Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.06.08. 14:36:57

Mindenesetre Grizi srác nem nagyon kapkodja el a bejelentést hogy marad vagy jön hozzánk.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.08. 12:00:28

xyzikeee..
Egyetértek.
De ez nehéz lesz, mindenki tudja hogy horror összegeket képesek vagyunk kiadni, így mindenki túlárazva próbálkozik be, aztán ha nemet mondunk odaadják másnak féláron.
Ékes példája ennek Cuadrado, 45-50 millióért adták volna(vagy még annyiért sem), hogy utána a Juventusnak kölcsön adják és végül 20 millióért hozzájuk vágják.

Arról nem beszélve hogy emberemlékezet óta nem vettünk senkit sem kölcsön, miközben pl az említett Juventus, vagy a Bayern képes minőségi játékosokat kölcsön venni.

Ezzel előbb-utóbb kezdeni kell valamit, mert most még jól megy a szekér, hatalmas bevételekkel, de ki tudja meddig.

Szerintem az lenne az ideális, ha felépítenénk hosszú távra a keretet hiánytalanul, évekig vissza fogjuk magunkat, és csak olcsón kiegészítő embereket vásárolnánk, ha tudnák hogy nincs feltétlenül szükségünk az adott játékosra akkor nem is kínálnak annyira pofátlan árat.

Ilyen szempontból Coutinhot is jó hogy már januárban elhoztuk, most még több lenne az ára, tudván hogy Iniesta elment.
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.06.08. 11:12:03

lics írta:Mondjuk ha már úgyis támadót akarunk igazolni, bár Griezmann elvileg Valverde egyik nagy kedvence, én azért Fekirt 55 milláért átgondoltam volna. Támadó középpályás, bevethető a szélen. Nem lenne rossz vétel ennyiért szerintem.
Én nem is értem ezeket az árakat. Érdekes módon rajtunk kívül nem nagyon hallunk 100+ milliós igazolásokról. (Kivétel PSG). Mégis minden más csapat tud egy nyáron belül 2-3-4 minőségi játékossal erősíteni játékosonként 40-60 millióból.

Olyan üzleteket hagytunk ki az elmúlt években 50 millió körül, mert sajnáltuk a pénzt, ami nagyon fájó a jövőt nézve. Most meg klasszist akarunk hozni 100 millióért csak azért mert ennyiért megéri, de egyébként nem is feltétlen kéne.

Lenne már egyszer töke a vezetőségnek és ha valaki után valóban érdekeklődnek, ha valaki valóban szükséges a jövő Barcelonájába, akkor ne [auto_cenzúra] hanem tegyék le azt a 100-200 milliót az asztalra. Aadják el a felesleges játékosokat, és legyünk végre boldogok.
Az utóbbi években a kiszemeltekről való lecsúszás ( csak azért mert X helyett csak X-10et akartunk adni) Azt eredményezte hogy középszereket vásároltunk, B megoldásokat, akik egyértelműen nem váltak be, vagy nem kaptak elég lehetőséget a bizonyításra.

Emellett rendbe kéne tenni az utánpótlás körüli gondokat is, hogy végre kpesek legyünk kinevelni legalább 1 használható, később meghatározó játékost. Ne nagy igéretekről beszéljünk a fiataljaink között akik valójában sosem kapják meg a lehetőséget, mert félünk padoztatni a 30 éves sztárjainkat, ezzel megásva a sírunkat a jövőre nézve.

Kezdek kiábrándulni a csapatból, elsősorban a vezetés szakmaiatlansága és [auto_cenzúra] végett. Azért mert már nem azt a filozófiát követjük mint régen. Nem a fiataljainkra épitjük a csapatot hanem évente 1-1 sztárt igazolunk, emellett sok rossz igazolásunk is volt.

Egy ideális világban egy Barcelonát tökös vezetőség irányítja aki lemeri tenni azt a pénzt az asztalra amit kell ha szükség van valakire.
Egy ideális világban egy Barcelonával nem tudja megcsinálni a többi csapat az igazolások terén amit évek óta művelnek velünk. (Drágán adnak, olcsón vesznek)
Egy ideális világban a Barcelona elsősorban a fiataljaira épít.

Més que un club? Jelenleg mégis miért?
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.06.08. 10:37:06

Mondjuk ha már úgyis támadót akarunk igazolni, bár Griezmann elvileg Valverde egyik nagy kedvence, én azért Fekirt 55 milláért átgondoltam volna. Támadó középpályás, bevethető a szélen. Nem lenne rossz vétel ennyiért szerintem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.07. 22:04:52

knor írta:45-t írnak sok helyen
Én is ennyit olvasok, nekünk meg 54 alatt nem akarták adni.

Ezek után ajánlom is, hogy besüljön :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2018.06.07. 21:51:29

45-t írnak sok helyen
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.06.07. 20:13:47

60 millióért vihetik. Robinho 2.0 lesz. Értem én, hogy brazil meg tehetséges, de 0 km-es ami az európai profi, nemhogy a spanyol futballt illeti. A brazil liga pedig mostanában nemhogy a peléi magasságokat sem tudja megközelíteni, de lassan a kiöregedő brazil sztárokat sem tudja visszacsábítani. Nem mondom, hogy mindenki besül aki onnan jön, de gigászi összegeket ilyen játékosokra kidobni marhaság. Ugyanez igaz a mi kinézett artúrunkra is. Nagyon remélem, hogy egyik brazil sem nálunk fog kikötni. Legalábbis egyelőre semmiképp.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.07. 19:31:24

Én nem bánom, hogy elviszi a Real ezt a Rodrygo gyereket. Majd négy év múlva elhozzuk Mbappét Dembouz mellé, és helyreáll a világ rendje. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.07. 18:47:09

Mondjuk a 60m az megint valami nevetséges ár,oké,változik a piac,Neymar óta mindenki 150m-ről indul,de minden 2. brazilért elkérnek most már 60-at? Nemár. Még ha tehetséges is,van nálunk már fiatal tehetség-Dembelé-építsük be őt. Jobb is,ha lecsúszunk róla.

Meg nekem az is fura,hogy a Madrid rárepült úgy,hogy Vinicus is még csak most fog valamikor csatlakozni,és ő sem biztos hogy megállja a helyét ezen a szinten. Persze lehet hogy kölcsön dobják 2 évre ezt a srácot is,de azt nem hiszem hogy Ronaldot majd brazil gyerekekkel akarják pótolni :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2018.06.07. 20:25:10-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.07. 18:25:17

Barcelona will miss out on Santos forward Rodrygo. In the last 72 hours, Real Madrid have closed the operation for around €60m. [sport]

fél éve pöcsölünk vele, a real odament és 5 perc alatt megvette :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.07. 15:24:14

Thiago-ról azt mondta Amor a RAC1-nek, hogy nem lenne gond visszavásárolni, mivel őt anno eladták.

Ez azért komoly fordulat így, hogy Segura kijelentette pár napja, hogy nem veszünk vissza senkit.

Griezmannról meg annyit mondtak Miguel Riconak a vezetőség egyes tagjai, hogy amit megtehettek az ügy érdekében, azt jól csinálták.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.06.07. 14:47:26

Nyilván Messi soha nem fog szélen játszani, de az egyszerűség kedvéért írtam a korábbi felállást. Védekezésben úgyis az lesz, hogy Suarez és Messi fog elől maradni, míg a trió hamradik tagja (legyen az bárki) vissza fog zárni.
Ennél fogva jól jön, hogy mind Dembelé, mind Coutinho tud mindkét szélen játszani. És nekem itt van egy kis aggályom Grizi kapcsán, hogy ő - gondolom én - bal oldalon vezetné a támadáokat, így logikusan azon a szélen zárna vissza. Viszont ez esetben ha Coutiho ténylegesen Ini posztján játszana, akkor a 3 középpályás tolódna jobbra, és védekezésben a Grizi, Coutinho, Busi, Raktic 4es állna fel, egy védekezésben elég gyengécske jobb oldallal és egy vonal mellé kényszerülő Rakiticcel, aki ott annyira nem volt jó korábban. Ezért szerintem Coutinho ez esetben maradna jobboson, és oda is zárna vissza. Csak azt meg láttuk, hogy ő ott annyira nem jó...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.07. 14:44:50

S.Agüero írta:Lehetne ez egy 4312 is, ahol Messi van a két támadó (Suárez és Griezmann/Dembélé) mögött, ő mögötte pedig a Busi-Rakitic-Thiago-Coutinho négyesből három.
Dembelé nem csatár, így az csak akkor lehetne, ha jön Griez, ebben a felállásban viszont Dembelének nincs helye. A 3 kp pedig alapból Busi-Raki-Cou lenne, Thiago max csere lehetne.
A jelenlegi játékos állomány erre alkalmas:
Busi-Rakitic
Cou-Messi-Demb
Lajos
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.07. 13:48:28

Lehetne ez egy 4312 is, ahol Messi van a két támadó (Suárez és Griezmann/Dembélé) mögött, ő mögötte pedig a Busi-Rakitic-Thiago-Coutinho négyesből három.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.07. 13:33:38

nagyatyesz írta: Azért nem lenne rossz egy Busi, Rakitic, Thiago/Pjanic trio, ahol csereként ott lenne Paulinho, Alena, Denis, Arthur és szükség szerint Coutinho vagy Samper, míg előttük Coutinho/Dembelé-Suarez/Paco-Messi/Dembelé.
Teljesen esélytelen, hogy Messi visszamenjen jobb szélre. Borítékolható, hogy ő a csatár mögött fog játszani amolyan hamis 9-esként/igazi 10-esként, mellette balon Cou, jobbon Demb, mögötte a 2 középső kp. Busi és Rakéta. Ha jön Griez, akkor annyiban változik, hogy Demb megy a padra valószínű. Ebben a felállásban sajnos Thiagonak nincs helye. Rakitic helyén játszhatna, de azt a melót amit a horvát letesz, nem tudná letenni Thiago. Cou vagy Demb/Griez helye sem az ő posztja, max. Messi cseréje lehetne, de az meg lássuk be nagyon kevés... ezért lenne felesleges visszahozni, hogy játszon annyit, mint pl. idén Denis, vagy Gomes. Ha a régi iskolának megfelelő felállásban játszanánk, evidens lenne a visszahozatala, de ahhoz Messinek ki kell mennie jobb szélre és Demb vagy Griez válna feleslegessé. Ennek az esélye lenne a nulla.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.06.07. 11:08:08

Én kedvelem Griezmann játékát, és nem lennék csalódott, ha végül itt kötne ki. A logikát is értem, hiszen 100 millió a mai piacon nem tekinthető kiugróan magas összegnek, ráadásul elég szűk azon játékosok köre, akik nem 1-2 szezonos felkapott srácok, hanem stabilan hoznak egy szintet, és mégsem 30 körüliek.
Ugyanakkor nem dőlnék a kardomba, ha végül nem ide jönne, hanem maradna ott ahol van.
Amúgy nehéz lenne megszoknom Barca mezben azt a full kretén gólörömét ! :-)

Szerintem amúgy Dembelének jót tenne a bal oldal, mert ott jobboson Messi mellett nem nagyon él. Talán amiatt nem engedte át balra EV, mert Alba is eléggé felkalandozik, és védekezésben, helyezkedésben sokat kell még fejlődnie a franciának. Talán biztosabbnak érezte, ha SR van mögötte, meg Raktic segít ki az oldalára. Jövőre kiderül átmegy-e...

Középpályán viszont szívesen emelném én is a minőséget, mert adott esetben Coutinho is tud feljebb játszani a régi Ney helyén. Ezért nekem tetszik a Thiago, Pjanic vonal...Eriksen is tetszene, de ott nagyon magas az ár.

Azért nem lenne rossz egy Busi, Rakitic, Thiago/Pjanic trio, ahol csereként ott lenne Paulinho, Alena, Denis, Arthur és szükség szerint Coutinho vagy Samper, míg előttük Coutinho/Dembelé-Suarez/Paco-Messi/Dembelé.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.07. 10:56:28

Amúgy ezt a temérdek játékpercet, amit Digne kap, azt nem lehet odaadni Cucurellának, vagy nem olyan tehetséges emberforma?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.06.07. 10:53:28

Most komolyan. Ennyire kell nekünk ez a Griezmann srác?
Előbb a fölöslegtől szabaduljunk meg,utána kellene elkezdeni igazolgatni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.07. 10:38:30

westerngom írta:
Cestus írta:Ma Thiago nap van. A Sport szerint 50 M + Digne lenne az ára.
off: az alábbi verzió szerintem a legesélyesebb amit első körben ajánlani fogunk Thiagoért, a tavalyi tárgyaláspolitikáját ismerve a klubnak:

50 M + Thiago = Digne
:mrgreen:

on: Grizes most (már) miért nem jelentheti ki, hogy július 1.-től a Barca-ba szerződök? Azt értettem, hogy a szezon alatt nem tehetett állásfoglalást, de hogy most, mikor befejeződött a szezon és már nincs tétje, miért nem tehet állásfoglalást a jövőjét illetően, ha állítólag ő is ide akar jönni és már meg is egyeztünk vele. Lassan ez így már megint nagyon gáz, kezd ez is olyan Verrattis lenni mint tavaly, a tuti helyett a végén még mi koppanunk.
Grizi azt ígérte, hogy a VB megkezdéséig eldönti hogy mi lesz a jövője. Remélem ez azt is jelenti hogy meg is osztja a nagyvilággal, nem csak az Atleti vezetőségével. :lol:
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.06.07. 10:32:58

Cestus írta:Ma Thiago nap van. A Sport szerint 50 M + Digne lenne az ára.
off: az alábbi verzió szerintem a legesélyesebb amit első körben ajánlani fogunk Thiagoért, a tavalyi tárgyaláspolitikáját ismerve a klubnak:

50 M + Thiago = Digne
:mrgreen:

on: Grizes most (már) miért nem jelentheti ki, hogy július 1.-től a Barca-ba szerződök? Azt értettem, hogy a szezon alatt nem tehetett állásfoglalást, de hogy most, mikor befejeződött a szezon és már nincs tétje, miért nem tehet állásfoglalást a jövőjét illetően, ha állítólag ő is ide akar jönni és már meg is egyeztünk vele. Lassan ez így már megint nagyon gáz, kezd ez is olyan Verrattis lenni mint tavaly, a tuti helyett a végén még mi koppanunk.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.07. 10:02:45

Balazsis írta:..
Egyetértek. Én már azóta a bal szélre sírom Dembelét amióta ide lett hozva, most a válogatott meccseken is épp azt bizonygatja hogy mennyire jól tud ott is játszani.
Inkább ő rohangáljon a baloson mint Lajos, és Albával sem lennének lassú páros.


Thiagot annyiért meg simán hoznám, inkább legyen az a baj hogy a sok remek játékost mikor hogy játszatja, mint hogy azon kelljen gondolkoznia Valverdének hogy Gomest cserélje be.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.06.07. 09:20:57

Cestus írta:Ma Thiago nap van. A Sport szerint 50 M + Digne lenne az ára.
én nem vagyok thiago függő, de ennyiért simán hoznám. maradna akkor még 50 a grízes pénzből, abból jöhetne egy csere balbekk, meg lenglet és kész is a keret.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.06.07. 09:11:03

Cestus írta:Ma Thiago nap van. A Sport szerint 50 M + Digne lenne az ára.
Így azt mondom rá hogy rendeben,legalább megszabadulnánk a franciától,de a csak pénz opciót elvetném.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.07. 07:29:09

Ma Thiago nap van. A Sport szerint 50 M + Digne lenne az ára.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Balazsis
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2018.03.04. 11:51:48
Tartózkodási hely: Hódmezőlázárhely

2018.06.07. 00:02:53

lics írta:http://m.nemzetisport.hu/spanyol_labdar ... ir-2639769 itt a tuti Salah hír. Kizártnak tartom, hogy 100ért eladják. Griezmann meg nyilván nem mondhatja ki, hogy igen én tulajdonképpen már Barca játékos vagyok. Egyébként ha beállunk 'gyors' focit játszani és nem csak passzolgatunk a végletekig, úgy elöl Coutinho, Griezmann vagy Salah, Dembele trió zseniális lehetne, képesek lennének 3-4 golokat rugdosni mindig szerintem. De Valverde ígyis úgyis a biztonságos játékra megy szerintem, ami egy kicsit unalmas nekünk nézőknek.
Hirtelen, úgy olvastam ki a cikkből, hogy a Pool szinte felajánlotta nekünk a csávót :mrgreen:, de nyílván nem illene be a játékba, csak a két szép szeméért meg azért, hogy idén nyáron is legyen vmi galaktikus igazolás, remélem nem fog próbálkozni a vezetőség a leigazolásával. Meghát azis benne van, amit írtatok, hogy lehet amolyan egyszezonos csávó lesz...

Én azon a véleményen vagyok, hogy ha nem jön össze a Griezmann transzfer akkor nem is kell hasonló nagyságú "gigatranszfer" (jó, kinek mi a "giga" a Neymar ügy óta...).
Inkább lehetne Coutinho-t a bal szélre feltolva játszatni mögé meg Thiago-t visszahozni, legalábbis nálam ez lenne a gálakezdő.
De Thiagoval szerintem sokat bővülnének a variációs lehetőségeink is.

Mivel 4-3-3-ban lehetne olyan eset is amikor Thiago játszhatna Rakitic helyén, Paulinho Bsuquets helyén, így Cou-val a középpályán (akinek Denis lenne a csereembere) lenne egy technikás, labdabiztos és robosztus emberünk a középpályán. És akkor Dembelének lenne helye a támadósorban elől.
Nyílván nem ez lenne a gálakezdő-gálaközép de pihentetős meccseken is mennyivel gólérzékenyebb és tetszetősebb lenne mint egy Denis-Gomes-Vidal kezdőközép :-& És azért, hogy a 4-3-3 megmaradjon, lehetne Dembelét a baloson játszatni.Taktikailag szerintem jobb is lenne, ha nem Messi mellett futkosna amivel csak plusz egy embert hozna el a jobb szélre, inkább baloson kéne, hogy legyen helye a támadásnak ne tömörüljön be az ellen.

Nálam Gomes-Vidal meg a kölcsönös srácok mind mehetnének, szegény Rafinhát nem tudom hova tenni, mert tökéletes lehet beugró szerepre, de egy kicsit többre hivatott, vagy szerintem érzi ő is, hogy egy Interhez hasonló klubban húzóember lehetne.

Előre is bocs, ha kicsit zavaros lett,hogy ki-hol-miért, elég fáradt vagyok már így éjfélre :D
It's nice to be important but it's more important to be nice! -Scooter
Válasz küldése