Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.26. 15:34:53

Ja, nem Rosellről volt szó? Akkor elnézést :)
"And my heart will leave you never."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.01.26. 15:20:45

messideco írta:Most azt tenné a legjobban, hogy semmi Barcelonával kapcsolatosat nem nyilatkozik... :roll:
Laporta? Ő miért ne nyilatkozhatna?
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.26. 15:12:37

Most azt tenné a legjobban, hogy semmi Barcelonával kapcsolatosat nem nyilatkozik... :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.01.26. 14:36:24

Legújabban azt hangoztatja saját twitter oldalán, hogy Bartomeunak már az idény végén elnökválasztást kellene kiírnia, már csak a Barca érdekében is. Írja ezt annak ellenére, hogy a jelenlegi elnök kijelentette, 2016-ig mindenképpen folytatják a munkát.
http://barcanoticias.blog.hu/2014/01/26 ... an_toporog" target="_blank
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.01.26. 08:05:29

Rumig írta:
Alcantara írta:
B. Tamás írta:http://sportsmarketing.hu/2013/08/22/ne ... si-dijbol/

Egy érdekes cikk, ami teljesen körbejárja Neymar játékjogának a szerkezetét. Ráadásul arra is utalást tesz, hogy a 40 millió euró nem feltétlenül a Neymar család házi kasszáját gyarapította.
Neymar játékjogát 3 csoport birtokolta 100%-ban. A Santos, a DIS nevű csoport és a Teisa group.
Ezeknek lett fizetve 17,1 millió átigazolási díj. Valószínű Perez papa rálicitáló "berepülése" az alku során meghozta ezeknek a csoportoknak az étvágyát és több pénzt akartak ebből az egész transzferből látni. Ennek következtében lett kifizetve még 40 millió euró a Neymar papa két cégének, akik gondolom kárpótolták a 3 tulajdonost.
A cikkben szerepel, h "Egyébként Neymar esetében is feltehetően azért volt szükség a 40 millió euró egyéb személyek részére való kifizetésére, hogy a játékos – és ne a befektetők – akarata teljesüljön"
Hát nem tudom, mivel a Santos volt a többségi tulajdonos, sztem a befektetők max az árba szólhattak bele, h kinek adják el, abba aligha. Azaz ha a 40M nem mind Neymar papa zsebében landolt (amit alátámaszthat, h Neymar kapott 10 milka aláírási pénzt is, ami a 40 millió mellé azért pofátlanul durva lenne), akkor tényleg az lehet, amit Alcantara ír, csakhogy sztem nem a 3 tulajdonost kárpótolták (akkor egyszerűen csak meg kellett volna emelni az átigazolási összeget), hanem csak a Santost!
Gondoljunk bele, az átigazolás díjaként fizetett összegnek csak az 55%-át kaphatták, ez nyilván így elég kevés, ezért a Santost úgy sikerülhetett meggyőzni, h majd a papán keresztül kapnak még =<40 milliót. Így máris érthetővé válik, h miért fenyegetőzött a DIS perrel, keveselve a részesedésüket.
Ha igaz a teóriám, akkor tehát Rosellék kreatívan nagyrészt megkerülték a két befektetőt, ami ugyan szintén szabálytalan volt, de ez esetben abszolút a Barca érdekében történt, bár a 40 így is bőven soknak tűnik, tekintve a szerződéséből hátralévő egy évet.
Egyelőre a megjelent infókból nekem ez tűnik a leglogikusabbnak, abban amúgy sem hittem, noha tegnap felvetettem, h Rosell esetleg magának is lenyúlt valamennyit.
Mert gondolod, hogy az összes többi átigazolás teljesen rendben van. Például a Milan igazolások, eladják Sevát 50 millióért apróért visszaveszik, vagy Kaka-t 70 ért én ingyen visszajön... Mindenhol trükköznek, ezért nem véletlen, hogy egy két játékos nem oda igazol, ahol a legtöbbet kínálják érte, hanem ahol "szeretne" játszani
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.01.26. 03:00:44

Alcantara írta:
B. Tamás írta:http://sportsmarketing.hu/2013/08/22/ne ... si-dijbol/

Egy érdekes cikk, ami teljesen körbejárja Neymar játékjogának a szerkezetét. Ráadásul arra is utalást tesz, hogy a 40 millió euró nem feltétlenül a Neymar család házi kasszáját gyarapította.
Neymar játékjogát 3 csoport birtokolta 100%-ban. A Santos, a DIS nevű csoport és a Teisa group.
Ezeknek lett fizetve 17,1 millió átigazolási díj. Valószínű Perez papa rálicitáló "berepülése" az alku során meghozta ezeknek a csoportoknak az étvágyát és több pénzt akartak ebből az egész transzferből látni. Ennek következtében lett kifizetve még 40 millió euró a Neymar papa két cégének, akik gondolom kárpótolták a 3 tulajdonost.
A cikkben szerepel, h "Egyébként Neymar esetében is feltehetően azért volt szükség a 40 millió euró egyéb személyek részére való kifizetésére, hogy a játékos – és ne a befektetők – akarata teljesüljön"
Hát nem tudom, mivel a Santos volt a többségi tulajdonos, sztem a befektetők max az árba szólhattak bele, h kinek adják el, abba aligha. Azaz ha a 40M nem mind Neymar papa zsebében landolt (amit alátámaszthat, h Neymar kapott 10 milka aláírási pénzt is, ami a 40 millió mellé azért pofátlanul durva lenne), akkor tényleg az lehet, amit Alcantara ír, csakhogy sztem nem a 3 tulajdonost kárpótolták (akkor egyszerűen csak meg kellett volna emelni az átigazolási összeget), hanem csak a Santost!
Gondoljunk bele, az átigazolás díjaként fizetett összegnek csak az 55%-át kaphatták, ez nyilván így elég kevés, ezért a Santost úgy sikerülhetett meggyőzni, h majd a papán keresztül kapnak még =<40 milliót. Így máris érthetővé válik, h miért fenyegetőzött a DIS perrel, keveselve a részesedésüket.
Ha igaz a teóriám, akkor tehát Rosellék kreatívan nagyrészt megkerülték a két befektetőt, ami ugyan szintén szabálytalan volt, de ez esetben abszolút a Barca érdekében történt, bár a 40 így is bőven soknak tűnik, tekintve a szerződéséből hátralévő egy évet.
Egyelőre a megjelent infókból nekem ez tűnik a leglogikusabbnak, abban amúgy sem hittem, noha tegnap felvetettem, h Rosell esetleg magának is lenyúlt valamennyit.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21118
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.01.25. 18:17:46

Alcantara írta:
B. Tamás írta:http://sportsmarketing.hu/2013/08/22/ne ... si-dijbol/

Egy érdekes cikk, ami teljesen körbejárja Neymar játékjogának a szerkezetét. Ráadásul arra is utalást tesz, hogy a 40 millió euró nem feltétlenül a Neymar család házi kasszáját gyarapította.
Számomra most lett teljesen világos ez az egész történet, javítson ki valaki, ha nem jól gondolkodom.

Neymar játékjogát 3 csoport birtokolta 100%-ban. A Santos, a DIS nevű csoport és a Teisa group.
Ezeknek lett fizetve 17,1 millió átigazolási díj. Valószínű Perez papa rálicitáló "berepülése" az alku során meghozta ezeknek a csoportoknak az étvágyát és több pénzt akartak ebből az egész transzferből látni. Ennek következtében lett kifizetve még 40 millió euró a Neymar papa két cégének, akik gondolom kárpótolták a 3 tulajdonost.
Egy dolgot nem értek és valószínű ez okozta Rossell vesztét: ha a Neymar család nem birtokolt semmilyen részesedést a játékos tulajdonjogában, mire fel kaptak még 40 milliót?
Azt ugyan leközölték, hogy ők kapták,de nem látom (legalább is én nem igazán értem)az indoklását, miért, milyen jogi alapon kapták ezt az összeget a családi cégek?
érdemes lehet olyan előírást elfogadnia, amely tiltja a játékosok tulajdonjogának harmadik személyek általi megszerzését.
Ugyanezt vetettem fel én is lejjebb, tanulni kéne az ilyen esetekből, és olyan szabályt hozni, hogy csak klubok birtokolhassák a labdarúgók játékjogát, és fizetni is csak a játékos klubjának lehessen.
De mivel eddig nem volt ilyen szabály, ezért elméletileg Rosselék törvényszerűen jártak el. Viszont a lemondása arra utal, hogy mégis valami disznóság van a dologban, legalábbis én nem hiszem, hogy Rossel puszta gavallérságból mondott volna le, vagy mert annyira megijedt a fenyegetésektől.
Az is jó kérdés, hogy miért épp most robbant ki a botrány. Már nyáron is 57 millióról cikkeztek, akkor nem tűnt fel senkinek, hogy hova ment az a maradék 40 millió? Mert akkor még ha jól emlékszem szó sem volt róla, hogy Neymar faterjának zsebébe. :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.25. 18:06:59

B. Tamás írta:http://sportsmarketing.hu/2013/08/22/ne ... si-dijbol/

Egy érdekes cikk, ami teljesen körbejárja Neymar játékjogának a szerkezetét. Ráadásul arra is utalást tesz, hogy a 40 millió euró nem feltétlenül a Neymar család házi kasszáját gyarapította.
Így nekem nagyjából tiszta a kép. Én így értelmezem:
Neymar játékjoga 17,1 millió volt, és jól emlékeztem, hogy Santos +2cég birtokolta. Ők meg is kapták ezt az összeget:
"Sajtóforrások szerint a katalánok az átigazolással összefüggésben kiadott 57 millió euróból 17,1 millió eurót fizettek a labdarúgó játékjogáért, melynek 55 %-a – a fentebb említett kb. 9,35 millió euró – került a Santoshoz, míg a maradék 45 %, azaz megközelítőleg 7,75 millió euró a játékos játékjogát ilyen arányban tulajdonolt Teisa Group és DIS befektetők részére került kifizetésre"
Innentől kezdve,nincs kérdés. Le van írva, hogy a játékjog 17 millió volt
Gondolom az apjával meg vele pedig megbeszélték, hogy ha ők zsebbe kapják a különbözetet, akkor Neymar megmondja, hogy csak ide fog jönni, ha kell jövőre ingyen. Rosell pedig így biztosította be azt, hogy ne menjen a Realba. Legalábbis az én tippem ez. Aztán lehet teljesen el vagyok tévedve, de az biztos, hogy Neymar játékjogáért a tulajdonosoknak 17,1 milliót fizettek, a többi meg ki tudja miért és micsoda.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.25. 17:49:44

B. Tamás írta:http://sportsmarketing.hu/2013/08/22/ne ... si-dijbol/

Egy érdekes cikk, ami teljesen körbejárja Neymar játékjogának a szerkezetét. Ráadásul arra is utalást tesz, hogy a 40 millió euró nem feltétlenül a Neymar család házi kasszáját gyarapította.
Számomra most lett teljesen világos ez az egész történet, javítson ki valaki, ha nem jól gondolkodom.

Neymar játékjogát 3 csoport birtokolta 100%-ban. A Santos, a DIS nevű csoport és a Teisa group.
Ezeknek lett fizetve 17,1 millió átigazolási díj. Valószínű Perez papa rálicitáló "berepülése" az alku során meghozta ezeknek a csoportoknak az étvágyát és több pénzt akartak ebből az egész transzferből látni. Ennek következtében lett kifizetve még 40 millió euró a Neymar papa két cégének, akik gondolom kárpótolták a 3 tulajdonost.
Egy dolgot nem értek és valószínű ez okozta Rossell vesztét: ha a Neymar család nem birtokolt semmilyen részesedést a játékos tulajdonjogában, mire fel kaptak még 40 milliót?
Azt ugyan leközölték, hogy ők kapták,de nem látom (legalább is én nem igazán értem)az indoklását, miért, milyen jogi alapon kapták ezt az összeget a családi cégek?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.25. 17:49:21

Léfe írta:Mindenki Neymart akarta itt van -s nagyon nagy spiler. Mindennek ára van. Ha nem szánnak rá ennyit ma talán a Reálnál lenne. És akkor még Bale-val nem is hasonlitottam össze.
Idézném, amit írtam.
"Csak azt nem értem, hogy miért nem lehetett azt mondani, hogy itt van Neymar, a mai foci legnagyobb tehetsége, 90millió volt, kész. Akkor is lettek volna háborgók, most is vannak."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.25. 17:47:54

Léfe írta:Mindenki Neymart akarta itt van -s nagyon nagy spiler. Mindennek ára van. Ha nem szánnak rá ennyit ma talán a Reálnál lenne. És akkor még Bale-val nem is hasonlitottam össze.
Ez rendben van, de itt nem arról van szó, hogy megérte-e az árát, hanem milyen úton-módon került sor az igazolásra. Tehát a MENNYI és a HOGYAN a kérdés.


Habár nem tudom mennyire hiteles az oldal, de nagyon érdekes cikk. Részletesen és főképp érthetően taglalja az egész procedúrát sok kérdést megválaszolva.
Forca Barca!!!!
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.01.25. 17:24:50

http://sportsmarketing.hu/2013/08/22/ne ... si-dijbol/" target="_blank

Egy érdekes cikk, ami teljesen körbejárja Neymar játékjogának a szerkezetét. Ráadásul arra is utalást tesz, hogy a 40 millió euró nem feltétlenül a Neymar család házi kasszáját gyarapította.
.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.01.25. 16:50:54

Mindenki Neymart akarta itt van -s nagyon nagy spiler. Mindennek ára van. Ha nem szánnak rá ennyit ma talán a Reálnál lenne. És akkor még Bale-val nem is hasonlitottam össze.
Fecó
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.25. 16:35:36

Vannak itt érdekes dolgok, de egy-két részlet nem tiszta. Ez a 40 millió, ami apuci cégénél landolt. Szerintem ezt kellene mielőbb tisztázni. Hogy mi is ez tulajdonképpen, milyen jogcímen járt ez az összeg.
Azt viszont totál felesleges bekavarni, hogy 10 milliós aláírási bónusz, meg a 44 milliós 5 éves fizetés stb. Ezek nem részei egy igazolásnak.
A játékosmegfigyelői díj, elővásárlási jog stb pedig egy teljesen tranzakció.

Szerintem ezt a két dolgot kellene tisztázni és kalap-kabát.

Itt két lehetőséget tudok elképzelni.
1. Ezeket az összegeket csak szépen megfogalmazták, más-más jogcímen jegyezték be, azonban minden az igazolásra ment el, így kommunikálva le egy viszonylag kedvező átigazolási díjat.

2. Ezeket a tételeket ténylegesen erre szánták, így a transzfer értéke helytálló. (max egy-két dolog nincs beszámítva. Pl. marketing díj és ügynöki díj.

Nem vagyok jogász, de laikusként én ezt látom.

Laporta besült igazolásaira elköltött összegek, pedig nem elsősorban őt terhelik. Ezek edzői kérésre történtek (Csiga stb.), az hogy nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket (enyhén szólva) már nem az ő hibája.
Nem Messiásként tekintek rá, de lehet mondani, hogy Rosell ilyen király üzleti szakember, meg pénzügyi zseni, aki kirántotta a szarból a Barcat, de az FC Barcelona elsősorban egy klub, amiért több millió ember rajong és csak másodsorban egy cég. Itt nem egy multiról beszélünk, ahova Rosell tökéletesen illene.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.25. 16:24:59

Akárhogy is számolom itt rengeteg pénzt az ablakon dobtak ki. Nyilván ilyen átigazolásnál szükség volt vmiféle pénzbeli meggyőzésre, hogy minket válasszon, de ez elképesztően nagy túlzás. Neymar papáék konkrétan 40 milliót kaptak erre a meggyőzésre... Ez a semmire ment ki. Aztán ez az ügynöki díj szintén. Van pofájuk 40 milliót kifizetni nekik, erre még további összeget fizetnek nekik menedzseri díjként (jó mondjuk ezt másnak is ki kellett volna fizetni), sőt még az alapítványukat is támogatják, aminek továbbra is fogalmam sincs, hogy mi köze Neymar játékjogához...? És akkor megint kifizettünk 7,9 millió eurót olyan játékosokra, akikre már most megmondom, hogy valószínűleg 1 percet nem fognak játszani a csapatban. Elképesztően nagy túlzás előre a semmire a pénzt lerakni... Amihez tovább kapcsolódik a szintén Neymar papának fizetett játékosmegfigyelői díj. Innen se fogunk egy játékost sem látni a csapatban... Akkor foglaljuk is össze. A 86,2 milliós vételárból 40+2,5+7,9+2,5=52,9 millió euró elment a semmire, konkrétan a transzfer több mint 60%-a.

Most teljesen kiakadtam. Ugyanúgy szórják a pénzt, ahogy Laportáék tették... Szép munka, persze évek óta nincsen pénz 1 normális középhátvédre.

Szerk: Kicsit utánanéztem a dolognak. Ha a 3 megfigyelt Santos játékos közül vkit leigazolnak, akkor visszakapjuk a kifizetett pénzt. Ez picit javít a dolgon, de nem sokat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.25. 16:20:19

- N&N: Neymar és Nadine (Neymar szülei)
- N&R: Neymar és Rafaella
Olvastam a cikkben, de akkor eddig miért nem mondta senki, hogy a szüleinek van rá tulajdon joga... Most tökmindegy, hogy az apja, mint magánszemély, vagy az ő cégének. Erről eddig senki egy szót nem mondott. A tulajdonosi cégeknél nem az apja cégét említették nyáron, ebben biztos vagyok
A másik meg, hogy azt hiszem a Santos 50%ban volt tulajdonos, a többiek a maradék 50%en osztoztak. Akkor a Santos 17,1 a fele, annak a duplája sehogy sem 57.

Mindegy, én tovább nem számolgatok, mert felesleges. Engem nem győztek meg arról, hogy itt semmi csavar nem volt / nincs a dologban.
Annak örülök, hogy Rosell eltávolította ezzel magát, és hogy Laporta nyáron választást akar.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.25. 16:17:01

Rumig írta: Ahogy tegnap is írtam, sztem ez a 17,1 millió az összes tulajdonosnak ment, csak valószínűleg tőlünk a Santos mint többségi tulajdonos kapta meg az összeget és ők osztották tovább.
Mondjuk az a szép, hogy elvileg nyilvánosságra hoztak és tisztáztak mindent, de erről még mindig találgatni kell. A pöpec ppt-ben is annyit írnak csak, hogy Santos :lol:

Amúgy itt igazából a fő kérdés az, hogy ugyanannyit kell-e fizetni minden tulajdonosnak? Mert ugye szerintem mindenki ebből indul ki, és ezért van szó kenőpénzekről és hasonlókról. De alapvetően nem egy irreális szituáció, hogy mondjuk a Santos kért 17,1-et a ő részükért, Neymarék meg 40-et a sajátjukért, és senki nem lett átverve.

Ha jól emlékszem az igazolás kapcsán voltak cikkek arról is, hogy Neymar papa még egy évig ott tartotta volna a fiát, mert ha lejár a szerződés a Santosnál, akkor ugye a Santos bukta a játékjogot, és gyakorlatilag az övé lett volna az egész. Ez tulajdonképpen a két ár közötti különbséget is megmagyarázza, nyilván a Santos szabadulni akart tőle, Neymar Sr. meg annyira nem.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.01.25. 16:03:12

sjd írta: Lehet, hogy én maradtam le valamiről, de nem volt még itt két cég, akik kb. 30%-ot birtokoltak a játékjogból?
Mert hogy ezek úgy időközben eltűntek a színről.
Sanama írta:Nos, én(és nemcsak én szerintem) úgy tudtam, hogy Neymart a Santos és 2-3cég "birtokolta", az apjának nem volt joga rá.
Ahogy tegnap is írtam, sztem ez a 17,1 millió az összes tulajdonosnak ment, csak valószínűleg tőlünk a Santos mint többségi tulajdonos kapta meg az összeget és ők osztották tovább.
Ezért is kapott a Santos még két bari meccset meg 7,9-et elővásárlási jog formájában a nagy semmire (úgysem jön majd onnan senki, de ha jön is, nem fog befutni, tehát ez is kidobott pénz, ezt már most biztosra veszem).
Szerk: Drigo, Neymar szülei nem voltak tulajdonosok. Két befektetői társaságról van szó, vmi DIS meg nem tudom, mi a másik, Daffy írta lejjebb.

Neymar papa viszont elég jó ügynök lehet, remélem van még ügyfele, akit szintén megvehetnénk. :mrgreen:
Merthogy úgy tűnik, tényleg ez a fájó igazság:
Rumig írta:Na most teljesen jogosan vetődik fel a kérdés, h ugyan miért kell ennyit egy olyan játékos zsebébe tömni, akiről kb 3 éve tudni lehet, h hozzánk akar jönni :?:
és
daffy írta:ha neymar a barcába akart menni,akkor miért kellett 50milliónak landolni a családnál?
:arrow:
Alcantara írta:Egy dolog biztos: Az a fene nagy Barcelonába vágyódásnak Neymar részéről ennyi volt az ára.
Mivel kifizettük, ide vágyódott.
:|
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2014.01.25. 16:01:30

Sanama írta:Neymart a Santos és 2-3cég "birtokolta", az apjának nem volt joga rá.
Tehát, akkor az a másik 2-3 cég mennyit kapott?
Eurobarca.hu a főoldalon írta:40 millió eurót kap N&N/N&R cég, Neymar szüleinek cége
- N&N: Neymar és Nadine (Neymar szülei)
- N&R: Neymar és Rafaella
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.25. 14:20:51

Ez még mindig nevetséges. Semmit nem tudtak megmagyarázni ezekkel a számokkal, csak azt, hogy vagy hatalmas idióták, vagy tényleg mutyiztak.

Ugye Rosellék mit mondtak? 40apa+17,1 Santos.
Nos, én(és nemcsak én szerintem) úgy tudtam, hogy Neymart a Santos és 2-3cég "birtokolta", az apjának nem volt joga rá.
Tehát, akkor az a másik 2-3 cég mennyit kapott?
Ha ez igaz, hogy az apja nem volt tulajdonos, de kapott 40 millát, akkor pedig szépen számoljunk bele mindenféle költséget, amibe Neymart került,mert az nem megoldás, hogy az egyiket beleszámolják Rosellék, a másikat meg nem. Mi alapján? (Mert Rosellék azt mondták,hogy a Santos 17et kapott, akkor miért nem 17es vételárat kommunikáltaK? Furcsa...)
És akkor teljesen jogosan ki is jön az a 85-90milla, most pontosan nem tudom a számokat,de ugye az alapítvány(20körül) meg marketing, aláírás blabla.

Ha az apja tulajdonosi joggal bírt, akkor sem klappol a dolog, mert a további cégekről még most sincs 1 szó sem, és az apja még így is aránytalanul sok pénzt kapott
Emellett pedig nem is beszélek a 10 milliós aláírási pénzről??? Ennyiről még nem is hallottam.

Összességében, Gratulálok Rosell, és mérhetetlenül örülök, hogy pukkant a lufi.
Laporta, gyere!

ui: Csak azt nem értem, hogy miért nem lehetett azt mondani, hogy itt van Neymar, a mai foci legnagyobb tehetsége, 90millió volt, kész. Akkor is lettek volna háborgók, most is vannak. De ez a sunyi üzlet, meg minden, tisztára Rosellre vall, hogy nehogy már ő legyen az aki szórja a lóvét, mert hát azt lehetett mondani Laportára. Végre visszanyalt a fagyi...

ui2: Sport.es azt írja,hogy Laporta év végén választásokat fog szorgalmazni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.25. 14:13:46

Lehet itt vitatni, háborogni, hogy erre-arra mennyit fizettek ki.
Egy dolog biztos: Az a fene nagy Barcelonába vágyódásnak Neymar részéről ennyi volt az ára.
Mivel kifizettük, ide vágyódott. Teszem fel, nem adtunk volna ennyit, különböző juttatásoknak szánt összegeket, akkor valószínűleg Neymar Madridba vágyódott volna már régóta!

Itt már csak az a kérdés, megérte-e ez nekünk vagy sem, hogy a mi játékosunk lett.
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2014.01.25. 13:18:35

Elolvastam az új cikket és megnéztem a feltehetően a sajtótájékoztatón használt slide-okat. Számomra teljesen nevetséges, egyenesen röhej tárgya az utolsó két "oldal". Ennyire amatőr előadást nem lehet csinálni....
Hogy mire is gondolok:
az utolsóelőtti dián részletesen le vannak bontva a Neymar szerződtetéséhez kapcsolható költségek (bal oldalon a hivatalos Barca által közölt adatok, jobb oldalon pedig a sajtó által közölt adatok)
A költségek szerkezete a képeken így épül fel (elsőként a barca által közölt adatot, másodszorra a sajtó adatait írom):
Átigazolási költség: 57,1 66,1
Fizetés: 56,7 56,5
Marketing ktg.: 4 4
Alapitvány Tám.: 2,5 2,5
Elővás. jog. stb: 9,9 9,9
összesen: 86,2 95,1

Ezek után az utolsó nagy összehasonlító oldalon, képesek kitenni, hogy
Barca szerint: 57,1 M
Sajtó szerint: 95,1 M

Ez egy óriási kamu... és nem gondoltam volna, hogy ilyet láthatok az általam szeretett klub vezetőségétől valaha is. Hülyének néznek minket??
Na már most, vagy az átigazolási összeget hasonlítom össze 57,1 - 66,1el szemben.
Vagy az összes tartozékát a szerződésnek: 86,2 m - 95,1 m

De amit ők itt előadtak, számomra egyben nevetséges és szánalmas. Nem tudok mit mondani.. Gratulálok. =D> #-o
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.01.25. 13:03:27

Amúgy ahogy elolvastam, ez 57,1 + 11 (aranylabda + barátságos meccs) milliós átigazolási díj, közel sem 88.

Több milliós aláírási pénzt minden játékos kap, ahogyan ügynöki pénz is mindenhol van. A marketing a fizetés része.

És egyáltalán nem tartozik ide például a 3 játékos elővásárlási joga vagy a játékosmegfigyelői szerződés.
94:39 6 - 1
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.25. 12:58:33

közben elolvastam a főoldali cikket, vannak ott kutya dolgok.

A Barcelona összesen 2,5 millió eurót fizet az N&N-nek, tehát Neymar szüleinek a cégének játékosmegfigyelői tevékenységért.

ez abból áll, ha apuka véletlenül kimegy egy palmeiras-corinthiansra és ott ott lát egy ügyes gyereket akkor felhívja a barcát? :lol:

Marketing tevékenységért 5 évre összesen 4 millió euró kifizetése. A klub értelmezése szerint Brazíliában a legjobb ügynöki tevékenységért fizet az egyesület.

ezt már inkább nem is kommentálom.

nagyjabol +15-20 millio lett kifizetve a nagy semmire. :D ebből lehetett volna venni egy fél védőt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.01.25. 12:55:05

A "Terítéken a Neymar-transzfer" cikkben a képen hogy áll már a Barca felirat :D
94:39 6 - 1
Lezárt