Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.08.12. 12:57:00

Varatrix írta:
Subinho írta:Én hagynám ezt a Lucas Perez vonalat, ezt a szintet Munir is lehozza és nem 20 milla!!!
Jobb hátvédet hozzunk már kérem szépen! Nem kell 60 misiért Bellerin, de ha van 20 költeni való € millió, akkor abból el lehet hozni a Cancelo, Mariano duo egyikét.
Tényleg nem értem szerintem ennél tisztábban nem mondhatják el hogy nem fog jönni jobbra senki. Persze vitatkozni lehet hogy ki mit gondol erről, de attól nem fog jönni.

Nem mellesleg én bízom Robertoba. Vidalban kevésbé, de úgy tűnik, és úgy gondolom hogy ő csak a B terv. Szerintem Robi sikersztori lesz. Ilyen fiatalon még bőven átszokhat másik pozícióra. De ha megy neki ott ha nem úgyis hallgatjuk hogy ő nem hátvéd.

Ahogyan Puyol kapus, és Masch kp, :mrgreen: úgy kell elfogadnoi a tényt hogy Roberto mostantól jobbhátvéd.
Tutira nem lesz jh vétel.Még csak nem is mozogtunk ilyen irányban.Szerintem még veszünk jó esetben egy csatárt és ennyi volt mese volt.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.08.12. 12:41:52

Lucas Perez Kép
Viettonak vagy Gameironak jobban örültem volna, de a tavalyi éve nagyon jó volt a spanyolnak, figyelemmel követtem a teljesítményét. Jó lesz ide, ha igazak a hírek :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.12. 12:38:31

Nyilván más a helyzet meg a kor, meg nem lehet teljesen egzakt módon leírni a dolgokat, de Perez jobb gólvágó mint Munir. Ezquerrohoz se hasonlítanám, nála is jobb. :D Én nagyon örülnék neki, ilyen embere van szükségünk. Legjobb korban van, ismeri a ligát, rugdossa a gólokat, "kis csapatból jön" és így tűrheti a padot, mi kell még? Kezdetek óta csak ilyenekben gondolkodtam volna, Munir lehet jobb játékos lesz idővel, de jelenleg nem tud segíteni és el kell dönteni mit akarunk csere csatár posztra. Olyat, akit berakunk, hogy szokja a levegőt vagy olyat, aki érdemben hozzá is tud tenni. Perez utóbbira szerintem képes, s mivel csúcson vagyunk nem szabad megállni és olyan kell, aki kész és belehet vetni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.08.12. 11:49:54

Subinho írta:Én hagynám ezt a Lucas Perez vonalat, ezt a szintet Munir is lehozza és nem 20 milla!!!
Jobb hátvédet hozzunk már kérem szépen! Nem kell 60 misiért Bellerin, de ha van 20 költeni való € millió, akkor abból el lehet hozni a Cancelo, Mariano duo egyikét.
Tényleg nem értem szerintem ennél tisztábban nem mondhatják el hogy nem fog jönni jobbra senki. Persze vitatkozni lehet hogy ki mit gondol erről, de attól nem fog jönni.

Nem mellesleg én bízom Robertoba. Vidalban kevésbé, de úgy tűnik, és úgy gondolom hogy ő csak a B terv. Szerintem Robi sikersztori lesz. Ilyen fiatalon még bőven átszokhat másik pozícióra. De ha megy neki ott ha nem úgyis hallgatjuk hogy ő nem hátvéd.

Ahogyan Puyol kapus, és Masch kp, :mrgreen: úgy kell elfogadnoi a tényt hogy Roberto mostantól jobbhátvéd.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.08.12. 10:05:46

Subinho írta:Jobb hátvédet hozzunk már kérem szépen! Nem kell 60 misiért Bellerin, de ha van 20 költeni való € millió, akkor abból el lehet hozni a Cancelo, Mariano duo egyikét.
Jól tolja ez a Mariano gyerek, de már 30 éves és annyival szerintem nem jobb mint az SR Vidal duó. Plusz persze a Sevilla megkérné az árát
94:39 6 - 1
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.08.12. 10:05:18

Chino írta:
Feast4 írta:
Azzal egyet értek értek a Robi-Vidal páros gáz lesz, de nem ő lesz a megoldás 60 millióért aki jó esetben támadásban beadásokban veri Robertot de védekezésben nem, a támadó játéka meg talán hajszállal jobb mint Vidalé.Na most ez ennyi pénzt ne mondja nekem senki hogy ér.Egy játékost látok arra az oldalra aki bevállhatna és nem a neve miatt hanem a játék miatt Aspiciculeta (remélem jól írtam le :D )de az esélytelen.
Nálam is Azpilicueta lett volna a prioritás, a Chelsae-ben állítólag nem is érezte jól magát. Ráadásul akkor csere bh sem kellett volna, mert ott is magabiztosan mozog. De ez túlhaladott álláspont. A másik Fabinho, aki szerintem nagyon illet volna ide, kitűnő jobbhátvéd, és szintén nagyon fiatal. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nagyságrendekkel olcsóbban meg lehetett volna szerezni.
A lényeg annyi, hogy Bellerinen kívül is vannak jó opciók.
Ez a Fabiano ötlet nem is lenne hülyeség.Talán ő az aki a legjobban hajaz arra amit mi keresünk és nem is lenne egy fél vagyon. De sajnos ez FM.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.12. 07:58:04

Én hagynám ezt a Lucas Perez vonalat, ezt a szintet Munir is lehozza és nem 20 milla!!!
Jobb hátvédet hozzunk már kérem szépen! Nem kell 60 misiért Bellerin, de ha van 20 költeni való € millió, akkor abból el lehet hozni a Cancelo, Mariano duo egyikét.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.12. 01:31:19

Ha már Vietto nem sikerült, úgy látszik Lucas Perez lehet a befutó, vagy valamelyik brazil gyerek. Előbbinek jobban örülnék azért. Lenne egy jó cserecsatárunk, széleken meg megoldják a többiek. Ez esetben Munirt kölcsön kellene adni, bár a jobboson jól tud játszani, de ott kevés lehetőséget kapna.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.08.12. 01:20:31

visca el barca írta:
tévedsz. de úgy látszik akkor más is ugyanolyan hülye a fórumon mint én, mert nem én vagyok az egyetlen aki ezt állítja. itt sajnos elég erős a birkaeffektus, nyáron valaki beírta, hogy meg kellene venni mert milyen jó, aztán azóta a fórum vak része ezt hajtja.
Azt elég szórakoztatónak tartom, hogy páran arra vagytok "ráállítva", hogy ha valaki egy hsz-ben megemlíti egy játékos nevét, akkor ugorjatok. :lol: Sajnos te is ezen birka-effektusos (ha már elkezdted) fórumozók egyike vagy.
Szerintem sehol sem írta senki, hogy csak és kizárólag az Arsenal jobbhátvédje lenne a jó. Sőt. Csak neked egy több soros szövegből egy szó az érdekes. :roll:
Én annyit állítottam, hogy Bellerín egy jó alternatíva lenne, amit hiába próbálsz lenyomni akkor is tény, hogy tehetséges játékos és van benne potenciál. Más kérdés lenne az ára. Valóban sok lenne 60 millió érte, HA valóban annyiért lehetne csak elhozni. Ezen felül többször is kiemeltem - de ezt most írom le neked utoljára, ha ennyiből sem értesz akkor bocs :roll: -, hogy más játékosokkal is elégedett lennék. Ilyen például a sevillai Mariano, Cancelo, de akár a lentebb említett Azpilicueta is jó megoldás lenne. A lényeg az lenne, hogy a Robi-Vidal páros csere szerepkörbe szoruljon, ha nem tudnak látványosan feljavulni.
Vidal-t én szívesen láttam volna a klubunkon kívül a nyáron...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.12. 00:42:03

ferninho írta:Sajna nagyon nincs is kit leigazolni nektek oda, emiatt is lesz kipróbálva a fentebb említett páros, de oda nem szabad sajnálni a milliókat, ha lesz értelmes alternatíva.
Eddig max Bellerín tűnne a legértelmesebbnek, de neki kellene talán egy kis idő meg szintlépés a Barca előtt.
Ez mondjuk szerintem pont annyira igaz, mint hogy kh-nek volt Hummels, Marquinhos és Laporte mint értékelhető opció, aztán kifújt. Nem követek annyira sok meccset, de még én is tudok rajta kívül tehetséges jobbhátvédeket mondani, akik stílusra jó eséllyel passzolnának ide, egy scout meg aztán főleg.. Tény, hogy a spanyol a legfelkapottabb, de ettől még nem biztos, hogy a legjobb opció is ő lenne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.11. 23:29:29

Feast4 írta:
Azzal egyet értek értek a Robi-Vidal páros gáz lesz, de nem ő lesz a megoldás 60 millióért aki jó esetben támadásban beadásokban veri Robertot de védekezésben nem, a támadó játéka meg talán hajszállal jobb mint Vidalé.Na most ez ennyi pénzt ne mondja nekem senki hogy ér.Egy játékost látok arra az oldalra aki bevállhatna és nem a neve miatt hanem a játék miatt Aspiciculeta (remélem jól írtam le :D )de az esélytelen.
Nálam is Azpilicueta lett volna a prioritás, a Chelsae-ben állítólag nem is érezte jól magát. Ráadásul akkor csere bh sem kellett volna, mert ott is magabiztosan mozog. De ez túlhaladott álláspont. A másik Fabinho, aki szerintem nagyon illet volna ide, kitűnő jobbhátvéd, és szintén nagyon fiatal. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nagyságrendekkel olcsóbban meg lehetett volna szerezni.
A lényeg annyi, hogy Bellerinen kívül is vannak jó opciók.
Forca Barca!!!!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.08.11. 23:01:52

A mai futball egyik legmeghatározóbb posztja a szélsőhátvéd poszt.
Pluszban emellé még komoly hiány is van belőlük...
Meg lehet nézni a Bayernben ott van Alaba, másik oldalt Lahm, már amikor ott játszott.
Realban Marcelo Carvajal duó és még az Atleticonak is ott van egy nagyon is korrekt duója arra a posztokra.
Barcában meg ott van Alba, nála jobb nem is kell, számomra nézhetjük akárhogy, akármilyen szempontból top5.
És most ott van a jobbhátvéd posztotokon egy nagy kérdőjel, mert láthattuk egy Top Alvesnél, hogy mennyit is tud dobni a csapaton...
Egy komoly top csapatnál nem fér bele ide az, hogy ne legyen egy rendes, komoly top játékosa ezen a poszton.

Én biztos nem bíznám ezt a kulcsposztot Vidalra meg Sergi Robertora, bár utóbbit láttam jobbhátvédben egész jól játszani.

Mai futballban egy jól fellépő és támadó hátvéd létszámfölényt alakít ki, onnan meg lehet bontani már a védelmet, vagy szélről beadni vagy akár kapufelé is bemozoghatnak, lásd pl Marcelo és Carvajal a Real előszezonjában és ez rengetegszer egy döntő tényező lehet a sokszor visszaálló ellenfelek ellen.
Rengeteget dobhatnak a támadójátékon.

Sajna nagyon nincs is kit leigazolni nektek oda, emiatt is lesz kipróbálva a fentebb említett páros, de oda nem szabad sajnálni a milliókat, ha lesz értelmes alternatíva.
Eddig max Bellerín tűnne a legértelmesebbnek, de neki kellene talán egy kis idő meg szintlépés a Barca előtt.

Logikusnak tűnik, hogy megpróbálják ezt a párost értelmes alternatíva hiányában, de nagy kockázat én azt mondom.
madridista
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.08.11. 22:42:12

Lucas Perez lehet a Barca új Ezquerroja... #-o
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.08.11. 22:02:03

crixus írta:
Feast4 írta: ...
látom az Arsenal meccsei kimerültek tavaly az ellenünk lejátszott két - illetve talán a plusz kettő Bayern elleni meccsben VEB-nél. :lol: :lol:

Bellerín nincs azon a szinten, mint Alves volt fénykorában és nem is világklasszis, de jelenleg igazán sok világklasszis jobbszélső nincs is. Az viszont, hogy Vidal-nál is gyengébb a védekezésben egyszerűen ökörség. Az igaz, hogy inkább szélsőnek lenne való, de ha a jelen kor klasszisnak nevezett szélsőit megnézzük: Alves, Marcelo, Alaba, stb. ők is inkább szélsők lennének egy hagyományos 4-4-2 vagy 4-5-1 vagy 4-3-3-as felállásban.
De mint lentebb írtam (csak azt páran figyelmen kívül hagyják mert a lényeg, hogy bele lehessen kötni... :roll: ) nem első sorban arról szól a dolog, hogy egy nagyobb nevet, valakit hozzunk, hanem, hogy hozzunk egy ígéretes játékost, aki fejlődőképes és stabilitást tudna adni. Akár tetszik akár nem Bellerín nem egy Douglas-szintű kutyaütő akárhogy is szeretnék ezt itt páran bebizonyítani. De van mellette még sok más játékos is, akik beleillenének a gépezetbe és jobbak lennének a Robi-Vidal párosnál.
Sajnos van egy barátom aki Arsenal és egy aki Juve szurkoló így sajnos mindkét csapattal elég rendesen képben vagyok.És merem állítani a jelenlegi Arsenalban nagyon keresni kéne azt a játékost aki hozzánk beférne.

Azzal egyet értek értek a Robi-Vidal páros gáz lesz, de nem ő lesz a megoldás 60 millióért aki jó esetben támadásban beadásokban veri Robertot de védekezésben nem, a támadó játéka meg talán hajszállal jobb mint Vidalé.Na most ez ennyi pénzt ne mondja nekem senki hogy ér.Egy játékost látok arra az oldalra aki bevállhatna és nem a neve miatt hanem a játék miatt Aspiciculeta (remélem jól írtam le :D )de az esélytelen.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.11. 21:45:04

crixus írta:
Feast4 írta: ...
látom az Arsenal meccsei kimerültek tavaly az ellenünk lejátszott két - illetve talán a plusz kettő Bayern elleni meccsben VEB-nél. :lol: :lol:
tévedsz. de úgy látszik akkor más is ugyanolyan hülye a fórumon mint én, mert nem én vagyok az egyetlen aki ezt állítja. itt sajnos elég erős a birkaeffektus, nyáron valaki beírta, hogy meg kellene venni mert milyen jó, aztán azóta a fórum vak része ezt hajtja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.08.11. 20:35:28

Feast4 írta: ...
látom az Arsenal meccsei kimerültek tavaly az ellenünk lejátszott két - illetve talán a plusz kettő Bayern elleni meccsben VEB-nél. :lol: :lol:

Bellerín nincs azon a szinten, mint Alves volt fénykorában és nem is világklasszis, de jelenleg igazán sok világklasszis jobbszélső nincs is. Az viszont, hogy Vidal-nál is gyengébb a védekezésben egyszerűen ökörség. Az igaz, hogy inkább szélsőnek lenne való, de ha a jelen kor klasszisnak nevezett szélsőit megnézzük: Alves, Marcelo, Alaba, stb. ők is inkább szélsők lennének egy hagyományos 4-4-2 vagy 4-5-1 vagy 4-3-3-as felállásban.
De mint lentebb írtam (csak azt páran figyelmen kívül hagyják mert a lényeg, hogy bele lehessen kötni... :roll: ) nem első sorban arról szól a dolog, hogy egy nagyobb nevet, valakit hozzunk, hanem, hogy hozzunk egy ígéretes játékost, aki fejlődőképes és stabilitást tudna adni. Akár tetszik akár nem Bellerín nem egy Douglas-szintű kutyaütő akárhogy is szeretnék ezt itt páran bebizonyítani. De van mellette még sok más játékos is, akik beleillenének a gépezetbe és jobbak lennének a Robi-Vidal párosnál.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.08.11. 20:05:15

visca el barca írta:
crixus írta:Bellerín, vagy más tök mindegy....Valakit, aki stabilitást tud adni azon az oldalon a csapatnak....
bellerin meg a stabilitás :lol: sztem egyszer nem láttad még játszani a gyereket, még vidalnal is gyengébben védekezik.
Futóbolond rendkívül gyorsasággal de kb. ennyi ő is sokkal inkább szélsőnek lenne való.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.11. 19:36:30

Hivatalos:

Calleri ---> West Ham (kölcsönbe)


Mégegy nevet kihúzhatunk.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2016.08.11. 19:35:08

Gomez-Tello cserénél kell nekünk fizetni valamit? vagy nála csak a fizetése para?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.11. 19:03:27

Aki azt gondolja hogy Umtiti elorebb van a rangsorba Luchonal mint Mathieu, az marha nagy tevedesekbe van megint.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.08.11. 17:47:18

A Sport is elő rukkolt pár napja egy 3-5-2es felállással arra az időszakra amíg nincs Neymar:
Kép

De kizártnak tartom, hogy eltérjünk a 4-3-3-tól. Azért lenne logikus a 3-5-2 mert van egy rahedli középpályásunk, és akkor kapnának elég percet, de a székelekkel így is gond szokott lenni. Meg egyelőre az előszezonban is rengeteg gólt kaptunk, nem fog most LE még kisérletezgetni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.11. 16:55:22

Akkor miért nem játszik rögtön Rakitic jhv-t 4-4-2-ben? Egyébként csodálom, h ő még nem lett ott kipróbálva
Nyilván ez esetben helyettest kell találni a helyére csapaton belül.

Pluszban ehhez kellene, h Busi jó fél év után elkezdjen megint focizni, anélkül nagyon nehéz lesz.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.11. 15:59:01

S.Agüero írta: Hát ez rohadt jó lenne, senki nem védekezne a széleken. :D Alba meg majd nézné a padról. :D
Legyünk őszinték jobboson Rakitic többet szerelt mint Alves eddig is. Amúgy meg 3 védő ott lenne hátul és meccs közben is lehet felállást váltani, Alba ebbe a rendszerbe is betudna szállni Arda helyére, ő am is bejátsza az egész bal oldalt és Dignének is feküdne sztem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.11. 15:52:31

TripleH írta:
S.Agüero írta: Miért, 3 védős rendszerben nem Messi és SR/Vidal lesz a jobboson?
Kivételesen igaza van, mert egy 3 védős rendszerben akár nézhetne így is ki

_________Bravo/Stegen__________
____Piqué____Masch_____Umtiti__
______________Busi_____________
_____Rakitic__________Ini_______
Messi_____________________Arda_
________Luis_______Neymi_______

Ennek így lenne értelme és nem függnénk a jhv poszttól.
Hát ez rohadt jó lenne, senki nem védekezne a széleken. :D Alba meg majd nézné a padról. :D
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.08.11. 15:42:03

noname írta:SR messze jobb átlag teljesítményt hoz jobbhátvéd poszton, mint Alves. Alves a meccsek kb 70-80%-ában emberhátrány, akin elakadnak támadások és védekezésben mindig lemarad. Kb mindenki el akarta küldeni már évekkel ezelőtt, erre tavalyelőtt volt kb 3 jó hónapja, amikor a csapat sztem legjobbja volt és meg is nyertünk mindent.
Mit számít, hogy Kis Pista, vagy Nagy Jóska el akarta küldeni Alvest, akik kompetensek voltak e téren sosem akarták elküldeni, nem véletlenül volt 7 évig kirobbanthatatlan jobbhátvédje a csapatnak. Azzal, hogy indokolatlanul lehúzod a brazil teljesítményét, attól még S. Roberto nem lesz jobb játékos. Akivel nincs egyébként semmi baj, van annyira képzett, hogy megoldja a hátvéd posztot (is).
Válasz küldése