Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.07.16. 11:09:58

Egyetértek zsoltfree-vel. Nézzük szétbontva emberenként kikkel veszett össze:
1./ Johan C. mind játékosként, mind edzőként egy ikon, nem véletlen, hogy mindenki elmondja, hogy a jelenlegi szisztéma alapjaitő rakta le. 20 éve volt edző, azért ez nem akármi. Laporta tiszteletbeli elnöknek nevezte ki, ami nem jár pénzzel, ez egy elismerés egy főhajtás volt a Klub részéről a munkássága előtt. Jött Rosell és a holland kénytelen volt a titkárságon leadni a plecsnit. Hát ennél nagyobb szembeköpést nehéz elképzelni. Itt jött az első repedés a "több, mint egy klub" szlogenen.

2./ Amit ugye Laporta talált ki, az ő elnökségét fémjelezte. Visszautalt vele a Franco korszakra, ahol az ellenálló Katalónia a sporton keresztül vette fel a kesztyűt az állami pénzen összevásárolt madridi fehérekkel szemben. Utalt vele az Unicefre, arra az egyedi és rendkívül emberséges gesztusra, ahol egy egyedülállóan reklámnélküli mezre feltettek egy lógót, aminek hordásáért a Barcelona fizet a segélyszervezetnek.
Laporta emelt minket ki. Előtte egyszer sikerült a BEK győzelem, de hol voltunk a Madridhoz képest. Trófeák tekintetében egyedül a spanyol kupában álltuk a versenyt. Pénzügyileg rendbetette a Klubot, csökkentette a játékosok béreit, új korszakos csapatot épített, először Rijkarddal, majd bátra és ügyesen nyúlt Pephez. A végén tán túl sok sangriát ivott, több anyagilag érthetetlen igazolást csinált, de a sikerek fényében belefért.Rosell megvádolta a Klub eladósításával, könyvelési csalással. Mégse lett belőle rendőrségi ügy, mért?

3./Pepről csak annyit, hogy egy átalakított kerettel, melynek a magja nem változott, egy szétesett csapattal csodát művelt és akkora trófea hamozásra kezdett, amit top klub nem művelt európában soha. Mindezt hihetetlen eleganciával és szerénységgel. Nem vette fel a kesztyűt Mourinhoval sem (csak a végén) és még ő intette meg Rosellt, hogy ne dobálja a sarat vissza.

Csak bízni tudok benne, hogy Laporta visszatér és hozza Pepet is. Most is jó csapatunk van még, de a cél jövőre nem a Bl megnyerése lesz, hanem az elődöntő. Remélem tévedek.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.16. 11:05:04

Mondjuk annyira ismerhetjük Pepet hogy ő nyilatkozatokban nagyjából soha nem foglalkozott senkivel, bármennyire is ingerelték. Sem bírókról, sem Mourinhoról, sem Perezről. Ez a nyilatkozata viszont egészen egyedi. Erre biztosan alapos oka volt...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.16. 10:22:29

Undorító és gusztustalan ez a sárdobálás Pep és Rosell között. De akár vehetjük nagyban is a dolgot, hiszen a Barcelona vezetősége nemcsak Rosellből áll, ilyen dolog mögött több személy is állhat, mindenesetre elszomorító, hogy ilyen dolgok történnek. Ez nem igazán jellemzi a klubot, és jó lenne, ha ezután se lenne balhé, mert csakis a csapat látja kárát.
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.16. 10:22:19

Nem tudom hova kellene írni, de talán ez az aktuális topic.

Nekem elég furcsa ez a Barcelona az ilyen szrkavarások miatt. Egy részről hirdetjük, hogy több vagyunk mint egy klub, és UNICEF-ezünk, nagyjából minden szimpatikus, de a háttérben olyan szrkavarások derülnek ki, olyan ellentétek, hogy az még az elfogult drukkereknek sem szimpatikus. Most Rossel-Pep párharc van, előtte Rossel-Laporta. Meg lehetne említeni itt az Eto-s Ibrás, Valdes-es, Touré-s nyilatkozatokat, ellentéteket is.

