Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.23. 20:35:03

Chino írta:
2020.07.23. 19:57:44
Dembélének meg kellene adni még a köv. szezont. Sokkal nagyobb bukta nem nagyon lesz mintha idén adnánk el, nem hemzsegnek a kérők, de ez igaz úgy en bloc az egész átigazolási szezonra néhány kivételtől eltekintve. Viszont ha sikerül elkerülni a sérüléseket nagyon nagy erősség lehet.
egyetértek, de csak mert sérült a srác 3 éve folyamat, eladni nem tudjuk pénzért emiatt, de sztem még kölcsön sem venné senki így a fizuja átvállalásával, h mindenki meg van lőve anyagilag a covid miatt. egyedüli esélyünk, h valahogy összedrótozza magát végre így 3 év után, és legalább egy jó csere lehet, ha neadjisten kevesebbszer lesz sérült.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2020.07.23. 20:24:16

Nem bánnám, ha Semedo menne, azt leszámítva, hogy fekete és gyors semmiben nem hasonlít Alvesre, de a jelenlegi top hátvédektől is elég távol áll sajnos...

Viszont Cancelo még neki is a lebutított verziója. Viccen kívül annyit csinál, hogy sprintel izomból és labdaérintéskor adja bel egyből. Inkább Emersonra építenék, mert már most többet hoz mindkettőnél.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.23. 19:57:44

dorian01 írta:
2020.07.23. 17:35:35
fcb4ever írta:
2020.07.23. 15:22:39

Dembelé megint más téma, a sok hülyesége és az éretlen játéka ellenére sokszor színt hozott a csapatba és "mellesleg" jó számokat is produkált. Griez és Cou pedig egy 3. kategória... ők megkapták a lehetőséget, ennek ellenére nem is játszottak jól, meg a statisztikájuk is rossz. Max azon lehet vitázni hogy kinek a hibája a dolog, mert mind a válogatottban, mind a korábbi csapatukban húzóemberek voltak.
Griez statisztikája annyira nem rossz :D Ha egy átlag játékos hozna ilyen számokat, a többség el lenne ájulva és akasztaná rá a 80-100 milliós árcédulát.
Dembélének meg kellene adni még a köv. szezont. Sokkal nagyobb bukta nem nagyon lesz mintha idén adnánk el, nem hemzsegnek a kérők, de ez igaz úgy en bloc az egész átigazolási szezonra néhány kivételtől eltekintve. Viszont ha sikerül elkerülni a sérüléseket nagyon nagy erősség lehet. Lenne egy olyan játékos Messin kívül, aki meg tudja hülyíteni a védőket, mert ez jelenleg hiánycikk. Talán Fati az egyetlen aki képes az 1 vs 1-ekre. Aról nem beszélve, hogy Semedoval végre lenne egy vszélyes jobbosunk, mert jelenleg a védőknek oda se kell figyelni arra a területre.
Griezmann eladását igazából minden indokolná. A csapatnak semmit sem ad, a statjai sem valami fényesek szerintem. 46 meccsen 15 gól és 4 assist. Összehasonlítva pl. Fatival aki 32 meccsen lőtt 8 gólt, úgy hogy csak 3 mérkőzést játszott végig, sokszor csak perceet kapott. A francia gól/perc mutatója 225, a kölyöké 169. A bajnokságot tekintve még szomorúbb a helyzet..Amellett még megfelelő korban is van. De ugye tavaly vettük, még csak hiúságból sem adnák tovább, meg nyíltan ki kellene jelenteni, hogy elcseszték.

Ez a Dani Carcia-Cancelo business remélem nem igaz. Baromi szűk a piac jobbhátvédek tekintetében és Semedo nagyon jónak számít köztük. Canceloo sehol sem ment nagyot, idehozni még egy fiatalt nem igazán lenne értelme, egy fiatalt is nehéz beépíteni, kettőt szinte lehetetlen.
Forca Barca!!!!
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2020.07.23. 17:55:30

Az előző szezonjaihoz képest rossz, de majd szintre hozza a BL-ben :lol:
Més que un club.
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.07.23. 17:35:35

fcb4ever írta:
2020.07.23. 15:22:39

Dembelé megint más téma, a sok hülyesége és az éretlen játéka ellenére sokszor színt hozott a csapatba és "mellesleg" jó számokat is produkált. Griez és Cou pedig egy 3. kategória... ők megkapták a lehetőséget, ennek ellenére nem is játszottak jól, meg a statisztikájuk is rossz. Max azon lehet vitázni hogy kinek a hibája a dolog, mert mind a válogatottban, mind a korábbi csapatukban húzóemberek voltak.
Griez statisztikája annyira nem rossz :D Ha egy átlag játékos hozna ilyen számokat, a többség el lenne ájulva és akasztaná rá a 80-100 milliós árcédulát.
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2020.07.23. 15:22:39

Ebben egyetértek, bár szerintem a dán bukásáról sem beszélhetünk. Szerencsétlen meg sem kapta a lehetőséget Fati berobbanása és Suárez felépülése miatt. Ha nem lett volna az a +2 csere szabály, még ennyi percet sem kapott volna.

Dembelé megint más téma, a sok hülyesége és az éretlen játéka ellenére sokszor színt hozott a csapatba és "mellesleg" jó számokat is produkált. Griez és Cou pedig egy 3. kategória... ők megkapták a lehetőséget, ennek ellenére nem is játszottak jól, meg a statisztikájuk is rossz. Max azon lehet vitázni hogy kinek a hibája a dolog, mert mind a válogatottban, mind a korábbi csapatukban húzóemberek voltak.
Més que un club.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.23. 14:54:00

Jah hát Braithwait-et nem tenném be a Dembelé, GR, Coutinho vonalba, ők kezdőbe vagy annak közelébe érkeztek nagy reményekkel, Braith meg tűzoltásra.

Olyanokkal lehet összemérni, akik így érkeztek, télen, mert kellett ember.
Ott nem biztos hogy elbukna az összehasonlításban ha az elmúlt 6-7 évet nézzük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.07.23. 14:39:20

Aha és kb ennyit is ér a statisztika. Ezért nem kéne sokszor alapul venni komoly érvként, max érdekességként megemlíteni...Jelenlegi állás szerint a dán bukása hozzá sem mérhető Dembelé történetéhez.

Meg ugye az sem mindegy, melyik játékos miért érkezett. Ahhoz viszonyítva már ki lehet dobni a statisztikát a kukába.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2020.07.23. 13:38:58

Subinho írta:
2020.07.23. 07:05:22
Most olvasom a Braitwait cikket a főoldalon, érdekes ez a felét sem kapnánk érte dolog és mekkora bukás.... de akkor mekkora bukás Dembelé? 105 misi, 2 év alatt vagy 10 végig játszott meccs. Meccsenként 10 millió? Pontos számokat nem tudok persze, csak ugy sacra beugrott... :cry:
Butaságokat nem kéne saccolni... Mindkettő nagy bukta, de kettejük közül Braithwaite jóval nagyobb.
Dembelé 138M € / 4245 perc -> 32509 € / perc + amit esetleg idén még játszik
Braithwaite 18M € / 403 perc -> 44665 € / perc
Gól/gólpassz pontra:
Dembelé 138M € / (19 gól + 17 gólpassz) -> 3.83M € / pont
Braithwaite 18M € / 1 gól -> 18M € / pont

Statisztikák alapján Messi aláírási pénze volt számunkra az évszázad üzlete :D
Més que un club.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.07.23. 13:13:38

Camp Nou99 írta:
2020.07.23. 09:38:58
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... ia-8050877
Helyes,remélem eltudjuk passzolni.
Mostanában erről szólnak a hírek igen, hogy olaszba passzolnánk el, bár az angol piacot nézve, ott nagyon haszon lehetne belőle. De az tutinak néz ki hogy idén nyáron eladjuk...
Meg ugye Tobido is megy, őt meg kb a fél PL akarja leigazolni, nem is baj, mehet fürtöske is.

Ma egyébként egy elég furcsa hírt dobott be a Mundo is...Semedot adnánk a Citynek az Eric Garcia-Joao Cancelo pakkért cserébe. Cancelo ugye nem ment nagyot Angliába, már akkor tudtam amikor tavaly odament, Valenciában és a Juvéban bírtam a játékát. De nem tudom hogy Semedo ér e ennyit...mármint hogy én imádom a palit, ha egyszer találkoznék vele meg is kérdezném hogy szólíthatom e "Daninak"...Viszont így kapnánk egy tapasztalt és kiváló jobb hátvédet, meg egy fiatal katalán ifjoncot. Nem tudom...1 hete meg még jött a hír hogy Semedoval 5 évre hosszabbítanánk.

Umtitinél írták hogy Eric Garcia vagy Pau Torres pótolhatja, Araujo pedig végleg felkerül a nagycsapatba aminek én kifejezetten örülök. Nagy és világszínvonalú khv igazolásra ne számítson senki és szerintem nem is kell. Csak ha de Ligt szerződésén kiderül higy valamit elkrtak vele és felbontják. :D Jó jó ez csak álom :)

A dán fiút pedig el kell adni, nem kérdés hogy nincs itt helye. Azzal teszünk jót ha még pár millióval olcsóbban is elpasszoljuk, de szerintem kb àrban el lehetne passzolni valami Pl klubhoz. Nem ide való, sose volt az, sose lesz. Sok lesz most ez az egy hónap az újságokban mire vége lesz a szezonnak a BL-lel. Augusztus végéig itt nem nagyon lesz mozgás. Addig maradnak a találgatások, pletykák.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.07.23. 10:30:34

Korábban azt lehetett olvasni, hogy Braitwhait iránt komoly érdeklődés van angol klubok részéről és 20 millió fölötti érdeklődések ezek.

Én már semmit nem értek a Barca átigazolási és egyéb ügyei kapcsán.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.23. 09:41:25

Subinho írta:
2020.07.23. 07:05:22
Most olvasom a Braitwait cikket a főoldalon, érdekes ez a felét sem kapnánk érte dolog és mekkora bukás.... de akkor mekkora bukás Dembelé? 105 misi, 2 év alatt vagy 10 végig játszott meccs. Meccsenként 10 millió? Pontos számokat nem tudok persze, csak ugy sacra beugrott... :cry:
Hát szerintem várjuk meg hogy kit tudunk igazolni,mert ha senkit akkor szerintem nyugodtan maradhat,ha mégis érkezik valaki és elfogadja hogy csak kiegészítőember akkor maradjon,ha nem akkor kölcsön vagy eladás.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.23. 09:38:58

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... ia-8050877
Helyes,remélem eltudjuk passzolni.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.23. 07:05:22

Most olvasom a Braitwait cikket a főoldalon, érdekes ez a felét sem kapnánk érte dolog és mekkora bukás.... de akkor mekkora bukás Dembelé? 105 misi, 2 év alatt vagy 10 végig játszott meccs. Meccsenként 10 millió? Pontos számokat nem tudok persze, csak ugy sacra beugrott... :cry:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.22. 19:01:11

Erről a Pau Torres gyerekről tud vki vmit (Villarreal)? őt hoznánk középhátvédnek újabban. tud focizni, vagy csak vmi random La Ligás arc tűzoltásnak?
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2020.07.22. 18:20:59

Alabanak csak az átigazolási díja 30 millió körüli, de nem ennyibe kerül, aláírási pénze + fizetési igénye óriási, nem véletlen, hogy cityn kívül hír sincs arról bárki vinné és a Bayern se hosszabbít az alapemberével...
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.07.22. 18:00:57

Komolyan röhej, hogy Alabat elvileg azért nem hozzuk el idén mert nincsen rá pénz(30m körül), helyette “megkérjük” maradjon mèg efy évet és aztán ingyen jönne... #-o

Csak érdekel, akkor mégis, hogy akarjuk elhozni Ney-t és Lautarot???
Vagy rájuk van 200m csak olyanokra nincs akik tényleg kellenének?

Btw szerintem nem vagyunk azért teljesen padlón anyagilag. Azért mégis lement a bajnokság 2/3-a majdnem teltházzal. A közvetítési díjakat azt hiszem teljes egészében megkapjuk. A kiesett 1/3- ot valamennyire tudtuk pótolni a maszkok stb. eladásából és a fizetéscsökkentèsekkel.

Ezután komolyan nem értem mért nem rakjuk le azt a 30m-et Alabaert ha tényleg nem akar hosszabbítani.

Ja és az elmúlt években 150-200 milliók voltak igazolásokra per szezon...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.22. 14:18:58

Áthozom ide a Setién topicból:
davi10 írta:
2020.07.21. 15:05:10


Már a háttérben elment 80 millió + Dembele + Coutinho Neymar-ra :D

Gondolom (remélem) hogy csak a fizetési igénye miatt nem futja rá.

Ha viszont nem, akkor az tényleg kemény a 75%-os fizucsökkentések meg a 18 eurós Barca-maszkok után :D
Áhh, esélytelen hogy Neymar vissza jöjjön, idén is egész nyáron megy majd a szokásos cirkusz, aztán marad a hátsóján a PSG-ben.

Hozzá teszem, ha választhatnék, inkább választanék egy Griezmann+Kp cserét Neymarra, sajnos a francián látszik hogy nem ide való, értelmetlen továbbra is itt tartani, ettől függetlenül biztosak lehetünk benne hogy jövőre is itt lesz.
Oké hogy hasonlóak a statjai Neymar első itteni szezonjához képest, de Griezmann kész játékosként jött ide, Neymar pedig már az első szezonban is butította az ellenfelet, és helyzeteket teremtett, na erre Griezmann soha sem lesz képes pedig nekünk ez kéne igazán.

Hozzá teszem, nem elég a Koronavírus miatti kiesések, a hírek szerint a Barca kb 15-25 millió eurós veszteséggel számolhat a problémás, elszíneződő mezek miatti csúszásnak hála:
https://www.footyheadlines.com/2020/07/ ... -over.html


Amúgy nem látom rossznak a helyzetünket, csomó eladható játékosunk van, akik pótolhatóak:
Griezmann, Coutinho, Dembele, Umtiti, Braith, Todibo, Lenglet, Semedo, Firpo
Plusz az öregek, olcsóbbak:
Rakitic, Neto, Rafinha,

És a szent tehenek, akiktől megválnék, de esélytelen:
Piqué, Busquets, Suarez

Egy jó középhátvéd+kreatív középpályás(Thiago még olcsó is, és mellette Puig is fejlődhetne)+balszélső támadó igazolással nagyon sokat lehetne dobni a csapat teljesítményén, ez ki is jöhetne ha az említett játékosok nagy részét eladnánk. 2014 nyarától is nagyot lendített a Suarez+Rakitic+Stegen hármas a csapaton, de akkor még olyan időket jártunk ahol az edző tudta mit kell játszatni a kerethez mérten.

Emellé egy jó JHV(Semedo távozása esetén) + minőségi VKP már csak hab lenne a tortán, bár utóbbira ott lenne De Jong.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.07.21. 17:18:21

Chino írta:
2020.07.21. 09:36:57


Ezt inkább áthozom ide.
Lehet, hogy Lampard nem igazán tart igényt rá, de 3 év még mindig van a szerződéséből, plusz nem hiszem, hogy 80-90 alatt nekünk el lehetne hozni. Másrészt akkor miért jött De Jong, nem beszélve arról, hogy Busquetset még Kanté miatt sem valószínű, hogy padra vágnák. Egy szerkezetváltással esetleg meg lehetne oldani, de most az a poszt a legkevésbé prioritás.
Abból a cash-ből inkább a védő és/vagy a támadósort kellene rendbe rakni.
De én írtam is, hogy a jelenlegi kp-t is rendbe lehetne rakni, azt is leírtam hogyan, lényege hogy szigorúan Busquets nélkül.
Kanté csak úgy jött szóba, hogy ha mindenképpen ragaszkodunk egy csak védekezni tudó játékoshoz (amilyen Busi sose volt, szóval nem is értem miért kéne ragaszkodni ehhez), akkor egy Kanté jó lehetne.

Nyilván nem is néztem utána, hogy mennyi van a szerződéséből, annyira nem izgat a téma.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.21. 12:54:51

Peter írta:
2020.07.21. 12:23:42
Vessünk számot.....hagyjuk a stílust, a játék szépségét....van akinek ez tetszik, van akinek az (mondjuk célfoci)....két fontos szám van a tebellán :

1.) szereztünk 86 gólt....oké, százhoz szoktunk, de mi rúgtuk így is a legtöbbet, nincs miről beszélni

2.) kaptunk 38 gólt...na ez a nagyon nem oké !!!!

Két igazolás gyökeresen javítana ezen.....Piqué helyére egy "új Puyol"....Lenglet középszer, de egy tökös társ mellett benne lehet a fejlődés....Piqué-t, érdemei elismerése mellett nyugdíjaznám

A másik egy Barcás "Casemiro".... kvázi egy "új Busi"...akiről annó sokminden visszapattant középen

A többit (ahogy egy másik topicban fogalmaztam) már össze lehetne gyúrni.....itt azért már döntően a fiataljainkra gondolok.....Piqué távozása szerintem Albát is felrázná és az öltözőnek is jót tenne....
Ezt a 38 gólt nem feltétlenül a belső védők számlájára írnám. Persze ők is bőven benne vannak, de a lassú középpálya sokszor megpecsételte. Elől rengeteg labdavesztésünk volt, onnan max. Griezmann/Fati igyekezett zavarni a kontrákat de egy Busquets-Rakitic duóval az nem kontrázott le aki nem akart. Nincs már az a letámadás amivel korábban visszaszereztük a labdákat, Busi mellett úgy vitték el a labdákat, ahogy nem szégyellték és ezt egy terhes anyatetű sebességével bíró Piqué nem tudta levédekezni. Semedo is úgy-ahogy tudott védekezni, de neki muszáj volt feljebb lépni, mert a jobb oldal nélküle nemhogy veszélytelen, hanem duplanulla volt azzal, hogy Messi középen kóricált.
Nem akarok bűnbakot kertesni, de a leggyengébb láncszem Busquets volt. Amíg ment a középpályás letámadás és a támadók is besegítettek tökéletes megoldás volt, de ez már a múlté. Ordított a különbség amikor De Jong átvette a helyét. Kétszer olyan gyorsan, kétszer akkora területet játszott játszott be. Nem feltétlenül egy Casemiro vagy Kanté kell, tőlük ugyanúgy megkapnánk a kontrákat. A szervezettség és a gyorsaság, plusz a megfelelő mentalitás hiányzik. Piqué sem olyan gyenge mint amilyennek ki van kiáltva, de a kontrákkal nem tud mit kezdeni, mi pedig kb. 70 %-ban abból kaptuk a gólokat. Plusz mellette egy Lenglet van, aki egy stabil teljesítményt le tud hozni, de ő egy tipikus 3. számú védő. Egy "első éves" Umtiti úgy hiányzik, mint egy falat kenyér.
Ehhez jön még egy lesz...om mentalitású Alba, aki fent sétálgat.

Ezeket a problémákat nem egy "Casemiro" oldaná meg. De Jong tökéletes lenne ide. A védelembe egy érkező Umtiti helyére rengeteget jelentene meg egy edző aki képes lenne felrázni a csapatot és azokat a játékosokat padra tenni, akik nincsenek hasznára a csapatnak.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.07.21. 12:23:42

Vessünk számot.....hagyjuk a stílust, a játék szépségét....van akinek ez tetszik, van akinek az (mondjuk célfoci)....két fontos szám van a tebellán :

1.) szereztünk 86 gólt....oké, százhoz szoktunk, de mi rúgtuk így is a legtöbbet, nincs miről beszélni

2.) kaptunk 38 gólt...na ez a nagyon nem oké !!!!

Két igazolás gyökeresen javítana ezen.....Piqué helyére egy "új Puyol"....Lenglet középszer, de egy tökös társ mellett benne lehet a fejlődés....Piqué-t, érdemei elismerése mellett nyugdíjaznám

A másik egy Barcás "Casemiro".... kvázi egy "új Busi"...akiről annó sokminden visszapattant középen

A többit (ahogy egy másik topicban fogalmaztam) már össze lehetne gyúrni.....itt azért már döntően a fiataljainkra gondolok.....Piqué távozása szerintem Albát is felrázná és az öltözőnek is jót tenne....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.21. 09:36:57

csababarca írta:
2020.07.20. 12:10:07
Barca_10 írta:
2020.07.20. 12:03:12


Kanté. Lampard elképzeléseibe a hírek szerint nem illik ezért a Chelsea hajlandó lenne eladni. Kanté, De Jong, Pjanic/Puig. Koncepcióra ugyanaz mint a túloldalon Casemiro,Kroos,Modric. Brutális kp lenne ez..
Kár, hogy szó sincs róla, és szinte biztos vagyok benne, hogy Busquets akárki is az edző, Barto regnálása alatt fix kezdő lesz.
úgyhogy majd 2021 nyarán ráérünk ezen gondolkozni.
Ezt inkább áthozom ide.
Lehet, hogy Lampard nem igazán tart igényt rá, de 3 év még mindig van a szerződéséből, plusz nem hiszem, hogy 80-90 alatt nekünk el lehetne hozni. Másrészt akkor miért jött De Jong, nem beszélve arról, hogy Busquetset még Kanté miatt sem valószínű, hogy padra vágnák. Egy szerkezetváltással esetleg meg lehetne oldani, de most az a poszt a legkevésbé prioritás.
Abból a cash-ből inkább a védő és/vagy a támadósort kellene rendbe rakni.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.20. 16:54:06

Titinho írta:
2020.07.20. 16:02:19
...
Egyetértek azzal, amit Neymarról írtál, a középpályával, meg Alba-Busival. Talán Busi az, aki nyugodtan lehet csere már jövőre is, Alba valszeg még mindig betonkezdő lesz.

Nem értek egyet a belső védőkkel. Lenglet még relatíve fiatal, tapasztalatlan védő 25 évesen is. Mellé egy vezér kell, nem egy csikó, akinek neki kellene fognia a kezét. Még Lenglet-nak is bőven szüksége van arra, hogy egyengessék az útját. Ide egy 27-30 közötti tapasztaltabb arcot hoznék most Piqué helyére. Hacsak Lenglet nem avanzsál valami hősvezér Maldinivé most a BL-ben, és kezdi el kiosztogatni Piquének a pofonokat. De erre nem sok esélyt látok.

A másik, Lautaro. Vele kapcsolatban azt érzem, hogy ki lett kiáltva itt minden probléma megoldójának, mint anno Coutinho. Én viszont nem látom indokoltnak a 110 milliót (még a 90-et sem feltétlenül) érte. Egyedül akkor hoznám, ha neadjisten valami jó dílt sikerülne nyélbeütni. Gondjaim:

1. Fiatal, tapasztalatlan játékos. Idejön egy toxic közegbe, és ráragasztjuk a nagy árcédulát is, egyúttal ráhelyezzük a nyomást (legutóbb mindez hogy sült el?).
2. A koronavírus után nincs cash egy ilyen gigaigazolásra.
3. Az Interben egy klasszik kilencessel játszik. Itt neki kellene a klasszik kilencesnek lennie úgy, hogy már lenne a csapatban két olyan sztár (Messi, Griezmann), akiknek eleve klasszikus középcsatár kell. Összeállna egy Griezmann-Lautaro-Messi csatársor, ahol mindenki a másikat bámulná a szeme sarkából, hogy na most itt ki a kilences. :D melyik tökmag fog majd verekedni a bolyban a védőkkel.

Sztem ez a tuti recept a kudarcra. Én Suárez helyére olyan csatárt hoznék, aki képes elöl verekedni, fizikai párharcokat megnyerni. Ez a profil az, ami elölről igazán hiányozni fog, ha az uruk-hai elmegy végre.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.07.20. 16:02:19

Sokan írtok sok féle nevet, hogy szerintetek kit kellene igazolni, kit kellene elküldeni, egy-kettővel én is egyet értek, viszont van hogy csak lesek...

Egy valakit viszont én nagyon szívesen látnék itt, és remélem meg is fog valósulni...ő pedig Lautaro. Jelenleg a középső védő poszton kívül szerintem Suárez pótlása a legsürgetőbb és az egyik legfontosabb. Száraz maga nyilatkozta még a tavalyi év végén, hogy reméli már keresi az utódját a klub (ez asszem a műtét előtt volt, december körül). És szerintem a legideálisabb jelölt lenne Lautaro. 22 éves még mindig, rengeteget fejlődhet nálunk jövőre, valszeg Suárez már csak a következő idényre lesz itt (februárban 34 éves lesz). Felváltva simán fejlődhet annyit hogy 23 évesen jövőre elbírja a kezdő szerepet is. Messit meg sem említem, hogy tőle is mennyit tanulhatna, az argentin válogatottban is jól mozognak már így is. Lautaronak egy technikás, gyors csapat és bajnokság illik, nem a Conte féle lassú Inter. Ebben biztos vagyok hogy nálunk Lautaro óriásit fejlődhetne Messi és Suárez mellett. Mert már nem szabad neki menni a következő szezonnak úgy hogy Suárez legyen az állandó kezdő csatárunk, irtózatos terhelés lesz a játékosokon az őszi meccsek folyamán, a sűrített programok miatt, ezt már Suárezzel nem szabad meglépni, mert egyszerűen nem fogja bírni. Így szerintem mindenféleképpen Lautaro lenne a megfelelő döntés, sokkal több van abban a gyerekben mint ami most látszik egy Conte féle olasz deffenzív csapatban. Ezt is figyelembe kell venni, amikor az ő leigazolása kerül szóba.

A másik égető kérdés ugye a khv poszt, pontosabban Piqué pótlása...ide is mindenképpen egy fiatal védőt hoznék, és a megfelelő rotálási rendszerben beépíteni a csapatba. Ide ugye a legmegfelelőbb de Ligt lehetett volna, de őt ugye nem sikerült elhozni, mert Neymarkellett már tavaly is...nála tökéletesebb pótlás nem nagyon lett volna, de ezt buktuk. Sokat cikkeznek mostanában ugye a citys Eric Garciaról, szerintem vele sem fürödnénk be, 11 pl meccs van mögötte 19 évesen. Jövőre lejár a szerződése, katalán, a La Másia kölyke, én mindenképpen elhoznám. Ja és nekem pl nagyon tetszett Araujo játéka is, nem tudom figyeltétek e, de a második félidőben volt egy stat a sebességéről, ami épp hogy nem érte el a 35km/h-t...ennyivel Bale futott fénykorában csak mondom.

És aki azt várja hogy jövőre nem lesz itt Alba, Piqué és Busi, az nagyot fog koppanni, megfelelő cserék nélkül és úgy hogy nem bizonyított valaki az ő pozíciójukban, addig biztos hogy itt lesznek. Én pl. Juniort sem adnám el, azon az 5-10 meccsen nem volt mérvadó az ő megítélése, viszont a mostani szünet után, remélem nem csak nekem tűnk fel amikor játszott hogy mekkorát fejlődött...mert igenis fejlődött ezen a két meccsen már látszott. Mondjuk ha reális esély lenne egy Alabára, akkor szó nélkül hoznám őt is. Mindenesetre én nem dőlök a kardomba ha marad még Junior...sőt...benne is van potenciál ez látszik.

Kp-n nem is tudom mit csinálnék, ha jövőre összeállna alap kezdőnek a de Jong, Pjanic, Puig hármas...ez lenne az ideális kpnk jövőre és a jövőre nézve is.

Neymar visszahozatalától a hátamon feláll az a bizonyos szőr, nagyon de nagyon nem szabad őt visszahozni. Több kárt okozna ő itt, mint amennyi hasznot kapnánk a játékából. Jól írta korábban az egyik kolléga azzal a ráfsós hasonlattal...nagyon nem hiányzik ő ide.

Lehetne még itt reggelig írni hogy ki lehetne meg ki nem a csapatban. Én személy szerint Lautarot és Garciát mindenképp hoznám, valamint esetleg Alabát és nagyon nagy reménnyel várom Trincaot is. És meg is lennénk. Távozó oldalon szerintem 100% Coutinho és Dembelé, Rakitic is szerintem visszamegy inkább Sevillába, valamint a dán sztárnarancs is mehetne (viccnek jó volt, nevettünk is sokat rajta, de köszi nincs itt helye). Vidal remélem még egy évet marad, még jövőre is arany csere ember lehetne belőle.

Na de ennyi elég volt, bilibő a kéz ki, a végén lehet az lesz hogy hozzuk Neyt meg Pau Torrest a villából, aki jó védő egy spanyol bajnokságban, de egy BLben egy CSZKA csatár megeszi reggelire...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.07.20. 14:19:53

Gaillard írta:
2020.07.17. 19:08:20
Jude Bellingham valószínűleg 22,5 millió fontért megy Dortmundba.
Azt hiszem ennyiért nyugodtan jöhetett volna Vidal/Rakitic/Busquets helyére.
Csak nekünk minimum a duplája lett volna.
Válasz küldése