépíteni.

A szakmai hozzáértését egy szóval nem kritizáltam,mert az jó.
De az igazolás-politikája nevetséges.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.07.06. 15:40:48

Zibra16 írta:látszik, hogy semmit sem ért az igazolásokhoz Pep vagy pedig ezt a legújabb eligazolást "Zubizubinak" köszönhetjük
Sztem még fejlődött volna Chigri csupán csak egy két évre kölcsön kellet volna adni de nem eladni :evil: :cry:
nagy kedvencen volt Sándokán

Sztem nemkéne máris Zubit okolni akármiért is...szerencsétlen alig kezdete el a munkáját te máris kritizálod? :D
Meg lehet amúgy h Zubi el se kezdte még a munkáját...
Kép
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2010.07.06. 15:35:43

látszik, hogy semmit sem ért az igazolásokhoz Pep vagy pedig ezt a legújabb eligazolást "Zubizubinak" köszönhetjük
Sztem még fejlődött volna Chigri csupán csak egy két évre kölcsön kellet volna adni de nem eladni :evil: :cry:
nagy kedvencen volt Sándokán
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.07.06. 15:29:53

Mihu írta:Ezeket az embereket emlékeztetném most, a Csiga ügy kapcsán. Pep azt mondta, hogy amíg Ő itt az edző, addig Csiga a csapatnál marad. Aztán lám-lám....mindenféle előzetes információ nélkül, egyszercsak eljött július 6.-a, amikor is hopp...az ukránt visszaadtuk a Shaktarnak.

Úgyhogy ennyit Pep nyilatkozatairól...
Mintha másnak nem lenne beleszólása a transzferekbe... Ez már kemény szörszálhasogatás, garatálom neked hogy ilyen "hazugságon" minden ember kapható. Már csak azért mert mondunk valamit ami sok mindentől függ amire esetleg nem számítunk, egy megváltozott helyzetben meg már változhatnak a prioritások...


Érdemes elolvasni a hivatalos indoklást is: "Érdekesség, hogy a klubvezetés azzal indokolta Csigrinszkij eladását, hogy rövidtávú likviditási problémákat kezeljen, magyarán készpénzhez jusson. "
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.07.06. 15:21:40

Rosell érkezésével kíváncsi leszek, továbbra is beleszólhat-e ilyen mértékben az átigazolásokba. Én egyelőre mindenképp korlátoznám, s "pusztán azért", mert számára szimpatikus az a játékos és van egy megérzése, stb., senkit sem igazolnék. Mind Csihrinszkijjel, mind Ibrahimoviccsal nagyot bukott a klub pénzügyileg - és másképp is -, úgyhogy egy-két szezonban háttérbe kerülhetne e tekintetben.

Persze, csak reménykedhetünk, hogy Zubizarreta az alkalmas, a megfelelő ember az átigazolásokért leginkább felelős pozícióra. Én jelenleg azon kívül, hogy rendkívül kedvelem, tapasztalatlannak, ezáltal kissé befolyásolhatónak tartom.

Azt pedig ne feledjük, hogy Guardiola még nem épített fel igazán sikeres csapatot. Botor dolog Wengerrel és Fergusonnal egy lapon említeni. A hatkupás csapatot 70%-ban Frankie, s a maradék részben pedig leginkább Txiki építette fel, ő pedig nagyszerűen trenírozta, sőt, annál is jobban. Viszont túlzottan sokszor dönt érzelmi alapon, a megérzéseire hagyatkozva. Sir Alex és Wenger más stílusú, igazi menedzserek, akik persze igazoltak rosszul saját szájízüknek megfelelően is, de ők már évtizedek alatt több csapatot is felépítettek. Ilyen széleskörűen Pep még alkalmatlan egy klubot irányítani.

