Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.16. 19:35:39

Barcaman14 írta: Azt pedig óriási tiszteletlenségnek tartom, hogy Heynkes-t gyakorlatilag semmibe nézi a vezetőség. Eleve érdekes, hogy már most tudatják vele, hogy bármi legyen is az idény végén fel állsz a kispadról. A másik, ha jól emlékszem Pep is azt nyilatkozta, hogy nagy tiszteletlenség lenne Heynkes-el szemben, ha már most tárgyalna a Bayernnel...ehhez képest alá is írt januárban. :roll:
:arrow: „2013. január 16-án tárgyalt egymással Karl-Heinz Rummenigge és Jupp Heynckes vezetőedző. Jupp Heynckes (...) nem hosszabbítja meg 2013. június 30-án lejáró szerződését, mivel befejezi edzői pályafutását, és ezt a mai napon hivatalosan is tudatta. Megértjük, elfogadjuk és tiszteletben tartjuk a döntését, és reménykedünk abban, hogy a szezon második felében még nagyon sikeres lesz a Bayernnel – egyben mindent meg is teszünk ezért" (NSO)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2013.01.16. 19:36:48-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.16. 19:29:13

Nem igazán tartoznak a kedvenceim közé a bajorok, sőt a "top3" nálam a Real,Bayern,Chelsea hármas ebben a sorrendben. De jövőre igyekszem minél több Bayern meccset megnézni, mert rendkívül kíváncsi vagyok mit fog alkotni Pep. Sok minden beigazolódhat vele kapcsolatban, pozitív és negatív értelemben egyaránt.

A bajnokságban túl nehéz dolga nem lesz valószínűleg. Minőségi kerettel fog dolgozni ez 100% és ez általában a bajorokat már alapból a német mezőny fölé emeli, ehhez pedig ha Pep hozzá teszi a maga tudását és hozzánk hasonlóan ott is egy remek csapategységet gyúr, akkor a salátástál garantált. De a legnagyobb kihívás, hogy cirka 1 évtized után BL-t nyerjen a bajoroknak. Kíváncsian várom!

Azt pedig óriási tiszteletlenségnek tartom, hogy Heynkes-t gyakorlatilag semmibe nézi a vezetőség. Eleve érdekes, hogy már most tudatják vele, hogy bármi legyen is az idény végén fel állsz a kispadról. A másik, ha jól emlékszem Pep is azt nyilatkozta, hogy nagy tiszteletlenség lenne Heynkes-el szemben, ha már most tárgyalna a Bayernnel...ehhez képest alá is írt januárban. :roll:
Pedig a bajnokságot nagyon simán vezetik, a BL-ben is csoportelsőként jutottak tovább. Érdekes...

Ahogy az is, hogy Pep egyből 3 évre írt alá.

No mindegy, azért sok sikert Pepnek, tényleg kíváncsian várom, hogy mire lesz képes. Azért furcsa lesz látni, ahogy Raúl-al tanakodnak, hogy mit is kéne változtatni a Bayern szerkezetén. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.16. 19:24:31

sjd írta:
daffy írta:nem az volt a szöveg,hogy fáradt és új kihívások kellenek neki a pihenés után?
(Mondjuk ezt utóbbit sztem speciel nem mondta)
Belefásult a munkájába, ez látszott is, de sztem egy új csapat, új bajnokság, új játékrendszer megfelel egy egész jó kihívásnak. Az más kérdés, hogy ebből a kifejezésből mindenki arra asszociál, hogy ő valami kutyaütő csapatból akar BL-győztest csinálni, de sztem még egy edző nem értelmezte így a "kihívás"-t.
meglep hogy nem mondtad josét :mrgreen:
mivel raúl is ott lesz,már egy fokkal szimpatikusabb a brigád,de még mindig nagyon nem szeretem őket. az edzői stáb kicsit azért közelebb hozott és ha robbent is elpasszolják...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.16. 19:24:26

Na ennek örülök, vagyis annak, hogy nem angol klubot választott (még)!
Bayern Münchennél ha jól tudom stabilak a pénzügyek így megvalósíthatja az elképzeléseit és nyilván a tárgyalásokon már előre minden elképzelését támogatták.
Egyébként meg azért választotta őket mert ők is FCB :) így nem lesz zavaró számára a dolog.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.16. 19:22:07

daffy írta:nem az volt a szöveg,hogy fáradt és új kihívások kellenek neki a pihenés után?
(Mondjuk ezt utóbbit sztem speciel nem mondta)
Belefásult a munkájába, ez látszott is, de sztem egy új csapat, új bajnokság, új játékrendszer megfelel egy egész jó kihívásnak. Az más kérdés, hogy ebből a kifejezésből mindenki arra asszociál, hogy ő valami kutyaütő csapatból akar BL-győztest csinálni, de sztem még egy edző nem értelmezte így a "kihívás"-t.
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2013.01.16. 19:20:19

daffy írta:
sjd írta:amúgy nem értem, miért kéne kihívást keresnie? Ha nagyon azt akarna, akkor az üzbég másodosztályba ment volna. Arról nem is beszélve, hogy épp elég nagy kihívás megfelelni egy ilyen nagy klub elvárásainak.
nem az volt a szöveg,hogy fáradt és új kihívások kellenek neki a pihenés után?
megértem amúgy a döntését,én is így választottam volna,meg szerintem az emberek 99%-a.
Szerintem is jó döntést hozott, bár Angliába vártam. Majd 2-3 év múlva jöhet a Man-be, majd... talán valamikor visszatér még a Barcába. És Raul lesz a segédje, ez sem semmi, köztudottan jó barátságot ápolnak.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.16. 19:12:13

sjd írta:amúgy nem értem, miért kéne kihívást keresnie? Ha nagyon azt akarna, akkor az üzbég másodosztályba ment volna. Arról nem is beszélve, hogy épp elég nagy kihívás megfelelni egy ilyen nagy klub elvárásainak.
nem az volt a szöveg,hogy fáradt és új kihívások kellenek neki a pihenés után?
megértem amúgy a döntését,én is így választottam volna,meg szerintem az emberek 99%-a.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2013.01.16. 19:11:08

Jól választott, én legalábbis örülök neki. Kíváncsi vagyok mit alkotnak majd együtt, mert ugyan abszolút nem követem a Bayernt, a keretük tetszik, és Pep miatt mindenképpen fogok majd meccseket nézni. Megnézzük mire megy egy igazi kilencessel játszó csapattal :)
Viszont az meglep hogy 3 évre ír alá, lehet hogy opciós?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiFan 2013.01.16. 19:12:41-kor.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.01.16. 19:10:42

Majd most kiderül hányas a kabát....Jó döntés nem rossz csapat,de nem egy Barca....Én ennek örülök a legjobban,mert kedvelem Pep-et meg a bajorokat is...de nagyon kíváncsi vagyok hogy mit is tud valójában...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.01.16. 19:08:04

Annyi ajánlat közül én pont nem gondoltam volna a németekre, annyi csapatban tudtam volna elképzelni, de oda nem. Nem tudom, hogy mi fog velük alkotni, nemzetközi szinten megnéznék egy Tito-Pep meccset, biztos izgalmas lenne. Sok sikert nem kívánok neki, mert nem szeretem a németeket, de személyesen neki azt kívánom, hogy lelje örömét a munkában. Megérdemli.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.16. 19:07:57

amúgy nem értem, miért kéne kihívást keresnie? Ha nagyon azt akarna, akkor az üzbég másodosztályba ment volna. Arról nem is beszélve, hogy épp elég nagy kihívás megfelelni egy ilyen nagy klub elvárásainak.

A Bayernben van egy normális vezetőség, háttér, utánpótlásképzés, keret, tökéletes hely egy edzőnek. Szemben mondjuk a FIFAzó sejkekkel/Abramoviccsal, Balotellikkel stb. Én is ezt választottam volna a helyében.
PlayMaker
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.01. 21:40:19
Tartózkodási hely: London, UK

2013.01.16. 19:07:53

Hát azért ezt nekem még emészteni kell egy kicsit...
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.01.16. 19:05:01

Gareth Tello írta:És Bayern.
Perfekt! PEP GUARDIOLA (41) ab Juli bis 2016 neuer Trainer des FC Bayern!
Végül is nem rossz választás, alapvetően adva vannak tiki-takához valamennyire konyító játékosok (Robben, Gomez :lol: ), a német bajnokság folyamatosan fejlődik, a környezettel nem lesz probléma.
Kíváncsi vagyok, mire megy a bajorokkal, illetve hogy fog-e csemegézni a Masía ékköveiből...
Azért durva lesz, ha összefutunk velük jövőre a BL-ben. Pep a Camp Nouban - az ellenfél edzőjeként... Furcsa látvány lehet.
Szerintem Robben lapát, de lehet, hogy Ribery is! Előbbi nem fog beállni a sorba és Guardiola a Barcánál sem szerette az ilyen játékosokat... Takarítás lesz és fiatalítás
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.16. 19:02:48

shutterisland írta: de rohadt mindegy amúgy, aki bele akar kötni, az úgyis beleköt, szinte bármelyik nagyobb vagy pénzesebb csapathoz megy.
elég nehéz eldönteni,hogy idegbajos vagy vagy lehet veled beszélgetni. azért megpróbálom :)
azért írtam a legkevesebb kihívást,mert itt kész van minden. utánpótlás,keret,játék. így a pénznek kisebb a szerepe,de ugye az is van. az egyetlen előrelépés a bl győzelem lenne,ami mindig hatalmas kihívás,hiszen a világ legnehezebben megszerezhető serlege,de a szezon előtt a bayern idén,tavaly és valószínű jövőre is egyike lesz a 3-5 legesélyesebb klub-nak.
jól döntött,mert okos ember.
barcafan93
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2007.08.29. 18:09:11

2013.01.16. 18:46:28

Szerintem fontos volt az neki,hogy egy szimpatikus értéket képviselő klubhoz szerződjön,szvsz ez sikerült neki :) Csak azt nem értem,hogy nálunk mindig azt hangoztatta,hogy 1 évekre akar aláírni,és majd mindig évenként újítja meg a szerződését,a Münchenhez pedig egyből aláír 2016-ig :O Sok sikert kívánok neki,remélem nem ellenünk fog brillirozni :P
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.16. 18:42:16

nem tartom valósnak azt, hogy azért választotta a cityvel szemben a bayernt, mert tutira akart menni.

a bajnokságban egy riválisa lesz, a dortmund, viszont az angolban is csak kettő lenne, a chelsea és a mu.
az arsenal vagy spurs kb annyi eséllyel lenne bajnok, mint a leverkusen vagy a schalke a németeknél.

ezzel szemben viszont sokkal több pénzt költhet el, nem beszélve arról, hogy a bl-ben már az is előrelépés, ha tovább jut a csoportból a cityvel, míg a bayern esetében minimum a döntő, de inkább nyerje is meg azt, hogy szintet lépjen a csapattal.

semmivel nem választott könnyebb utat, sőt.

de rohadt mindegy amúgy, aki bele akar kötni, az úgyis beleköt, szinte bármelyik nagyobb vagy pénzesebb csapathoz megy.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.16. 18:39:55

Elment USA-ba egy évre angolt tanulni, hogy aztán egy német csapathoz menjen? Érdekes, őszintén nem ezt vártam .
De azért sok sikert
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.16. 18:38:40

És Bayern.
Perfekt! PEP GUARDIOLA (41) ab Juli bis 2016 neuer Trainer des FC Bayern!
Végül is nem rossz választás, alapvetően adva vannak tiki-takához valamennyire konyító játékosok (Robben, Gomez :lol: ), a német bajnokság folyamatosan fejlődik, a környezettel nem lesz probléma.
Kíváncsi vagyok, mire megy a bajorokkal, illetve hogy fog-e csemegézni a Masía ékköveiből...
Azért durva lesz, ha összefutunk velük jövőre a BL-ben. Pep a Camp Nouban - az ellenfél edzőjeként... Furcsa látvány lehet.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.01.16. 18:36:23

"Guardiola 2016-ig ír alá szerződés a német csapattal, és már pénteken bemutatják az újságíróknak. A másodedzője Raul, a Real volt csatára lesz. " :shock: :shock: :shock: :shock: azta....
További részletek Guardiola Münchenbe igazolásáról
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.16. 18:35:36

nekem valahogy nem áll ez össze.... eddig ugye Guardiola maga volt a Barcelona, már már a következő elnököt látták benne egyesek. elolvasva persze a történetét az ő pályafutása eddig sem volt mentes a vaskos ellentmondásoktól ...ami a klubhűséget illleti azt pedig kifejezetten sajátosan értelmezte és most rá tett egy lapáttal. lehet ezt akárhogy ragozni itt egy hideg profizmusról van szó, ahol minden van : pénz, karrier, becsvágy stb. csak egy valami nincs mostmár :Barcelona. valahogy nem tudok jó szívvel sikereket kívánni neki. sajnálom.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.01.16. 18:32:36

jobban belegondolva lehet, hogy más választása nem is volt. city, chelsea szerű klubot nem akart irányítani, az arsenal, mu párosnál még egy pár évig marad az edző. olaszban még a milan lehetett volna talán, de gondolom egy bayern minden szempontból jobb feltételeket tudott ajánlani. aztán két - három év múlva megy a muhoz vagy arsenalhoz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.16. 18:20:37

visca el barca írta:
daffy írta: 7. okos döntés,mert az évenkénti 3 kupában(szuperkupa,német kupa,bajnokság) csak 1 riválisuk van,de a kerettel és a pénzükkel senki sem tud versenyezni. így lehetősége van ismét rengeteg kupára,ami miatt egyedülálló karriernek lehet nevezni a ténykedését. ez bunkón hangzik,de így van
mert itt aztán több riválisa volt...
ezt végképp bunkónak találtam leírni :mrgreen:
mondhatom egyszerűbben is,a világ összes edzői lehetősége közül az egyik legkevésbé kihívásokkal telit választotta. talán csak spanyol kispad ilyen még
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.16. 18:19:54

daffy írta: 7. okos döntés,mert az évenkénti 3 kupában(szuperkupa,német kupa,bajnokság) csak 1 riválisuk van,de a kerettel és a pénzükkel senki sem tud versenyezni. így lehetősége van ismét rengeteg kupára,ami miatt egyedülálló karriernek lehet nevezni a ténykedését. ez bunkón hangzik,de így van
mert itt aztán több riválisa volt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.16. 18:18:26

connor írta:Szerintem Pep nagyon jól döntött amikor a Bayern München-t választotta.
1. Olyan helyre fog menni, ahol nem egy milliárdos futballszurkoló irányítja a csapatot, hanem Hoeneß, aki maga is profi futballista volt, sőt nem is akárhol és akárkivel ért el sikereket.
2. Münchenben is támogatják az utánpótlást, lehet nem olyan sok ifista van az első csapatban, mint nálunk, akadnak bőven.
3. Német játékosok alkotják a Bayern keretének nagy részét, összetartó a kertet.
4. általában 4-3-3-as felállásban játszanak, ami azért nem az a 4-3-3,ami nálunk van (főleg mert ők nem hamis 9-est, hanem előretolt éket használnak), de nem áll olyan távol tőle.
5. A bajnokság. A német bajnokság feljövőben van, Pep pedig az egész német foci fejlődésére kihatással lehet
6. Ha Angliába ment volna, akkor (nagy eséllyel) újra médiaháborút vívhatna Mourinho-val. Ha spanyolba jött volna, akkor vagy tőlünk kellett volna "kitúrnia" a legjobb barátját, vagy ellenünk kellett volna harcolnia. . Végülis egy évben maximum 2 meccsen kell Mourinho vagy a Barcelona ellen felvennie a versenyt, azt pedig ki képes bírni, elvégre profi edzőről van szó.
7. okos döntés,mert az évenkénti 3 kupában(szuperkupa,német kupa,bajnokság) csak 1 riválisuk van,de a kerettel és a pénzükkel senki sem tud versenyezni. így lehetősége van ismét rengeteg kupára,ami miatt egyedülálló karriernek lehet nevezni a ténykedését. ez bunkón hangzik,de így van
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.16. 18:14:44

Ez a Bayern eddig is egy marha jó csapat volt, ráadásul keret sztem nagyon hasonló a Barcához képest. Kíváncsi vagyok, hogy mit tud belőlük kihozni.

2016-ig? Itt meg 1 évekre írt alá... Nyilván eltérő szituációk, de azért mégis...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése
cron