Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.09.05. 14:32:51

Szerintem 2023-ig simán eljátszik itt, 35 évesen még lesz azon a szinten, hogy segítse a csapatot, akár még a kezdőben is. Majd a katari világbajnokság utáni nyáron elmegy Argentínába oktatni. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.05. 14:21:55

Itt csak az a kérdés, Messi mennyit érez magában, meddig szeretne itt játszani. Szerintem az nem kérdés, hogy az Old Boysba megy majd utánunk, csak az, hogy mikor. Nem hinném, hogy két év lenne benne csak a legmagasabb szinten, szerintme úgy kötik meg az új szerződését, hogy addig tart majd, ameddig ő haza nem akar térni, s lesz benne egy kiegészítés, hogy évente mennyit emelkedik a fizuja. 8)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.09.05. 14:17:52

randomguy írta:Newell's Old Boys are confident that they can sign Messi after the 2018 World Cup. [sport]

ezt már többször olvastam, pár hete más forrástól is. na de a lényeg: most ezek ezt komolyan gondolják? miből szeretnék leigazolni?
állítólag most készülünk elé tenni egy élethosszig tartó szerződést.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.09.05. 14:09:54

randomguy írta:Newell's Old Boys are confident that they can sign Messi after the 2018 World Cup. [sport]

ezt már többször olvastam, pár hete más forrástól is. na de a lényeg: most ezek ezt komolyan gondolják? miből szeretnék leigazolni?
Messi már párszor elmondta, hogy vagy itt vagy a Newell's-nél fog visszavonulni. A fizetésére nem lenne olyan nehéz szponzorokat találni úgyhogy ilyen téren se lenne akadály.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.09.05. 13:59:04

Newell's Old Boys are confident that they can sign Messi after the 2018 World Cup. [sport]

ezt már többször olvastam, pár hete más forrástól is. na de a lényeg: most ezek ezt komolyan gondolják? miből szeretnék leigazolni?
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.04. 20:08:19

Most, ha ez ahir igaz, akkor Vidallal komoly bajok vannak. Gondolom viselkedésben, mert egyedül erre johet ra az ember csakis tapasztalás útján.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.04. 19:59:44

Barça will let Aleix Vidal go in January if they reach an agreement with free agent Darijo Srna. [AS]

Alaves ellen en kezdetnem, Robi utazgat a valogatott szunet miatt, o meg az ilyen csapatok ellen jatszhatna leginkabb. Srna nem tudom milyen szinten van amugy, de a gondolat, hogy ha Vidal megy, egy idosebb embert hozunk csak SR moge, az tetszik.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.02. 13:14:36

Kellene egy szavazás, amelyik Robert munkáját hasonlítaná össze Zubiéval.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.09.02. 12:35:06

Remélem csak kacsa ez a Srna dolog.Aggaszto lenne ha egy 34 éves játékos lenne a megoldás.
Ráadásul én úgy látom csak jővő nyáron jár le a szerződése.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.02. 10:43:18

Tobias88 írta:Amúgy teljesen felesleges lenne ő, kár is ragozni :wink:
Akkor nem teljesen, ha Vidalra mar egyaltalan nem szamitana LE. De akkor meg elkuldte volna nyaron szerintem, szoval en se latok ra eselyt. Ha januarig nem javul, akkor arra igen, hogy jon egy jobbhatved, de ez most szerintem is eselytelen.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.09.02. 10:34:33

Tromort77 írta:
palesz77 írta:If Shakhtar Donetsk right-back Dario Srna (34) rescinds his contract with his current club, he could join Barcelona [tribuna]

However, it's unlikely Srna will join. The transfer market is closed but rules allow players without clubs to still be signed [sport]


Azt hittétek vége a pletykáknak mi? :mrgreen:
Ha ez létrejönne akkor tényelg olyan lenne ez az átigazolási szezon mintha én FM-eznék. :D
Én valahogy bírnám, merész volna. Sr mögé pedig jó lenne cserének.
De egyébknét meg bízni kell Vidal-ban ha már itt van. Csak idő kell neki.
Hát, végülis 22 játékost akart LE és "csak" 21 van. Amúgy teljesen felesleges lenne ő, kár is ragozni :wink:
94:39 6 - 1
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.02. 09:41:53

Összesítésben a legdrágább játékosunk, A. Gomes ára is csak a 15-18 helyen van a nyári rangsorban. 6 játékost hoztunk alig többért, mint Pogba ára.
Tromort77

2016.09.01. 23:57:09

palesz77 írta:If Shakhtar Donetsk right-back Dario Srna (34) rescinds his contract with his current club, he could join Barcelona [tribuna]

However, it's unlikely Srna will join. The transfer market is closed but rules allow players without clubs to still be signed [sport]


Azt hittétek vége a pletykáknak mi? :mrgreen:
Ha ez létrejönne akkor tényelg olyan lenne ez az átigazolási szezon mintha én FM-eznék. :D
Én valahogy bírnám, merész volna. Sr mögé pedig jó lenne cserének.
De egyébknét meg bízni kell Vidal-ban ha már itt van. Csak idő kell neki.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.01. 19:46:02

Csak a félreértések végett, én sosem állítottam, h a "több, mint egy klub" az utánpótlásra vonatkozik. Csak annyit, h 20 éve más volt a csapat, anno jobban meg lehetett különböztetni más csapatoktól, azt nem mondtam, h bárki is katalán volt, vagy annak kellene lennie. Körülvette egy különleges légkör a klubot, ami mára eltűnt, de lehet csak én vagyok szentimentális a témában :)

Amikor meccsen voltam, beszélgettünk olyan szurkolókkal, akik büszke katalánok, nem kisebbségi komplexusosak, ahogy az okos magyar madridisták fogalmaznak, igaz, nagyrészük a faluhatárt nem lépte át, nemhogy Madrid vagy Barcelona meccsen járt volna. Gyanítom, te sem érzed, h bármiféle komplexusa lenne a katalánoknak. Nekik (a szurkolóknak) fontos volt az utánpótlás, aztán csak lehet ezt egyszerű volt válaszolni. Fontos? Persze, h fontos...aztán pont nem érdekli őket, csak rámondták.

Az meg vérciki, és nem is értem mit képzel magáról akármelyik játékos meg annak a sleppje, apja, könyvelője, h besározza a klub nevét, h a csúszópénzekról, csalásokról, egyéb bírósági ügyekről szót se ejtsek. Nem így ismertem meg ezt a klubot, pl ilyen Neymar apukákat és hasonszőrű társait úgy takarítanék el Barcelona közeléből, h GPS-el se találna vissza.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.09.01. 18:52:32

recrea írta:
Subinho írta:Mostanában valóban inkább igazolunk és nincs annyi fiatal beépítve, DE ez mindig is így volt. Van Gaal, vagy Rijkard idejében is. Az egy kivételes időszak volt, amikor Ini, Xavi, Busi, stb. jöttek fel és váltak meghatározóvá! Korábban is kiegészítő emberek voltak, mint Gabri, Dani, stb.
Az egy öntudatos, szerény, vallásos, zárt közösség volt, amihez a külföldi sztárok alkalmazkodtak (Stoickov, Koeman, stb), aki nem, azt kilökte a rendszer. Arra a csapatra rá lehetett aggatni, a "több, mint egy klub"-ot, a mostanira egyáltalán nem. Aki mondjuk 30 év alatt van, ezt el sem tudja képzelni :) semmi degradálás, mert ettől még cserélnék vele :D
Gabri-ban látott vmit Van Gaal. :lol: Danik, Oleguerek pedig kellettek az akkori rendszernek, mert borzasztó gyengék voltak a megfigyelők illetve a költségvetés is nagyon 0-án volt. Egy csapatnak, ha már megteheti toppon kell maradnia, alkalmazkodni kell az adott piaci körülményekhez. Volt időszak, egy nagyon ritka időszak, amikor kinevelt a rendszerünk 6-7 jó játékost, ami lehet nem lesz még egyszer 50 évig. Ebben számban már benne van Fabregas is. A többieket, pedig meg lehet nézni, Adama, Deulofeu, Assulin. Hogy Neymar rúgja be a 3. gólt a döntőben vagy Deulofeu-val essen ki 3 évig a csapat a nyolcaddöntőben....Ez vkinek kérdés? A katalánok nem!

Amúgy a főnököm katalán, bérletes. Annyira hidegen hagyja Őt meg az egész családot, meg az összes katalánt, akit ismerek. :lol: Mindig el vannak képedve, mikor mesélem Nekik, hogy a magyarok mennyire túlkapják ezt a katalán témát, amit néhány politikus ügyesen felfúj. A másik tulajdonos úgy nevet ezen mindig. :lol:

A több, mint egy klub sose arra utalt, hogy legyünk egy Bilbao, hogy hujuj legyen 4-5-6 katalán a csapatban, arra ott a katalán válogatott, érdekes még sose volt kint több ember, azon a meccsen, mint egy El Classicon... :shock:
Franco idején tiltott volt a katalán nyelv használata és a katalán zászló, az egyetlen hely, ahol a zászlót és a nyelvüket használhatták az a stadion volt, a rendszer megengedte nekik. Ott lehettek katalánok és mivel akkoriban nem volt ez a nagy világ méretű igazolósdi, természetesen a katalán fiaikat nézték.

Persze, hogy kilökött vkit a rendszer a 3 légiós közül, aki nem akart alkalmazkodni vagy rosszul játszott, elsősorban mivel nem volt más választása a klubnak. Gyorsan felismerték, hogy a légiósokra szükség van és mivel nem akarták, hogy elárasszák velük az egész csapatot, így szabályozták a számukat, csak általában ők határozták meg a csapat játékát. :lol: Persze, hogy gyorsan eladták, ha vki nem úgy muzsikált.

És a több, mint egy klub tényleg nem a saját nevelésekről szól, hanem a diktatórikus elnyomás (kivégzés) ellen, amit sajnos nagyon sokan mesterien használnak fel, teljesen más környezetben.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.01. 17:52:58

If Shakhtar Donetsk right-back Dario Srna (34) rescinds his contract with his current club, he could join Barcelona [tribuna]

However, it's unlikely Srna will join. The transfer market is closed but rules allow players without clubs to still be signed [sport]


Azt hittétek vége a pletykáknak mi? :mrgreen: Pár éve emlékszem sokszor szóba került velünk, én bírtam mindig a válogatottban, de azóta eltelt pár év. Gondolom azért jött szóba, mert Vidal nem játszott sokat eddig, és hogy legyen helyettesítése Robinak. Logika még lehetne is benne, csak nem most, meg nem egy Srnaval szerintem.. :D
S.Agüero írta:Na off vége.
Fel tudnak állni úgy is, hogy 8 spanyol van a kezdőjükben - nyilván úgy nem olyan erősek -, szerintem ezt nem kéne szabályozni. Gondolja bele, ha nekünk Kaptoum és Messi féle arcokból állna egy generációnyi tehetség, akkor nem férnének bele, mert nem spanyolok.. Mondjuk a PL csapatok megszenvednék a szabályt, az tuti. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.09.01. 17:21:30

Samper írta:A kölcsönben lévő Sampernek és Douglasnek a számát nem adták ki másnak, viszont Munirét igen.
Nyilván, Douglast még a csapatban akarjuk látni. :lol: 2-est kellett volna kapni Pacónak, és akkor Douglas tuti, hogy lelépne, így nem biztos. :?
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.09.01. 17:05:41

Samper írta:A kölcsönben lévő Sampernek és Douglasnek a számát nem adták ki másnak, viszont Munirét igen.
A számozások már fixek voltak mielőtt leléptek volna, és azóta csak Cillessen érkezett, aki ugye Bravo számát kapta meg, meg ugye Alcacer. Szerintem egyszerűen csak arról van szó, hogy a 2-es 16-os és 17-es mezsámok közül legutóbbi "illik' leginkább támadóhoz, más jelentőséget ennek szerintem nemigen érdemes tulajdonítani.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.09.01. 13:16:24

A kölcsönben lévő Sampernek és Douglasnek a számát nem adták ki másnak, viszont Munirét igen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.09.01. 12:49:25

Amúgy egy ilyen szabályt tényleg be lehetne hozni, hogy mondjuk legalább 3 olyan nemzetiségű játékosnak benne kell lenni a kezdőben, mint amilyen bajnokságban játszanak, vagy hogy annak kell lennie többségben.
Meg lehet nézni az angol csapatok kezdőjét, vagy a PSG-ét, de a Realnak is :
Costa Rica - Spanyol ; Spanyol ; Portugál/Francia ; Brazil - Brazil ; Német ; Horvát - Portugál ; Francia ; Wales, egy ilyen kezdőből megmondod, hogy milyen nemzetiségű a csapat? :D

Na off vége.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.01. 12:40:21

Bob_Marley írta:
recrea írta: Azért annyira nem volt az kivételes, mert Cruyff idején is 8-10 meghatározó spanyol játékosunk volt plusz a slepp, hogy ebből mennyi saját nevelés, azt mondjuk nem tudom. Igaz, akkor más volt a foci, a piac, a szabályok. De manapság sem ez (az igazolás) az egyetlen megoldás, csak akkor nem lenne túl sűrű a kupák száma.

Jelenleg azért vagyunk top klub, mert a kedvező gazdasági környezetben egy gazdaságilag erős céget épített nehány üzletember. De ismerek itt a fórumon olyan személyt, Barcelonában meg sokáig nem kellene menni, akinek a saját nevelések, a klub filozófiája sokkal fontosabb, mint a kupák száma. Nekem Barca szurkolásom elején ebből az érzésből sikerült kicsit elkapnom, akkor másképp írt rólunk a sajtó, tudom, mert kb 50 oldalnyi írott anyag van összegyűjtve abból az időből.

Az egy öntudatos, szerény, vallásos, zárt közösség volt, amihez a külföldi sztárok alkalmazkodtak (Stoickov, Koeman, stb), aki nem, azt kilökte a rendszer. Arra a csapatra rá lehetett aggatni, a "több, mint egy klub"-ot, a mostanira egyáltalán nem. Aki mondjuk 30 év alatt van, ezt el sem tudja képzelni :) semmi degradálás, mert ettől még cserélnék vele :D
Sok mindenben egyet kell értenem, de a szabályozás azért döntő faktor. 3 idegenlégiós szabály volt akkoriban, emlékezz vissza pont voltak is ebből súrlódások, hogy Stoichkov-Laudrup-Romario-Koeman nem lehetett egyszerre a pályán.
Igen, pontosan arra értettem a szabályokat, amit írsz. Nem tudom egyébként, miért nincs ez szabályozva Uefa vagy nemzeti szövetségek szintjén, spanyol csapatban elsősorban spanyol játékos legyen, és így tovább...hosszan lehetne erről írni. Európai Unió, tudom. Kényszerítve lenne az ország, a csapatok, h saját utánpótlásra építsenek.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.01. 12:29:45

recrea írta:
Subinho írta:Mostanában valóban inkább igazolunk és nincs annyi fiatal beépítve, DE ez mindig is így volt. Van Gaal, vagy Rijkard idejében is. Az egy kivételes időszak volt, amikor Ini, Xavi, Busi, stb. jöttek fel és váltak meghatározóvá! Korábban is kiegészítő emberek voltak, mint Gabri, Dani, stb.
Azért annyira nem volt az kivételes, mert Cruyff idején is 8-10 meghatározó spanyol játékosunk volt plusz a slepp, hogy ebből mennyi saját nevelés, azt mondjuk nem tudom. Igaz, akkor más volt a foci, a piac, a szabályok. De manapság sem ez (az igazolás) az egyetlen megoldás, csak akkor nem lenne túl sűrű a kupák száma.

Jelenleg azért vagyunk top klub, mert a kedvező gazdasági környezetben egy gazdaságilag erős céget épített nehány üzletember. De ismerek itt a fórumon olyan személyt, Barcelonában meg sokáig nem kellene menni, akinek a saját nevelések, a klub filozófiája sokkal fontosabb, mint a kupák száma. Nekem Barca szurkolásom elején ebből az érzésből sikerült kicsit elkapnom, akkor másképp írt rólunk a sajtó, tudom, mert kb 50 oldalnyi írott anyag van összegyűjtve abból az időből.

Az egy öntudatos, szerény, vallásos, zárt közösség volt, amihez a külföldi sztárok alkalmazkodtak (Stoickov, Koeman, stb), aki nem, azt kilökte a rendszer. Arra a csapatra rá lehetett aggatni, a "több, mint egy klub"-ot, a mostanira egyáltalán nem. Aki mondjuk 30 év alatt van, ezt el sem tudja képzelni :) semmi degradálás, mert ettől még cserélnék vele :D
Sok mindenben egyet kell értenem, de a szabályozás azért döntő faktor. 3 idegenlégiós szabály volt akkoriban, emlékezz vissza pont voltak is ebből súrlódások, hogy Stoichkov-Laudrup-Romario-Koeman nem lehetett egyszerre a pályán.

A több mint egy klubozás meg engem speciel kifejezetten zavar, ha ráakarják valamire húzni. Ez egy szlogen, egy politikai szlogen, ami a katalán öntudatnak egy jelzése és a protestálás mondata, de nem több és speciel ezt Laporta hozta be sok közül az egyik szálka ez a szememben. Nyilván hogy marketing meg minden,m ezt megértem, de kisajátított egy olyat, ami nem erre lett kitalálva.

És az meg valóban igaz, hogy Pep idejében az más volt, meg más hozzáállás dolgokhoz, de én nem tudnék olyat mondani ez a jó vagy a másik. Így is vannak saját nevelések, sőt a gerinc az, melléjük a kiegészítők meg nem feltétlen sajátok, de azért pl csak hoztunk egy spanyol Pacot is idén. Nem érzem hogy nagy gond lenne, egész egyszerűen nincsenek még készen a fiataljaink (Samper, Munir) de megfogják majd kapni a lehetőséget. Egyáltalán nincsenek elveszve, lsd Roberto is 24-25 éves jutott el odáig. Lehet írni, hogy másnál meg 18 évesek játszanak, itt Luchonál kell a rutin meg a nyomás elviselés és Paco-Munir esete tökéletes példa. Egyik lábában több spanyol első osztályú gól van mint a másiknak össz. felnőtt tétmeccse. És a nyerési kényszer meg valóban nagy. Megfogják kapni a lehetőséget ők is meg más is, de ez az idő kitolódott és nem lehet úgy kísérletezni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.01. 11:55:56

Számomra a nagyobb a mínusz az a komplett ktsg.vetésre vonatkozik, akkor azt is írhatta volna, hogy tobb volt a kiadasotok játékosokra. Kész pont.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.01. 11:39:42

TripleH írta:De ez komolyan érdekel, hogy mire alapozod, csak mert egy ekkora gazdasági társaság éves költségvetése nem annyiból áll, hogy eladás/vétel.
Leven az atigazolasokrol volt szo, nyilvan ferni ennek az egyenlegerol beszelt, nem a teljes koltsegvetesrol.. :D Ebbe meg igaza is van. De VEB es Recrea se mondtak hulyeseget melle.. :mrgreen:
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2016.09.01. 11:29:29

ferninho írta:Ti nálatok például nagyobb a mínusz összességében, mint a Realnál az elmúlt jó pár évet tekintve.
Részben igazat kell adni, ha az elmúlt 4 nyári átigazolási időszakot vesszük alapul. Ebben az időben kb 110 millióval költött többet a Barca a Realnál. Viszont ha hosszabb távon nézzük és az elmúlt 8 nyári átigazolási időszakot vesszük, akkor kb 40 millióvla költött többet a Real. Az említett számokban benne vannak az eladások is. (Forrás: transfermarkt.de)

De szerintem nem ez határozza meg a két klubot és sajnálatos módon tényleg erősen előtérbe kerültek az üzleti szempontok a hagyományok kárára.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Válasz küldése