Szerk: Ibrahimovics - Eto'o dologhoz

Az lehet, hogy Eto'o problémás egyén volt - a sajtó előtt, aligha az öltözőben -, a svéd pedig nem az, viszont a kameruni a pályán csapatember, Zlatan pedig eleddig beilleszthetetlen fogaskerék. Azt persze mindenki döntse el magában, hogy azzal nyert a klub többet, hogy egy problémás ember elment, s a mentális problémák melegágya megszűnt - bár ez baromság :D -, vagy azzal, hogy idén 10+1 ember volt a pályán. A kulcsszó pedig a pályán van, bezony. Ott valahogy Zlatant látva nekem hiányzott egy problémás, de vérbeli csapatember.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2010.07.06. 15:32:23-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.07.06. 15:21:18

Egy utolsó megjegyzés a Touré-Pep üggyel kapcsolatban.

"Kivételes személyiség, sajnálom, hogy távozik, pedig minden lehetséges dolgot megtettem, hogy nálunk folytassa."

Egyesek ezután a mondat után azt írták a fórumra, hogy látjátok, Pep egyáltalán nem hibás a dologban. Ő megtett mindent, de a pénzéhes és elégedetlen meg gyáva Yaya minden áron menni akart.


Ezeket az embereket emlékeztetném most, a Csiga ügy kapcsán. Pep azt mondta, hogy amíg Ő itt az edző, addig Csiga a csapatnál marad. Aztán lám-lám....mindenféle előzetes információ nélkül, egyszercsak eljött július 6.-a, amikor is hopp...az ukránt visszaadtuk a Shaktarnak.


Úgyhogy ennyit Pep nyilatkozatairól...
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.06. 15:21:17

Aki Pep igazolási dolgait kritizálja, az még nem vizsgált más edzőt ilyen szempontból.

Nálam a két legnagyobb edző Wenger és Ferguson. Mindkettőnél szarvashibákat tudunk felmutatni az igazolások téren.
Wengernél óriási probléma, hogy évek óta csak eladja a klasszis játékosait: Henry, Vieira, Campbell, Pires, stb, és nem vesz helyettük ugyanolyan szintűeket, csak fiatalokat, ezért nincs siker már évek óta.
Fergusonnál pedig az utóbbi 3 évben szintén fel tudunk sorolni nagy bukásokat, ha már Pep-et rossznak "tartjuk" az igazolásokban:
1. Anderson (31 milla egy 19-20 éves játékosért! anno, aki eddig nagyon keveset játszott, pedig már 3 éve tagja a csapatnak)
2. Nani (25 milla, szintén epizódszerepek évek óta)
3. Berbatov (38 milla!!!! - no comment)
4. Hargreaves - ez mondjuk nagy pech a sérülékenysége miatt, de ha kritikusok vagyunk, akkor idesoroljuk.

Nos, itt van a világ két legjobb edzője, és láthatjuk, hogy ők sem tökéletesek. Ezek után nagy butaság Pep-et ostobának titulálni, mert minden edző hibázhat és hibázik is, mert emberből van. Inkább szúrjon el egy igazolást, inkább vegyen meg egy bénát 30milláért, de nyerje meg a bajnokságot mindig, s verje meg mindig a nagyképű madridiakat. Érthető?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2010.07.06. 15:22:59-kor.
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.07.06. 15:14:38

becsukhatod az egyik szemedet, a nyitottal meg csak a kupákat nézheted. vagy kinyithatod a másikat is és láthatod az ablakon kidobott pénzt, a rossz cseréket vagy az egyéb hibákat. de ha ezeket észre is veszi az ember, attól függetlenül Pep még zseniális edző, akinek rengeteget köszönhet a klub. és ahogy most várom,hogy Sergi fejlődjön, ugyanúgy várom Guardiola fejlődését, mert sokan elfelejtik, hogy edzőként még fiatal, van még mit tanulnia. Tisztelem Guardiolat, sztem nélküle nem tartana itt a csapat, ahol. Nem 6 trófeából jöttünk volna ki a gödörből tavaly, hanem lehet nullával. De attól, hogy olyat tett, mint amire valószínűleg senkivel se lettünk volna képesek, attól még ő is ember, ahogy Messi is ember (mindkettőt hajlamosak vagyunk elfelejteni) és vannak hibái. Ezeket észre lehet venni, ki lehet mondani, ettől még nem vagyunk hálátlanok, csak nem vagyunk vakok és nem bálványozunk senkit. Igaz, nem mindegy, hogy milyen formában kritizál valaki :!: Ember mint mi, csak emelett a világ egyik legjobb edzője :wink:
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.07.06. 15:08:13

levproff írta:Sanama!
Ha kell kielem félkövérrel, nem igaz, hogy nem látod. Magyarázod ezt, hogy nem lehet kritizálni. Csak már (kicsit) kezd unalmassá válni, hogy az emberek nap mint nap jönnek ide kritizálni Pep-et, és észre sem veszitek, hogy miket írtok.
Amikor meg nyertünk 6 kupát, akkor 2 hétig Isten volt, mostmeg, hogy ha valamit is hibázik (mert miért is hibázhatna? hisz a otthon a gép előtt hibátlan emberek ülnek, akiknek kisujjukba van, hogy, hogyan kéne vezetni egy ilyen nagy klubbot..), akkor megmár egy kö.csög senkiházi..Én csak ezt nem értem, és amint látom nem unjátok..de nekem teljesen mindegy.Nyomjátok csak, különösebben nem érdekel mostmár, de ha jövőre is -ajdIsten- triplázunk, akkor is tessék minden nap kritizálni, amit most is tesztek! :wink:

Nagyjából én is ugyanezt írtam le,de menjen csak Pep,jöjjön helyette valaki más,de akkor olyan legyen aki amellett,hogy 6 kupát nyer a szezonban még az igazolásai is tetszenek mindenkinek!
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.06. 14:59:43

Levproff-al értek egyet!

Engem is dühít, hogy néhányszor rosszul vett vagy adott el játékosokat, hogy olykor rosszul cserél vagy nem cserél, de Istenem, 8 kupa két év alatt, nagyszerű játékkal párosítva! Ha hibázik is vagy nem tetszik amit művel akkor se fikázom a fórumon vagy gúnyolódok rajta és nem keresem a kákán a csomót csak azért is... egyszerűen tovább lépek! Erről szól az élet a tovább lépésről... Senki és semmi sem tökéletes és nem úgy alakulnak a dolgok általában ahogy elképzeljük, de ez mindig is így volt. Nagyon keserű élete lehet néhányotoknak, ha csak zúgolódni meg folyton elégedetlenkedni tudtok... :roll:
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.07.06. 14:51:23

Sanama!
Ha kell kielem félkövérrel, nem igaz, hogy nem látod. Magyarázod ezt, hogy nem lehet kritizálni. Csak már (kicsit) kezd unalmassá válni, hogy az emberek nap mint nap jönnek ide kritizálni Pep-et, és észre sem veszitek, hogy miket írtok.
Amikor meg nyertünk 6 kupát, akkor 2 hétig Isten volt, mostmeg, hogy ha valamit is hibázik (mert miért is hibázhatna? hisz a otthon a gép előtt hibátlan emberek ülnek, akiknek kisujjukba van, hogy, hogyan kéne vezetni egy ilyen nagy klubbot..), akkor megmár egy kö.csög senkiházi..Én csak ezt nem értem, és amint látom nem unjátok..de nekem teljesen mindegy.Nyomjátok csak, különösebben nem érdekel mostmár, de ha jövőre is -ajdIsten- triplázunk, akkor is tessék minden nap kritizálni, amit most is tesztek! :wink:
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.06. 14:40:41

zsulter írta:Deco és Ronaldinho egyértelműen az volt a vége felé sajnos, de Eto'o-t és Tourét én sem raknám ide...
Eto'o igenis problémás ember: amikor Rijkaard edző volt, akkor Eto'o fogta a pórázt Dinho-val és Deco-val együtt. Napnál is világosabb volt, hogy ezek hárman jogokat követelnek. Abban valóban igazad van, hogy Eto'o volt az hármuk közül, aki a legtöbbet tette a pályán, amikor a problémás idők voltak. De ez nem menti fel őt az alól, hogy ő is uralkodni akar. Tökéletes példa volt az, amikor egy gól után Guardiola nyakába ugrott - Pep nagyon jól reagált, mert először úgy nézett Eto'o-ra, mint aki szét fogja tépni, majd utána engedett. Jelezte felé, hogy "barátom, te nem ugrálhatsz rám...majd én megölellek téged, ha én úgy gondolom". Nyilván nem ez volt az egyetlen eset, amikor Eto'o-t korrigálni kellett...

Touré-val kapcsolatban pedig elmondtam, hogy személy szerint nem ő volt a problémás, hanem az ügynöke. Másrészt Touré azért válhatott volna mégis problémássá, mert -teljesen érthetően- a kevés játék miatt rosszul érzi magát: tehát el kellett engedni, nem volt utólag más megoldás.
zsulter írta:Eto'o és Touré nem voltak kilógóak, hanem vérprofi futballisták, akik a pályán otthagyták azt ami bennük volt...Az meg hogy milyen emberek (vérmérsékeletük, mentalitásuk) addig ne legyen az edző baja, amíg nem befolyásolja a pályán nyújtott teljesítményt és a csapatmorált....
Vélhetően befolyásolták a csapatmorált. Az edző így gondolja, és ezt el kell fogadnunk. Eto'o-nál meg vagyok győződve róla, hogy erősen befolyásos személy. Pep egyszerűen kemény volt, és kiadta az útját, amit nagyon jól tett - annak ellenére, hogy egy kissé visszaesett a teljesítményünk, de ezt be kellett áldozni az elnökválasztás évében.
Kalap1988 írta:...
Én is úgy gondoltam, hogy Ibra hasonlóan problémás lesz, mint Eto'o. De a különbség egy kívülálló számára is észrevehető: Ibra sosem próbált meg vezér lenni a pályán kívül, egyszerűen csak teszi a dolgát. Lehet, hogy a pályán figyelmet követel, de gyenge teljesítménye miatt ő maga is belátta, hogy nincs joga kardoskodni. Továbbá őt Pep hozta, tehát bizalmat is mutatott az edző iránt. Százszor jobb eset.
Touré-ügyben egyetértünk: többet kellett volna játszania.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.06. 14:40:30

oregem21 írta:
Sanama írta:10millát kidobott megint az ablakon... Ilyenek után ne mondja azt senki,hogy Guardiolat nem lehet kritizálni. Hihetetlen miket csinál az igazolások terén.
Csak közben nyert egy csomó trófeát, nem???? ennyi gyökeret istenem......... :evil:
És Csigának mennyi köze volt ezekhez a kupákhoz ? :shock:
És hihetetlen mit csinál a kupák terén.
Nem is tudom melyik a fontosabb, bár itt pár embernek elég egyértelmű.Guardiola is hibázik, és lehet is kritizálni, de ami sok az sok.
Számomra kicsit az unalmas,hogy Ti csak azzal tudtok jönni,hogy Guardiolaval nyert egy csomó kupát a csapat. Igen ez igaz , és? Ettől függetlenül Ő az Isten,egy rossz szavam nem lehet rá,mikor dobálja az ablakon a pénzt?
Engem nem érdekel a pénz,hogy kiért mennyit adunk,csak ez nevetséges.
Meg az a nyilatkozata,hogy ameddig Ő itt van addig Csiga is...

Attól függetlenül,hogy hány kupát nyert Pep, engedjétek már meg,hogy lehessen kritizálni,ha az aztán abszolút jogos...
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.07.06. 14:37:10

Az ilyen dolgok szerintem csak azt mutatják, amit én (valszeg nem egyedül) már régóta mondok: Guardiola remek játékos volt és most remek edző, viszont még csak 39 éves. Ennek ellenére például legtöbbször nagyon jó taktikus és mindig tökéletesen tudja motiválni a csapatot.
Viszont nagyon sok mindenben kell még fejlődnie; gondolok itt például a cserélésre, az átigazolásokra, vagy éppen a konfliktuskezelésre a játékosokkal (ezek a dolgok időnként össze is függnek). De szerintem még bőven van ideje (pláne ha közben a csapat sikeres marad), hogy ezeket a hibákat kiküszöbölje. Talán most a Txiki-Zubizarreta cserével jövőre (sőt, akár már idén sem) már nem fogunk elbaltázott átigazolásokról beszélni, max múltidőben. És aztán idővel Pep majd megtanul cserélni is és (lehet h emiatt) a játékosokkal sem lesz annyi konfliktusa (ha van egyáltalán, ez csak feltételezés)...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.07.06. 14:32:45

Csatlakoznék én is.
Akik csak Pep hibáit veszi észre és szajkózza egyfolytában arról is megvan a véleményem... nagyon nagyon sok okos mindenhez értő ember van az oldalon.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.07.06. 14:30:08

Sanama írta:Hihetetlen miket csinál az igazolások terén.
És hihetetlen mit csinál a kupák terén.
Nem is tudom melyik a fontosabb, bár itt pár embernek elég egyértelmű.Guardiola is hibázik, és lehet is kritizálni, de ami sok az sok.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.06. 14:27:13

Sanama írta:10millát kidobott megint az ablakon... Ilyenek után ne mondja azt senki,hogy Guardiolat nem lehet kritizálni. Hihetetlen miket csinál az igazolások terén.
Vegyük úgy, hogy Piqué-t 15 millióért vettük anno Csigát meg csak 15-ért... így Csiga ára visszajött Piqué-ért meg megérte annyit kiadni...

Vannak igazolások amik nagyon bejönnek vannak olyanok amik meg egyáltalán nem, ez a legtöbb csapat esetében így van pl: Juventus - Felipe Melo, Real Madrid - Huntelaar, Chelsea - Zhirkov, Manchester United - Berbatov, Inter - Quaresma... és folytathatnám még nagyon sokáig... egy együttesből akár több játékost is, még a legnagyobbaktól is mondjuk Sir Alex elhibázott igazolása Verón személyében!

A legnagyobbak sem tévedhetetlenek!

:wink:
oregem21
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2005.01.21. 22:06:53

2010.07.06. 14:24:06

Sanama írta:10millát kidobott megint az ablakon... Ilyenek után ne mondja azt senki,hogy Guardiolat nem lehet kritizálni. Hihetetlen miket csinál az igazolások terén.
Csak közben nyert egy csomó trófeát, nem???? ennyi gyökeret istenem......... :evil:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.06. 14:16:22

10millát kidobott megint az ablakon... Ilyenek után ne mondja azt senki,hogy Guardiolat nem lehet kritizálni. Hihetetlen miket csinál az igazolások terén.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.07.06. 09:59:14

Csigrinszkijt is eladtuk, szóval remélem, az a hülyeség hogy csak a régieket próbálja kitúrni, meg van cáfolva.

Körülbelül ez az egyetlen jó dolog az elküldésében.

Sokat nem fogunk megtudni az igazi okokról, mert Pepnek láthatóan problémát okoz a távozó játékosokat kezelni, leginkább úgy kezeli hogy nem kezeli őket. (R10, Etoo, Yaya)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.03. 15:08:45

Mikaos írta:Azt bírom Guardiolában, hogy a problémás embereket rögtön kidobja (legalábbis igyekszik).
Aki dolgozott már csoportban hosszú ideig, az tudja, hogy mennyire negatív és bomlasztó hatása van a problémás embereknek (ha valaki problémás ember, az most ne figyeljen :lol: ). Egy csoportnak egységesnek kell lennie, és a kilógó egyedeket ki kell szedni. Mindegy, hogy mi miatt nem illik bele az ember, de hogyha "menthetetlen", akkor legjobb túladni rajta, nincs mese.

Touré vs Eto'o-Deco-Ronaldinho esete természetesen teljesen más tészta. Az utóbbi 3-mal viselkedési gondok voltak, míg Touré-t "csak" nagyon zavarta, hogy nem kap lehetőségét (illetve ügynöke alig várta már, hogy létrejöjjön egy eladás, és megkapja a maga 20%-át).

A csapat mindenesetre jól fog járni Touré eladásával, mert -mint mondtam- a legrosszabb, ha valaki feszültséget gerjeszt bármilyen okból, és itt bizonyára volt is és lenne is a jövőben feszültség abból fakadóan, hogy Touré úgy érzi: többet érdemel.

Egyébként mostanában szoktam nézni újra a 92-94-es Barcát, és az akkori Guardiola és a mostani Busquets között iszonyatos hasonlóság van. Szóval én úgy érzem, hogy Pep valamilyen szinten magát is látja a fiatal vkp-ban, nem csoda, hogy nagyon támogatja.
Nézd, sok igazság van abban, amit írsz, de szerintem azért valahol a két oldal véleménye közt van a teljes igazság. Eto'o lehet, hogy sokak szerint problémás volt, de kit is hozott helyette? Nem Jézus Krisztus 21. századi képmását (az Csiga:D), hanem egy ugyancsak hihetetlen problémás Ibrát. Akit ugyan valamennyire megnevelt Pep, de azért tökéletesnek nem mondanám. pályán kívül nem szövegel annyit feleslegesen, mint Eto'o, de a pályán még ebben az állapotában is sokkal kevésbé alázatos. Toure esetére meg megoldás lehetett volna, ha játszik rendesen. Akkor semmi feszültség nem lett volna és nem bomlasztotta volna a csapategységet. Mondom ezt úgy, hogy szeretem Busquetset és a magam részéről bízom benne, illetve Yaya helyében biztosan nem igazolnék el, hanem küzdenék a helyemért, mert a világ legjobb csapata a barca. Ennél csak rosszabb van. Ezért is írom, hogy szerintem a két vélemény közt van valahol az igazság, és mindkét felet meg lehet valamilyen szinten érteni.
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.07.03. 14:45:05

Mikaos írta:...
Szerintem azért elég nehéz azt megítélni, hogy ki a problémás ember és ez hogyan hat a közösségre...
Deco és Ronaldinho egyértelműen az volt a vége felé sajnos, de Eto'o-t és Tourét én sem raknám ide... bármilyen is a magatartásuk egyáltalán nem voltak bomlasztóak, velük nyertük a kupákat sorra, úgy hogy végig alapemberek voltak...
Szerintem úgy gondolkodni, hogy minél homogénebb egy társaság annál eredményesebb ez talán a szeszfőzdékre igaz, de a futballra semmi képpen sem...minél színesebb annál jobb...Az az igazi "művészet", amikor több stílusból tudsz egységet gyúrni, így bárkivel felveheted a versenyt...
Más:
Eto'o és Touré nem voltak kilógóak, hanem vérprofi futballisták, akik a pályán otthagyták azt ami bennük volt...Az meg hogy milyen emberek (vérmérsékeletük, mentalitásuk) addig ne legyen az edző baja, amíg nem befolyásolja a pályán nyújtott teljesítményt és a csapatmorált....De ha Pepnek az baj, hogy nem olyanok mint ő, akkor eléggé szomorú és nem profi mentalitásra vall...

Pep mostani nyilatkozata Touréról meg egyszerűen nevetséges...ekkora képmutatás talán a világon nincs....Még Dani Alves és Maxwell is sokszor előbb játszott idén kp-t mint ő, aztán meg azt mondani hogy "Kivételes személyiség, sajnálom, hogy távozik, pedig minden lehetséges dolgot megtettem, hogy nálunk folytassa" - no comment.
Inkább akkor lenne igaz, ha azt mondta volna hogy minden lehetséges dolgot megtett, hogy ne itt folytassa...

Mindegy, megértem Tourét hogy nem akart 5. számú kp lenni...a többi gondolatom meg egy az egyben megegyezik Eazzy-ével....
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Válasz küldése
cron