Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.25. 12:59:29

Ha marad meg lesz az új kihívás számára. Találjon ellenszert a betömörülő védelem ellen. Remélem marad, hisz a neve egybeforrt a Barcával. ( Nem mintha eddig nem lett volna :) )
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 11:29:35

Zozzy, pont ezt mondom :)

Hogyha igy betömörülnek, akkor kell néhány lövés, mert akkor kijebb kell jönniük. Ésakkor jönnek a passzok újra. Muszáj variálni, mert igy csak tanácstalan oldalváltások voltak. Tudom, hogy ne mlehet átmenni három emberen. Legtöbbszőr :P
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.04.25. 11:15:49

Ha olyan csapatunk van, amely a kapu előtt nem jól fejel, ahol senki se tudja átlőni a betömörülő védelmet, amelyik nem használja a gyors kontratámadást, annak a játéka könnyen kiismerhető. Akkor tehetetlenek vele szemben, ha mindenki abszolut éles: gyors és pontos. Mint tavaly.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.25. 11:10:17

Kalap1988 írta: Nincs itt válság, egy szellemi, lelki mélypontban vagyunk, de ezek a fiúk még mindig ugyanazok és képesek ugyanarra, amit elértek eddig.
Ezt én is így gondolom.
Egyszerűen túl hosszú lett az idei szezon már.Mióta Pep itt van,meg lehet nézni mennyivel több meccset nyomtunk le,mint bármely más csapat a világon.Eleve a felkészülési hercehurca,a sok sérülés rányomta a bélyegét az idényre. Az elmúlt 3 meccsen nekem nagyon úgy tűnt,h elfáradtunk.Fizikailag is,fejben is.Rengeteg apró hibával játszottunk és nagyon sok rossz döntést hoztunk,amit máskor simán csuklóból megoldunk.A mostani első félidőben megvolt a tűz,haraptak a srácok,még egyszer összeszedték magukat. Aztán gondolom mélyütésként érte őket,h megint benyeltünk egyet "az öltözőbe menet" és erre ráment még az a fáradtság,ami ismét felbukkant. Tehát én annak tudom be,h felőrölt minket az idény,de inkább az elmúlt pár év összesen.

Lehet mondani,h profik,meg ennyi pénzért ne legyen fáradt meg stb,de azért még emberek,korlátozott fizikai határokkal.Én nem tudok haragudni rájuk,amiért most nem jött ki a lépés,fentről már cs lefele vezet az út.Most tettünk egy lépést hátra,de egyáltalán nem kilátástalan,széteső játékkal.Ez az,ami miatt abszolút bízom bennük és hiszem,h újra képesek lesznek a srácok felülni a trónra,ahova valók. Csak nagyon jól jönne egy hosszabb pihenő,ami ugye jó néhányaknak az EB miatt nem adatik meg sajnos.Ők remélem kapnak bőven extra pihenőt és bőven később kapcsolódnak be a felkészülésbe.Inkább kicsit csússzanak majd Xaviék a bajnoki rajtnál,mint h kipukkadjanak félúton v ilyen fáradásos sérüléseket szenvedjenek el.

A lényeg az,h újult erővel belevágva,ismét képesek lehetünk felpörögni és nagy sikereket elérni.Nem érzem úgy,h egy korszaknak vége lenne,cs éppen nem lehet minden papsajt...
Jövőre ezzel a kudarcélménnyel gazdagodva,erősödve ismét elérhetjük a céljainkat,folytatódhat ez a csoda,amit átélhetünk.

Remélem Guardiolával a padon.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.25. 11:07:49

Persze nem lenne ekkora a csalódottság,ha pl. 2hónap eltéréssel bukjuk a 2 kupát, csak ez így nagyon letaglózott sok embert,hogy 1hét sem telt el de oda a BL és a liga is.

Én megmondom őszintén, szerintem menni fog. Ez egy megérzés, én is kicsit tanácstalannak látom.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.25. 11:05:01

MQuC írta:Csak annyi kéne, hogy ilyenkor még többet futnak. A másik pedig, hogy eltelt a 60-70 perc ugy, hogy nem lőttünk kapura kb. Persze hogy nem félnek már.

Tudni lehet honnan kihez megy a labda. El kell lőni kétszer 20ról, mint Masch ,aztán harmadikra egy zseniális passz és gól.
a futómennyiséggel egyáltalán nem volt baj. első félidőben, amíg még a cselszi is gondolkodott abban, hogy esetleg átlépjék a felezőt, megvoltak a helyzeteink, viszonylag könnyen zavarba hozhatóak voltak.
de a második félidőben, amikor a 11es pont és a 16os között lévő területen 9!en védekeznek, mégis hova szeretnél te befutni? ezt légyszi ne magyarázd ki, mert tök fölösleges. válthatsz te ritmust, ha a passznak ami hozzád megy 3 emberen kell keresztül menni 5-6 méteren belül, ja, és akkor még ott van a nyakadon egy védő. és azért tegyük hozzá, hogy nem valamelyik spanyol középszar kiscsapat játékosai álltak előttük/mellettük..mindenütt..
épp az volt a baj, hogy ezzel próbálkoztak.
a lövéssel egyetértek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2012.04.25. 11:12:57-kor.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.04.25. 10:18:35

daffy írta:
csabooo írta:akármi is történt, én még adnék neki legalább egy évet...
ő dönt. én azért kételkedek a maradásában,mert tanácstalannak látom. nem nagyon jönnek be a húzásai,amikkel újítani próbál. most a 3 védős felállás is kudarcot vallott. megjegyzem,hogy egy ilyen kerettel ember legyen a talpán,aki radikális változást mer meghúzni,mert akkor több alapember is a padra kerül. nem lesz könnyű helyzete a következő szezon edzőjének,akár ki is legyen
Az idei húzásai valóban kevésbé jöttek be, de talán ebben benne volt az is, hogy standard játékosok sérültek meg, plusz Pique fejben gyengélkedett, akinek a jó játéka talán alapköve lehetne a 3-4-3-nak, hisz rá akarjuk építeni a jövő védelmét. Ez nem kifogás, persze, nem jött be minden, de fiatal, energikus, szerintem a nyáron át kell gondolnia a hogyan továbbot, konzultálhatna Cruyffal is, és akkor tényleg csak apró keretalakítással (védelemben) Pep újra a csúcsra vezetheti ezt a csapatot. Nincs itt válság, egy szellemi, lelki mélypontban vagyunk, de ezek a fiúk még mindig ugyanazok és képesek ugyanarra, amit elértek eddig. Ennek a sarokköve pedig akárhogy is próbálják tagadni a Pep-et nem szeretők, éppen ő a zseniális játékoskeret mellett. Más is nyert volna ezt-azt ezzel a kerettel, de nem hiszem, hogy ennyit, és biztos vagyok benne, hogy nem így, ilyen játékkal. Azt mondom maradjon!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 10:07:15

Csak annyi kéne, hogy ilyenkor még többet futnak. A másik pedig, hogy eltelt a 60-70 perc ugy, hogy nem lőttünk kapura kb. Persze hogy nem félnek már.

Tudni lehet honnan kihez megy a labda. El kell lőni kétszer 20ról, mint Masch ,aztán harmadikra egy zseniális passz és gól.
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2012.04.25. 09:58:06

Szerintem is maradjon, de változnia kell neki is. Az Inter óta tudjuk mi az ellenszerünk, de azóta sem sikerült kidolgozni használható taktikát erre.Annyival jobbak vagyunk még mindig mindenkinél, hogy az nem igaz.Dugja össze a fejét pár haver kollégával, és kérje ki a segítségüket, vagy nem tudom.Gyakoroljunk másfajta támadásokat az edzéseken, a tikitaka már kevesebb gyakorlással is menne olyan szinten, ahogy kell.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.04.25. 09:49:27

Persze hogy maradnia kell! Nagy jövő áll előtte! :) Sztem ő az egyetlen aki most fejben rendbe tudja tenni a játékosokat! Sőt, kellet is ez a sok pofára esés így egymás után! Pep-nek eszébe jut honnan indultunk 2008-ban. Nyáron annyi lesz a teendője hogy bővíti a keretet és visszaadja a kezdeti lelkesedést a csapatnak! Újra lobogjon a tűz a szemeikben, tiszteljék még a legkisebb ellenfelet is, éreztessék a játékszenvedélyüket! :) Jó ez a csapat, csak hiányzik az + belőlük, ezt kell Pepnek visszaadnia!
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.04.25. 09:33:35

Boixos írta:a szezon során azon filóztam, h akármi is lesz a vége, sztem nem lenne gáz, ha letenné a lantot, de most másképp gondolom. ha van még benne spiritusz és a Klub is úgy gondolja, bőven maradhatna hosszútávon! nem feltétlenül egy guy roux-életműre gondoltam, de még bőven maradhatna, mondjuk úgy, mint az öreg a unitednél. pep sem hülye, biztos vagyok benne, h egyértelmű számára, h a barcával eddig elért eredményeit más brigádnál valószínüleg meg sem tudná közelíteni. itt tud, ismer mindent, több évtizedes projektekre támaszkodhat, a barcelona folyik az ereiben, intelligens, fiatal, tele van energiával.
nem kellene másfelé kavarni, amíg ilyen emberek vannak a Klubnál.
Én is így vagyok vele.Szerintem is maradnia kellene és nem egy évre megint hanem hagyni hagy dolgozzon.A United sem nyer minden évben bajnokságot,BL-t,és mégis működik a dolog.Mindig nem lehet nyerni. :wink:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 09:32:59

„Mindenki láthatta, hogy mindent kiadtunk magunkból. Nem tudom megmondani, hogy mit rontottunk el" – tette hozzá a szakember, aki a következő napok teendőiről is beszélt.

Nem volt elég ritmusváltás. Megint csak tilitoliztak. Értem hogy betömörült a Chelsea, de nem igaz, hogy nem lehet sprintelni azokon a 3 métereken is. Hogy legalább ne sasszéznia kellett volna a védőknek, haenm kicsit forgodódniuk a labda után.
Kép
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2012.04.25. 09:19:09

Elképzelhető, hogy a csapat már jóval korábbról sejti, hogy esetleg ez az utolsó éve. Olyan nincs, hogy azt egy csapat ne tudná az edzőjéről.
Amennyiben így van, akkor én jó részben ennek tulajdonítom a csapat általános elbizonytalanodását, csökkenő koncentrációját.

Ez a tavasz kissé más volt a barcások arcát nézve. Nem láttam a tüzet.
Nagyon fura Messi 3 utolsó meccsen mutatott játéka.

Olyan ez mintha bíznál valakiben (mint játékos), de ő (edző) köszöni szépen holnaptól nem kér ebből. Ez hat mindenkire, ha tényleg ismert a maradása/távozása az öltözőben.

Részben maga teremtette ezt a helyzetet, azzal, hogy évente hosszabbítja a szerződését.
Nem ez a utolsó két párharc billenti el a mérleget.

Dönt, ahogy dönt.

Kár találgatni, 50-50, hogy igazad lesz, majd megmagyarázza a döntését.
pepG1991
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.04.14. 19:57:56

2012.04.25. 09:07:54

Imádom, tisztelem Guardiolat, de a számomra akkor lesz igazán tökös, ha ezután a 2 kudarc után is marad a csapatnál....azaz meghosszabbítja a szerzdősését és jövőre megmutatja a világnak( és főleg a f***fej Mourinhonak), hogy még mindig az ő keze alatt dolgozik a világ legjobb csapata. Azonban ha a távozás mellett dönt, akkor sem vethetünk a szemére semmit....a legmélyebb tisztelettel és hálával lehetünk feléé azért amit ezzel a csapattal az utóbbi években elért. Visca el Barca!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.04.25. 08:50:36

a szezon során azon filóztam, h akármi is lesz a vége, sztem nem lenne gáz, ha letenné a lantot, de most másképp gondolom. ha van még benne spiritusz és a Klub is úgy gondolja, bőven maradhatna hosszútávon! nem feltétlenül egy guy roux-életműre gondoltam, de még bőven maradhatna, mondjuk úgy, mint az öreg a unitednél. pep sem hülye, biztos vagyok benne, h egyértelmű számára, h a barcával eddig elért eredményeit más brigádnál valószínüleg meg sem tudná közelíteni. itt tud, ismer mindent, több évtizedes projektekre támaszkodhat, a barcelona folyik az ereiben, intelligens, fiatal, tele van energiával.
nem kellene másfelé kavarni, amíg ilyen emberek vannak a Klubnál.
PUYOL-XAVI-INIESTA
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.04.25. 04:32:06

Mindenféle szerelemnek vége szokott lenni...
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.25. 00:15:27

barcafan0911 írta:Megint az a túlzott magabiztosság! Régebben dicsérte az ellenfeleket és felkészítette a szurkolókat hogy bármi megtörténhet, veszíthetünk, kieshetünk.... Most pedig azt mondta továbbjutunk! Ha jól emlékszem 2 éve az Inter elleni visszavágó előtt is nagyon biztosak voltak a dolgukban... :/
Sztem egyáltalán nem a túlzott magabiztosság mondatta vele.
A hétvégi bukfenc után csak (még több) hitet akart adni a szurkolóknak,töretlen és maximális bizalmat mutatni a csapat felé és biztosítani mindenkit,h megvan bennünk az erő. Egyszerűen mást "nem mondhatott".