Ezekről az emberektől már hangzottak el pro kontra nyilatkozatok. Az ember kinek adjon igazat? Vegyük azt hogy nem vagyunk elfogultak, és alapból kizárjuk az újságok találgatásait, továbbá kizárjuk a nyilatkozatokból kivágott részleteket is. Ha ez meg van akkor is kapunk 2 totál ellentétes állítást. Akik nem vesznek részt a klub mindennapi életében és nem ismerik mind a két felet, azokon kívül mindenki csak találgathat. (még ha például a Valdes-t ismered is személyesen, akkor sem tudsz ésszerűen mérlegelni, ha nem ismered a másik fél álláspontját)

Konkrétan emlékszem a Laoprta-Rossel vádaskodásra a pénzekkel kapcsolatban. Egy Laportára hogy tudna egy Barca drukker haragudni, azok után amilyen korszakot hozott a klub történelmébe? Előtte még csak bajnok esélyesnek sem tartottam magunkat, nem hogy BL-esélyesnek. Ilyen Reiziger és Rochemback féle alibi játékosokkal volt tömve a klub, akik közül soha nem vált be senki, de horror összegeket kerestek, padon. Victor Valdest majdnem minden Barcás szidja, de előtte nem volt egy éppkézláb kapusa a Barcának. A lényeg: Laporta a Dinho féle Barcával vissza rakta őket Spanyolország és Európa tetejére, ahol még mindig ott vannak, mert ezt a kettőt bármelyik évben jól eséllyel megnyerhetik. A saját nevelés rendszert elképzelhetetlen szintre növelte, és ahogyan addig olvastam a klub anyagi helyzetét is jócskán feljavította. Jöttek a trófeák, mind csapat, mind egyéni szinten. Az egész spanyol válogatott belőlünk szerezte a 2 EB és 1 VB címét. Emlékszem olvastam olyanról, hogy a Laporta féle vezetőség például nem is kapott fizetést, hanem valamennyit közösen még be is raktak a kasszába. A foci nem a klubvezetésről szól okés, de azért szimpatikus tud lenni egy ilyen politika.

Erre jött egy új elnök (Laporta egykori elnökségi tagja), és az eddigi hőst azonnal bemocskolta. Rossel is hozta a címeket, és itt is meg volt a siker és a jó játék. Elsőre talán azt mondanám hogy Rossel kezdett vádaskodni, de ha tényleg ez volt akkor miért nem lett komoly következménye Laportára nézve? Ha valaki állít valamit, főleg ilyen pénzügyekkel kapcsolatban, akkor azért a mérlegekben ezeket lehet bizonyítani. Ha tényleg igaza van Rosselnek, akkor miért nincs ebből jogi következménye a Laportának? Lehet mert csak vádaskodás és bemocskolás volt az egész? Ugye ha a sajtón átnyomunk egy ilyen vádat, akkor az emberek X%-ban csak az marad meg hogy a Laporta egy csaló, sikkasztó. Persze van akik ilyet csak jogerős ítélet után könyvelnek el magukban, de azért a többség nem ennyire megfontolt.

A mostani Pep-Rossel vitában is miért haragudjon egy Barcás egy Guardiolára? Ez az ember edzősködése alatt annyi trófeát szerzet, hogy ezt még egyszer ennyi idő alatt senki nem fogja elérni, de másik klubban sem. Valamelyik fél nagyon undorító. Itt elsőre Pep-nek adnék igazat, de viszont azért neki is lehet egy stílusa, ha egy Eto, Ibra, Toure hármassal elég furcsán viselkedett.

Nyilatkozhat bárki bármit, de ezek nekem nem bejövős dolgok....
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.16. 09:44:13

ebben van valami, mert ha csak elfáradt, akkor nem mondja, hogy soha nem tér vissza Barcelonába... egy ekkora Barca ikonnak az élete álmának kéne lennie, hogy BArcelonában ő legyen az "Alex Ferguson"!!! DE! valami történt, ami miatt azt mondta, soha! a valami valószínű Sandro Rossel!
Pep Laporta "embere" volt, Rossel viszont nem merte megtenni, hogy a siker edző ellen kampányol, de valószínű Pep nem érezte azt az elismerést, szeretetet, bizalmat, stb., mint Laportával. emiatt mehetett el. az meg, hogy ő elment 1 évre pihenni, mert elfáradt... nos, anno Rijkardal is ugyanez volt. ez valószínű a szerződésükben ki van/volt kötve, hogy nem vállalhatnak munkát 1 évig máshol... a lényeg: Pep soha nem fog visszajönni, amíg Rossel itt van. max. ha Laporta visszatér és visszacsábítja!!! akkor viszont elég nagy a valószínűsége!!! de sztem csak akkor....
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.07.16. 08:41:16

nem véletlenül mondja Rosell:......... ne legyenek Guardiola melletti és ellenző klubok.... ez sajnos törvényszerű! én(igaz sohasem voltam a rajongója) elismerem a sikereinkben a szerepét, de érzelmileg nem tudok mellé állni. a döntő momentum az volt, hogy elhagyta a (hőn szeretett?!) klubját! már azt sem tudtam (érzelmileg) tolerálni, mostanában pedig ahogy kiderül amit sejteni lehetett: nem holmi fáradtságról volt szó!!! hanem egy masszív belső ellentétről nos nálam így sem ok. Rosell azt mondja hazudott. abban amiről most vitáznak nem tudom így van e? de hogy anno a távozásával kapcsolatban hazudott az számomra evidens.egyébként az érzelmeket azért meg lehet támogatni jó néhány olyan ész érvel, illetve tény-morzsával ami ezt igazolja: ő egyértelműen Laporta embere volt, ahogy kialakult a Rosell- Laporta balhé majdhogynem kezelhetetlen helyzetbe került! ő ugyanis (akkor még) maradt tehát tette amit láttunk, egy éves hosszabbítgatások, aztán pedig a megpattanás. van itt még egy érdekes dolog: néhányan azt mondják Guardiola miatt majd nézi a Bayern meccseit és szurkolnak neki??!! az valószínű hogy én is gyakrabban nézem majd a meccseiket de NEM NEKI fogok szurkolni és főleg nem egy Bayernnek akik számomra ugyanolyan érzelmi töltésű ellenfelek mint a Madrid. ennyire nem vagyunk egyformák......
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.07.16. 08:12:05

culinho írta:Inkább hiszek Pepnek, mint Rosellnek. Nyílván G se tökéletes, de őszinte palinak tűnt. Homályos volt a nyilatkozata, én se értem mért volt rá szükség. Persze tuti volt benne tüske, amiből az jön le, hogy tán maradt volna, csak nem teljesítették a kívánságait.

Azt vetette a vezetés szemére, hogy ősszel nem hagyták békén. Erre az elnök, hogy nézzék meg a jgyk-ket. És abból mi derülne ki? Feltételezem telefonon keresték, hogy adjon tanácsot, nem igazgatósági ülésre rendelték be.

Mindenesetre elöbb Laporta (aki bár néha bűn rossszúl igazolt, de kihúzta a Klubbot a sz..ból mind sportszakmailag, mint anyagilag), aztán a holland Ikon, most pedig a sikeredző. Ez túl sok nekem, hogy ártatlan legyen az elnök.
Én ezekhez még hozzávenném azt, h nemrég még lenyilatkozta a Tito jobb edző, mint Pep dolgot (v vmi ilyen olvasata volt) , most meg a klubtörténet legjobb edzője. Akkor nem számított, mert nem volt ez az ügy, most meg szebb színben kell feltűntetni a kapcsolatukat, legalábbis az övét Pep felé...

Plusz azért Johan-nak is odatolt egyet a ne legyen már megint két pártra szakadás, mint nála.

Persze ezek a sorok között olvasások, így mindenkinek szubjektív, h mit gondol a dolgokról. Nekem pozitív előítéletem van Cruyff, Pep, Laporta kapcsán és negatív Rosell-lel szemben, így ezért lát(hat)ok ilyet bele.

Valószínűleg az igazat sosem tudjuk meg, csak találgathatunk a saját szánk íze szerint.

Mindenesetre az a tuti, h nem kellene ezt folytatni. Eddig elég szépen megoldottuk, h ne a sajtón keresztül menjen ez a szájkarate, kár volt elkezdeni...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.16. 08:09:17

Rosselben én sem bízom, egyáltalán nem, ennek ellenére nem kell a feszültséget kelteni. Sem Pepnek, sem pedig Johannak...
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.07.16. 07:47:02

Inkább hiszek Pepnek, mint Rosellnek. Nyílván G se tökéletes, de őszinte palinak tűnt. Homályos volt a nyilatkozata, én se értem mért volt rá szükség. Persze tuti volt benne tüske, amiből az jön le, hogy tán maradt volna, csak nem teljesítették a kívánságait.

Azt vetette a vezetés szemére, hogy ősszel nem hagyták békén. Erre az elnök, hogy nézzék meg a jgyk-ket. És abból mi derülne ki? Feltételezem telefonon keresték, hogy adjon tanácsot, nem igazgatósági ülésre rendelték be.

Mindenesetre elöbb Laporta (aki bár néha bűn rossszúl igazolt, de kihúzta a Klubbot a sz..ból mind sportszakmailag, mint anyagilag), aztán a holland Ikon, most pedig a sikeredző. Ez túl sok nekem, hogy ártatlan legyen az elnök.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.16. 07:28:47

MQuC írta:Nem értem ezt az egész nyilatkozatot PEP részéről. Vagy valaki nagyon elrontott valamit és megint megy a sz*rkavarás, vagy Pepben van valami hatalmas tüske, de ezt konkrétan ebből nem lehetett megtudni.
Több, mint egy éve elment, új csapata van, nyugodtan befoghatná a száját és koncentrálhatna a német tanulásra.

Nem volt annyira szép a menyasszony, mint sokan azt itt gondolják. De Pepet bántani itt főben járó bűn, ugye.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.16. 06:53:07

Nem értem ezt az egész nyilatkozatot PEP részéről. Vagy valaki nagyon elrontott valamit és megint megy a sz*rkavarás, vagy Pepben van valami hatalmas tüske, de ezt konkrétan ebből nem lehetett megtudni.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.12. 18:01:57

mondjuk azt én sem teljesen értem,hogy Tito betegségét hogyan használták fel Pep ellen.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.07.12. 16:05:19

Elég zavaros Pep szemrehányása Rosell irányába. Gyakorlatilag semmi konkrétum. Ráadásul az ujságirók is bekavarnak sokszor. De hogy nem tudta Titót csak egyszer meglátogatni, mert nem hagyták az - felfohatatlan. Talán örséget állitottak a szobája elé.
Fecó
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.07.12. 15:29:13

Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.26. 19:13:19

Tartok tőle, hogy miatta meg fogok nézni egy két Bayern meccset és még a végén szorítani is fogok értük, persze minimális keretek között. :D

Eddig is meg voltam győződve róla egyébként, hogy a sikerek fő letéteményese Pep volt és másodsorban az, hogy egy kivételes generációval rendelkezünk. Ezt a bajoroknál igazolhatja, szurkolok neki!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.06.26. 19:05:40

Pep megtartotta első edzését a Bayern trénereként:

http://www.youtube.com/watch?v=-IOW2cfk ... dded#at=66

A sírás kerülget ahogy ezt nézem, ki is nyomtam 20 mp után.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.06.24. 21:50:41

Szívfacsaró látni őt más csapat vezetőjeként, és őszintén sajnálom, hogy ilyen hamar eljött ez a pillanat (fene gondolta volna ezt akkor amikor a Wembleyben meglett a 4. nagy fülű serleg) !
Remélem bebizonyítja, amit minden épeszű ember lát, hogy kivételes képességű vezetőedző, és persze azt, hogy ezt nem a mi sikereink rovására teszi.. Moltes Gracies Pep :!:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.24. 15:28:24

Én nem hiszem, hogy Rosell keze lenne benne. Nem nagyon maradnak az edzők 3-4 évnél többet egy csapatnál, néhány kivételtől eltekintve. Rendben, nála kicsit más a helyzet, mert a szíve is gránátvörös-kék, de felépített egy csapatot, mindent megnyert velük, sikereket ért el az utánpótlással is, szerintem érthető, hogy váltani akart. Laporta regnálása alatt is csupán mindig egy évet hosszabbított. Lehet, hogy nem voltak puszipajtások Sanyival, de nem hiszem, hogy ez vette volna rá a váltásra.
Ez mondjuk sosem derül már ki, legalábbis nem olyan típusú embernek ismerhettük meg Pep-et, hogy utólag kezd el beszólogatni, Rosell meg nem fogja maga alatt vágni a fát.
Forca Barca!!!!
Avatar
JB
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:13:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.24. 14:06:56

2016-ig ír alá a Bayern-hez, és abban az évben lesz a Barcánál új elnökválasztás! Hmmm... talán nem véletlen?!

Biztos vagyok benne hogy a mostani vezetőség miatt ment el,
amíg itt volt folyamatosan próbálta békíteni Rosell-t és Laportát,
gondolom beleunt.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.06.24. 13:49:52

gergo9 írta:Annyiszor hangoztatja hogy lezárta a barcelonai korszakát hogy még a végén elhiszem hogy tényleg volt valami gebasz rosselékkel.
emiatt érzem én is ezt :S az viszont nem vmi jó, bár Rosell sem lesz örökre elnök.

Számomra sem az fáj,h kellett neki a pihenés,és az új kihívás, hanem az,h a későbbiekben se akar visszatérni ide. Remélem meggondolja magát, és 5-6 év múlva visszatér. (és tudom,h akkor már többnyire egy teljesen más csapat lesz itt,de az utánpótlásunk remélhetőleg nem apad ki)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.06.24. 13:44:50

Annyiszor hangoztatja hogy lezárta a barcelonai korszakát hogy még a végén elhiszem hogy tényleg volt valami gebasz rosselékkel.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.24. 13:00:45

A legtöbbször elhangzott szavak: "Barca", "Barcelona". :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2013.06.24. 12:44:54

Azért vmilyen szinten mégiscsak rémálom ezt látni, nem is birom továbbnézni.

Tudom h nem számit, de soha nem fogom megbocsátani a jelenlegi vezetésnek, hogy sikerült elüldözni, mert hiszek abban, hogy Rosell-ék miatt lépett le.

Nem semmi, hogy németül válaszol a kérdésekre.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.06.24. 12:09:25

Most mutatják be a Bayernnél, az Eurosport élőben közvetíti, fordítanak is.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.17. 20:07:31

Lehet tudni, hogy mikor tartja az első sajtótájékoztatóját a BM vezetőedzőjeként? Vagy már megvolt, és nem figyeltem? Kíváncsi vagyok a terveire, változtatásokra stb :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése