Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.23. 16:07:42

Lehet az a mesterterv, hogy nyáron odaajándékozzuk a PSG-nek Rakétát egy százasért. Miután elhoztuk Rabiot is ingyen. :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 16:02:40

De Ligtra szerintem is nagyobb szükség lenne, de Raiola miatt nagyon kevés esélyt látok az Ő elhozatalára.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.23. 15:36:21

MatyiG írta:
75+15 lesz és 10 milliós fizetés.
Mondjuk ezek a fizetések már elég durvák, tényleg... De lehetett sejteni, hogy nem csak Barto két szép szeméért gondolja meg magát végül. Viszont így már remélem tényleg nem hozzuk Rabiot-t szintén 10 millás fizuval.

Ha meg még De Ligt is jönne, az úgy benne lenne 200 millában. Elképzelni nem tudom, hogy ezt megengedhetnénk magunknak, anélkül, hogy mondjuk eladjuk Coutinho-t is. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.01.23. 15:35:56

MatyiG írta:A hírek szerint hoznánk De Ligtet is, és ő is jönne De Jong után. Mondjuk én erre nem sok esélyt látok. Todibo akkor minek jött? Plusz nem marad akkor pénz csatárra.
Amikor Todibot bejelentették olvastam olyan híreket, hogy nem mondunk le de Ligtről sem, mert egyenlőre a franciát megnézik az előszezonba mit mutat, aztán döntenek, hogy marad vagy megy kölcsönbe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.23. 15:33:16

MatyiG írta:A hírek szerint hoznánk De Ligtet is, és ő is jönne De Jong után. Mondjuk én erre nem sok esélyt látok. Todibo akkor minek jött? Plusz nem marad akkor pénz csatárra.
De Ligtet előbb hoznám mind De Jongot, de ha mindkettő jön az is okés.

Azért őszintén van Piqué a hektikus teljesítményével, Umtiti aki körül baromi nagy a csend, meg Lenglet aki messze nem akkora ász mint itt gondoljuk, egy jó iparos de ennyi.
Egy elegáns, vezér szintű védőre szükségünk lehet. De Ligt ilyennek tűnik nekem.
Todibo meg szintén lutri, ha beválik tökéletes, de benne van a pakliban hogy nem fog.

Csatár minek?
egyáltalán nem égető.
Lajos még 1-2 szezonra megoldja a posztot, inkább reménykedjünk Prince-ben, hátha beválik a neki szánt szerepkörben, és akkor olcsón tudjuk meghosszabbítani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 15:26:15

A hírek szerint hoznánk De Ligtet is, és ő is jönne De Jong után. Mondjuk én erre nem sok esélyt látok. Todibo akkor minek jött? Plusz nem marad akkor pénz csatárra.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.23. 15:00:05

Tobias88 írta:Frenkie De Jong -os cikk kicsit elképesztett. Elvileg ugye a hirek szerint jön Rabiot a nyáron ingyen. Busquets és Rakitic (remélem) még mindig alap emberek és lesznek is 2-3 évig. Arthur is nagyon jól játszik mostanában. Cserének továbbra is itt van Alena, Rafinha, Vidal. Coutinho-t sem ártana néha kipróbálni a középpályán, mert elvileg oda vettük 130 millió Euróért és bal szélen szenved. Adott esetben Roberto-t is fel lehet küldeni, mert Semedo szerintem megüti a Barca szintet jobb oldalt.

Szóval abszolút semmi értelmét nem látom annak, hogy 90 millióért vegyünk egy cserét egy 130 milliós csere mellé.

Vermaelent kéne kb egyedül lecserélni, de helyére meg érkezik Todibo. Aztán hogy ő beválik e az bőven kérdéses, de Pique 2 évig szerintem még amúgy is alapember lesz igy nem kell sietni, akkor is ráérünk majd megvenni de Ligt-ot :mrgreen:
Rakitic minden valószínűség szerint De Jong és/vagy Rabiot jövetelével távozni fog. Már eddig is voltak pletykák, de az idei szezonra mindenképp maradnia kellett, abszolut logikus döntés volt. Ki tudta Arthur és Vidal mennyire tud majd beilleszkedni. Főleg előbbi volt nagyon kérdéses. De ha lesz(nek) érkező(k) és Vidal+Arthur is bátran játszhat, bármilyen rossz is kimondani a horvát nem létszükséglet. A szerződéséből még van két év, 31 évesen még lehet benne 2 jó év, akár kezdőként ahol nincs akkora konkurenciája, mint itt.
De Jong pedig már az ára miatt sem lesz szerintem epizódszereplő. A jelenlegi Coutinho sem játszana minden meccsen legalább csereként ha nem rekordigazolás lenne.
Robi meg inkább azon a pár meccsen játszott a kp-n, amikor még Arthur nem játszotta be magát a csapatba és Vidalban sem nagyon bízott Valverde. Rafinhaval pedig még akkor sem számolt Valverde, amikor egészséges volt, kp-n pláne nem.

Amellett De Jong már nem egy tehetség és jó eséllyel hosszútávra átveheti Busi helyét és kkp-ként sem kényszermegoldás.
Egy Busquets-Arthur-De Jong-Vidal-(Rabiot)-Alena sor nem hiszem hogy olyan sok lenne annak tekintetében, hogy ezek közül a holland az egyetlen aki egy az egyben pótolhatná Busquetset, esetleg Rabiot (ha jön egyáltalán). Ráadásul ezek közül Vidal és Alena stabil cserék, előbbi is minden bizonnyal az utolsó évét fogja taposni.
Arról nem beszélve, hogy ha most nem hozzuk már nem is lesz rá lehetőség, mert valaki ígyis-úgyis lecsap rá. Az utánpótlásban ugyan ott van Orellana, aki hasonló profilú játékos, de belőle ki tudja még mi lesz.

Nyilván így Rabiot-ra nem lenne már akkora szükség, de nem tudni mennyire egyezett meg már a vezetőség vele.
Cestus írta:Egyébként elképesztő, ami a klubnál folyik, és ezt most nem jó vagy rossz értelemben írom.

Rabiot, Murillo, Todibo, Boateng, de Jong, és ez csak egy (elvileg) lájtos téli átigazolási időszak. Lehetetlen már követni. :D

Az Ajax TV szerint ma 17 órakor hivatalos lesz, hogy de Jong átigazol a Barcába.
Mondjuk ebből a szempontből Murillo, Boateng és valamennyire Todibo is kényszermegoldás volt amit mindenképp meg kellett lépni. Előbbi kettő pedig csak kölcsön, Rabiot pedig még kérdéses ha jön is, akkor nyáron.
Ennek ellenére tényleg igaz, hogy eléggé megpörgött a téli szezon, máskor nyáron nincs ennyi.

Filipe Luis tényleg baromi jó megoldás lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 14:55:17

Ja, 5-kor lesz hivatalos.

Luís nem tudna nemet mondani szerintem, ha megkeresnénk. Ráér 36 évesen is levezetni Brazíliában. :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 14:49:50

Egyébként elképesztő, ami a klubnál folyik, és ezt most nem jó vagy rossz értelemben írom.

Rabiot, Murillo, Todibo, Boateng, de Jong, és ez csak egy (elvileg) lájtos téli átigazolási időszak. Lehetetlen már követni. :D

Az Ajax TV szerint ma 17 órakor hivatalos lesz, hogy de Jong átigazol a Barcába.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.01.23. 14:39:17

Luis nekem is eszembe jutott, igaz az elmúlt napokban egy interjúban a Flamengot emlegette szóval lehet neki már a hazatérés jár a fejében.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 14:36:53

MatyiG írta:Filipe Luísnak lejár nyáron a szerződése. Ő jöhetne Alba mögé ingyen - Messivel nagy spanok -, 2-3 évre megoldaná a problémát, aztán utána lassan úgyis kell majd oda is egyszer egy kezdőjátékos.
Vidal, Boateng, most meg Filipe Luis, van valami amiről már Bartoék tudnak és nagyon készülnek, például arra hogy Mourinho lesz megint a RM edzője és így készülnek a Clasicokra? :lol:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 14:35:53

Őt én is nagyon adnám. Pont egy ilyen rutinos vén róka kellene Alba mögé.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2019.01.23. 14:34:38

MatyiG írta:Filipe Luísnak lejár nyáron a szerződése. Ő jöhetne Alba mögé ingyen - Messivel nagy spanok -, 2-3 évre megoldaná a problémát, aztán utána lassan úgyis kell majd oda is egyszer egy kezdőjátékos.
Ezt jó ötletnek gondolom, ráadásul az utóbbi időkben nem egy interjúja volt, ahol Messit magasztalta. :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 14:33:21

Filipe Luísnak lejár nyáron a szerződése. Ő jöhetne Alba mögé ingyen - Messivel nagy spanok -, 2-3 évre megoldaná a problémát, aztán utána lassan úgyis kell majd oda is egyszer egy kezdőjátékos.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 14:23:39

Ha hivatalos lesz (lesz róla papír), a PSG mehet a búsba onnantól.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 14:18:55

MatyiG írta:
Cestus írta:Egy holland újságíró szerint (Freek Jansen) 75+7 millió lesz de Jong. Szerintem az ilyen forrásokban jobban bízhatunk, mint a katalán/spanyol médiában, de ők is 75+15-öt írnak most.

Őrült pénz egy tehetségért, de hát csak Bartoék tudják, mennyi pénze van a klubnak.
Közben már Bartoék Amszterdamban vannak, holnapra akár már hivatalos is lehet az üzlet.

75+15 lesz és 10 milliós fizetés.
https://uploads.disquscdn.com/images/d5 ... 2c6de0.jpg

Valahogy így nézhetnek ki :mrgreen:

Kíváncsi leszek hogy tényleg jön, vagy pedig még egy meccs lesz érte és a PSG is ráígér.
Bár azt nem tudom hogy hogyan sikerült meggyőzni, ha eddig sem elvileg a pénzzel volt a baja hanem a kevés játéklehetőséggel.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 14:15:50

Cestus írta:Egy holland újságíró szerint (Freek Jansen) 75+7 millió lesz de Jong. Szerintem az ilyen forrásokban jobban bízhatunk, mint a katalán/spanyol médiában, de ők is 75+15-öt írnak most.

Őrült pénz egy tehetségért, de hát csak Bartoék tudják, mennyi pénze van a klubnak.
Közben már Bartoék Amszterdamban vannak, holnapra akár már hivatalos is lehet az üzlet.

75+15 lesz és 10 milliós fizetés.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 14:11:47

Egy holland újságíró szerint (Freek Jansen) 75+7 millió lesz de Jong. Szerintem az ilyen forrásokban jobban bízhatunk, mint a katalán/spanyol médiában, de ők is 75+15-öt írnak most.

Őrült pénz egy tehetségért, de hát csak Bartoék tudják, mennyi pénze van a klubnak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 13:51:17

Tobias88 írta:Frenkie De Jong -os cikk kicsit elképesztett. Elvileg ugye a hirek szerint jön Rabiot a nyáron ingyen. Busquets és Rakitic (remélem) még mindig alap emberek és lesznek is 2-3 évig. Arthur is nagyon jól játszik mostanában. Cserének továbbra is itt van Alena, Rafinha, Vidal. Coutinho-t sem ártana néha kipróbálni a középpályán, mert elvileg oda vettük 130 millió Euróért és bal szélen szenved. Adott esetben Roberto-t is fel lehet küldeni, mert Semedo szerintem megüti a Barca szintet jobb oldalt.

Szóval abszolút semmi értelmét nem látom annak, hogy 90 millióért vegyünk egy cserét egy 130 milliós csere mellé.

Vermaelent kéne kb egyedül lecserélni, de helyére meg érkezik Todibo. Aztán hogy ő beválik e az bőven kérdéses, de Pique 2 évig szerintem még amúgy is alapember lesz igy nem kell sietni, akkor is ráérünk majd megvenni de Ligt-ot :mrgreen:
Rabiot még nem biztos, hogy érkezik. Ha jól tudom, a Bayern is vinné. Rakitic szerintem nyáron távozik, még most pénzt tudunk látni belőle. Rafinha szintén menni fog, egyébként is porcelán. Vidal sem marad már egynél több évig valószínűleg. Coutinho meg nagyon ritkán játszik a középpályán, EV a baloson számol vele. SR csak akkor megy fel a középpályára, ha a B-ből Waguét felhozzuk.

Szerintem aki jövőre fix a középpályán, az Busi, Arthur, Vidal és Alená, a többi képlékeny. Két hely kiadó.

VargaAron: Arthur sosem fog 4231-ben TKP-t játszani.
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2019.01.23. 13:46:10

Nagyon bízom benne, hogy jövőre átállunk 4-2-3-1-re. Ebben a szisztémában szerintem mindnekinek meglenne a szerepe, sőt, még Rabiot is beférhet. A két VKP lehetne fixen Busi, Rabiot, Franki, akár még elférhet itt SR és Arthur is, bár ők ketten egy sorral feljebb is megállnák a helyüket. Előre pedig csak egy Suarez csere kell, a 3-as sorban is lesz elég rotáció (Messi, Demb, Coutinho, SR, Arthur...)
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2019.01.23. 13:38:28

Frenkie De Jong -os cikk kicsit elképesztett. Elvileg ugye a hirek szerint jön Rabiot a nyáron ingyen. Busquets és Rakitic (remélem) még mindig alap emberek és lesznek is 2-3 évig. Arthur is nagyon jól játszik mostanában. Cserének továbbra is itt van Alena, Rafinha, Vidal. Coutinho-t sem ártana néha kipróbálni a középpályán, mert elvileg oda vettük 130 millió Euróért és bal szélen szenved. Adott esetben Roberto-t is fel lehet küldeni, mert Semedo szerintem megüti a Barca szintet jobb oldalt.

Szóval abszolút semmi értelmét nem látom annak, hogy 90 millióért vegyünk egy cserét egy 130 milliós csere mellé.

Vermaelent kéne kb egyedül lecserélni, de helyére meg érkezik Todibo. Aztán hogy ő beválik e az bőven kérdéses, de Pique 2 évig szerintem még amúgy is alapember lesz igy nem kell sietni, akkor is ráérünk majd megvenni de Ligt-ot :mrgreen:
94:39 6 - 1
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.23. 13:09:18

Szerintem Arthur,Busquets és Franki is ugyanazon a poszton jók, a védelem előtt. Jövőre elnézegetném, ha Busquets kicsit többet pihenne, mint idén :D
3. középpályásnak meg jöhetne Rabbiot.
Nálam így nézne ki jövőre a középpálya:
Franki-Arthur-Rabbiot,Busquets,Vidal,Alena, esetleg Puig, ha nagyon nem akar kölcsönbe menni(mennie kell ).
Alig vártam, hogy leírjam: Ezzel a kpval megvagyunk 15évre :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 12:42:28

Rakitic pótlására szerintem tökéletes lehet. Ha jön, gondolom, hogy a horvát menni fog.

Mondjuk jövőre egy Busi-De Jong-Arthur hármas közül nem tudom melyikük lenne az, aki az ellenfél kapuját támadná. :D

De egy ilyen keret jónak tűnhet jövőre:

MAtS/Cillessen - Semedo/Wagué, Piqué/Todibo, Umtiti/Lenglet, Alba/XY - Busi/SR, Arthur/Alená, De Jong/Vidal - Messi/Malcom, Suárez/XY, Dembélé/Coutinho

És még akkor felhozhatjuk Puigot is, főleg hogyha Vidalt is eladnánk, bár nem valószínű. Egy balhátvéd csere és egy center kell.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.01.23. 12:37:25

Busquets-nél sokkal gyorsabb, előrejátékban(megindulások,cselek) sokkal jobb/többet vállal, gólerősebb, viszont mire Busi kikerül a kezdőből...arra azért várhatna pár évet és nem Busi teljesítménye miatt, hanem mert ő is szent tehén lett, akár csak SR pl..
ügyes gyerek elférne itt bőven, ha a Rakitic-Busquets közül valamelyik helyét át tudná venni, az jó lenne szerintem, viszont ha Valverde marad, akkor Coutinho-t elengedném, pedig imádom a játékát, de ebbe a rendszerbe szélsőnek lassú, kp-n nincs igazán posztja..
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 12:16:17

Chino írta:Akiből jöhet cash az szerintem a Rakitic-Gomes duó. Ha elmegy ez a 4 játékos, abból kijöhet De Jong ára, esetleg egy kis plusz. A másik kérdés, hogy nyárobn a center és balhátvéd kérdéssel mi lesz.
Szerintem balszélső hátvédet továbbra sem akarunk majd hozni, inkább erőltetjük ott SR-t, Mirandát vagy felállást váltunk, ha Alba nincs. Én legalábbis semmi nyomát nem láttam annak, hogy tervbe lenne ez véve.

A center meg nem hiszem, hogy nagy név lesz, mert olyan most nem elérhető. Az eddig szóba került emberek alapján (Werner, Jovic, Maxi Gómez) a csatár szerintem max ilyen 50-60 milliós biznisz lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése