Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Argyelus
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2004.10.12. 07:26:07

2020.08.23. 20:03:54

gránit írta:
2020.08.23. 19:39:02
Garcia, Depay, van de Beek vannak most célkeresztben. Ha tavaly jön Koeman, talán de Ligtet is meg tudta volna győzni. Még egy klasszikus vkp nagyon kellene, és jövőre reménykedhetnénk végre egy sikeresebb tavaszban.
Kanté nem mozdítható? Vágja a rövidpasszos játékot és nagyon tudja cipelni a zongorát.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.23. 19:39:02

Garcia, Depay, van de Beek vannak most célkeresztben. Ha tavaly jön Koeman, talán de Ligtet is meg tudta volna győzni. Még egy klasszikus vkp nagyon kellene, és jövőre reménykedhetnénk végre egy sikeresebb tavaszban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.23. 18:17:43

Lehet azért itt pénzt csinálni. Akik szerintem menni fognak: Todibo (15), Umtiti (25), Miranda (5), Matheus Fernandes (kölcsön), Oriol Busi (5), Rakitic (15), Vidal (10), Rafinha (10), Coutinho (50) Suárez (25), Braithwaite (10). Ez 175 millió. Plusz ment Cucu 10-ért, Pérez 11-ért, Arthur 72-ért. És jött Pjanic 60-ért, Trincao 31-ért, Matheus Fernandes 7-ért és Pedri 5-ért. Szóval ha nagyon lekerekítem, mert bénán értékesítünk, akkor is van még ~150 millió, amit elkölthetünk, ha ezeket a játékosokat ennyiért eladjuk.

Ebből lehet hozni Garcíát és spórolni jövő nyárra.

FM:

MAtS/Neto - Semedo/Wagué, Piqué/García, Lenglet/Araújo, Alba/Firpo - De Jong/Busi, Pjanic/Alená, Puig/SR - Messi/Pedri - Griezmann/Trincao, Dembélé/Fati

Ennek lenne realitása, valamennyire fiatalodna is a csapat, és egy jó koncepcióval mehetnénk a bajnoki címért, a BL-ben meg hátha nem esünk ki úgy, mint az elmúlt három évben.

Jövőre meg lehetne robbantani akár 200-250 millióból embereket.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.23. 18:04:21

Valszeg a többségnél örülnünk kell, ha ingyen mennek, és a fizujuktól megszabadulunk.
Bár azért legalább próbáljuk meg ,de reálisan kb.:
Alba, Roberto: 25M/fő
Rakitic, Rafinha, Suarez, Neto, Umtiti, Firpo, Busquets, Vidal, Martin: 10-15M/fő
Griezmannt, Dembelét és Cotinhot eladnám, ha viszik.

Úgy látom lassan a teljes holland utánpótlást felajánlja, javasolja Koeman,
a gond, hogy kb. mindnek Raiola a menedzsere. Yeah! :(
Myron Boadu, Calvin Stengs, Donyel Malen.

Az Ajaxból pedig felmerült: de Beek, Dest,Tagliafico.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.23. 17:33:36

Beek ára 55 millió, elvileg Lajost akarják bevonni az üzletbe. Közben lehoztak egy tucat középszert akit elvben nézegetünk. Pénz amúgy nem tudom miből lesz, Rafinháért talán kapunk egy 10-est, másért nem igen fogunk kapni semmit akit hajlandók is vagyunk eladni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.23. 17:13:58

Goikoechea írta:
2020.08.23. 12:59:26
Megnéztem ezt a Boadu gyereket, nagyon ígéretesnek néz ki. Inkább adnék érte20 misit, mint Lautaroért 100-at meg Depayért bármennyit. Védelemet kell megerőíteni, elöl meglenénk Messi, Griezman, Fati, Trincao, Boadu. Középen megnézném a De Jong, Pjanic, Puig hármast. Van de Beek még elférne.
Boadu massziv center, vagy inkább ügyes?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.23. 17:05:03

Most a tűzoltás szezonja lesz......nem kell labdazsonglőr sztár....néhány (2-3) erős és stabil romboló....az előttünk álló szezon nem egy virtuóz Barcáról fog szólni.....
ter Ségen ugyan műtéttel kezd, de lesz.....Semedo ok, a Tobido - Araújo belső védőpárost két masszív katonával, rombolóval, egyszerű megoldással meg kell szilárdítani és ilyen olyan kombinációval ellenféltől függően felállni....balra hátra kreatívabb megoldás jó lenne (Mirandával nem vagyok képben)....egy romboló, védekező középpályás katona is kellene.....a többi adott (Puig, de Jong, Pjanic, Cou, Dembelé, Gríz, Fati, Trincao, Messi, Suarez a padról)

Szóval katonák, két belső védő és egy kifejezetten védekezni tudó középpályás, akikről visszapattan a labda....hangsúlyozom, nem zsonglőrök, hanem jó fizikumú KATONÁK....a többit oldják meg a többiek :mrgreen:
Erre a néhány katonára az elköszönő öregek fizujából is futhatná, illetve játékos cserékből vagy eladásukból.....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.23. 14:29:59

én sosem láttam sokat ebben a Dzsízüszben, még ha idén jó is volt a Real ellen. nem tetszene, ha őt hajkurásznánk. mellesleg Martínez a vén Agüero helyére fog menni, így Dzsízüszt nem fogják elengedni.

egyébként én úgy általánosságban nem is értem, h akartok bárkit a Citytől leigazolni úgy, h még évek vannak hátra a szerződéseikből. :D ott aztán van pénz is, és a sejkek sem arról híresek (a PSG óta tudhatjuk), h majd elengedik, aki kell még nekik. ott nincs demokrácia.
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.08.23. 13:47:07

Állítólag Angelinho is képbe került.... Firpo-tól sokkal jobb, balbekkben kicsit kevésnek érzem.
Vélemények?
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2020.08.23. 12:59:26

Megnéztem ezt a Boadu gyereket, nagyon ígéretesnek néz ki. Inkább adnék érte20 misit, mint Lautaroért 100-at meg Depayért bármennyit. Védelemet kell megerőíteni, elöl meglenénk Messi, Griezman, Fati, Trincao, Boadu. Középen megnézném a De Jong, Pjanic, Puig hármast. Van de Beek még elférne.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2020.08.23. 11:41:01

Tomix354 írta:
2020.08.23. 11:00:13
Most minden lap Lautarot írja. Remélem kacsa, semmi szükség még egy 100+-os igazolásra előre, védelem és középpálya sokkal fontosabb. Meg egyébként is honnan lenne rá pénz?
Abszolut egyetertek, egyszeruen nevetseges lenne ebben a helyzetben ( plane 100 millioet)hozni egy kozepszeru csatart aki sem a Seria Aban sem a BL ben de mèg az EL ben sem tudott semmit mutatni ami alapjan egy olyan klasszis mezet megkaphatna Luis Suarez!!
_
100 millio koruli osszeget szerinzem a Barcanak jelenleg Mbappe, Neymar,Van Dijk es De Bruyne ér !
-
Az a helyzet h jelenleg nincs klasszikus 9 es ( mint Lewa, Benzema, Suarez stb...)a piacon , aki volt mondjuk fiatal es erdemes befektetni azokrol termesztesem lemaradtunk mimt pl. Haaland, Wermer ...
Vagy mondjuk egy Zapata vagy Rodrigo vagy egy amolyan 1 evig jo a ket oreg haznal es Cavani ingyen !
En nem hiznek még iden 9 est jelen allas szerint ...csak azert h legyen valako aki 1 ev mulva mar West Hamnel lesz kolcsonbe. Inkabb tuti vagy semmi!
Sokkal fontosabb a kozeppalya minosego megujitasa illetve a vedelem megalapozasa pl Alabaval .
De ha mar mindenkepp robbantani akarunk ( es Messi marad vagy nem) akkor mindenkepp a fenti 4 esbol lenne erdmes es ott is inkabb a De Bruyne/Neymar kettos de hat ez.
(Mondjuk az se mindegy h alakul a ma este !)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.23. 11:00:13

Most minden lap Lautarot írja. Remélem kacsa, semmi szükség még egy 100+-os igazolásra előre, védelem és középpálya sokkal fontosabb. Meg egyébként is honnan lenne rá pénz?
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.08.23. 10:43:47

Depay jó lehet, de mindenképpen szélsőkent tudnám elkepzelni, nem Suarez helyett.
Én Griezmant nem Tudom továbbra sem hova tenni, ha csak nem Messi távozik, de még akkor sem illik nekem valahogy a képbe. Coutinhonak örülnék, ha kapna még egy esélyt, főleg ha az emberi oldalt is nézzük, szerintem ennyit megérdemel.
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.23. 10:07:59

Lautaro szerintem még fejlődhet, de max játékoscserékkel, és kevés pénzzel venném meg.
Olvastam egy Myron Boadu nevű gyerekről is, akit Koeman ajánl, 9-es az AZ-ben, nagypn jók a mutatói, ígéretes, 18 misi.
Nekem még nem világos, hogy elöl és a támadó középpályán mik a tervek.
Mintha Barto és Koeman nem ugyanazt mondaná, akarná.
Pl. elől nem látom Grizmann, Fati, Dembele, Messi, Lautaro, Depay, és még ki tudja ki, hogyan férne el, állna fel a csapat.
De ugyanígy nem értem, hogy kell egyszerre Van de Beek, Coutinho, Puig és Messi.
Tudom nem lesz mindenki a fenti listából, de jó lenne, ha mielőbb alakulna, egy világos koncepció mentén, amit az edző akar.
Álom, álom..
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.23. 09:56:58

Jesus-t én is aláírnám, azért többet letett már az asztalra, mint Lautaro. Viszont 2023-ig van szerződése, úgyhogy szerintem továbbra is esélytelen.
Depay meg nem tudom mennyire oldaná meg Lajos helyettesítését, nekem főleg Youtube videók alapján van meg a srác, ott meg "még" szélsőként.
Viszont elvileg Depay-nak és Van de Beek-nek is jövőre jár le a szerződése, az Ajax viszont így is 55 misit kér.

Koeman a BL döntő után fog beszélni Coutinho-val, Ő számítana rá jövőre. [MD]
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.23. 06:58:21

Ha Messi elmegy, profi módon kell gyorsan sztárolni helyette másokat, különben nagyon nagy lenne az ür.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.23. 01:47:42

Memphis Depay-ról szólnak a hírek támadóposztra. Koemannak megvan a renoméja ahhoz, hogy embereket tudjon magával hozni - hollandokat pláne -, és ha meg akarjuk nyomni a "reset"-gombot, akkor sok új igazolásra lesz szükség. Már alig várom, hogy "Busquets-et és a teljes középső vonalat" kicserélje. Reménykedek egy nagy horderejű vérfrissítésben, új arcokban, akik hosszú távon a csapat gerincét képezhetik.

https://en.as.com/en/2020/08/21/footbal ... 43108.html
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.22. 23:21:30

barca0417 írta:
2020.08.22. 22:37:12
Azért ha Lautaro megy a Citybe, akkor meg kéne próbálni Gabriel Jesust. Úgy szerintem elérhetővé válna. Ő pedig elláthatná a kilences posztot ahogy kell. Jó az 1vs1 ben, kaput is érzi, nem gond neki, ha szélre kell húzódni egy-egy támadás erejéig. Gyors is, jó korban van.
Aláírnám, sokkal jobbnak tartom, mint Lautarót. Tetszik a játéka, gól, gólpasszok is szépen jönnek tőle, konkrétan ebben a szezonban több gólpontot szerzett a PL-ben, mint Lautaro a Seria A-ban, pedig több 400 perccel kevesebbet is játszott.

Csak a City szempontjából nem látom, miért lenne nekik jó lecserélni egy gyengébb játékosra, de adná az ég, hogy belemenjenek. :)
Viszont az is elgondolkodtató, hogy Lautarot akarja Guardiola, csak lát benne valamit.
Mondjuk már egy ideje Pepnek is vannak rossz meglátásai...
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.08.22. 23:15:45

MatyiG írta:
2020.08.22. 23:03:49
Jaja, én is őt probalnam meg elhozni, mozgékony támadóra van szükségünk.
Vagy ő, vagy Martial. De ha mellé Suarez marad csere csatarnak, akkor Grizi lesz fölösleges.
Viszont az is elgondolkodtató, hogy Lautarot akarja Guardiola, csak lát benne valamit. Amúgy szerintem is jó lenne nekünk ő is, csak nem 100 milláért.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.22. 23:03:49

Jaja, én is őt probalnam meg elhozni, mozgékony támadóra van szükségünk.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2020.08.22. 22:37:12

Azért ha Lautaro megy a Citybe, akkor meg kéne próbálni Gabriel Jesust. Úgy szerintem elérhetővé válna. Ő pedig elláthatná a kilences posztot ahogy kell. Jó az 1vs1 ben, kaput is érzi, nem gond neki, ha szélre kell húzódni egy-egy támadás erejéig. Gyors is, jó korban van.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.22. 20:19:32

johdepp írta:
2020.08.22. 18:52:13
gránit írta:
2020.08.22. 16:47:12
A Bayern sikereihez most nincs szükség klasszikus védekező középpályásra, mert uralják a mezőnyt. Nekünk sem volt erre feltétlen szükségünk az aranykorban, mert a meccsek jelentős részét a támadóharmadban játszottuk le. Ezt kellene már észrevenni, hogy ez a luxus számunkra most nem adott, ezért is akarja Koeman kitenni Busquets szűrét, mert ő erre a szerepre nem alkalmas. A védelmünkkel meg továbbra sem az a baj, hogy Messi nem védekezik. A probléma az, hogy a védőink nem tudtak védekezni. Sokat érünk vele, ha Messi meg Suárez letámadnak, ha közben a 16-osunkon belül cicáznak velünk, a jobbhátvédünkből bohócot csinálnak, és nyolc méterről simán begurítják a labdát a kapuba, miközben a két középhátvédünk mozizik. Katasztrófa a hátsó alakzat.
Szerintem ha Maldinit és Puyolt raktad volna be hátvédnek, melléjük meg Dani Alvest és Lizarazut a két szélre, akkor is lőtt volna a Bayern 6-7 gólt. Csapat szintjén van az egész védekezés a béka feneke alatt. És a védekezés _szerintem_ a csatárokkal kezdődik, a letámadással. Ha egy ember nem csinálja, akkor a többi már cseszheti, kábé. Elcsúszik a helyezkedés, megy a fejetlen rohangálás a középpályán, átrohan az ellen rajtuk, aztán ajtóstul (itt védőstül) rúgják ter Stegenre a labdát. Mindezt ugye csak súlyosbítja, hogy SR meg Busi futkozott a középpályán. Előbbinek sosem lett volna szabad a kezdő közelébe kerülni, utóbbinak meg már pár éve nem szabadna ott lenni. De igazából mindegy, lehet, tévedek, én nem értek a focihoz annyira.
Maldininek meg Puyolnak azért nem lehetett olyan könnyedén a hátába kerülni, ahogy az többek között a harmadik gólnál történt. Teljesen súlytalanok voltunk hátul, Coutinho a Lewandowskinak adott gólpassza során is három védőtől nem zavartatva, simán adhatta be a labdát. Mintha ott se lettek volna a védőink, azt csináltak a tizenhatoson belül, amit akartak. Ráadásul nem csak takarítani/rombolni nem tudnak, de labdát kihozni sem. Korábban ebben voltunk nagyon jók, hátsó labdakihozatalokban, támadásépítésben, ehelyett rengeteg labdát adtak el hátul. Abban igazad van, hogy sokat dob egy csapat védekezésén, ha mindenki letámad, és már a csatárok is védekeznek, próbálják visszaszerezni a labdát. Korántsem egyenértékű viszont, ha egy csatár vagy egy középhátvéd nem tud védekezni. A gólokat visszanézve, tényleg indokolatlan Messiéket elővenni, ezeknek a góloknak az elkerülésében ők nem tudtak volna segíteni. Eladtuk a labdákat, megint elkövették azt a hibát, mint a ligában számtalanszor, hogy túlságosan felhúzódik a védelem, egy az egyben bucira verték őket, de még arra sem voltak képesek, hogy a labdát favágó módon egyszerűen elrúgják a rákba. Ezek nem abból fakadnak, mert Messi nem támad le, a védőink egyszerűen nem elég jók, szűrni meg nem szűrt senki. Busquets eltávolítása legalább már napirenden van. 2017 óta elképesztő veréseket kap ez a védelem a BL-párharcok során. Négy kapott gól, három kapott gól, három kapott gól, négy kapott gól, nyolc kapott gól. Ez a védelem egyszerűen nem elég a legmagasabb szintekhez.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.22. 19:42:35

gránit írta:
2020.08.22. 16:47:12
johdepp írta:
2020.08.22. 16:10:27

Mutass rá, kérlek, hogy kiről nem kaptunk gólt a Bájern ellen! És ha már itt tartunk, mutass rá, kérlek, hogy a Bájernben például ki az a klasszikus atomvédekező középpályás, aki hentes is, meg rombol és szűr is! Gorecka vagy Tyágó esetleg a kettő "mélységi" középpályásból?

Szerintem felesleges egy "klasszikus" védekező középpályás. Egy olyasmi rendszerben, amit a Bayern nyom, de Jong és Puig simán lehozná azt, amit Goretzka és Thiago hoznak. Persze kell mellé az is, hogy a másik 8 ember ne csak sétálgasson, meg a tökeit vakargassa támadásban és védekezésben. Messi jelenlétével a pályán nehéz lesz ezt összehozni.

Én szívesen megnéznék egy olyasmit, amit a Bayern hozott. Talán emberek is lennének hozzá a keretben. Csak csatárban van probléma, oda nem tudom, ki kellene, ki lehetne. Ha már van Griezmann, meg is lehetne próbálni, hátha...

MAtS
Semedo-Todibo-Araujo-Al(a)ba
de Jong-Puig
Dembélé-Messi-Fati
Griezmann?

Én elküldeném Albát, ha lehetne, és hoznám a helyére Alabát, ha lehetne. Ha sikerülne elpasszolni Busit, Rakiticet, Suárezt, Vidalt és Albát is, akkor talán lenne pénz megvenni, meg szabadulna fel fizetés is. Bár ha olyan agyatlan összeget kér, hogy a Bájern sem akarja megadni neki, akkor lehet, inkább ne jöjjön. Sok a 'ha', a 'talán' és a 'lehet'...

Szerintem Dembélé és Fati meg tudják oldani a védekezést szélen, Griezmanntól is láttuk, hogy hátrafelé sokszor (mindig?) jobb volt, mint előre, így csak Messi maradna, aki kevesebbet melózna mezőnyben, de tőle is azért több kéne, mert manapság már szerintem nem fér bele az a sétálgatás, amit nyomatni szokott. Már tavaly meg tavalyelőtt sem fért bele. Játsszon kevesebbet inkább, de ne legyen -1 ember, ha az ellennél a labda. Kell a tíz mezőnyjátékos védekezésben és támadásban is, nincs mese.

Ja, meg így utóiratnak annyit megjegyzek halkan, hogy azért remélem, nem lesz egy holland válogatott lájt a csapatból. Valahogy annyira nem örülnék. Van de Beek még beleférne, de több holland nem kell nekem. Ha lehet, akkor maradjon egyedül de Jong. Bár mondjuk egy de Ligt-re azért nem mondanék nemet.
A Bayern sikereihez most nincs szükség klasszikus védekező középpályásra, mert uralják a mezőnyt. Nekünk sem volt erre feltétlen szükségünk az aranykorban, mert a meccsek jelentős részét a támadóharmadban játszottuk le. Ezt kellene már észrevenni, hogy ez a luxus számunkra most nem adott, ezért is akarja Koeman kitenni Busquets szűrét, mert ő erre a szerepre nem alkalmas. A védelmünkkel meg továbbra sem az a baj, hogy Messi nem védekezik. A probléma az, hogy a védőink nem tudtak védekezni. Sokat érünk vele, ha Messi meg Suárez letámadnak, ha közben a 16-osunkon belül cicáznak velünk, a jobbhátvédünkből bohócot csinálnak, és nyolc méterről simán begurítják a labdát a kapuba, miközben a két középhátvédünk mozizik. Katasztrófa a hátsó alakzat.

"Mutass rá, kérlek, hogy kiről nem kaptunk gólt a Bájern ellen!" - ezért kell a védelmet kipucolni. Egy bohózat volt, amit ott hátul műveltek. Az előző hozzászólásra visszatérve egyébként, Koeman de Jonggal kapcsolatban arról beszélt, hogy visszakerül az eredeti szerepkörébe, ami az Ajax-ban is meg a válogatottban is a baloldali mélységi középpályás, a kettő közül. Nem arról, hogy ő lesz az egyedüli szűrő. Abban az esetben csúnyán befürödnénk megint jövő tavasszal.
Ahhoz hogy ez működjön, kell(ene) egy Mascherano típusú középhátvéd.
Aki gyakorlatilag takarít a 16-os és a félpálya között, és elég magabiztos labdával. Kiér szélre stb. Működhet egy ennyire támadó csapat, ha a védekezés alapja a visszatámadás, de akkor két darabos magas középhátvéd, és két támadó szélső, aki elvileg hátvéd, nem fér bele.
Ha ez összejönne, és egy mostani Bayern-nel mennének össze , az döntene hogy ki a labdabiztosabb, gyorsabb és pontosabb passzjátékban, és a helyezkedés.Igy esetleg kijönne a Barca suli előnye.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.08.22. 18:52:13

gránit írta:
2020.08.22. 16:47:12
A Bayern sikereihez most nincs szükség klasszikus védekező középpályásra, mert uralják a mezőnyt. Nekünk sem volt erre feltétlen szükségünk az aranykorban, mert a meccsek jelentős részét a támadóharmadban játszottuk le. Ezt kellene már észrevenni, hogy ez a luxus számunkra most nem adott, ezért is akarja Koeman kitenni Busquets szűrét, mert ő erre a szerepre nem alkalmas. A védelmünkkel meg továbbra sem az a baj, hogy Messi nem védekezik. A probléma az, hogy a védőink nem tudtak védekezni. Sokat érünk vele, ha Messi meg Suárez letámadnak, ha közben a 16-osunkon belül cicáznak velünk, a jobbhátvédünkből bohócot csinálnak, és nyolc méterről simán begurítják a labdát a kapuba, miközben a két középhátvédünk mozizik. Katasztrófa a hátsó alakzat.
Szerintem ha Maldinit és Puyolt raktad volna be hátvédnek, melléjük meg Dani Alvest és Lizarazut a két szélre, akkor is lőtt volna a Bayern 6-7 gólt. Csapat szintjén van az egész védekezés a béka feneke alatt. És a védekezés _szerintem_ a csatárokkal kezdődik, a letámadással. Ha egy ember nem csinálja, akkor a többi már cseszheti, kábé. Elcsúszik a helyezkedés, megy a fejetlen rohangálás a középpályán, átrohan az ellen rajtuk, aztán ajtóstul (itt védőstül) rúgják ter Stegenre a labdát. Mindezt ugye csak súlyosbítja, hogy SR meg Busi futkozott a középpályán. Előbbinek sosem lett volna szabad a kezdő közelébe kerülni, utóbbinak meg már pár éve nem szabadna ott lenni. De igazából mindegy, lehet, tévedek, én nem értek a focihoz annyira.
NovaProspekt írta:
2020.08.22. 16:52:56
Ez sem az, amit a Bayern hozott. Ez az ő kezdőjük kiscserkész változatban. :D Átgyalogolnak majd rajtuk simán. Abszolút igaza van gránitnak abban, hogy ha Messi sétálgatását, és Dembélé általános fogalmatlanságát (ha egyáltalán bevethető) kompenzálni akarjuk, akkor kell egy rendes vkp De Jong mellé. Messi már nem fog elkezdeni neked 90 percen keresztül presszingelni meg visszazárni. A nagy meccseken sem, az Anfielden, vagy most a Bayern ellen ugyanúgy sétálgatott. Ha Griezmann lenne a kezdődben Messi helyén, előtte meg egy melós csatár, továbbá Dembélé megtanulna védekezni, akkor nem kellene esetleg a romboló. De még úgyis meredek egy Puigot pivotban játszatni, sztem életében nem játszott még ott.
Hát én nem tudom, szerintem meg tudná oldani Puig. Védekezésben rúg, csíp, harap, labdával meg nem esik kétségbe nyomás alatt sem, meg tudja húzni az egy-egy szükséges cselt, ha letámadják, labdabiztosnak tűnik/tűnt nekem abból, amit láttam belőle. Igaz, én csak a nagycsapatban láttam játszani, az ifiknél/B-ben nem.

Ellenben erről jut akkor eszembe. Én 4-4-2-ben vagy 4-2-3-1-ben Puig helyét a két középpályás egyikeként látom kezdőként (4-3-3-ban nyilván a középpályán, de nem középen lenne a helye), de Te, Ti, vagy lehet, hogy rajtam kívül senki nem ott. Akkor viszont hol? Mert szélre szerintem nem oké, nem elég gyors, nem elég jó cselező ahhoz. Maximum 4-2-3-1-ben a csatár mögött tudnám elképzelni, de az meg Messi helye. Szóval akkor Nálad/Nálatok Puig nem is lenne kezdő, ha nem 4-3-3 lenne?

És ebből meg adódik a kérdés, hogy Messi helyét hol látjátok 4-3-3-ban? (4-2-3-1-ben a csatár mögött, 4-4-2-ben a csatár mellett/mögött/körül valahol, nyilván) Mert szélsőnek nem hinném, hogy kimenne. Nem elég gyors/robbanékony már ahhoz, meg közelebb kéne lennie a kapuhoz, ahogy írták is többen más topikokban is, talán. Csatárnak nem hiszem megint, nem lenne túl jó ötlet a védők közé beküldeni egyedül. Akkor 4-3-3-ban nincs is helye Messinek? Vagy aszimmetrikusan, a jobb oldalon nem lenne rendes szélső támadó? Akkor megint Semedo egyedül futkorászna ott, aztán megint Ő lenne a hülye, hogy nem tud se támadni, se védekezni?

Amúgy meg az egészet megint Dembélé fogalmatlanságára kell ráhúzni? Nem játszott egy percet sem a Bayern ellen, mégis olyan csapatszintű fogalmatlansággal kaptak 8 gólt, hogy történelmi röhej. Egyébként meg nekem úgy rémlik, hogy amikor játszott Dembélé, és látszólag kapott olyan feladatot, hogy védekeznie kell, akkor tudott védekezni, visszazárni. Valamilyen BL-meccsről rémlik valami utolsó másodperces becsúszós szerelés is, de már meg nem tudom mondani, mikor meg ki ellen nyomta.

Én őszintén adnék pár meccset annak a kezdőnek, amit felvázoltam. Nyilván nem értek a focihoz annyira, mint itt szinte mindenki más rajtam kívül, lehet, óriási égés is lenne az egész, de nem tudom elképzelni, hogy nagyobb vagy akkora fekália lenne, mint amit a karantén után összehozott a csapat. Sőt...
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.22. 16:52:56

johdepp írta:
2020.08.22. 16:10:27
MAtS
Semedo-Todibo-Araujo-Al(a)ba
de Jong-Puig
Dembélé-Messi-Fati
Griezmann?
Ez sem az, amit a Bayern hozott. Ez az ő kezdőjük kiscserkész változatban. :D Átgyalogolnak majd rajtuk simán. Abszolút igaza van gránitnak abban, hogy ha Messi sétálgatását, és Dembélé általános fogalmatlanságát (ha egyáltalán bevethető) kompenzálni akarjuk, akkor kell egy rendes vkp De Jong mellé. Messi már nem fog elkezdeni neked 90 percen keresztül presszingelni meg visszazárni. A nagy meccseken sem, az Anfielden, vagy most a Bayern ellen ugyanúgy sétálgatott. Ha Griezmann lenne a kezdődben Messi helyén, előtte meg egy melós csatár, továbbá Dembélé megtanulna védekezni, akkor nem kellene esetleg a romboló. De még úgyis meredek egy Puigot pivotban játszatni, sztem életében nem játszott még ott.
Válasz küldése