Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 14:55:47

Fernando írta:Akkor miért nem lehet Todibo-t ugyanilyen elv alapján beépíteni? Gyakorlatilag vagy az egyik vagy a másik értelmetlen igazolás. Egyedül annak látom értelmét, ha megvesszük, hogy 1 évre otthagyjuk kölcsönben az Ajaxban.
Szerintem nem feltétlenül értelmetlen mindkettőt leigazolni. Az is lehet, hogy az egyiket a kezdőbe szánjuk, a másikat meg majd a padra, 1-2 kölcsönben töltött szezont követően. Todibo ingyen volt, a fizetése sem hiszem, hogy túl magas, így ezt a labdát le lehetett csapni. A franciát még az is lehet, hogy mondjuk vkp.-nek szánjuk hosszabb távon, mivel ő középpályás is egyben. Vagy csak eladjuk egy középcsapatnak 15-20 millióért, ahogy azt Marlonnal és Minával is tettük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 14:45:53

Akkor miért nem lehet Todibo-t ugyanilyen elv alapján beépíteni? Gyakorlatilag vagy az egyik vagy a másik értelmetlen igazolás. Egyedül annak látom értelmét, ha megvesszük, hogy 1 évre otthagyjuk kölcsönben az Ajaxban.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.01.27. 14:33:03

A játékospolitika nagyon összetett. Ennek ismerete csak szűk belső körök számára lehet ismert. Véleményt mondani ennek hiányában csak szócséplés, szereplési vágy. Én mégis elmondanám véleményemet a sajtó által megszellőztetett jövőbeni igazolásokról. Illetve csak egyről. Szerintem volt egy nagy-nagy tévedése a vezetőségnek, amikor Dani Alvest elengedték. Látszik, hogy azóta is keresik az utódját. A sajtó szerint előkészületben van egy másik esztelen igazolás. Nevezetesen Ivan Rakitic eladása. Nem értem, hogy a csapat gerincét alkotó embereket miért engedik el addig, amíg nincs meg a megfelelő helyettesítője
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 14:30:47

Nyilván de Ligt 19 évesen még bőven nem késztermék, de elég jó teljesítményt tud lehozni már most is, egy Lewát és Mbappét már zsebre tudott tenni.

Piqué pedig a nagy meccseken tényleg csúcs, de az átlag teljesítménye egyre gyengébb. Az év elején volt egy gyalázatos időszaka, amikor hatalmas bakikat csinált. Formán kívül volt, viszont ezt másoknak is megbocsájtjuk, bocsátsuk meg Piquének is. Ez rendben van. De így is, hogy már nem duplanulla, egyre gyakrabban etetik meg a La Ligás átlagjózsik a bajnokijainkon. Emellett pedig a foci mellett már egyre több dologgal foglalkozik, nem tudom, meddig akarja ezt még csinálni egyáltalán.

de Ligt személyében pedig adott egy megfelelő ember a pótlására, akit most meg tudnánk szerezni. de Jong miatt előnyben vagyunk, a családja is támogatná, hogy itt játsszon, valamint az Ajax sem szívózna velünk feleslegesen.
Szerintem Piqué és Suárez pótlása az elsőszámú prioritás most már, viszont míg Suáreznek nem igazán látni az elérhető utódját a piacon, addig Piqué helyére vannak jó játékosok, akiket meg lehet szerezni.

Én nem vágnám a kezdőbe a gyereket egyből, valahogy úgy képzelném el a beépítését, mint Umtitiét, hogy fél-egy év alatt kiszorítaná Piquét a kezdőből, aki a napokban lesz 32, jövő ilyenkor pedig 33 éves. Időszerű a váltás szerintem.
Az más kérdés, hogy van akkora befolyása a klubnál (és a katalánok körében is nyilván baromi népszerű), hogy őt nem fogja kivágni senki a kezdőből, ha ő nem egyezik bele.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 14:14:44

Grimaldo írta:
Fernando írta:Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja, vagy Umtiti? Valóban sérült most, de Lenglet nagyszerűen pótolja. Nálam utóbbi francia is De Ligt előtt lenne.
Pique helyett nyilván ,bőven túlzás ,hogy a csapat egyik legjobbja.A nagy meccsekre felszívja magát és ott tényleg nagyon jó ,csak sajnos a szezon nagy részében nem rangadókat játszunk ,rég nem hozza azt a konstans jó teljesítményt mint pár éve.
Másrészt meg ,ha tényleg megvennénk 70+ millóért biztos nem a padra hozzuk.
Az hogy De Ligt biztosan jobb mint Pique miért veszitek készpénznek? Mert egy Ajaxban jól játszik és volt egy-két jó válogatottmeccse? Nálam ez még messze van Pique szintjétől. Aláírom hatalmas tehetség, de maradjunk már a realitás talaján. Ez a 70-ért pad pedig mostanában sűrűn megesik, nem csak nálunk. Malcom pl 40-ért a padra se ülhet sokszor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.27. 13:36:07

Fernando írta:Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja, vagy Umtiti? Valóban sérült most, de Lenglet nagyszerűen pótolja. Nálam utóbbi francia is De Ligt előtt lenne.
Pique helyett nyilván ,bőven túlzás ,hogy a csapat egyik legjobbja.A nagy meccsekre felszívja magát és ott tényleg nagyon jó ,csak sajnos a szezon nagy részében nem rangadókat játszunk ,rég nem hozza azt a konstans jó teljesítményt mint pár éve.
Másrészt meg ,ha tényleg megvennénk 70+ millóért biztos nem a padra hozzuk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.27. 13:06:57

Icardinak én is örülnék, bár Suarez után ő is visszaesés lenne, de még így is ő talán a legjobb reálisan megszerezhető játékos. Aztán néhány éven belül csak jönnek új csatártehetségek, mert a jelenlegi felhozatal nagyon silány.
Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja
Azért ősszel voltak bőven gyenge meccsei is.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:59:32

Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja, vagy Umtiti? Valóban sérült most, de Lenglet nagyszerűen pótolja. Nálam utóbbi francia is De Ligt előtt lenne.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.27. 12:49:12

Fernando írta:De Ligt-hez pedig annyit, hogy fantasztikus gyöngyszem de Todibo után teljesen felesleges. A jobbost megoldja Roberto és Semedo, közepén ott van Pique és Umtiti, Todibo és Lenglet. Alba mögé esetleg lehet keresni valakit, de ha már elhoztuk Waguét ki lehetne próbálni a jobb helyett a baloson. Hátha.
A kettő azért nem összehasonlítható ,De Ligt kész játékos ,egyből mehetne is a kezdőbe. Tobidonak meg van kemény 10 profi meccse ,őt inkább kölcsön kéne adni aztán a Pique utáni évekre visszahozni és megnézni mit is tud.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:43:11

De Ligt-hez pedig annyit, hogy fantasztikus gyöngyszem de Todibo után teljesen felesleges. A jobbost megoldja Roberto és Semedo, közepén ott van Pique és Umtiti, Todibo és Lenglet. Alba mögé esetleg lehet keresni valakit, de ha már elhoztuk Waguét ki lehetne próbálni a jobb helyett a baloson. Hátha.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 12:38:52

MatyiG írta:Icardi nem lenne rossz, de ő is 100+ millió.
Plusz nem is eladó szerintem. Fel-felröppennek egy 110 milliós kivásárlási árról szóló hírek, de ki tudja, mennyire igazak. Hol azt olvasom, hogy van neki ilyenje, hol azt, hogy nincs.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:34:27

Suarez pótlására csak őt tudom elképzelni. A mozgása, a stílusa, tipikus 9-es gyilkos. Ami csírájában el tudja fojtani a fantáziálást, hogy Maxi Lopez és Messi elég jóban vannak.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 12:33:48

Ha de Ligt jön, én simán el tudom képzelni, hogy a következő szezonnak nekimegyünk a Suárez-Boateng kettőssel, aztán a ghánait elboltoljuk Kínába 30-40-ért. :mrgreen:

Jó lenne mondjuk egy top csatár Sui helyére, de nem igazán látni most ilyet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.01.27. 12:34:34-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 12:26:32

Subinho írta:Nyáron valószínű jön De Ligt és ha beválik, akkor középen megleszünk, Verma elmegy az tuti.
9-es kellene nagyon, mert lássuk be ez a Boateng üzlet azért nem a legfényesebb üzlet volt. Az elmúlt 10 évben lőtt a gyerek annyi gólt, mint Suarez egy közepes évében. Tudom, ő vészmegoldás és csere, de jelenleg szerintem még arra is kevés...
Ha jön De Ligt, lesz nagyjából 75 millió euró. Kell majd még egy ember Alba mögé is, szóval csatárra nem nagyon fog maradni pénz.

Icardi nem lenne rossz, de ő is 100+ millió.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:25:22

Grimaldo írta:
DavidBarca írta:
Néztem fiatal középcsatárokat, 23 év alatt, nem a nagyon befutottakat. Kane szerintem amúgy se passzolna ide, szerintem a nem latin focisták rizikósak, kivétel talán a hollandok. Na mit szólnátok
André Silva-hoz? Sevillaban játszik, pár videó alapján elég jól mozog. 50-60 millióért talán el lehetne hozni.
Neki nagyon nem örülnék ,nekünk olyan ember kell aki képes legalább Suarezhez hasonló számokat hozni ,most neki ebben a szezonban van 8 gólja a bajnokságban ,7et Szeptemberben lőtt azóta egyet és stablian játszik...A milanban is 8 gólig jutott 34 meccsen ez alapján nem nagyon tudom elképzelni ,hogy majd ő hozná nekünk azt a 30+ gólt szezononként.
Inkább kísérletezgessünk Maxi Gómezzel ő előző szezonjában ,ami az első Európai idénye volt 19 gól és 5 gólpasz,idén 9 gólnál és 5 gólpassznál jár.
Vagy egy Jovicnál ő 22 meccs 18 gól 4 gólpassz ,de neki ez az első komoly szezonja,kérés ,hogy csak egy szezonos játékos-e.
Mauro Icardi
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.27. 09:18:43

Nyáron valószínű jön De Ligt és ha beválik, akkor középen megleszünk, Verma elmegy az tuti.
9-es kellene nagyon, mert lássuk be ez a Boateng üzlet azért nem a legfényesebb üzlet volt. Az elmúlt 10 évben lőtt a gyerek annyi gólt, mint Suarez egy közepes évében. Tudom, ő vészmegoldás és csere, de jelenleg szerintem még arra is kevés...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.01.27. 09:11:49

[quote]Amúgy a védelműnk is érdekes.Alba,Pique,Vermalen, Lenget, Umtiti, Semendo, SR.[/quote

Alba nyilván marad, Pique már jövőre 33 lesz, sokáig már biztos nem tolja
Vermaelen se valószínű, hogy maradni fog
Umtiti nem tudom, milyen sérülése van most, de még meg se műtötték, szóval vele is bármi lehet.
Roberto meg nem hátvéd.]

Még bármi lehet, egyenlőre várjuk meg a nyarat.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.26. 18:40:48

DavidBarca írta:
Néztem fiatal középcsatárokat, 23 év alatt, nem a nagyon befutottakat. Kane szerintem amúgy se passzolna ide, szerintem a nem latin focisták rizikósak, kivétel talán a hollandok. Na mit szólnátok
André Silva-hoz? Sevillaban játszik, pár videó alapján elég jól mozog. 50-60 millióért talán el lehetne hozni.
Neki nagyon nem örülnék ,nekünk olyan ember kell aki képes legalább Suarezhez hasonló számokat hozni ,most neki ebben a szezonban van 8 gólja a bajnokságban ,7et Szeptemberben lőtt azóta egyet és stablian játszik...A milanban is 8 gólig jutott 34 meccsen ez alapján nem nagyon tudom elképzelni ,hogy majd ő hozná nekünk azt a 30+ gólt szezononként.
Inkább kísérletezgessünk Maxi Gómezzel ő előző szezonjában ,ami az első Európai idénye volt 19 gól és 5 gólpasz,idén 9 gólnál és 5 gólpassznál jár.
Vagy egy Jovicnál ő 22 meccs 18 gól 4 gólpassz ,de neki ez az első komoly szezonja,kérés ,hogy csak egy szezonos játékos-e.
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2019.01.26. 18:17:02

Feast4 írta:
A támadósor van szerintem a leginkább rendben, ott nincs akkora ölekedés és annyi felesleges játékos, meg potenciális jelentkező a kezdőve, de lassan el kéne gondolkozni majd ki lesz a 9-es ha Lajos azt mondja go home.Nem is a kira a gond szerintem hanem ha igazak a pletykák a térdével vannak gondok.

Egy keretszűkítés meg 3 poszt igazolás bagyon elfér lassacskán.
Néztem fiatal középcsatárokat, 23 év alatt, nem a nagyon befutottakat. Kane szerintem amúgy se passzolna ide, szerintem a nem latin focisták rizikósak, kivétel talán a hollandok. Na mit szólnátok
André Silva-hoz? Sevillaban játszik, pár videó alapján elég jól mozog. 50-60 millióért talán el lehetne hozni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.26. 17:23:18

Sinya22 írta:Kár amúgy,mert azon a pár meccsen a bl-ben elég jól tolta,az ő pályafutásában is maradt azért. De hát amúgy a tehetség nem sokat ér,ha valaki agyilag nem nő fel.
Ja, amúgy egy tök jó Neymar-helyettes volt, amíg érdekelte a foci is. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.26. 17:15:46

Cestus írta:Ardának volt valami balhéja is nemrég, megvert valami török énekest. Nagyon félrement annál az embernél valami.
Pályán korábban is borult már el az agya,egyszer talán pont ellenünk vágta a partjelzőhöz a cipőjét. Kár amúgy,mert azon a pár meccsen a bl-ben elég jól tolta,az ő pályafutásában is maradt azért. De hát amúgy a tehetség nem sokat ér,ha valaki agyilag nem nő fel.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.26. 16:33:36

Ardának volt valami balhéja is nemrég, megvert valami török énekest. Nagyon félrement annál az embernél valami.

Szerk.: de Ligt megkérte Raiolát, hogy a Barcát részesítse előnyben. Továbbra is de Jong mellett akar játszani (Francesc Aguilar, MD).

Én hoznám a srácot, akár a nyári csatárigazolás helyett is. Hosszútávon egy de Ligt - Umtiti duó baromi stabil lenne, mögöttük Stégával egy darab gólt nem kapnánk. :D

A gyerek nagyszülei amúgy Spanyolországban élnek, Valencia tartományban. Ők is azt szeretnék, hogy ide jöjjön.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.01.26. 17:21:16-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2019.01.26. 16:30:07

Feast4 írta: Tényleg egy kérdés. A jó Arda Turan még a miénk?
Mire visszatérne kölcsönből addigra pont lejár nálunk a szerződése, szóval nem kell aggódni.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.26. 16:18:15

Feast4 írta:
TripleH írta:
Feast4 Nem vagyok egy grammar naci, de 10ből 8 játékos nevét rosszul írtad le.
Tényleg egy kérdés. A jó Arda Turan még a miénk?
Bizony :D
Pont a minap néztem rá a török bajnokságra :) emberünk kölcsönben van a török listavezetőnél, eddig főleg sérült és eltiltott volt, hosszú idő után asszem most kezdett először múlt hétvégén, gólpasszt adott. Nem fogunk érte semmit kapni, örüljünk, ha majd szabadulunk tőle sztem.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.01.26. 15:42:40

TripleH írta:
Feast4 Nem vagyok egy grammar naci, de 10ből 8 játékos nevét rosszul írtad le.
Örülök hogy írni tudok ezen az új telón, nemhogy javítani bármit. :D Én is láttam! :D

Tényleg egy kérdés. A jó Arda Turan még a miénk?
Kép
Válasz küldése