Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.08.03. 16:35:50

Fura ez az egész Vidal dolog. Mindig is jó játékosnak tartottam, de életemben nem gondoltam volna, hogy még pletyka szinten is felmerülhet nálunk. :D

Szerintem jól fog elsülni, ha megszerezzük, és tényleg szükség van egy ilyen jellegű játékosra (van Bommel sem a fülén pörgette a labdát, mikor itt volt ugye :D ).
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.08.03. 16:31:40

Ennyi pénzért simán megéri. Talán már túl van a csúcson, de még nagy hasznára lehet a csapatnak.
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.08.03. 16:28:10

Egyébként egy kicsit Davids jut eszembe Vidalról. Nagyjából annyi idősen igazoltuk le a hollandot, mint most a chilei, továbbá agilitásban, munkabírásban és agresszivitásban is hasonlóak. Én bízom benne, hogy vele is olyan sokat nyerünk, mint anno a rasztással.

Jól fog jönni egy ilyen ember a kp-ra, Nem is értem, akik sírnak miatta, azért nagyon nem Parejo szint a fickó.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.03. 16:08:02

A Cat Radio szerint 18 M lesz Vidal. Kb. annyiért vesszük, mint anno Aleixt. :D

Közben a BBC szerint Mina megegyezett a United-del.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.08.03. 16:02:43

Lassan lehet nyitani az Arturo Vidal topicot? :-k
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.03. 15:08:10

Kovbal88 írta:
Amúgy Vidal nem hiszem, hogy jó döntés, az ilyen piroslapra hajlamos játékosok nem segítik, a jó eredményeket, ha egy fontos meccsen robbannak.
Az elmúlt három szezonban volt egy pirosa, az is 2 sárgás. Mondjuk nem a legszerencsésebb meccsen. :D

Egyedül a magatartásával lehet sztem gond, szakmailag jó igazolásnak tűnik. Azért még mindig minőségi játékos, komoly terhet levehet a gálakezdőről. Ha egy-két szezont marad és tényleg hasznos lesz már megérte.
Most már úgy néz ki a pad is elég mély, egyedül a bal szél, ami még kérdéses. Egy Cilessen, Dembelé/Malcom, Vidal, Arthur, SR, Lenglet, Alcacer/Munir sor nem rossz. Rafinha sem gyengítené a csapatot az biztos, de én talán inkább Denist marasztalnám, Cou posztjára talán alkalmasabb, bármennyire szeretem is a kis brazilt. És a Bl-ben ez iszonyat sokat számít. Ha van egy bika 11, de nincs merítési lehetőség durván csökkennek az esélyek.

Azért tavaly nem sok olyan ember ült a padon, aki érdemben hozzá tudott volna tenni a dolgokhoz, főleg Cou érkezéséig és Semedo is az első szezonjára készült.

A legnagyobb trollság az lenne, ha Vidal csak porhintés aztán pár nap múlva már Rabiot pózolna a címer előtt. :mrgreen:
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.08.03. 14:00:28

LG írta:Én Vidalnak nagyon örülnék, a sérülékenysége mondjuk aggasztó
nem sérülékeny. tavaly volt vmi baja ami miatt kevesebbet játszott, de előtte tolta a 40+-os szezonokat
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.03. 13:59:50

LG írta:Én Vidalnak nagyon örülnék, a sérülékenysége mondjuk aggasztó, de ha ezek elkerülik, akkor sokat nyerhetünk vele, Paulinho is jó szolgálatot tett, a chileit pedig még jobbnak is tartom nála.
Ugyanez a véleményem! A sérülékenysége az életmódjából" is adódhat, de, ha összerakja magát fejben, szerintem ez is változhat...
Itt általában összekapják magukat az emberek...(Turant kivéve.. :shock: )
Tőlem simán megkapja a tiszta lapot! :)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.08.03. 13:52:07

Kubla9 írta:https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... la-6974620 Egyik Vidal ment egy másik lehet hogy jön?
Azért várjuk már meg míg játszik pár meccset mielőtt élve eltemetnénk a palit.
Arthuro játszott már elég meccset és volt elég balhéja, hogy ne várjuk tárt karokkal. :D
Még mindig nem értem, hogy ki találta ezt ki, de ha a csávót sikerül fejben összerakni és még a nyáron elküldjük rehabra, akkor tavasszal tényleg segíthet a BL-ben.

Aleix pedig nagy megkönnyebbülés. Jobboldalra mind védőből, mind támadóból csak jobb játékosaink vannak nála, tényleg semmi értelme nincs itt tartani, még cserének is kevés.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.03. 13:46:26

Marcelo Bechler (az első újságíró, aki Neymar kivásárlását lehozta): ma Vidal megy tőlünk 9+2 M-ért, Vidal jön hozzánk 20 M-ért. :D

Ha ez igaz, jó üzlet. Lényegében Digne árából (aki kb. 1500 percet játszott szezononként) veszünk egy játékost, aki a nagy BL-meccseken (EV-t ismerve) szerintem kezdeni fog.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.08.03. 13:42:14

Én Vidalnak nagyon örülnék, a sérülékenysége mondjuk aggasztó, de ha ezek elkerülik, akkor sokat nyerhetünk vele, Paulinho is jó szolgálatot tett, a chileit pedig még jobbnak is tartom nála.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.08.03. 13:27:49

vinszentvega írta:
Kubla9 írta:https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... la-6974620 Egyik Vidal ment egy másik lehet hogy jön?
Azért várjuk már meg míg játszik pár meccset mielőtt élve eltemetnénk a palit.
Egyetértek az előttem szólókkal,ha jön az tényleg diszkont áron lesz,ennyiért ilyen rutinos,tapasztalt játékost nem kapunk a piacon.2-3 év még simán benne van,gondolom max 3 évre ír alá.Azt hogy milyen a magánéletben magasról le......m,a pályán legyen rendeben a többi nem érdekel.
Azért Aleix távozása számomra nagy megkönnyebbülés. Sajnos többet vett el mint adott... A Roma elleni szabija...Jézusom, vagy 8 méterrel ment el a kapufa felett...
Igen,talán túl sokat vártak tőle,mindenesetre nem ügyetlen a srác,és figyeld meg a Sevillában megint jó lesz amit szívből kívánok neki.Megméretett és könnyűnek találtatott,de ezzel jártak már páran így nálunk.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2018.08.03. 13:18:41

Kubla9 írta:https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... la-6974620 Egyik Vidal ment egy másik lehet hogy jön?
Azért várjuk már meg míg játszik pár meccset mielőtt élve eltemetnénk a palit.
Egyetértek az előttem szólókkal,ha jön az tényleg diszkont áron lesz,ennyiért ilyen rutinos,tapasztalt játékost nem kapunk a piacon.2-3 év még simán benne van,gondolom max 3 évre ír alá.Azt hogy milyen a magánéletben magasról le......m,a pályán legyen rendeben a többi nem érdekel.
Azért Aleix távozása számomra nagy megkönnyebbülés. Sajnos többet vett el mint adott... A Roma elleni szabija...Jézusom, vagy 8 méterrel ment el a kapufa felett...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.08.03. 13:05:24

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... la-6974620" target="_blank Egyik Vidal ment egy másik lehet hogy jön?
Azért várjuk már meg míg játszik pár meccset mielőtt élve eltemetnénk a palit.
Egyetértek az előttem szólókkal,ha jön az tényleg diszkont áron lesz,ennyiért ilyen rutinos,tapasztalt játékost nem kapunk a piacon.2-3 év még simán benne van,gondolom max 3 évre ír alá.Azt hogy milyen a magánéletben magasról le......m,a pályán legyen rendeben a többi nem érdekel.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.08.03. 12:56:09

brazilfan írta:Bíztam benne, hogy idén okosan, hosszú távra tervezve, a fiataljaink fejlődését szem előtt tartva fogunk igazolni, és elkerülnek bennünket a bombasztikus átigazolási hírek. Hogy nem kell majd Pogbák és Vidalok miatt imádkoznom, hogy istenkém, csak őket ne.
De gondolkozz ennyire FM szerűen.

Ki az aki segíthetne? Pjanic, akit szerintem egy BL címre épülő Juvéból nem hozunk el. Milinkovic-Savic aki szerintem szóba se került. (Pedig amúgy Katalán az anyja azt hiszem), De Bruyne (az életbe soha nem vesszük meg) Verratti (az életbe soha nem vesszük meg 2) Kante (szerintem szóba sem került, nagyon drága is meg ha kellett volna a Chelsea előtt elhozzuk), Nzonzi (még egy Sevilla játékos, Szerintem már eléggé utálják a pofánkat ott amúgy is.), vagy jóindulattal Bonaventura, meg Nainggolan.

Olyan embert akar aki tapasztalt, gyors, ha kell erőszakos, nem borul el ha egy Ramos nekiront és van két tüdeje.

Na mondj egy 18-19 éves játékost aki klasszikus Btb, folyamatosan topligában játszik, tud is a labdával bánni, nem csak gyors és ha arról van szó simán összevág egy Ramossal, mert elég agresszív is hozzá és már most klasszis a posztján. Ja igen legyen meg 50 millióból max! Vidal egy éljünk a közhellyel piac kínálta lehetőség. Nem vagyunk elengedve Xavikkal, Iniestákkal ezért kell ő. Még lehet benne jó 3-4 év.

Egyetlenegy baj, hogy egy alkoholista bunkó aki nem tudom mennyire fog ide passzolni.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.03. 12:51:28

brazilfan írta:
lesliejr12 írta:Ha a Király leköszön vagy háttérbe vonul, akkor lehet kezdeni a jövő csapatát felépíteni.
Szerintem ezt már most el kellene kezdeni, ha azt szeretnénk, hogy ne legyen túl nagy az űr a távozásával.
Sajnos a nagy klubokra jellemző győzelmi kényszer nagyon nagy úr, az elnökségnek idén mindenképpen BL-trófeát kell felmutatnia ahhoz, hogy elhallgattassa a morgolódókat.
Elmúlt három átigazolási ablak: Semedo (24), Dembélé (21), Coutinho (26), Mina (23, de eladjuk), Lenglet (23), Arthur (22), Malcom (21), Alená (21), Cucurella (20), Wagué (19). Jövőre szinte biztosan: de Jong (22 akkor)

Ez 11 ember (minusz Mina, úgy 10), akik egy kb. 22-24 fős keret részei lesznek. Mellettük ott van Umtiti (24), Alcácer/Munir (24/22), ter Stegen (26)...

Szerintem eléggé a jövő csapatát építjük jelenleg, ezen nem sokat változtat az, hogy veszünk egy 31 éves Vidalt is, hogy a jelent is kimaxoljuk ("öreg" játékosokat mindig is vett a Barca ráadásul, lásd: Thierry Henry, David Villa).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.08.03. 12:57:40-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2018.08.03. 12:47:37

Mascheranorol is ugyanez volt a velemenye mindenkinek... Mikor elment mindenki sirt. Minek kell elore lehordani valakit ? + le sincs igazolva meg
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1068
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.08.03. 12:46:25

lesliejr12 írta:Ha a Király leköszön vagy háttérbe vonul, akkor lehet kezdeni a jövő csapatát felépíteni.
Szerintem ezt már most el kellene kezdeni, ha azt szeretnénk, hogy ne legyen túl nagy az űr a távozásával.
Sajnos a nagy klubokra jellemző győzelmi kényszer nagyon nagy úr, az elnökségnek idén mindenképpen BL-trófeát kell felmutatnia ahhoz, hogy elhallgattassa a morgolódókat.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.08.03. 12:40:17

brazilfan írta:Valverde nem is olyan rég azt mondta, hogy szűkebb keretet szeretne, ehhez képest Vidal érkezése pont az ellentétes irány lenne.
Én értem, hogy tavasszal a nehéz BL-meccseken majd jól jöhet (bár azt nem hinném, hogy vele együtt továbbjutottunk volna a Romával szemben). De mit fog csinálni tavaszig? Ül a padon? Vagy S. Roberto, Busquets és Arthur ül a padon, amíg Vidal egymaga leradírozza a pályáról a Leganest?
Azért Valverde szavai se kell, hogy mindig igazak legyenek. Finoman fogalmazhatott ugy is hogy nem számít a fölöslegre.. Vidal, Denis, stb akiket nem játszatott.

Amúgy Vidal nem hiszem, hogy jó döntés, az ilyen piroslapra hajlamos játékosok nem segítik, a jó eredményeket, ha egy fontos meccsen robbannak.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.08.03. 12:35:16

Zozzy 5 írta:
lesliejr12 írta:
Én is ezt az irányt pártolnám, hogy újra legyen egy fantasztikus, korszakos csapatunk. De...
de könyörgöm, mégis mit kéne még csinálni? Dembelé, Coutinho, Arthur, Malcom, Lenglet: mind olyanok, akiket nyilvánvalóan azért vettek, mert a jövő csapatát szeretnék építeni. jó, Cou 26...de most így h vettek egy 31 éves embert, minden elveszett...

mit szeretnétek, vegyék meg Justin Kluiverttől kezdve De Jongig az összes ilyen ígéretet, meg mellé még építsék be most azonnal a körülbelül 60 kilós Puiget vagy mi?
Meg ott van még de Jong is, aki szinte borítékolhatóan érkezik 1-2 év múlva. Kluivert is lenyilatkozta, hogy a Barcába akar egy nap kerülni. Emellett ott az utánpótlás: Oriol Busquets, Riqui Puig, stb. Ha ezeknek a kölyköknek (megspékelve a már a kerethez tartozó fiatalokkal) csak a fele beválik, már akkor is lesz 500 fiatal, technikás, intelligens középpályásunk. Melléjük egy rutinos romboló szerintem sem a világ vége, azért ez nem az Ajax, hogy tinédzserekkel menjünk neki egy BL-nek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.08.03. 12:21:00

Egyébként most rakott ki instára videót, amiben Münchenben edz Jamessel együtt.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2018.08.03. 12:13:28

Yokozuna írta:A magánéleti zűrjei nem érdekelnek, csak az amit a pályán nyújt. A foci tudással nincs baj, elég lendületes, kapura is veszélyes csávó.
Amitől félek, és ami a barca vonulatba nem illeszkedik, az a pályán mutatott fegyelmezetlen viselkedés, ami néha ámokfutásba csap át, és nem várt kiállításokhoz vezet.
Szerintem meg, pont hogy kell egy ilyen odab****ós játékos, aki nem fel egy kis adok kapoktól...
Alves óta nem volt ilyenünk, kell a tekintélyparancsolás a középpályán, nem csak tudás és labdabiztosság( Busi, Cou, Rakéta) hanem keménység terén is!! ráadásul, nekem soha nem volt a kedvencem, de azon kevés játékosok közé tartozik, aki a szívét, tüdejét kiteszi ,amikor a pályán van....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.08.03. 11:54:19

lesliejr12 írta:
Én is ezt az irányt pártolnám, hogy újra legyen egy fantasztikus, korszakos csapatunk. De...
de könyörgöm, mégis mit kéne még csinálni? Dembelé, Coutinho, Arthur, Malcom, Lenglet: mind olyanok, akiket nyilvánvalóan azért vettek, mert a jövő csapatát szeretnék építeni. jó, Cou 26...de most így h vettek egy 31 éves embert, minden elveszett...

mit szeretnétek, vegyék meg Justin Kluiverttől kezdve De Jongig az összes ilyen ígéretet, meg mellé még építsék be most azonnal a körülbelül 60 kilós Puiget vagy mi?
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.08.03. 11:47:49

brazilfan írta:Bíztam benne, hogy idén okosan, hosszú távra tervezve, a fiataljaink fejlődését szem előtt tartva fogunk igazolni, és elkerülnek bennünket a bombasztikus átigazolási hírek. Hogy nem kell majd Pogbák és Vidalok miatt imádkoznom, hogy istenkém, csak őket ne.
Én is ezt az irányt pártolnám, hogy újra legyen egy fantasztikus, korszakos csapatunk. De...
Amíg Messi itt van és top, addig ilyet ne várjunk. A mának kell élnünk, megpróbálni köré építeni minden évben egy olyan csapatot ami minden címre esélyes. Nem fogjuk Messi utolsó 2-3 jobb évét elpocsékolni a fiatalok beépítésével. Nem azért fizetünk neki mindenkinél többet évente.
Ha a Király leköszön vagy háttérbe vonul, akkor lehet kezdeni a jövő csapatát felépíteni.
A Real-nál most pont ez folyik Cé távozása óta.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1068
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.08.03. 11:37:56

Zozzy 5 írta:biztosan profi sportpszichológusok dolgoznak a csapatnál, ha szükség van rájuk, akkor be lehet vonni akár őket is, anno Suarezt is azért helyre tették, persze még pofázik egyfolytában de legalább már nem harapdál.
Már nem harapdál, viszont pofázik egyfolytában.
Válasz küldése