Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.04.29. 08:53:11

LG írta:
neobarca írta:
LG írta:Érthetetlen számomra. Ha minden rendben volt, akkor miért mondott le?
Biztos vagyok benne, hogy nem volt minden rendben. Lehet itt igen, de máshol nem hiszem...
Én is erre akartam célozni a kérdésemmel. De továbbmegyek, ha meg tényleg nincs semmi vaj a füle mögött, akkor meg gyáva, meghunyászkodó döntést hozott. Akármelyik verzió is az igaz, ő nem való elnöknek.
"Már jó ideje szenvedünk a családommal, és fenyegetéseket kapunk. Azt kérdezem magamtól, hogy azért, mert elnök vagyok, a családomnak miért kell szenvednie?"

Ezt nyilatkozta Rosell lemondása kapcsán. Ha igazak voltak a fenyegetések és valami lövöldözésről is szó volt, szerintem érthető volt a döntése. (függetlenül attól, hogy sáros volt a Neymar ügyben vagy sem)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.29. 01:26:47

neobarca írta:
LG írta:Érthetetlen számomra. Ha minden rendben volt, akkor miért mondott le?
Biztos vagyok benne, hogy nem volt minden rendben. Lehet itt igen, de máshol nem hiszem...
Én is erre akartam célozni a kérdésemmel. De továbbmegyek, ha meg tényleg nincs semmi vaj a füle mögött, akkor meg gyáva, meghunyászkodó döntést hozott. Akármelyik verzió is az igaz, ő nem való elnöknek.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.04.28. 22:09:31

LG írta:Érthetetlen számomra. Ha minden rendben volt, akkor miért mondott le?
Biztos vagyok benne, hogy nem volt minden rendben. Lehet itt igen, de máshol nem hiszem...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.28. 21:50:08

Alcantara írta:Most lennék kíváncsi pár ember véleményére a témában! =D>

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/28" target="_blank ... _elnokenek
Érthetetlen számomra. Ha minden rendben volt, akkor miért mondott le?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.28. 21:43:54

Most lennék kíváncsi pár ember véleményére a témában! =D>

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/28 ... _elnokenek" target="_blank
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.04.17. 20:58:54

Kép
Szeretett [volt] elnökünk Ibizán nyarral. :D [Kiváncsi lennék a véleményére azért, hogy mit szól ahhoz amit maga mögött hagyott.]
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.04.04. 15:45:33

Mihu írta:Na most ide írtam jó sok mindent, de inkább kitöröltem. Ha azok a teljesen ésszerű és logikus érvek nem győztek meg arról, hogy ez nem Laportának jó, hanem Pereznek, akkor azt hiszem feleslegesen koptatom tovább a billentyűzetet... :)
Érvek vannak mind2 elmélet mellett. Mindenki maga dönti el, hogy melyiket tartja hitelesebbnek.
A Fifa egy szégyen
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.04. 14:32:30

Bárki is áll ennek hátterében, részemről remélem, hogy tud nyugodtan aludni.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.04. 13:00:54

Na most ide írtam jó sok mindent, de inkább kitöröltem. Ha azok a teljesen ésszerű és logikus érvek nem győztek meg arról, hogy ez nem Laportának jó, hanem Pereznek, akkor azt hiszem feleslegesen koptatom tovább a billentyűzetet... :)
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.04.04. 12:40:35

Lehet h az igazolások egy része Laporta alatt történt, de attól még ez a vezetőség fogja meginni a levét, max valahol egy lábjegyzetben lesz megemlítve h nem ő alattuk kezdődött. A Neymar ügy kizárólag jogi volt. Egy pártoló tag indította a pert és kellett hozzá egy bíró, aki (meglepetésre) rábólintott. Itt látom én Laporta kezét.

A szeretett klub részhez: Laporta politikus. Őszintén szólva neki az a dolga, hogy úgy tűnjön, mintha a Barca lenne számára a legfontosabb, az a szeretett klubja, mindemellett számára erős politikai eszköz. Nem véletlen, hogy Laporta jobban el tudja adni magát, mint Rosell, hiszen Laportának ez a dolga. A Barca-elnökség neki hatalmas befolyást szerzett, véleményem szerint sokkal többet profitált Laporta a Barcából, mint Rosell, egyszerűen azért, mert a régi elnök szakmájánál: politika/jogászat sokszor az a legfontosabb, hogy tudd eladni magad.

Perez is benne lehet a dologban, ez nem vitás, de akkor miért nem érik a Realt hasonló támadások? A mieinknek is megvan a befolyása az ellentámadáshoz. Ezzel szemben, ha Laporta mozgatja a szálakat, az ellen nem tehetne a jelenlegi vezetőség semmit, mert ha nyilvánosságra hozná, akkor csak megosztaná a szurkolókat, mert akik nem hisznek nekik, azok végleg megutálnák a jelenlegi presedintét, akik hisznek, meg a következőt.

Hirtelen jött, öltet volt ez a Laporta dolog, de minél jobban belegondolok, annál jobban klappol. Egyszerűen minden az ő kezére játszik. Ha tényleg csak politikai eszköznek tartja a Barcát(amit sokan nem hisznek, de egyáltalán nem tartom kizártnak), akkor bizony bőven sáros lehet a dologban, még ha nem is feltétlen olyan mértékben, mint gondolom.

Egy szó, mint száz: Rosell és Laporta együttműködése alatt a csapat példátlanul fejlődött, de amint elváltak csak hátráltatják egymást.
Remélem, hogy egy kívülálló elnökünk lesz legközelebb és ez a 2 shrekkkfej sose tűnik fel többet a Barca háza táján a követőikkel együtt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.04. 12:26:48

Na most én vagyok Laporta egyik legnagyobb magyarországi fanja, de itt azért miközben védem, be is sározom.

A vizsgálat arról szól, hogy 2009-től 2014ig történt átigazolásokat ellenőrizték. Laporta ugye 2010ig volt góré, szóval az Ő ideje alatt is történtek ilyen transzferek. Minek indítana saját maga ellen is eljárást? Teljesen logikátlan.

És itt jön a védelem része a dolognak:

-téves az az állítás, hogy folyamatos jogi támadások érik a klubot. Messi ügy, Neymar ügy...ezek mind adóhatósági ügyek, amikhez egy jogásznak nem sok köze van. Annál több egy könyvelőnek, vagy egy közgazdásznak. Elcsalt pénzekről van szó, nem törvényszegésről.
-Laporta idejében is voltak támadások, gondoljunk csak a kéthetente történő dopping ellenőrzésekre, plusz ha jól emlékszem, akkor volt valami gebasz Messi szerződésével is...azt is megtámadta valaki, hogy anno az a szalvéta előszerződésnek minősült, ami szabályellenes, bla bla.
-Teljesen logikátlan lenne Laportától, hogy szeretett klubját pont akkor hozza eszméletlen nehéz helyzetbe, amikor egyébként is a legnagyobb a gáz az elmúlt 5 évet figyelembe véve. Nincs kapus, nincs védő, Xavi öregedik stb. Ez nem 1-2 évre vethetné vissza a csapatot, hanem többre. Most vannak olyan lehetőségek, amik hosszú távra és ami a legfontosabb, jó megoldást nyújtanának.
-Az időzítés is logikátlan. Szombaton szavaznak a Camp Nou projektről. Ha az elbukik, akkor az a vezetőségnek egy óriási pofon, és akkor mint ahogy Rosell is tette, el lehet indítani egy bizalmatlansági indítványt. Ezek mind törvényes eszközök, bárkinek joga van hozzá, és ami a legfontosabb, a csapatot nem érintik negatívan.

Én sokkal inkább Florentino Perezre gondolok. A klubot egyre több támadás éri. Mit ad Isten, ez pont egybe esik Perez visszatérésével, és azzal, hogy a Real továbbra sem tud mit kezdeni a Barcával. Neki sokkal több oka van arra, hogy destabilizálja a klubot, és itt fontos megjegyezni, hogy a csapatot is!!! Mert Laportának csak az az érdeke, hogy Rosell brigádja eltűnjön, viszont a csapat neki a szívügye. És az időzítések is inkább engednek sejtetni Perezre. Pont akkor jönnek ki az ügyek, amikor fut a szekér, vagy a szezon legfontosabb szakaszához értünk.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.04. 12:03:48

Tényleg érdekes ez az egész, és még érdekesebb lehet, ha Laporta valóban indul majd a következő választásokon, ha pedig meg is nyeri, az már több, mint gyanús lesz. Persze ha indul, valószínűleg meg is nyeri. Én mindkettőt kitiltanám katalán földről 8)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.04.04. 08:50:29

Csak egy elgondolkodtató érdekesség.
Rosell ugye közgazdász, míg Laporta ügyvéd.

Laporta elnökségének a végén a klubot állandó anyagi támadások érték, nem csak, de főleg Rosell részéről. Mióta Rosell az elnök, a klubot állandó jogi támadások érik. Kicsit furcsa ez véletlen egybeesésnek. :? Szerintem mindent Laporta irányít a háttérből.
Tudom, hogy ezt nehéz sokaknak elhinni, de Laporta egy politikus és neki az a jó, ha ő a Barca elnök és sztem simán feláldoz 1-2 sikeres évet csak azért, hogy Roselléket lejárassa és visszavegye az elnökséget.
Ha így is van(ami esélyes), sose lesz bizonyíték, legfeljebb vádaskodások.

Megmondom őszintén elegem van mindkét idiótából. Lehet, hogy értenek a maguk dolgához mindketten, de az egójuk az első, nem pedig a klub. A következő elnökválasztáson kizárólag annak örülnék, ha egy kívülálló harmadik jelölt nyerne. Bár kinézem ebből a 2 emberből, hogy akkor meg összefognának az új elnök ellen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.02. 13:31:12

Ha ez tenyleg igaz, es nem tisztazzuk magunkat, akkor mindenkeppen ki kell irni a rendkivuli valasztasokat, meghozza azonnal. Egy ilyen vezetosegnek nyoma sem amradhat. Ez felhaborito, de tenyleg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.22. 06:25:10

http://barcanoticias.blog.hu/2014/03/21 ... a_nap_kepe" target="_blank

Nem hiszem el, hogy fiatalkorában nem volt köze Mascherano anyukájához!
Tuti nem véletlen játszik nálunk Javier! A genetikát nehéz tagadni. :mrgreen:
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.29. 01:06:24

Már megint jópár buta és rosszindulatú ember szerint szégyenteljes bagázs vagyunk, hajtsuk le a fejünket, meszkuenklub és különben is az egész EB szinvonala a béka segge alatt van. Mit képzelnek ezek magukról? Ez az úriemberek klubja? RMCF, na az aztán a színvonal. Vicc banda...
Visca el BARCA!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.28. 21:21:30

Hihetetlen, hogy záporoznak a hírek az üggyel kapcsolatban. Kicsit naivan azt hittem, hogy hamar lecseng a dolog, vagy legalábbis ennél hamarabb. Ehhez képest egyre jobban ássuk bele magunkat és most már a Real is. Nem lesz így jó, ahogy az sem volt az, amikor Mourinho és az ő háborúja körül zajlott minden. Nem kéne megint odáig jutni, de ha így folytatódnak a dolgok, akkor az lesz a vége. Ezt pedig kizárólag Rosellnek és a bandájának köszönhetjük. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.28. 19:37:10

Tök más játékosok elővásárlási joga, alapítványnak nyújtott támogatás meg az aláírási pénz mikor számított bele a vételárba bárhol is?

Akkor Eto'o sem 27 millióba került nekünk, hanem 47-be, mert amíg itt játszott, adtunk egy valag pénzt a focisulijának, lehet rohanni a bíróságra Perezzel az élen.
Vagy Villa eladásakor is kaptunk opciós jogot 3 játékosra, úgyhogy akkor már tessék feljelenteni az Atleticot is, hogy valójában 15 milkát fizettek, csak így sikkasztják el a pénzt.
Ja és gondolom Bale 91 milliójában benne van az az 5-10 millió, amit aláírási pénzként kapott. :wink:

Na mindegy, ha a madridisták kollektíve most fedezik csak fel, hogy a játékosok kapnak aláírási pénzt is, az nem igazán részünkről szegénységi bizonyítvány. :wink:

ON:
shutterisland írta:lehet velem van a baj, de ha hozzám odajön valaki, hogy az esküdt ellenségemmel áll harcban (cases vs barcelona) és a segítségemet, befolyásomat kérné (perez ismerettsége kellett az indítványhoz, vagy miről volt szó) akkor én is segítenék.
ahogy florentino papa is köszönte szépen, és élt a lehetőséggel.
Az eurobarcás cikket olvasva egy szóval nem említik, hogy Cases ment volna Perezhez, ha igaz a hír, akkor ez az elnök kis magánakciója volt. De Cases nyilatkozatai alapján sem tartom valószínűnek a forgatókönyved.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.28. 19:36:56

Federer22 írta:Ennyi, és nem több
Majd pont egy penamadridista cikkel fogsz engem meggyőzni, amikor tőlük már olvastam egy olyan cikket, amiben a Barcelona játékosait fröcsögő, veszett kutyákhoz hasonlították, és a szánalmas, sportszerűtlen, gerinctelen jelzőkkel illették őket. Hagy ne adjak már egy forintot is egy penamadridista írásra...az az oldal a madridista szurkolók legalja....
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.28. 19:14:08

Eddig jókat mosolyogtam a madridi reakciókon a Neymar ügy kapcsán :) Keresik a fogást a klubon, a csapaton, játékosokon még a szurkolókon is, de szerintem ezzel nincs is semmi baj, mert ahogy az értelmes párbeszédnek úgy a csipkelődésnek és az utálkozásnak is ugyan úgy megvan a helye a két szurkolótábor között, sőt részemről elvárt :) Ha az ember helyén tudja kezelni, akkor szórakoztatóak ezek a szurkolói reakciók szerintem.
Most ahogy ismét olvasgattam madridi reakciókat az új hír kapcsán (Perec papa), inkább a sajnálat fogott el mintsem a jókedv, és most komolyan nem vérszívásból.
Az indulatot, utálkozást és az alap unszimpátiát figyelmen kívül hagyva ha olvas az ember a sorok között, pár ember hozzászólásaiból kiderül, hogy tényleg milyen mélyen érinti őket, nem is csak ez a Neymar ügy, hanem a sok éves frusztráltság a Barcával szemben, nem tudják hogy kezelni és látod a soraik között, hogy ez a pár ember ténylegesen szenved, és mint ilyen ez már kicsit sem szórakoztató.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.28. 19:10:39

Federer22 írta:Ennyi, és nem több
Számomra meg ennyi: "Szubjektív véleménynyilvánítás következik…"

A logikai bukfencektől és a sok feltételezéstől, illetve a "más szemében a szálkát" mondattól eltekintve.

Egyelőre mennek a találgatások, ujjal mutogatások, ráadásul azt se lehet tudni, hogyan kezdődött, ki pattintotta ezt ki. (most a RAC1 munkatársa van elővéve, aztán ki tudja)
Forca Barca!!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.01.28. 17:43:35

Federer22 írta:Ennyi, és nem több

neked ennyi.
nekem meg ennyi.
biztos meg fogsz győzni az ellenkezőjéről, pláne egy penamadridista cikkel.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.01.28. 17:40:29

Federer22 írta:Ennyi, és nem több
Tehát a cikkben leírtak fedik a teljes valóságot? Eléggé jól informáltak vagytok. :lol:
Avatar
Federer22
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2014.01.28. 14:49:19

2014.01.28. 17:14:18

Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.28. 17:04:13

lehet velem van a baj, de ha hozzám odajön valaki, hogy az esküdt ellenségemmel áll harcban (cases vs barcelona) és a segítségemet, befolyásomat kérné (perez ismerettsége kellett az indítványhoz, vagy miről volt szó) akkor én is segítenék.
ahogy florentino papa is köszönte szépen, és élt a lehetőséggel.
ezért én most nem tudom anyázni, vagy nem tudok lázadni.

nem kellett volna sakkozni a milliókkal meg bohóckodni a könyveléssel, hogy ne legyen támadási felület, nem hiszem el, hogy nem volt más módja.
most azt kell megenni, amit rosellék főztek.
aminek, teszem hozzá, remélem nagyobb a füstje, mint a lángja.
Lezárt