Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.23. 11:56:09

Akik csodát várnak a megújulást hozó 4-2-3-1 felállástól, melynek alapjai - a mai aktuális állapot szerint - :

SR-Piqué-Lenglet-Alba
de Jong - Pjanic

segítsen valaki nekem, hogy ki közülük az ütköző, labdaszerző, buldog, védekezést tekintve a pályát felszántó típus ?
Ki miatt lehetünk jobbak, stabillabbak? Kiben fog elekadni lelassulni a gyorsvonat?
Pjanic - tegyük fel - jó labdatartó és osztogató képessége nem egyenlő az ütköző, labdaszerző képességgel.
(mellesleg néhány éve a Realnál Modric utódként felmerült, de véletlenül sem Casemiro posztra)

Mivel morális okokból eleve ki kéne vágni a hátsó négyest (ok,Lenglet maradjon padra, de Busi is kuka), bizony sokkal szívesebben néznék egy :
X-Tobido/Garcia-Araújó-Y felállást
egy valóban ütköző, labdaszerző szűrővel előttük.

Na innentől lehetne elkezdeni beszélgetni a megújulásról....!
Olyan áron is, hogy nem leszünk eredményesebbek, de megszabadulnánk a kullancsoktól... :mrgreen:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.23. 11:14:21

nagyatyesz írta:
2020.09.23. 10:31:37
Személy szerint nem igazán ismerem Destet, ugyanakkor azt le lehet írni, hogy Semedo sem ugrotta meg a lécet! Tény, hogy ennek a mai Barcának nem ő volt a leggyengébb láncszeme, sőt még felfelé is lógott ki sok esetben, de azért messze volt ő a stabil védőtől. Szóval ha kicsit keresünk is a bizniszen és beválik a Dest gyerek, akkor jó lesz ez így!
Nekem sok dolog nem tiszta jelenleg a csapat körül:
- mivel jobb ez a Garcia gyerek, mint Todibo, vagy Arujo? Csak mert a 2 fiatal tehetségünk itt van, de mi hajtunk egy semmivel sem többet bizonyító gyereket...annyival jobb ő?
- remélem Pjanic és De Jong lesz a középső szűrő duónk...de kik a cserék? Busi marad ez ok, de ide kell még valaki, mert a munkásokat (Vidal, Rakitic) elküldtük. Puig szerintem nem idevaló. Vagy jön a mindenhol feltűnő és bevethető SR?
- elől vélhetően lesz szélen Cou/Fati és Demb/Trincao, közöttük Messi, előttük Griezmann. Messi cseréjének nem lenne jó ide Puig? Vagy Griezman le, Messi a helyére, Messi helyére meg Puig? a cserecsatárunk meg a dán csoda lesz?
A Semedos dologgal nagyon egyetértek, amúgy ő sem volt elégedett semmivel, szóval jó lesz ez.
Pedrit kihagytad, sajnos ő is csak valakinek a cseréje lesz,pedig nagyon penge játékos.
Az a baj, hogy Messi nem viseli el a padot, ha Messi jobb belátásra térne, az edző meg tökös lenne, akkor tök jó lenne szerintem is Puig+Messi 45 percekre.
De már most megy szerintem a matekozás, ha Fonte nyer, akkor megint megadnak Messinek mindent csak,hogy maradjon, ha nem elégedett az edzővel akkor azonnal bármi áron elküldik.
Ha félig padon lesz Messi szinte biztos nem lesz jóban az edzővel, szóval az edző nem fogja Messit lecserélni, ha csak erőlködik, akkor sem. Pont ezért lett volna jobb, ha Puig kölcsönbe megy Spanyolországba.
Szerintem Trincao, Pedri,Fati, fejben és testileg egészséges Dembele és Coutinho mellett(+Puig+Messi) bűn cserecsatárra pazarolni padot,pénzt, perceket.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.09.23. 10:31:37

Személy szerint nem igazán ismerem Destet, ugyanakkor azt le lehet írni, hogy Semedo sem ugrotta meg a lécet! Tény, hogy ennek a mai Barcának nem ő volt a leggyengébb láncszeme, sőt még felfelé is lógott ki sok esetben, de azért messze volt ő a stabil védőtől. Szóval ha kicsit keresünk is a bizniszen és beválik a Dest gyerek, akkor jó lesz ez így!
Nekem sok dolog nem tiszta jelenleg a csapat körül:
- mivel jobb ez a Garcia gyerek, mint Todibo, vagy Arujo? Csak mert a 2 fiatal tehetségünk itt van, de mi hajtunk egy semmivel sem többet bizonyító gyereket...annyival jobb ő?
- remélem Pjanic és De Jong lesz a középső szűrő duónk...de kik a cserék? Busi marad ez ok, de ide kell még valaki, mert a munkásokat (Vidal, Rakitic) elküldtük. Puig szerintem nem idevaló. Vagy jön a mindenhol feltűnő és bevethető SR?
- elől vélhetően lesz szélen Cou/Fati és Demb/Trincao, közöttük Messi, előttük Griezmann. Messi cseréjének nem lenne jó ide Puig? Vagy Griezman le, Messi a helyére, Messi helyére meg Puig? a cserecsatárunk meg a dán csoda lesz?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.23. 10:22:18

mess2009 írta:
2020.09.23. 09:13:59
Bartomeu bukása és távozása lerágott csont.
a végjátéka viszont még érdekes több szempontból is nyilván de engem csak a csapatra gyakorolt hatása érdekel és ebben nem tudok ellendrukkerként acsarogni.
csak azt ne higgyétek, hogy az áhított új (FONT?) világban majd minden ki egyenesedik, dől a lé és jönnek az új csoda csatárok...
csak egy a biztos: az esetleges sikertelenségre évekig jó hivatkozási alap lesz a Barto-féle csőd.
az is biztos, hogy marad a Covidos, sejkes, pénz uralta nehéz terep a játékos piacon, nekünk meg marad a szegényes és modulált info, és szurkolhatunk nem csak a gólokért, hanem, hogy egyáltalán legyen (egy jó) csapatunk.
Busquets- ügyén meg csak mosolyogni lehet.... ő volt a szent tehén, akinek a játékát egyáltalán megérteni (foci)egyetemet kellett végezni, a barcastílus ékköve, és most?! .... pedig együtt öregedett Messivel, Pique-vel, de már a puszta kerettagsága is egy szeg Koeman korsójában. (az hogy mi lesz a szerepe, tán meg kéne várni!)
Szerintem sem lesz anyagi téren hamar változás. A kassza üres , a Covid itt van, a pénz elcseszve. Remélem az új elnök nem csak azzal lesz elfoglalva, hogy hivatkozik a Barto féle csődre (aminek sajnos még nincs is vége ), hanem alapvető változtatásokat eszközöl, kivizsgálja a dolgokat, ha kell feljelentést tesz és megújítja a klubot. Ez volna a feladata,és emélem találnak ilyen embert. Viszont ez az igazolások topik, akkor ehhez is: Busi alapember lesz úgy néz ki. ehhez csak gratulálni lehet. Nagyszerű. Semedo eladása és Dest vétele, ha meg nem előz bennünket a Bayern... Ezt a posztot évek óta nem tudják megoldani. Alves elmenetle után megint kényszer lesz SR. Nem ezt a posztot láttam problémásnak, itt szintiszta pénz van. Ha egy kicsit is tudunk profitálni a Semedo / Dest cserén, akkor legyen, így gondolkodnak! Ha nem jön az ifjú srác, akkor Robi ott van. :)
Lajos ügye az még szerencsétlenebb. Átadni ingyeb az Atletico-nak és a fele fizetését is fizetni...Önmagában börtönt érne nálam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.23. 09:31:16

Bestbarca írta:
2020.09.23. 06:49:07
Amúgy nem érzem életképtelennek ezt a Barcát,felállást.

A 2 vkp-s felállás stabilizálni fogja a hátsó alakzatot. Araujo ha beáll beugróként jó lehet. Jobbon Semedo előre elment de a védekezés sosem volt az erőssége, abban méd SR is jobb. Dest-et majd meglátjuk.

Középpályán Coutinho ebben a felállásban élni fog, behozza a kreativitást, balon Ansu Fati életveszély, van egy beálló Dembele, jobbon Messi beálló Trincaoval.

Középen meg nem írnám le Grizit. Egyrészt azért fog tudni gólokat rúgni ott. Másrészt sok lesz a helycsere úgyis. Harmadrészt ha őszinték leszünk Suarezhez képest jobb opció. Többet fut,védekezik amit mára már teljesen elhagyott az öreg. Mellette összjátékban is nulla volt Suarez. Volt egykét klasszis befejezése és ennyi. Ennyit tud Grizi is középen. És csapatjátékban hasznosabb,jobban hajt.

Persze jó lenne egy igazi klasszis center de nem lesz rá pénz. Lehet kipréselik Depayra a pénzt,de nem tudom, valahogy én sokat láttam a MU-ban, okés fiatalabb volt de én nem érzem hogy ő lenne a megoldás ide. Illetve nem lennénk beljebb mint Griezmannal.

Mindenesetre új felállás, dupla szűrő, középen Coutinhoval szélen Ansu Fatival új kreativitás a csapatba. Működhet ez, jobban mint gondolnánk. Nem lesz álomfoci, de messze elérhetünk. Bl meg tavaszi forma kérdése csak,lásd Real.
Én se gondolom, hogy olyan világvége lesz itt, mint azt sokan már önjelölt Nostradamusként látják. Coutinho szerintem meglephet minket. Focizni nem felejtett el, ha a jelenlegi futballvilágot nézzük képességei alapján mindenképp klasszis. Nyilván nem a Gamperből kell kiindulni, de az Elche ellen talán a csapat legjobbja volt, olyan váratlan dolgokat tud meghúzni, amiket csak Messitől láttunk eddig, illetve betömörülő ellenfelek ellen elsülhet a lába.
Griezmann nagy kérdés, bár sok reményt nem fűzök hozzá, de az összjátékban, gyorsaságban és letámadásban mindenképp előrébb leszünk. Ami viszont nagyon nagy gyengéje itt, hogy nem érzi a helyezkedést, beindulást, Messivel nem tud "együttműködni" és az a gyilkos ösztön sincs meg benne. Azért pár gólt szélsőként is termelt, valamennyit lehet várni tőle.
Viszont elöl elmondhatjuk, hogy minőségileg is megvagyunk, talán jobban is mint kellene.

A védekezésben várok inkább előrelépést. Így, hogy elől is vannak emberek, akik visszazárnak, részt vesznek a letámadásban, plusz a De Jong-Pjanic/Busquets duóval talán már nem fognak úgy szétkontrázni minket. Plusz eben a felállásban az ellenfél labdakihozatalában is lehet zavart kelteni, nem csak nézni őket.

Dest nem igazán tudom, hogy védekezésben mennyit tesz oda, de majd meglátjuk. Mondjuk nem igazán értem, hogy szinte annyit költöttünk egy jobbhátvédre mint amennyiért eladtuk. Az, hogy fizuemelést akart Semedo nem gondolom, hogy annyira egetverő követelés lett volna. Ha jól tudom valahol ott volt a bére kb. ahol Firpoé, a két játékos csapatban betöltött szerepe pedig ég és föld. Most jött oda egy kölyök, aki nem hiszem, hogy kezdőszinten lenne egyelőre. Nem ismerem igazán, de szerintem 1-2 évig még semmiképp sem várhatunk olyan teljesítményt, amire azt mondhatjuk, hogy ezzel a jh kérdés meg lett oldva. De cáfoljon rám a srác.

Viszont még a Suarez-ügyet is le kéne zárni, mert ha az Atma inkább Cavanit viszi sok minden borulhat.

Én mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok erre a szezonra több szempontból is. Eleinte biztos furcsa lesz ez a taktikai váltás és a játékosoknak is össze kell csiszolódni, úgyhogy egyelőre nem törnék pálcát Koeman fölött majd november körül lehet korrekten értékelni, hogy mi történt tavalyhoz képest. Már ha akkor még a holland fog a padon ülni.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.09.23. 09:13:59

Bartomeu bukása és távozása lerágott csont.
a végjátéka viszont még érdekes több szempontból is nyilván de engem csak a csapatra gyakorolt hatása érdekel és ebben nem tudok ellendrukkerként acsarogni.
csak azt ne higgyétek, hogy az áhított új (FONT?) világban majd minden ki egyenesedik, dől a lé és jönnek az új csoda csatárok...
csak egy a biztos: az esetleges sikertelenségre évekig jó hivatkozási alap lesz a Barto-féle csőd.
az is biztos, hogy marad a Covidos, sejkes, pénz uralta nehéz terep a játékos piacon, nekünk meg marad a szegényes és modulált info, és szurkolhatunk nem csak a gólokért, hanem, hogy egyáltalán legyen (egy jó) csapatunk.
Busquets- ügyén meg csak mosolyogni lehet.... ő volt a szent tehén, akinek a játékát egyáltalán megérteni (foci)egyetemet kellett végezni, a barcastílus ékköve, és most?! .... pedig együtt öregedett Messivel, Pique-vel, de már a puszta kerettagsága is egy szeg Koeman korsójában. (az hogy mi lesz a szerepe, tán meg kéne várni!)
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2020.09.23. 08:51:16

baas11 írta:
2020.09.23. 08:44:31
Bestbarca írta:
2020.09.23. 06:49:07
No új, Suarez eladva, Semedo ugye már eladva.

Dest jön a szélre.

Sztem ezzel kb ennyi. Marad Griezmann centernek.

Amúgy nem érzem életképtelennek ezt a Barcát,felállást.

A 2 vkp-s felállás stabilizálni fogja a hátsó alakzatot. Araujo ha beáll beugróként jó lehet. Jobbon Semedo előre elment de a védekezés sosem volt az erőssége, abban méd SR is jobb. Dest-et majd meglátjuk.

Dest-re én is kiváncsi lennék örülnék ha jönne amolyan minimarcelonak tűnik így a videókon keresztül....
Viszont komoly aggályaim vannak, ha marad ez a 6 os alapcsapat márpedig az eddigiek alapján nagyon úgy tűnik
SR------Pique------Lenglet-----Alba
---Busquets------De Jong----
Ami lényegében szinte ugyanaz mint amelyik már összeroppant a Bayern a Pool vagy Real nyomása alatt is ( ??!! #-o :roll: ) ....akkor most mi újat is várunk ??
Egyáltalán nem biztos hogy Dest a padra jön, főleg hogy le lett kommunikálva SR-nek hogy ne számítson feltétlen kezdő tagságra. Ahogy az sem biztos, hogy Araujo miatt nem kényszerül epizódszerepre Lenglet. Középen Busi helyett sokszor Pjanic fog kezdeni szerintem, valamint elől is várható rotálás, ami remélem Messi-t is eléri.
[-o<
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.23. 08:47:37

Amúgy a SPORT, és a MUNDO is jóformán tényként kezeli a megállapodást Dest-el. Elivleg Overmars kivárta, hogy eladjuk Semedo-t, és utána felgyorsultak a dolgok. 20 +5-ért érkezik, ha igazak a hírek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2020.09.23. 08:44:31

Bestbarca írta:
2020.09.23. 06:49:07
No új, Suarez eladva, Semedo ugye már eladva.

Dest jön a szélre.

Sztem ezzel kb ennyi. Marad Griezmann centernek.

Amúgy nem érzem életképtelennek ezt a Barcát,felállást.

A 2 vkp-s felállás stabilizálni fogja a hátsó alakzatot. Araujo ha beáll beugróként jó lehet. Jobbon Semedo előre elment de a védekezés sosem volt az erőssége, abban méd SR is jobb. Dest-et majd meglátjuk.

Dest-re én is kiváncsi lennék örülnék ha jönne amolyan minimarcelonak tűnik így a videókon keresztül....
Viszont komoly aggályaim vannak, ha marad ez a 6 os alapcsapat márpedig az eddigiek alapján nagyon úgy tűnik
SR------Pique------Lenglet-----Alba
---Busquets------De Jong----
Ami lényegében szinte ugyanaz mint amelyik már összeroppant a Bayern a Pool vagy Real nyomása alatt is ( ??!! #-o :roll: ) ....akkor most mi újat is várunk ??
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.23. 07:50:18

Messi idén az argentin válogatottra koncentrál - kevés meccse lesz. Nagy poén lenne, ha Dest is, Aarons is jönne, mert mindkettő játszik baloson is. A gyenge pontnak Grizt tarttom - őt kéne eladni és hozni egy középső támadót. Ami meg azt a defektet illeti, hogy Piqué és Busi egymás mellett játszik, fokozatos lecserélésekkel meg lehet oldani, ha ter Stegen felépül.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2020.09.23. 06:49:07

No új, Suarez eladva, Semedo ugye már eladva.

Dest jön a szélre.

Sztem ezzel kb ennyi. Marad Griezmann centernek.

Amúgy nem érzem életképtelennek ezt a Barcát,felállást.

A 2 vkp-s felállás stabilizálni fogja a hátsó alakzatot. Araujo ha beáll beugróként jó lehet. Jobbon Semedo előre elment de a védekezés sosem volt az erőssége, abban méd SR is jobb. Dest-et majd meglátjuk.

Középpályán Coutinho ebben a felállásban élni fog, behozza a kreativitást, balon Ansu Fati életveszély, van egy beálló Dembele, jobbon Messi beálló Trincaoval.

Középen meg nem írnám le Grizit. Egyrészt azért fog tudni gólokat rúgni ott. Másrészt sok lesz a helycsere úgyis. Harmadrészt ha őszinték leszünk Suarezhez képest jobb opció. Többet fut,védekezik amit mára már teljesen elhagyott az öreg. Mellette összjátékban is nulla volt Suarez. Volt egykét klasszis befejezése és ennyi. Ennyit tud Grizi is középen. És csapatjátékban hasznosabb,jobban hajt.

Persze jó lenne egy igazi klasszis center de nem lesz rá pénz. Lehet kipréselik Depayra a pénzt,de nem tudom, valahogy én sokat láttam a MU-ban, okés fiatalabb volt de én nem érzem hogy ő lenne a megoldás ide. Illetve nem lennénk beljebb mint Griezmannal.

Mindenesetre új felállás, dupla szűrő, középen Coutinhoval szélen Ansu Fatival új kreativitás a csapatba. Működhet ez, jobban mint gondolnánk. Nem lesz álomfoci, de messze elérhetünk. Bl meg tavaszi forma kérdése csak,lásd Real.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.23. 01:28:39

csababarca írta:
2020.09.22. 19:50:59
Chino írta:
2020.09.22. 19:14:44

Lehet szidni Koemant, meg mondani, hogy csak a szája járt, de nem nagyon volt mozgástere.
de ezért kellett volna csendben maradnia, és akkor beszélni, mielőtt felmérte a helyzetet.
Barto ugyanez, jött a nagy szavakkal, változásokkal, ha egy elnök ennyire nm látja reálisan a helyzetet, hogy mit engedhet meg a klub mit nem, az megint az alkalmatlanságát mutatja.

Koeman meg azért nem hiteles, mert több interjúban is Busquetsre mint problémára hivatkozott, mégis úgy tűnik, hogy vele képzeli el a kp-t.
és ne mondjátok, hogy kényszerből, mert nincs más. ott van Pjanic, DeJong, Puig, mindhárman klasszis szintekkel vannak Busquets felett, de akármelyik B-s arc is lehozza azt mint ő.

tehát ez csak a bullshit része.

az hogy nem igazolunk, az engem nem érdekel, az sokkal inkább zavar, hogy nem szabadultunk meg a felesleges emberektől, helyette a használhatókat adjuk el, fúrjuk ki a csapat körül.
abban valóban van igazság egy előző hsz-ben no money nem tud úgy igazolni, de úgyse hogy nehezen válik meg valakitől de szarni rá és padoztatni akkor őket és játszon akiket valóban játszatni akar, nálam eddig újabb bábu.
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.23. 01:26:53

Barcahun írta:
2020.09.22. 20:33:35
NovaProspekt írta:
2020.09.22. 20:08:26
csababarca írta:
2020.09.22. 19:50:59
Barto ugyanez, jött a nagy szavakkal, változásokkal, ha egy elnök ennyire nm látja reálisan a helyzetet, hogy mit engedhet meg a klub mit nem, az megint az alkalmatlanságát mutatja.
A helyzet roppant egyszerű: Barto azt mondja, h ő igenis ki akarta rakni a fékeket, csak ők itt akarnak élősködni, és mossa is kezeit. Sztem a kezdetektől ennyi volt a cél. Annyi esze még neki is van, h belássa, h a sokszorosan lebőgött gigafizus vénfiúk nem fognak kelleni senkinek. Kirakni meg csak úgy lehet, ha vevő is van.
Kirakni :mrgreen: Most rakta az Atletit tiltólistára utólagosan, komolyan egy vicc a Baromteu meg a sleppje, örülnének valaki viszi Suarezt, erre ez [-o< =D> Mitől félnek több gólt fog lőni Kúrman csoda Depayánál, hát többet, sőt az Atleti előbbre fog végezni, még Suarez nélkül is, no nem Suarezt akarom isteníteni eljárt felett az idó, de még mindig várom a jobb alternatívát, amivel még nem áltak elő, ha meg el akarják adni, adják el, nevetséges már tényleg ez a klubb, de jó lesz eltakaródnak végre =D>
ha felbontjuk a szerződését mi köze hozzá hova megy Luis?
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.23. 01:26:11

crixus írta:
2020.09.22. 21:25:14
Az öreg játékosoknak mint Busquets, Pique, Suarez vagy Alba nem feltétlenül kellene fékeknek lenni. Én el tudnám képzelni hogy közülük egyszerre 2 van a pályán és a többiek pedig a padról szállnak be ha kell. Suarez pl azt hiszem kijelentette még korábban hogy neki ez a szerep megfelelne.
A keretünk ehhez pont megfelelő is lenne ha számolnának Araujoval, Wagueval, Todiboval, Puiggal és Fatival komolyabban is. Engem ez az ami igazán bosszant.
Semedo, Todibo, Lenglet, Alba - Pjanic,De Jong, Coutinho-Messi, Dembele, Suarez például kezdetnek megfelelne.
Én is így vagyok vele ha a régi távozók Xavi, Ini és a többiek megfelelően lettek volna pótolva plusz normális edző is lett volna akkor most velük se lenne semmi probléma, nem lett volna agyon fizetve meg több éves szerződése egyiknek se, vagy elfogadják a rotációs szerepet arra tökéletesebb játékosokat nem is találhatnánk mint ők, nem az ő hibájuk legalábbis nem a fő hiba forrás hanem a projekt amit Barto képvisel. Piqué, Alba, Rakitic, Busi, Suarez úgy hohy tényleg 2 vagy 3 játszik tökéletes lenne.
Avatar
barcahub
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

2020.09.23. 01:21:27

barca0417 írta:
2020.09.22. 23:30:12
    baas11 írta:
    2020.09.22. 21:54:09
    Alabaval mi a helyzet ? Ugy tudom még mindig nem hosszabbitott ... szelso es kozepsovedoben is okes , minisegi jatekos
    Annyit tudok hogy túl sok fizut akár, azért nem igazán haladnak a hosszabbítással. Nálunk ebben az esetben nem igazán fér most bele az igazolása. Szakmailag pedig jó lenne. De szerintem esélytelen.
    Mert normális projektben nem adnak meg minden pénzt mint nálunk. Inkább elengedik jó pénzért Alabat és hoznak azon 3 játékost. Ahogy hoztám mondjuk Kimmichet, Gnabryt, Thiagot fiatalon azon a pénzen amit kapnak majd Alabaért.
    Avatar
    barcahub
    Barça B
    Hozzászólások: 32
    Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

    2020.09.23. 00:09:29

    Peter írta:
    2020.09.22. 17:36:45
    sojal írta:
    2020.09.22. 17:06:40
    Nem értem, miért szeretnétek ha Koeman kitenné a csapatból Pique-t és Alba-t, mert szerintem a posztjukra a csapaton belül nincs jobb, és most biztos nem fognak jobbakat venni. Értem én, hogy sokban tehetnek ők is arról, ahol most tart a védelem, de akiket eddig elküldtek, azok helyére sem nagyon hoztak mást (kivétel talán Pjanic, de ott más is volt a háttérben), és jelnleg ezt a két régi bútor darabot senki nem tudná megfelelően pótolni. Langlet nem rossz, de én úgy gondolom, ő Pique-től rosszabb.
    Mert az öltöző egy morális fertő....egy sebészeti beavatkozást igénylő fekély....kullancsokkal tele...akik nem a mai tudásuk miatt vannak itt....Piqué, Busi, Alba, SR akik elfoglalják a helyet és fizetési kvótát, hogy a helyükön más játszhasson....reggelig lehetne sorolni az indokokat....az sem véletlen, hogy Lenglet van ott....Piqué önmagánál tökösebbet nem tűrne el maga mellett....ezeket a dolgokat hívják játékos uralomnak....ami elnök úrral egyetemben a megújulás akadálya.... :mrgreen:
    Aki nem akar menni annak felbontani a szerződését akár úgyhogy sokat is fizetünk nekik de legalább megy aki nem kell. Ez nálam a forradalmi változás, nem az hogy na ha nem tudsz elmenni maradj, nem akarom hogy elmenjen Suarez de ha nem számolok valakivel akkor megy és kész, nem az hogy na ha maradsz játszol. Ez ló.f.sz. Lehet drága lenne megszabadulni tőlük de legalább egyszerre lenne kifizetve mind és menne egyik jobbra másik balra nem még évekig itt fizetni őket, ja hogy nincs pénz mert minden cent elvan verve középszerű cserékre amiket egy Masias is lehoz. Megszabadulni nem lehet senkitől mert évente hosszabbítunk 2 évet mindenkivel. Na ezért nem kell. Pár évente, ki tudja mikor esik vissza a teljesítményük. Előbb utóbb befog. Egy 32 éves játekossal nem hosszabbítok3 évet akármennyire hisztizik. Alba konkrétan gyalázat mint a játéka mint a viselkedése amióta legutóbb hosszabbítva lett vele. Őt küldtem volna el mint leghaszontalanabb játékost. Nincs más helyette? Ezt a szintet Miranda vagy Firpo is hozza negyed annyiért.
    Avatar
    barcahub
    Barça B
    Hozzászólások: 32
    Csatlakozott: 2020.09.17. 04:00:00

    2020.09.23. 00:04:01

    sansz írta:
    2020.09.22. 18:42:22
    Peter írta:
    2020.09.22. 17:36:45
    sojal írta:
    2020.09.22. 17:06:40
    Nem értem, miért szeretnétek ha Koeman kitenné a csapatból Pique-t és Alba-t, mert szerintem a posztjukra a csapaton belül nincs jobb, és most biztos nem fognak jobbakat venni. Értem én, hogy sokban tehetnek ők is arról, ahol most tart a védelem, de akiket eddig elküldtek, azok helyére sem nagyon hoztak mást (kivétel talán Pjanic, de ott más is volt a háttérben), és jelnleg ezt a két régi bútor darabot senki nem tudná megfelelően pótolni. Langlet nem rossz, de én úgy gondolom, ő Pique-től rosszabb.
    Mert az öltöző egy morális fertő....egy sebészeti beavatkozást igénylő fekély....kullancsokkal tele...akik nem a mai tudásuk miatt vannak itt....Piqué, Busi, Alba, SR akik elfoglalják a helyet és fizetési kvótát, hogy a helyükön más játszhasson....reggelig lehetne sorolni az indokokat....az sem véletlen, hogy Lenglet van ott....Piqué önmagánál tökösebbet nem tűrne el maga mellett....ezeket a dolgokat hívják játékos uralomnak....ami elnök úrral egyetemben a megújulás akadálya.... :mrgreen:
    Én most is úgy gondolom,hogy nem felejtettek el focizni, a két középső védő a középpálya feladása miatt van kibírhatatlan nyomás alatt. Ilyen alapon Ter Stegent is elővehetjük, Piqueéknak is sok komoly mentésük van. Albát és Busit, de Messit is gyakran tenném ki a csapatból, azt se bántam volna, ha mind elmegy. De Alba és Busi azóta alibiznek ilyen szinten amióta beállt a Valverde-rendszer, Messitől meg csak kicsit el kell venni a gyeplőt, nem elfogadni,hogy ignorálja az edzői utasítást és ha nem bírja akkor nem neki kéne hagyni,hogy úgymond "beossza az erejét" a pályán,hanem padon kéne pihentetni.
    Következetes edzői szigorral és taktikával idén ez még lehet erős csapat. A védelemmel nem lenne gond, jövőre pedig már jön Eric és Araizé gyerek, aki szerintem továbbra is csak futni tud, de a lényeg,hogy megleszünk.
    Az öltöző erős ez tény és nem egészséges, de ez más tészta. Viszont nem örökre van így. Messi jövőre nem lesz, talán Piqué sem, de tuti kezdőként nem, szóval ez is változni fog.
    Araizé? Ő ki?
    Avatar
    barca0417
    Entrenador del Barça
    Hozzászólások: 2035
    Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
    Tartózkodási hely: erre-arra

    2020.09.22. 23:30:12

      baas11 írta:
      2020.09.22. 21:54:09
      Alabaval mi a helyzet ? Ugy tudom még mindig nem hosszabbitott ... szelso es kozepsovedoben is okes , minisegi jatekos
      Annyit tudok hogy túl sok fizut akár, azért nem igazán haladnak a hosszabbítással. Nálunk ebben az esetben nem igazán fér most bele az igazolása. Szakmailag pedig jó lenne. De szerintem esélytelen.
      Kép
      zsoltfree
      Capitá del Barça
      Hozzászólások: 972
      Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
      Tartózkodási hely: Budapest

      2020.09.22. 23:24:37

      Jól látom, Semedo is elköszönt az instán?

      Még Umtiti is mehetne, és akkor az is jó kis spórolás lenne. Róla viszont még sajnos sehol semmit nem olvastam. Nem igaz hogy nem lehet rasózni egy psg-re?
      A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoltfree 2020.09.22. 23:34:32-kor.
      Barcahun
      Capitá del Barça
      Hozzászólások: 573
      Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

      2020.09.22. 22:52:37

      baas11 írta:
      2020.09.22. 21:54:09
      Alabaval mi a helyzet ? Ugy tudom még mindig nem hosszabbitott ... szelso es kozepsovedoben is okes , minisegi jatekos
      Őszintén remélem sose jőn! Pont valamelyik forumtárs írta, mennyit lassultak a Barca játékosok és említette Jordi-t, hát konkrétan Ő pl. gyorsabb, szélsőbe teljesen hasztalan, azért is ment középre és pont egy Bayern féle taktikát próbál Kúrman úr ráerőltetni a Barcára. Ja és Alaba piaci értékéből 2 játékost is tudunk venne, szélső és belső pozicióra, fiatalokat, akik nem sokkal rosszabbak nála és már most gyorsabbak és 28 évével ő sem jövő játékosa, főleg, hogy gyorsaság terén többet romlott, mint 31 éves Jordi, amit mindent elmond.
      Avatar
      bence0330
      Az Év Fórumozója 2022
      Hozzászólások: 7179
      Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
      Tartózkodási hely: Pécs

      2020.09.22. 22:51:59

      Chino írta:
      2020.09.22. 22:24:03
      Samper írta:
      2020.09.22. 20:58:42
      Sok mindent nem értek, de azt igen, hogy Grizt miért nem próbálják eladni. Mert a kutyának se kell.
      Ebben az időszakban csak pár klub van aki a fizetését állni tudná, nekik meg nem kell, ráadásul bőven kellene cashelni is érte. A PSG lehetett volna célpont így, hogy Cavani lépett, csak nekik ott volt már addig is Icardi. Az Inter, a City, a Bayern szintén megvan, egyiknek se hiányzik egy 29 éves 60-70 milliós igazolás csillagászati fizuval.
      Én konkrétan ingyen elengedném, mert nála már a bértömeg is számít, meg szerintem legalább akkora fék itt, mint Busquets, aki legalább villant valamit a posztján, csak már több a hiba, meg lassabb. Griezmann teljes nulla, és bárki többet hozna helyette.
      Oké hogy nagy blama lenne ingyen elengedni, de szerintem szakmailag, sőt, még anyagilag is többet érne, ha belátnák, hogy ez nem jött össze, buktunk 120 milliót, de nem bukunk el vele még egy évet, nem vesztünk el esetleg miatta egy fiatalt, nem kell tovább fizetni neki, ésatöbbi. 3-5 év múlva, ha Messi visszavonult - mert szerintem soha nem fog klubot váltani - még lenne némi keresnivalója, bár akkor már ő is öreg lesz, és amúgy is sokkal jobb alternatívák lesznek helyette, például valaki aki tud cselezni támadóként... :D

      Szóval szerintem a 100+ milliós vételár a múlt, el kell engedni. A bére a jövő, amit fizetni kell és kész. Nem illik a csapatba, fejben még gyengébb mint mindegyik öreg barcás aki átélte az elmúlt 3-4 év nagy BL összeroppanásait, pedig őket fejben már nem könnyű alulmúlni. Elengedném ingyen, és akkor tán valaki elfogadja a bérét is.
      ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
      Avatar
      Chino
      Llegenda del Barça
      Hozzászólások: 7411
      Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
      Tartózkodási hely: Debrecen

      2020.09.22. 22:24:03

      Samper írta:
      2020.09.22. 20:58:42
      Sok mindent nem értek, de azt igen, hogy Grizt miért nem próbálják eladni. Mert a kutyának se kell.
      Ebben az időszakban csak pár klub van aki a fizetését állni tudná, nekik meg nem kell, ráadásul bőven kellene cashelni is érte. A PSG lehetett volna célpont így, hogy Cavani lépett, csak nekik ott volt már addig is Icardi. Az Inter, a City, a Bayern szintén megvan, egyiknek se hiányzik egy 29 éves 60-70 milliós igazolás csillagászati fizuval.
      Forca Barca!!!!
      Avatar
      baas11
      Entrenador del Barça
      Hozzászólások: 1242
      Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
      Tartózkodási hely: Közép-pálya

      2020.09.22. 21:54:09

      Alabaval mi a helyzet ? Ugy tudom még mindig nem hosszabbitott ... szelso es kozepsovedoben is okes , minisegi jatekos
      "a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
      Avatar
      crixus
      Entrenador del Barça
      Hozzászólások: 1390
      Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

      2020.09.22. 21:25:14

      Az öreg játékosoknak mint Busquets, Pique, Suarez vagy Alba nem feltétlenül kellene fékeknek lenni. Én el tudnám képzelni hogy közülük egyszerre 2 van a pályán és a többiek pedig a padról szállnak be ha kell. Suarez pl azt hiszem kijelentette még korábban hogy neki ez a szerep megfelelne.
      A keretünk ehhez pont megfelelő is lenne ha számolnának Araujoval, Wagueval, Todiboval, Puiggal és Fatival komolyabban is. Engem ez az ami igazán bosszant.
      Semedo, Todibo, Lenglet, Alba - Pjanic,De Jong, Coutinho-Messi, Dembele, Suarez például kezdetnek megfelelne.
      Samper
      Director del Fútbol
      Hozzászólások: 3846
      Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

      2020.09.22. 20:58:42

      Sok mindent nem értek, de azt igen, hogy Grizt miért nem próbálják eladni. Mert a kutyának se kell.
      Válasz küldése