Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.18. 22:32:25

Stalkyard írta:
2020.08.18. 21:38:19
MatyiG írta:
2020.08.18. 21:11:41
Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Szerintem akinek vezéreként és kulcsjátékosként része volt az elmúlt 3 év BL szégyeneiben, az nem érdemli meg hogy a Barca mezt viselje többé. Ezek közül szerintem egyedül Messi kivétel. Nekem faj a legjobban, hogy ide jutottunk 2020-ra, és ezt kell írnom a Guardiola korszakot is átélve.
Konkrétan maradna 3 játékos a keretben :)
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.18. 22:31:08

csababarca írta:
2020.08.18. 21:16:53
MatyiG írta:
2020.08.18. 21:11:41
Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Írtam két példát de lehetne még többet amikor a játékosok tudták azt mondani hogy ennyi.

Ha nem bábokat ültettek volna oda akkor lehet már kivágták volna őket.
Ki ültette le ezeket a babokat? A játékosok?
Xaviekat semmilyen szinten nem sikerült pótolni, hanlettek volna érdemei igazolások akkor más Piquek is soron lennének. De hoznak majd 3 Boatenget még és megvan az MSN pótlása is :)
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.18. 22:29:15

MatyiG írta:
2020.08.18. 21:11:41
Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Ilyenek a magyar szurkolók :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.18. 21:45:07

Szerintem Busquets csak a régi önmagához képest gyengült, még mindig egy remek szűrő és játékindító hátulról.

https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news ... arting-xi/

Ez sajna a legfrissebb, amit találtam, de azért csak bő fél éves. A számok nem hazudnak.

Nem mondom, hogy szépen lassan nem kell elkezdeni leépíteni a játékperceit, és megtalálni a legalkalmasabb utódját, de szerintem még mindig a Barca 3.-4. legjobb játékosa, a középpályán sajnos szerintem mindenképp az egyik, ha nem a legjobb. A legnagyobb tisztogatás kp-n kell szerintem, de Busquets De Jongot kivéve szerintem az utolsó, akit le kell váltani. Szerintem konkrétan de Jongnál is jobb még, de ez csak az én véleményem, őt még elfogadom, hogy Busquets elé helyezik többen. Bár szerintem ez a 90+ %-os 20 centis oldal és hátrapassz, amit De Jong csinál, egyelőre nagyjából 0 plusz hozzájárulás a Barca játékához némi kis stabilitáson kívül, de ezt pl Arthur is simán tudta, ő is azért ment el szerintem, mert hiába remek a labdabiztonsága, semmit nem tett a játékhoz előrefelé, de hátra sem volt egy zseni. Hátra meg azért DJ jobb.
Persze De Jong fiatal és fejlődhet, de ha már védekező kp-ként hoztuk el az Ajaxtól, és ott brillírozott, akkor már mindenképp benne látnám Busquets utódját. Nem helyezkedik még olyan jól és nem olvassa még olyan jól a játékot, de nagyon fiatal még, 1-2 éven belül simán lehet SB utódja.
Előre szerintem kár vele gondolkodni, ugyanaz a mentalitása, mint Arthuré volt, ha kettőt előrelép, akkor már megijed és fordul vissza. És az alapmentalitást elég nagy meló megváltoztatni szerintem. De ne legyen igazam, végülis fiatal még, jó edzővel, jó sportpszichológussal nem lehetetlen küldetés a félelmei (?) legyőzése.

Vidal csereembernek lendületet hozni szerintem még 1-2 évig elmenne, Rakitic és SR gondolkodás nélkül mehet, mindkettő lassú, és nem túl kiemelkedő technikai képzettségük van, és egyik sem kiemelkedően jó igazából semmiben.

Feltűnt amúgy egyébként nektek, hogy az egész középpályáról senki nem tud lőni? Nem sok ilyen csapatot lehet találni a relatív élmezőnyben. Elöl Messi nyilván más tészta, Suárez még olyan 17-8 méterig egész korrekt, de mögülük második hullámban soha senki nem tud bemutatni egy átlövést, ami néha jó fegyver lenne egy betömörült védelem ellen, meglepetésszerűen. Rakitic, Vidal, De Jong, Busquets - oké, nála nem gáz, mert sok más előnye van, és más feladatai - senkinek nincs még csak közepes rúgótechnikája sem. Ez íveléseknél is problémás, de lövéseknél még szembeötlőbb. Ez szerintem iszonyat nagy luxus. Pjanic itt legalább előrelépés, de én mindenképp szívesen látnék egy olyan kreatív középpályást, aki mer előre gondolkodni, és kiváló rúgótechnikával is rendelkezik, akár 20-22 méterekről is. Puig ilyesmi tán, legalábbis az utolsó La Liga meccsen mutatott gólpasszai és távoli életerős kapufája ezt mutatta. Én valami kicsit erőteljesebb Puigverziót képzelnék el igazolni, csak készen, mondjuk 23-28 év között.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.08.18. 21:38:19

MatyiG írta:
2020.08.18. 21:11:41
Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Szerintem akinek vezéreként és kulcsjátékosként része volt az elmúlt 3 év BL szégyeneiben, az nem érdemli meg hogy a Barca mezt viselje többé. Ezek közül szerintem egyedül Messi kivétel. Nekem faj a legjobban, hogy ide jutottunk 2020-ra, és ezt kell írnom a Guardiola korszakot is átélve.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.18. 21:17:21

csababarca írta:
2020.08.18. 21:06:48
MatyiG írta:
2020.08.18. 20:55:16
Értem én, hogy már nem akarjátok a kezdőben látni Piquét, Busit, stb... De azért az túlzás, hogy illettek olyan játékosokat, akik azért az elmúlt 10 évben letettek egyet s mást az asztalra a klubnál és a válogatottnál is.
3 éve nulla Busi, Piqué meg rapszódikus.
Ha nincs önkritikájuk (Xavi-Iniesta magasabb szinten volt játékban még 10szer amikor azt tudták mondani ennyi), akkor a vezetőség/edzők dolga lenne lépni.

Válogatott meg 2012 óta nem tényező.
Bizony, 2012 óta a spanyolok is folyamatosan égnek, olykor elég csúnyán. Ebben Busi és Pique szépen ki is veszi a részét, ugyanúgy, mint amikor minket pofoznak. Persze anno sikerekből is ugyanúgy kivették a részüket, de ha még maradnak néhány szezont, akkor lassan több rossz évük, mint amennyi jó volt. Nekik, nekünk is az lenne a legjobb, hogy ha befejeznék itt. Olyan nagyon durva jelzőket amúgy sem kaptak szerintem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.18. 21:16:53

MatyiG írta:
2020.08.18. 21:11:41
Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Írtam két példát de lehetne még többet amikor a játékosok tudták azt mondani hogy ennyi.

Ha nem bábokat ültettek volna oda akkor lehet már kivágták volna őket.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.18. 21:11:41

Akkor tegyék le őket a padra/adják el, de nehogy már az ő hibájuk legyen, hogy a kezdőben játszanak 10-12 éve.

A nagy többség meg vasvillával kergetné el őket a klubtól, mintha kutyaütők lennének. Na mindegy, szerintem inkább kicsit több tisztelettel kellene írni, nem kétéves nyeretlenekről beszélünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.18. 21:06:48

MatyiG írta:
2020.08.18. 20:55:16
Értem én, hogy már nem akarjátok a kezdőben látni Piquét, Busit, stb... De azért az túlzás, hogy illettek olyan játékosokat, akik azért az elmúlt 10 évben letettek egyet s mást az asztalra a klubnál és a válogatottnál is.
3 éve nulla Busi, Piqué meg rapszódikus.
Ha nincs önkritikájuk (Xavi-Iniesta magasabb szinten volt játékban még 10szer amikor azt tudták mondani ennyi), akkor a vezetőség/edzők dolga lenne lépni.

Válogatott meg 2012 óta nem tényező.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.18. 20:55:16

Értem én, hogy már nem akarjátok a kezdőben látni Piquét, Busit, stb... De azért az túlzás, hogy illettek olyan játékosokat, akik azért az elmúlt 10 évben letettek egyet s mást az asztalra a klubnál és a válogatottnál is.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.08.18. 20:36:52

Kép
Koeman már délután Barcelonába ért. Reméljük hogy Busquetset és még egy pár embert elküldi melegebb éghajlatra.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.08.18. 18:11:09

A sztárok összehozták a büdzsét, azóta pedig megélhetési elnök van.
Az eredmény egyre kézzel foghatóbb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.18. 17:28:18

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.18. 17:25:57
Ért a popszakmához, elküldi Abidalt kirúgatni Setient, utána meg ő maga rúgja ki Abidalt :lol:
Hivatalosan közös megegyezés lett kommunikálva.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.18. 17:25:57

fanbarca írta:
2020.08.18. 16:56:11
Menesztették Abidalt. Hivatalos. :!:
https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... s-contract
Ért a popszakmához, elküldi Abidalt kirúgatni Setient, utána meg ő maga rúgja ki Abidalt :lol:


Magát rúgná már ki véletlen, az lenne a legjobb döntése a 6 év alatt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.18. 17:21:05

fanbarca írta:
2020.08.18. 16:56:11
Menesztették Abidalt. Hivatalos. :!:
https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... s-contract
Ami talán még fontosabb lehet, hogy vannak olyan hírek miszerint, lesz kinevezett sportigazgató, de Koeman-ra bízzák, hogy kit szereetne igazolni!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.18. 17:02:46

...2 down, one to go.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.18. 16:56:11

més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.18. 16:47:07

dorian01 írta:
2020.08.18. 16:01:50
Ezt a védekező középpályás posztot úgy érzem egyesek túlmisztifikálják! Busi is a csúcs volt ebben jó darabig, amíg fejben és fizikailag is le nem lassult, mégse mondható rá a pályafutása egyetlen pillanatában sem, hogy ő egy zúzógép volt. De Jong és Pjanic simán megoldanák a szűrést egy 4-2-3-1-es felállásban. Nem véletlenül tündököl a holland válogatottban azon a pozíción! Legalább meg kell próbálni és bízni benne, végül is ezért lett idehozva.
Nem kell zúzógépnek lenni, de maga poszt kulcsfontosságú. Többféle játékos is eltudja látni kiválóan ezt a posztot, Busquets is eltudta anno, de most már egy ideje totális katasztrófa. Ha nem biztos, hogy igazolni kell ide egyébként, pl. Rakitics is lényegesen jobb volt Businál, mikor néhány meccsen lehetőséget kapott ott, de Jongot pedig elvileg odaszánták hosszútávon, aztán lényegében ki sem próbáltuk, hogy mit tud ott, hála Busikának és nagy tudású edzőjeinknek.

De ha már de Jong, az ő szezonja is egy nagy ürülék, pedig ha jól tudom, ő is nagyon magas fizetést kap. Griezmannal együtt vissza is utalhatnák a nagy részét, mert nem dolgoztak meg érte. Ez is parádés, hogy olyan játékosok kerülhettek egyből a legjobban fizetettek közé csapaton belül, akik még percet nem bizonyítottak. A régi motorosaink legalább már a múltban letettek annyit, amivel kiérdemelték a státuszukat, de ezek? :evil:

De Jongot is csak az menti fel, hogy hiszünk benne, hogy ennél azért lényegesen több van benne, és talán Koeman ki is tudja hozni belőle.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.18. 16:45:58

Abidal kirúgva
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.18. 16:29:13

dorian01 írta:
2020.08.18. 16:01:50
Ezt a védekező középpályás posztot úgy érzem egyesek túlmisztifikálják! Busi is a csúcs volt ebben jó darabig, amíg fejben és fizikailag is le nem lassult, mégse mondható rá a pályafutása egyetlen pillanatában sem, hogy ő egy zúzógép volt. De Jong és Pjanic simán megoldanák a szűrést egy 4-2-3-1-es felállásban. Nem véletlenül tündököl a holland válogatottban azon a pozíción! Legalább meg kell próbálni és bízni benne, végül is ezért lett idehozva.
Nincs ez szerintem túlmisztifikálva. Busquets karrierje csúcsán sokszor szerintem könnyű volt szűrni. Ha Xavi és Iniesta van előtted, nem is engedik hátra a labdát.

Egy szűrőnek amúgy alapvetően ahogy mondtam három dolog kell, lásson a pályán, legyen elég erős és gyors, és tudjon szimpla egyszerű passzokat megcsinálni. Makélélé, aki bár fáj kimondanom mai napig szerintem a legjobb vkp volt, sose csinált semmi különlegeset, csak odalépett elhúzta a labdát és tette tovább.

Pjanic esetében nekem az a bajom, hogy amikor elhozták a Rómából akkor csatár mögötti támadó volt, aztán visszakerült középpályára, majd amikor onnan is kiszorult akkor hátra. Ezek a kényszerposztok szerintem sose jók. (SR a tökéletes példa ezzel a te vagy a jobbhátvéd dologgal)

Az amúgy engem pl. mindig bosszantott, hogy teljesen korlátozottan gondolkozunk átigazolásban. Az éven, meg nem mondom, hogy valami úton módon mindig belebotlottam egy-egy Wast Ham meccsbe. Hogy maradjunk a vkp témánál feltünt, hogy van egy ügyes vkpjuk. Declan Rice. Egy 21 éves angol-ír fiú. Semmi extrát nem csinál, csak odalép, gyors és szimpla egyszerű passzokkal indít, és van vagy 6 tüdeje. Tulajdonképp pont olyan mint amilyen vkp-kkel a most futó felkapott csapatok operálnak. Valamelyik nap amikor Kimmich posztját néztem akkor tűnt fel, hogy a srác még igen magasan is jegyzett. Szerintem hoz még egy ilyen évet és utánanyúl egy angol nagy csapat. Mi az ilyeneket miért nem nézzük meg soha? Nem mondom, hogy meg kell venni, mert lehet totál flop lenne, de könyörgöm, ez az ismerje a ligát, legyen Barca DNS-e, ha nem katalán akkor lehet még, holland, francia vagy dél-amerikai szélsőséges esetben portugál, vagy befutott drága játékos, beszéljen spanyolul ezek olyan elavult begyöpösödött kitételek amik mentén az igazolásainkat megcsináljuk. És láthatjuk, hogy hova vezetett. A Bayern, a Pool, de mondhatom az Atleticot ad Dortmundot, a Lipcsét nem ezt nézik és azért sikerült összerakni egy elég kezelhető egyben lévő keretet, ami nálunk nincs meg. Pl. Lineker óta nem is volt britt játékosunk (jó nem mintha az angol foci annyira hűha lett volna az utóbbi évtizedekben) de nem értem mért nem lehet az átigazolásokat szélesebb körben látni.
Kép
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.08.18. 16:01:50

Ezt a védekező középpályás posztot úgy érzem egyesek túlmisztifikálják! Busi is a csúcs volt ebben jó darabig, amíg fejben és fizikailag is le nem lassult, mégse mondható rá a pályafutása egyetlen pillanatában sem, hogy ő egy zúzógép volt. De Jong és Pjanic simán megoldanák a szűrést egy 4-2-3-1-es felállásban. Nem véletlenül tündököl a holland válogatottban azon a pozíción! Legalább meg kell próbálni és bízni benne, végül is ezért lett idehozva.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.18. 15:27:21

baas11 írta:
2020.08.18. 14:43:14
Egybkent azt olvastam Koaman kedvenc felallasa a 4-2-3-1 !!!
A holland válogatottnál ezt játszatja, szóval gyanítom, hogy Messi bemegy csatár mögé ha felállást vált és lesz egy 9-es egy AC két wing és pm.

Feltéve ha meg lesz neki engedve.
Enrique írta:
2020.08.18. 15:02:11
Ez - szerintem - de Jong és még futballozni is tud előrefele, legalábbis a tavalyi Ajaxban képes volt mindenre a fentiekből.
Pont ez az ami nem, megy neki. Védekezés, labdaszerzés, nem megy neki és szerintem 4-2-3-1-ben pont nem fog neki feküdni. Ha ezt a hátső vkp posztot megszünteti csak úgy lesz de Jong életképes, ha lesz mellette egy elnyűhetetlen harcos akinek az a dolga, hogy helyette odaérjen mindenhova. Ugyanez igaz Puigra is.Túl kicsi és törékeny ehhez. Van de Beek mellé is kell valaki.

Amúgy szerintem Pjanicot akarják majd erre használni de neki se ez a fő posztja, csak már évek óta oda szorult a Juvéban.

Mondjuk a védekező középpályás, olyan szempontból egyszerűbb, hogy nem kell, hogy egy technikás zseni legyen. Lásson a pályán, legyen elég erős és gyors, és tudjon szimpla egyszerű passzokat megcsinálni amivel indítja a szervezőembert. (Jó ez így elmondva baromi egyszerű :lol: ) Lényeg, hogy nem a technikásság Istenét kell megtalálni.Kimmich, Casemiro vagy Fabinho se a legnagyobb pengék, csak erősek viszonylag gyorsak és jól látnak a pályán és amit tudnak azt stabilan hozzák. Ezzel tulajdonképp hasznosabbak bármelyik középpályásunknál.

És ha azt nézzük, hogy Messi pl. tuti nem fog védekezni a többiek meg nem tudnak akkor fújhatjuk a támadójátékot.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.18. 15:18:25

De Jong védekezésben nagyon gyenge. Egyedüli mélységi középpályásként nem állná meg a helyét. Egy Koeman által igen kedvelt és gyakran alkalmazott 4-2-3-1-es rendszerben lehetne a második ember egy igazi védekező középpályás mellett, aki tud szűrni, rombolni, takarítani. Egy igazi védekező középpályás és két kőkemény középhátvéd elengedhetetlen a kezdőbe. Busquets-et el kell zavarni - már rég el kellett volna -, Piqué, Lenglet mehet a cserepadra. Utóbbit egyébként is a cserepadra igazoltuk, alap kezdő csak azért lett, mert Umtiti úgy tűnik, elengedte ezt a foci-témát. További problémát jelent, hogy nem csak a kezdőcsapatot kell feltölteni, hanem a cserepadot is, mindezt válságos gazdasági időszakban, amikor nekünk sincs sok pénzünk, és az árak sem mennek le, mert mindenki másnak is kell a pénz. Csatár is kéne Suarez-t váltani vagy akár már egyenesen a kezdőbe, ez minimum hat ember. Plusz cserekapus, lásd a ter-Stegen-topic-ot.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2020.08.18. 15:02:11

Feast4 írta:
2020.08.18. 14:23:25
Van de Beek jó ötlet, de szerintem az nem jó, hogy sem Van de Beek, sem De jong se, Puig nem egy erőgép nekünk marhára kéne egy megölhetetlen Makélélé, vagy Kanté tipusú, játékos aki simán fut egy meccsen 15 km-et mert 6 tüdeje van, mindenhova odaér, minden labdát felszed játékos. Nem egy Casemiro szintű vadbaromra gondolok, hanem az igazi vegytiszta vkp-ra, akinek tényleg az a dolga, hogy a többiek alá dolgozzon. Ne kérdezzétek ki. De valahonnan szülni kéne egyet.
Ez - szerintem - de Jong és még futballozni is tud előrefele, legalábbis a tavalyi Ajaxban képes volt mindenre a fentiekből.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.18. 14:50:01

Nero. írta:
2020.08.18. 14:44:10
Upamecano gyereket én is kiszúrtam magamnak, jó vétel lenne szerintem.

Viszont én Piquet adnám el, Umtiti és Lenglet maradna.
Az a baj, hogy Umtiti marha nagy kérdőjel.
Képességekben jobb mint a másik kettő sokkal, de az is kérdéses hogy focizik e még valaha.
De nyilván ha 100%ra tudnám, hogy egészséges, és képes focizni, akkor ő lenne az alap.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése