Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.19. 18:09:35

BritishKnight írta:Utólag is boldog 42. születésnapot.
Még szerencse ,hogy olvassa a fórumot.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.01.19. 18:03:03

Utólag is boldog 42. születésnapot.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.19. 17:56:20

sjay írta:
miihii írta:...
Én konkrétan nem jelentettem ki, hogy ez is pénzéhes húzás volt, csupán arra próbáltam reflektálni, hogy azért itt sem kis gázsik mozognak, és az anyagi alap szinte ugyanolyan biztos lábakon nyugszik, mint a Chelsea-nél, ahol sokkal több kockázatot is vállalt volna, mert hiába fejlődik a Bundesliga is, a PL még mindig előrébb tart.
Én meg elsősorban nem is a tiédre reagálva írtam, hanem inkább mess2009-re, aki bedobta ezt a pénzéhes témát és erősen sugallta a post-ja, h így gondolja.

Én meg örülök neki, h visszatér, szurkolok neki és ennyi. Egyáltalán nem matekozok rajta, h hol mennyi kihívás lett volna, mert mindenben lehetne találni kivetnivalót, ha akar az ember. És amíg nem látok bele a fejébe, h miért döntött így vagy úgy, beleszólásom nincs, meg am sincs hozzá semmi közöm, de jogom sem bírálni akármi miatt. Felnőtt ember, aki tudja mit akar és azt is, h mit miért csinál. Ha meg annyira unatkoznék, h a kákán is csomót keresgessek, akkor inkább olvasom tovább a Trónok harcát, mint h azon filózzak, h miért nem vállalt be inkább egy akármilyen középcsapatot jelképes fizetésért, h legyen igazán kihívás meg ne tűnhessen pénzvezérelt húzásnak :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.01.19. 16:03:57

mess2009 írta:én soha nem ajnároztam Guardiolát de ha nehezen is végül becsültem, elhittem a személyisége és a szakmai kvalitásai hatását a barca sikereiben. de: nem vádoltam pénzéhséggel, nem mondtam azt sem hogy a pénz motiválta!! azt mondtam, hogy új kihívásokra, sikerekre és természetesen pénzre IS vágyott! ez utóbbi tulajdonképpen egyszerű tény: ha valaki a világ legjobb fizetését kapja, talán nem szarkazmus azt feltételezni, hogy nem otthon a szerződést olvasgatva jött rá , hogy ejnye?! itt ennyit fizetnek?! említetted a José-show-t, nem vitás ez komolyan sodorhatta a lelépés felé ezzel sincs semmi bajom. amit emberileg leginkább nehéz cáfolni az amit te is feszegetsz: ha meg volt győződve arról hogy itt már neki nem terem babér!!(ha már csak gátja vagyok a sikernek...?!) ez a gondolat engem is meggyőzött egészen addi amíg a hírt meg nem hallottam a visszatéréséről. leírtam nem ismétlem: briliáns döntés, tökéletesen előkészítve és végrehajtva. akkor hol a bibi? leírtam alább. valahogy elsikkadt egy név,FC: Barcelona.
kis túlzással ott tartunk, hogy azért lett a barca b edzője, hogy később ő kershessen a legtöbbet...persze, túlzok.
lényegében minden valamire való focista aki elmegy, mondjuk egy középcsapatból egy nagycsapatba pénzéhes?!
Bocsássuk meg Pepnek, hogy nyert 4 év alatt egy halom kupát, és a klubvezetők annyira tartják amennyire(sztem jogosan)...azt meg nem akarom elhinni, hogy mondjuk a Chelsea, Man.City, Psg trió(és az oroszokat vagy a válogatottakat nem is említettem) nem fizetett volna neki többet mint a Bayern, még ha ezzel ő a legjobban kereső is.Az csak hab a tortán , hogy ezek a klubbok a pénzügyi háttéren kívül, nem kecsegtetnek sok jóval.
amikor elment, sok csapat élén el tudtam volna képzelni csak a bayern padján nem, viszont utólag bele gondolva, nem is mehetne jobb helyre.
Az meg, hogy ő keres a legjobban?általában mindenben a legjobbak a legjobban keresők.nem véletlen a többesszám
Forca Barca
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.19. 15:43:42

