Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.21. 23:01:26

És kit fogunk lelátóra tenni? Az egyik csapatkapitányunkat, a kezdőbe berobbant játékosunkat, az előző két szezon egyik legjobb védőjét, vagy a frissen 70-80 milláért igazolt embert?
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2019.03.21. 23:00:37

geridoss írta:Én nem is értem egyesekben hogy merül fel Umtiti eladása. Attól, hogy most jött egy olyan sérülés, amit rosszul kezelt mind ő, mind a klub, nem jelenti azt, hogy porcelán. A legjobb védőnk jelenleg. Ha jönne de Ligt, Todibo 1 év kölcsön, után Pique is 34 lesz, szépen lassan lehet beépíteni helyette az újakat.
Pontosan! Egyetértek veled. Aki mehet részemről az Rafinha, nincs helye a csapatban, Malcomot is elengedném de nem a tudása miatt , hanem a saját jövője érdekében. Coutinho kérdőjeles még, láttuk őt jól játszani, a helyét kéne valahogy megtalálni de félek , hogy erre csak 2-3 múlva lenne esély egy másik szisztémában amiben már nincs Messi. Viszont addigra már 30+ os lesz....
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.21. 22:58:39

Ha azt számoljuk, hogy Piqué baromi öreg, akkor lenne rajta kivül 2 jó védőnk. Ráadásul Piqué se padozni akar, A meccsek nagyrészében biztos játszani szeretne. Nem azért adnám el Umtitit, mert haragszom rá, vagy bármi, de 4 ilyen jó védőt luxus tartani, és jelenleg ő a legkérdőjelesebb a 4 közül. Nem 2 hónapja nem játszik, hanem nyár óta...
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.03.21. 22:53:09

Én nem is értem egyesekben hogy merül fel Umtiti eladása. Attól, hogy most jött egy olyan sérülés, amit rosszul kezelt mind ő, mind a klub, nem jelenti azt, hogy porcelán. A legjobb védőnk jelenleg. Ha jönne de Ligt, Todibo 1 év kölcsön, után Pique is 34 lesz, szépen lassan lehet beépíteni helyette az újakat.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2019.03.21. 22:50:09

hajnesz írta:Jelenleg, ha valami csoda folytán leigazolnánk a hollandot, én megpróbálnám eladni Umtitit jó pénzért, mondjuk a MU-nak.
Komolyan? Egy olyan Umtitit adnál el aki húzóembere volt a csapatnak a sérüléséig? Pique nem lesz fiatalabb, meg fog férni egy Umtiti-Lenglet-De Ligt trio egymás mellett. Todibo inkább középpályán lesz szerintem, sőt nála még a kölcsönadás is opció.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.21. 22:30:13

Jelenleg, ha valami csoda folytán leigazolnánk a hollandot, én megpróbálnám eladni Umtitit jó pénzért, mondjuk a MU-nak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.21. 19:42:47

Amúgy ha már KH kérdés, baromi kíváncsi leszek, hogy hogy oldja meg EV a dolgot, mert piszok nehéz dolga lesz.. Ez az a poszt, ahol jó ha van 2 összeszokott arcod úgyhogy normál esetben nem rotálsz sokat, meccs közbe kb csak kapust cserélnek kevesebbet, cserébe lesz 4 ember akinek játszania kéne. 2 posztra. padon is csak 1 hely van ráadásul, valaki mindig lelátózik. Ha tényleg jön a holland, és nincs hosszabb sérülés se a szezonban, valaki nagyon meg fogja szívni szerintem.

Örülni örülnék mondjuk, egy potenciális klasszisjelölt sose rossz dolog, de égető szükség nincs rá szerintem. Ha pl Jovicra miatta nem futja, nem tudom, hogy mennyire lenne okos dolog leigazolni. Egy cserecsatár sokkal égetőbb szükség jelenleg szerintem. De mondom, ha meg tudjuk oldani anyagilag úgy, hogy futja azokra, akiket tervezünk, akkor tárt karokkal várom
Én is ezt írtam, hogy így a négy középhátvéd közül egy lelátózni fog mindig, ami elég nagy luxus. Vagy akkor az lesz csinálva, hogy 3-ból két meccsen mondjuk Piqué és Umtiti játszik, a harmadikon meg a De Ligt-Lenglet páros. :D

Én is örülnék ennek a De Ligt-Jovic duónak, de ha csak egyikük tud jönni a nyáron, akkor utóbbit választanám, hiába lehet, hogy De Ligt jobb a posztján.

Nem beszélve arról, hogy De Jong és Todibo is tud játszani hátul, ha nem jön De Ligt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.03.21. 19:37:31

westerngom írta:De Ligt életkorából (19 éves) fakadóan bátorkodtam leírni ezen kemény szavakat, de jogos a felvetés, a mai világban máról-holnapra bármi megtörténhet. :cry:
Igazad van, bármi lehet, még akkor is, ha benne van a DNS. :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Alcantara 2019.03.21. 19:44:19-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.03.21. 18:55:40

davi10 írta:
Cestus írta:Még annyi az alant leírtakhoz, hogy Todibo az is lehet még, hogy védekező középpályás lesz, Valverde a Girona ellen játszatta itt is, ott is. Szerintem majd a jövő középpályája lehetne egy de Jong - Todibo - Arthur trió, feltéve, hogy mindenki beválik.
Pont ezt akartam írni. Ugyan 1 meccsből még nem lehet komoly következtetéseket levonni, de nem lepődnék meg, ha Todibo inkább De Jong konkurenciája lenne, mint De Ligt-é.
Nyilván csak 1 meccs, de engem nagyon meglepne az alapján, ha nem KH lenne belőle a jövőben. Volt 2-3 jó megindulása, de az első labdaérintései néha 3-4 méteresek voltak, kényszerítők se olyan természetesen jöttek, középpályán futkosott mindenfelé ráadásul. Nekem úgy tűnt inkább, hogy tényleg a KH az ő posztja, természetesebben hatott ott.

Amúgy ha már KH kérdés, baromi kíváncsi leszek, hogy hogy oldja meg EV a dolgot, mert piszok nehéz dolga lesz.. Ez az a poszt, ahol jó ha van 2 összeszokott arcod úgyhogy normál esetben nem rotálsz sokat, meccs közbe kb csak kapust cserélnek kevesebbet, cserébe lesz 4 ember akinek játszania kéne. 2 posztra. padon is csak 1 hely van ráadásul, valaki mindig lelátózik. Ha tényleg jön a holland, és nincs hosszabb sérülés se a szezonban, valaki nagyon meg fogja szívni szerintem.

Örülni örülnék mondjuk, egy potenciális klasszisjelölt sose rossz dolog, de égető szükség nincs rá szerintem. Ha pl Jovicra miatta nem futja, nem tudom, hogy mennyire lenne okos dolog leigazolni. Egy cserecsatár sokkal égetőbb szükség jelenleg szerintem. De mondom, ha meg tudjuk oldani anyagilag úgy, hogy futja azokra, akiket tervezünk, akkor tárt karokkal várom.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.03.21. 17:47:58

Alcantara írta:
westerngom írta: Bő egy évtizedre megoldaná a védő kérdést.
Minden kötekedés nélkül: honnan veszed, hogy megoldaná bő egy évtizedre a védőkérdést. Mai labdarúgásban 5 évre nem lehet játékosnak tervezni biztonsággal.
Umtitiről is ezt írták amikor idejött, aztán 2 év után gyakorlatilag semmi haszna az egyesületnek belőle azon kívül, hogy kiharcolt egy béremelést.
De Ligt életkorából (19 éves) fakadóan bátorkodtam leírni ezen kemény szavakat, de jogos a felvetés, a mai világban máról-holnapra bármi megtörténhet. :cry:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.21. 17:12:39

davi10 írta:Ettől a Barca-DNS dumától nekem hideg futkos a hátamon. Nem is tudom ki használta először, de mostmár rendesen kommentátorok is használják.
Nekem is. Én sem tudom, kitől ered, de Xavi kezd el mindig erről beszélni, ha kérdezik, ha nem. :mrgreen: Párszor még találó volt, de ilyen kötőszóként használni nálam is sok már.

de Ligt úgy néz ki, zsebben amúgy. Itt tényleg annyi lehet a fő kérdés, hogy elő tudunk-e állni az Ajax által kért olyan 70-80 millióval nyárig.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.21. 09:47:24

zola8787 írta: Coutinho is Iniesta 2 lesz ugye :lol: Vicces, hogy átjönnek a PL-ből a nagyok, gondolok itt mondjuk rá vagy Bale-re, aztán kapufa, közben meg az innen átmenők viszik a csapatot (Yaya, Agüero, Silva, Torres, stb...)
Cou-t, mint utóbb kiderült csak a szurkolók gondolták Iniesta 2.0-nak. Köze nincs ahhoz a poszthoz amit Ini töltött be. Ahogy Cesc-nek sem tudtak igazi pozíciót találni.
Bale-ről igazából tudni lehetett, hogy a spanyol foci neki egyáltalán nem fog feküdni.
A legészszerűbbnek az tűnne, hogy megvennénk De Ligt-et és egy évet még ott hagyni kölcsönbe az Ajaxnak, ez még az árán is faraghatna. Bár nyilván bonyolultabb ez a dolog.
Komplexebb ez a dolog, mint az elsőre tűnik. Jövőre nem lesz Vermaelen, Murillo, Todibo is jó eséllyel kölcsönbe megy, Umtiti pedig baromi kérdéses, bármikor beüthet a krach nála. Szóval komolyan átgondolva nem is tűnik akkora baromságnak egy középső védő. És még benne van a pakliban, hogy Alba lesérül/pihentetni kell, akkor pedig a Lenglet-Umtiti párosból kell átvenni valakinek a helyét, ha nem hozzuk Felipe Luist vagy hasonló játékost oda. Legalábbis jobb megoldás, mint Robi vagy Semedo, ezt bizonyították mindketten.
Piqué is 33 lesz jövőre, nála is bőven befigyelhet sérülés/formabeli visszaesés, a rotációba sem árt bele venni. Láttuk mi volt idén is, napok alatt kellett hozni egy csere kh-t, mert elfogytunk, pedig még Vermaelen is itt volt.
De Ligt pedig valószínűleg gyorsan el fog kelni, már nyáron is bőven elképzelhető, hogy kap egy zsíros ajánlatot. Amíg viszont minket favorizál, előnyösebb helyzetben vagyunk, ezt nem ártana kihasználni, mert rengeteg kérője van, akik sokkal jobb ajánlatokkal is dobálhatják.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.21. 09:31:57

zola8787 írta:Vicces, hogy átjönnek a PL-ből a nagyok, gondolok itt mondjuk rá vagy Bale-re, aztán kapufa, közben meg az innen átmenők viszik a csapatot (Yaya, Agüero, Silva, Torres, stb...)
Gomes... :mrgreen:

Ettől a Barca-DNS dumától nekem hideg futkos a hátamon. Nem is tudom ki használta először, de mostmár rendesen kommentátorok is használják.

Ami minket érinthet (SPORT):

- Rabiot-ra rámegy az Atletico
- Nicolas Pepe-re rámegy a Bayern.

MD:

- De Ligt szólt Raiola-nak, hogy a Barcába akar jönni, és nem a nagy pénz a cél a transzferrel (jó embernek mondja :D )
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.21. 08:37:33

ha van Valverdének érdeme, márpedig nálam van (érdeme IS!) akkor az egyik éppen az, hogy teret adott a direkt játéknak is.
egy másik dolgot sem árt szerintem figyelembe venni: a világ nem ment el a Guardiolánál kicsúcsosodott sok passzos játék mellett! ma már szinte minden nagy csapat repertoárjában ott van, kombinálva persze más hatásos elemekkel.
azt mondanám tehát, hogy lehet (és van is) Barca-stílus de ne legyen lassú öncélú és nyilván túlhaladott passzolgatás - önmagáért.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.03.21. 08:17:30

Én de-Ligtet hagynám. Nem kell minden "tinisztárt" elhozni azért, épp elég lenne Jovic így, hogy de-Jong már zsebben. Kb. az összes topcsapat akarja+ Raiola az ügynöke ami annyit jelent, hogy 100m alatt nem fog menni sehova... Az meg már túl sok érte! Annyiért már tényleg inkább Griez :D
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.21. 06:02:34

MatyiG írta: Hogyne lenne Barça-DNS? Nem véletlen, hogy itt és mondjuk az Ajaxban is kiskoruk óta ugyanazt tanulják a gyerekek - pozíciós játék, nyomás alatti foci, labdakihozatalok, egy érintőzések. Ezért többen nem is tudtak, vagy csak nehezen sikerült beilleszkedniük ebbe a fociba.
Ahhoz képest nagyon hosszú idő óta igazoltunk Ajax nevelést, és sokan tuti igazolásnak veszik, én még várnék a megítélésvel. Sajátnevelések közül meg SR az egyetlen az elmúlt évekből, aki hosszútávon a kezdő környékén tudott maradni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.20. 22:56:59

A játékunk alapja attól még ugyanaz most is, és volt Pep előtt is, mint 2008 és 2012 között volt. Nyilván Pepnél jobban ment a labdajáratás, míg most többször átadjuk a területet, ha kell, LE-nél meg többet kontráztunk, de a játék alapja megmaradt, csak minden edző hozzátette a magáét.

Hogyne lenne Barça-DNS? Nem véletlen, hogy itt és mondjuk az Ajaxban is kiskoruk óta ugyanazt tanulják a gyerekek - pozíciós játék, nyomás alatti foci, labdakihozatalok, egy érintőzések. Ezért többen nem is tudtak, vagy csak nehezen sikerült beilleszkedniük ebbe a fociba.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.20. 22:11:47

MatyiG írta:Miért, Cescben nem volt Barça-DNS? Azért azt sem lehet mondani, hogy befürödtünk volna vele, de tavasszal nem tudott hozzátenni. Rakiticcsel végül jól jártunk szerencsére. :)
Nincs olyan, hogy Barca-DNS. Ez egy hülye agymenés. Kb. mint hogy Vidal idegen test a csapatban. Az a baj, hogy sokan a Pep-team alatt kezdtek szurkolni a csapatnak, és ők azt hiszik, hogy előtte is azt játszottuk, meg a jövőben is azt fogjuk, amit akkor, pedig nem, előtte is mást játszottunk, azóta is mást játszunk. De már akkor sem úgy volt, ahogy sokan gondolták, pl. a Liverpoolban favágónak titulált Mascherano meg tudott ragadni a csapatnál, míg pl. egy Fabregas nem.
Vicces, hogy átjönnek a PL-ből a nagyok, gondolok itt mondjuk rá vagy Bale-re, aztán kapufa, közben meg az innen átmenők viszik a csapatot (Yaya, Agüero, Silva, Torres, stb...)
Ez igaz, ebből is látszódik, hogy az elmúlt években a PD jóval erősebb volt a PL-nél. De most azért feljövőben vannak az angolok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.20. 21:59:29

Miért, Cescben nem volt Barça-DNS? Azért azt sem lehet mondani, hogy befürödtünk volna vele, de tavasszal nem tudott hozzátenni. Rakiticcsel végül jól jártunk szerencsére. :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.03.20. 21:54:04

LG írta:Ez a Barca DNS utoljára Fabregasnál volt emlegetve, aztán tudjuk mi lett. 10 évre megoldja a posztot? A legjobb esetben tényleg megoldhatja, de nem sok légiós játszott nálunk 10 évet egyáltalán. Az is lehet, hogy hatalmas bukta lesz a srác. Ott volt pl. Mangala és Daniló, mint az új szupervédőtehetségek, aztán jó nagyot égtek mindketten.
Coutinho is Iniesta 2 lesz ugye :lol: Vicces, hogy átjönnek a PL-ből a nagyok, gondolok itt mondjuk rá vagy Bale-re, aztán kapufa, közben meg az innen átmenők viszik a csapatot (Yaya, Agüero, Silva, Torres, stb...)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.20. 21:26:14

Ez a Barca DNS utoljára Fabregasnál volt emlegetve, aztán tudjuk mi lett. 10 évre megoldja a posztot? A legjobb esetben tényleg megoldhatja, de nem sok légiós játszott nálunk 10 évet egyáltalán. Az is lehet, hogy hatalmas bukta lesz a srác. Ott volt pl. Mangala és Daniló, mint az új szupervédőtehetségek, aztán jó nagyot égtek mindketten.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.03.20. 20:43:26

westerngom írta: Bő egy évtizedre megoldaná a védő kérdést.
Umtiti térde kérdéses, én nem vennék rá mérget, hogy tartós terhelés mellett nem fog megint előjönni a probléma. (Nagy kedvencem a csokiszörny!)
Minden kötekedés nélkül: honnan veszed, hogy megoldaná bő egy évtizedre a védőkérdést. Mai labdarúgásban 5 évre nem lehet játékosnak tervezni biztonsággal.
Umtitiről is ezt írták amikor idejött, aztán 2 év után gyakorlatilag semmi haszna az egyesületnek belőle azon kívül, hogy kiharcolt egy béremelést.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.20. 20:39:48

Szerintem Umtitit eladjuk ha 60 fölött kapunk érte. Kvázi egy Umtiti-De Ligt csere, én benne vagyok.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.20. 19:52:31

Cestus írta:Még annyi az alant leírtakhoz, hogy Todibo az is lehet még, hogy védekező középpályás lesz, Valverde a Girona ellen játszatta itt is, ott is. Szerintem majd a jövő középpályája lehetne egy de Jong - Todibo - Arthur trió, feltéve, hogy mindenki beválik.
Pont ezt akartam írni. Ugyan 1 meccsből még nem lehet komoly következtetéseket levonni, de nem lepődnék meg, ha Todibo inkább De Jong konkurenciája lenne, mint De Ligt-é.

A felvázolt kp nekem túl defenzívnek tünik, nekem Todibo helyén Puig v Alena lenne. A nagy létszám miatt szerintem 99%, hogy Todibo megy a nyáron valahova kölcsönbe, de amúgy nem tűnt rossznak a srác.

Ezzel az Arthur-Alena-Puig-De Jong-Todibo vonallal meg lehet a kp-nk jó sok évre, és akkor ugye, még a Rabiot-sztorinak sincs vége.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.20. 18:55:47

Még annyi az alant leírtakhoz, hogy Todibo az is lehet még, hogy védekező középpályás lesz, Valverde a Girona ellen játszatta itt is, ott is. Szerintem majd a jövő középpályája lehetne egy de Jong - Todibo - Arthur trió, feltéve, hogy mindenki beválik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése