Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.05.30. 12:33:46

Cestus írta:Pjanic komoly játékos, kb. ő a Juve Kroosa. Viszont hülyeség lenne eladniuk, rajta kívül nincs klasszis középpályásuk szerintem. Akkor már inkább Thiagot vagy Rabiot-t hoznám el, ők - ha hihetünk a pletykáknak - fél lábbal kint vannak a klubjukból, így könnyebben ki lehetne bulizni a leigazolásukat.
Nem annyira követem Rabiot játékát ,de omlett du fromage-on nem írnak róla valami jókat ,elvileg eléggé megállt a fejlődésben és gyenge szezonja volt ,nem biztos ,hogy ő lenne a legjobb választás ezek alapján.Plusz ahogy vergődik ,mert kimaradt a vb keretből az kicsit szánalmas.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.30. 12:02:37

Pjanic komoly játékos, kb. ő a Juve Kroosa. Viszont hülyeség lenne eladniuk, rajta kívül nincs klasszis középpályásuk szerintem. Akkor már inkább Thiagot vagy Rabiot-t hoznám el, ők - ha hihetünk a pletykáknak - fél lábbal kint vannak a klubjukból, így könnyebben ki lehetne bulizni a leigazolásukat.

A Griezmann-transzfer is döcög, bár szerintem mindössze arról van szó, hogy messze még a júli 1., és addig Grizi próbál belőlünk több pénzt kihúzni azáltal, hogy feldobja azt a lehetőséget, hogy marad.

Mindenesetre ha nem jönne össze valahogy mégsem, én a rá félretett összeghez hozzácsapnám a Marlonból befolyó pénzt, és simán elhoznám Thiago-t meg Rabiot-t, Coutinho-t meg feltolnám a bal szélre. Mindjárt ott lenne egy Rabiot-Busquets-Thiago kp., padon meg Paula, Rakéta (ha megdumálnánk, hogy maradjon), téltől Arthur. De ez már persze egy abszolút valóságtól elrugaszkodott elképzelés, mert szerintem Valverde Rakiticet és Busquets-t akarja kezdőnek jövőre is, meg ha a Alena (meg még talán kis Busquets) feljön, az tovább bonyolítja a történetet.

Szerk.:

Albert Roge (viszonylag megbízható): az a terv, hogy Lenglet és Griezmann július elsején jön, Arthur nyáron, valamint még egy középpályás (Rabiot az elsődleges jelölt). Ha Griezmann nem jön össze, Eriksent néztük ki helyette.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.05.30. 11:51:53

Balazsis írta:Bár nem igazán értem, hogy a Juventus is miért akarná ilyen "olcsón" elpasszolni az egyetlen normális középpályását, főleg úgy, hogy Khedira is a PL-be szerződhet a nyáron. #-o
Megveszik Gomest meg Wilsheret és meg is vannak :mrgreen:
Avatar
Balazsis
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.03.04. 11:51:48
Tartózkodási hely: Hódmezőlázárhely

2018.05.30. 11:25:41

S.Agüero írta:
Balazsis írta:A Sport azt írja, mind a Barca mind a Reál élénken érdeklődik Pjanic iránt, akinek eladását a Juventus 65 millió körül már megfontolná.

Én spec nem látom, hogy ide mi értelme lenne elhozni, főleg nem ennyi pénzért, de a Reált megértem, egy Modric utódnak közel tökéletes lehet.
Rakitic helyén elnézegetném =P~
Olyan szempontból örülnék neki, hogy a csávó kb olyan életveszélyes a 16oson kívülről meg szabadrugásból, mint Coutinho és Messi.

Bár nem igazán értem, hogy a Juventus is miért akarná ilyen "olcsón" elpasszolni az egyetlen normális középpályását, főleg úgy, hogy Khedira is a PL-be szerződhet a nyáron. #-o
It's nice to be important but it's more important to be nice! -Scooter
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.29. 23:02:22

Balazsis írta:A Sport azt írja, mind a Barca mind a Reál élénken érdeklődik Pjanic iránt, akinek eladását a Juventus 65 millió körül már megfontolná.

Én spec nem látom, hogy ide mi értelme lenne elhozni, főleg nem ennyi pénzért, de a Reált megértem, egy Modric utódnak közel tökéletes lehet.
Rakitic helyén elnézegetném =P~
Avatar
Balazsis
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.03.04. 11:51:48
Tartózkodási hely: Hódmezőlázárhely

2018.05.29. 22:59:49

A Sport azt írja, mind a Barca mind a Reál élénken érdeklődik Pjanic iránt, akinek eladását a Juventus 65 millió körül már megfontolná.

Én spec nem látom, hogy ide mi értelme lenne elhozni, főleg nem ennyi pénzért, de a Reált megértem, egy Modric utódnak közel tökéletes lehet.
It's nice to be important but it's more important to be nice! -Scooter
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.29. 20:29:14

S.Agüero írta:
A támadáshoz megvagyunk, a védekezéshez kell inkább ember.
Ja, azért nem bírtuk kihozni a labdát mondjuk a Roma ellen, és azért nem tudtunk helyzetet kialakítani a Stamfordon. :)
De szeretsz velem kötekedni. :D Roma ellen nem a minőség hiányzott, hanem az akarás. Ott Thiagoval se értünk volna semmit. Plusz ott a nagyon okos apja, aki az észt osztja.

Dembélé-t is hiba volt megvenni ennyi pénzért a padra.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.29. 20:23:33

S.Agüero írta:
A támadáshoz megvagyunk, a védekezéshez kell inkább ember.
Ja, azért nem bírtuk kihozni a labdát mondjuk a Roma ellen, és azért nem tudtunk helyzetet kialakítani a Stamfordon. :)
+1, a KP amit elsősorban helyre kéne rakni, mert szerintem nem működik valami jól.
Egyáltalán nem kreatív, cserébe szépen át is mennek rajtunk, és a labdakihozatal se megy ha letámadnak, de ez már évek óta probléma.

Na és mi lenne, ha mondjuk egy Thiago-féle játékos nem Rakitic helyére, hanem Rakitic mellé jönne, akár 4 KP-s rendszerben?
Nagyon kéne kreativitás és labdabiztosság a KP-nkba, mert ha Messi nem jó napot fog ki, vagy szorosan levédekezik akkor alig van támadásunk.(Chelsea,AS Roma, társai )
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.29. 20:15:46

davi10 írta:Még reménykedek benne, hogy kacsa, de alapból elengedni hülyeség, pláne 15ért, ha 20at is ajánlottak érte
Gondolom túlzott a sajtó, vagy A klub ajánlott érte 20-at, B klub pedig 15-öt, Marlon pedig a B klubba akart menni inkább.

Mondjuk a 15 millió már tényleg nem néz ki olyan jól, egy visszavásárlási záradékot illene a West Hamnek elfogadnia így. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.29. 20:11:59

Cestus írta:Na, Marlon a Sport szerint megy a West Hambe 15 millióért.
Nagyon nagy hiba...

Még reménykedek benne, hogy kacsa, de alapból elengedni hülyeség, pláne 15ért, ha 20at is ajánlottak érte
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.29. 20:09:57

Na, Marlon a Sport szerint megy a West Hambe 15 millióért.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.05.29. 20:05:01

Rakitic és Paulinho ott van munkásnak, meg jön Samper is. Ide játékos kell. amúgy Thiagonak sem büdös a munka. és nem csak alibi passzai vannak, képes párharcokat nyerni, távolról lőni, hosszan indítani, ritmust adni a csapatnak. Iniesta is elment, kevés lesz a"penge"a középpályán. Csak Coutinho nem elég oda, Messi meg előre kell. És Thiago nem Fabregas.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.29. 19:56:11

A támadáshoz megvagyunk, a védekezéshez kell inkább ember.
Ja, azért nem bírtuk kihozni a labdát mondjuk a Roma ellen, és azért nem tudtunk helyzetet kialakítani a Stamfordon. :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.05.29. 19:36:27

mess2009 írta:
Chino írta:[quote="davi10"

Thiago amúgy nem elvetendő ötlet. Rakitic jelenlegi posztján simán el tudnám képzelni. Csak ennek szintén Dembelé ihatná meg a levét. De nagyon sok függ attól, hogy Griezmann érkezésével hogy tervezi Valverde a játékot.
én nem kérnék Thiago-ból...túl azon, hogy a"Fabregas - saga" ra hajaz a dolog nem szeretem a ...passzolok és jóvagyok...típusú fickókat arról nem is beszélve, hogy még egy kicsit ...nagyképű is vagyok... és akkor még nem is mondtam, hogy a Bajoroknál mintha kifelé állna a rúdja...
Legnagyobb baj vele az, hogy nem "munkás". Inkább ilyen Rakitic-féle sokat melózó erős középpályásra van szükségünk, mint mint egy ügyes játékosra.

A támadáshoz megvagyunk, a védekezéshez kell inkább ember.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.29. 19:16:26

Thiago nagyon jó játékos volt és nagyon sajnáltam, hogy elment, de nem hoznám most már vissza, így ennyi idő után... mint Fabregast. Ennyi erővel visszavehetnénk Pedro-t is, jó lenne jobb oldalra cserének... Egyébként amennyire jó volt pár éve, mostanában ha láttam a BM-ben, nem voltam elájulva tőle. Rakitic jobban illik jelenleg hozzánk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.05.29. 17:43:02

Chino írta:[quote="davi10"

Thiago amúgy nem elvetendő ötlet. Rakitic jelenlegi posztján simán el tudnám képzelni. Csak ennek szintén Dembelé ihatná meg a levét. De nagyon sok függ attól, hogy Griezmann érkezésével hogy tervezi Valverde a játékot.
én nem kérnék Thiago-ból...túl azon, hogy a"Fabregas - saga" ra hajaz a dolog nem szeretem a ...passzolok és jóvagyok...típusú fickókat arról nem is beszélve, hogy még egy kicsit ...nagyképű is vagyok... és akkor még nem is mondtam, hogy a Bajoroknál mintha kifelé állna a rúdja...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.29. 16:31:44

Lehet hogy Grízzel újrajátsszák a tavalyi cirkuszt? Minek kellett olyan fölényesen magabiztosnak lenni, ha nem volt fix garancia? Nem nyilatkozni kell, hanem gyorsan lezárni a megkezdett ügyeket és nem kotlani rajtuk. Más kérdés, hogy pont Griz hiányzik-e a Barcaból.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.05.29. 13:08:57

[quote="davi10"
Őt most vissza tudjuk hozni, nem? Ahányszor én láttam, akkor tetszett a játéka, nem szívesen adnám el, bár 20 millió az már nem rossz.[/quote]

Kb. annyit játszott, mint Mina, de ha választani kéne a kettő között, simán Marlont tartanám meg.
Nem is értettem, hogy minek hoztuk Mina-t, nem hiszem el, hogy nem volt valaki európai vészmegoldás, aki nem foglalta volna a nem EU-s helyet. Gondolom kellett a barndépítés Kolumbiába.
visca el barca írta:
ő pl mit bizonyított? volt EGY, ARÁNYLAG jó éve (tehát nem kiemelkedő) egy rém gyenge holland bajnokságban. ez a gyerek is csak a neve miatt van felfújva, semmi extra nincs benne. csak a spanyol ligában szaladgálnak ilyenek tucatjával. holland liga amúgy sem hiszem h sokkal erősebb a brazilnál, szóval annyira az sem mérvadó.
19 évesen szerintem szépen módon helyt állt, abban a holland bajnokságban, amit én azért annyira nem néznék le.
Mennyivel rosszabb, mint 50 millióért Rodrygokat hozni?
Ha már fiatalokat vásárolunk, vegyünk olyanokat, akikben minnél kisebb kockázat van.

Cestus: Raiola valóban nem a klub szíve csücske, de szerintem ha a játékos is tényleg ide akar jönni, akkor megoldja. A faterját is szeretik itt, az öccse is nálunk játszik, szerintem ez ideális lenne neki is. Ő maga is mondta, hogy a Barca a cél.[/quote]

Marlon a B egyik legjobbja volt, amikor pedig teljesen "hiddegen" be kellett ugrani a kezdőbe nagyon jó teljesítményt nyújtott 21 évesen. Sajnos Mina-n látszik, hogy iszonyatosan idegen test, lehet védeni, hogy még új, fiatal és vannak hibái, de amiket sokszor csinál az már több, mint lámpaláz, rutintalanság stb.
Én sem hiszem, hogy igazán sportszakmai döntés volt. Ezekkel a brazil meg közép-dél amerikai csodagyerekekkel nem igazán húztunk nagyokat, többek között ezért is félek Arthurtól.
Kluivert tehetségét szerintem kár vitatni, elég megnézni miket és hogyan csinál. Az egyedüli gond vele, hogy olyan poszton játszik, ami nálunk már nem igazán van, ráadásul van is oda emberünk.

Lenglet számomra kicsit sötét ló, olyan kiemelkedő teljesítményt nem láttam tőle, de beválhat, viszont akkor el kell gondolkodni, hogyan alakuljon a belső védő kérdés. A Piqué-Umtiti tengelyt nem hiszem hogy megbontanák, Gerardban pedig 2 év kezdőkent még szerintem van. Az pedig nem olyan poszt, amit sűrűn rotálnának, úgyhogy még a harmadik számú kh-ért is nehéz a "harc". A legjobban annak örülnék, ha de Ligt-re tudnánk egy előszerződést kötni vagy megvenni és ott hagyni még az Ajaxban 1-2 évre. Megkockáztatom, hogy két-három év múlva legalább top 5-ös, ha nem jobb lesz a posztján.
Az utánpótlásban sem hemzsegnek a kh tehetségek, talán Tarínból lehetett volna vki, de a súlyos sérülések és Gerard döntései betették a kaput. Talán Cuencaban van vmi, de neki a köv. szezon lesz a vízválasztó. Piqué pótlására pedig tökéletes lenne akkorra a holland. De ez csak vágyálom.

Thiago amúgy nem elvetendő ötlet. Rakitic jelenlegi posztján simán el tudnám képzelni. Csak ennek szintén Dembelé ihatná meg a levét. De nagyon sok függ attól, hogy Griezmann érkezésével hogy tervezi Valverde a játékot.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.29. 11:06:43

Cestus írta:A Cope szerint meg Lenglet öt éves szerződést ír alá.
Igen, azt írják bármelyik pillanatban hivatalos lehet, szóval még 2-3 hét és be is jelentik... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.29. 10:54:20

Azt írja a Mundo, hogy ha nem jön Griezmann, Eriksen a B terv. Ez elsőre hülyén hangzik, de jóhiszeműen feltételezem, hogy arra gondolnak, hogy akkor Coutinho-t feltolják bal szélső támadónak, Eriksen meg jön a középpályára. :D

A Cope szerint meg Lenglet öt éves szerződést ír alá.

Ja és Alba csatlakozott a Busquets és Umtiti alkotta díszes társasághoz, most már ő is majrézik a szerződése miatt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.05.29. 09:07:00

De Vrijt kellett volna ingyen elhozni és kész,minőségi fiatal védő ráadásul ingyen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.29. 08:46:24

S.Agüero írta: Őt most vissza tudjuk hozni, nem? Ahányszor én láttam, akkor tetszett a játéka, nem szívesen adnám el, bár 20 millió az már nem rossz.
Kb. annyit játszott, mint Mina, de ha választani kéne a kettő között, simán Marlont tartanám meg.
Nem is értettem, hogy minek hoztuk Mina-t, nem hiszem el, hogy nem volt valaki európai vészmegoldás, aki nem foglalta volna a nem EU-s helyet. Gondolom kellett a barndépítés Kolumbiába.
visca el barca írta:
davi10 írta: Kluivert,
ő pl mit bizonyított? volt EGY, ARÁNYLAG jó éve (tehát nem kiemelkedő) egy rém gyenge holland bajnokságban. ez a gyerek is csak a neve miatt van felfújva, semmi extra nincs benne. csak a spanyol ligában szaladgálnak ilyenek tucatjával. holland liga amúgy sem hiszem h sokkal erősebb a brazilnál, szóval annyira az sem mérvadó.
19 évesen szerintem szépen módon helyt állt, abban a holland bajnokságban, amit én azért annyira nem néznék le.
Mennyivel rosszabb, mint 50 millióért Rodrygokat hozni?
Ha már fiatalokat vásárolunk, vegyünk olyanokat, akikben minnél kisebb kockázat van.

Cestus: Raiola valóban nem a klub szíve csücske, de szerintem ha a játékos is tényleg ide akar jönni, akkor megoldja. A faterját is szeretik itt, az öccse is nálunk játszik, szerintem ez ideális lenne neki is. Ő maga is mondta, hogy a Barca a cél.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 22:26:17

Samper írta:Mindig ez a van sapkája az a baj, nincs sapkája az a baj. Azt kell eladni, akit vinnének és akkor, amikor fizetnének.
A nem EU-s helyek miatt el kellene adni valóban. Sőt, ha a Gomes, Vidal, Rafinha et al tagjaiért kapnánk játékosonként 20 milliót, annál több nem kellene, ami az eladólistát illeti.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.28. 22:20:17

Mindig ez a van sapkája az a baj, nincs sapkája az a baj. Azt kell eladni, akit vinnének és akkor, amikor fizetnének.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.28. 22:18:45

Cestus írta:Vissza is hozhatjuk felőlem, de akkor Lenglet ne jöjjön (vagy Verma+Mina is menjen, és akkor Marlon+Lenglet jöjjön). Csak a nem EU-s helyekkel így nem tudom, hogyan számolunk el.
Jogos, a Mina-Marlon-Arthur-Paulinho-Coutinho ötös már sok lenne. :D Bár Cou papírjait elintézik szerintem, de még az is négy ember.
Válasz küldése