B. Tamás írta:
mess2009 írta:..
Ez nem hit kérdése. Játékosként azért hagyta el a klubot, mert a saját elnöke vádolta valótlan dolgokkal, és engedett terjedni többek közt olyan pletykákat, hogy Van Gaal miatt hagyott ki két évet, és nem a sérülése miatt. Az az időszak teljes zűrzavar volt a klub életében, még Xavi, Puyol is gondolkodtak a váltáson, pedig ők is ízig-vérig imádják ezt a klubot. Csak ők fiatalok voltak, még tudtak várni. Pepnek már nem volt mire, és nem volt ideje.

Edzőként pedig a pénzéhségre gondolni eléggé poénos. Mikor a B csapat után az első csapat edzője lett, az első évben ugyanazokkal a kondíciókkal triplázott a csapattal, mint amilyen volt neki a B-nél. Pep egy folyamatosan kételkedő személyiség, minden egyes döntését 20-szor átgondolja, hogy jól tette-e azt, amit tett. Ez már önmagában rendkívül fárasztó, ehhez hozzájött a José-show, és a természet törvényszerűsége: hogy minél többet nyer egy játékos, annál kevésbé hajszolja a következő trófeát. Ráadásul ha tényleg a pénz számít, ami abszurd, akkor a Chelsea-hez ír alá, akár már Di Matteo kirúgása után.

Egy szurkoló számára elhagyni a Barçát nyilvánvalóan érthetetlen dolog, de ebben a klubban egy BL-döntő elveszítése is órási csalódás, pláne, ha az edző egy olyan személy, aki gyerekkora óta imádja a klubot. Ez szenvedés, mert ha látod veszíteni azt, akit imádsz, attól szenvedsz.

Szvsz ezért is kötött három éves szerződést a Bayernnel. Csodálja, tiszteli, de nem szereti, nem fűzi érzelmi kötelék a Münchenhez. Így a vereséget is "könnyebben" fel tudja majd dolgozni, még akkor is, ha a világ elitjében versenyző egyének nem arról híresek, hogy könnyen viselik, hiszen épp azért jutottak el oda, mert makacsul ragaszkodnak a győzelemhez, és képesek mindent megtenni érte.
én soha nem ajnároztam Guardiolát de ha nehezen is végül becsültem, elhittem a személyisége és a szakmai kvalitásai hatását a barca sikereiben. de: nem vádoltam pénzéhséggel, nem mondtam azt sem hogy a pénz motiválta!! azt mondtam, hogy új kihívásokra, sikerekre és természetesen pénzre IS vágyott! ez utóbbi tulajdonképpen egyszerű tény: ha valaki a világ legjobb fizetését kapja, talán nem szarkazmus azt feltételezni, hogy nem otthon a szerződést olvasgatva jött rá , hogy ejnye?! itt ennyit fizetnek?! említetted a José-show-t, nem vitás ez komolyan sodorhatta a lelépés felé ezzel sincs semmi bajom. amit emberileg leginkább nehéz cáfolni az amit te is feszegetsz: ha meg volt győződve arról hogy itt már neki nem terem babér!!(ha már csak gátja vagyok a sikernek...?!) ez a gondolat engem is meggyőzött egészen addi amíg a hírt meg nem hallottam a visszatéréséről. leírtam nem ismétlem: briliáns döntés, tökéletesen előkészítve és végrehajtva. akkor hol a bibi? leírtam alább. valahogy elsikkadt egy név,FC: Barcelona.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.01.19. 14:38:27

miihii írta:...
Én konkrétan nem jelentettem ki, hogy ez is pénzéhes húzás volt, csupán arra próbáltam reflektálni, hogy azért itt sem kis gázsik mozognak, és az anyagi alap szinte ugyanolyan biztos lábakon nyugszik, mint a Chelsea-nél, ahol sokkal több kockázatot is vállalt volna, mert hiába fejlődik a Bundesliga is, a PL még mindig előrébb tart.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.19. 14:30:13

Ha ebből a Bayern-es dologból a pénzügyi témára koncentrálunk, akkor előtte picit gondolkodjunk. Pillanatnyilag kb a világ legjobban keresett edzője, sorban álltak érte a klubok. Az esélyesnek nevezhető nagyok valszeg nem egy doboz tiktakot ígértek neki, így lényegében mindenképpen nagy lóvét szakít. Így tulajdonképpen tökmindegy hova megy, akkor is lehetne vádolni a pénzéhséggel, mert jó szerződést írhat alá. Viszont ez szerintem nem úgy működik, h aki sok pénzért ír alá, az pénzéhségből teszi, mivel tényleg csak ilyen opciója volt, az tuti. Azt is kétlem, h azért jött vissza edzősködni, mert a pénzszag nem hagyta nyugodni... És tényleg, ha már itt tartunk, a Cselszkij kb elment volna a csillagos égig is, mivel asszem évi 22 millánál járt az ajánlat. Ez lehetett volna pénzorientált döntés, főleg ha mondjuk feltornássza 25-re is. Ráadásul kap egy egész erős keretet, meg egy kis anyagi biztonságot Abra révén, ráadásul az idei szezon után (bár még közel sincs vége, de...) annyira nem sokat kellene mutatnia, h előrelépést produkáljon. A BL-ben főleg. És ha a bajnokságban megszorongatja a MU-City párost a végéig, az már egy kisebb lépés, uh pozitívnak mondható a munkája. Aztán még alakít a kereten, talán még előrébb lép vagy elvegetál pár évig, amíg Abra engedi és közben számolgatja a gurigákat.

De nem ezt tette...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.01.19. 13:27:38

Sanama írta:Nyilván nem első szempont volt a pénz, de akkor is, egy ilyen szerződésnél ezt megemlíteni azért vicces. :)

Azt nagyon el tudom képzelni, hogy 3évet lehúz a Bayernben, aztán Fergie után megy a MU-ba, bár kérdéses, hogy Mou megy-e oda vagy sem.
Szerintem ez a pénzes feltételezés, miszerint nem az volt a legfontosabb, addig felelőtlen kijelentés, míg nem tudjuk pontosan a szerződése részleteit. Simán el tudom képzelni, hogy ez a gazdasági struktúrájában tökéletes Bayern legalább annyi pénzt ki tudott csengetni, mint a Chelsea - PSG duó, pláne ha megnézzük azt, hogy Martinezért is zsebből kicsaptak 40 milliót. Szóval igen, szerintem felesleges még azon vacillálni, hogy Pep akarata túlnőtt a pénzen.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.19. 13:20:05

Nyilván nem első szempont volt a pénz, de akkor is, egy ilyen szerződésnél ezt megemlíteni azért vicces. :)

Azt nagyon el tudom képzelni, hogy 3évet lehúz a Bayernben, aztán Fergie után megy a MU-ba, bár kérdéses, hogy Mou megy-e oda vagy sem.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.01.19. 13:03:56

mess2009 írta:..
Ez nem hit kérdése. Játékosként azért hagyta el a klubot, mert a saját elnöke vádolta valótlan dolgokkal, és engedett terjedni többek közt olyan pletykákat, hogy Van Gaal miatt hagyott ki két évet, és nem a sérülése miatt. Az az időszak teljes zűrzavar volt a klub életében, még Xavi, Puyol is gondolkodtak a váltáson, pedig ők is ízig-vérig imádják ezt a klubot. Csak ők fiatalok voltak, még tudtak várni. Pepnek már nem volt mire, és nem volt ideje.

Edzőként pedig a pénzéhségre gondolni eléggé poénos. Mikor a B csapat után az első csapat edzője lett, az első évben ugyanazokkal a kondíciókkal triplázott a csapattal, mint amilyen volt neki a B-nél. Pep egy folyamatosan kételkedő személyiség, minden egyes döntését 20-szor átgondolja, hogy jól tette-e azt, amit tett. Ez már önmagában rendkívül fárasztó, ehhez hozzájött a José-show, és a természet törvényszerűsége: hogy minél többet nyer egy játékos, annál kevésbé hajszolja a következő trófeát. Ráadásul ha tényleg a pénz számít, ami abszurd, akkor a Chelsea-hez ír alá, akár már Di Matteo kirúgása után.

Egy szurkoló számára elhagyni a Barçát nyilvánvalóan érthetetlen dolog, de ebben a klubban egy BL-döntő elveszítése is órási csalódás, pláne, ha az edző egy olyan személy, aki gyerekkora óta imádja a klubot. Ez szenvedés, mert ha látod veszíteni azt, akit imádsz, attól szenvedsz.

Szvsz ezért is kötött három éves szerződést a Bayernnel. Csodálja, tiszteli, de nem szereti, nem fűzi érzelmi kötelék a Münchenhez. Így a vereséget is "könnyebben" fel tudja majd dolgozni, még akkor is, ha a világ elitjében versenyző egyének nem arról híresek, hogy könnyen viselik, hiszen épp azért jutottak el oda, mert makacsul ragaszkodnak a győzelemhez, és képesek mindent megtenni érte.
.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.19. 11:53:48

nzxtpo írta:
mess2009 írta:soha semmiben nem szeretem a "kinyilatkoztatásokat"!annyira nem vagyok ostoba, hogy megkérdőjelezzem Guardiola culé- voltát, de igenis megkérdőjelezem azokat a kifejezetten klubhűségre, a klubja iránti különleges elkötelezettségre hajazó dicshimnuszokat amelyekre egy ilyen életpálya éppen most nemigen illik, különösen annak fényében ha hozzátesszük, hogy ez nem az első eset!(mármint hogy elhagyja az egyesületét) az ami történt így utólag különösen nyilvánvaló: Guardiola új kihívásokra, új sikerekre, és sok sok pénzre vágyott és profi módon -mondhatnám zseniálisan - meg is csinálta.mindenkinek szíve joga hogy mit hall ki a sajtó visszhangból: "...nem a legtöbb pénzt kínáló ajánlatot fogadta el....." vagy azt a kevésbé hangzatos de fontos tényt, hogy a világ legjobban fizetett edzője lett.... nem mellékesen a világ talán gazdaságilag leg stabilabb egyesületében. nos ez így rendjén is van, csak valahogy a culé szó nem illik ebbe a történetbe, talán egy a csapatáért, a klubjáért áldozatra is képes elkötelezett emberként más utat is választhatott volna....( a gyengébbek kedvéért: felül emelkedve a vélt vagy valós fáradtságon, netán motivációs válságon, vissza áll a csapata élére és további sikereke vezeti...)
Ha csak a pénz számított volna neki, akkor egy jobban fizető csapathoz megy, ez tény. Nem azért nem fogadta el, hogy jó fényben tűntesse fel magát... A barátja van a Barcanal a kispadon, akinek nem is akárhogy alakul eddig a szezonja, erre ő visszajönne egy év után is felállítani onnan szerinted? Annyi mindent tett a csapatért, ami még évekig sikerekhez vezeti majd a csapatot, mi kell még neked? Én biztos vagyok benne, hogy vissza fog még térni a csapathoz, de nekünk is jobb lesz ha szerez egy kis tapasztalatot, egy-két másik országban. Nem ez az első eset, hogy elhagyta a klubot, de nézz utána, hogy miért hagyta el először... Ha jól érzi magát, és érzi a bizalmat akkor a Barcaból vonult volna vissza játékosként.
semmi gond! így is lehet hinni, én úgy gondolom, ahogy leírtam.( ismerem Guardiola élettörténetét, most legutóbb éppen Graham Hunter könyve alapján.)
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.01.19. 09:51:36

mess2009 írta:soha semmiben nem szeretem a "kinyilatkoztatásokat"!annyira nem vagyok ostoba, hogy megkérdőjelezzem Guardiola culé- voltát, de igenis megkérdőjelezem azokat a kifejezetten klubhűségre, a klubja iránti különleges elkötelezettségre hajazó dicshimnuszokat amelyekre egy ilyen életpálya éppen most nemigen illik, különösen annak fényében ha hozzátesszük, hogy ez nem az első eset!(mármint hogy elhagyja az egyesületét) az ami történt így utólag különösen nyilvánvaló: Guardiola új kihívásokra, új sikerekre, és sok sok pénzre vágyott és profi módon -mondhatnám zseniálisan - meg is csinálta.mindenkinek szíve joga hogy mit hall ki a sajtó visszhangból: "...nem a legtöbb pénzt kínáló ajánlatot fogadta el....." vagy azt a kevésbé hangzatos de fontos tényt, hogy a világ legjobban fizetett edzője lett.... nem mellékesen a világ talán gazdaságilag leg stabilabb egyesületében. nos ez így rendjén is van, csak valahogy a culé szó nem illik ebbe a történetbe, talán egy a csapatáért, a klubjáért áldozatra is képes elkötelezett emberként más utat is választhatott volna....( a gyengébbek kedvéért: felül emelkedve a vélt vagy valós fáradtságon, netán motivációs válságon, vissza áll a csapata élére és további sikereke vezeti...)
Ha csak a pénz számított volna neki, akkor egy jobban fizető csapathoz megy, ez tény. Nem azért nem fogadta el, hogy jó fényben tűntesse fel magát... A barátja van a Barcanal a kispadon, akinek nem is akárhogy alakul eddig a szezonja, erre ő visszajönne egy év után is felállítani onnan szerinted? Annyi mindent tett a csapatért, ami még évekig sikerekhez vezeti majd a csapatot, mi kell még neked? Én biztos vagyok benne, hogy vissza fog még térni a csapathoz, de nekünk is jobb lesz ha szerez egy kis tapasztalatot, egy-két másik országban. Nem ez az első eset, hogy elhagyta a klubot, de nézz utána, hogy miért hagyta el először... Ha jól érzi magát, és érzi a bizalmat akkor a Barcaból vonult volna vissza játékosként.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
soprano_p
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:35:30

2013.01.19. 08:51:55

Bayern be nem megy se barca A se barca B . Túl gazdag ahhoz a bayern, hogy utánpótlásból vásároljon.
konkrétan a világ legjobban működő fociklubja. hitel nélkül nekik a legnagyobb a nyereségük messze mindenki előtt MU REAL stb...

jó lesz a BARCA-Bayern BL döntő 2015 ben
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.19. 08:31:48

miihii írta:
Capon írta:
mess2009 írta:nos igen én jelentkezem: nem tudom megérteni Guardiola tettei és a nagy klubszeretete közötti összefüggést... mert hogy is van ez? a Barcelonát lassan egy pályaedző irányítja, miközben a nagy klubszerető edzőzseni azon munkálkodik hogy szeretett (klub)csapatát hogy tudja majd kiütni mondjuk a BL.-ből! sajátos megnyilvánulása ez a klubhűségnek.
Ezt most nem értem. Most az a baj, hogy másik csapatnál dolgozik vagy valamiről lemaradtam? Volt valami cikk ennek kapcsán, mondott valamit? Vagy csak a sértődöttség beszél belőled?
Sztem sanszosabb a sértődöttség vagy nem is tudom mi a jó szó rá. A "nagy klubszerető edzőzseni" részből következtetve még azt is elvitatja, h Pep ízig-vérig culé, ami pedig úgy gondolom, h nem vita tárgya és kétség sem férhet hozzá. Az edzőzseni dologgal még talán lehetne is vitatkozni, mindenesetre ebben a szövegkörnyezetben elég degradálónak hat, ami szintén nem túl szimpatikus. Na de ki így-ki úgy...

Primitive írta:
Nem szerettem soha sem túlságosan a bajorokat, főleg a Kahn, Elber, Kuffour, Jancker, Basler... Fú de utáltam Őket. :lol:
Érdekes módon nekem meg pont az a BM tetszett még anno, nekik szurkoltam is akkoriban, aztán ahogy kikoptak ezek a srácok szépen lecsengett a Bayern meg en bloc a német foci nálam :)

Most Pep miatt kicsit visszatérek hozzájuk az biztos.
soha semmiben nem szeretem a "kinyilatkoztatásokat"!annyira nem vagyok ostoba, hogy megkérdőjelezzem Guardiola culé- voltát, de igenis megkérdőjelezem azokat a kifejezetten klubhűségre, a klubja iránti különleges elkötelezettségre hajazó dicshimnuszokat amelyekre egy ilyen életpálya éppen most nemigen illik, különösen annak fényében ha hozzátesszük, hogy ez nem az első eset!(mármint hogy elhagyja az egyesületét) az ami történt így utólag különösen nyilvánvaló: Guardiola új kihívásokra, új sikerekre, és sok sok pénzre vágyott és profi módon -mondhatnám zseniálisan - meg is csinálta.mindenkinek szíve joga hogy mit hall ki a sajtó visszhangból: "...nem a legtöbb pénzt kínáló ajánlatot fogadta el....." vagy azt a kevésbé hangzatos de fontos tényt, hogy a világ legjobban fizetett edzője lett.... nem mellékesen a világ talán gazdaságilag leg stabilabb egyesületében. nos ez így rendjén is van, csak valahogy a culé szó nem illik ebbe a történetbe, talán egy a csapatáért, a klubjáért áldozatra is képes elkötelezett emberként más utat is választhatott volna....( a gyengébbek kedvéért: felül emelkedve a vélt vagy valós fáradtságon, netán motivációs válságon, vissza áll a csapata élére és további sikereke vezeti...)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.19. 07:15:34

Capon írta:
mess2009 írta:nos igen én jelentkezem: nem tudom megérteni Guardiola tettei és a nagy klubszeretete közötti összefüggést... mert hogy is van ez? a Barcelonát lassan egy pályaedző irányítja, miközben a nagy klubszerető edzőzseni azon munkálkodik hogy szeretett (klub)csapatát hogy tudja majd kiütni mondjuk a BL.-ből! sajátos megnyilvánulása ez a klubhűségnek.
Ezt most nem értem. Most az a baj, hogy másik csapatnál dolgozik vagy valamiről lemaradtam? Volt valami cikk ennek kapcsán, mondott valamit? Vagy csak a sértődöttség beszél belőled?
Sztem sanszosabb a sértődöttség vagy nem is tudom mi a jó szó rá. A "nagy klubszerető edzőzseni" részből következtetve még azt is elvitatja, h Pep ízig-vérig culé, ami pedig úgy gondolom, h nem vita tárgya és kétség sem férhet hozzá. Az edzőzseni dologgal még talán lehetne is vitatkozni, mindenesetre ebben a szövegkörnyezetben elég degradálónak hat, ami szintén nem túl szimpatikus. Na de ki így-ki úgy...

Primitive írta:
Nem szerettem soha sem túlságosan a bajorokat, főleg a Kahn, Elber, Kuffour, Jancker, Basler... Fú de utáltam Őket. :lol:
Érdekes módon nekem meg pont az a BM tetszett még anno, nekik szurkoltam is akkoriban, aztán ahogy kikoptak ezek a srácok szépen lecsengett a Bayern meg en bloc a német foci nálam :)

Most Pep miatt kicsit visszatérek hozzájuk az biztos.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.18. 19:49:08

mess2009 írta:nos igen én jelentkezem: nem tudom megérteni Guardiola tettei és a nagy klubszeretete közötti összefüggést... mert hogy is van ez? a Barcelonát lassan egy pályaedző irányítja, miközben a nagy klubszerető edzőzseni azon munkálkodik hogy szeretett (klub)csapatát hogy tudja majd kiütni mondjuk a BL.-ből! sajátos megnyilvánulása ez a klubhűségnek.
Ezt most nem értem. Most az a baj, hogy másik csapatnál dolgozik vagy valamiről lemaradtam? Volt valami cikk ennek kapcsán, mondott valamit? Vagy csak a sértődöttség beszél belőled?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.18. 19:36:50

B. Tamás írta:
18Barca99 írta:Sokan itt azt gondoljátok, hogy Pep szét akarja szedni a Barcát meg azokat elviszi akiket ő hívott ide
Aki tényleg ezt gondolja, hogy szétszedi a Barçát, annak nem sikerült igazán megértenie Pep gondolkodásmódját és a cselekedetei mögött húzódó indokokat.

Pep kisgyerekkora óta imádja a Barçát, többször mondta, hogy soha olyat nem tenne, ami a klubnak rossz. Tehát a B csapatból olyanokat nem fog meggyőzni a távozásról, akik az első csapatban akarnak érvényesülni. Persze olyan könnyedén előfordulhat, hogy akire a klub nem tart igényt, azt elviszi majd oda, de ez meg már teljesen normális.

Egyébként egyetlen egy személy sem lehet nagyobb a klubnál, akármekkora idol Guardiola, minden fiatalnak elsődleges célja az, hogy az első csapat tagja legyen. Maximum ezek után következhet az, hogy a klubikonnal, Peppel dolgozhasson egyszer.

Nagyon örülök amúgy a választásának, a Bayern egy olyan világos és tiszta értékekre épülő klub, mint amilyen a Barcelona. Ráadásul szerintem a két stílus sem annyira különböző már, mint korábban. Az új német generációval és egy-két igazolással már könnyedén lehet játszani a sok passzos futballt. Persze ugyanazt nem tudja majd, mint a Barcelonánál, de ha ezt összeegyezteti a komolyabb fizikummal, ami a Bayernnél van, akkor a Münchentől félni kell majd. Most is rendkívül jók, de azért még bőven tudnának egy szintet feljebb lépni mind eredményességben, mind játékban.
nos igen én jelentkezem: nem tudom megérteni Guardiola tettei és a nagy klubszeretete közötti összefüggést... mert hogy is van ez? a Barcelonát lassan egy pályaedző irányítja, miközben a nagy klubszerető edzőzseni azon munkálkodik hogy szeretett (klub)csapatát hogy tudja majd kiütni mondjuk a BL.-ből! sajátos megnyilvánulása ez a klubhűségnek.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.18. 19:14:44

Örülök annak, hogy Pep visszatér, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tud felmutatni a Bayernnel. Remélem nem fog csúnyán belebukni.

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy felülmúlja a barcelonai karrierjét, de szorítok Neki. Nyílván, ha BL-be összekerülünk, akkor nem lesz kérdés, hogy kinek szurkolok. :oops:

Nem szerettem soha sem túlságosan a bajorokat, főleg a Kahn, Elber, Kuffour, Jancker, Basler... Fú de utáltam Őket. :lol:

Mostanra viszont közömbösek számomra, viszont követni fogom a meccseiket, kíváncsi vagyok, hogy Pep mennyire tudja "ráerőltetni" az Ő stílusát a Bayernre. Már, ha rá fogja, bár szerintem lesz pár taktikai változtatás. Remélem sikeres lesz!

Izgatott vagyok teljesen. :P :oops:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.18. 18:46:50

A sport.es szerint Isco lehet Guardiola első célpontja a nyáron. A pénzük gondolom meglenne rá, a Malaga pedig szeretné a helyére Lucas Piazont.
recrea írta:Más: remélem idén megint Münchenben lesz az Audi kupa, természetesen a résztvételünkkel. Pikáns lenne egy Pep-Barca találka az előszezonban. Ismét mennék rá azt hiszem.
Tavaly mi is voltunk :D Idén pedig még jobban örülnék neki, ha lenne :wink:
Kép
Avatar
Deeperintodark
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.12.27. 00:04:09

2013.01.18. 18:16:34

Hatalmas :D

Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.01.18. 16:02:41

visca el barca írta:
recrea írta:Már éjjel írtam egy másik topikban, de itt is felteszem a kérdést: Igazolt valaha, valamelyik csapat a Bayernből húzóembert? (Andris írta erre, h Ballack, és ez jogos)
jah, kb 19 évesen ingyen elengedték hummelst a dortmundhoz :D sztem a mai napig bánják :D

amugy ha jol emlékszem hargreaveset is 20+-ért adták el a unitednek mikor kivételesen nem volt sérült, aztán podolski is ment vissza kölnbe, meg ugye lucio az interbe

amugy én most elég nagy esélyt látok h villa ott köt ki. simán el tudná csábítani pep és bőven megélne a bundesligában.
Ballack szvsz akkor már túl volt a csúcson, Hummels akkor még nem futott be, Podolskinak nem jött be az élet Münchenben. Lucio is túl volt a fénykorán. Hargereaves talán az, aki még évekig jó lehetett volna, de útólag tudjuk, hogy az ő eladása is jó döntés volt, bár akkor ezt még nem tudhatták a Bayern vezetői.

Egyébként ami Guardiolát illeti, úgy gondolom, hogy jó döntést hozott, a Bayern talán a Barca után a leginkább neki való csapat. Elég nagy nyomás lesz rajta ezúttal, mert most már nem kezdőként, hanem befutott sztáredzőként érkezik egy olyan csapathoz, ahol elvárják tőle mind a vezetőség, a szurkolók, a közvélemény a trófeákat. De Pep már bizonyította, hogy bírja a gyűrődést, így azt hiszem, hogy sikeres lesz majd a bajorokkal. A Bayern jelenleg is a Barca után a második legerősebb csapatnak tartom, és Guardiola szakmai tudásával, és további igazolásokkal azt hiszem meghatározó csapat lehetnek az elkövetkezendő években.
Gondoljunk bele, micsoda óriási lenne 2014 tavaszán egy FCB-FCB BL döntő.

Na meg elcserélhetnénk Valdes Neuerra. :mrgreen:
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.01.18. 14:14:52

Boixos írta:luis enrique leszedte a kispadot és a fakót, amikor elment az ASRhez.
sztem pep is körülnéz(ett) ezügyben BCNban.
Kit vitt el? Bojan nyilvánvalóan rögtön beugrik. Azt írtam is, hogy aki távozóban van, és erősítés számára, azt nyilván hívja majd. De komolyabban csábítani senkit sem fog szerintem. Aztán kiderül.
.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.18. 13:31:02

sjd írta:recrea: Lucio?
Ballack, Lucio, akad azért. Ha tényleg ingyen ment, az erős. Olaszországban mocskos jól tudnak igazolni.

Egyébként sztem így is bitang erős a Bayern kerete.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.01.18. 13:28:41

luis enrique leszedte a kispadot és a fakót, amikor elment az ASRhez.
sztem pep is körülnéz(ett) ezügyben BCNban.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.18. 13:26:31

recrea írta:Már éjjel írtam egy másik topikban, de itt is felteszem a kérdést: Igazolt valaha, valamelyik csapat a Bayernből húzóembert? (Andris írta erre, h Ballack, és ez jogos)
jah, kb 19 évesen ingyen elengedték hummelst a dortmundhoz :D sztem a mai napig bánják :D

amugy ha jol emlékszem hargreaveset is 20+-ért adták el a unitednek mikor kivételesen nem volt sérült, aztán podolski is ment vissza kölnbe, meg ugye lucio az interbe

amugy én most elég nagy esélyt látok h villa ott köt ki. simán el tudná csábítani pep és bőven megélne a bundesligában.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése