Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2008.05.09. 12:56:23

Én nagyon örülök Guardiolának, és bízom benne hogy be fog vállni. Annak meg külön örülök hogy nem mourinho lett az edző, azt hiszem a kulcsszó az volt amit Laporta mondott miszerint Guardiola megbecsüli a klubot, M.-nek ez csak egy újabb helyszín lett volna saját maga sztárolásához.
Ha Guardolának összejönne, talán végre lehetne egy olyan edzőnk aki tartósan a kispadon marad, hiszen ő még fiatal és erősen barcelona kötődésű. Az előzetes elképzelései tetszenek a szorosabb kontrollról meg a több edzésről, a jobban variált taktikáról, bár hogy működik-e majd csak ősszel fog kiderülni.
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.09. 12:55:06

Ez igaz, de Rijkaard mögött már volt egy szövetségi kapitányi múlt...azért az nem piskóta! Ettől függetlenül én nagyon szurkolok Guardiola-nak...
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2008.05.09. 12:50:56

Akik arra hivatkoznak, hogy Guardiola túl fiatal még a Barca kispadjára, azok ne felejtsék el, hogy Rijkaard is közel ennyi idős volt amikor a kispadra került 2003-ban, és az általa irányított első három évben elég sok mindent megnyert a csapat!

Hajrá Guardiola!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.09. 12:47:05

tagore írta: Btw, kíváncsi leszek, cerkóf-guardiola mit fog kezdeni a sztárokkal. Középszerű futballista volt (Rijkaardhoz képest), de ettől függetlenül se látom rajta, hogy nagyon határozott lenne. Körbe fogják röhögni a "sztárok".
Guardoioláról csak az modja hogy középszerű futballista volt, aki életében nem látta játszani őt.
Ettől függetlenül némi kétség bennem is van, de bízom benne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2008.05.09. 12:20:49

kivancsian varom h mire lesz kepes guardiola... nem lenne rossz ha jovore lazan behuznank a bajnoksagot...
Azért mondhat bárki bármit, hogy milyen ember, de az nem véletlen, hogy a Chelsea játékosai szinte megkönnyezték a távozását.
bar bocs de ki nem [auto_cenzúra].ja le h megkonnyeztek murit? rijkaardot is szeretik a jatekosok....es ne feledd h rijkaard eredmenyesebb volt a barcaval mint muri a chelseavel... ahogy lelepett muri egybol dontobe kerult a chelsea(a klub tortenelme soran eloszor)... es lehet duplaznak is... szerintem minel jobb eredmenyt er el hokuszpok iden a chelseavel... annal jobban leertekelodik muri eddigi teljesitmenye...
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.09. 12:10:40

Tény, hogy személy szerint nekem nagyon sok örömet okozott a Rijkaard vezette Barca...szerintem nagyon szép időszak volt és ne szidjátok, mert nem ezt érdemli! Mindössze annyi történt, hogy így már nem mehet tovább, lezárult egy korszak, jön a következő. Azért érdemes lenne összesámolni, hogy a Rijkaard-éra alatt Madridban hány edző váltotta egymást..ez is elárul valamit....
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2008.05.09. 12:06:12

robag írta:Annyit tudok ehhez az egészhez hozzáfűzni, hogy ez nem kísérletezés vagy próbálkozás, hanem egy új Barca alapkő-letétele. Ezt kellene már végre észrevenni.
Szerintem a Barca el fog indulni egy teljesen új irányba, ahol az erős kötödés alapfeltétel lesz a csapatnál.
Szerintem csak elébe megyünk ezeknek a nagyon magas játékosáraknak, mégpedig a saját nevelésekkel. ( S. Ramos: Chelsea 70 M ? Vicc! )
Ezért vagyunk és leszünk több mint egy klub...

Jó az irány, és bármilyen furcsa, de nem fog összedőlni a világ ha jövőre sem nyerünk semmit. Feltéve ha Pep egy szívvel-lélekkel játszó fiatal csapatot tud alkotni!!
azélrt nehogy már atletik bilbaót csináljunk a klubból.... :?
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2008.05.09. 12:04:52

nah, jó lesz az új edző, nem kell parázni...
tudjátok jól, hogy előfordulhat, hogy az első 3 hónap rosszul fog menni a csapatnak, hiszen élesben fog menni az egész, új edzővel. de utána kezd összeállni a kép Guardiolának, oszt sokkal jobban fog menni később... hiszen össze kell szokniuk 1mást... (csapat <<---->> edző)
KépKép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.05.09. 12:03:05

tagore! itt, ezen a fórumon is sokan megköszönték Rijkaard munkáját. miután
lemondott.
Barcelonaban sem éltették Rijkaardot, amikor nem jöttek az eredmények, voltak fehér zsebkendők, voltak szavazások a katalán sajtóban, amik egyértelművé tették, hogy a kinti szurkolók sem őt látnák a padon. olvastam akkor pár kommentet, néhány szurkoló ott is elvetette a sulykot.
egyébként én sem néz(t)em jó szemmel, a 'takarodj' és a többi hasonló jelzőt. nagyon sokat tett Frank a Barcaért, az ideje lejárt és annyit minimum érdemel, hogy szépen búcsúztassák el a szurkolók.
bár én ennek nem az ellenkezőjét látom az eurobarca-n...

:arrow: http://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?t=692
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vito 2008.05.09. 12:11:47-kor.
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.09. 11:50:41

a Barca hivatalos honlapján van egy jó kis összefoglaló Guardiola eddigi munkásságáról is, azt is tudom ajánlani....
Nem lesz könnyű dolga, rendesen bedobják majd a mélyvízbe, de remélem illetve úgy gondolom, hogy elég erős ahhoz, hogy megoldja....a tapasztalat pedig majd jönni fog.
Valamelyikőtök írta, hogy fél, hogy ha mégsem sikerül neki, akkor rámehet az edzői karrierje....remélem nem így lesz.... :roll:
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
tagore
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2007.11.11. 10:23:33

2008.05.09. 11:34:33

DonJuan1013 írta:Mosquito barátom ezek tippelt számok voltak! de amúgy idén meg lesz neki a 10. bajnokija is, plusz még a 2. bl-je is lehetséges, és azért nem nagyon volt olyan éve pályafutása alatt hogy nem nyert semmit! valamiért angliában eddig csak 4 edző tudott premierleaguet nyerni!!! és ez ő miatta van! legyünk öszinték!
ööö... igen, BARÁTOM, csak elfelejted azt az aprócska tényt, hogy az ő klubja KIVÁRTA azt a húsz évet, mialatt ő ezeket véghezvitte. itt,ha öt év után szxrnak játszani a játékosok, kidobják az edzőt. ráadásul olyan undorító, hátulról-mellbe stílusban, hogy az még a Katalán sajtónak is megfekszi a gyomrát....
ez a különbség...
mosquito-nak igaza van...

(és még idehozhatnám Ancelottit is, de most már nincs türelmem tényekkel bombázni az itt egybegyűlt, KIZÁRÓLAG érzelmek alapján gondolkodó -tényleg, ti lányok vagytok?- okosokat...)
Avatar
Csak a Barca!
Capitá del Barça
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2007.01.21. 09:52:27
Tartózkodási hely: Sin City
Kapcsolat:

2008.05.09. 11:30:19

tagore írta:Így is lehet, nem magyar módra tapicskolni a rosszindulatban és a gyűlöletben. (Ld. itt a Rijkaard-topic.) Én szégyellem, hogy itt ilyen a mentalitás...

Btw, kíváncsi leszek, cerkóf-guardiola mit fog kezdeni a sztárokkal. Középszerű futballista volt (Rijkaardhoz képest), de ettől függetlenül se látom rajta, hogy nagyon határozott lenne. Körbe fogják röhögni a "sztárok".
Te beszélsz? Mivel jobb az, ha Guardiolat fikázod, mint az ha Rijkaardot?

Amúgy tényleg inkább köszönjük meg Franknek amit tett a klubbért és csak a szépre emlékezzünk!

Chao Frank! I muchas gracias!
tagore
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2007.11.11. 10:23:33

2008.05.09. 11:23:49

Meg lehet nézni, hogy a Katalán(!!!) sajtó hogyan búcsúzik Rijkaardtól.
Nekik igazán joguk lenne arra, hogy besározzanak valakit, hiszen a saját városuk (tartományuk) csapatáról van szó.
Ennek ellenére az ottani újságok méltatják Rijkaardot, a személyiségét, a kifogástalan viselkedését (és azt a kis aprócska eredményt, hogy BL-győzelem, két bajnoki, két szuperkupa) méltatják.
A www.elmundodeportivo.com külön részleget hozott létre, ahol a szurkolók (akik joggal mondhatják, hogy "NÁLUNK" meg "MI") megköszönhetik Frank munkáját. Kultúráltan, objektíven. Közel ezer hozzászólás van. (Eddig.)

Így is lehet, nem magyar módra tapicskolni a rosszindulatban és a gyűlöletben. (Ld. itt a Rijkaard-topic.) Én szégyellem, hogy itt ilyen a mentalitás...

Btw, kíváncsi leszek, cerkóf-guardiola mit fog kezdeni a sztárokkal. Középszerű futballista volt (Rijkaardhoz képest), de ettől függetlenül se látom rajta, hogy nagyon határozott lenne. Körbe fogják röhögni a "sztárok".
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2008.05.09. 10:33:02

Nagyon örülök Pepnek. Aki látta játszani tudta előre, hogy lesz ő még edzője a Barcelonának. Vannak játékosok akiket az Isten is arra teremtett, hogy később edzők legyenek. A pályán remekül látott, ésszel játszotta a focit.

Biztos vagyok benne, hogy taktikailag a topon lesz, abban is hogy a játékosként elért tapasztalatai elégnek fognak bizonyulni, hogy jól reagáljon a meccsszituációkra (Frankienél mindenképpen jobban). A Barcelonát szolgálta egész életében félig meddig szurkolója is a klubnak, így biztos, hogy nem fogja tűrni a játékosok részéről a jelenlegi hozzáállást.

Amitől én féltem, hogy a ránhezedő nyomást, a sajtó támadásait és a hatalmas elvárásokat nem bírja majd el. Persze ha játékosként, csapatkapitányként elbírta, akkor biztos elfogja bírni edzőként is.

Egyébként nagyon örülnék ha Lucho lenne a másodedzője. Na ő például szerintem pont nem lenne alkalmas vezetőedzőnek. Inkább segítőnek való. Ott lenne Pep a megfontol, higgadt taktikus, és Luis Enrique a pálya mellett tomboló motivátor.

Arról meg hogy nincs tapasztalat és így senki nem érhet el eredményt, arra számtalan ellenpélda van.

Ha csak válogatott szinten nézzük: Kapásból Frank (EB-bronz), Rudi Völler (VB-ezüst) Klinsmann (VB-bronz)
Klubszinten ugyan nem szokás a legnagyobb esélyeseknél nulla tapasztalattal bíró edzőt kispadra ültetni, de kisebb csapatok élén azért szintén lehet ellenpáldát nézni.

Pl Chris Coleman a Fulhammel minden idők legfiatalabb PL-menedzsereként 9. lett. vagy Ruud Gullit a Chelseanél (ezüst) Vialli (KEK, Szuperkupa, PL-bronz) szintén ott vagy épp Gareth Southgate aki szerintem lehetőségeihez mérten szépen teljesít a Boroval. Vagy Andy Brehme aki a Lautern edzőjeként kezdett 9 győzelemmel, és aztán év végén is az első ötben volt.

Én nem aggódnék, lehet egy edző sikeres akkor is ha kezdő edző.
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.05.09. 09:35:27

Annyit tudok ehhez az egészhez hozzáfűzni, hogy ez nem kísérletezés vagy próbálkozás, hanem egy új Barca alapkő-letétele. Ezt kellene már végre észrevenni.
Szerintem a Barca el fog indulni egy teljesen új irányba, ahol az erős kötödés alapfeltétel lesz a csapatnál.
Szerintem csak elébe megyünk ezeknek a nagyon magas játékosáraknak, mégpedig a saját nevelésekkel. ( S. Ramos: Chelsea 70 M ? Vicc! )
Ezért vagyunk és leszünk több mint egy klub...

Jó az irány, és bármilyen furcsa, de nem fog összedőlni a világ ha jövőre sem nyerünk semmit. Feltéve ha Pep egy szívvel-lélekkel játszó fiatal csapatot tud alkotni!!
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2008.05.09. 09:26:11

Egy kicsit én is tartok ettől a felállástól, de lehet hogy nagyon bejön a húzás. Fiatal, agilis, klubhű, jó mesterei voltak, sok minden szól mellette. Egyedül a tapasztalat hiányzik, de Rijkaard-nak sem volt abból olyan marha sok, mikor hozzánk jött.

Váltani szükséges volt, és mindegyik jelöltben lett volna rizikó. Sok Sikert Pep!
Avatar
Csak a Barca!
Capitá del Barça
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2007.01.21. 09:52:27
Tartózkodási hely: Sin City
Kapcsolat:

2008.05.09. 09:09:19

G-Jay írta:Szerintem kulcsfontosságú lesz, hogy iszonyat gyorsan igazoljunk. Le kell csapni arra akit akarunk, nem szabad totojázni, mert aki augusztus 31-én érkezik az még azzal fogja tölteni az időt karácsonyig, hogy beépüljön a csapatba. Pepnek nyáron kell összegyúrni az új csapatot, ha akarunk valamit jövőre. Ha nem így lesz, akkor lesz egy szezon amikor építés lesz, kupa nélkül. Talán egy Királykupa leesik (végre mint rekordtatók 11 év után illő lenne), de különben nehéz lesz!

FORCA PEP, FORCA BARCA!

G.
Egyetértek veled. De a tavalyi igazolásainkat elnézve nem lesz ebből gond. Tavaly is elég hamar lezártuk az igazolásokat, szóval emiatt nem aggódnék. Idén is gyorsan fogunk lépni.
vicky.girl
Jugador del Barça
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2007.09.02. 15:08:05
Tartózkodási hely: Galánta (Szlovákia)
Kapcsolat:

2008.05.09. 09:04:14

Egyébként a Barcelona hivatalos honlapján Rijkaard 5 évéről töltöttek fel pár képet, illetve Guardioláról. Akit érdékel, nézze meg! :wink:
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.05.09. 08:44:38

Vegyes érzelmekkel fogadtam a nevét mikor még csak felröppent mint lehetséges érkező az edzői posztra, most is kicsit bennem vannak ezek az érzések, de teljes mellszélességgel támogatom.
Ami tény, hogy ő volt tipikusan az a játékos akire minden más játékos hallgatott, aki irányított mindent. Karizmatikus személyiség, és ő róla lehetett tudni még játékos évei alatt, hogy belőle jó edző lesz. Cruyff alatt is játszott sokat, ő is hitet tett mellette, hát én se vonakodok. Edzői felfogásból nagyon sokféléket kaphatott, pl. Cruyff, Robson, Van Gaal. Összegyúrva elfogadnám őket :D
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.09. 08:20:22

„Hiszünk Guardiolában, hogy képes lesz sikeresen irányítani a következő sportprojektet, a következő csapatot, mert úgy gondoljuk, hogy a személyében egy olyan emberről van szó, aki garantálja a játékról kialakított elveink folytatását, ami számunkra a sikert is hozta. Ő intelligens, képzett, van önbizalma, s megbecsüli a klubot."

Na én is ezért hiszek benne, hogy ő lesz a megfelelő ember... :lol:
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.05.08. 23:36:56

Szerintem kulcsfontosságú lesz, hogy iszonyat gyorsan igazoljunk. Le kell csapni arra akit akarunk, nem szabad totojázni, mert aki augusztus 31-én érkezik az még azzal fogja tölteni az időt karácsonyig, hogy beépüljön a csapatba. Pepnek nyáron kell összegyúrni az új csapatot, ha akarunk valamit jövőre. Ha nem így lesz, akkor lesz egy szezon amikor építés lesz, kupa nélkül. Talán egy Királykupa leesik (végre mint rekordtatók 11 év után illő lenne), de különben nehéz lesz!

FORCA PEP, FORCA BARCA!

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Messi-#19
Capitá del Barça
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2007.12.17. 09:42:15
Tartózkodási hely: Barcelona

2008.05.08. 23:29:03

ozsimiki írta:Optimista emberke vagyok,viszont realista is,és szerintem Pepnek ha valóban érett egy ilyen feladatra,akkor is kell legalább 1 év,mire megtalálja a szinte teljesen új csapat játékát,taktikáját,stb.

Nem várom a következő idénytől azt,h hirtelen ismét a legszűkebb elitbe kerülünk,és sanszunk lesz minden címre. Abban bízom,h az effelé vezető út nem lesz nagyon rögös,és megfelelő lépésekben fogunk haladni 2008-2009es idényben. Az már nagyon jó jel lesz a későbbiekre nézve!

Pepnek nagyon jó melót,és sok sikert kívánok edzőként is a BARCA-ban,de szerintem ez a mostani válság,méllyebb annál,h egy nyár alatt minden megváltozzon. Viszont az feltétlen kiderül ősztől,h kifelé jövünk e belőle,és ebben nagy szerepe lesz Pepnek!

FORZA BARCAAA!!!
ahoz hogy már az első idényben sanszunk legyen bármire a majom rejkárdot már holnap el kéne küldeni afrikába nyaralni a savanna közepére és jöhetne, Pep így valamelyest több idő lenne a felkészülésre
A legkissebb is számít Barcaa :lol:
Kép
Més que un club
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2008.05.08. 23:07:17

Kicsit féltem Guardiolát, leginkább azért, mert az egész edzői pályafutása rámehet. Az elején nyilván nem fog teljesen jól működni minden. Ha a szurkolók el kezdenek majd tűntetni ellene, biztos érzékenyen fogja érinteni.
Egyébként lehet, azért is választották őt Laportáék, h hátha vele szemben türelmesebbek lesznek a szurkolók.
Akárhogy is, így alakult, én bízom benne.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.05.08. 22:38:23

Csak úgy mint Rijkaard,akkor elégedett leszek :wink:

Mutasd meg a kétkedőknek Pep.Hajrá!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Blaugrana10
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.03.07. 14:08:48
Tartózkodási hely: Csíkszereda (Székelyföld)

2008.05.08. 22:37:48

Guardiolanal jobb edzo nem is johetne :D Nagyon orvendek neki :!: :!: Nagyon jot fog tenni a csapatnak hogy katalan edzoje lesz; Josep egy kituno jatekos volt es jol ismeri a klubot, ha olyan edzo lesz mint amilyen jatekos, akkor minden rendben lesz. A masodedzo remelem Luis Enrique lesz, fantasztikus parost alkotnanak :wink: Ja es meg ma ejjel halat adok az Istennek es elmondok egy imat hogy nem Mourinho jon, ebbe meg bele gondoni is rosz....pfuj Forca Barca Guardiola a legjobb :!: :!: :!:
Kép KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY NEM LETTEM MADRIDISTA
Válasz küldése