Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.16. 13:02:03

palesz77 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Ő is jól elszabta amúgy a karrierjét, Juventusban alapember volt, de neki nem volt elég, aztán mehetett vissza a Realhoz padozni.
Nem úgy volt, hogy ő maradt volna, de a Madrid élt a visszavételi jogával, úgyhogy mennie kellett?
Egyrészt de így volt.
másrészt nem hiszem hogy annyit bánkódna a spanyol bajnoki címmel meg BL győzelemmel. szegény biztos szörnyen érzi magát, hogy egy Realban kellett játszania, és megnyerte a két legfontosabb trófeát velük. =D> :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.16. 12:29:57

Mert mit csináltunk volna Munirral? Megmondta januárban a vezetőségnek, hogy távozni akar még most. Fél évre ráerőszakoltuk volna a maradást? Azzal sem jártunk volna nagyon jól.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.01.16. 12:10:42

Elvileg végleges a Paulhino transfer.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.16. 09:43:28

Magyarul elengedték úgy Munirt, hogy ötletük sem volt, hogyan, meg kivel pótolják. Brávó. Akkor már tartották volna itt a szezon végéig. Mondjuk arra a 2-3 meccsre amúgy is majdnem teljesen mindegy, ki van ott. Coutinho vagy Messi bemegy hamis kilencesbe, aztán kész. Cou és Dembélé úgyis felezni fogják egymás játékperceit idén, így legalább többet lehetnek a pályán.


Csak ez megint olyan klasszis megoldás volt a stábtól, mint a balhátvéd kérdés is a nyáron.
palesz77 írta:
vinszentvega írta:Annyi van mint a bal szélső poszthoz.
Hogyhogy nincs ahhoz köze?
Imádom. :D Lehet, hogy súrolom sokszor a bunkóság határát, de az ilyen dolgoktól egyszerűen instant felforr már az agyvizem. Na mindegy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2019.01.16. 09:49:18-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.01.16. 09:23:16

vinszentvega írta:Én elkezdeném Dembelét átnevelni 9-esnek... Sokkal több értelme lenne szerintem egy ilyen házon-belüli 'átigazolásnak'. Igy a 300.000 milliós igazolásaink nem egymással versenyeznének a kezdőért...
Mondjuk ahhoz tényleg elég erős átnevelés kéne, alapból a játékstílusa sem arra alapszik, hogy első gondolatból gólt szerezzen, nem jó hozzá a labda nélküli mozgása se, test-test elleni küzdelemben sem túl jó, fejjátéka nem is tudom van-e, fellőni a labdát se nagyon lehet rá, hogy megtartsa. Ő az egyetlen igazán jó szélsőnk a keretben, én nem látom értelmét átnevelni teljesen máshova, ami ennyire testidegennek tűnik hozzá.
vinszentvega írta:Annyi van mint a bal szélső poszthoz.
Hogyhogy nincs ahhoz köze?
Cestus írta:akkor tényleg inkább hozzuk fel a B aktuális csatárreménységét.
Jelenleg olyan sajnos nincs. :D
Varatrix írta:vagy Mújica fog lehetőséget kapni,
Na mondjuk akkor legalább lehet majd írni, hogy ezért nem játszanak a Masiás fiatlaok, nem üti meg a szintet senki.. :D Kétlem, hogy szóhoz jutna, Segunda B-ben sem egy kiemelkedő csatár, az eddig látottak alapján sok köze nincs ehhez a szinthez. Inkább megoldja Ernőbá szerintem a Messi-Malcom-OD-Coutinho négyes 3 tagjának valamilyen variációjával és 9-es nélkül a dolgokat, minthogy rá számítson. Nagyon max a kupában, de még azt is nehéz elképzelnem a formája alapján.
Chino írta:Ráadásul később is már inkább akkor játszotta végig a meccseket, ha balszélső volt.Nem mellesleg el is lett innen paterolva.
Úgyhogy nem írnám le.
Azzal egyetértek, hogy nem kell leírni őket egyelőre, de itt Alba esete pl. Kétlem, hogy befutott volna hasonló karriert, ha eljön padozni Abidalék mögé, ő azért fejlődött ennyit, mert folyamatosan játszhatott, aztán ennek hála sikerült bejátszania magát a válogatottba is. Cucu is olyan játékos szerintem, akinek nagyon kell a folyamatos játék, az még jobb lenne, ha balhátvédet is játszana az Eibarban adott esetben. De most ha ezt a lendületet megtörnénk évi 1.000 percért, amiket ráadásul összevissza játszana.. Hát nem tudom, én biztos, hogy hagynám még fejlődni ott, mert ránézésre elég jó helyen van most. Nekünk is jobb lenne hosszútávon szerintem, akkor még látok rá valamennyi esélyt, hogy elérjen itt valamit.
MessiNeymarSuarez írta:Ő is jól elszabta amúgy a karrierjét, Juventusban alapember volt, de neki nem volt elég, aztán mehetett vissza a Realhoz padozni.
Nem úgy volt, hogy ő maradt volna, de a Madrid élt a visszavételi jogával, úgyhogy mennie kellett?
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.16. 08:16:48

A mundo deportivo szerint bonyolult a "9-es ügy", ugyanis az első, és legfontosabb érv, hogy csak a kölcsön van játékban, ugyanis nincsen pénz venni. (Ez sokatmondó mondjuk a De Jong pletykákról, miszerint a héten bejelenthetik.)

Valverde és szakvezetés is egyetért, hogy fél évre gyorsan adaptálható játékosra van szükség, ami azonban nem terem minden bokorban. Továbbá ismét kizárják, hogy olyan játékost igazoljanak, aki elhagyta a klubot.

Átnézték a ligát, ahol Aspast, és Stuanit találták megfelelőnek, azonban kölcsön nem megszerezhető egyik sem.

A mundo konklúziója szerint, vagy Mújica fog lehetőséget kapni, vagy Messi szükség esetén hamis 9-est fog játszani, így nem érkezik senki télen.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.15. 21:13:37

Grimaldo írta:
Samper írta: Ezen a témán is lehet rugózni. Például vissza lehetne vásárolni Cucut.
Balhátvédet szerintem nem is játszott az Eibarban ,de gondolom nem véletlenül nem ott játszatják ,de előre is inkább csak egy korrekt topligás játékosnak tűnik ,mint a mi szintünknek.
Mondjuk Alba ennyi idősen még a másodosztályban vitézkedett, utána pedig egy alsóhangon sem acélos Alexis-szel osztozott a perceken. Ráadásul később is már inkább akkor játszotta végig a meccseket, ha balszélső volt.Nem mellesleg el is lett innen paterolva.
Úgyhogy nem írnám le. A B-ben baromi jó volt, nem véletlenül kellett gyorsan hosszabbítani vele, mert több klub is le akart csapni rá. Csak az utolsó évében történt valami vele, mert nagyon visszaesett.

Miranda is csak 18 éves, ilyen gyorsan nem kéne leírni.
Forca Barca!!!!
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2019.01.15. 20:54:49

Grimaldo írta:
Samper írta: Ezen a témán is lehet rugózni. Például vissza lehetne vásárolni Cucut.
Balhátvédet szerintem nem is játszott az Eibarban ,de gondolom nem véletlenül nem ott játszatják ,de előre is inkább csak egy korrekt topligás játékosnak tűnik ,mint a mi szintünknek.
Mondjuk Alba is sokat játszott előrébb a valenciaban. Szóval ez nem kell hogy kizáró ok legyen egy esetleges visszatéréshez.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.15. 20:42:59

Samper írta: Ezen a témán is lehet rugózni. Például vissza lehetne vásárolni Cucut.
Balhátvédet szerintem nem is játszott az Eibarban ,de gondolom nem véletlenül nem ott játszatják ,de előre is inkább csak egy korrekt topligás játékosnak tűnik ,mint a mi szintünknek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.15. 20:38:46

Kubla9 írta:Én se tudom hogy minek rugózunk ennyire hogy Munir helyére embert hozzunk egy fél szezonra.
Szerintem is inkább Alba mögé kellene igazolni embert.
Ezen a témán is lehet rugózni. Például vissza lehetne vásárolni Cucut.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.15. 20:29:17

Én se tudom hogy minek rugózunk ennyire hogy Munir helyére embert hozzunk egy fél szezonra.
Szerintem is inkább Alba mögé kellene igazolni embert.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.15. 20:10:36

Morata?

Azért lenne ám csípős hangulat ha egy ex-Realos hozzánk kerülne :D
Nem lenne rossz amúgy.

Ő is jól elszabta amúgy a karrierjét, Juventusban alapember volt, de neki nem volt elég, aztán mehetett vissza a Realhoz padozni.

Akire még én is gondoltam az Aduriz, őt simán hoznám fél/1.5 évre, azt a szezononkénti 10-15 meccset hozná 38 évesen is akár, láttuk mire volt képes még 35 évesen is, Valverde ismeri is, nem tudom mik a jövőbeli tervei, de azt nézve hogy lehet visszavonulna, nem hiszem hogy nagy fizut kérne.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.01.15. 19:51:47

Stuaninak egész jó statjai vannak, de mivel a csapat száguld, ezért kétlem, hogy ide jönne.

Mondjuk arra a 2-3 teljes meccsre fölösleges igazolni (egyik kupavisszavágó, meg a megnyert bajnoki cím utáni hakni :mrgreen: )
"And my heart will leave you never."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.15. 19:10:25

sneco7 írta:Ránéztem a Mundora és ott felmerült Fernando Llorente neve is, neki pont az lenne az erőssége. 33 éves, lejár a szerződése, keveset játszik a Spursben is. Neki jobban örülnék és szerintem megfelelő lenne a Larsson-i szerepre erre a fél évre,de akár másfélre is.

Szerk.: Most olvasom a cikket a főoldalon és ott is említve van, nem tudtam,h Kane lesérült.
Ja, jó lett volna ő is. De most Kane sérülésének tudatában Levy 300 milliót fog rá mondani, ha rákérdezünk. :mrgreen:

Én szerintem Morata-kölcsön lesz ennek a vége, mert a felmerült opciók közül ő az, akit ki akarnak rugdosni egyértelműen a klubjából.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.01.15. 19:00:52

Nem értem ezt a csatár mizériát mikor EV. szinte csak a bevált, kipróbált embereit játszatja a tét meccseken (hagyjuk a kupát), illetve hajtja őket csapágyasra a keretben. Most gondoljatok bele, egy új játékosnak be kell illeszkednie, felvenni a ritmust, megismerni a taktikai elemeket és összeszokni a társakkal ami hónapok, sőt látjuk sokszor erre egy fél szezon is kevés.
Szerintem támadó szekció tekintetében erősen rendben vagyunk, többször is felmerült már ötlet szinten, illetve többen is írták előttem, hogy Messit kellene középre (center) pozícióba tenni, Lalyosunk kiesése esetén. Pep idején is toltuk már így, illetve hamis kilencesként rendre játszik/ ékezik Messi a kapu elé a mai napig.
Számtalan variációs lehetőség van ami működhetne:

Cou - Messi - Dembi
vagy,
Dembi - Messi - MalcoLm :mrgreen:
ect...

A padra hoznánk csak embert, mert az elmúlt 1,5 évet látva nem tudom elképzelni, hogy EV kapásból a kezdő csapatba tegye, rotálja úgy, hogy jelen pillanat (is) kirobbanthatatlanul ott van bomba formában (végre) Lalyosunk.

Balhátvéd ellenben csak Alba van a keretben, az rendben van?. :?
Miranda/ Murillo/ Verma kupában még rendben van, de mi ugyebár Ligát és BL-t szeretnénk. :wink:
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2019.01.15. 18:54:49

Cestus írta:...

Szvsz nem ártana egy fejjel erős cserecsatár, akit be lehet hozni a padról, ha ég a ház. Mondjuk én sem Giroud-t preferálnám.

Aduriz meg a 37 évével nálam már tényleg a túl öreg kategória.
Ránéztem a Mundora és ott felmerült Fernando Llorente neve is, neki pont az lenne az erőssége. 33 éves, lejár a szerződése, keveset játszik a Spursben is. Neki jobban örülnék és szerintem megfelelő lenne a Larsson-i szerepre erre a fél évre,de akár másfélre is.

Szerk.: Most olvasom a cikket a főoldalon és ott is említve van, nem tudtam,h Kane lesérült.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.15. 16:13:37

Cestus írta:Ilyen Stuani, Giroud, Morata, de akár még Aduriz is szerintem oké lenne a szezon végéig, de ha már ilyen vén levezető csatalovak jönnek szóba (tudom, Paulinho :mrgreen: ), akkor tényleg inkább hozzuk fel a B aktuális csatárreménységét.
Na épp ezaz, hogy olyan meg tán nincsen vagy 20 éve a La Masian :lol:

(/Bojan)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.01.15. 16:04:45

Csak semmi köze a 9-es pozícióhoz.
Annyi van mint a bal oldali középpályáshoz, vagy bal szélső poszthoz.
Egyébként, nem kell a sorok között olvasni, egyértelműen kírtam az 'átnevelni' szót!!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.15. 16:02:44

Ilyen Stuani, Giroud, Morata, de akár még Aduriz is szerintem oké lenne a szezon végéig, de ha már ilyen vén levezető csatalovak jönnek szóba (tudom, Paulinho :mrgreen: ), akkor tényleg inkább hozzuk fel a B aktuális csatárreménységét.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.15. 15:58:05

vinszentvega írta:
MatyiG írta:Ha csak fél évre akarunk hozni valakit, akkor Aduriz tökéletes lenne szerintem. Mondjuk a Bilbao nem tudom, mennyiért engedné el. 1-2 milliót érdemes lehet kiadni érte.
Én elkezdeném Dembelét átnevelni 9-esnek... Sokkal több értelme lenne szerintem egy ilyen házon-belüli 'átigazolásnak'. Igy a 300.000 milliós igazolásaink nem egymással versenyeznének a kezdőért...
Csak semmi köze a 9-es pozícióhoz.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.01.15. 15:51:43

MatyiG írta:Ha csak fél évre akarunk hozni valakit, akkor Aduriz tökéletes lenne szerintem. Mondjuk a Bilbao nem tudom, mennyiért engedné el. 1-2 milliót érdemes lehet kiadni érte.
Én elkezdeném Dembelét átnevelni 9-esnek... Sokkal több értelme lenne szerintem egy ilyen házon-belüli 'átigazolásnak'. Igy a 300.000 milliós igazolásaink nem egymással versenyeznének a kezdőért...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.15. 14:47:58

Közben a Sport bedobta Negredo nevét. Ingyen el lehetne hozni Dubaiból. :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.15. 14:28:24

Gauchomester írta:És mondjuk Suárez pihentetése (esetleges sérülése) esetén nem lehetne átállni arra a játékra, amit évekig toltunk?
Szerintem pont ugyanannyira mint Dembelét mondjuk. Akkor inkább megoldják házon belül.

Mondjuk én bírtam nagyon, és sosem adtam volna el, de most már nem hoznám vissza.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2019.01.15. 13:25:09

geridoss írta:...és nem csatár.
És mondjuk Suárez pihentetése (esetleges sérülése) esetén nem lehetne átállni arra a játékra, amit évekig toltunk? Messi hamis 9-es (sőt, tegyük fel ő is pihen, akkor Coutinho), a két szélről betörő támadó posztra pedig Dembélé, Malcom, Pedro hármas állna rendelkezésre. :roll:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.15. 13:11:36

Gauchomester írta:e. Pedro
peremember a Chelsea-nél...
...és nem csatár.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése