Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.28. 16:55:59

Fecooo írta:kőkemény pénzmosás... a tot el campon linkeltek cikket a kátári pénzmosodáról, amely Belgiumban vett csapatot és azon dolgoznak, hogy minél jobban benyomják a játékosokat a nagyobb klubokba, hogy a vb-re tele legyenek honosított, erős bajnokságban edződő játékosokkal... ehhez partnerekre van szükség, szóval ez nem szakmai döntés lenne ismét... ez a wagué 2022-ben már kátári válogatott lesz... szégyen, amit bartoék csinálnak a Barcával..
Ja, olvastam valami ilyesmit én is. De egyelőre fenntartásokkal kezelem a dolgot, bár nagyon nem jártam utána.
nagyatyesz írta:SR feltolása sem lenne rossz, de ahhoz Semedonak nagyot kellene robbantania. Viszont szerintem jó szélső hátvédet még nehezebb találni, mint középpályást.
Szóval Nzonzi vagy Parejo lesz ebből...
El tudom képzelni, hogy leigazolunk végül egy Zonzit. Jó szélső hátvédet meg valóban nehezebb igazolni, de középpályásból mi viszonylag a top kategóriát kergettük eddig (Pjanic, Rabiot, Thiago), míg szélső hátvédből csak csere kellene, mert elvileg Semedoban bízik a klub, hogy helytáll kezdőként. Ez azért megkönnyíti a problémát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.07.28. 16:41:11

Az a baj, hogy Rabiot nem fog jönni, szinte 100 %, Pjanic már lenyilatkozta, hogy ő marad a Juvében, Pogbáról 0 hír van, plusz egy vagyonba kerülne. Thiago szintén marad az eddigiek szerint, ráadásul szerintem most nem is olyan profilú játékos kell, mint amilyen ő. Konkrétan 2 jelölt maradt: Nzonzi, akit tavaly Paulinho helyett vártam. Ő szerintem nem lenne rossz 40-ért. Vagy Parejo, aki talán nem lenne rossz kiegészítő ember, de többe fájna, mint Nzonzi.
Az a baj, hogy Arthur kicsit zsákba macska, így mellé inkább egy rutinosabb csere kellene. Sampert azért lehet érdemes lenne itt tartani, mert azért ő érti a Barca focit.
SR feltolása sem lenne rossz, de ahhoz Semedonak nagyot kellene robbantania. Viszont szerintem jó szélső hátvédet még nehezebb találni, mint középpályást.
Szóval Nzonzi vagy Parejo lesz ebből...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.07.28. 16:39:49

Cestus írta:
Van pletyka: egy Moussa Wagué nevű szenegáli gyereket vennének meg a B-be egy belga csapattól. Ő jönne fel néha az A-hoz, ha Semedo nem játszik éppen.
kőkemény pénzmosás... a tot el campon linkeltek cikket a kátári pénzmosodáról, amely Belgiumban vett csapatot és azon dolgoznak, hogy minél jobban benyomják a játékosokat a nagyobb klubokba, hogy a vb-re tele legyenek honosított, erős bajnokságban edződő játékosokkal... ehhez partnerekre van szükség, szóval ez nem szakmai döntés lenne ismét... ez a wagué 2022-ben már kátári válogatott lesz... szégyen, amit bartoék csinálnak a Barcával...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.28. 16:28:29

SR-nek örülnék a középpályán, ha a szavazásban említettekből senkit nem tudunk elhozni, de akkor tényleg kell egy csere jobbhátvéd. Erről a szenegáli gyerekről jókat hallottam.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.28. 16:22:39

Fofana írta:Jobbhátvéd kéne, de arról még pletykát sem hallani, pedig lettek volna és van még lehetőség
Van pletyka: egy Moussa Wagué nevű szenegáli gyereket vennének meg a B-be egy belga csapattól. Ő jönne fel néha az A-hoz, ha Semedo nem játszik éppen.

Én eddig nem voltam tagja a "Robit vissza a kp-ra" mozgalomnak, de szerintem a jelenlegi fejlemények tükrében adja magát ez a megoldás. Persze a kezdő nálam továbbra is Busquets és Rakitic lenne (nagy meccseken főleg).
Bár egy olyat megnézték, hogy Busquets-Roberto, valamint Rakitic-Arthur játszana együtt (ha Arthur beválna). Ebben az esetben lenne egy lomhább középpályás mellé egy mozgékonyabb társ. Szerintem ahhoz, hogy mind Busquets-ből, mind Rakiticsből kihozzuk a maxot, jól jönnek a mobilisebb partnerek melléjük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.07.28. 15:52:43

MessiNeymarSuarez írta:Hoppá. Valverde kijelentette hogy kell még egy középpályás, aki illik a stílusunkhoz.

Ez a szokásos őszintesége, vagy pedig ezzel részben nyomást is akar helyezni Bartomeuékra, hogy csipkedjék magukat?
Na akkor eldőlt, érkezik Parejo :mrgreen:
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2018.07.28. 15:31:29

Osztom a többség véleményét: a stílusunkba illő középpályás már évek óta megvan Sergi Roberto személyében. Úgy emlékszem, évekkel ezelőtt, amikor még nem lett belőle - amúgy kiváló - kényszer jhv, ő volt az egyetlen, aki még Busquets posztján is megfelelően tudott játszani. Mascherano pl. nem tudta megfelelő sebességgel járatni a labdát. Tavaly ha Busi hiányzott, akkor Rakitics és Paulinho ketten együtt szűrtek a középpálya közepén, SR ezt anno egyedül megoldotta.
Jobbhátvéd kéne, de arról még pletykát sem hallani, pedig lettek volna és van még lehetőség.
1. Odriozola, szerintem ő tökéletesen ismert.
2. Ricardo Perreira, 25 éves
Eddig Porto, most már Leicester. 25M volt a kivásárlási ára, megkapták 20-ért. A jobboldal minden posztján tudott játszani, de alapvetően jhv.
3. Eder Militao, 20 éves
Eddig Sao Paulo, most már Porto. 2019 januárban járt volna le a szerződése, 4M-ért vették a VB-n is szereplő R. Perreira helyére. 186 cm magas, fizikailag erős. Egyáltalán nem biztos, hogy teljesen illeszkedett volna a Barca-stílusba, de sokoldalú. Eredetileg khv volt, néha vkp, az utolsó évben jhv.
4. Almamy Toure, 22 éves
Monaco-játékos, 2019 júniusban jár le a szerződése. 182 cm magas, fizikailag erős. Jhv, de bhv-t is játszott már. Nagyon jól segíti a támadásokat, az utolsó szezonban nem emelték a játékperceit, lehet hogy szívesen váltana. Idén láthatnak érte pénzt utoljára. Ha nem akarnák adni, akkor ha nem hosszabbít, jövőre ingyen jöhet. Amúgy is ráfér a Monacora a szívás, hogy elszipkázták Jordi Mboulat a Barca utánpótlásból.
Ebből a listából csak Touré maradt és ő sem biztosan Barca-kompatibilis, de ár/érték tekintetében nehéz lenne bukni rajta, a piacképessége javát megőrizné és aligha maradna a nyakunkon, úgy mint Arda-Gomes-Vidal-Douglas.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.07.28. 12:41:20

Mondjuk abba a 'stílusunkba' amit Valverde játszat, nem nehéz középpályást találni... :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.28. 12:33:04

Hoppá. Valverde kijelentette hogy kell még egy középpályás, aki illik a stílusunkhoz.

Ez a szokásos őszintesége, vagy pedig ezzel részben nyomást is akar helyezni Bartomeuékra, hogy csipkedjék magukat?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.07.28. 08:50:10

Barcaforever írta:Csak nekem tűnik úgy, hogy itt mindenki elfelejtette, hogy van egy S.Robertonk, akivel ha jól tudom az edző a kp-n számol ettől a szezontól? Sztem SR-ben nagy lehetőségek vannak.
Tavasszal nem volt valami jó szezonja, lehet kicsit el is van felejtve, amúgy játszatnám középpályán, kell egy ilyen melós játékos Rakitic mellé, csak az vele a baj, hogy nem tud gólt lőni. Pedig tőle is jó lenne, évi 4-5 gól.

Amúgy szerintem megvagyunk, nagyon a kezdőbe, nincs kit igazolni. a padra meg olcsón a jelenlegieknél jobbat úgyse sikerülhet.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.28. 00:43:43

Barcaforever írta:Csak nekem tűnik úgy, hogy itt mindenki elfelejtette, hogy van egy S.Robertonk, akivel ha jól tudom az edző a kp-n számol ettől a szezontól? Sztem SR-ben nagy lehetőségek vannak.
Rakitic posztján, esetleg 4-4-2ben a jobboldalon, de akkor Dembelé és Malcom padoznak.
Mint játékmester kevés ő a komolyabb meccsekre.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2018.07.28. 00:38:03

Csak nekem tűnik úgy, hogy itt mindenki elfelejtette, hogy van egy S.Robertonk, akivel ha jól tudom az edző a kp-n számol ettől a szezontól? Sztem SR-ben nagy lehetőségek vannak.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.28. 00:19:28

MessiNeymarSuarez írta:Mundo szerint Malcom érkezésével ilyen lehetőségeink lesznek:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BD0691C


Alul viszont kihagyta Coutinhot, pedig szerintem 4-2-3-1-nél egyértelműen a baloldal az ő helye lenne.
Lehet hogy én vagyok “gyáva” de mind három felállást csak akkor alkalmaznám ha nagyon támadni kéne. A mai modern foci nem bír el egyszerre 4 ennyire offenzív jatekost a kezdobe. Messi és Suarez alanyi jogon nem veszik ki a részüket a vedekezesbol, Dembelé és Coutinho pedig nem tudnak.

Pláne Valverdevel nem tudom elképzelni ezt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.27. 23:55:50

MatyiG írta:Munir és Paco együtt sok, nem fognak játszani szinte semmit.
Kivétel ha Suarezt eladjuk. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.27. 22:52:49

Mundo szerint Malcom érkezésével ilyen lehetőségeink lesznek:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BD0691C


Alul viszont kihagyta Coutinhot, pedig szerintem 4-2-3-1-nél egyértelműen a baloldal az ő helye lenne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.27. 22:28:23

Munir és Paco együtt sok, nem fognak játszani szinte semmit.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.27. 22:23:35

Nero. írta:Ha Munir marad akkor Alcacert el lehet adni. Digne, Mina, Gomes, Denis/Rafinha ötöst kell elpasszolni, hiznám Parejot és Thiagot, de utóbbi ugyse fog jonni.
Paco maradni akar, így a jelen állás szerint nem lesz eladva. Én nem is erőltetném a dolgot, szerintem van elég ember, akiből pénzt tudunk csinálni. Inkább az a gond, hogy senki sem elérhető a célpontok közül.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.27. 22:20:44

Ha Munir marad akkor Alcacert el lehet adni. Digne, Mina, Gomes, Denis/Rafinha ötöst kell elpasszolni, hiznám Parejot és Thiagot, de utóbbi ugyse fog jonni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.27. 22:13:16

- Munir marad a csapatban a Sport és a Mundo szerint is, állítólag Abidal közölte vele. Valverde elégedett az edzéseken mutatott teljesítményével. Még egy kérdőjellel kevesebb.

- Rabiot: ő maga maradni akar, Tuchel és Nasser is megtartanák. Egyedül az anyja (aki az ügynöke is egyben) forszírozná a váltást (Paris United).

- Digne és Vidal hamarosan távozhatnak, könnyen lehet, hogy az amerikai meccseket sem nyomják végig (MD).

A Rabiot-sagának eléggé hosszabbítás szaga van (jól sikerült a mondat :D). Pláne, hogy azért nem Neymar-szintű fizetést kér, a PSG szerintem meg fogja tudni neki adni a kívánt fizut.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.07.27. 20:25:37

LG írta:Én már nem adnék esélyt Gomesnek. A jobb meccsein is inkább csak annyit tudott elérni, hogy nem lógott lefelé ki, a rosszabbokon a középpálya Olguerje volt, de igazából még Presas bátyánk is több sikerélményt okozott nekünk, mint a portugál.
+1 ő már bőven eljátszotta az esélyét. Csak égeti magát, ne tartsuk meg akkor se ha nem jön senki helyette. 1000x inkább Samper akkor vagy bárki.
amúgy ha már Parejo, akkor inkább N'zonzi. Busi cseréjének tökéletes lenne. Nem fiatal, nem klasszis, de nem rossz játékos, és a passzjáték is megy neki azért. Jó kiegészítő ember lehetne.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.07.27. 20:22:52

Én már nem adnék esélyt Gomesnek. A jobb meccsein is inkább csak annyit tudott elérni, hogy nem lógott lefelé ki, a rosszabbokon a középpálya Olguerje volt, de igazából még Presas bátyánk is több sikerélményt okozott nekünk, mint a portugál.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.27. 20:08:57

geridoss írta:Valószínűleg most közutálat tárgya és idióta leszek, de én nem hoznék senki mást.


Gomes miatt, mert én megtartanám.
Én már szezon végén mondtam, hogy vkp-nak simán használható.
Viszont annyira megromlott a viszonya a szurkolókkal, és annyira kikészült fejben, hogy nagyon az volt a levegőbe, hogy távozik. A hírek szerint Ő is ment volna.

De ha fejben sikerült egy kicsit összekapnia magát, a képek szerint meg is combosodott kicsit, akkor Paula távozásával ő marad az egyetlen "biztos" csere a Busi-Rakéta tengelynek. Arthur-t még nem láttuk, Samper-nél valószínű ebből megint kölcsön lesz, a kis Busit pedig el se vitték az USA-ba, pedig a transfermarkt szerint már felépült.

Szélre kirakni támadni semmi értelme nincsen, ott valóban -1 ember, ezt szerintem Valverde is belátta már. Nem is leszünk rászorulva, Dembele, Coutinho, Malcom, Messi valószínűleg meg tudja oldani azt a szerepkört.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2018.07.27. 19:44:36

Thomas Meunier on
Andre Gomes off
S. Roberto középpálya és kész.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.07.27. 19:39:18

Valószínűleg most közutálat tárgya és idióta leszek, de én nem hoznék senki mást.


Gomes miatt, mert én megtartanám.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.27. 19:38:49

Parejo egy remek kiegészítőember lehetne itt, mert megvan az esze a játékhoz, de 2 éve kellett volna hozni Gomes helyett, most már nem hoznám.
Válasz küldése