Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2020.09.21. 19:02:36

Feast4 írta:
2020.09.21. 17:55:58
gránit írta:
2020.09.21. 16:35:00
Semedo eladásával az a probléma, hogy nem jön helyette jobb. Ha ő elmegy, az egyenértékű azzal, hogy Roberto alap kezdő lesz.
Ezzel két bajom van. Az, hogy Semendo megy a Wolverhamptonba. Mi pedig belelátjuk a kezdő játékost. Ő pedig megy egy Wolverhampton szintű csapatba. Nem a Bayernbe, vagy a Citybe, a Wolverhamptonba. Sok mindent elárul mi a szint a csapatban. =D>
Vagy talán csak azt árulja el, hogy ellentétben Busquets-szel, Albával és társaival, neki van önkritikája, és ő is tudja hogy nem Barca-szint. A Bayern ellen is akkor sz*patta halálra egy 19 éves Alphonso Davies(aki amúgy nekünk nem kellett, szimplán azért, mert kanadai... :D), amikor csak akarta...

szerintem inkább ez az ami sok mindent elárul.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.09.21. 18:59:09

Nem vagyok elájulva Semedotól, de a wolverhampton nem azt jelenti, hogy rossz játékos,hanem,hogy pénzéhes. Ettől nem rossz ember és nem rossz játékos, de jobb is szabadulni tőle most, hogy kapunk is érte valamit, akkor is, ha csak egy SRünk van.
Nem hinném, hogy a Wolves-ban annyival többet kapna, mintha itt hosszabbítana szerződést.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.21. 18:42:08

Feast4 írta:
2020.09.21. 17:55:58
gránit írta:
2020.09.21. 16:35:00
Semedo eladásával az a probléma, hogy nem jön helyette jobb. Ha ő elmegy, az egyenértékű azzal, hogy Roberto alap kezdő lesz.
Ezzel két bajom van. Az, hogy Semendo megy a Wolverhamptonba. Mi pedig belelátjuk a kezdő játékost. Ő pedig megy egy Wolverhampton szintű csapatba. Nem a Bayernbe, vagy a Citybe, a Wolverhamptonba. Sok mindent elárul mi a szint a csapatban. =D>

A másik amit mondtál. SR így kezdő játékos lett. #-o

Hihetetlen ami itt zajlik. :D
Nem vagyok elájulva Semedotól, de a wolverhampton nem azt jelenti, hogy rossz játékos,hanem,hogy pénzéhes. Ettől nem rossz ember és nem rossz játékos, de jobb is szabadulni tőle most, hogy kapunk is érte valamit, akkor is, ha csak egy SRünk van.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1944
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.21. 18:37:35

SR-rel semmi gond nincs, csak egy újabb lehetőséget kell adnunk neki :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.21. 17:55:58

gránit írta:
2020.09.21. 16:35:00
Semedo eladásával az a probléma, hogy nem jön helyette jobb. Ha ő elmegy, az egyenértékű azzal, hogy Roberto alap kezdő lesz.
Ezzel két bajom van. Az, hogy Semendo megy a Wolverhamptonba. Mi pedig belelátjuk a kezdő játékost. Ő pedig megy egy Wolverhampton szintű csapatba. Nem a Bayernbe, vagy a Citybe, a Wolverhamptonba. Sok mindent elárul mi a szint a csapatban. =D>

A másik amit mondtál. SR így kezdő játékos lett. #-o

Hihetetlen ami itt zajlik. :D
Kép
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.21. 17:29:19

Nem akarok vészjósló lenni,de nyugodtan végig lehet nézni a többi csapatot.úgy fogunk járni mint év elején nem lesz játékosunk a szezon felénél,mert nem kettő vagy három kell.A vírushelyzet miatt sűrűbb lesz a program,ki tudja esetleg ki lesz az,mint pl. Pjanic, ki fog esetleg lesérülni rövidebb, isten ne adja hosszabb időre, mint azt Dembelé meg Umtiti szokta csinálni. És csak durván számolva 25ös a felnőtt keret,de ebbe benne vannak a fiatalok is,akikre annyi szerep úgyse fog várni. Koeman elfelejti,hogy a válogatottnál kevesebb meccs van egy éven és még kevesebb az a mérkőzésszám ahol nem hívhat be a sérült vagy eltiltott helyett valaki mást.télen majd megy a panaszkodás,hogy nincs bevethető játékos ezért van ez az egész stb,stb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.21. 16:35:00

Semedo eladásával az a probléma, hogy nem jön helyette jobb. Ha ő elmegy, az egyenértékű azzal, hogy Roberto alap kezdő lesz. Így önellentmondásba keveredik a minél karcsúbb keret, a külső igazolások elutasítása és az érinthetetlenek kipaterolásának egyidejű vágya. Középcsatár mindenképpen kell, meg egy belső védő (Araújo mellé) vagy egy szűrő is. De valószínűleg nem jön senki, ezt Koeman is lenyilatkozta. Semedót nem nagyon sajnálom, a Bayern ellen rendesen be lett árazva ő is. A gond az, hogy nem jön helyette jobb. Még nagyobb gond lesz, ha Araújo nem kap igazi lehetőséget, és ugyanazzal a belső védelemmel merészelünk nekiállni a szezonnak, mint tavaly.
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.21. 16:26:14

Arthir8- teljes mértékben egyetértek kiegészítve gránit véleményév hogy mai fociban elengedhetetlen hogy igazolj néhány játékost, de nem igaz hogy egy Firpo szintet ne tudna lehozni egy fiatal. Pénzt is spórolnánk(40 m), lehet védeni őt hogy keveset játszott de egy cserének szánt játékos nem is fog többet játszani. Ezt a játékpercet megkaphatná egy fiatal ingyen. Csak nyerhetünk vele ha berobban. És akkor még sorolhatnám a neveket: Braithwate, Paulinho, a két Vidal, Pjanic, Gomes, Digne. Ha csak a kiegészítő emberekre költött pénzt megspóroltuk volna úgyhogy Coutinhora, Dembelere és Griezmannra ugyanúgy eltapsoljuk a fél milliárdot akkor most röhögve hoztuk volna Destet, van de Beeket, Depayt, Garciat és még akit akar az edző. Nagy vonalakban ezért tartunk itt. Nincs koncepció csak igazolgatások feleslegesen. Ezt sok játékos látja annak ügynöke is. Látják nincs nagy jövőkép csak egy Messi és a nagy fizetéssel tudsz csak idecsábítani bárkit is.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.09.21. 16:20:54

Sokan nem fognak velem egyetérteni, de a jelenlegi helyzetben jó biznisznek számít Suárez és Semedo elengedése. Előbbi nem nagyon akart menni d nagyon nagy a fizetése: hiába lett volna hasznos egy-két meccsen, mégis jó látni, hogy van azért valamilyen mozgolódás. Játsszon csak Grizes, vagy Fati ott s majd kiderül, mire jó ez. Addig sem látjuk a franciát a szélen s így Fati, Dembélé, Konrad (akit állítólag marasztalnak a felnőtt keretven) percekhez fog jutni.

Semedot én mindig szerettem, de valakiből pénzt kell csinálni: belőle lehetett. Nyilván okosan kell gazdálkodni most, de ha így érkezik Dest és Eric Garcia, szerintem jól kijöttünk a helyzetből (a körülményekhez mérten). Már csak egy fiatal cserecsatár kéne előre s kész a keret. Ha Busi pdon lesz legtöbbet, még bármi lehet.

Én amúgy Albában és Piquében még látok egy erős szezont, csak Busit és SR-t ne kelljen nézni.
més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.21. 15:23:00

Arthur8 írta:
2020.09.21. 14:48:48
De amúgy nem is ezeket a játékosokat sajnálom a legjobban , hanem a Thiago szintű tehetséget vagy most a Puig szintű tehetséget. Ezeket a játékosokat szerintem bármi áron meg kéne tartani és megpróbálni beépíteni. Nem is szabadna, hogy kérdés legyen, hogy elmegy. Meg kéne teremteni neki a helyet.
Ez egyértelmű, ezen nem fogunk összeveszni. Nem kell aggódni, nem fogjuk eladni Puig-ot, maximum kölcsönbe megy és végigjátszik egy egész szezont.
Thiago-t meg 2 okból sajnálom, 1 mert nagy kedvencem volt 2 mert azóta lehet hallgatni, hogy elengedjük a tehetségeket. Azóta se ment el tőlünk saját nevelés, aki ekkora karriert futott volna be, és szerintem jódarabig nem is fog.
vg99 írta:
2020.09.21. 14:49:51
senki sem gondolja, hogy még egy aranygeneráció kijön pár év alatt,
de ha a fiatalok esélyt sem kapnak a bizonyításra,
akkor ne csodálkozzunk, hogy 16 évesen eligazolnak, vagy kisgyerekkorban máshova mennek.
Hadd menjenek. Azóta se hallok nagy sztárokat, akikről lemaradtunk, nert nálunk nem kapott esélyt.
Garcia úgy néz ki bagóért visszajön, Traore-nak az angol foci való, egyedül Icardi jut eszembe, akiért talán kár.

A fiatalok eddig is megkapták a lehetőséget, a nagyokkal edzenek, illetve a kupában használta őket Valverde is folyamatosan. Meg ugye erre van az előszezon meg a hakni meccsek. Oké, a kupa most kicsit kiesik, mert már nem oda-vissza vágós.
+ komolyabb BL meccsek előtt játszottak a bajnokságban.
Ha megvan a magabiztos előny vagy x fordulóval a vége előtt behúzzuk a bajnokságot, akkor is játszanak a kicsik. De ez általában nincs meg, ha szezon közbe próbálkozunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.21. 15:04:45

A Fati-Araújo-Puig-féle vonalnak meg kell kapnia a lehetőséget. Ezzel párhuzamosan viszont a külső igazolásokra is szükség lett volna. Középcsatárra mindenképp, főleg így, hogy Suárez távozik. Todibo is nagyon jó vétel volt, ilyen ígéretes játékost ennél olcsóbban nemigen lehet kapni. Csak nem vetik be őt sem, és hozzáteszem, pont a saját nevelésű játékosok azok, akik elmozdíthatatlanok és érinthetetlenek.

Haladunk afelé, amit nemrég írtam, most már ingyen engedünk el játékost, eljön még az az idő, amikor mi fogunk fizetni egy másik csapatnak, hogy egy játékosunkat elvigye... Szürreális, elképesztő.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.09.21. 15:00:04

Újabb gyöngyszem Barca igazolások terén =D> =D> :mrgreen:
Suarez mehet ingyen, és hajlandó lemonadni a jövőévi fizetése, ja nincs pont egy RÉSZÉRŐL =P~ Komolyan sírok a röhögéstől, eleve ha elmegy nincs is fizetése, tehát nemelég, hogy ingyen megy még fizetjük is tovább =D>
Nem tudom ki ott sportmanager, de úgy látom elég basic szinten kell kezdeni majd neki, ha maradna az új vezetés akatt, de nem fog hál isten. Tehát ha eladunk, akkor mi akpunk pénzt, nem mi fizetünk, ez lenne így az első tanítási előadás témája =P~ #-o
Na mindegy lényeg itt van Kúúman,és építi a jövő csapatát, 1 éveis megmondta, mi a baj Barcával és ő meg is oldja, már elkezdte elküldeni a fiatalokat :mrgreen: =D> hiszen elöző idényben is alig volt sérült, és egy teljesen új védelemmel vág bele az idénynek a 8-2 után [-o< [-o< ja nem.... Ugyanaz a csapat :mrgreen: azt értem nincs pénz, de akkor elkezdhetné esetleg beépíteni a fiatalokat, ha igazolni nem is tud, de nem ő elküldi.
égsó poén az lesz amikor Suarez több gólt lő és előbbre végez az Atleticóval, mint a Barca fog Depayal, vagy bárki szerencsétlennel, akit idehoznak :lol:
Mi is volt az X-men film címe :lol: Az eljövendő múlt napjai =P~
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.21. 14:49:51

senki sem gondolja, hogy még egy aranygeneráció kijön pár év alatt,
de ha a fiatalok esélyt sem kapnak a bizonyításra,
akkor ne csodálkozzunk, hogy 16 évesen eligazolnak, vagy kisgyerekkorban máshova mennek.
És akkor tényleg nem jön fel tehetség sem.
Szerintem Fati, Puig akarását, tehetségét sokan láthatták tavaly is, több esélyt érdemelnének.
Aztán lehet Alena lesz belőle, de ha meg sem próbáljuk, akkor tényleg kár az utánpótlásra költeni.
Ha viszont működik, akkor hány évig is tud egy Griezmann árából működni? és mennyit ér ahhoz képest?
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.21. 14:48:48

Szerintem sok esetben bizonyosodott be , hogy akinek nem adtak lehetőséget, az egy kiegészítő poszton legalább elfért volna. Én is szerettem Paulinhot , de nem tudom hogy jelentősen jobb , mint pl Rafinha vagy Alena vagy mondjuk egy Maxwell ,mint mondjuk Grimaldo. Én sem bárkit akarok felhozni a La Masiarol. Tehát , ha pl Miranda nem üti meg a szintet, akkor elfogadom , hogy ő nem elég ide. De amúgy nem is ezeket a játékosokat sajnálom a legjobban , hanem a Thiago szintű tehetséget vagy most a Puig szintű tehetséget. Ezeket a játékosokat szerintem bármi áron meg kéne tartani és megpróbálni beépíteni. Nem is szabadna, hogy kérdés legyen, hogy elmegy. Meg kéne teremteni neki a helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.21. 14:42:26

Az a gond, hogy most x év után megint jött egy Fati meg egy Puig és azóta megint mindenki elhiszi, hogy ha bármelyik játékost felhozzuk a La Masia-ból, akkor ugyanígy fog teljesíteni.
Az égvilágon semmi nem garantálja, hogy ha felhozol egy játékost (ráadásul hiányposztra, ahol nem igen van alternatíva) aki 20 évesen eddig a 3ad osztályban küzdött a feljutásért, akkor Ő jobban fog teljesíteni, mint egy külsős.
Visszajutunk ugyanoda, amit NovaProspekt kollegával pár hete már nagy egyetértésekben átbeszéltünk. Ha valaki tényleg olyan jó, az utat tör magának egy nagycsapatba. Lásd Eric Garcia, Icardi, Traore esetleg Olmo, Xavi Simons.

Vegyül a jhv posztot. Alves elment. 99%-ig biztos vagyok benne, hogy körülnéztek itthon is, és nem volt kölyök, aki megütötte volna a szintet (valószínűleg Semedo v Robi szintjét se) ha mégis lett volna, már szerintem hallottunk volna róla, mert elvitte volna egy jegyzett csapat.

Megjegyzem a legtöbb ballaszt, akit itt elkergetnénk (Busi, Pique, Alba, Roberto) saját nevelés, szóval ők könnyebben száradnak ránk. Nyilván ott van ellenpéldának Xavi és Iniesta, de még így is ők a kisebbség.

A Semedo-témához; ha bárkinek kétségei lennének még, hogy mit szabad elhinni Barto-nak és mit nem, 1 hónapja még Semedo volt a 7 érinthetetlen egyike :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.21. 14:29:00

Alba és Piqué mindkét kategóriába beleszámítanak, saját nevelések és külső igazolások is. Albát az utánpótlásnevelés hülyesége miatt engedte el a klub, mert a korosztályos edzői túl alacsonynak találták. Aztán a felnőtt csapatnak kellett a Valenciától visszavásárolnia. #-o Piqué meg az említett mákvirágok közé tartozott, akik profit szerződést akartak kapni, úgyhogy lelépett Manchesterbe.

Néha a külső igazolásokkal szemben is türelmetlen a klub, Yerry Minát nem kellett volna elengedni, Paulinho is jó volt szerintem. A saját nevelés mindig olcsóbb, és őket alapból a klub filozófiája szerint képzik, mindig közöttük kell először keresgélni, ez tény. Csak olyan nagyon ritkán fog adódni, hogy a csapat elsöprő többségét ők alkossák. A választóvonal a két vélemény között egyébként ott van, hogy Te a kiegészítő posztokat is inkább a saját nevelésűeknek adnád, én meg nem vagyok benne biztos, hogy harmadosztályú játékosokkal lehetne pótolni akár egy Maxwellt is, még egy Pintót sem tudott kiszorítani a padról egy saját nevelés.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.21. 14:17:48

Nem estem át a ló túloldalára, hanem azt mondom, hogy először a saját házunk táján nézzünk körül és próbálgassunk és ahova nincs megfelelő ember oda hozzunk nagy nevet. A sok kiegészítő ember helyett meg siman lehet La Masias a kiegészítő ember . Nézzük pl. Rafinhat. 6 éve dobaljuk ide oda, úgy hogy simán lehetne egy jó kiegészítő ember, mondjuk olyan mint az általad említett Seydou Keita (akit egyébként én is nagyon szerettem és jó igazolás volt). De simán lehet , hogy Alena is hozná ezt a szintet.
Nem azt mondom , hogy nem kell külső ember , mert kell , viszont totálisan koncepció nélkül igazolják a nagy neveket csak azért , mert nagy név és ami extra kártékony, hogy úgy vesznek nagy neveket hogy nem illenek ide, de muszáj játszatni őket és így még el is veszik a lehetőséget a fiatalok elől.
Csak az a tény , hogy Thiago fejére hoztak még embereket ezért elment meg az , hogy most Puigra nem számítanak , de André Gomes itt focizhatott 3 évet meg most Pjanicot hoztàk a megújuló Barcába (és most csak kiragadtam 1-1 példát) ezt egyszerűen nem lehet megmagyarázni. Thiago pl Xavi , Iniesta szintű játékos szerintem, akit ha akkor megbecsülnek, akkor pl egy Rakiticet meg sem kellett volna venni (aki egyébként , mint mondtam egy Barca szintű játékos és sokat adott a Barcának és nem is ezekkel az igazolásokkal van a legfőbb probléma nyilván).
Mascheranoval kapcsolatban egyetértek. Őt kifelejtettem.
A 92-es csapatról nem beszélek, mert nem láttam őket, a 2006-os csapat igen felért a csúcsra és szerettem is , viszont az a Barca , amit a világ csodált és tényleg más volt , mint minden más top csapat ( és korszakos csapatnak mondják) és hosszú időn keresztül fennmaradt és amiből még a mai csapat is táplálkozik az az a Barca volt , amelyik nem hozott a saját nevelések fejére valaki nagyobb nevet , hanem esélyt adott nekik és ezeket egészített ki 1-1 posztra történő sztár igazolással. Nekem ez a koncepció a szimpatikusabb . Láttam a Barcás filmben pl , hogy Pepnek hozni akarták Xabi Alonsot pl de neki Busquets kellett. Ma itt van Puig , de Coutinho kell meg Pjanic kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2020.09.21. 14:32:16-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.21. 14:13:09

Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Busquets ....épül a jövő aranycsapata... =D> =D> =D>
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.21. 13:56:11

gránit írta:
2020.09.21. 13:41:23
A másik, amin elkezdtem gondolkodni, hogy kik voltak azok a Barca igazolások, (abból az 50-ből kb) az elmúlt 10-12 évben, akik hosszútávon (min. 3-4 éven keresztül) hozzáadtak a Barcához és akik helyett, ha La Masia fiatalok játszottak volna, akkor a Barca rosszabb csapat lett volna. Én 4 (vagy 5) ilyen játékost találtam: Ter Stegen, Dani Alves, Neymar és Suarez (és talán Villa).
Alapos lista .... =D>

Rakitic, Mascherano , Jordi Alba, Keita, azért nem bagatel nevek... de ezek csak aki egyértelműen beváltak, azért több helyen lehet vitatkozni

De ha Alves számít, akkor Piqué is!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.21. 13:41:23

Arthur8 írta:
2020.09.21. 12:12:33

A másik, amin elkezdtem gondolkodni, hogy kik voltak azok a Barca igazolások, (abból az 50-ből kb) az elmúlt 10-12 évben, akik hosszútávon (min. 3-4 éven keresztül) hozzáadtak a Barcához és akik helyett, ha La Masia fiatalok játszottak volna, akkor a Barca rosszabb csapat lett volna. Én 4 (vagy 5) ilyen játékost találtam: Ter Stegen, Dani Alves, Neymar és Suarez (és talán Villa).
"Talán" Villa...? Ezt hogy érted? Nem nyerünk BL-t 2011-ben, ha ő nincs a csapatban, és ezt egy la masiás nem tudta volna pótolni. Mascheranótól Seydou Keitáig nagyon sok nevet kihagytál, ráadásul a korábbi BL-győztes csapataink is (1992, 2006) többségében összevásárolt csapatok voltak. Azt se felejtsük el, hogy sok la masiás durciból lép le, mert nem kap rögtön lehetőséget, vannak, akik 16 éves korukban lelépnek Angliába, mert ők már akkor profi szerződést akarnak, és képtelenek kivárni a sorukat. Nem a klub tehet arról, hogy vannak la masiások, akik nem hajlandók azt a szerepet vállalni, mint egy Adriano vagy egy Mathieu, akik szintén fontos kiegészítő elemei voltak a csapatnak, és elfogadták, hogy ők ezt a szerepet töltik be, sok la masiással ellentétben.

Én értem, hogy most nagy a düh a külső igazolásokkal szemben, de nem a külső igazolással van a gond, hanem azzal, akiket leigazoltak. Azt se felejtsük el, hogy a Barcelona a világ legnagyobb bevételű klubja volt az elmúlt években (valószínűleg most is az lesz), egymilliárd eurós bevételt generálva. Ez egy eszméletlen szám. Mi mindig drágábban fogunk külső játékost kapni, mert a másik klub tudja, hogy sok pénz áll a csapat rendelkezésére. Módszeresen lehúznak minket, sajnos. Itt az a gond, hogy nem a megfelelő játékosokra esett a választás, és nem váltak be a külső igazolások. Ettől még igazolásokra mindig szükség lesz, ha erősek akarunk maradni, és nem akarunk a Bilbao mintájára egy (baszk helyett) katalán belterjes klubbá válni.

Pénz a járvány (és a magas fizetések) miatt nincs. Járvány nélkül most is kb 150-200 millió euró állt volna az igazolások rendelkezésére, már egymilliárd euró felett járnának a klub bevételei. Ez a járvány nagyon betett, nem csak nekünk, mindenkinek. A Valencia a csőd szélén áll, pedig ők nem költenek ilyen pénzeket igazolásokra. Ez a válság mindenkit sújt.

Kell a La Masia, csak ne essünk a ló túloldalára. Amikor szidjuk a vezetőséget, hogy miért elfogultak Robertóval, Piqué-vel, Busquets-cel, Albával, ne feledjük, hogy ugyanennek a mentalitásnak a felturbózott, még elfogultabb vonalát képviselik. Itt kb három külső igazolásnak kellett volna most érkeznie.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2020.09.21. 13:34:12

Eddig két játékos távozik akik nálam kezdők lennének.Vérlázító dilettantizmus!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.21. 13:13:19

