Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.13. 16:35:19

La Masia1 írta:
2023.09.12. 22:09:13
A City most top #1 - miért is??!!
Mert a Barca volt edzőjével, a Barca játékát játszva-másolva, korlátlan mennyiségű pénzből, minden posztra a lehető legjobban passzoló játékost megvásárolva, hosszú évek munkájával, Guardiola szó szerint beidomította őket, hogy a lehető legnagyobb mértékben a Barca fénykorát idéző játékot játsszák?!
És ezzel hosszú évek után nyertek egy darab BL-t! Mintha egy gépet évekig kalibrálnál...Annyi különbséggel, hogy a Xavi-Iniesta-Busi-Messi négyes hiányában a játékuk még így is csak egy másolat lett.
Hatékony, sikeres, de egy másolat. Ez eredeti másolatával lettek sikeresek.
A klub meg közben megpróbálta kidobni az eredetit.
Kicsit egyirányúnak érzem ezt a nézőpontot, szerintem ez ennél sokkal szélesebb, tágabb, átfogóbb értelmezési tartormányt érdemel. Arról nem is beszélve, hogy minden éremnek két oldala van.

Véleményem szerint minden Guardiola (személyiségéből) munkásságából indul. Ez a kulcs.
Személyiségét természetesen nem ismerhetjük, az rá tartozik, de nekünk szurkolóknak a munkássága az irányadó és maximum ez érdekelhet, foglalkoztathat bennünket.
Számára nem létezik megalkuvás, nem ismer lehetetlent. Ennek egyik legfontosabb alapja az a tudás, amivel rendelkezik.
A tudás hatalom, amit ő könyörtelenül és a céljai elérése érdekében maximálisan ki is használ.
Vissza lehet kalandozni, hogy honnan és hogyan indult, de a megszerzett, szilárd alappal rendelkező tudást ő folyamatosan bővíti, szélesíti, fejleszti, frissíti.
Szakmailag nyughatatlan, folyton variál, hajlamos "túlgondolni" dolgokat, mindenkit meg akar előzni beleértve saját magát is.
Guardiola - szerintem - nem idomár, nem idomított be ő senkit, hanem egy edző, de a szó legszélesebb értelmében és spektrumában.
Felismeri, hogy nyitottnak kell lenni, nem fél változtatni. Nem ijed meg, ha falnak ütközik, folyamatosan előre tekint, kicsit a futball nyelvén mondva az ellenfél kapujával mindíg szemben állva várja a labdát és mielőtt megkapná, már tudja, hogy mit fog csinálni vele.

Másolat lenne a City játéka? Ugyan, dehogy.
Nem másolt Guardiola a Citynél és nem is akart másolni. Nagyon jól tudta ő, hogy másolni - Barcelonán kívül - nem lehet. Ő alkotott, csinált egy saját alkotást. Addig kereste a helyét, ahol kiteljesedhet, amíg meg nem találta és meg is csinálta a saját csapatát.
Fejben Guardiola kinőtte Barcelonát, aminek ő teljesen tudatában volt. A szakma vezérelte öt, a kihívás, az alkotás iránti vágy. Nem a megalkuvás, nem a népszerűség, nem a másoknak megfelelni akarás, nem a nosztalgia volt a célja, hanem a saját elképzeléseinek megvalósítása. Nem a múltból akart megélni, hanem a "jövőből".
Hosszú évek után nyertek egy darab BL-t.....ezt nem is értem igazán, mit kellene, hogy jelentsen, hiszen a Barcelona ugyanezen hosszú évek után (alatt) simán kijátszotta önmagát ugyanebből a BL-ből. Persze mindenki eldöntheti melyik a komolyabb sportszakmai teljesítmény.
Természetesen ő is ember, egyszer el fog fáradni. Ha egészsége rendben lesz, tudni fogja, hogy mit kell tennie és mikor, de feltételezhető, hogy erre is felkészült már, ahogyan szakmailag is mindíg rendelkezik "B" vagy "C" opcióval is.
Azt se hagyjuk szó nélkül, hogy nyilván neki sem sikerül mindíg minden, képes mellényúlni, hibázni, mint bármelyik másik edző. Ő sem tévedhetetlen.

A klub bizony nem megpróbálta kidobni az eredetit, hanem egész egyszerűen hanyagul elvesztette. Elvesztette, kicsúszott a kezei közül vagy elfújta szél, egyszerűen nem tartották kézben a szakmai dolgokat.
Ha már hatékony, sikeres másolás is szóba került, akkor Barcelonában házon belül a ligára is támaszkodva, vajon miért nem sikerült önmagukat lemásolni?
Ugyanakkor semmi és senki sem állított akadályt a klub elé, hogy a racionalitás talaján szakmailag megújuljon, ha tetszik másolja önmagát, LE után. Minden adott volt akkoriban ehhez. Megfelelő gazdasági környezet és egy akkor még - megfelelő szakmai hozzányúlással - gördülékenyen megújítható, de már generációváltást igénylő csapat.

Csak másolni kellett volna ugyanott, ahol az eredetit létrehozták, ahol ez az eredeti minden korábbinál nagyobb anyagi bevételt generált.

Az csak a sors fintora, hogy Guardiola is ugyanakkor kezdte (ok, 1 évvel korábban talán) az építkezést a Citynél, amikor Barcelonában a vakolat komolyabb hullása jelezte, hogy beavatkozásra van szükség.
Érdekes párhuzam, teljesen ellentétes irányú mozgással. Ma pedig rá lehet pillantani mindkét építményre, ami önmagáért beszél és semmilyen egyéb kommentárt nem is igényel. Illetve de, dehogynem :

Amíg elő nem kerül az eredeti, addig szerény véleményem szerint nem kevés Barca szurkolónak lehetne olyan játékkal a pályán átmenetileg örömet okozni, ami csak egy kicsit is, de hasonlít az "eredeti másolatának" nevezett, másolatához.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.19. 22:10:49

Troym írta:
2023.05.19. 21:08:35
Ez minden edzőre igaz, itt 3-4 év és kikészülsz Barcelonában.
Guardiola minden idők legsikeresebb itteni edzője 4 év, 14 kupa .
LE 3 év 9 kupa után
Valverde 2,5év 4 arany után.
5 évet Rijkaard kapott 5 aranyat hozott.

5 éven túl meg egyedül Cruyff bírta, de szerintem őt nagyon nehezen merte bárki kritizálni, sőt állítom a szívrohama nélkül még sok évig nyomta volna, ő lehetett volna az itteni SAF.

Mindet felemésztette a rendszer, itt edző nem bírja tovább. Andris, röhögni vagy sírni fogsz, de talán pont Laporta az, aki miatt Xavi talán maradhat hosszabb távon, az első elnöksége alatt is 2 edzője volt és Rijkaard 2 évnyi teljes sikertelenség után nem kapott új szerződést, de nem lett elküldve év közben. Most Koeman esetén szerintem muszáj volt meglépnie az elküldést, annyira mérgező volt addigra a hangulat, de Xavi esetén inkább edzői oldalon fogja azt mondani Xaxi max 3 év múlva, hogy hócipője tele van a közeggel.

Pep szerintem 55 éves koráig fogja nyomni klub élén, aztán átnyargal válogatotthoz. Legalábbis anno ezt mondta. (mondjuk olyat is mondott, hogy nyugdíj körül visszatér Barcelonába utánpótlás edzőnek)
Teljesen kizártnak tartom, hogy őt kielégítené a válogatott dolog. :? annyira keveset edzenek együtt, annyira szakmailag értékelhetetlen az egész, hogy szerintem egész évben belepusztulna, hogy nem adhatja át a gondolatait, és hogy nem láthatná minden héten a fejlődést új embereken, új formációkon, vagy akár csak a meglévő csapaton.

Valahogy muszáj visszahozni a klubhoz, mert szerintem övé a jövő (is). Annyira zseniálisnak és innovatívnak tűnik mindenki máshoz képest, hogy nehéz elképzelni, hogy egyszer csak elfogyna vagy "kimenne a divatból".

Én nagyon remélem, hogy visszajön még edzőnek az első csapathoz is majd. Én azt is elfogadnám, hogy Xavival váltják egymást, mindketten pár évet nyomják az elsőnél, aztán párat a B-nél vagy vmelyik korosztályosnál... cserélgetik egymást és a felelősséget, nyomást. Persze mindez csak akkor, ha Xavi beválik hosszabb távon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.19. 21:08:35

Ez minden edzőre igaz, itt 3-4 év és kikészülsz Barcelonában.
Guardiola minden idők legsikeresebb itteni edzője 4 év, 14 kupa .
LE 3 év 9 kupa után
Valverde 2,5év 4 arany után.
5 évet Rijkaard kapott 5 aranyat hozott.

5 éven túl meg egyedül Cruyff bírta, de szerintem őt nagyon nehezen merte bárki kritizálni, sőt állítom a szívrohama nélkül még sok évig nyomta volna, ő lehetett volna az itteni SAF.

Mindet felemésztette a rendszer, itt edző nem bírja tovább. Andris, röhögni vagy sírni fogsz, de talán pont Laporta az, aki miatt Xavi talán maradhat hosszabb távon, az első elnöksége alatt is 2 edzője volt és Rijkaard 2 évnyi teljes sikertelenség után nem kapott új szerződést, de nem lett elküldve év közben. Most Koeman esetén szerintem muszáj volt meglépnie az elküldést, annyira mérgező volt addigra a hangulat, de Xavi esetén inkább edzői oldalon fogja azt mondani Xaxi max 3 év múlva, hogy hócipője tele van a közeggel.

Pep szerintem 55 éves koráig fogja nyomni klub élén, aztán átnyargal válogatotthoz. Legalábbis anno ezt mondta. (mondjuk olyat is mondott, hogy nyugdíj körül visszatér Barcelonába utánpótlás edzőnek)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.19. 20:20:42

Andrishoz kapcsolódóan itt egy elemzés a city-real meccsről,benne Pep szerepéről is.
https://telex.hu/sport/2023/05/18/manch ... -elemzes
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.05.19. 19:06:07

Andris írta:
2023.05.19. 17:38:32
de a lényeg, hogy így kimondva/leírva ez szörnyűen (igaznak) hangzik.
A gond az, hogy nem akar ő ide visszajönni... A Citynél tovább maradt, mint 4 év tehát mondhatjuk azt, hogy a barcelonai közeg megette...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.19. 17:38:32

Ferran Correas (Diario Sport): "The best coach in the world is a Culé, a member of Barça and spent many more years coaching another team is the biggest failure of Barça."

Ezt olvastam nemrég valahol. Nem tudom, hogy valóban elhangzott-e, vagy leírta ez a valaki, de a lényeg, hogy így kimondva/leírva ez szörnyűen (igaznak) hangzik.

Csak aki nem követi Guardiola mindenkori csapatát heti szinten, az nem ért vele egyet szerintem, hogy ez az ember a 21. század legjobb edzője, de olyan különbséggel a többi dobogóshoz képest, hogy azokat megnevezni sem érdemes, legyenek bárkik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.23. 20:16:57

A gólt itt is Busi labda eladásából kaptuk :twisted:
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.23. 20:09:19

csababarca írta:
2021.09.23. 19:50:41
MatyiG írta:
2021.09.23. 19:39:05

Hogy tudta bárki is alibijátékosnak nevezni Xavit amúgy? #-o
lenne egy ilyen emberünk ma a kp-n, vagy csak fele ennyit tudna a fociról....
Nekem ezért is a kelleténél nagyobb tüske az Arthur-sztori. Stílusra nagyon Xavi volt a csávó, én mindig vártam, hogy mikor indul be.
Nagy kár érte, ahogy nézem a Juventus-nál se váltja meg a világot és a válogatottból is kiszorult már.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.23. 20:00:44

MatyiG írta:
2021.09.23. 19:39:05
https://www.youtube.com/watch?v=CJdEqIapHRM

Hogy tudta bárki is alibijátékosnak nevezni Xavit amúgy? #-o
Szép cicázás, de hiába vártam, hogy elkezdődjön az éles meccs. :D

Puyol kemény néha jobb szélsőben. :twisted:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.23. 19:50:41

MatyiG írta:
2021.09.23. 19:39:05

Hogy tudta bárki is alibijátékosnak nevezni Xavit amúgy? #-o
sokaknál ez jelen időben is így van.
nagyon nagy zsugás volt.
lenne egy ilyen emberünk ma a kp-n, vagy csak fele ennyit tudna a fociról....
elképesztő trió volt ez a Xavi-Ini-Messi hármas.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.09.23. 19:39:05

https://www.youtube.com/watch?v=CJdEqIapHRM

Hogy tudta bárki is alibijátékosnak nevezni Xavit amúgy? #-o
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.08.15. 23:28:50

Nero. írta:
2020.08.15. 22:58:43
LG írta:
2020.08.15. 22:56:38
Azért ezek a BL-zakók most már neki is egyre kínosabbak. És nem is top csapatok ellen vérzik el, hanem full underdogok ellen.
Ja, csak őt általában a saját játékosai végzik ki. A helyzetek mindig megvannak. Ma is Sterling, hogy tudta azt kihagyni?

De jah, mióta elment innen azóta igen gyenge a mérlege. A Citynél már el tapsolt egy ezrest (millió euró) de még a bajnoki címek se jönnek úgy.
Azért Németország meg Spanyolország nem ugyanaz, mint Anglia. Németben csak magadat tudod megvenri, ha a Bayern edzője vagy, spanyolban csak a Realt kell lehagynod. Angliában meg van 6+2 nagy csapat és a többi is megszorítja a töködet, ha nem figyelsz. Egyszerűen nem működik a rövidpasszos foci, megvan az ellenszere. Amit ő akar, az már divatjamúlt, bár nem nézek City meccseket. De ez volt a Bayernjével is a BL-ben, és ez a baja a Citynek is. A fszi nem tud megújulni. Ugyanolyan egysíkú, mint Moruinho. A Barcától a lehető legjobbkor lépett le. Szerintem elmondhatjuk kis túlzással, hogy kifejezetten az ő tiki-takája élt négy évet, azóta is csak azt kergeti, álmodozva. Amúgy a Lyontól kiesni 3 góllal az van annyira szánalmas, mint a szuper tegnapi produkciónk. Kínos.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.15. 22:58:43

LG írta:
2020.08.15. 22:56:38
Azért ezek a BL-zakók most már neki is egyre kínosabbak. És nem is top csapatok ellen vérzik el, hanem full underdogok ellen.
Ja, csak őt általában a saját játékosai végzik ki. A helyzetek mindig megvannak. Ma is Sterling, hogy tudta azt kihagyni?

De jah, mióta elment innen azóta igen gyenge a mérlege. A Citynél már el tapsolt egy ezrest (millió euró) de még a bajnoki címek se jönnek úgy.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.15. 22:56:38

Azért ezek a BL-zakók most már neki is egyre kínosabbak. És nem is top csapatok ellen vérzik el, hanem full underdogok ellen.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.06. 09:24:38

Soha nem jön vissza Barcelonába vezető edzőnek. Egyébként gratulálok neki, hogy Fodenből ilyen fiatalon klasszist nevelt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.06. 16:53:55

Az édesanyja elhunyt koronavírusban. 82 éves volt, más betegségéről nem találni infót.

Nyugodjék békében!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.14. 20:54:22

Ahol nem kellett építkeznie, megbukott. :lol:

Végül is csak kitette a csapatból Decót, Dinhót, felhozta Busit, Pedrót, visszahozta Piquét. Ez mind csak a véletlen része.

Teljesen evidens volt, hogy ezek a döntések be fognak jönni.

Nem beszélve arról, hogy egy olyan csapatot vett át, ami 67 pontot szerzett a bajnokságban, de beleült a jóba, épp ott, épp akkor voltak jó játékosok, ő meg egy báb volt. Előtte egy szezonnal nem volt ott Xavi, Ini, Messi, ők is ugye 2008-ban érkeztek. Ja, nem.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.01.14. 20:43:19

csababarca írta:
MQuCsabi írta:

Én az ilyen beszélgetésekbe nem megyek bele sohadirekt, szóval ezt el tudja nekem valaki magyarázni, hogy mit jelenthetett?
az hogy nem nyert bl-t a bayernnel meg a cityvel.
ennyi van mögötte.
Pedig a Bayern - nel fele annyit nem kellett epitkeznie, mint anno a Barcanal.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.14. 14:18:47

MQuCsabi írta:

Én az ilyen beszélgetésekbe nem megyek bele sohadirekt, szóval ezt el tudja nekem valaki magyarázni, hogy mit jelenthetett?
az hogy nem nyert bl-t a bayernnel meg a cityvel.
ennyi van mögötte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.14. 14:12:19

Elvileg a 2020-21-es szezon végéig szól a szerződése.

Egyébként valaki segítsen nekem megfejteni. Ma beszéltem az edzőkérdés kapcsán egy barátommal, persze Pep is felmerült.
Ő nem tartja sokra Pep-et, mert ,ahol építkeznie kellett volna, ott megbukott.

Én az ilyen beszélgetésekbe nem megyek bele sohadirekt, szóval ezt el tudja nekem valaki magyarázni, hogy mit jelenthetett?
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.12.17. 06:57:27

Meddig van a Citynél szerződése?
Simán kinézem belőle, hogy utána elmegy Párizsba, főleg ha idén sem nyernek BL-t.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.12.06. 10:32:55

Andris írta:Sziasztok! Kicsit off, de úgy döntöttem, inkább ide mint az offtopicba.

Szerintetek mi a legjobb magyar nyelven is kapható könyv, ami Pepről, a játékáról, a Cruyff örökségről vagy ilyesmiről szól? Van pár ha jól láttam.
Szia! Jonathan Wilson róla és a Mourinhoval való rivalizálásáról szóló könyve frissen jelent meg magyarul, én most ezzel szemezek. A szerzőtől még bevallom nem olvastam könyvet, de egyöntetűen az egyik legkiválóbb írónak tartják focis berkekben.

https://www.szukits.hu/labdarugas/6912- ... 06913.html" target="_blank
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2019.12.06. 09:50:14

Sziasztok! Kicsit off, de úgy döntöttem, inkább ide mint az offtopicba.

Szerintetek mi a legjobb magyar nyelven is kapható könyv, ami Pepről, a játékáról, a Cruyff örökségről vagy ilyesmiről szól? Van pár ha jól láttam.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.11.13. 12:36:36

Hatalmas forma ez a Klopp is, látszik hogy mennyire tiszeli Pepet. :D :mrgreen:
https://twitter.com/i/status/1194034819350630401" target="_blank
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.11.07. 20:22:52

https://index.hu/sport/futball/2019/11/ ... alledzoje/" target="_blank
Két igazi edző legenda, mindkettő világklasszis a szakmájában. =D> Kár hogy hozzájuk hasonló sem kerülhet a mostani barca kispadjára. :roll:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Válasz küldése