Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.27. 17:23:18

S.Agüero írta:
Samper írta:Változatlan problémánk, hogy mindmáig nem sikerült megtalálni Xavi utódát. Thiago nem lenne az.
Előbbi igaz, utóbbit sosem fogjuk megtudni, de tény, hogy nem pont egy stílus. Arthurban bízom. :)
arthur nem fog kelleni valverdének, ezt 1000%-ra veszem. ha egy dembelét nem képes játszatni akkor a brazilt sem fogja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.27. 17:17:12

Samper írta:Változatlan problémánk, hogy mindmáig nem sikerült megtalálni Xavi utódát. Thiago nem lenne az.
Előbbi igaz, utóbbit sosem fogjuk megtudni, de tény, hogy nem pont egy stílus. Arthurban bízom. :)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.04.27. 17:08:06

Én személy szerint leginkább annak tudnék örülni, ha Eriksent hoznánk el vhogy. Tudom erre kb semmi esély sincs, de én inkább rá költeném a Griezmanra szánt pénzt.
Vele azért ez a 442 is működne, ráadásul balon egy Coutinho, jobbon egy Eriksen robogna. Akár a 433 is, ezáltal Coutinho lépne feljebb bal oldali szélsőnek. Cserének is lenne ember, hiszen felállástól függően középen Dembelé, Paulinho, SR, Samper, Denis, Alena + téltől Arthur is, elől meg Paco, Dembelé és akár Munir is ott lehetne.
Alap, hogy az összes kölcsönben lévőtől, valamint Gomestől és Vidaltól mindenképpen hamar meg kell válni
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.27. 16:10:22

Változatlan problémánk, hogy mindmáig nem sikerült megtalálni Xavi utódát. Thiago nem lenne az.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.27. 12:04:14

Cseri írta:Ezt a Thiago mániát sem értem. A bőrgatyásoknál sem kezdő,amikor beállt 2X úgy rúgta ki a labdát az oldalvonalon túlra passz gyanánt,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Nekem nem hiányzik,Fabregas érzésem van vele kapcsolatban.
Utána azért elég jó kis meccset játszott...
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2018.04.27. 11:08:26

palesz77 írta:Helyezkedésben egyik se túl jó sajnos, emiatt se bízik/ott bennük EV szerintem. Labdával Marlon a nem koordinálatlan mozgása miatt jobbnak tűnik talán, lehet jobb is kicsit, de Mina se véletlen válogatott már egy ideje. Taktikailag kéne fejlődni mindkettőnek, de EV egyelőre nem az az edző, aki új dolgokat tanítana fiataloknak. Inkább abban jeleskedik, hogy a megfelelő szerepköröket találja meg játékosoknak, csak ez jelen esetben így ugye lehetetlen, ez akkora negatívum.
Mina nem véletlenül volt Dél-Amerika legjobb védője és nem véletlenül kezdő a válogatottjában egy ideje már. Nem igazán értem miért nem lehet egy Umtiti-Mina tesztet csinálni és megnézni mi a helyzet. Pique 32 lesz Verma 33. Mit akarunk tőlük? Megváltják a világot majd megfiatalodnak mint Benjamin Button vagy mi? Ettől félek már egy ideje, hogy kiöregedik a mostani generáció és szépen lassan szögre akasztják a cipőt mi lesz ? Nem lesz még egy Messi. Nem lesz még egy Xavi vagy Iniesta, de vannak fiatalak vannak akik tehetségesek és vannak akik elérhetnek olyan szintre ami megközelítheti őket, vagy jobb is lehet, mert senki sem isten és mindig lesz egy jobb, ha nem is ebben a generációban és nem a következőben, de az után lesz mindig is volt. Én örülnék, ha lennének végre fiatalok és fiatalodna a csapat is. Kellenek az éhes játékosok akik meghalnak a pályán és nyerni akarnak a csapat címerért. Jelenleg aki küzdött érte már öregszik és nem ugyan az az érzés mint volt. Remélem végre elindul valami lesznek fiatalok. Láthatom akár De Ligtet akit már bedobtam és remélem, hogy jön. Nagyon sok tehetség van szerte a világban és ideje lenne végre leigazolni is őket és megnézni mi a helyzet, mert így elég sanyarú sorsunk lesz pár éven belül mikor nem lesznek új sztárok új Messik, Iniesták, Xavik a csapatban. Én akkor is szurkolni fogok és akkor is szeretni fogom a csapatot, ha így lesz, de nem szeretném látni és elképzelni sem. Fikázni pedig főleg nem fogom a csapatot akkor sem, mert ez a Barcelona és nem a Reál ahol menő és módi fikázni a játékosokat és botlábúzni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.04.27. 09:20:11

Ezt a Thiago mániát sem értem. A bőrgatyásoknál sem kezdő,amikor beállt 2X úgy rúgta ki a labdát az oldalvonalon túlra passz gyanánt,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. Nekem nem hiányzik,Fabregas érzésem van vele kapcsolatban.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.27. 09:13:36

Helyezkedésben egyik se túl jó sajnos, emiatt se bízik/ott bennük EV szerintem. Labdával Marlon a nem koordinálatlan mozgása miatt jobbnak tűnik talán, lehet jobb is kicsit, de Mina se véletlen válogatott már egy ideje. Taktikailag kéne fejlődni mindkettőnek, de EV egyelőre nem az az edző, aki új dolgokat tanítana fiataloknak. Inkább abban jeleskedik, hogy a megfelelő szerepköröket találja meg játékosoknak, csak ez jelen esetben így ugye lehetetlen, ez akkora negatívum.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.27. 00:51:42

Nero. írta:Amugy Mina leigazolasa menyire felesleges volt? Marlon meg jobb is nala...

Thiagonak en is orulnek, de ra kb. annyi esely van minthogy nem a real nyeri a BLt.
Honnan veszed, hogy jobb nála?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.27. 00:39:04

Amugy Mina leigazolasa menyire felesleges volt? Marlon meg jobb is nala...

Thiagonak en is orulnek, de ra kb. annyi esely van minthogy nem a real nyeri a BLt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.04.26. 21:23:06

nekem boven eleg lenne, ha a kozeppalyankat megerositenenk, hoznank a valoszinuleg tavozo vermaelen helyere egy vedot es vegre tenyleg kitakaritanank a felesleget.

ter stegen, cillessen
semedo, sergi roberto, umtiti, pique, mina, de ligt, alba, digne(?)
busquets, samper(?), rakitic, arthur, thiago, alena, paulinho
suarez, paco, dembele, coutinho, messi

huszonkettes keret, ha a kerdojelek nem maradnanak husz ember. vegre kicsi, amit elvileg szeretne valverde, es ha pihentetni kell johetnek fel a be csapatbol a kicsik.

szoval aki lep az:
iniesta, arda, vermaelen, gomes, rafinha, denis, deulofeu, vidal, douglas
inkabb ez lesz a nehez, nem a vasarlas
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.04.26. 18:13:36

davi10 írta:...jelenleg oda biztonságosabb Gomest berakni, mint csere.
Szerintem a legbiztonságosabb az, ha Gomest a lelátóra rakják be, nem a keretbe meg a cserepadra, főleg nem a pályára. Amit Gomes hozzáad a játékhoz _bármelyik_ poszton, azt _bármelyik_ másik játékos a keretből hozzá tudja adni legalább olyan szinten, de inkább magasabb színvonalon. Samper meg csukott szemmel, fél lábbal is háromszor olyan hasznos lenne Busi posztján, mint a portugál jómadár bármikor is volt eddigi barcás pályafutása során.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.26. 17:34:42

Chino írta:.
Marlonnal mi a gáz?
Én amennyit láttam belőle tavaly abszolút vállalható volt, sőt. A Nice-be is folyamatosan játszik.

Arthurt meg ennyi pénzért szerintem nem kár, nem hinném, hogy rosszabb lenne, mint Denis vagy Vidal.
De persze ezt majd akkor látjuk meg, ha már ittvan, de ennyi hülyítés után nagy genyóság lenne nem elhozni, pláne, hogy nem tűnik egy botlábúnak.

Paulinhot meg én se adnám el, sokkal hasznosabb csereember, mint pl. a fent említett Denis.

A Gomeses témához visszatérve: Én lennék a legboldogabb, ha jövőre Samper és a KisBusi megoldanák Rakitis és Busi feladatát, legalább a könnyebb meccseken, de szerintem jelenleg oda biztonságosabb Gomest berakni, mint csere. De reméljük a 2 "kicsi" bizonyít az alapozáson.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.26. 16:23:04

Nem tudom értelmezni az egész átigazolási problémát máshogy, mint felülről lefelé. Először lássuk Robert sorsát, aztán Valverdeét és csak ennek függvényében a jövő évi középpályát. Viszont semmi körülmények között sem örülnék Gomes és Denis megtartásának.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.26. 15:58:14

Chino írta:Ennek ellenére Paulinho eladásában én sem látok semmilyen rációt
Paulinho eladása szerencsére fel sem merült, én fontos és megbízható játékosnak tartom.
Avatar
sleepy.69
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.08.28. 13:41:32
Tartózkodási hely: Szentendre

2018.04.26. 15:29:02

[/quote]
Ha valamiért mégse jönne össze a biznisz, én megtartanám Gomest. A Busi-Rakéta tengelyre Ő az egyetlen értelmes cserealternatívánk.[/quote]

Akkor már inkább kisbusi.
"Leo rövid távon hihetetlenül gyors, de én úgy érzem, őt nem elemezni, csupán nézni kell." - Pep Guardiola
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.26. 15:14:29

visca el barca írta:
davi10 írta:Paulinho nem bírja ki, hogy ne rohangáljon be a 16-oson belülre, sok sikert neki elmagyarázni, hogy most kb csak védekezned kell.
pedig játszott ott nem is egyszer, és mindig kibírta, hogy ne rohangáljon fel. nem hülye ő, megérti h mit kell csinálnia :D

Lehet, hogy megérti, de ilyen szempontból elég hektikus és Paulinho ad hoc elég fegyelmezetlen játékos, Rakitic jelenlegi helyére ezért sem igazán a legjobb megoldás. Busit/ Rakiticet szerintem jelenleg Sr tudná legjobban pótolni, pláne úgy, hogy jh-ként nem egy vészmegoldáunk van.

Ennek ellenére Paulinho eladásában én sem látok semmilyen rációt, cserének tökéletes. Én egyedül attól félek, hogy Ini távozásával a klub be akar újítani egy újabb sztárigazolást a kp-ra.
Egy Cou-Busi-Rakitic-Dembelé kezdőnél nem hiszem, hogy kellene erősebb. Denistől én egyedül amiatt nem szabadulnék meg mert Cou alternatívájának nincs más. Max. ha átváltunk 4-3-3-ra.
Ugyanakkor, ha Alena feljön és sok felesleg marad, az rá nézve nem a legszebb jövő.
Arthurban személy szerint nem nagyon bízom. Igaz csak youtube videokat láttam, de azokon sem győzött igazán meg, az ilyen brazil/dél-amerikai tehetségekből pedig sosem jöttünk jól. Elég csak Keirrisonnra gondolni vagy a közelmúltból Marlon, Vitinho, vagy most úgy tűnik Yerri Mina is hasonló. Nem igazán emlékszem, hogy volt-e sikeres hasonló igazolásunk, ráadásul nem is kevés pénz és -1 EU-s hely.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.26. 09:25:09

davi10 írta:Paulinho nem bírja ki, hogy ne rohangáljon be a 16-oson belülre, sok sikert neki elmagyarázni, hogy most kb csak védekezned kell.
pedig játszott ott nem is egyszer, és mindig kibírta, hogy ne rohangáljon fel. nem hülye ő, megérti h mit kell csinálnia :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.26. 09:14:16

Subinho írta:Aki látta játszani az utóbbi 2 évben, nem értem, hogy mondhat ilyet!? Mielőbb el kell passzolni, bármennyiért és az ő perceit odaadni Alenának vagy Denisnek. Sztem az nem kevés!
Szerintem meg aki látta az utóbbi 2-3 meccset ahol inkább vkp volt,, az nem értem hogy nem gondol bele, hogy Ő tudja a leginkább a keretből hozni Busi és Rakitic posztját.
Arról nem is beszélve, hogy Denis és Alena totál más poszt...

S.Agüero írta: Ne már. SR, Paulinho, Samper is lehozza legalább úgy, mint ő, sőt.
Paulinho nem bírja ki, hogy ne rohangáljon be a 16-oson belülre, sok sikert neki elmagyarázni, hogy most kb csak védekezned kell.
Samper zsákbamacska, de talán tudá hozni, sérülés nélkül.
Nekem Robi is egy nagy kérdőjel...

Igen, aláírom, hogy 4-4-2be szélen totál impotens a csávó, azokat a perceket valóban kapja csak meg Denis, de akkormár inkább Alena.

Mondom ezt úgy, hogy 99%, hogy menni fog, de akkor be kell szerezni valakit, aki tudja hozni azt a posztot. Akár Samper, akár a kis Busquets, akár valaki kívülről (Arthur), de a jelenlegi keretből én senkire nem bíznám rá az Ő helyüket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.26. 08:54:39

Igen, ha van valaki, akitől meg kell válni, az Gomes. Kapott két évet arra, hogy bizonyítson, szerintem luxus tovább várni, hátha majd egyszer átbillen benne valami, és legyőzi a görcsösségét.
Sok sikert neki a vébére.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.26. 07:50:03

Gomest megtartani??? Uh... Aki látta játszani az utóbbi 2 évben, nem értem, hogy mondhat ilyet!? Mielőbb el kell passzolni, bármennyiért és az ő perceit odaadni Alenának vagy Denisnek. Sztem az nem kevés!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.25. 23:16:26

Ha valamiért mégse jönne össze a biznisz, én megtartanám Gomest. A Busi-Rakéta tengelyre Ő az egyetlen értelmes cserealternatívánk.
Ne már. SR, Paulinho, Samper is lehozza legalább úgy, mint ő, sőt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.25. 23:12:45

Samper írta:.
Mielőtt "megkapnád a magadét" a Mundo szerint agyalnak rajta, hogy mégse veszik meg, mert fizikailag nem "megfelelő".

Ez tényleg elégy gyökér dolog, de mivel ha jól vettem ki a cikkből, 4 misit már leperkáltunk, nem hiszem, hogy otthagynánk, pláne, hogy egyéni elismeréseket is kapott Brazíliában.

DE!
Ha valamiért mégse jönne össze a biznisz, én megtartanám Gomest. A Busi-Rakéta tengelyre Ő az egyetlen értelmes cserealternatívánk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.25. 22:47:55

Fogalmam sincs, hogy Arthur jó vagy rossz igazolás lenne. De hogy ugyanaz a vezetés hajtott érte hónapokon keresztül, utazgatott az óceánon át, amelyik most rájön, hogy talán mégse kell - az abszurdum. Ugyanezt játszották korábban Serivel is Utólag jut eszükbe, hogy ezek seggdugaszok, mert azt korábban nem vették észre.. Sarlatán bohócok!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.04.24. 17:07:34

Szerintem az igazolások kapcsán az első tisztázandó dolog az lenne, hogy milyen hadrendben akarunk focizni a jövőben. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy egy-egy játékos ne tudna több felállásban is jól teljesíteni, de az igazolásokat ennek megfelelően kellene intézni.
A Barca tradicionálisan 433as felállásban játszik, bár ez a dolog idén megdőlt. Szerintem klasszikus értelemben jövőre sem lesz 433, ennek fő oka Messi. Ő tuti nem megy ki jobbra, vagy csak hébe-hóba. Ha Suarez menne, és Messi játszana hamis 9esben, akkor még működhetne a dolog jobbról egy Dembelé, balról meg egy Griezman felállással. De Suarez nem fog menni, és ha jó formában van én nem is bánom.
Ugyanez a kérdés igaz a középpályás sorunkra is, Ini valószínű távozásával és Coutinho érkezésével, DS + Alena duóval a bal oldal adott lehet. Busi/Paulinho középen, Rakitic/SR jobboson. De mi is Arthur igazi posztja? Csak mert én még soha nem láttam játszani...
Válasz küldése