Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2016.06.14. 08:28:28

Én meg kifejezetten örülök, hogy nem egy befutott, öregedő, 60-80 milliós középső védőt kergetünk. Igen szűk e téren a piac. Minél nagyobb az ár, annál nagyobb a rizikó. Egy Marquintosnak sokan örülnénk, de komolyan megér 60-80 milliót. Mert az alatt nem tudnánk hozni (bár esélyes, hogy így ennyiért sem). Bízom benne, hogy Masc marad még egy szezont, mint ahogy Matthieu is. Így lényegében egy mindig sérült belga, és egy sokak által kedvelt, de az edző által nem játszatott Bartra helyére jönne egy fiatal, erős, tehetséges védő - remélhetőleg - normál áron. Lehet berobban, és hamar alapember lesz. Ha nem, akkor is egy évig még bőven fejlődhet, szokhatja a csapatot. Nem lehet biztosra menni egy játékos igazolásakor sem, de én kifejezetten örülök, hogy nem befutott, sztár játékost veszünk a védelembe, mert a nemzetközi focit nézve is igen ritka eset volt az, mikor egy sztár védő biztos pont lett volna új csapatában.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.06.14. 08:22:31

Subinho írta:Ez az Umtiti gyerek miért is annyira jó, hogy őt kell megvennünk??? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy idén ő lesz a tavalyi Mangala... Minden évben van egy túlhájpolt egy szezonos játékos, aki előtte sehol nem volt, következő évben szintúgy... Mangala sem lett érdekes módon tavaly óta a világ legjobb védője... pedig tavaly mi ment itt vele kapcsolatban...
Valószínűleg azért ilyen jó, mert a vezetőség és LE letette a voksát mellette.
Nekem például ez bőven elég. A Mangala lufi meg csak itt a fórumon volt felfújva, ami nem egyenlő a klubnál tevékenykedő szakemberek meglátásával.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.14. 07:46:43

Ez az Umtiti gyerek miért is annyira jó, hogy őt kell megvennünk??? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy idén ő lesz a tavalyi Mangala... Minden évben van egy túlhájpolt egy szezonos játékos, aki előtte sehol nem volt, következő évben szintúgy... Mangala sem lett érdekes módon tavaly óta a világ legjobb védője... pedig tavaly mi ment itt vele kapcsolatban...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.13. 18:02:12

Di Marzio szerint a Valencia akár már 15 millió euróért is eladná Mustafit... :D
http://gianlucadimarzio.com/en/eng/must ... nterested/" target="_blank

A cikkben nincs szó a Barça érdeklődéséről (úgy tűnik, Umtiti lett az első számú kiszemelt), de gondoltam, érdekességképpen azért belinkelem, ha már többször is szóba került a német mostanában.
Tromort77

2016.06.13. 15:55:17

Mai világban 30 milla az nem kockázat. Ilyen a piac .De inkább adjunk ki 30 millát Umtiti-re mint 60-70 millákat Stones-ra vagy éppen Giménez-re, vagy 50-et egy középszer Laporte-ra. Abban sokkal több a kockázat. Én párszor láttam a BL-ben Umtitit, jól védekezett, erőből játszottés jól bánik a labdával. Szerintem tökéletes lesz ide. Remélem tényleg ő jön.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.13. 15:45:27

Persze, benne van a kockázat, de kockáztatni kell, mindenki kockázat, a MU pl. egy Umtitinél kevesebbre tartott védőért fiezetett ki majd 40M eurót. A Bayern egy szintén ismeretlen játékoért 35-38-at.

Gimenez is csak idén robbant be a köztudatba, és az Atletico védekezése csapat szinten nagyon szervezett, szóval nem jönnek ki annyira az esetleges gyengeségei. Miranda sem vállt be annyira az Interbe.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.06.13. 15:41:08

Ha sokat beszélünk/beszélnének róla, akkor nem 25-30 millióért lehetne megszerezni, hanem 50-60 millióért. Az ára nem biztos, hogy tükrében van a tudásával.
Szerintem meg beválhat, fiatal, fejlődőképes játékos, ennyi pénzért hozni kell.
Szerintem pl. egy Laporte semmivel nem jobb 60 millióért.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.13. 15:23:29

Ha Masch elmenne én nagyon nem lennék nyugodt egy Umititivel. Csak azért mert a francia ligából egy fiatal fekete még semmire sem biztosíték. Főleg ilyen 30 millió körüli összegért. Szerintem nagyon zsákbamacska a francia. Az az igazság, hogy nem nagyon olvastam olyan kommentet, amiben valaki leírta, hogy látta többször játszani és meggyőző lett volna. A PSG ellen nem játszott, a BL-ben a Zenit és Valencia elleni Lyon meccset láttam, de ott nem alakított nagyot, balbekket nem is játszott. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem jó játékos vagy csak sztárjátékosokat vegyünk, de érdekes, hogy addig amíg szóba nem hozták velünk, megkockáztatom sokan azt se tudták, hogy a világon van.
Elfogadom azt is, hogy nem ezen múlik, de az EB-keretbe is csak úgy került be, hogy két kh kiesett.
Egyszerűen arra lennék kíváncsi, hogy a legtöbben tökéletesen elégedettek lennének az ő érkezésével, mikor évek óta a legkényesebb a kh pozíció, és rendre félmegoldásokkal próbálkozunk.
Ismétlem nem azért mondom, mert sztárjátékos kellene, de ha marad Masch akkor is kezdőként szerintem 1 éve lesz, Matyi már bőven idős lesz, ergo jövőre már kész játékosnak kellene oda, és arról nem beszéltünk, hogy Piquét is rotálni kellene plusz Umititit is beépíteni. Ami annál inkább kényes dolog, mert Matyit nem tudom elképzelni, hogy epizódszereplővé tegye Lucho. Aztán ha jövőre lép Masch vagy csere lesz megint jöhet a védő kérdés.
Arról nem beszélve, hogy megfejnek minket 25-30 millióval.
Persze van esély arra, hogy beválik és nagyot szakítunk és megüti a kezdő szintet, de nem tudom erre mennyi esély lenne. Nem akarok igazán FM-ezni, de nálam első számú opció akit jó eséllyel 38-40 körül meg lehetne szerezni az Gimenez. Fiatal már két éve magas szinten teljesít a ligában kellően technikás és kemény. Nyilván ő sem életbiztosítás, de inkább legyen ő 10 millióval több. Persze ez csak fikció csak gondoltam megosztom.
Forca Barca!!!!
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2016.06.13. 14:24:19

#David Villa# írta:Nem azt mondtam Pjanic jöjjön, hanem mint példát hoztam fel, hogy gyorsan meg lehet szerezni, ha tökös egy klub. Tárgyalásban gyenge a klub, ezen nincs mit szépíteni :)
Nem ment el Mascherano, viszont ha nem szívesen játszana már itt, - és ennek hangot is ad - az nem jó előjel.
Azért nem olyan komoly a dolog, hogy rögtön torokra kell ugrani.

Üdv
Pjanic a Juvéba megy.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.13. 14:22:11

S.Agüero írta:Umtiti-Denis-Nolito pakkal bőven elégedett lennék én is amúgy.
- Ha jön Umtiti. Inkább veszünk majd egy 30 éves hátvédet 20 millióért... Viszont ha elmegy Mascherano (mostanában mondjuk nincs róla hír hálaég) is Vermaelen és Bartra mellett, akkor szerintem kevés 1et igazolni.
- Nolito-t én nem tartom annyira jó játékosnak, mint amennyit elkérnek érte. (ettől függetlenül köröket ver Sandro-ra és Munir-ra)
- Denis nagyon jó vétel, bár középpályán amúgy is megvoltunk

A fő baj szerintem a jobbhátvéd poszt, mert SR ott nem volt annyira jó, hogy stabil kezdőként számítsunk rá, Vidalra pedig LE nem számít stabil kezdőként állítólag. Én örülnék ha igaz lenne a Bellerin-es pletyka, igaz, akkor meg középpályán lennénk sokan SR feljebb lépésével. A 3 posztra 7 játékos szerintem már sok lenne, valakitől meg kellene válni, de ki dobna ki bárkit is a Rafinha-SR-Turan hármasból. Én nem, az biztos.
- Esetleg segítene, ha SR-t néha balhátvédként játszatná LE kisebb meccseken :D
- Vagy Denis-t 1 évre kölcsönbe adhatnánk

Re: Petr: Valahol olvastam, hogy az alatt elengednék, de így akkor csak addig fog növekedni 8)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tobias88 2016.06.13. 14:27:56-kor.
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.13. 14:18:01

recrea írta:Mivel elég önfejűnek tűnik, valamint jövőre ugyanúgy kell az eredmény, kétlem, h ezeken változtatna. Sajnos-nem sajnos, kb. én is lehetnék a 22-25. ember a csapat keretében...és ez más csapatoknál sincs amúgy másképp.
Alapbol egyetertek, de ezekkel nem egeszen. Luchoba pont azt szeretem legjobban, hogy eddig belatta ha hibazott, es valtoztatott rajta. Remelem ezt a jo szokasat most se hagyja el, akkor siman lehet, hogy tobbet forog majd a keret. A masodik kijelenteseddel se ertek egeszen egyet, mert a Real es az Atma sokkal jobban kihasznalta a keretet. Pont multkor irtam valamelyik topicba errol, hogy nalunk van a legtobb olyan jatekos, aki a percek 10%-at se erte el a szezonban - ha jol remlik. :D

De amugy egyetertek, nem kell iden nagy bevasarlas, egyedul akkor kene tobb igazolas, ha Masch menne, vagy Vidalt partvonalon tulra tenne Lucho. Ha ezek kozul egyik se valosul meg, akkor boven eleg az Umtiti-Denis-Nolito trio.

Amugy szerintem Denist is batran fogja Lucho hasznalni, nem csak tolteleknek hozzuk vissza. Nem veletlenul akarta mar tavaly nyaron visszahozni szerintem, Ini pihenteteset lehet ra bizna - es ha kicsit tisztulna a jateka, erre jo is lehetne.

Tobias88: A kivasarlasi ara 18 millio, azt nem tudja novelni egy jo EB-vel se.. :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.06.13. 14:16:42

Tobias88 írta:Nolito kezd, szép lassan növeli is az árát... :|
Állítólag ~20 millió eurós kivásárlási ára van, szóval nem növel ő semmit :).
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.13. 14:12:13

Nolito kezd, szép lassan növeli is az árát... :|
94:39 6 - 1
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.06.13. 14:00:55

Szerintem sem kellenek ilyen töltelékek, kell a fullos 11.
Mellé 4-5 ember akikhez akármikor mer és akar is nyúlni LE: ez lehet köv szezontól akkor Robi,Nolito,Umtiti, RAfinha, Matyi.
És akkor még mindig ott lesznek ilyen Vidal, Arda, Denis Suárez arcok, ha a mennyiségre törekednénk.

Nem kell 10 peremember,csak hogy meglegyünk,az a lényeg hogy akik vannak azokat merje használni LE.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.13. 13:25:11

visca el barca írta:direkt nem érdekel...

amugy lehet több távozó lesz, de most őszintén ilyen sandro-félék kit érdekelnek, senkit. nyugodtam pótolható B-ből az az évi 2x10 perc...
Ez egyértelmű, főleg annak tükrében, h tavasszal LE-nek esze ágában sem volt a peremembereket használni, ősszel is csak azért, mert volt 4-5 fix ember, aki hosszabb-rövidebb időre lesérült. Mivel elég önfejűnek tűnik, valamint jövőre ugyanúgy kell az eredmény, kétlem, h ezeken változtatna. Sajnos-nem sajnos, kb. én is lehetnék a 22-25. ember a csapat keretében...és ez más csapatoknál sincs amúgy másképp.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.13. 13:13:06

direkt nem érdekel...

amugy lehet több távozó lesz, de most őszintén ilyen sandro-félék kit érdekelnek, senkit. nyugodtam pótolható B-ből az az évi 2x10 perc...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.13. 13:06:41

miért ne lenne elég, tavaly is voltunk elegen, most meg jön 3-4 ember a 2 távozó helyére. hova kell több meg minek?
Szerintem direkt utaznak rád. :mrgreen:

Umtiti-Denis-Nolito pakkal bőven elégedett lennék én is amúgy.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.13. 13:03:54

Tobias88 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Szerintem kacsa, és a Robi-Vidal kettőssel vágunk a szezonnak, csak kérdés hogy mennyire lesz jó ötlet.
Annyi igaz lehet belőle, hogy az EB alatt nem veszünk senkit. Utána jön majd egy középhátvéd, Suarez és Nolito. Persze ennyi játékos nem lesz elég, de mivel spórolunk így ez van... :cry:
miért ne lenne elég, tavaly is voltunk elegen, most meg jön 3-4 ember a 2 távozó helyére. hova kell több meg minek?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.13. 12:50:11

MessiNeymarSuarez írta:Szerintem kacsa, és a Robi-Vidal kettőssel vágunk a szezonnak, csak kérdés hogy mennyire lesz jó ötlet.
Annyi igaz lehet belőle, hogy az EB alatt nem veszünk senkit. Utána jön majd egy középhátvéd, Suarez és Nolito. Persze ennyi játékos nem lesz elég, de mivel spórolunk így ez van... :cry:
94:39 6 - 1
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2016.06.13. 09:14:32

Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.13. 00:51:34

"A sport.es szerint az Arsenal már nézelődik a piacon azt követően, hogy a Barcelona élénken érdeklődik Hector Bellerín után, aki kiváló cseréje lenne a Juventushoz igazolt Alvesnek. A sport.es azt írja, a játékos maga kérte a londoni klubot, hogy engedje el a Barcához, ami új információ, eddig nem volt jele ennek egyetlen hírben sem.

Ez pedig, ha igaz, akkor sürgős lépésre készteti az Arsenalt, hiszen az EB után minden valószínűség szerint realizálódhat is ez a transzfer, ha sikerül minden részletben megállapodni. Annak érdekében, hogy ne kerülhessenek váratlan helyzetbe az Ágyúsok, Arsene Wenger első opcióként Elseid Hysajt a Napoli védőjét nézte ki magának, második lehetőség pedig Rafinha a Bayern játékosa lenne."

Szerintem kacsa, és a Robi-Vidal kettőssel vágunk a szezonnak, csak kérdés hogy mennyire lesz jó ötlet.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2016.06.12. 23:13:06

Pogbánál túlértékeltebb játékos nem nagyon van ma.
Abból a pénzből mar normális játékost lehet venni, legalább kettőt...
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.12. 21:56:47

fanbarca írta:...
pedig még türtőztetem is magam :mrgreen:

#yolo#pogba#
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.06.12. 21:34:01

visca el barca írta:...
Régebb nagyon szerettem olvasni a hozzászólásaid, de kezd túl sok lenni ez a szarkazmus s a gúnyolódás. Szerintem nem baj, ha valamilyen információ-értéke is van a megnyilvánulásainknak.

ON: Nem bánnám, ha érkezne egy erős középhátvéd. ( no racism, hiányzol mar egy fekete játékos, valahogy másképp mozognak s állnak a dolgokhoz) Umtiti nekem tökéletes lenne .
més que un club
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.12. 20:57:00

visca el barca írta:...
Látom valami végleg megtört nálad.. :lol: :mrgreen:
#David Villa# írta:- Mit akarunk így a piacon? Ott van például Pjanic? Juve tökös volt megszerezte pikk-pakk.
- Legendáinkat kifulladásig játszatjuk? Például Iniestat már bőven lehetne rotálni.
- Ez komoly, hogy évek óta nem találunk belső védőt? Vajon Lemos szintű játékos oldja majd meg a gondot...
- Mascherano elvágyódik? nincs szükség olyan játékosokra, akik nem érzik jól magukat.
- 60 millió + eladásból befolyó összeg átigazolásokra? Amikor nem igazolhattunk?Nem sikerült semmit spórolni?
-Volt egy 38 milliós kivásárlási ára, még jó hogy nem tartott sokáig, nem is nagyon akartak alkudozni..
-Most igazolunk belső védőt. Lemos a jövő igazolása, nem is itt kezdené meg a kövi szezont, a valós erősítés most Umtiti lesz jó eséllyel. Szerintem ez egyáltalán nem tűnik rossznak.
-Ez igaz.
-Tavaly elköltöttünk 60 milliót igazolásokra, lehet többet is.

Na mindegy, én se értem, hogy mi olyan rossz az idei nyárban eddig. Okos igazolásokat próbálunk ahogy nézem, nem nagy összegekért sztárokat, nekem ez tetszik. Egyedül az eladásokban nem látok logikát, hogy Adrianon 2-3 milliókon fennakadunk, míg Sandro ingyen megy fél év után..
Válasz küldése