Nem lett igaza,mert kevésnek bizonyult végül,amit letettünk az asztalra.Pedig annyi bőven megvolt,amivel elérhettük volna a döntőt.Csak a labda meg gömbölyű...

A legnagyobb hibája,hogy a VOLNA és a HA nevű játékosokat nem igazolja le,pedig minden meccsen ők a legjobbak :lol:



Én még mindig ugyanúgy szeretném,h folytassa a munkát nálunk.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.24. 23:53:56

Na most értem haza. A meccset nem láttam. Így arról nem mondok véleményt.
Holnap két dolog közül akarok valamit hallani tőle. Lemond vagy folytatja legalább egy évig.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:50:35

Ha marad, akkor jövőre nyerünk! Páratlan év lesz :)))
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.04.24. 23:36:48

Megint az a túlzott magabiztosság! Régebben dicsérte az ellenfeleket és felkészítette a szurkolókat hogy bármi megtörténhet, veszíthetünk, kieshetünk.... Most pedig azt mondta továbbjutunk! Ha jól emlékszem 2 éve az Inter elleni visszavágó előtt is nagyon biztosak voltak a dolgukban... :/
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.24. 23:32:54

Pepre nem lehet rákenni semmit és szerintem úgy a csapat egészére sem semmit. Ez a három meccs olyan volt, amikor a sorsod teljesen ellened fordul. Chuck Norrisszal a sorainkban sem nyertünk volna. Az élet már csak ilyen. Emelet fővel kell tovább járni az ösvényen, így alakult, rá kell tudni. Nehogy azt higyjétek, hogy nem volt 160-as vérnyomásom... De ha agyvérzést kapok, akkor sem jutottunk tovább, pedig megtettek mindent. Köszönöm, hogy nekik szurkolhatok, megtiszteltetés! SOM I SEREM!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.24. 23:32:53

daffy írta:
SuperMessi írta:Maradni fog, ebben egészen biztos vagyok. Nagyon rossz látni szenvedni a csapatot, de most csak annyit tudok mondani hogy Visca el Barca y Visca Catalunya!
én pedig a távozásában vagyok biztos. aranykorszakot hozott,legyetek hálásak neki! nem bántani kell,hanem tisztelni,amiért belátja,ha nem tud többet adni és látja a korlátait.
fel a fejjel!
Teljesen igaz és ozsival is egyet értek!

Próbáltunk újat húzni, Keita esetében meg nem azt kell nézni hogy hány centi, hanem remélem azért feltűnt, hogy Puyol pl rendre megverte a Chelsea védőket a levegőben, volt egy rés a pajzson, Pep is meglátta próbált odaerősíteni HÁTHA!Egy erős magas ember, aki jól fejel, lepattanhat a sűrűben, kibursztolja stb
Pedrot én sem értettem, én nem Tellot hoztam volna hanem Petit, de ő a forma alapján jobbnak érezte a fiatal suhancot!
Én meccs előtt is írtam a rutin sokat jelenthet!

Szerintem is távozik, ezt múltkor is írtam, ő ezt talán már eldöntötte nem akarta a csapatot megzavarni, a felkészülésben erre a fontos idényvégére!
Sokat köszönhetünk neki, de ha ő úgy érzi ennyi volt, meg kell előtte hajolni, mert azért sokat hozzátett!És vannak olyan emberek, aki egyszerűen beleillenek egy gépezetbe, Pepnél ezt látom, láttam!Itt nvelkedett stb stb, tökéletes karakter a csapathoz, s val. edzői kvalitásokban van nála jobb, de nem panaszkodhatunk rá!

És értem ezt is a nyakába lehet varrni, de mint máshol is írtam, ez közösen nem jött össze, a bajnokság és ez a mai sem!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.24. 23:27:47

Szerintem is jók voltunk. :) jó volt a játék, a legtöbb játékelem, az idő közbeni változtatások. Pep nagyon jól csinálta, itt most a 3 évvel ezelőtti szerencsénk köszönt vissza.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:27:08

4 évben 3 bajnoki arany, egy ezüst, négyszer elődöntő, két BL győzelem! A sok kupáról nem is beszélve! Mutassatok még egy ilyen edzőt!
Nem fog menni....
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Válasz küldése