Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.09.10. 15:50:06

Rafinha hol van ? Mit tudni róla?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 15:18:09

gránit írta:
2020.09.10. 15:09:22
Szerintem egy de Jong-Pjanic-páros tavasszal a BL-ben le lenne mészárolva, ráadásul Pjanic-ot nem Koeman hozatta, nem tudjuk, mennyire szerepel az elképzeléseiben, ha szerepel egyáltalán. Mivel elég nagy a csönd, csak találgatni tudunk, én is csak következtek, amikor azt mondom, Todibóra védekező középpályásként számíthat Koeman, és ez az oka annak, hogy még akar egy középhátvédet. Védekező középpályást nem is keresnek, de középhátvédet igen, így elég valószínű, hogy valamelyik alap hátvédünk lesz egy sorral fentebb tolva.
Egyetértek, én is csak azért gondoltam, mert előrébb nemigen tudom elképzelni Pjanicot ilyen tolongásban. Szerintem is jobb lenne oda egy jó fizikumú valaki. Akkor viszont tényleg kell egy kh. Kár hogy megint feleslegesen igazoltunk 1-2 - amúgy ügyes - szélső támadót meg egy öreg Pjanicot, akivel nemhogy nem vagyunk beljebb, hanem még azt sem lehet tudni, mit kezdünk velük, hogy ne unatkozzanak a cserepadon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.10. 15:17:30

gránit írta:
2020.09.10. 15:09:22
Szerintem egy de Jong-Pjanic-páros tavasszal a BL-ben le lenne mészárolva, ráadásul Pjanic-ot nem Koeman hozatta, nem tudjuk, mennyire szerepel az elképzeléseiben, ha szerepel egyáltalán.
Barto hozatta,tehát játszani fog. Egyelőre ott tartunk,hogy Koeman hozatni se tudott senkit,mert nem kapta meg. Depay lehet kb az egyetlen,de most vagy várnak arra,hogy Suarez aláírjon,vagy nem tudom mi történik.

Az edző szabad kezet kap dolog már ott elbukott,amikor Barto lenyilatkozta,hogy vannak érinthetetlenek a keretben,és közöttük ha jól rémlik ott volt Lenglet, aki szerintem jó védő,de ha Piqué marad a kezdőben(már pedig marad) akkor nem feltétlen kellene ragaszkodni a franciához. És ha Koeman is úgy gondolja,hogy neki más kell? Hát na, majd lebeszélik arról is :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.10. 15:09:22

Szerintem egy de Jong-Pjanic-páros tavasszal a BL-ben le lenne mészárolva, ráadásul Pjanic-ot nem Koeman hozatta, nem tudjuk, mennyire szerepel az elképzeléseiben, ha szerepel egyáltalán. Mivel elég nagy a csönd, csak találgatni tudunk, én is csak következtek, amikor azt mondom, Todibóra védekező középpályásként számíthat Koeman, és ez az oka annak, hogy még akar egy középhátvédet. Védekező középpályást nem is keresnek, de középhátvédet igen, így elég valószínű, hogy valamelyik alap hátvédünk lesz egy sorral fentebb tolva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 14:59:10

gránit írta:
2020.09.10. 14:46:13
bence0330 írta:
2020.09.10. 14:00:43

Az aranybarcelona sem összevásárolt csapat volt, szinte csak saját nevelésűekből állt.
Attól függ, melyik. A Dream Team egy szinte teljesen összevásárolt csapat volt, az alap kezdőben volt kb 2 saját nevelésű játékos. Ha a középcsatár posztjáról van szó, Eto'o, Villa, Suárez nélkül sem nyertük volna meg a BL-címeinket, kellenek a nagy igazolások is, a 2006-os BL-győztes csapatunk kezdőjében is volt kb 3 saját nevelésű játékos.

Ahogy említetted, Griezmannra nem lehet rábízni a kezdő csatár pozícióját, Suárez már saját bevallása szerint sem bír egész meccseket, így egy igazolás a középcsatár posztra valóban elkerülhetetlen. Koeman nem is akar igazán sok igazolást, középcsatárt meg középhátvédet akar mindenképp, kell egy középhátvéd a tapasztalatlan Araújo mellé. Ha 4-2-3-1-et játszunk, amit Koeman preferál, úgy tippelem, hogy Todibo lesz feltolva de Jong mellé védekező középpályásnak, és ezért van szüksége még egy középhátvédre Koemannak.
Ja, hát a 10 környékire gondoltam. Pl mikor 11 saját nevelésű játékossal álltunk a pályán és nyertünk 4-0-ára :D
https://www.origo.hu/sport/futball/2012 ... caban.html

És kb ugyanaz volt a Barca mint a spanyol válogatott.
Én De Jong mellé végig Pjanicot képzeltem. Ha nem ott lesz, akkor nemigen lesz helye...
Piqué, Lenglet, Araujo, Todibora gondoltam, hogy szerintem ez elég, 2 rutinos és két újonc, aztán lehet keverni a kártyákat. Meg néha Umtiti is be tud majd állni, ha marad.
9-es szerintem is kell, és azt a Barca valóban sosem tudott kinevelni. :) Nem mondom, hogy nem kell 1-2 jó igazolás, csak szerintem a gerinc felét meg lehetne teremteni ingyen a La Masiáról, de ha esélyt sem adunk nekik, hanem 1 milliókért eladogatjuk őket, hogy aztán 60-akért tudjuk visszavenni 3 év múlva, annak semmi értelmét nem látom.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.10. 14:46:13

bence0330 írta:
2020.09.10. 14:00:43

Az aranybarcelona sem összevásárolt csapat volt, szinte csak saját nevelésűekből állt.
Attól függ, melyik. A Dream Team egy szinte teljesen összevásárolt csapat volt, az alap kezdőben volt kb 2 saját nevelésű játékos. Ha a középcsatár posztjáról van szó, Eto'o és Suárez nélkül nem nyertük volna meg a BL-címeinket, kellenek a nagy igazolások is, a 2006-os BL-győztes csapatunk kezdőjében is kb 3-4 saját nevelésű játékos volt csak.

Ahogy említetted, Griezmannra nem lehet rábízni a kezdő csatár pozícióját, Suárez már saját bevallása szerint sem bír egész meccseket, így egy igazolás a középcsatár posztra valóban elkerülhetetlen. Koeman nem is akar igazán sok igazolást, középcsatárt meg középhátvédet akar mindenképp, kell egy középhátvéd a tapasztalatlan Araújo mellé. Ha 4-2-3-1-et játszunk, amit Koeman preferál, úgy tippelem, hogy Todibo lesz feltolva de Jong mellé védekező középpályásnak, és ezért van szüksége még egy középhátvédre Koemannak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 14:45:05

stef.lev írta:
2020.09.10. 14:32:51
Nem tudom, hogy miért gondolja mindenki biztosra, hogy ez a Puig gyerek meghatározó játékos lehet a legmagasabb szinten. Már 2-3 éve beszélnek róla, hogy ő lehet az új Xavi és Iniesta de valamiért egyik edzőnél sem kapott rendszeres játéklehetőséget. Már 21 éves a srác és felnőtt szinten még semmit nem mutatott. Persze elhiszem, hogy mindenki azt várja, hogy az UP-ból végre újra felkerüljön egy meghatározó játékos, de attól tartok, hogy Puig nem lesz az és nagyon sok mindenkinek csalódást fog okozni.. (ne legyen igazam.)
Szvsz ha Koeman-nál se fog rendszeres játéklehetőséget kapni, akkor szépen lassan el kell engedni azt az álmot, hogy ő lesz a jövő Barcá-jának irányítója.
Ezek szerint szerinted pl Fati sem jó, mert nem kapott lehetőséget? Vagy Griezmann zseniális itt, mert egész évben stabil kezdő volt?
Semelyik fiatal nem kapott lehetőséget Valverdétől, mert nem merte bevállalni. Ez nem azt jelenti, hogy nincs jó fiatal. Setien a bajnokságban még valamennyire azért igen.
Nézd vissza a tavaszi meccseket, ahol Puig beállt. Nemhogy mutatott valamit, legtöbbször a mezőny legjobbja volt, a legtöbbet futotta, előre játszott, kulcspasszokat adott, gólpasszokat adott, állandóan úgy mozgott, hogy megjátszható volt, és úgy egyáltalán teljesen felpezsdítette a csapatot. Abban a posványban én kb csak miatta tudtam élvezni a Barca meccseket úgy, mint régen. Volt élet a játékban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.09.10. 14:38:06

stef.lev írta:
2020.09.10. 14:32:51
Nem tudom, hogy miért gondolja mindenki biztosra, hogy ez a Puig gyerek meghatározó játékos lehet a legmagasabb szinten. Már 2-3 éve beszélnek róla, hogy ő lehet az új Xavi és Iniesta de valamiért egyik edzőnél sem kapott rendszeres játéklehetőséget. Már 21 éves a srác és felnőtt szinten még semmit nem mutatott. Persze elhiszem, hogy mindenki azt várja, hogy az UP-ból végre újra felkerüljön egy meghatározó játékos, de attól tartok, hogy Puig nem lesz az és nagyon sok mindenkinek csalódást fog okozni.. (ne legyen igazam.)
Szvsz ha Koeman-nál se fog rendszeres játéklehetőséget kapni, akkor szépen lassan el kell engedni azt az álmot, hogy ő lesz a jövő Barcá-jának irányítója.
Persze, mert Ernő játékaba jobban illett Paulinho, Rakitic vagy Vidal. Setiennel egyből csomót játszott.
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 14:32:51

Nem tudom, hogy miért gondolja mindenki biztosra, hogy ez a Puig gyerek meghatározó játékos lehet a legmagasabb szinten. Már 2-3 éve beszélnek róla, hogy ő lehet az új Xavi és Iniesta de valamiért egyik edzőnél sem kapott rendszeres játéklehetőséget. Már 21 éves a srác és felnőtt szinten még semmit nem mutatott. Persze elhiszem, hogy mindenki azt várja, hogy az UP-ból végre újra felkerüljön egy meghatározó játékos, de attól tartok, hogy Puig nem lesz az és nagyon sok mindenkinek csalódást fog okozni.. (ne legyen igazam.)
Szvsz ha Koeman-nál se fog rendszeres játéklehetőséget kapni, akkor szépen lassan el kell engedni azt az álmot, hogy ő lesz a jövő Barcá-jának irányítója.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.10. 14:00:43

Rengeteget beszélünk arról, hogy kit kéne hozni, közben meg várhatóan 3-4 saját nevelésű játékos fogja elvinni a hátán a csapatot (Remélhetőleg Messi, Puig, Fati).
Tök jó hogy itt a 3. csatáron gondolkodunk (mindamellett hogy ha Suarez tényleg megy, akkor tényleg kell a 9-es, a szélsőkből vagyunk túl sokan, meg irányítóra), meg vkp-sban Thiago/Weijnaldum, meg kh-ben pl Garcia, de szerintem sokkal fontosabb lenne egy ilyen várhatóan átmeneti évben, hogy úgy játsszunk és úgy (ne!) igazoljunk, hogy a csúcsfiatalok mindenképp megkapják a Játékpercek min. 70%-át. Emellett még ott van 3 fiatal védő, Todibo, Araujo, Wague, de akár Miranda is, akik azért már nyugodtan bevethetőek lennének a mélyvízbe. Rendben, hogy pár hónapig több hiba lenne a védelemben mint egy rutinosabb Piqué-Lenglet esetén, de csak beérnének és összeszoknának, és ha nem, télen is lehet igazolni vagy jövő nyáron. Meg azért mégiscsak van egy Piqué-Lenglet rutinos védelem a legrosszabb esetekre, szerintem ha stabilabb szűrés van előttük, simán jók lehetnek ők is. Szóval hátra semmiképp nem igazolnék ebben a pillanatban, mikor amúgy sincs pénz. És még legalább 2-3 fiatalt meg kéne próbálni több meccsen is (O. Busquets, Monchu).

Az aranybarcelona sem összevásárolt csapat volt, szinte csak saját nevelésűekből állt. Nem hinném, hogy ezzel a (közel)múlttal olyan rettenetes rizikó lenne bevállalni egy ilyen csapatot fél évre. Sokan írjátok, hogy kell egy jó kh, de szerintem ezzel még lehetne várni fél-1 évet, hátha jók lesznek a fiatalok. Szélsőkkel ugyanez, Wague, Miranda simán kipróbálásra kerülhetne. És akkor lenne egy Piqué(kizárólag ha formában van) - De Jong - Pjanic(?) - Puig/Coutinho - Fati - Messi vezérvonal, akik vagy a bizonyított képességeik, vagy a rutinjuk révén lehozzák a meccseket, körülöttük meg gyorsan kiderülne, ki maradhat, és ki nem üti meg a Barca szintet. És ezután még mindig lehetne Garciákról beszélni, meg Alabákról. Közben még meglepetések is lehetnek, pl. Oriol Busquets betölti a névrokona kiöregedésével bekövetkezett űrt, és De Jonggal ketten perfektül stabilizálják a kp-t a védők előtt.

A legnagyobb gondot én is Griezmann maradásában látom, mint mindenki. Nem rossz játékos, de itt ő lesz a legnagyobb visszahúzó erő, gólokat rúgni alig fog, fiataloktól veszi a játékperceket, és közben veszi fel a csapat 2. legnagyobb fizuját. Szerintem ha ő elmenne, sok gondunk megoldódna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.10. 13:26:53

Anno van Gaal is ezt csinálta (nem csak itt, mindenhol) hogy kényszeresen vitte magával a holland haverokat.

Mondjuk van Dijkot nem bánnám, de ne ilyen középszerű játékosokat hozzon.

Suarez 3 millióért nem mehet. Akkor inkább maradjon de ekkora lehúzás nem történhet meg.

Mire “kész” lesz a keret, addigra valószínűleg Koeman eredeti terveinek a 20%a fog megvalósulni eladások és igazolások terén, igaz erősen kérdőjeles hogy mennyire voltak jók az eredeti tervei.

Továbbra is teljes káosz a klubnál, továbbra sincs irány.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.10. 12:55:05

Suárezt akarják eladni, és a helyére Depay-t igazolni, de amíg nincs igazolás, addig nem fogják eladni Suárezt sem. Az lenne a nagy blama, ha eladnák kb három millió euróért, aztán mégsem sikerülne valakit a helyére találni. Az lenne az igazi öngól. Ezért is furcsállom a cikk "előbb az eladásokat, aztán az igazolásokat"-szemléletét, ez alapvetően a bizonytalanságra épít, ez pont fordítva kéne, hogy működjön. Ha Depay-t leigazolják, Suárezt már könnyebb szívvel rásózhatják a Juvéra, megszabadulva a fizetésétől is (bár Depay sem kevés pénzért játszana).

Az egyébként látható, hogy a kiégett játékosainkért nem nagyon kapkodnak a csapatok, Alba, Roberto, Busquets eladásáról gyakorlatilag szó sincs. Suárezzel is alacsony eladási árral házalnak, csak amíg nem találnak a helyére valakit, nyilván eladni sem fogják.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.10. 12:41:02

Értelmes embereket feltételezve (ennyi bizalmat kaphat Koeman és a stábja) kellene találni logikát Depay iránti érdeklődésben....én valahogy nem találom ezt a logikai fonalat....talán csak akkor, ha valaki elmegy elölről és ez még nem publikus....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.10. 12:28:38

Az a megtakarítás max jövőre segíthet az igazolásokban, most nem. Ha Koeman Depay-t akarja, meg még egy klasszis középhátvédet, azt csak az eladásokból, másfél milliós meg hárommilliós eladási árakból nem fogjuk tudni fedezni. Nem a "pénzzé tett játékosok"-on múlik, hogy idén tudunk-e még játékosokat igazolni.

A Barcelonának nyilván sok más bevételi forrása van, és ezt a többi klub tudja is. Depay-t sem fogják ingyen elengedni, viszont azt érdekes látni, hogy egy nagyobb csapat, amely könnyebben átvészeli a válságot, nem enged az árból, egy kisebb csapat viszont, amelynek nagyobb szüksége van a pénzre, hajlandó lejjebb vinni az árat. Alap esetben Depay-ért is csillagászati összegeket kellene fizetnünk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.09.10. 11:10:58

gránit írta:
2020.09.10. 09:32:18
A legfrissebb cikkel vitatkoznék. Nem az eladásokon múlik, hogy tudunk-e játékost igazolni, az elengedett játékosainkat gyakorlatilag ingyen engedjük el, ez alól szinte csak Neymar volt kivétel az utóbbi időkben, de azzal sem mentünk sokra, ahogy eladtuk 222 millióért, Dembelé árát máris az egekbe emelték. Rakitic-et is gyakorlatilag ingyen engedtük át a Sevillának, és ez már a nagyon sokadik ilyen eset volt. A Barcának az egyéb bevételei nyilván magasabbak, amik most a válságos időkben megcsappannak. Ha szerencsénk van, kisebb csapatoknak még inkább kell a pénz, és hajlanak a transzferekre. A Lyonnak valószínűleg inkább van szüksége pénzre, mint az Internek, és Koeman is a kezdetektől fogva Depay-t akarja, nem Lautarót.
A legnagyobb problémánk még mindig a fizetés. Ha ingyen odaadnánk valakinek a Suarez,Rakitic,Vidal,Busquets,Robert,Alba pakkot, több mint 50millió, de lehet 100+ szabadulna fel az éves költségvetésből.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.10. 09:32:18

A legfrissebb cikkel vitatkoznék. Nem az eladásokon múlik, hogy tudunk-e játékost igazolni, az elengedett játékosainkat gyakorlatilag ingyen engedjük el, ez alól szinte csak Neymar volt kivétel az utóbbi időkben, de azzal sem mentünk sokra, ahogy eladtuk 222 millióért, Dembelé árát máris az egekbe emelték. Rakitic-et is gyakorlatilag ingyen engedtük át a Sevillának, és ez már a nagyon sokadik ilyen eset volt. A Barcának az egyéb bevételei nyilván magasabbak, amik most a válságos időkben megcsappannak. Ha szerencsénk van, kisebb csapatoknak még inkább kell a pénz, és hajlanak a transzferekre. A Lyonnak valószínűleg inkább van szüksége pénzre, mint az Internek, és Koeman is a kezdetektől fogva Depay-t akarja, nem Lautarót.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.10. 09:00:31

Nálam egyszerű a kérdés: Grizi tud védekezni, Coutinho nem. Meg Grizi a kaput is jobban érzi azért.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.09.10. 08:18:56

a Grizi - Cou duó ból előbbit inkább érzem csatárnak mint a Brazilt. elsősorban a Horvátok elleni játékát látva alakult ki bennem , hogy mégis csak tud ez a srác.
csak az a helyzet, hogy elég keskeny az a sáv amiben jól mozog és ezt sajna egy edzőnek kéne meglátni és megoldani, különben ismét azt láthatjuk majd amit eddig, hogy futkos ide-oda, lesi Messit az meg tesz rá ahogy eddig.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.10. 08:10:44

Barto média már arról cikkez, hogy minek Depay, ha itt van Ansu.
Hát nem lennék edző a Barcánál Barto alatt.
Ennyit a szabadkézről.
Szerintem nem ez a kérdés.
Bezzeg Lautaro, meg az összes többi korábbi igazolás, akinek helye sem volt, és nem is lett a csapatszerkezetben, az mind értelmes igazolás volt Bartoéktól.
Ami tény, még 1 játékos nem jött Koeman kérésére..

A játékosaink teljesítményéről mindent elmond, hogy mennyire kapkodnak értük.
AZ önkritikájuk gyorsan elillant. (szerződésbontás, fizu csökkentés stb.)
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.10. 07:22:45

Én csak egy szimpla szurkoló vagyok,de azt én is tudom,hogy Dembelével mindenki számol csak kalkulálnak az esetleges sérülésével?Fati,Pedri,Trincao ők fiatalok teljes szezont nem lehet rájuk bízni.maradt Messi,Griezmann,Coutinho, Braithwaite hát ebből Grizi formája ? Coutinho pozícióját ha megtalálják akkor jó lesz, Messi meg Messi. Én úgy gondolom,hogy egy tapasztaltabb támadóra szükségünk van és Depay most formába van ismerik egymást az edzővel nem biztos,hogy ez csak rosszul sülhet el.középpályán de Jong,Pjanic,Puig,Alena,Busi( :( ) esetleg ha Thiago-t sikerül megszerezni. Védelem SRobi,Semedo,Wague,Pique,Lenglet,Todibo,Araujo,Alba,Firpo,Miranda és Umtiti ? eligazol vagy sem és persze E.Garcia is vagy jön vagy nem.Kapusok TSteigen,Pena és Neto
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.09. 17:33:26

Hát igen, nagy elől a tömörülés, de az is tény, hogy nincs centerünk, és leginkább csak szélsők vannak. Ha Koeman is látná azt, amit mindenki, hogy Grízt padoztatni kell, illetve ha a Trincao-Pedri vonal még csak kiegészítés, akkor hagyján. Coutinho maradása nekem nagyon nem tetszik Pugi padoztatása miatt, még akkor sem, ha esetleg egy amúgy jó szezont hozna le (végre a helyén játszva). Ha 50-50%ben osztoznak a meccseken kezdőként, akkor még hagyján, mert lehet, hogy Puig nem érett még egy koronavírusos szezon végigpörgetésére.
Én teljesen megértem, miért akarja a középcsatárt, mert tényleg kell egy (Szegény Braithwaiteről mindig megfeledkezünk mondjuk :D ). De egy erős fizikumú középpályás és egy Alba-csere jóval fontosabb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.09. 16:31:20

Újra Covidos év következik - ezért engedélyezték újra az 5 cserét + sürített lesz az időpont is. Igy sokkal több aktívan mozgatott kerettagra lesz szükség, mint azelőtt. Ezzel együtt - ha jönnek még a kiszemeltek, ha nem - sokan távozni lesznek kénytelenek azok közül, akik most még együtt edzenek.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.09. 15:57:20

Szerintem alapjaiban meg van pecsételve a következő szezonunk. A védelmet tekintve (annak ellenére, hogy a pályán mutatott viselkedése alapján emberileg nem szimpatikus) Jordi Alba az elmúlt években legalább akkora fék, mint Busquets, hozzátéve, hogy csúcsformájában mindkettőjük játéka világklasszis volt.

A támadósorban jönnek a nagyobb gondok, hiszen Messi maradása miatt Coutinho megint nulla lesz, Griezmann szintén, ha hozzuk Depayt, akkor ő is. Amennyiben a kecske lépett volna, akkor lett volna lehetőségünk egy olyanra, hogy Cou irányítana a középcsatár mögött, aki Grizi lenne. Még ez sem lenne optimális eset. Vagy lehetett volna olyan, hogy Grizi irányít, előtte Depay. Minden esetben bal vagy jobb szélen Ansu. De jelen helyzetben csak úgy tudunk a Cou és Grizi duó legalább egyikéből valamit kihozni, ha Leo felmegy hamis kilencesnek, de szerintem egy igazi befejező csatárra lenne szükségünk. Véleményem szerint az a helyzet, hogy egy posztra (irányító) most van három méregdrága játékosunk (Cou, Gríz, Messi), akik között nem véletlen, hogy nem felhőtlen a viszony.

Szerintem abban reménykedhetünk csak, hogy a fiatalok minél több lehetőséget kapnak (főleg Ansu), és talán jövőre Messi szerződésének lejártával már nem a nulláról kell építkeznünk.

Szerk.: Azt még hozzátenném, hogy Firpo esetében sem a képességeivel van baj, mert ugyanazt láthatjuk nála is, mint Semedo esetében, aki a Benficában önbizalommal tele olyan aggresszívan vett részt a támadójátékban és, ha kellett maga vállalta el a befejezést. Azt én innen mezei szurkolóként nem tudom megállapítani, hogy mitől, de minden új igazolásunknál tele van a gatya, hogy ez rossz edzői utasítások miatt van, vagy a Messi baráti kör miatt azt nem tudom, de Griez, Cou, Firpo és Semedo sem meri még csak megpróbálni sem azokat a megmozdulások, amiket előző klubjában.

Hozzátéve, hogy Digne eladását sem értem, mert bár támadásban nem volt a legjobb, de annál biztos jobb, mint, hogy "legyen Semedo a jobbhátvéd a holnapi BL-meccsre", mert azért a védekező skilljei még ezzel a kevés bizonyítási lehetőséggel is jók voltak.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.09. 15:13:11

Igen, már Depay nélkül is necces, hogy ennyi támadó, hogy tud megfelelő mennyiségű játékidőt kapni, Depay-al meg aztán tényleg elképzelhetetlen nekem is.
Van egy olyan érzésem, hogy nagyon meg fogja ennek inni a levét Fati és Puig is. Szerintem Fatinak a következő szezonban a bal oldalon kezdőként kéne játszani, mert megérett rá és biztos , hogy még tovább tudna fejlődni, Puig meg 4-2-3-1-ben eleve csak csatár mögött tudna játszani szerintem, ahova lesz Griezmann , Coutinho, de még lehet Messi is. Szerintem a támadósor így Depay nélkül is több, mint jó. (Kb maximum egy erős centerre, mint mondjuk Haaland lehetne szükség, aki fixen hoz 25-30 gólt, de ahhoz is vagy Griezmannak vagy Coutinhonak szerintem menni kéne) . Sokkal inkább hátra kéne már megszerezni Eric Garciát, esetleg bal bekknek Gayat/Alabát, vagy mélységi irányítónak Thiagot.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.09.09. 14:51:08

Én továbbra sem tudom elképzelni (és nem is akarom), hogy minek ide Depay és hova?

Így hogy Messi maradt és úgy néz ki Coutinhoban is bízik Koeman, halvány fogalmam sincs mit akar ennyi támadó játékossal. Így szerintem borítékolható a 4-2-3-1 mert 4-3-3-ban ennyi támadó még a padra sem fér.

Remélem nem középcsatárnak érkezik a holland P.Daddy mert akkor már meg vagyunk lőve. Világ életében szélső volt a gyerek, az hogy néha játszott az elmúlt 2 évben csatárt is, attól még nem lesz egy Suárez utód.

De ha belegondolok hogy bal szélre jön, ahol Fati elől tuti elveszi a lehetőséget, vagy ahol játszhatna még Coutinho is, akkor végképp agy baj.

Még így is necces megtalálni Coutinho helyét a kezdőben, nem hogy ha még Depay is jön.

Nálam valahogy így nézne ki:

Dembelé - Griezmann - Coutinho/Fati
(Trincao)-----(Puig)
--------------------Messi
-----------------(a dán fiú)

Messit simán és szó nélkül betenném középre, Koemanról is olvastam ilyet az elképzeléseiről még a Messi sztori előtt hogy közelebb szeretné Messit tudni a 16-oshoz és hogy ne mászkáljon vissza a kp-ra.
Így Griezmannak is meglenne a területe a játékra, valamint ő is tudna érkezni középre, vagy indítani a két szélre. De ehhez ugye az is kell hogy a Dembelé - Coutinho/Fati visszazárjon védekezni is a széleken. Coutinho is rengeteget tudna villantani a kreativitásából, Dembelé meg Fati két szélen egy az egy elleni játékban a legjobbak Messi után.
Messi kreativitására és robbanékonyságára szintén nem lehet panasz, ha már így alakult szívesen megnéznék egy ilyen kezdőt.

És akkor borul is az egész, mert jön Depay...ismétlem, hova? Minek? :?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése