Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.13. 15:50:19

Ne viccelj, erre semmi esély. Messi nem engedné, meg ő maga sem jönne ide.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.13. 15:44:10

szbsz írta:
2020.08.13. 11:51:53
Lehet Cr lesz jövőre a csatárunk :eyes: :bomb:
Lehozta ma a DS is többek között...
Ti láttok rá esélyt, örülnétek ha összejönne? :shock:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.13. 11:51:53

Lehet Cr lesz jövőre a csatárunk :eyes: :bomb:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.12. 20:04:02

Nero. írta:
2020.08.12. 19:23:53
Samper írta:
2020.08.12. 19:19:03
Az lenne főnyeremény, ha összejönne egy Bernardo Silva - SR csere.
Persze, a Citynél 5 éves kisgyerekek felelősek az átigazolásokért. Én a Rakitic-De Bruyne cserében is bízok, illetve Dembelét oda adhatnának Neymarért, persze csak akkor ha a PSG még Mbappet is adja mellé.
én meg azt nem értem, h akik minden posztunkra La Masiás fiatalt tennének be szívük szerint, azok szinte kivétel nélkül rugdosnák ki egyúttal Robit. Azt, aki legalább képes volt egy olyan minimumszintet elérni, ahol már hasznos tud lenni a csapatnak. az ő érdekükben remélem, h továbbra sem kerül be egy La Masiás sem a csapatba, mert még a végén rájönnének, h a nagyrészük nem való topcsapatba, és csalódnának.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.12. 19:23:53

Samper írta:
2020.08.12. 19:19:03
Az lenne főnyeremény, ha összejönne egy Bernardo Silva - SR csere.
Persze, a Citynél 5 éves kisgyerekek felelősek az átigazolásokért. Én a Rakitic-De Bruyne cserében is bízok, illetve Dembelét oda adhatnának Neymarért, persze csak akkor ha a PSG még Mbappet is adja mellé.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.12. 19:19:03

Az lenne főnyeremény, ha összejönne egy Bernardo Silva - SR csere. Drága játékos igazolásában nem hiszek, mert ahhoz Cou mellett egy másik keresett játékost is el kéne adni készpénzért. Nem beszélve arról, hogy Lajos mögé komoly játékos nem jön.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.12. 12:58:34

Atlantis írta:
2020.08.12. 10:45:16
Ahogyan már sokszor felmerült például: nem biztos hogy tartalék csere embernek érdemes 10-30 millióért igazolni például játékost amikor ugyanilyen képességű játékos ott van a B csapatban ingyen.
Ugyancsak sokszor felmerült, hogy nagyon sok La Masiaról kikerült játékos azért nem teljesít igazán jól más csapatokban, mert túlságosan a Barca játékrendszere van beléjük nevelve. Ez nekem pedig azt jelentené, hogy akkor Ők elvileg jobban készen állnak a bevetésre bármikor, mint egy teljesen más játékrendszerből érkező játékos.
Nem nagyon fogunk ellenmenni egymásnak....

Szerintem posztra lebontható, hogy hol hibázott néhány döntés. Nálam a legordítóbb pénzkidobás, hogy Firpo vajnyi kevés játékpercét miért nem adták oda Cucurellának? Nem emlékszem mennyibe került, de pont az ilyenekkel rövidítjük a bankszámlát a legjobban. Griezmann lehet, hogy nem illeszkedett be, lehet nem is fog, de marketingben, mezeladásban megtérülhet.

Eléggé úgy fest, hogy nem tartozunk azon csapatok körébe, akiknek nagyok az erőtartalékai a vírus helyzet alatt, szóval kíváncsi leszek, mert lépni kell! Nem nagyon látok más utat jövőre mint, hogy több felnőtt szerződést is kiadjunk most a fiataloknak, és meglátjuk mi lesz. Legalábbis szerintem aranyos volt, hogy mindenki 3-4 nagyobb név leigazolását predesztinálta, de számomra már a Pjanic transzfer is arra utalt, hogy nincs pénzünk.

Bejövő oldalon maximum még egy nevet tudok elképzelni, aki érezni fog. Ez Szerintem egy belső védő lesz, név szerint Eric Garcia. Ezen felül nem igazolunk. Szerintem néhány fiatal megkapja a felnőtt szerződését, és így fogunk állni a jövőévi frissítésekkel: Pjanic, Eric Garcia, Tricao, Fati, Puig

Eladási oldalon, aki biztos az Rakitic, a többit megtippelni sem merem, de nem várok nagy bevételeket, és nagy mozgást sem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 12:21:25

A visszatérők és az újak közül ( Pedri, Trincão, Matheus Fernandes, Todibo, Wagué, Aleñá, Rafinha, Miranda, O. Busi) 1 valakinek pozitív lett a tesztje.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2020.08.12. 11:48:59

Samper írta:
2020.08.12. 05:23:48
Olyan jellegű igazolásokra gondolni se szabadna, mint a most emlegetett Valancia balhátvéd. Nem is fiatal, és mi az, hogy kell valaki Alba mögé? Nem igaz, hogy ezt az utánpótlásunkból ne lehetne megoldani.
Én se preferálom Gaya leigazolását, de 25 évesen már nem fiatal ? #-o
A B-ben meg Akieme az abszolút kezdő 23 évesen... Valósznűleg megvan az oka, hogy ennyi idősen a harmadosztályban játszik még.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.12. 10:45:16

Varatrix írta:
2020.08.11. 14:50:48

Nyilván van aki a masíáról elment, és szép karriert futott be, viszont itt sok esetben nehéz megítélni, hogy itt is sokra vitte volna, vagy a következő klubjában vált azzá, aki!?
Icardi, Arteta, Fábregas, Thiago... biztos van még

Ez feltétlen bizalom a la masíában, azért könnyű szerrel túl lett tolva a Pep éra alatt. Szerintem a teljes történelme nem reprezentálja, hogy minden gyerek Messi, Xavi, vagy Iniesta lenne. De még csak Roberto szintjét sem üti meg mindenki!
Teljesen egyetértek azzal, hogy nem lehet csak az utánpótlásra támaszkodni teljes mértékben ahhoz, hogy olyan szinten teljesítsünk, hogy konstans bajnoki cím és bl esélyes csapat legyünk. Viszont mindenképp érdemes lenne jobban kihasználni és kicsit nagyobb bizalmat szavazni a fiataloknak szerintem.
Ha nem az angol nyelvű wikipédiát nézzük, akkor azért elég szép névsor látható, és nem véletlenül volt világszinten elismert akadémia már Messiék előtt is:
https://es.wikipedia.org/wiki/F%C3%BAtb ... _Barcelona

Ahogyan már sokszor felmerült például: nem biztos hogy tartalék csere embernek érdemes 10-30 millióért igazolni például játékost amikor ugyanilyen képességű játékos ott van a B csapatban ingyen.
Ugyancsak sokszor felmerült, hogy nagyon sok La Masiaról kikerült játékos azért nem teljesít igazán jól más csapatokban, mert túlságosan a Barca játékrendszere van beléjük nevelve. Ez nekem pedig azt jelentené, hogy akkor Ők elvileg jobban készen állnak a bevetésre bármikor, mint egy teljesen más játékrendszerből érkező játékos.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.12. 05:23:48

Olyan jellegű igazolásokra gondolni se szabadna, mint a most emlegetett Valancia balhátvéd. Nem is fiatal, és mi az, hogy kell valaki Alba mögé? Nem igaz, hogy ezt az utánpótlásunkból ne lehetne megoldani.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.11. 14:50:48

Chino írta:
2020.08.11. 13:48:28

Az utánpótlásneveléssel nem lehet egy klubot a top-ban tartani, vannak időszakok, amikor nincsenek olyan kaliberű játékosok akik akár 2-3 éven belül megütnék a kezdő szintet, ezt el kell fogadni.
Nem tudom mennyire hiteles infó, de wikipédián van egy lista, hogy a la masíaról kik játszottak le legalább 100 meccset a csapatban. Azért ez nem egy túl hosszú lista. 21 játékosra igaz, ebből 11-12 ember kisebb nagyobb túlzásokkal egy generáció. Én nem tudom ki gondolja, hogy a Barcát mindig is az utánpótlás tartotta el? Volt egy aranygenerációnk, de ettől függetlenül sosem állt tőlünk távol, hogy nagy pénzért hozzunk játékosokat.

A lap alján van amúgy:
https://en.wikipedia.org/wiki/La_Masia

Nyilván van aki a masíáról elment, és szép karriert futott be, viszont itt sok esetben nehéz megítélni, hogy itt is sokra vitte volna, vagy a következő klubjában vált azzá, aki!?
Icardi, Arteta, Fábregas, Thiago... biztos van még

Ez feltétlen bizalom a la masíában, azért könnyű szerrel túl lett tolva a Pep éra alatt. Szerintem a teljes történelme nem reprezentálja, hogy minden gyerek Messi, Xavi, vagy Iniesta lenne. De még csak Roberto szintjét sem üti meg mindenki!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.11. 13:48:28

Kovbal88 írta:
2020.08.10. 22:23:25
NovaProspekt írta:
2020.08.10. 20:01:13


A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosok hatalma nagyon megnőtt a fociban.
Ezért nem szabad öt éves szerződéseket adni a játékoknak magas fizetéssel. Úgymond lehetne gondolni arra, hogy Mi van ha? ez és ez történik pár mérkőzés vagy év után.
Egy láda pénzt elszórt a klub, és jött belőle pár bajnoki cím, pedig egy jó utánpótlás neveléssel, 3-4 év alatt egy erős csapatot lehetett volna építeni...aztán az alapokat megtartani és minden évben csiszolni rajta. 2004 ben elég volt egy Ronaldinho-t betenni a csapatban és máris jött a muzsika. Aztán amilyen jól álltunk 2009 körül most olyan rossz a helyzet. Sorra jön a 100 millás igazolás és bukik meg egyik a másik után.
Az utánpótlásneveléssel nem lehet egy klubot a top-ban tartani, vannak időszakok, amikor nincsenek olyan kaliberű játékosok akik akár 2-3 éven belül megütnék a kezdő szintet, ezt el kell fogadni. Mondom ezt úgy, hogy én örülnék a legjobban ha ez kivitelezhető lenne. Kellenek igazolások, akár igen komoly pénzért is. Még akkor is, haa 1-2 fiatal meg is üti a szintet. Dembélé vagy Umtiti (bár ő elég korrekt áron jött) is pl. egy ilyen transzfer volt, azt nem lehetett előre tudni, hogy a sérülések ennyire betesznek neki, ennek semmi előjele nem volt.
Sajnos nagyobb igazolások nélkül egy top klub nem tud szinten maradni. Az "össze-vissza", indokolatlan igazolások persze más lapra tartoznak. Amikor olyan középszerű játékosokat vesz a klub nagy pénzért, ami teljesen indokolatlan, abszolút nem hiányposzt az tényleg érthetetlen és csak hanyatlásnak dönti a csapatot.
A szerződések már más tészták. Nincs gond az öt éves kontraktusokkal, ha olyan játékosokról van szó akik hosszútávon erősítést jelenthetnek és rövid távú szerződésben benne van hogy 2 éven belül nem hosszabbít, aztán fillérekért elmegy. A gond az, amikor 30+ os játékosoknak adunk 5 éves kontraktusokat. Lásd Busquets, Piqué, Suarez stb. Így nem tudunk megszabadulni tőlük még ingyen sem.
A fizetési struktúra megint egy elcseszett dolog. Semedo-t is szídjuk, hogy mennyire pénzéhes, de ha megnézzük a fizetési rátát, valahol ott kullog a végén Firpoval egy szinten. Ter Stegen dettó. A 0 teljesítményt Griezmann, meg a második legjobban kereső. Baromi nagy a bértömeg, de a legnagyobb gond, hogy össze-vissza vannak fizetve. Aztán csodálkozunk, hogy alapemberek mennének el, mert egy normális csapatban, teljesítményükhöz mérten kb. a másfélszeresét keresik, a Busquets félék meg 0 motivációval itt maradnak, mert így is-úgyis felveszik a horribilis pénzt. Sztem az se igazán érdekli már őket, hogy játszanak-e vagy padon ülnek.

A legégetőbb szükség viszont egyértelműen egy edző lenne. Aki a Napoli ellen meg merte volna húzni, hogy a sárgaveszélyben lévő, sérülten játszó Messit lekapja a pályáról legkésőbb a 60. percben, amikor már ráadásul nem a góllövés volt a fontos. Hatalmas mázli, hogy nem lett komolyabb baja, nem sok hiányzott hozzá, hogy csak a lelátóról nézhesse a bajorok elleni meccset.
Vagy a második félidőre leszedni Griezmannt és betenni helyette Puigot/Fatit, mindkettő szakmailag teljesen indokolt lett volna. Én Xavitól ezt várnám. Lehet, hogy egyik-másik játékossal cimbik, de legalább tekintélye van, felnéznek rá. Zidane sem egy zseni, vagy egy páratlan motivátor, de tisztelik és ő leszedhet bárkit a pályáról, aki nem úgy teljesít. Ha ott is egy ilyen báb ülne, könnyen lehet, hogy a 2./3. helyért harcoltak volna.
Setienre ezért sem tudok igazán haragudni. Ennyire kötött kézzel lehetetlen normális munkát végezni.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.11. 13:22:08

vinszentvega írta:
2020.08.11. 11:22:54
NovaProspekt írta:
2020.08.10. 20:01:13
A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosok hatalma nagyon megnőtt a fociban.

Ezzel párhuzamosan szerintem az edzők felé a bizalom sem túl magas az élcsapatoknál! Mindenkinek azonnal kellenek az eredmények, és nem tudom hogy mennyire vannak konkrétan megfogalmazva az elvárások? Számomra rengeteg értelmezhetetlen kirúgás történt az elmúlt években. Én például nagyon kíváncsi lennék, hogy Sarrival tisztázva volt e, hogy BL-t kell nyernie?
Azért vegyük figyelmbe a TV faktort. Senkit nem akarok védeni. De ez a világ legnagyobb bussiness-e. A szurkolói nyomás mindenhol a legnehezebben leküzdhető feladat. Pláne a világ top 10 csapatánál. A szurkolók soha nem olyan megértők, mint a közgazdászok, vagy a marketingesek. Ha nem hozod a jó eredményeket, akkor kicsinálnak. ELVÁRJÁK/ELVÁRJUK, hogy a hőn szeretett klubbunk mindent megnyerjen, minden meccset 5*-ös eredményt érjenek el, stb. Persze vannak olyanok akik belátják, hogy ez nem mehet így, nem lehet örökké toppon lenni, de sajnos a negatív oldalon lévők(pláne mostmár a social megfelelések miatt) folyamatosan "dicsekedni" (ez lehet rossz szó) akarnak a csapattal, a mezzel, a gyártóval, a játékosokkal és az elért eredményeikkel...

Konklúzió: A fent leírtak természetesen a mi inpotens vezetésünkre nem vonatkozik és egy Star Wars hasonlattal jó lenne egy Great Bartomeu Purge...
Annyiban vitatkoznék, hogy szerintem a mi vezetőségünk is próbálja megnyerni a szurkolókat, és pont emiatt kapkodnak, döntenek sokszor rosszul. Ezért akarják minden évbe visszahozni Neymart, amikor meg nem jön össze, akkor keresnek gyorsan más nagy nevet, attól függetlenül, hogy illik-e ide. Valverde mellett sokáig kitartottak, de utólag inkább úgy látom, hogy a játékosok ragaszkodtak hozzá. Idén, mikor látták, hogy ég a ház, végre beáldozták, Xavival oltották volna a tüzet, de mivel ő nem jött össze, Setiént sikerült előkaparni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.11. 13:02:12

vinszentvega írta:
2020.08.11. 11:22:54
Azért vegyük figyelmbe a TV faktort. Senkit nem akarok védeni. De ez a világ legnagyobb bussiness-e. A szurkolói nyomás mindenhol a legnehezebben leküzdhető feladat. Pláne a világ top 10 csapatánál. A szurkolók soha nem olyan megértők, mint a közgazdászok, vagy a marketingesek. Ha nem hozod a jó eredményeket, akkor kicsinálnak. ELVÁRJÁK/ELVÁRJUK, hogy a hőn szeretett klubbunk mindent megnyerjen, minden meccset 5*-ös eredményt érjenek el, stb. Persze vannak olyanok akik belátják, hogy ez nem mehet így, nem lehet örökké toppon lenni, de sajnos a negatív oldalon lévők(pláne mostmár a social megfelelések miatt) folyamatosan "dicsekedni" (ez lehet rossz szó) akarnak a csapattal, a mezzel, a gyártóval, a játékosokkal és az elért eredményeikkel...
Ez teljesen rendben van, és igaz is, viszont egyszerű szurkolóként kétféleképpen tudom értékelni a szakmai döntések minőségét

1. Sportszakmai haszon
Azért hozna, vagy küldenek el valakit, mert hoztak egy döntést, amivel rövid, vagy adjisten hosszútávon profitálhat a csapat játéka. Ez lehet, edző, játékos, megfigyelő bárki. Természetesen lehet rossz döntést hozni, de a szempont valaha, valamikor sportszakmai volt.

2.Gazdasági haszon
Például leigazolja most valaki Cristianot, mert baromi nagy a marketing értéke. Lehet, hogy sportszakmailag jobb helyre is el lehet költeni a pénzt, de akkora gazdasági haszna van, hogy 2 éven belül, kétszer elkölthetik ugyanazt a pénzt.

És, akkor vannak ilyen ad-hoc jellegű szurkolói kiszolgálások, amik semmilyen szempontból nem térülnek meg. Én azt gondolom, hogy a klub diktáljon, és ne a szurkoló. Ne egy netes felmérésen dőljön el, hogy kit igazolnak. Győzzenek meg a fent említett két haszon típussal, hogy miért döntöttek úgy. Hosszútávon az a baj, hogy a szurkoló elfelejti, hogy Ő akarta ezt az igazolást, aztán úgy is a vezetőség fejét követelik.

Beszélgethetünk róla, hogy ki mit gondol, hogy kéne, mit csinálni, de remélem mindenki belátja, hogy két hónap alatt vinnénk csődközeli állapotba szeretett klubunkat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.11. 11:22:54

NovaProspekt írta:
2020.08.10. 20:01:13
A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosok hatalma nagyon megnőtt a fociban.

Ezzel párhuzamosan szerintem az edzők felé a bizalom sem túl magas az élcsapatoknál! Mindenkinek azonnal kellenek az eredmények, és nem tudom hogy mennyire vannak konkrétan megfogalmazva az elvárások? Számomra rengeteg értelmezhetetlen kirúgás történt az elmúlt években. Én például nagyon kíváncsi lennék, hogy Sarrival tisztázva volt e, hogy BL-t kell nyernie?
Azért vegyük figyelmbe a TV faktort. Senkit nem akarok védeni. De ez a világ legnagyobb bussiness-e. A szurkolói nyomás mindenhol a legnehezebben leküzdhető feladat. Pláne a világ top 10 csapatánál. A szurkolók soha nem olyan megértők, mint a közgazdászok, vagy a marketingesek. Ha nem hozod a jó eredményeket, akkor kicsinálnak. ELVÁRJÁK/ELVÁRJUK, hogy a hőn szeretett klubbunk mindent megnyerjen, minden meccset 5*-ös eredményt érjenek el, stb. Persze vannak olyanok akik belátják, hogy ez nem mehet így, nem lehet örökké toppon lenni, de sajnos a negatív oldalon lévők(pláne mostmár a social megfelelések miatt) folyamatosan "dicsekedni" (ez lehet rossz szó) akarnak a csapattal, a mezzel, a gyártóval, a játékosokkal és az elért eredményeikkel...

Konklúzió: A fent leírtak természetesen a mi inpotens vezetésünkre nem vonatkozik és egy Star Wars hasonlattal jó lenne egy Great Bartomeu Purge...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.11. 09:55:40

NovaProspekt írta:
2020.08.10. 20:01:13
A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosok hatalma nagyon megnőtt a fociban.
Ezzel párhuzamosan szerintem az edzők felé a bizalom sem túl magas az élcsapatoknál! Mindenkinek azonnal kellenek az eredmények, és nem tudom hogy mennyire vannak konkrétan megfogalmazva az elvárások? Számomra rengeteg értelmezhetetlen kirúgás történt az elmúlt években. Én például nagyon kíváncsi lennék, hogy Sarrival tisztázva volt e, hogy BL-t kell nyernie?

Egyre nehezebb elképzelni, hogy legyen olyan edző, mint SAF, vagy Wenger volt. Ferguson esetében ráadásul türelem kellett, nem hozta a sikereket elsőre.

Szóval minden irányból felborultak az erőviszonyok. A játékosok, és klubelnök / tulajdonos túl nagy szeletet vállal, szakmai dolgokba van beleszólásuk, miközben az edző meg a sportigazgató, bábszerepet tölt be. Érzésem szerint nehéz elvitatni, hogy az elmúlt évek sikercsapata, a Real, azért tudott címeket egymásra halmozni, mert Pérez hátra lépett kettőt, és átadta ZZ-nak az irányítást.

Amíg egy klubnál nem áll vissza ez az egyensúly, addig nem lesznek sikeresek. SZVSZ...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.08.10. 22:23:25

NovaProspekt írta:
2020.08.10. 20:01:13


A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosok hatalma nagyon megnőtt a fociban.
Ezért nem szabad öt éves szerződéseket adni a játékoknak magas fizetéssel. Úgymond lehetne gondolni arra, hogy Mi van ha? ez és ez történik pár mérkőzés vagy év után.
Egy láda pénzt elszórt a klub, és jött belőle pár bajnoki cím, pedig egy jó utánpótlás neveléssel, 3-4 év alatt egy erős csapatot lehetett volna építeni...aztán az alapokat megtartani és minden évben csiszolni rajta. 2004 ben elég volt egy Ronaldinho-t betenni a csapatban és máris jött a muzsika. Aztán amilyen jól álltunk 2009 körül most olyan rossz a helyzet. Sorra jön a 100 millás igazolás és bukik meg egyik a másik után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.10. 21:20:47

NovaProspekt írta:
2020.08.10. 20:01:13


A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosoka maximum már kiégett 33-34 éves aranylabdást vehetsz, egy darabot egyszerre, azt is 100 milláért. :D Beckhamet emlékeim szerint akarata ellenére sózta el a United jó pízért a Realba. Ma egy Ardát, Bale-t, Umtitit akkor sem tudnak kitenni, ha ingyen adnák el őket. De nekem Coutinho, Jovic, Hazard is erősen úgy tűnik, hogy csak a nagy pénzt akarták kiharcolni maguknak, aztán csókolom, elvannak ők a levesben is.

De hátha tényleg jön egy válság, ami a focin is érezteti a hatását, és akkor kipukkan ez a lufi is. Mindenesetre jó lenne, ha több eszköz lenne a klubok kezében, hogy a teljesíteni nem kívánó játékosokat megregulázza (és itt még csak nem is a keménymagunkról beszélek, hanem egy Umtitiről, Coutinhoról). De az eddigi gazdasági helyzetben, a mostani játékosuralom mellett bármi ilyesmit kibulizni lehetetlennek tűnt.
Sok múlik a klubon is, nem kell előnytelen szerződéseket kötni a játékosokkal. Mindig a Laporta-éra első felét, és a teljesítményen alapuló béreket hozom fel. Alacsony alapbért kell adni, jelentős bónuszok lehetőségével jó teljesítmény esetén. Mert ha jó lesz a játékos, senki sem fogja tőle sajnálni a pénzt, ugyanakkor elkerülhető lenne, hogy teljesen besült, vagy állandóan sérült játékosok nyeljék a milliókat. Szerintem akinek van önbizalma és ambíciói, esetleg egy kis gerince is, az belemegy az ilyen lehetőségbe, akiből pedig ezek hiányoznak, azok takarodjanak is a csapat környékéről csúnya helyekre.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.08.10. 20:55:05

A már 30 éven felüli játékosoktól, Pique, Rakitic, Busquets, Suarez. már régen meg kellett volna szabadulni, mikor még volt piaci értékük. Sajnos pont a magas bérek miatt nem könnyű eladni őket, erre is figyelni kell és kellett is volna a klubnál. Most mind itt maradt, magas fizetéssel, sajnos egyre gyengébb teljesítménnyel, elfoglalva a helyett mások elől. Majd mennek pár év múlva ingyen.
Korábban mikor Abidalnak betegsége volt, egyből elengedték, hiába épült fel, akkor az szakmailag mégis jó döntés volt, minden más szempontból nézve pedig kegyetlen. Pedig ezt kell tenni, vicc, hogy nincs meg még pl Suarez vagy éppen Pique utódja.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.10. 20:01:13

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.08. 12:45:38
Amúgy képzeljük el a 2011-es zseniális csapatot egy alternatív idősíkban, ahol nem tették meg a megfelelő lépéseket, és még mindig a 31 éves kiégett Ronaldinho, a szintén kiégett 34 éves Deco és társai, a be nem vált és szenvedő Ibrahimovic játszik és fix kezdőtag.
Feltehetően a végeredmény teljesen más lett volna.

Na az elmúlt években sajnos nem kell alternatív idősík, mert gőzerővel effelé haladunk(már szerintem ott is vagyunk), és nem azon az úton hogy újból igazán ütőképes csapatunk legyen, de amíg teljesítményalapú helyett hierarchikus a rendszer addig nem is várható változás.
A töketlen vezetőségen túl az is gond általánosságban, hogy a játékosok hatalma nagyon megnőtt a fociban. 2009-ben a Real csokorban vásárolta meg az aranylabdásokat. Ma maximum már kiégett 33-34 éves aranylabdást vehetsz, egy darabot egyszerre, azt is 100 milláért. :D Beckhamet emlékeim szerint akarata ellenére sózta el a United jó pízért a Realba. Ma egy Ardát, Bale-t, Umtitit akkor sem tudnak kitenni, ha ingyen adnák el őket. De nekem Coutinho, Jovic, Hazard is erősen úgy tűnik, hogy csak a nagy pénzt akarták kiharcolni maguknak, aztán csókolom, elvannak ők a levesben is.

De hátha tényleg jön egy válság, ami a focin is érezteti a hatását, és akkor kipukkan ez a lufi is. Mindenesetre jó lenne, ha több eszköz lenne a klubok kezében, hogy a teljesíteni nem kívánó játékosokat megregulázza (és itt még csak nem is a keménymagunkról beszélek, hanem egy Umtitiről, Coutinhoról). De az eddigi gazdasági helyzetben, a mostani játékosuralom mellett bármi ilyesmit kibulizni lehetetlennek tűnt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.08. 12:45:38

A Mundo szerint beállunk pofátlanul alkudozni, és ha nem sikerül megegyezni 10 millió Font körüli összegért, akkor kivárunk januárig.
(csak nehogy megunja a srác és hosszabbítson vagy eligazoljon máshova :roll: )


Amúgy képzeljük el a 2011-es zseniális csapatot egy alternatív idősíkban, ahol nem tették meg a megfelelő lépéseket, és még mindig a 31 éves kiégett Ronaldinho, a szintén kiégett 34 éves Deco és társai, a be nem vált és szenvedő Ibrahimovic játszik és fix kezdőtag.
Feltehetően a végeredmény teljesen más lett volna.

Na az elmúlt években sajnos nem kell alternatív idősík, mert gőzerővel effelé haladunk(már szerintem ott is vagyunk), és nem azon az úton hogy újból igazán ütőképes csapatunk legyen, de amíg teljesítményalapú helyett hierarchikus a rendszer addig nem is várható változás.

Ezt a Garcia gyereket is értelmetlen lesz leigazolni, ha utána meg orrba-szájba megy az eddigi betonkezdő KH sor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.07. 19:17:33

Nem mondtam, hogy nem fiatal, de 24 évesen ha valaki még mindig tehetség, az nem feltétlenül jó. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.07. 17:51:53

MatyiG írta:
2020.08.07. 16:08:30
Sinya22 írta:
2020.08.07. 15:20:38
Igaz,aki 18 éves koráig nem tesz le valamit az asztalra, az középszer. Nem is tudná 10 évre megoldani a posztot.
Igen, és én pont ezt írtam. Köszönjük.
Szerintem ő gúnyolódott. Vannak egyébként későn érő játékosok, egy védőt pedig nyugodtan tekinthetünk fiatalnak 24 évesen. Bár még én sem hallottam a srácról, de ettől még lehet jó játékos.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.07. 17:33:02

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.07. 14:05:57
Már csak Ronaldinho fogai-mosolya, és Xavi szemöldöke kell, Iniesta homloka és kész is az új dream team.
ezek a vonások mind a Barca DNS-ből eredeztethetők :D még Xavi szőrtelen lába hiányzik, h a Realosok is örüljenek
Válasz küldése