Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.12.03. 10:43:54

Lesy írta:Így, hogy játékos eladások nélkül kevés pénz jut újak igazolására, 1-2 esetben szét lehetne nézni talán a szabad ügynök piacon is. Ez a Robben-Ribery páros nekem elég jól cseng, tudom már 35 mindkettő, de tizenpár évvel ezelőtt Larssonról sem gondolák volna sokan, hogy jóval túl a pályafutása csúcsán ennyit tud segíteni a csapaton.
És Malcomot vagy Dembelét adnád el azért, hogy a 35 évesek játéklehetőséghez jussanak?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Lesy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2007.08.23. 21:50:38
Tartózkodási hely: Liberty City

2018.12.03. 10:39:05

Így, hogy játékos eladások nélkül kevés pénz jut újak igazolására, 1-2 esetben szét lehetne nézni talán a szabad ügynök piacon is. Ez a Robben-Ribery páros nekem elég jól cseng, tudom már 35 mindkettő, de tizenpár évvel ezelőtt Larssonról sem gondolák volna sokan, hogy jóval túl a pályafutása csúcsán ennyit tud segíteni a csapaton.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.24. 10:24:15

Vakmacska írta:Rogyásig vagyunk középpályásokkal, szélső védőnk nincs, mégis kp-ra keresnek folyamatosan embereket.
Denis, Rafinha és Samper valószínűleg menni fog, Alená sok sót nem fog megenni, és Rakiticnál is látok esélyt a távozásra.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.23. 19:11:44

Rogyásig vagyunk középpályásokkal, szélső védőnk nincs, mégis kp-ra keresnek folyamatosan embereket.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.11.21. 15:22:43

Léfe írta:Kedves nagyatyesz, az ember nem darab, hanem fő-ember esetleg játékos.
Ezt máshogy megfogalmazni nem nagyon lehet: "Durva, hogy 2 darab épp védőnk lesz még minimum 6 hétig"
Megadta az épp védők darabszámát :) :shock:
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.11.21. 14:22:29

Kedves nagyatyesz, az ember nem darab, hanem fő-ember esetleg játékos.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.21. 06:39:30

A végén még kiderül, Ney csak azért ment a PSG-be, h pár játékost idecsábítson :D :D :D :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.25. 08:55:54

A nyári négy igazolásból tegnap 3 játszott hosszabb-rövidebb ideig és egyikükre sincs panasz. Malcom kimaradásának igazi okát nem tudjuk. Ez így együtt nem rossz mérleg. Ezt se felejtsük el az általános ostorozás során.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.10.16. 13:14:41

Én csak olyan játékosban gondolkodnék, aki nyáron (nyugodt körülmények között) is szóba jöhetne. Durva, hogy 2 darab épp védőnk lesz még minimum 6 hétig, míg Verma felépül. Ha jól számolom december elején vissza tud térni, kérdés, hogy mennyi időre. Január végére-február elejére elvileg jöhet vissza Umtiti is. Erre a 6 hétre nem tudunk venni senkit, így marad a B-ből valaki. December elejétől elvileg lesz Verma is, szóval onnan max 2 hónapot kell kihúzni Umtiti felépüléséig, de ha jól tudom csak januártól lehet igazolni, szóval a december így is, úgy is bukó lenne.
Annak nem látom értelmét, hogy kapkodva idehozzunk valakit, aki nyilván nem fog fél évre aláírni, hanem minimum 2 éves szerződéstől indul a dolog, de ismerve tehetséges vezetőinket, lesz az 4 is. Nyáron meg dobálnánk tovább, mert Verma helyére úgyis hozunk valakit, de az új emberünket eladni nem fogjuk tudni, kölcsönbe meg max úgy, hogy álljuk a fizuját. Mint a Douglas biznisz és még sok hasonló. Akkor inkább tényleg szorítsuk össze a fogunkat, imádkozzunk, hogy a 2 emberünk le ne sérüljön, dobjunk be a B-ből valakit.
Halkan megjegyzem, hogy egészséges sztárjainkkal is minimum kettesével kapjuk a gólokat meccsenként, szóval a rendszert kell felépíteni inkább EV-nek.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.16. 11:49:23

Gauchomester írta:Mascherano elvágyódik a kínai ligából, és hazatérne a Riverhez. Előtte szívesen visszatérne egy féléves kölcsön erejéig, és vállalná a tapasztalt peremember szerepét, csak hogy ismét a csapattal edzhessen.
forrás: mundo Deportivo (magyarul tessék fenntartásokkal kezelni)
Még olyan hírek is jönnek a katalán médiából, hogy Alderweireldet hoznánk el télen (akinek jövő nyáron lejár a szerződése), esetleg Djenét a Getaféből (ő nem tudom, kicsoda), vagy Unai Nunezt a Bilbaoból.

Alderweireldnek örülnék, még lehet benne pár jó év.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.16. 11:41:24

Gauchomester írta:Hogyan szól a szabály?
Amennyiben szabadon igazolható játékost igazolna a klub, a különböző versenysorozatokra őt is csak január 1-én lehetne regisztrálni?
Úgy tudom, igen. Ez alól csak néhány kivétel van, mint pl. súlyos (több hónapos) sérülés esetén talán a szövetség engedélyével lehet új játékost regisztrálni, de vagy kölcsönvétel vagy szerződés nélküli játékos esetében.

De javítson ki valaki, ha tévedek.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2018.10.16. 11:35:51

Hogyan szól a szabály?
Amennyiben szabadon igazolható játékost igazolna a klub, a különböző versenysorozatokra őt is csak január 1-én lehetne regisztrálni?

másik:
Mascherano elvágyódik a kínai ligából, és hazatérne a Riverhez. Előtte szívesen visszatérne egy féléves kölcsön erejéig, és vállalná a tapasztalt peremember szerepét, csak hogy ismét a csapattal edzhessen.
forrás: mundo Deportivo (magyarul tessék fenntartásokkal kezelni)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.16. 09:40:52

Cestus írta:Vermaelen topikból idézem jómagamat: :D
Ma már azt írja a RAC1, hogy télen terveznek venni egy középhátvédet, mivel Vermaelen ismét off, Umtitinél pedig szintén befigyelhet egy négy hónapos kiesés. Azzal számolnak, hogy de Ligt télen nem lesz elérhető, így másban gondolkodnak.

Jó lenne olyan embert venni, aki a bal szélsőhátvéd posztot is megoldja. Ha két legyet ütnénk így egy csapásra, az indokolna akár egy borsosabb árat is.
A Sport még azt írja, hogy talán bedobják Cuencát. Valverdét ismerve ezt nem tartom valószínűnek. :D
Cuenca nem rossz, tehetséges védő, de nem hiszem hogy klasszissá válhatna, illetve rutintalannak érzem, még főleg ilyen ikemény meccsekre. Padra viszont illene letenni, viszont szerintem Ernő inkább választaná Busit, ha Lenglet/Piqué lesérül.

Télen nem hiszem, hogy lenne értelme igazolni. Ha minden igaz január (max. február) körül már Umtiti is egészséges lehet, Vermaelen is felépül télre ha minden jól megy, akkorra pedig felesleges egy tűzoltót hozni, aki jobb esetben is egy átlagos játékos lenne. Ezt azidőszakot át tudjuk vészelni, nyáron pedig jöhet egy klasszis cb. (de Ligt)
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.15. 16:39:13

Vermaelen topikból idézem jómagamat: :D
Ma már azt írja a RAC1, hogy télen terveznek venni egy középhátvédet, mivel Vermaelen ismét off, Umtitinél pedig szintén befigyelhet egy négy hónapos kiesés. Azzal számolnak, hogy de Ligt télen nem lesz elérhető, így másban gondolkodnak.

Jó lenne olyan embert venni, aki a bal szélsőhátvéd posztot is megoldja. Ha két legyet ütnénk így egy csapásra, az indokolna akár egy borsosabb árat is.
A Sport még azt írja, hogy talán bedobják Cuencát. Valverdét ismerve ezt nem tartom valószínűnek. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.10.15. 15:27:54

Tudom hogy ennek a klubnak derogál az ilyesmi, és büszkeségből nem szokás, vagy valamiért, de nem lenne célszerű keresni egy ingyen igazolható, klub nélküli védőt?. Még januárig is van több mint 2 hónap, és nyilván nem lehet olyat találni aki megfelelő képességű játékos ide hosszú távon, de egy szezon végéig szóló szerződéssel azért lehetne találni valakit.
Persze ha lenne a B-ben olyan képességű védő aki hasznos lehet az még jobb, de nem tudom van e.
Mert fontos meccseink lesznek és még egy Digne szerű balhátvédünk sincs akit középre lehet húzni kényszerből. Ez így nagyon szűkös lesz, és ha ez miatt siettetjük Umtiti visszatérését, az megint csak kockázat ami hosszú távon visszaüthet.
a Transfermarkt szerint kub nélküli védő jelenleg aki talán szóba jöhet: Tasci, Bassong, a többiek a futottak még kategória, de valaki kéne.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.14. 11:49:41

La Pulga írta:
sojal írta:
Samper írta:A francba! Henryt elhappolta előlünk a Monaco.
Nem gond, 1,5 év és jöhet Ernő bá helyett. Tapasztalatszerzésnek nem rossz a Monaco, és feladata is lesz ott bőven.
Addigra szerintem nalunk Xavi is szolgalatra fog jelentkezni
Sztem nekünk ez nagyon jó, ha jól fog menni idén neki egy szinte teljes szezonban, EV-vel meg nem hosszabbítunk, akkor sanszos Henry a kispadon jövő nyáron.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.13. 22:47:22

MessiNeymarSuarez írta:
barca0417 írta:Lehet nem lett volna rossz igazolás a nyáron Blind a Man. U-ból, ingyen. lett volna egy balhátvéd csere, aki középen is bevethető.
Vermaelennel sajnos nem lehet már számolni, nyáron se kellett volna.
Áhh minek is? :D

Nagy kérdőjel nálam ez a balhátvéd kérdés. Elengedtük Dignét, és az volt a terv hogy majd a fiatalokkal tehermentesítjük Albát, ehhez képest hány percet játszottak tétmeccsen a fiatalok?

Az egész védelmünk tragédia, az, hogy neki megyünk 1 bhv-del a szezonnak csak a hab a tortánk.

Előre meglennénk, kp-ra még így is többen vagyunk, mint kéne (Denis, Alena akik szerintem semmit nem fognak játszani), de jelenleg van 4 középső védőnk, 1 verma, aki tavaly tényleg királyul lehozta a meccseket amíg Umtiti sérült volt, de tényleg porcelán, 1 új játékos, aki még nem biztos, 1 élete legrosszabb formájában játszó Pique, és 1 sérült Umtiti, aki a tavalyi hosszabbításos-hiszti után bőven visszaesett, és még a vb-t is végig tolta.

3 megoldást látok:

1. Átállunk a 3 védős rendszerre, de erre nagyon kis esélyt látok, pedig lehet a támadsban is jól jönne a +1 ember. De Valverde-t ismerve ez esélytelen.

2. Busit bedobjuk védőnek, ha jól emlékszem tavaly is próbálgatta ott Valverde amikor minden védőnk kidőlt.

3. Használjuk az ifiket, akik az USA-ban is rossz volt nézni amit összeszerencsétlenkedtek.

Vidal-lal viszont jó lenne eldönteni, hogy tudunk-e kezdeni valamit. Ha nem akkor egyrészt megnyílik az út de Jong előtt, akit akár már a télen is lehetne hozni (de Ligt-tal együtt, akire talán még nála is nagyobb szükség lenne).

Illetve felszabadul egy nem eu-s hely, vissza lehetne hozni Marlon-t.

Rossz látni, hogy mennyire optimista volt itt mindenki a nyár végén, hogy bombakeret így meg úgy, aztán lemegy 4 meccs a bajnokságban győzelem és javulás nélkül.
Az egyedüli pozitívum, hogy legalább Arthur-t meri használni Valverde, de tőle is több kéne, senki nem fog a kardjába dőlni, ha nem 98, csak 80%ot passzol egy meccsen, de azok előre is mennek...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.13. 20:54:49

barca0417 írta:Lehet nem lett volna rossz igazolás a nyáron Blind a Man. U-ból, ingyen. lett volna egy balhátvéd csere, aki középen is bevethető.
Vermaelennel sajnos nem lehet már számolni, nyáron se kellett volna.
Áhh minek is? :D

Nagy kérdőjel nálam ez a balhátvéd kérdés. Elengedtük Dignét, és az volt a terv hogy majd a fiatalokkal tehermentesítjük Albát, ehhez képest hány percet játszottak tétmeccsen a fiatalok? Inkább Alba tolta a meccsek 95%-ában, meg kényszermegoldások mint pl Verminátor.

Mintha egy egészen "kicsi" megnemértés lenne a vezetőség és Valverde koncepciója között. :roll:
Én télen hoznék egy balbunkót ha ennyire nincs oda emberünk, kulcsfontosságú lesz a tavaszra Alba állapota.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.10.13. 20:45:48

Lehet nem lett volna rossz igazolás a nyáron Blind a Man. U-ból, ingyen. lett volna egy balhátvéd csere, aki középen is bevethető.
Vermaelennel sajnos nem lehet már számolni, nyáron se kellett volna.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.13. 13:01:21

Xavi szerintem csak a katari VB után jön ide, addigra kimegy Piqué, Messi és Busi a volt csapattársak közül.

Addig meg edzősködik a B-csapatban és a katari válogatottnál szerintem.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.13. 12:39:43

Xavi még vissza sem vonult, és jópárszor lenyilatkozta már, hogy még elég messze van attól hogy edző legyen, nem fogja elsietni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.10.13. 12:24:34

sojal írta:
Samper írta:A francba! Henryt elhappolta előlünk a Monaco.
Nem gond, 1,5 év és jöhet Ernő bá helyett. Tapasztalatszerzésnek nem rossz a Monaco, és feladata is lesz ott bőven.
Addigra szerintem nalunk Xavi is szolgalatra fog jelentkezni
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2018.10.13. 11:40:58

Samper írta:A francba! Henryt elhappolta előlünk a Monaco.
Nem gond, 1,5 év és jöhet Ernő bá helyett. Tapasztalatszerzésnek nem rossz a Monaco, és feladata is lesz ott bőven.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.13. 11:09:16

A francba! Henryt elhappolta előlünk a Monaco.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.10. 12:06:17

Balazsis írta:A Sport azt írta, hogy De Ligt lett az elsődleges prioritás De Jong helyett és, hogy ő lehet a kulcs a védelem megerősítéséhez.(Azt nem írták, hogy mikor is, de gondolom már most télen hoznánk.)
Személy szerint nagyon örülnék neki, nagyon szimpatikus srácnak tűnik aki fiatal ugyanakkor már klubcsapatában csk, plusz válogatott és BL meccseken is rendre kap játéklehetőséget.
Nálam mindig is ő volt a legfőbb prioritás. Hatalmas tehetség a srác. Szerintem max. 1 év van benne az Ajaxnál, aztán biztos viszi egy nagy klub nem kevés pénzért. Ha jól tudom az volt a gondja, hogy nem akar Piqué mögött másodhegedűs lenni, de mindkét kezdő hátvédünkre ráfér a rotálás szóval kaphatna elég lehetőséget. Egy Samu-de Ligt duó jó időre megoldhatná a cb posztot.
Azt sajnálom, hogy Lucas Hernandezt magához láncolta az ATMA, Alba utódjának tökéletes lehetne, ha Mirandara nem számít Valverde, pedig az előszezonban állítólag meggyőzte. Mondjuk még nagyon rutintalan, de a kupában azért remélem játszik majd.
Csatárt felesleges venni, legalábbis kezdő szintűt egy vagyonért, mert Suarez be van betonozva. Hacsak nem törik el keze-lába folyamatosan pályán lesz. Nem igazán tudom elképzelni, hogy a következő két évet ne itt töltse.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése
cron