Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.29. 09:32:30

Rakitic a meccs után:

Rakitic: "I want to renew and stay here for many years. I'm very happy here, everyone knows that and first of all, the president. I have no more to say."

"I want to stay at Barça. I'm 30 and in one of the best moments of my career."


Szokásos sablonszöveg, vagy pedig tényleg maradni akar, és csak kacsa hogy nyáron lelécel?
Én mindenképp megtartanám legalább egy évre még, ki tudja az új igazolás mennyire jön be.

Cestus: Az nekünk nem nagy probléma, ha az egyik legnagyobb rivális lényegében középpálya nélkül vitézkedik majd a BL-ben :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.28. 13:17:49

MessiNeymarSuarez írta:Szerintem nagyon át fogja gondolni a PSG a további lelátóztatását.
Neymar kidőlt, Verratti szintén, pedig Verrattival sincsenek meg a KP-n, ha komolyan gondolják a BL menetelt akkor muszáj lesz reaktiválni Rabiotot, akivel bővülnének egy olyan játékossal, aki mindenképp meg akarja mutatni Európának, hogy érdemes leigazolni(feltéve ha mi nem intéztük már el fű alatt persze)
Hát ildomos lenne nekik. Viszont azok alapján amiket olvastam, olyan szinten felégette a hidakat már a PSG vezetőségével, hogy inkább lelátóztatják tovább dacból szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.28. 13:11:35

Cestus írta:
Samper írta:Rabiot ügyében nem várható előrelépés, mert a PSG-nek nem kell az a kis pénz, amit fél évre érte kaphat. Esetleg bosszantásunkra valaki másnak eladnák.
Rabiot-ék családi okokból szüneteltetik a megbeszéléseket, szerintem egy darabig most nem hallunk róla. Egyébként szívesen eladnák télen, viszont mi nem szeretnénk érte fizetni most úgy, hogy nyáron ingyen jönne. Rabiot pedig egyelőre nem akarja felrúgni a velünk kötött egyezséget, hogy valaki más télen elvihesse.

Rakitic meg azért még bőven nem biztos, hogy megy, ez nagyrészt csak találgatás most. Meredek lenne azért de Jongot egyből bevágni a gálakezdőbe, bár Vidal és Arthur egy darabig vihetnék a boltot Busquets-cel. De nyáron sok minden történhet még, és a horvát simán maradhat is.
Szerintem nagyon át fogja gondolni a PSG a további lelátóztatását.
Neymar kidőlt, Verratti szintén, pedig Verrattival sincsenek meg a KP-n, ha komolyan gondolják a BL menetelt akkor muszáj lesz reaktiválni Rabiotot, akivel bővülnének egy olyan játékossal, aki mindenképp meg akarja mutatni Európának, hogy érdemes leigazolni(feltéve ha mi nem intéztük már el fű alatt persze)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.28. 13:02:57

Samper írta:Rabiot ügyében nem várható előrelépés, mert a PSG-nek nem kell az a kis pénz, amit fél évre érte kaphat. Esetleg bosszantásunkra valaki másnak eladnák.
Rabiot-ék családi okokból szüneteltetik a megbeszéléseket, szerintem egy darabig most nem hallunk róla. Egyébként szívesen eladnák télen, viszont mi nem szeretnénk érte fizetni most úgy, hogy nyáron ingyen jönne. Rabiot pedig egyelőre nem akarja felrúgni a velünk kötött egyezséget, hogy valaki más télen elvihesse.

Rakitic meg azért még bőven nem biztos, hogy megy, ez nagyrészt csak találgatás most. Meredek lenne azért de Jongot egyből bevágni a gálakezdőbe, bár Vidal és Arthur egy darabig vihetnék a boltot Busquets-cel. De nyáron sok minden történhet még, és a horvát simán maradhat is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.28. 12:56:22

A januári ablak zárása előtt vajh kinek jön meg a jobbik esze? Mindenekelőtt az Arsenal vagy DS közül az egyiké várható. S talán az Arsenal kölcsönveszi Malcomot is. Rabiot ügyében nem várható előrelépés, mert a PSG-nek nem kell az a kis pénz, amit fél évre érte kaphat. Esetleg bosszantásunkra valaki másnak eladnák. Szóba jön nálunk szerződéskötés azokkal a fiatalokkal, akit más elvinne. Ezen felül már csak a meglepetések jöhetnek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 21:10:11

LG írta:
MatyiG írta:Rakiticnek sem több több 'igazán jó meccse' ebben a szezonban ezen elv alapján, mint Arthurnak. :)
De erősebb átlagot hoz. Nem hiába szerelmes Valverde belé. Ezért furcsálom is a távozásáról szóló híreket.
Valverde maradása sem sokkal biztosabb, mint Rakiticé. :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.01.27. 20:08:06

MatyiG írta:
grgly50 írta:A sajtó szerint előkészületben van egy másik esztelen igazolás. Nevezetesen Ivan Rakitic eladása. Nem értem, hogy a csapat gerincét alkotó embereket miért engedik el addig, amíg nincs meg a megfelelő helyettesítője
Itt van Arthur, most jött De Jong. Ki kellene még a középpályára, aki helyettesíteni tudja?
Aztán meg majd robbant De Jong egy Coutinho féle szintet aki egy labdát sem képes levenni. Középpályáról bárkit eladnék Arthur-on és Rakitic-en kívül, ez a két ember egy kincs.

150 millió euróért eladnám, alatta meg kiröhögném a kérőt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.27. 19:42:16

MatyiG írta:Rakiticnek sem több több 'igazán jó meccse' ebben a szezonban ezen elv alapján, mint Arthurnak. :)
De erősebb átlagot hoz. Nem hiába szerelmes Valverde belé. Ezért furcsálom is a távozásáról szóló híreket.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 19:26:13

Rakiticnek sem több több 'igazán jó meccse' ebben a szezonban ezen elv alapján, mint Arthurnak. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.27. 15:41:44

MatyiG írta:
grgly50 írta:A sajtó szerint előkészületben van egy másik esztelen igazolás. Nevezetesen Ivan Rakitic eladása. Nem értem, hogy a csapat gerincét alkotó embereket miért engedik el addig, amíg nincs meg a megfelelő helyettesítője
Itt van Arthur, most jött De Jong. Ki kellene még a középpályára, aki helyettesíteni tudja?
Azért ők inkább ígéretek, egyelőre nincsenek Rakitic szintjén. Arthur barcás teljesítménye szerintem túl van fújva egyébként, divat lett az ajározása, meg erőlretitek ezt az új Xavi szöveget, de valójában 1-2 igazán jó meccse volt, a többi nagyjából közepes teljesítményt hozott. Ami egyébként nem rossz ennyi idősen, de még nem az szint, mint itt néhányan beállítják. De Jongról nem írnék, őt alig ismerem.

Alves elengedése viszont időszerű volt, az utolsó szezonjában márcsak elvétve voltak jó meccsei, csak az idő sok mindent megszépít.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 15:23:19

grgly50 írta:A sajtó szerint előkészületben van egy másik esztelen igazolás. Nevezetesen Ivan Rakitic eladása. Nem értem, hogy a csapat gerincét alkotó embereket miért engedik el addig, amíg nincs meg a megfelelő helyettesítője
Itt van Arthur, most jött De Jong. Ki kellene még a középpályára, aki helyettesíteni tudja?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 14:55:47

Fernando írta:Akkor miért nem lehet Todibo-t ugyanilyen elv alapján beépíteni? Gyakorlatilag vagy az egyik vagy a másik értelmetlen igazolás. Egyedül annak látom értelmét, ha megvesszük, hogy 1 évre otthagyjuk kölcsönben az Ajaxban.
Szerintem nem feltétlenül értelmetlen mindkettőt leigazolni. Az is lehet, hogy az egyiket a kezdőbe szánjuk, a másikat meg majd a padra, 1-2 kölcsönben töltött szezont követően. Todibo ingyen volt, a fizetése sem hiszem, hogy túl magas, így ezt a labdát le lehetett csapni. A franciát még az is lehet, hogy mondjuk vkp.-nek szánjuk hosszabb távon, mivel ő középpályás is egyben. Vagy csak eladjuk egy középcsapatnak 15-20 millióért, ahogy azt Marlonnal és Minával is tettük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 14:45:53

Akkor miért nem lehet Todibo-t ugyanilyen elv alapján beépíteni? Gyakorlatilag vagy az egyik vagy a másik értelmetlen igazolás. Egyedül annak látom értelmét, ha megvesszük, hogy 1 évre otthagyjuk kölcsönben az Ajaxban.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.01.27. 14:33:03

A játékospolitika nagyon összetett. Ennek ismerete csak szűk belső körök számára lehet ismert. Véleményt mondani ennek hiányában csak szócséplés, szereplési vágy. Én mégis elmondanám véleményemet a sajtó által megszellőztetett jövőbeni igazolásokról. Illetve csak egyről. Szerintem volt egy nagy-nagy tévedése a vezetőségnek, amikor Dani Alvest elengedték. Látszik, hogy azóta is keresik az utódját. A sajtó szerint előkészületben van egy másik esztelen igazolás. Nevezetesen Ivan Rakitic eladása. Nem értem, hogy a csapat gerincét alkotó embereket miért engedik el addig, amíg nincs meg a megfelelő helyettesítője
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 14:30:47

Nyilván de Ligt 19 évesen még bőven nem késztermék, de elég jó teljesítményt tud lehozni már most is, egy Lewát és Mbappét már zsebre tudott tenni.

Piqué pedig a nagy meccseken tényleg csúcs, de az átlag teljesítménye egyre gyengébb. Az év elején volt egy gyalázatos időszaka, amikor hatalmas bakikat csinált. Formán kívül volt, viszont ezt másoknak is megbocsájtjuk, bocsátsuk meg Piquének is. Ez rendben van. De így is, hogy már nem duplanulla, egyre gyakrabban etetik meg a La Ligás átlagjózsik a bajnokijainkon. Emellett pedig a foci mellett már egyre több dologgal foglalkozik, nem tudom, meddig akarja ezt még csinálni egyáltalán.

de Ligt személyében pedig adott egy megfelelő ember a pótlására, akit most meg tudnánk szerezni. de Jong miatt előnyben vagyunk, a családja is támogatná, hogy itt játsszon, valamint az Ajax sem szívózna velünk feleslegesen.
Szerintem Piqué és Suárez pótlása az elsőszámú prioritás most már, viszont míg Suáreznek nem igazán látni az elérhető utódját a piacon, addig Piqué helyére vannak jó játékosok, akiket meg lehet szerezni.

Én nem vágnám a kezdőbe a gyereket egyből, valahogy úgy képzelném el a beépítését, mint Umtitiét, hogy fél-egy év alatt kiszorítaná Piquét a kezdőből, aki a napokban lesz 32, jövő ilyenkor pedig 33 éves. Időszerű a váltás szerintem.
Az más kérdés, hogy van akkora befolyása a klubnál (és a katalánok körében is nyilván baromi népszerű), hogy őt nem fogja kivágni senki a kezdőből, ha ő nem egyezik bele.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 14:14:44

Grimaldo írta:
Fernando írta:Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja, vagy Umtiti? Valóban sérült most, de Lenglet nagyszerűen pótolja. Nálam utóbbi francia is De Ligt előtt lenne.
Pique helyett nyilván ,bőven túlzás ,hogy a csapat egyik legjobbja.A nagy meccsekre felszívja magát és ott tényleg nagyon jó ,csak sajnos a szezon nagy részében nem rangadókat játszunk ,rég nem hozza azt a konstans jó teljesítményt mint pár éve.
Másrészt meg ,ha tényleg megvennénk 70+ millóért biztos nem a padra hozzuk.
Az hogy De Ligt biztosan jobb mint Pique miért veszitek készpénznek? Mert egy Ajaxban jól játszik és volt egy-két jó válogatottmeccse? Nálam ez még messze van Pique szintjétől. Aláírom hatalmas tehetség, de maradjunk már a realitás talaján. Ez a 70-ért pad pedig mostanában sűrűn megesik, nem csak nálunk. Malcom pl 40-ért a padra se ülhet sokszor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.27. 13:36:07

Fernando írta:Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja, vagy Umtiti? Valóban sérült most, de Lenglet nagyszerűen pótolja. Nálam utóbbi francia is De Ligt előtt lenne.
Pique helyett nyilván ,bőven túlzás ,hogy a csapat egyik legjobbja.A nagy meccsekre felszívja magát és ott tényleg nagyon jó ,csak sajnos a szezon nagy részében nem rangadókat játszunk ,rég nem hozza azt a konstans jó teljesítményt mint pár éve.
Másrészt meg ,ha tényleg megvennénk 70+ millóért biztos nem a padra hozzuk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.27. 13:06:57

Icardinak én is örülnék, bár Suarez után ő is visszaesés lenne, de még így is ő talán a legjobb reálisan megszerezhető játékos. Aztán néhány éven belül csak jönnek új csatártehetségek, mert a jelenlegi felhozatal nagyon silány.
Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja
Azért ősszel voltak bőven gyenge meccsei is.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:59:32

Ki helyett tennéd a kezdőbe? Pique? Aki 32 évesen idén a csapat egyik legjobbja, vagy Umtiti? Valóban sérült most, de Lenglet nagyszerűen pótolja. Nálam utóbbi francia is De Ligt előtt lenne.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.27. 12:49:12

Fernando írta:De Ligt-hez pedig annyit, hogy fantasztikus gyöngyszem de Todibo után teljesen felesleges. A jobbost megoldja Roberto és Semedo, közepén ott van Pique és Umtiti, Todibo és Lenglet. Alba mögé esetleg lehet keresni valakit, de ha már elhoztuk Waguét ki lehetne próbálni a jobb helyett a baloson. Hátha.
A kettő azért nem összehasonlítható ,De Ligt kész játékos ,egyből mehetne is a kezdőbe. Tobidonak meg van kemény 10 profi meccse ,őt inkább kölcsön kéne adni aztán a Pique utáni évekre visszahozni és megnézni mit is tud.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:43:11

De Ligt-hez pedig annyit, hogy fantasztikus gyöngyszem de Todibo után teljesen felesleges. A jobbost megoldja Roberto és Semedo, közepén ott van Pique és Umtiti, Todibo és Lenglet. Alba mögé esetleg lehet keresni valakit, de ha már elhoztuk Waguét ki lehetne próbálni a jobb helyett a baloson. Hátha.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 12:38:52

MatyiG írta:Icardi nem lenne rossz, de ő is 100+ millió.
Plusz nem is eladó szerintem. Fel-felröppennek egy 110 milliós kivásárlási árról szóló hírek, de ki tudja, mennyire igazak. Hol azt olvasom, hogy van neki ilyenje, hol azt, hogy nincs.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2019.01.27. 12:34:27

Suarez pótlására csak őt tudom elképzelni. A mozgása, a stílusa, tipikus 9-es gyilkos. Ami csírájában el tudja fojtani a fantáziálást, hogy Maxi Lopez és Messi elég jóban vannak.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.27. 12:33:48

Ha de Ligt jön, én simán el tudom képzelni, hogy a következő szezonnak nekimegyünk a Suárez-Boateng kettőssel, aztán a ghánait elboltoljuk Kínába 30-40-ért. :mrgreen:

Jó lenne mondjuk egy top csatár Sui helyére, de nem igazán látni most ilyet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.01.27. 12:34:34-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.27. 12:26:32

Subinho írta:Nyáron valószínű jön De Ligt és ha beválik, akkor középen megleszünk, Verma elmegy az tuti.
9-es kellene nagyon, mert lássuk be ez a Boateng üzlet azért nem a legfényesebb üzlet volt. Az elmúlt 10 évben lőtt a gyerek annyi gólt, mint Suarez egy közepes évében. Tudom, ő vészmegoldás és csere, de jelenleg szerintem még arra is kevés...
Ha jön De Ligt, lesz nagyjából 75 millió euró. Kell majd még egy ember Alba mögé is, szóval csatárra nem nagyon fog maradni pénz.

Icardi nem lenne rossz, de ő is 100+ millió.
Válasz küldése