Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.25. 12:38:24

visca el barca írta: „A játékos szülei 40 millió euróval gazdagodtak, a Santos 17.1 millió eurót kapott, illetve további kétmillió eurót utalunk a bankszámlájukra, ha Neymar az Aranylabda-szavazáson bekerül az első háromba.
Lehet, hogy én maradtam le valamiről, de nem volt még itt két cég, akik kb. 30%-ot birtokoltak a játékjogból?
Mert hogy ezek úgy időközben eltűntek a színről.
LG írta:Mondjuk lehet hülyeséget kérdezek, de egy labdarúgó játékjogát miért birtokolja egyáltalán egy nem labdarúgással foglalkozó vállalat, vagy magánszemély?
[captain obvious] A pénz miatt [/captain obvious]
Képzeld el, hogy Deulofeutól Bartráig ki tudnád árusítani az ifijátékosok játékjogának mondjuk felét cégeknek. Találtál mondjuk 50 milliót, és mindenki maradt a csapatnál. És még esetleg nem is csak erről van szó, hanem a képzésüket meg sok minden finanszíroznak ezek a cégek.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.25. 12:32:24

LG írta:Mondjuk lehet hülyeséget kérdezek, de egy labdarúgó játékjogát miért birtokolja egyáltalán egy nem labdarúgással foglalkozó vállalat, vagy magánszemély? Főleg miért az apja? :shock: Ez csak szerintem fasság? Mi lesz a jövőben? Meg kell majd egyezni a játékos klubjával, meg 10 céggel, meg az egész rokonsággal, meg a pékkel? Ez vicc.
Szerintem kéne hozni egy olyan törvényt, hogy egy futballista játékjogát csak a klubja birtokolhassa. Nyilván Neymár apjának is fontos volt ez a 40 millió euró, hiszen Neymár aláírási pénzéből meg évi fizetéséből éhen döglöttek volna. :mrgreen:
Ez egy jó felvetés, bennem is megfogalmazódott már ez több játékos kapcsán.
Ami a legérdekesebb, hogy ez általában dél-amerikai sajátosság, lehet nem jól emlékszem, de anno Tevez Európába szerződése esetén is volt valami jogtulajdon vita a játékos körül.
Nagy tétben mernék rá fogadni, hogy ezek a különböző névtelen céges és magán emberek csak "kirakati tárgyak" valójában klubigazgatók és családtagok állnak a háttérben.
A pénzéhség is tisztán kézzelfogható a Neymar családnál, na de ne ítélkezzünk, mert ha valaki,akinek igen csak van mit aprítania a tejbe, 1 millió euróért vesz fel egy olyan öltönyt, amivel köznevetség tárgya lesz a sajtóban.... :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.01.25. 12:07:38

Mondjuk lehet hülyeséget kérdezek, de egy labdarúgó játékjogát miért birtokolja egyáltalán egy nem labdarúgással foglalkozó vállalat, vagy magánszemély? Főleg miért az apja? :shock: Ez csak szerintem fasság? Mi lesz a jövőben? Meg kell majd egyezni a játékos klubjával, meg 10 céggel, meg az egész rokonsággal, meg a pékkel? Ez vicc.
Szerintem kéne hozni egy olyan törvényt, hogy egy futballista játékjogát csak a klubja birtokolhassa. Nyilván Neymár apjának is fontos volt ez a 40 millió euró, hiszen Neymár aláírási pénzéből meg évi fizetéséből éhen döglöttek volna. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.25. 11:55:02

Rivaldo11 írta:Ami igazán érdekelne most, az nem Neymar ára, hanem a hogyan tovább. Mi lesz a tervezett igazolásainkkal? Égető a kapustéma lezárása, védő is kéne...nem hiányzott ez az egész. Vagy kár, hogy nem zártuk le előbb ezeket a kérdéseket...
semmi. mi lenne? holnap kitömjük a malagát, szerdán a levatét, két hét mulva meg a kutyát nem fogja érdekleni az egész. pont ugy mint messi adócsalása. minden csoda 3 napig tart.

átigazolások mitt nem aggódom, ha jol tudom azt usem az elnök, hanem zubi szokta intézni. ter stegen meg biztos nem gondolja meg magát mert rosell elment :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.25. 11:45:59

Ami igazán érdekelne most, az nem Neymar ára, hanem a hogyan tovább. Mi lesz a tervezett igazolásainkkal? Égető a kapustéma lezárása, védő is kéne...nem hiányzott ez az egész. Vagy kár, hogy nem zártuk le előbb ezeket a kérdéseket...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.01.25. 09:19:11

Ez a Jordi Cases nyilatkozat is elég érdekes. Azt mondja, nekik joguk van tudni, hogy mire megy el a pénz, sőt ő akár a bíróságig is elmegy, mint ahogy az meg is történt.
Viszont hozzá teszi, neki elég lett volna egy szimpla válasz is a kérdéseire, a legmegdöbbentőbb, hogy akár a hazugságot is elfogadta volna. Ezek alapján nem tűnik úgy, hogy éjjelente forgolódott volna addig, amíg ki nem deríti a valóságot.
Szerintem ez a pali csak egy báb és sokkal komolyabb dolgok lehetnek a háttérben, mint ami nyilvánosságra került.

Az, hogy Rosell mit csinált csak ő tudja (meg akik érintettek ugye a dologban), de ha nem bűnös miért is mondott le? Bíróságon bebizonyítja az igazát és pont. A klubbot védem és lemondok, ne vetüljön rá rossz fény dolog meg jól hangzik, csak ez már megtörtént. (Messi se hagyta abba a labdarúgást, mikor megvádolták)
Viszont ha bűnös, akkor úgy gondolom annyi esze csak volt, hogy felkészültek egy ilyen eshetőségre. Csak nem gondolta, hogy soha senki nem fog rákérdezni hova is vándorolt a pénz?
Nem hiába szajkózta, hogy a papírokkal minden rendben van, bármelyik variáció is történt valószínűleg így is lehet. Úgy gondolom ez az egész ügy sokkal komplexebb, mint mi azt gondolnánk.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.25. 08:14:32

Mondjuk, ha ezeket részvényekként vesszük számításba, akkor azt mondhatjuk, ha Santos részvényeiért, amik 'ideiglenesek' voltak, tehát miután lejárt a szerződése, és a játékos nem kíván hosszabbítani, gyakorlatilag értéktelenek, avagy lejártnak tekintendő, így tehát az apja birtokolta volna teljes egészében őket. (szerk: én feltételeztem, h a faternak is van 40<= x%-a)
Mivel még 1 év volt a szerződéséből, így a Santosnál lévő részvényekért fizetett a Barcelona 17,1 milliót, a maradék részvényekért pedig 40 milliót sikerült kiharcolnia a faternak, ami ugyan soknak tűnik, de ezzel ő teljesen lemondott a játékjogáról, tehát innentől maximum menedzserként van beleszólása a fia dolgaiba, befektetőként nem. Így már annyira nem tűnik magasnak az ára.
Ugyanakkor szinte biztos vagyok abban, h voltak mellette csúszópénzek, szinte biztosan kétirányúan, de kötve hiszem, h ezt az 57,1 mill, egyébként már közzé tett összeget és szerződést ne vállalta volna a vezetőség, ha minden teljesen tiszta lenne.
Sőt akár az sem kizárt, h Rosellnek vmiféle külsős problémái vannak, mint magánszemély, v más üzleti befektető adódtak gondjai (lásd: a háza ajtajában töltényt találtak), így amiatt kellett lemondania, h ha ez az ügy robban, már ne mint a Barcelona elnöke szerepeljen a médiában, mert az a klub imidzsét, befektetői megítélésén, szurkolói támogatottságán rontana, támadható felületet nyitna.

ui.: távolról sem vagyok gazdasági szakember, szóval, lehet lesz egy két melléfogás a fentiekben, de a gondolatmenet sztem okés :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.01.25. 08:04:56

Rumig írta: Még annyi kiegészítés, h talán Neymar-papának is volt némi tulajdonjoga, erre most nem emlékszem, így ezen jogcímen kaphatott jogosan valamennyit, viszont ezen cikk alapján a Santosnál volt 55%, a klubon kívül volt még két befektető társaság, plusz esetleg "Neymar nem JR". Azaz ha 17 M az 55%, akkor ca. 31M az egész, tehát a papa nem kaphatott volna többet ennek mondjuk a 43%-ánál (bár emlékeim szerint az egyik befektető részesedése 15% volt). Az pedig nem 40 millió. [-X
De amúgy minden korábbi forrás szerint a Santos + befektetők összesen kaptak 17,1 M-t, valószínűleg az nso-s szövegben is így kell érteni, ebben az esetben Neymar papát ennek bizonyos - 45 %-nál kevesebb - része illette meg, ami ugyebár nemhogy 40, de 8 millió se.
én úgy tudom,hogy 40% a dis,5% teisa,a maradék a santos. szóval -hangsúlyozom- elvileg neymar faternál nem voltak jogok. ő max hatni tudott a fiára. 2 dolgot nem értek jelenleg:
1. ha neymar a barcába akart menni,akkor miért kellett 50milliónak landolni a családnál? (esetleg azért,mert ha ez a fizetésében lenne,akkor a csapaton belül nem lenne egyhangú a boldogság,elvégre akkor nem 8,8at,hanem 18,8at keresne? vagy simán ment rosell zsebébe is ebből?)
2. miért kell a kenőpénzeket,fizetéseket a vételárhoz számolni? sosem kellett. a vételár egy összeg,amit a jogokat birtokló csapat/cégek kapnak. a többi nem számít. ezek alapján neymar 17,1 millió volt. igaz,hogy a barca ennél jóval többet adott ki,de mint vételár jelenleg nálam ez a "hivatalos".
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.01.25. 02:48:03

kristop írta:viszont, ami tény, hogy a santos és a többi tulajdonos csak 17 millió eurót kapott összesen (lejárt volna a szerződése, de ez így egy brutál jó ár lett volna), mi viszont 57 milliót fizettünk érte. a maradék pénz (akár tiszta a szerződés és legálisan volt, akár nem) sehogy se védhető, miért kéne teljesen másoknak fizetni, ha a tulajdonjogát birtoklókat kifizetjük és a játékos is hozzánk akar jönni? én csak erre keresek magyarázatot ebben az ügyben.
Ez az, ami nekem már akkor is gyanús volt, és szerintem Cases is a 40 millió részletei felől érdeklődött, a 95 millió csak médiaspekuláció. Vagyis hát kitudja, de én teljesen elhiszem az 57-et.
:arrow:
nso írta:A játékos szülei 40 millió euróval gazdagodtak, a Santos 17.1 millió eurót kapott...(teljes szöveget lásd kicsit lejjebb veb-nél)
Tehát nem teljesen mások, hanem Neymar szülei, azaz lényegében Neymar kapta azt a 40 misit. Na most teljesen jogosan vetődik fel a kérdés, h ugyan miért kell ennyit egy olyan játékos zsebébe tömni, akiről kb 3 éve tudni lehet, h hozzánk akar jönni :?:
Így simán elképzelhetőnek tartok egy olyan verziót, hogy: "fiam, én téged akarlak, te hozzánk akarsz jönni, mindketten jól járunk, de miért ne járnánk még jobban? Úgyhogy tömjük csak meg egymás zsebét!"

Még annyi kiegészítés, h talán Neymar-papának is volt némi tulajdonjoga, erre most nem emlékszem, így ezen jogcímen kaphatott jogosan valamennyit, viszont ezen cikk alapján a Santosnál volt 55%, a klubon kívül volt még két befektető társaság, plusz esetleg "Neymar nem JR". Azaz ha 17 M az 55%, akkor ca. 31M az egész, tehát a papa nem kaphatott volna többet ennek mondjuk a 43%-ánál (bár emlékeim szerint az egyik befektető részesedése 15% volt). Az pedig nem 40 millió. [-X
De amúgy minden korábbi forrás szerint a Santos + befektetők összesen kaptak 17,1 M-t, valószínűleg az nso-s szövegben is így kell érteni, ebben az esetben Neymar papát ennek bizonyos - 45 %-nál kevesebb - része illette meg, ami ugyebár nemhogy 40, de 8 millió se.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.01.24. 22:36:09

Rivaldo11 írta:...Joan meg remélem készülődik :)
Én egy másik Joan-t favorizálok. A klub korábbi sikeres és nagy népszerűségnek örvendő elnökét: Joan Gaspart :) Ő rendbe tenné a dolgokat. Nem szórná a pénzt, mint Laporta és a szurkolókat is megkímélné a kupákért zajló küzdelmek izgalmaitól :D
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.01.24. 21:48:23

Rivaldo11 írta:Majd holnap formálok véleményt az egészről, most így 5 házi szilva után hagyom inkább.
Jöhet a Bartomeu topic, Joan meg remélem készülődik :)
keveset szólsz, de jókat :D Laporta készülj, közvetve vagy közvetlenül elérted amit akartál!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.24. 21:34:08

Majd holnap formálok véleményt az egészről, most így 5 házi szilva után hagyom inkább.
Jöhet a Bartomeu topic, Joan meg remélem készülődik :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.01.24. 21:22:40

Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.24. 21:09:40

aki csak a lényegre kiváncsi (lényegében semmi uj infot nem tartalmaz)

„A játékos szülei 40 millió euróval gazdagodtak, a Santos 17.1 millió eurót kapott, illetve további kétmillió eurót utalunk a bankszámlájukra, ha Neymar az Aranylabda-szavazáson bekerül az első háromba. Volt olyan klub, amely 100 millió eurót és dupla annyi fizetést ajánlott Neymarnak, mint mi, de a játékos minket választott” – mondta a szakosztály-igazgató, aki elárulta, hogy a brazil válogatott támadó éves szinten 8.8 millió, öt év alatt pedig 44 millió eurót kap a katalánoktól, ellenben a csatár nem jut további pénzösszeghez, ha trófeá(ka)t nyer jelenlegi csapatával. Viszont előlegként, amolyan aláírási pénz gyanánt 10 millió euróval gazdagodott."

megjegyzem nagyon hulyének kell lennie ahhoz, hogy miután 101. alkalommal elmondták ua. az infót, a bíróság bekérje a papírokat és ennek ellenére bebukjanak... :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.01.24. 21:00:33

Már ne haragudjatok de miért törlődött a kommentem?
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.01.24. 20:39:07

A twitteren követtem a sajtótájékoztatót. Röviden. Nem lesz semmi változás az elképzelésekben minden megy tovább ahogy eddig. Messi fizetését megemelik hogy a legjobban kereső játékos legyen a világon. Meg mutatták az eredeti szerződést is. 57 millió euróról szól. De azért én várom az úgy folytatását.
Don Blaugrana 2005
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.09.30. 18:00:44

2014.01.24. 20:09:30

Na akkor én is hozzá szólnék a témához. Egy ideje már nem írtam erre az oldalra, azonban látva, hogy mi megy itt, úgy gondoltam, hogy én is leírnám a véleményemet ebben a témában(ha nem gond).
Az az igazság, hogy nem értem mi ez a nagy Laporta imádat és Rosell utálat ezen az oldalon. Kétségtelen voltak érdekes ügyei Rosellnek, de azért gazdaságilag sokat fejlődött vele a klub, ez szerintem nem vitás. Az, hogy nem tudhatjuk hogyan mentek a pénzügyi dolgok mikor Rosell lett az elnök, az igaz, viszont sokat elmond, hogy pár játékost akkoriban el kellett engedni, késtek a játékosok fizetései, és gondolom az sem véletlen, hogy hirtelen annyi szponzora lett a klubnak. Az meg, hogy Rosellnek nem sikerült a bíróságon bebizonyítania Laporta ügyeit, az egy dolog. A bíróság sem tud mindig jó döntéseket hozni. Akkoriban egyébként is elég gyakran lehetett olyan híreket hallani, hogy spórol a Barca(miközben sorra nyertük a trófeákat).
Sokan vágjátok Sandro fejéhez, hogy elvette a tiszteletbeli elnöki posztot Cruyfftól. Én azt mondom, hogy azért meg kell nézni, hogy miket mondott az öreg holland a klubról. Bírálta a szponzorokat, a Neymar bizniszt, magát Rosellt is(és ez csak az, ami a sajtóban megjelent) és ki tudja még mennyi mindent. Mert valószínűleg több dolgot kritizált, csak azok nem kerültek nyilvánosságra. Ezért Rosell kirúgta. Nem elképzelhetetlen. Egyébként szerintem sem volt azért szép húzás ez tőle, ettől függetlenül. Azonban nem értem, hogy miért varjátok Rosell nyakába Guardiola távozását. Rosell elvileg le tett elé egy üres csekket és azt mondta, hogy olyan számot ír rá amilyet csak akar(ez persze valszeg nem teljesen így volt, de a szándékot tükrözi). De az is lehet, hogy ő üldözte el valóban Guardiolát. Rosell akarta úgy, hogy Mourinho olyan Madridot rakjon össze, amely megvert minket, Rosell intézte úgy, hogy kiessünk a Chelsea ellen, sőt ő intézte el, hogy a Real 100 ponttal legyen bajnok. Ez mind-mind Rosell műve, ahogy az is,hogy Guardiola ezek hatására "elfáradt"(vagyis elmenekült). Abidal elküldése meg szerintem jogos. A klub kiállt mellette, fizettek neki a betegsége alatt is, de utána már nem hiszem, hogy úgy tudott volna teljesíteni(vagy legalábbis bátor dolog lett volna kipróbálni). Azért meg eléggé nagy fizetése lett volna elvileg. Rosell fel is ajánlott más beosztást a klubnál, de azt meg elutasította. Vilanovának pedig még egyébként mindig fizetik a kezelését.
Most lehet, hogy úgy tűnik, hogy én teljesen Laporta ellen vagyok, de ez nem igaz. De azért Laportának több rossz üzlete volt(Ibra,Csigrinszkij, esetleg Henry) a nagy barcához pedig nem volt olyan sok köze. Guardiolát is állítólag Cruyff szavára nevezte ki vezetőedzőnek. Úgyhogy én azt mondom, hogy azért nem kell mindennek elhordani Rosellt. Ha pedig egyszer felépül az új Camp Nou, akkor abban azért az ő terveinek is nagy szerepe lesz. Azt még leírnám, hogy Rosell modora ugyan gyakran volt úgymond nyers, de ezekkel általában megvédte a klubbot. És nem annyit szajkózott, hogy Més Que Un Club, amellyel nem lehet pénzt keresni. Szóval ő egy igazi üzletember, olyan akire pont szüksége volt a klubnak. Úgyhogy én köszönöm neki a munkásságát és azt amit tett a klubbért.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.01.24. 19:51:57

Bartomeu és Sanllehí most tartanak sajtótájékoztatót, feltárták a számokat, remélem hamar lesz eurobarca cikk belőle.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.24. 18:55:55

hát majd ha hazaérek megkeresem, de nekem az rémlik, hogy a santosnál valami fejes hisztizik, hogy ők csak 17 milliót kaptak és ezt még szét kell osztaniuk a DISnek meg valami harmadik tulajnak. és akkor mentek a pletykák, hogy neymar apja kapta a maradékot. azt viszont kétlem, hogy 70%ban az övé lett volna a fia játékjoga, és a maradék 30% meg a santosé és a két cégé.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
mate3553
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.06.26. 11:23:04

2014.01.24. 17:39:34

kristop írta:viszont, ami tény, hogy a santos és a többi tulajdonos csak 17 millió eurót kapott összesen (lejárt volna a szerződése, de ez így egy brutál jó ár lett volna), mi viszont 57 milliót fizettünk érte. a maradék pénz (akár tiszta a szerződés és legálisan volt, akár nem) sehogy se védhető, miért kéne teljesen másoknak fizetni, ha a tulajdonjogát birtoklókat kifizetjük és a játékos is hozzánk akar jönni? én csak erre keresek magyarázatot ebben az ügyben.
én úgy tudom, hogy csak a santos kapott 17 millkót. A mardék ment a többi tulajdonosnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.24. 17:09:17

Azért nem mindegy ki van egy klub élén, főleg, ha az ekkora hagyományokkal rendelkezik és nem egy sejk-csapat.
Ez adósság-nem adósság téma meddő volt. Olyan, mint a politika. "A" elnök azt mondja, hogy "B" regnálása alatt ez rossz volt, az volt rossz, a másik tagad. (lejen esetben a gazdasági helyzet)
Az pedig, hogy első intézkedéseként eltávolítja a klub élő legendáját egy formális, de megtisztelő posztról elég kicsinyes és szerintem felháborító, legalábbis számomra.
Az Abidal-incidenst viszont én nem az ő nyakába varrnám.
Ez a mezszponzor pedig megint más tészta. Ez már érett, nem hiszem, hogy őt ezért isteníteni kellene vagy teljes mértékben az ő érdemének tulajdonítani. Biztos vagyok benne, hogy, ha Gipsz Jakab elnököl, akkor is megtörtént volna valamilyen formában.
És lehet, hogy jó pénzügyi szakember, de a Barca nem egy klasszikus értelemben vett vállalat. Itt nem az elsődleges szempont a profit. Persze nem elhanyagolható és utolsó szempont, de nem a fő profil. Egy céghez nem kötődik akár érzelmileg is több millió ember világszerte.

Ez az egész pedig szerintem nem elsődlegesen Neymarról szólt, de ezzel végre ki lehetett robbantani egy olyan ügyet, amire már rég vártak. Nem lennék meglepve, hogy ha ezen túlmenően is előjönnének egyéb vádak.

Én nem várom megváltóként Laportát, de hogy sportszakmai szempontból is előrelépés nem hiszem, hogy kétséges. Ő se volt feddhetetlen (sőt) és nem is lesz az, de ilyen téren biztos óvatosabb lesz és az aktuális edzőnek nagyobb mozgástere lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.01.24. 16:53:55

Ezzel a csapat nímbuszát is lerombolják ezek a jól öltözött "urak", Bartomeu is az ő embere, egyik kutya és másik eb helyzet állt elő.Nagyon remélem hogy Joan visszajön és rendbe teszi a dolgokat, mert ez így rém kellemetlen a csapat hírnevét és multját nézve. :?
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.24. 16:47:07

mate3553 írta:A gond azzal van, hogy egy topicban ami Sandro Rosell-ről szól, akiről még semmi nem derült ki csak arról megy a vita, hogy laporta jó elnök volt vagy nem? Ez hogy jön ide? Ki a frászt érdekel most laporta? Majd 2016-ban jöhet és bizonyíthat, de nem ő az elnök, jelenleg semmi köze a csapathoz.
mondjuk ez teljesen igaz, még semmi törvénytelenségre nem derült fény. egyelőre vádaskodás megy, és rosell válaszai egészen védhetőek (még ha nem is fogadnék rá nagy összegben, hogy igazat mond).

- miért ne mondhatna le, ha életveszélyes fenyegetések kap ő és a családja?
- azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a másik fél miatt tényleg titkos a szerződés

jelenleg azon kívül, hogy várja az idézést, és a papírok bekérést tényleg nem nagyon tudna mit csinálni ő és a klub a neymar ügy kapcsán.

viszont, ami tény, hogy a santos és a többi tulajdonos csak 17 millió eurót kapott összesen (lejárt volna a szerződése, de ez így egy brutál jó ár lett volna), mi viszont 57 milliót fizettünk érte. a maradék pénz (akár tiszta a szerződés és legálisan volt, akár nem) sehogy se védhető, miért kéne teljesen másoknak fizetni, ha a tulajdonjogát birtoklókat kifizetjük és a játékos is hozzánk akar jönni? én csak erre keresek magyarázatot ebben az ügyben.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.24. 16:23:29

LG írta: Emlékezzünk vissza, hogy Laporta elnöksége kezdetén éppen, hogy keményen meghúzta a nadrágszíjat, és véget vetett az előző elnökség esztelen pénzszórásának. Amig Rijkaard volt az edző, addig szerintem nem nagyon lehetett Laporta igazolásaiba belekötni, talán Henry volt az, aki drágább igazolás volt, és nem igazán vált be, de ez is inkább véleményes.
Pep alatt elindult a pénzszórás, de ezt eleve az tette lehetővé, hogy Laportáék rendbe hozták a klub anyagi helyzetét. Az igazolások meg Pep kérésére történtek, Laporta meg jó elnökként teljesítette azokat. Talán nem így kellett volna tennie, de azt ne feledjük, ez volt a Barca talán legsikeresebb korszaka! Szerintem sok csapat szurkolói kiegyeznének ezzel, csak mi panaszkodunk.
Hogy mennyire terhelték meg ezek az igazolások a klubot, azt nem tudjuk pontosan, mert a két ex-elnök mást állít, de most Rossel lemondása nem éppen őt igazolja.
Teljesen egyetértek.
Meghúzta a nadrágszíjat amikor kellett, és amikor lehetőség volt rá akkor pedig teljesítette az edző kívánságait. Tényleg volt bosszantó pénzkidobás játékosokra, de azokat a játékosokat is Pep kérte. A szent teheneket is volt ereje elküldeni, nem csak idehozni!
Laportát is 8 éven át fenyegették, kapta a halálos fenyegetéseket a kitiltott szurkolói csoporttól mégsem mondott le erre hivatkozva.
Nekikezdtek egy stadiontervnek amit úgy gondolom nem tettek volna ha tényleg olyan nagy kakiba lett volna gazdaságilag a klub mint ahogy azt Rosell állította.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mate3553
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.06.26. 11:23:04

2014.01.24. 15:09:35

Mihu írta:Jellemző, hogy ez egy magyar és Barca fórum. Ez a két szó egyet jelent az örök elégedetlenséggel.

A gond azzal van, hogy egy topicban ami Sandro Rosell-ről szól, akiről még semmi nem derült ki csak arról megy a vita, hogy laporta jó elnök volt vagy nem? Ez hogy jön ide? Ki a frászt érdekel most laporta? Majd 2016-ban jöhet és bizonyíthat, de nem ő az elnök, jelenleg semmi köze a csapathoz.

"-A csőd szélén álló klubból 6 év alatt egy olyan csapatot csinált, ami minden sportágban a világ ura lett."

Az elnöksége elején hozták fel gazdaságilag a klubbot, utána költekezés volt, nem? Ki is volt akkor a gazdaságért felelős ember?

"Azt a Ronaldinhot, aki az Ő első sztárigazolása volt. És most lehet itt " Az ő sztárigazolása volt? Ő volt az elnök, de nem ő hozta a klubbhoz.
Lezárt