Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.09.02. 10:59:15

csababarca írta:
2020.09.02. 10:45:07
Ha 20ban megáll Wijnaldum az jó üzlet.

Lautaroért meg max egy vidal+40et ajánlanék, vagyis annyiért nem húznám a számat ha jönne.
Én Wijnaldumnak örülnék, kell ez a brusztolós stílus. Nem ártana, ha fiatalabb lenne, de azért 3 jó év még lehet benne.
més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.02. 10:45:07

Ha 20ban megáll Wijnaldum az jó üzlet.

Lautaroért meg max egy vidal+40et ajánlanék, vagyis annyiért nem húznám a számat ha jönne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.02. 10:32:56

Na sport.es és Albert Rogé szerint Wijnaldummal megvan a megállapodás egy 3 éves szerződésben. Első körben 15 milliót + pár millió az ajánlatunk, a Pool legalább 20-at akar. Valahol a kettő között lesz a vége.

Azt is megemlíti Rogé hogy jövő héten eldőlhet Lautaro Martínez sorsa is. A Barca maximum 65 milliót áldozna az üzletre, viszont ugye komolyan érdeklődnek Vidal iránt így ő is részese lehet az üzletnek. Abban az esetben engedik el Vidalt ingyen ha így csökkentik Lautaro árát.

Valamint olasz forrásokra hivatkozva megemlíti hogy Suárez már meg is egyezhetett a személyes feltételekről a Juvéval.

Az elmúlt pár napban egyébként vannak olyan hírek a spanyol sajtóban hogy néhány játékosnál fizetéscsökkentésbe kezdenének a jelenlegi státuszuk és pozíciójuk szerint. Az érintett 4 futballista: Busquets, Alba, Piqué, Roberto. Mivel már nem számítanak első számú játékosoknak (főleg Busquetset említik név szerint) így valamivel visszább vennék a fizujukat is a csapatban betöltött pozíciójuk szerint.

A klub pár hete arról döntött, hogy a bértömeget 100 millió euróval szeretné csökkenteni a jövő évre. Akiket múlt héten bejelentették hogy távozhatnak első körben ugye Suárez, Rakitic, Vidal, Umtiti nekik összesen kb. 57 miliió a bérköltségük. Ezután jött ugye a Messi sztori ami egyedül 100 millió lenne a bértömegből.

Érdekes amúgy itt egy két ember gondolkodása és hozzáàllása. Alig telt el egy hét mióta új szakmai stáb van és meg is lett mondva néhány játékosnak hogy nem számítunk rájuk, de már el lett küldve mindenki a pics@ba, hogy így semmi koncepció, meg úgy máris megbukik az edző, meg semmi nem változik.
Néhány szurkoló itt olyan álomvilágban él vagy marha sokat Fifázik vagy nem tudom, de a hajam eldobom néha. Egy hét alatt miért nem mentek el a távozók, miért nem érkezett már Garcia meg Van de Beek (aki sosem volt célpont csak az újságokban), meg Alaba, meg Boadu vagy ki a tököm.
2 azaz KETTŐ napja edzi a srácokat Koeman (kb a fél keretet) de már nincs koncepció meg semmi nem változik meg ilyenek. És ugye közben még itt van egy Messi sztori meg egy bizalmatlansági indítvány a klubnak.
Rakitic már elment, valószínűleg a héten Vidal lesz a következő, Suárez pedig valszeg jövő héten végleges lesz. De lehet csak utána, vagy október elején, kit érdekel mennek és kész. Umtitiért egy büdös ajánlat nem érkezik mert nem hajlandó előzetes orvosi felmérésen részt venni a csapatoknál, mert csak úgy mennének bele egy esetleges átigazolásba hogy tudják hogy egészséges a térde.
Az is érdekes hogy pl. miért Vidalt vinné már egy éve a Juve meg az Inter. Busquetsre miért nem repül senki még csak hírből sem? Vagy mondjuk Robertot miért nem viszi el az Arsenal vagy Chelsea vagy a City, vagy Jordi Albát még csak hírbe sem hozzák senkivel évek óta. Maradnak kiegészítő embernek és kész. Koeman elvileg 4-5 igazolással számol, 2-3 ember a védelembe, egy kp aki valszeg Wijnaldum lesz, meg egy támadó. 2 hete van itt a pali de már el van hordva mindennek amikor még az se tudja mi lesz a Messi sztori vége. (Csak pénzért adjuk el a Citynek vagy feljánlanak játékosokat mellé, kell e neki egyáltalán az a játékos). Most szerez egy olyan kpt akivel évek óta együtt dolgozik és biztos pontja volt a válogatottjának, nem mellesleg egy Klopp BL győztes csapatának a tagja. De biztos ő is kuka lesz, azért mert 29 éves. De lehet hogy a Messi alkuval kap egy Garcia-Angelino pakkot is.

Egy kicsit mozduljatok el a Fifától meg racionálisan kellene gondolkodni pláne ezzel a Messi sztorival a nyakunkon. Nem lehet 1 hét alatt csapatot építeni új szakmai stábbal!!!

Jövő héten szombaton az Andorra ellen játszunk barátságos meccset az Estadi Johan Cruyffban, arra már a teljes kerettel készülhet jövő héten. Ott már ott lehet Pjanic és még az is lehet hogy Wijnaldum is. De lehet már pl. Vidal és Suárez nélkül. Csóri pali 1 hetet nem edzett még a kerettel hogy megnézze hogy az ő taktikájába hogyan is illik némelyik játékos.

Én azt látom hogy végre egy profi szakmai stáb összejött Koeman mellé is, visszatért a klubhoz az az erőnléti edző is aki Rijkaard mellett dolgozott annó. Én megvárom hogy mit alkotnak, addig pedig bízok benne hogy jó kis csapatot fognak itt összerakni, nem temetek senkit 2 hét után.

Mindenki tudja milyen gyökér ez a vezetőség, szerencsére már nem sokáig rombolják itt a klub imidzsét, mindenki tudja mennyire rosszul és rossz időben jött a Messi sztori is, közben bizalmatlansági is megy, a lehetetlen kategória 1 hét alatt elzavarni játékosokat meg még hozni is. Ez egy sajnálatos ilyen szitu, ezt le kell nyelni mindenkinek. Nem tudom hányan voltak itt 2008-ban, az is valami hasonló volt akkor és csak sikerült egy jó kis csapatot összehozni.

Én továbbra is bízom Koemanban és a stábjában és szerintem jó is lesz! :wink:

Kifakadás vége, függöny...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2020.09.02. 10:18:37

RA7 írta:
2020.09.02. 07:22:50
Eddig az volt a baj hogy miért nem hajtjuk el őket. Most itt a lehetőség akkor örülni kéne, nem? A fizetésükkel így is rengeteg pénz felszabadulna.
Nem, mert Suarez is úgy képzeli ezt, hogy a klub fizesse ki neki a 15m euro éves bérét és akkor hajlandó belemenni a szerződésbontásba (legalábbis eddig ezt írta a Sport). Hol érné ez meg a klubnak? Vidal gondolom ugyanebben van.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.09.02. 09:19:48

https://www.sport.es/es/noticias/mercad ... ca-8095999 A fiatalítás jegyében. Persze ha üres a kassza akkor ne csodálkozzon senki hogy nem a felső polcról válogatunk.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.02. 08:21:24

Én amúg marhára nem vagyok meglepődve tekintve hogy minden eladásunkba úgy állunk bele, hogy "Mi minden áron szabadulni akarunk tőle". Ha valaki így akarna nekem bármit eladni, én is abból indulnék ki, hogy Én teszek szívessséget ha elviszem, akkor ne kérjen már magas árat.

A reállal meg felesleges összevetni, mert Ők egyenlőre nem a 30 pluszos játékosokat adják el jó pénzért. Akkor én is jövök értetlenkedni, ha Umtititért kapunk 1,5 millió eurót, meg néhány büfé utalványt.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.02. 07:59:23

visca el barca írta:
2020.09.02. 06:41:19
Nero. írta:
2020.09.02. 00:44:15
Az Inter nem hajlandó Vidalért fizetni

Az elmúlt 10 évben rendesen lelettünk húzva minden nyáron de ami most történik az valami olyan lesz amit eddig nem láttunk.
A juvenak meg suarez kellene, de ok se akarnak fizetni 😂
Mi meg kozben a fiatalitas jegyeben a 30 eves wijnaldumot hajkurasszuk.
Röhej, de jelenleg ez van. Én sem fizetnék értük egy árva centet sem, ha nem akarom őket körmömszakadtáig. És nem azért nem fizetnék, mert nem érnek semmit, hanem mert tudom a játékos is és az eladó is csapdában vergődik. Kivéreztetik egymást a végén meg oda dobnak nekik egy alamizsnát.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.09.02. 07:43:06

Samper írta:
2020.09.02. 06:44:06
A legtitokzatosabb, hogy milyen jövőt szánnak a Cou -Dembi - Gríz triónak. Rájuk fog épülni az új csapat? Vagy belőlük szereznek pénzt igazolásokhoz?
Rájuk fog épülni az új csapat, nekem ez elég egyértelműnek látszik a hírek alapján. Most a hitelesség kérdésébe nem szeretnék belemenni.
més que un club
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.09.02. 07:22:50

Eddig az volt a baj hogy miért nem hajtjuk el őket. Most itt a lehetőség akkor örülni kéne, nem? A fizetésükkel így is rengeteg pénz felszabadulna.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.02. 06:44:06

A legtitokzatosabb, hogy milyen jövőt szánnak a Cou -Dembi - Gríz triónak. Rájuk fog épülni az új csapat? Vagy belőlük szereznek pénzt igazolásokhoz?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.02. 06:41:19

Nero. írta:
2020.09.02. 00:44:15
Az Inter nem hajlandó Vidalért fizetni

Az elmúlt 10 évben rendesen lelettünk húzva minden nyáron de ami most történik az valami olyan lesz amit eddig nem láttunk.
A juvenak meg suarez kellene, de ok se akarnak fizetni 😂
Mi meg kozben a fiatalitas jegyeben a 30 eves wijnaldumot hajkurasszuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.02. 00:44:15

Az Inter nem hajlandó Vidalért fizetni

Az elmúlt 10 évben rendesen lelettünk húzva minden nyáron de ami most történik az valami olyan lesz amit eddig nem láttunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.09.01. 22:55:16

Varatrix írta:
2020.09.01. 15:06:45
dinnyesz írta:
2020.09.01. 14:59:25
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Egyetértek. Amúgy elkényelmesedtünk. Összességében a 2007/08-as szezonban éltünk meg utoljára, nagy klub válságot. 12 éve!
Amúgy a 08/09-es szezonban sem voltak sokkal biztatóbbak az előszelek, de mégis pesszimistább vagyok.
Szerintem, most könnyebb a helyzet nagy csapatot csinálni mint 2008 környékén volt. A nagy klubok, nagyon egy szinten vannak, sokszor cask a szerencse és a bíró dönt, hogy ki nyer ki veszít. Egy jól összerakott csapattal bárki elkapható. Amúgy annyira nem hiszik a Barcában, mint korábban. Akkor Messi pótolni tudta Ronaldinhot- most, Messit nincs aki pótolja. Coutinho lehet hogy nem is marad és neki, azért ez nagy falat lenne...Ilyen szintet ez a szét esett csapat nem fog tudni lépni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.01. 21:22:18

Feast4 írta:
2020.09.01. 17:06:51
Érdekes, hogy a saját neveléseknek eddig nem mondták, hogy lehet pakolni nem? :mrgreen:
dehogy mondták. SR-t is már nem győznék lerabolni rólunk, ha nem láncolnánk magunkhoz :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.01. 17:06:51

NovaProspekt írta:
2020.09.01. 17:04:00
LG írta:
2020.09.01. 16:51:58
Szerintem a legtöbbünknek azzal van a baja, hogy miért nem azokat az öregeket adjuk el elsősorban, akik a legnagyobb kerékkötők.
LG, sztem erre a kérdésre te magad is tudod a választ. :D
Érdekes, hogy a saját neveléseknek eddig nem mondták, hogy lehet pakolni nem? :mrgreen:
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.01. 17:04:00

LG írta:
2020.09.01. 16:51:58
Szerintem a legtöbbünknek azzal van a baja, hogy miért nem azokat az öregeket adjuk el elsősorban, akik a legnagyobb kerékkötők.
LG, sztem erre a kérdésre te magad is tudod a választ. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.01. 16:51:58

dinnyesz írta:
2020.09.01. 14:59:25
Varatrix írta:
2020.09.01. 14:02:38

Ez nekem is feltűnt, de észnél kell lenni, mert a fórum néha csak egy arctalan tömeg, és nem biztos, hogy most azok tartanák meg, akik korábban kivoltak rá.
Továbbá mindenkinek volt kb saját forgató könyve, hogy kit tenne ki, kit padoztatna, és nem biztos, hogy volt egyezés. Suárezt a legtöbben már akkor padra írták, erre emlékszem!
Abba már nem is akartam belemenni, hogy eddig az volt a baj hogy öreg a csapat és mért nem játszanak a fiatalok, most meg mért adjuk el az öregeket..
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Szerintem a legtöbbünknek azzal van a baja, hogy miért nem azokat az öregeket adjuk el elsősorban, akik a legnagyobb kerékkötők. De ezt írtam Suarez topicjában is. Lehet érveket felhozni az az uruguayi elküldése mellett, csak ugyanezen érvek alapján 3-4 játékost hamarább kellett volna elküldeni.

Koeman pedig edzőként még semmi olyat nem tett le, amiért bízni kéne benne. A nagy karizmatikussága, amit néhányan emlegetnek, annyiban mutatkozott meg, hogy összebalhézott a nagyobb játékosokkal, akikkel eddig dolgozott. Tehát én már az ő kinevezését is hibának tartom, attól tartok, a rombolás nem ért véget a 8-2-vel, Bartoék még egy évig még mélyebbre fogják ásni a klubot. De sokan támogatják is őket, pl. a pártolók, szóval valahol meg is érdemeljük.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.01. 16:43:27

Goikoechea írta:
2020.09.01. 15:15:34
Nagyon sajnálom, hogy a klub képtelen eladni jóáron, vagy alatta olyan kvalitású játékosokat, mint Suarez, Rakitic, Vidal. Ezek a játékosok nem hiszem, hogy nem érnek meg 10 milliót se, és azt sem, hogy egy Juve, Inter, vagy éppen Sevilla ne tudna ennyit kiperkálni értük. Hogy ott mennyi lenne a fizu, az mnm ránk tartozik. Megértem, hogy magas a bér meg ilyenek, de miért a Barcának kell ráfizetni? Nem a vezetőség töketlensége? Madridban nem játszó csere emberek meg milliókért kerülnek el. Így nem lesz bevétel egy peták sem. A következő az lesz, hogy mi fogunk fizetni, hogy valaki vigye el Rafinhat meg Umtitit. Borzalmas! És természetesen a Messi sztorinak koránt sincs vége. Én már borítanám az asztalt.
A probléma tök egyszerű és írtad is.

Rakitic 32 éves. A fizetése hatalmas. Egy ennyi idős játékos ha kisebb klubba megy az csak úgy játszik, ha a transferdíj 0. Nekünk meg szabadulni kell a bértömegtől.

A szitú ugyanez Suarez 33 év, nincs a karrierjébe már 5-6 év, viszont marha nagy a fizuja. Csak úgy játszik, az átigazolása ha a következő klub lespórolja a a transfer díjon az aláíráspénzt.

Vidal 33 éves, szintén zenész.

Busquets 32 éves, ha valaki vinné is marha sokat keres.

Jordi Alba 31 éves, marha nagy fizetéssel, ugyanez lenne.

Aztán ott vannak a többiek Umtiti, nagyon beton szerződéssel, láb nélkül. Dembélé esetében ez halmozottan igaz.

Na így rögtön a keret több mint fele nem is piacképes.

Chino írta:
2020.09.01. 16:18:29

Lehet, hogy pont egy Pjanic-De Jong duó lesz a helyén, ki tudja.
Mivel Pjanicsot vkp-ra butították az utolsó Juvéban töltött évei alatt, szinte tuti ez lesz. Vagy ha nem jön be vissza a 4-3-3. Koeman cáfoljon rám, de klubedzői karrierje eddig engem finoman sem győzött meg, szóval ameddig valami épkézláb ötletet nem látok igazolás, taktika terén addig nekem ne mondjátok, hogy koncepciója van. Ha tévedek az első leszek aki megköveti, de most csak annyit látok, hogy eljátsza Barto öklét és ennyi.
Chino írta:
2020.09.01. 16:18:29

Suarezt mindenki zavarta volna már el, hogy mekkora kerékkötő stb., most meg megy a sírás érte, nagyon érdekes.
Suarezt valóban el kellene küldeni, de szerintem ha vállalja kiegészítő embernek 30 percekre illetve a keret pihentetésére jobbat nem találnánk. Egyébként meg tartom azt, hogy nem úgy kell elküldeni, hogy sehol senki a helyére. A fél szezonos Lautaro is úgy néz ki beint bakker. (Nem mintha annyira jobb lenne ha jön, mert tartom, hogy egyenlőre a gyerek semmi extra.) Nem lehet elküldeni az egyetlen épkézláb 9-esünk legyen bármilyen öreg és pontatlan mát, úgy hogy nemhogy a keretben a piacon se nagyon van mozdítható 9-es.

Az meg kifejezetten nem tetszik, hogy ahogy mondtam elkezdtünk kirugdalni minden 30 feletti nem saját nevelést, holott igen Busquest és Pique teljesítménye igen csak megérne pár szép gondolatot az utóbbi két-három évben,
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2020.09.01. 17:04:31-kor.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.01. 16:18:29

Feast4 írta:
2020.09.01. 12:55:18

Az hogy Koemannak határozott koncepciója van az nagyon jó, nagyon nagy taps, de a Rakitic, és Vidal pont két olyan játékos, hogy ha a képesség vagy a kor nem is engedi már, hogy azt hozzák folyamatosan amit kell, az akarat és az elhivatottság megvan és 20-30 percig még tudnak hasznosak lenni. Sőt gyengébb csapatok ellen simán lehozzák amit kell. Busquetsen ezt hol látod? Van 77 támadónk, akiből 2 veszélyes. Nyilván őket küldjük el. A védelmünk olyan lassú mint a tetű. Nem baj elzavarjuk Umtitit akinek köze nincs a kezdőhöz már nem is lesz, ettől nyilván jobb lesz majd az a két ember aki amúgy is pályán van. Persze ezeket az embereket is cserélni kell, de pont a legnagyobb kerékkötőket nem kezdte ki eddig. Nyilván nem vagyok fociedző, nyilván ő ért hozzá jobban, de laikusként szerintem pont nem azokra nyúlt rá akikkel igazán gond volt, hanem azokra akikben legalább volt szándék. Egyébként kérdezem én, ha Suarez és Messi elmegy akkor, hogy néz ki a támadósor? Ne vicceljünk már. Nemhogy egy-az egyben játékoscserével, de csapatszinten sem tudjuk pótolni őket. Koncepció a túrót. (Ne vedd magadra nem akarlak megsérteni, legyen igazad, de én már nem hiszek a tündérmesékben.) Amíg Bartoék itt vannak, nincs itt koncepció csak seggnyalás, ez fog látszani az átigazolásokon is.
Rakitic és Vidal távozása be volt jelentve, ahogy Umtitié is. Busquets-el kapcsolatban mindenki akkora jós, hogy mindjárt a lottó ötösöket fogom kérdezni. Már látatlanba annyian tudják itt a jövőbeni keretet, kezdőt, taktikát, hogy nem is értem miért nem merült fel a nevük, mikor Setient leváltották.
Pont, hogy őt akarja kivágni a kezdőből Koeman. Rezgett is a léc alatta, le is nyilatkozta, hogy De Jongot akarja szűrőként játszatni, erre már a legtöbben biztosak hogy a szerepe nem változik. Valverde és Setien csak folytatta a hagyományokat, nem is lehetett bármilyen változást várni tőlük. (Setien ráadásul bevallottan is szerelmes volt Busquetsbe)
Lehet, hogy pont egy Pjanic-De Jong duó lesz a helyén, ki tudja.
Suarezt mindenki zavarta volna már el, hogy mekkora kerékkötő stb., most meg megy a sírás érte, nagyon érdekes. Vkp-nak meg miért kellene egy tank, mert sokaktól ezt olvasom. Nézzük meg a Bayernt, Poolt, Juvet, sehol sem volt ilyen, a németek is megoldják egy Goretzka-Thiago párossal, sőt sokszor egy Thiagoval, a Juvenál is nem egyszer Pjanic játszott egyedüli szűrőt.
Messi balhéja több szempontból is rosszul érintette a felépítendő csapatot. Egy Messi távozása rengeteg dolgot felülír, főleg, hogy nem volt betervezve. Arról nem is beszélve, hogy az egész klub most ezzel van elfoglalva. 3-4 ember biztosan távozik a kezdőből, szóval valami változás mindenképp lesz. Az, hogy jó vagy rossz irányba még nem tudni, de már leírni, meg kitalálni mi lesz a csapattal, amikor egy olyan edző érkezik, akinek van valami elgondolása elég gáz.
Az, hogy a B-csapat hol szerepel szinte lényegtelen. Amikor jött Ini, szintén a harmadosztályban vitézkedtek a kicsik, ahogy Thiagonál, Xavi korában igaz, hogy eggyel feljebb játszottak, de a liga pofozógépei voltak. Pont ő volt az, aki lenyilatkozta, hogy tök mindegy milyen osztályban játszik a csapat a tehetségek ugyanúgy ott vannak. És szerintem ha valaki, akkor ő ért hozzá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 15:35:48

sojal írta:
2020.09.01. 15:27:32
Azért akkor sokkal erősebb kerettel vágott neki a szezonnak a Barca. Volt egy Puyol, egy Ini, Xavi, Messi, Eto és még egy Henry is. Jött egy Alves, és bár akkor is besült több igazolás, de Pep forradalmat csinált
Akkor is ment azért a vita a fórumon, hogy erős e a keret. Nyilván a fórum tagok is változtak azóta, de olyan is volt, aki eladta volna Xavit, és Iniestát! Emlékszem, hogy sokan abban látták a siker zálogát, hogy Pirlót le tudjuk e igazolni.

Félreértés ne essék, valóban jobb életkorban volt az a keret, ezért sem kellet mélységében belenyúlni. Igazából csak arra akarok utalni, hogy rég éltünk meg nagy válságot, és mindig hajnal előtt van a legsötétebb!! [-o<
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.09.01. 15:27:32

Varatrix írta:
2020.09.01. 15:06:45

Egyetértek. Amúgy elkényelmesedtünk. Összességében a 2007/08-as szezonban éltünk meg utoljára, nagy klub válságot. 12 éve!
Amúgy a 08/09-es szezonban sem voltak sokkal biztatóbbak az előszelek, de mégis pesszimistább vagyok.
Azért akkor sokkal erősebb kerettel vágott neki a szezonnak a Barca. Volt egy Puyol, egy Ini, Xavi, Messi, Eto és még egy Henry is. Jött egy Alves, és bár akkor is besült több igazolás, de Pep forradalmat csinált
Sajnos hátul most Stegen-en kívül nincs masszív név, még Alba-t sem venném már ide (Piqué sajnos nem Puyol). Középen abban lehet bízni, hogy De Jong magára talál, és Puig berobban. Elől reménykedhetünk abban, hogy Grizmann új edzővel többet mutat, és Dembele is magára talál, és elkerülik a sérülések.
A kapuson kívül, minden más csapatrész rosszabb mint a 2008-s.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2020.09.01. 15:24:08

Goikoechea írta:
2020.09.01. 15:15:34
Nagyon sajnálom, hogy a klub képtelen eladni jóáron, vagy alatta olyan kvalitású játékosokat, mint Suarez, Rakitic, Vidal. Ezek a játékosok nem hiszem, hogy nem érnek meg 10 milliót se, és azt sem, hogy egy Juve, Inter, vagy éppen Sevilla ne tudna ennyit kiperkálni értük. Hogy ott mennyi lenne a fizu, az mem ránk tartozik. Megértem, hogy magas a bér meg ilyenek, de miért a Barcának kell ráfizetni? Nem a vezetőség töketlensége? Madridban nem játszó csere emberek meg milliókért kerülnek el. Így nem lesz bevétel egy peták sem. A következő az lesz, hogy mi fogunk fizetni, hogy valaki vigye el Rafinhat meg Umtitit. Borzalmas! És természetesen a Messi sztorinak koránt sincs vége. Én már borítanám az asztalt.
Bele is írtad a választ. Sajnos a nagyszerű politikánknak koszonhetoen borzasztó magasak a fizuk. Rakitic fizuja azt hiszem hogy fele lesz Sevillában azt ittenihez képest, de még így is ő lesz a legjobban fizetett játékosuk. Én úgy látom, hogy ez jofejseg volt részünkről rakéta felé, mert csak így tudott megvalosulni a transzfer. A többi jatekosnal is ez a helyzet csak még magasabb fizuval. Nyilván a játékosok nem akarnak kevesebbet keresni, így ők akár el is padoznanak több 10 millió euróért. A leendő klubjuk meg úgy tudja vállalni a nagy fizut ha a transzfer díjon megsporolja az osszeget. Szerintem a klub úgy is jobban jár ha bagoert megszabadul a nagy fizuktol ahelyett hogy a "semmire" fizet.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2020.09.01. 15:15:34

Nagyon sajnálom, hogy a klub képtelen eladni jóáron, vagy alatta olyan kvalitású játékosokat, mint Suarez, Rakitic, Vidal. Ezek a játékosok nem hiszem, hogy nem érnek meg 10 milliót se, és azt sem, hogy egy Juve, Inter, vagy éppen Sevilla ne tudna ennyit kiperkálni értük. Hogy ott mennyi lenne a fizu, az mem ránk tartozik. Megértem, hogy magas a bér meg ilyenek, de miért a Barcának kell ráfizetni? Nem a vezetőség töketlensége? Madridban nem játszó csere emberek meg milliókért kerülnek el. Így nem lesz bevétel egy peták sem. A következő az lesz, hogy mi fogunk fizetni, hogy valaki vigye el Rafinhat meg Umtitit. Borzalmas! És természetesen a Messi sztorinak koránt sincs vége. Én már borítanám az asztalt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 15:06:45

dinnyesz írta:
2020.09.01. 14:59:25
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Egyetértek. Amúgy elkényelmesedtünk. Összességében a 2007/08-as szezonban éltünk meg utoljára, nagy klub válságot. 12 éve!
Amúgy a 08/09-es szezonban sem voltak sokkal biztatóbbak az előszelek, de mégis pesszimistább vagyok.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2020.09.01. 14:59:25

Varatrix írta:
2020.09.01. 14:02:38

Ez nekem is feltűnt, de észnél kell lenni, mert a fórum néha csak egy arctalan tömeg, és nem biztos, hogy most azok tartanák meg, akik korábban kivoltak rá.
Továbbá mindenkinek volt kb saját forgató könyve, hogy kit tenne ki, kit padoztatna, és nem biztos, hogy volt egyezés. Suárezt a legtöbben már akkor padra írták, erre emlékszem!
Abba már nem is akartam belemenni, hogy eddig az volt a baj hogy öreg a csapat és mért nem játszanak a fiatalok, most meg mért adjuk el az öregeket..
Lehetett volna még talán 1 evig húzni azt ami most történik, talán az elnök választás után alkalmasabb is lett volna az időpont, de szerintem egyáltalán nem olyan borús a helyzet mint sokan látják itt.
Válasz küldése