Arthur8 ! Teljesen igazad van.
A baj az, hogy eddig nem ezen az úton jártak, és előadódótt az a helyzet, hogy itt van egy csomó ,, sztár ,, összevásárolt, akik eszmélelteln fizetéseket kapnak, a megszerzésük vérlázító összeget emésztettek fel. Hatalmas a deficit,a játékos transzfer területén amit a vírus még csak emel. Ezért most próbálnak mindenkit szotyiért eladni, vagy legaláb a fizetését átvállalva kölcsönbe adni. Már akik ugye nincsenek a kedvezményezett körben.
Semmiről nem szól a történet, mit gazdaságilag kozmetikázni a számokat. Nincs itt csapatépítés, csak rombolás.
Mindent elölről kellene kezdeni. Új elnök és elnökség. Az utánpótlás sokkal nagyobb figyelembe vétele, a fiataloknak több lehetőség. Igazolni valahogy úgy mint a Bayern. Nincsenek százmilliós szerzemények és elképesztő fizetések. Sokkal szerényebben tessék előadni az igényket!
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.21. 12:32:07

Arthur8 írta:
2020.09.21. 12:12:33
Úgy gondolom, hogy amíg nem fordul vissza a klub a saját nevelések irányába és arra útra, hogy elsődlegesen a La Masiara támaszkodjon és amennyiben nincs megfelelő minőség ott, csak akkor igazoljon neveket, addig szerintem sportszakmai szinten csak züllés lesz. Egyértelmű, hogy ezt legelőször, (ha szerencsénk van) az új elnökség fogja elkezdeni.
Nincs pénzünk és mégis folyamatosan igazolni akarunk és hatalmas fizukat adni. Azt gondoltam, hogy végre az, hogy elfogyott a pénz be fogja azt indítani, hogy oké, akkor építsünk be több la masiás játékost. Olcsóbb, tudja a játékot, mert ebben nőtt fel és semmilyen kockázat nem lenne már benne. Nagyobbat égnénk mint az utóbbi években? Nem hinném. Ha Messi itt marad és kiegészül fiatalabb játékosokkal, a csapat minimum a La Liga 3. hely úgyis meglenne a BL meg így sem úgysem lesz meg. Én nem tudom elképzelni, hogy Puiggal , Alenával rosszabb lenne a Barca, mint Pjaniccal vagy Busquetsel. A szurkolók is sokkal elnézőbbek lennének,ha a beígért újjáépülés elkezdődne és mondjuk csak harmadikok lennénk a fiatalokkal, mintha ezekkel a játékosokkal másodikok és felmosnák a padlót velünk a BL-ben.( plusz baromi sok pénzt meg is spórolnánk) Viszont legalább ezzel kiderülne, hogy ki igazán, jó és ki nem top szint. Mert lehet itt tolni, hogy Puig nem győzi meg az edzőt, meg nem elég jó meg a sok hülyeséget, de hogy győzze meg, amikor kapott 10-15 meccset a felnőttben. A 20 éves Iniesta ugyanennyi játékkal nem hozott volna le jobb teljesítményt , mint Puig. Ezzel szemben megvették André Gomest meg még egy rakat másik középszert, akik itt bohóckodhattak évekig és kapták az újabb és újabb esélyt. Ez méltatlan totálisan a La Masiával szemben. Akkor inkább a La Masiás játszhasson itt 3-4 évet és derüljön ki, hogy nem elég jó. (ilyen volt Tello, Cuenca, Bojan, Bartra stbstb)
A másik, amin elkezdtem gondolkodni, hogy kik voltak azok a Barca igazolások, (abból az 50-ből kb) az elmúlt 10-12 évben, akik hosszútávon (min. 3-4 éven keresztül) hozzáadtak a Barcához és akik helyett, ha La Masia fiatalok játszottak volna, akkor a Barca rosszabb csapat lett volna. Én 4 (vagy 5) ilyen játékost találtam: Ter Stegen, Dani Alves, Neymar és Suarez (és talán Villa). Ezek a játékosok, akik legalább 3-4 éven keresztül hozzáadtak a Barcához és akiknek a szintjét semmilyen körülmények között nem lehetett volna hozni saját nevelésekkel. (Talán majd De Jong ilyen lesz.)
És akkor átgondoltam, hogy az igazán top top csapattá alakuló Barca esetében hány olyan fiatal játékos volt, akikben bíztak (eladták előlük a kiégett vagy nem ide illő sztárokat, hogy helyett csináljanak nekik) és hosszútávon gyakorlatilag nagyon minimális kiadással top játékosokká váltak és a Barca meghatározó alakjaivá : Xavi, Iniesta, Busquets, Alba, Pique, Messi, Pedro , (korábban Puyol és Valdes). És most az újak közül itt van Fati, akiben sokminden benne lehet még és akit talán nem passzolnak el.(És itt lehetne Puig és ki tudja még hány másik játékos) És itt volt ugye Thiago, aki világklasszissá vált máshol, ahogy egyből sejteni lehetett.
A fentebb említett négy (vagy öt) játékoson túl volt(ak) még olyan igazolás(ok), aki(k) legalább megütötték a Barca szintet mint pl Rakitic , viszont nem gondolom, hogy pl. egy Thiago nem hozta volna ugyanazt vagy még jobb szintet, mint ő (annak ellenére, hogy szerettem Rakiticet és segítette a Barcát).
Ebből is az látszik, hogy, aki itt nevelkedett vagy fiatalon került ide , abból sokkal jobb százalékban hosszútávon meghatározó játékosai tudtak lenni a Barcának sokkal kevesebb ráfordítással és nincs bennük olyan szinten a zsákbamacska, mint pl. egy Coutinhoban, Dembelében, Griezmannban stb. Ezek a játékosok mind baromi jók, viszont ki tudja mennyi idő kell nekik míg beépülnek, ha egyáltalán beépülnek, míg amikor beáll Fati és Puig vagy más korábbi La Masiás fiatal, annyit láthatunk , hogy az első pillanattól kezdve tudja mit kell játszani, mikor kell gyorsítani, lassítani a játékot és hogy működik az egész rendszer stb. Nálam Coutinho és Griezmann és bármilyen nagy név előbb menne, mint Riqui. A Barca történetének legjobb fociját akkor játszotta a csapat, amikor La Masiára támaszkodtak és kiegészítették pár olyan névvel, aki feltétlen szükséges volt. Lehet mondani, hogy de rosszabb már a La Masia , de ezt sosem tudjuk meg, mert , amikor lehetne fiatalokat játszatni, akkor is idehozunk egy Pjanicot és még egy rakat más játékost, hogy ne legyen helye a fiatalnak. A Barcának a La Masia kiegészülve pár nagy játékossal volt az igazi ereje és az amitől más volt, mint minden top csapat. Ez a mostani Barca a korábbi Real Madrid.
teljesen egyetértek veled,de sajnos azért nem mennek Griezmannék el,mert 70-90 milliót senki nem ad értük és Barto-nak mekkora szégyen lenne 20-50 között túladni rajtuk.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.21. 12:12:33

Úgy gondolom, hogy amíg nem fordul vissza a klub a saját nevelések irányába és arra útra, hogy elsődlegesen a La Masiara támaszkodjon és amennyiben nincs megfelelő minőség ott, csak akkor igazoljon neveket, addig szerintem sportszakmai szinten csak züllés lesz. Egyértelmű, hogy ezt legelőször, (ha szerencsénk van) az új elnökség fogja elkezdeni.
Nincs pénzünk és mégis folyamatosan igazolni akarunk és hatalmas fizukat adni. Azt gondoltam, hogy végre az, hogy elfogyott a pénz be fogja azt indítani, hogy oké, akkor építsünk be több la masiás játékost. Olcsóbb, tudja a játékot, mert ebben nőtt fel és semmilyen kockázat nem lenne már benne. Nagyobbat égnénk mint az utóbbi években? Nem hinném. Ha Messi itt marad és kiegészül fiatalabb játékosokkal, a csapat minimum a La Liga 3. hely úgyis meglenne a BL meg így sem úgysem lesz meg. Én nem tudom elképzelni, hogy Puiggal , Alenával rosszabb lenne a Barca, mint Pjaniccal vagy Busquetsel. A szurkolók is sokkal elnézőbbek lennének,ha a beígért újjáépülés elkezdődne és mondjuk csak harmadikok lennénk a fiatalokkal, mintha ezekkel a játékosokkal másodikok és felmosnák a padlót velünk a BL-ben.( plusz baromi sok pénzt meg is spórolnánk) Viszont legalább ezzel kiderülne, hogy ki igazán, jó és ki nem top szint. Mert lehet itt tolni, hogy Puig nem győzi meg az edzőt, meg nem elég jó meg a sok hülyeséget, de hogy győzze meg, amikor kapott 10-15 meccset a felnőttben. A 20 éves Iniesta ugyanennyi játékkal nem hozott volna le jobb teljesítményt , mint Puig. Ezzel szemben megvették André Gomest meg még egy rakat másik középszert, akik itt bohóckodhattak évekig és kapták az újabb és újabb esélyt. Ez méltatlan totálisan a La Masiával szemben. Akkor inkább a La Masiás játszhasson itt 3-4 évet és derüljön ki, hogy nem elég jó. (ilyen volt Tello, Cuenca, Bojan, Bartra stbstb)
A másik, amin elkezdtem gondolkodni, hogy kik voltak azok a Barca igazolások, (abból az 50-ből kb) az elmúlt 10-12 évben, akik hosszútávon (min. 3-4 éven keresztül) hozzáadtak a Barcához és akik helyett, ha La Masia fiatalok játszottak volna, akkor a Barca rosszabb csapat lett volna. Én 4 (vagy 5) ilyen játékost találtam: Ter Stegen, Dani Alves, Neymar és Suarez (és talán Villa). Ezek a játékosok, akik legalább 3-4 éven keresztül hozzáadtak a Barcához és akiknek a szintjét semmilyen körülmények között nem lehetett volna hozni saját nevelésekkel. (Talán majd De Jong ilyen lesz.)
És akkor átgondoltam, hogy az igazán top top csapattá alakuló Barca esetében hány olyan fiatal játékos volt, akikben bíztak (eladták előlük a kiégett vagy nem ide illő sztárokat, hogy helyett csináljanak nekik) és hosszútávon gyakorlatilag nagyon minimális kiadással top játékosokká váltak és a Barca meghatározó alakjaivá : Xavi, Iniesta, Busquets, Alba, Pique, Messi, Pedro , (korábban Puyol és Valdes). És most az újak közül itt van Fati, akiben sokminden benne lehet még és akit talán nem passzolnak el.(És itt lehetne Puig és ki tudja még hány másik játékos) És itt volt ugye Thiago, aki világklasszissá vált máshol, ahogy egyből sejteni lehetett.
A fentebb említett négy (vagy öt) játékoson túl volt(ak) még olyan igazolás(ok), aki(k) legalább megütötték a Barca szintet mint pl Rakitic , viszont nem gondolom, hogy pl. egy Thiago nem hozta volna ugyanazt vagy még jobb szintet, mint ő (annak ellenére, hogy szerettem Rakiticet és segítette a Barcát).
Ebből is az látszik, hogy, aki itt nevelkedett vagy fiatalon került ide , abból sokkal jobb százalékban hosszútávon meghatározó játékosai tudtak lenni a Barcának sokkal kevesebb ráfordítással és nincs bennük olyan szinten a zsákbamacska, mint pl. egy Coutinhoban, Dembelében, Griezmannban stb. Ezek a játékosok mind baromi jók, viszont ki tudja mennyi idő kell nekik míg beépülnek, ha egyáltalán beépülnek, míg amikor beáll Fati és Puig vagy más korábbi La Masiás fiatal, annyit láthatunk , hogy az első pillanattól kezdve tudja mit kell játszani, mikor kell gyorsítani, lassítani a játékot és hogy működik az egész rendszer stb. Nálam Coutinho és Griezmann és bármilyen nagy név előbb menne, mint Riqui. A Barca történetének legjobb fociját akkor játszotta a csapat, amikor La Masiára támaszkodtak és kiegészítették pár olyan névvel, aki feltétlen szükséges volt. Lehet mondani, hogy de rosszabb már a La Masia , de ezt sosem tudjuk meg, mert , amikor lehetne fiatalokat játszatni, akkor is idehozunk egy Pjanicot és még egy rakat más játékost, hogy ne legyen helye a fiatalnak. A Barcának a La Masia kiegészülve pár nagy játékossal volt az igazi ereje és az amitől más volt, mint minden top csapat. Ez a mostani Barca a korábbi Real Madrid.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.21. 11:24:50

drobika írta:
2020.09.21. 11:04:27
sansz írta:
2020.09.21. 10:53:23
drobika írta:
2020.09.21. 09:56:41
Biztos, hogy nekünk a jobbhátvéd a legnagyobb problémánk? Nincs emögött inkább az, hogy érte kapunk érte esetelg 30 millát, mint ahogyan az hírlik?! Aztán az a pénz úgy kell, mint egy falat kenyér?! És mindegy is, hogy helyette sincs senki, majd SR ott fog vigyorogni! Ismét! Ugyanoda vissza, mlnt korábban Alves elmenetele után.
Szerintem ha lehet Semedo-t eladják és ennyi. Marad majd a kényszermegoldás.
Viszont azt a fizetést jövőre sem tudja/akarja megadni a Barca,amit kérne, cserébe ingyen elmehetne. Ha tényleg így van, akkor adják el most, aztán sok sikert neki az angol pöcegödörben, ha ennyire a pénz a fontos.
Oké, hogy nem kell fizetni tovább Semedo-t és kapunk érte pénzt, de továbbra sem látom a jobbhátvédünket :) Igaz a balt sem nagyon... Úgy néz ki továbbra is Alba ez elsőszámú jelölt, márpedig oda is kellene valami vetélytárs. A két szélünkön is sajnos van elég proléma. A közepén meg pláne. Az egész védelem gyenge. Nyilvánvaló, hogy mindenkit most nem lehet lecserélni, éppen ezért ,,csak a pénz,, nem szabadna hogy az elsőrendű prioritás legyen. Elvégre csapatépítés folyik. Szavak szintjén.
Egyetértek, hogy mindkét szél problémás, de Semedo esetében nem csak a pénzről szól a dolog, hanem arról, ha az a másik lehetőség, hogy jövőre beint és megy ingyen, akkor inkább most adjuk el.
Válasz küldése