Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 18:05:06

Ez a valóságban kb 35 milliós bevételt jelent. A lehetőségeinkhez képest valóban nagyon olcsón mondunk le a játékosainkról, ez a klub alapkoncepciójához tartozik, hogy jófej (vagy inkább egy szerencsétlen, béna grál lovag) a játékosokkal, hogy az új klubjuknál előnyös szerződést, magasabb fizetést tudjanak kicsikarni. Emlékezhetünk, mennyiért adtuk el Rafa Marquez-t, mennyiért adtuk el Henry-t, Villát stb. Ez nem mai jelenség, Maradonáért is sokkal kevesebbet kértek ahhoz képest, amennyiért akkor el lehetett volna adni. Mi mindig jófejek akarunk lenni a játékosokkal, ez az alapkoncepció, nem ma, mindig is az volt. A Barca vezetősége akkor csap az asztalra, amikor a saját egójáról van szó. Messi csak 700 millió euróért távozhatott volna, Neymar is fasírtban volt a vezetőséggel, amúgy őt is elengedték volna bagóért.

Az előző szezonhoz képest megtakarított a klub legalább 250 millió eurót (kb 26%-os bevételcsökkenés mellett), így valószínűleg beleférne legalább egy igazolás ebbe az átigazolási szezonba. Destet emlegetik, beljebb persze összességében nem lennénk, egy távozót váltana fel, amire szükség is van, de plusz mélységhez nem jutna a keret.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 571
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.09.23. 16:53:59

Mindig is csodáltam ennek a sepredék Baromteunak és csapatának ámokfutását, egyik ékességük az igazolások, több száz millát szórtak ki az abalakon az évek alatt :lol: szerintem itt az ideje 2020-21 igazolásaink összefoglalásának.

Érkező:
Braithwaite 9,5m vételár: 18m Veszteség: 8,5m
(már az ideibe számolom 1 góllal és 400 perccel, totál kudarc, sztm 9-et se ér)

Pjanic 45m vételár: 60m Veszteség: 15m

Trincão 25m vételár: 31m
(Egyike azoknak akikért nem volt kár pénzt adni, de hozzáteszem vételekor csupán 16m volt a piaci értéke és azóta mutatott teljesítménye és barcába igazolása strófolta fel ezt ennyire, ezek ellenére biztosan szép jövő áll előtte, megérte, de sztm olcsóbban is meg lehett volna szerezni)

Matheus Fernandes 3m vételár: 7m Veszteség: 4m

Pedri 7m vételár: 5m Nyereség: 2m
(Példa arra lehetne előnyös üzleteket kötni, főleg, ha egy játékosba tényleg megvan az akart Barca játékos akar lenni, szomorú, hogy a tökeit a klubb csak másodosztályú csapatokkal való tárgyalásnál veszi elő =P~ )

Távozó:

Arthur 56m eladva: 72m Nyereség: 16m
(Arthur-Pjanic üzleten 1 millio eurot nyertünk, bár minőségi játékos, de egy 24 éves tehetséges potenciával rendelkező játékost nem biztos bölcs elcserélni idősebbre, persze sokminden van a háttérben miért született ez meg, pénzügyi fairplay, eu-s útlevél stb.)

Vidal 11m eladva: 0m Veszteség: 11m
(Opciós 1 millióval ám :D =D> , ő egyike azoknak, akiket biztosan lehett volna pénzért értékesíteni, jó még mindig középen, nincs csillagászati fizetése, fizikuma is rendben lesz még pár évig)

Suarez 28m távozhat inygen, plusz fél évi fizetése Veszteség: 40m
(no comment =P~ nyilván covid, bukott vezetés, bukott öreg játékosok csillagászati fizetéssel, de ez akkor is no commetn...)

Semedo 40m eladva: 30m Veszteség: 10m
(Én nem siratom személy szerint, de eladni, csak akkor van értelme, ha lesz helyén jobb, ha az Sergi R. lenne akkor nagy bajba leszünk :lol: , árral sem vitatkozok, rossz idénye volt, inkább az a szomorú, annak idején többért vettük 35m-ért =P~ amikor 20-at sem ért, újabb Baromteu üzleti gyönygszem és ez még legjobban sikerült a befuccsoltak közül az a vicc :mrgreen: )

Cucurella 18m eladva: 10m Veszteség: 8m
(Már annak idején előnytelennek tűnt az opciós szerződése, azóta is bizonyít, nem barca szintű játékos, de még lehet, ezek bagatel összegek, cserének ennyiért megtartanám, vagy újra kölcsön)

Carles Pérez 9m eladva 11m Nyereség: 2m
(Az új Pedro, de csak Romába gondolják így :D Szerintem ennyiért megint lehetett volna nyugodtan csere, MEssi lassan nem bír 90 percet, Dembi meg lehet kezdeni a tippeket hanyadik fordulotól számolva fog fél évre kidőlni)

Rakitic 20m eladva: 1,5m Veszteség: 18,5m
(Senki nem gondolhatja komolyan érte ne lehetett volna pénzt kérni, ez egy vicc, fizetése magas, jó megszabadulni tőle, de ugyan 16 milla mi ennek a Barcának :mrgreen: , amikor De Jongoknak 20-at adunk, 22 éves korára úgy hogy semmit nem bizonyított még, vagy Braithwaitenek 4 milliót 400 perce =D> extra infó, hogy a PSG 2018 adott volna érte 80millát, igaz, akkor még játszott, de után 19-be már mellőzték, mindenki döntse el az az egy idény mennyit tett hozzá mostani eladása mellett, ha úgy kell a pénz...)

Összeségében:
95 millió mínuszba van a klubb =D> =D> a piaci értékekhez képest, ebből azért fele elengedhető a körülményeket ismerve, szvsz azért egy 30-40 millányi pénzt sikeresen elégettek megint! Ami nem rossz eddig!!! De komolyan! 2019-ben egy üzleten Griezmanon sikerült ennyit! Lehet nem is olyan rossz, hogy nincs pénze a klubbnak így a károk is kisebbek!


Természetesen a piaci értéktől való eltérés függ szerződés lejártától, ha valaki fiatal és van benne potencia és más klubb is érdeklődik stb. Azért összeségében, ezeket is számolja a piac, így ezen áraktól való 20%-nál nagyobb eltérések már mutatják esetleg egy klubb vezetés minőségét, pozitív és negatív irányba, pl.: Liverpool Thiagoval, vagy Dortmund Haalandal, és negatív irányba is vannak példák Real Joviccal, vagy De Ligtel a Juve. Mégegyszer írom értem hogy Covid, meg öreg, és sok a fizu amit kérnek, de összeségében kirajzolódik most is egy kép, lehet belenyúlni, benézni, piaci így úgy. de ez már tendencia, olyan tendencia, ami többi klubbnál nem ennyire negatív és ez felveti a teljes inkomeptenciát megint (ezen a téren is).
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.09.23. 16:47:25

Nekem mondjuk Cavani jobban kéne, a probléma az hogy hosszú távú szerződést akar nagy fizetéssel.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
roy69
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.05.29. 09:18:58
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2020.09.23. 16:46:14

Fati megkapta hivatalosan a 22-es mezt. Ezek szerint mégis érkezik egy kilences. Depay felkészül..
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.23. 16:03:12

gránit írta:
2020.09.23. 15:01:08
Feast4 írta:
2020.09.23. 14:30:27

Elküldte az egyetlen épkézláb 9-est akit szidtunk mint a bokrot, de nem tudunk minőségi cserét csinálni. Innentől mi van? A rendszerbe nem illő támadó kp. megy be 9-esnek. Oké! =D>
Az a vicc, hogy még cserét sem tudtak szerezni Suárez-nek, erre elküldik őt is... Építkezés helyett leépítés. A két szerzett gól a Bayern ellen nagyon is rendben volt, ezzel tovább lehetett volna jutni. A probléma nem a két szerzett góllal volt... Hanem a nyolc kapottal... Azt pedig semmilyen támadósorral nem lehet ellensúlyozni. Itt a védelmet kell kíméletlenül rendbe tenni.
Éppen ezért egy önmagára valamit is adó klub elegánsan megválna a gyenge minőségű vérszívóitól (valamikori sztárjaitól, klasszisaitól). Kármentés címmel igyekezne szerződéseket bontani megegyezéssel, ingyen igazolhatóvá tenni őket és kapjanak végkielégítést. Ez még mindíg olcsóbb, mint hasznavehetetlen játékosokat évekig tartani magas fizetésért, miközben gátolják a jövő építését és rombolják az öltözői morált Piqué, Busi, Alba, SR szárnyalhatnának szabadon, a Girona akár hasznukat is vehetné.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 15:01:08

Feast4 írta:
2020.09.23. 14:30:27

Elküldte az egyetlen épkézláb 9-est akit szidtunk mint a bokrot, de nem tudunk minőségi cserét csinálni. Innentől mi van? A rendszerbe nem illő támadó kp. megy be 9-esnek. Oké! =D>
Az a vicc, hogy még cserét sem tudtak szerezni Suárez-nek, erre elküldik őt is... Építkezés helyett leépítés. A két szerzett gól a Bayern ellen nagyon is rendben volt, ezzel tovább lehetett volna jutni. A probléma nem a két szerzett góllal volt... Hanem a nyolc kapottal... Azt pedig semmilyen támadósorral nem lehet ellensúlyozni. Itt a védelmet kell kíméletlenül rendbe tenni.

A hatalmas fizetések meg ha problémát jelentenek, csökkenteni kell őket. Még így is többet keresnének, mint máshol. Suárez még egy 50%-os fizetéscsökkentéssel is többet keresett volna a Barcelonában, mint amennyit az Atletinél fog. Olaszországban igaza van a játékosok szakszervezetének a fizetéscsökkentésekkel szemben, mert a nagy tulajdonosok évről évre zsebre vágják a nyereséget, de ha baj van, mindig elbújnak, felszívódnak, és a melósra hárítják a veszteséget. A nyereséget elteszik (azt is a melós zsebéből veszik ki), de ha jön egy válság, azt is a melóssal fizettetik meg. Ott teljesen érthető a hőbörgés, és igazuk is van, ha nem az övék a nyereség, ne legyen az övék a veszteség sem. A Barcelonában viszont a közösségé a klub, miénk a nyereség, így miénk a veszteség is. Így ha nehéz idők járnak, áldozatot kell vállalni. Ezért furcsa ez a bértömeges hajcihő, ha túl nagyok a fizetések, nyessünk rajtuk és kész. Ehelyett a keretet karcsúsítjuk... Elküldik Suárez-t, és karcsúbb lett a keretünk egy olyan hiányposzton, ahol már tavaly sem volt még rendes cserejátékos sem. Most meg még a tavalyi alap kezdőnket is elküldtük... Reménykedjünk, hogy Griezmann nem lesz egy totális csőd.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.23. 14:34:32

barca_bome írta:
2020.09.23. 13:50:49
Max Aarons-ról tudtok valamit? Én most hallottam róla először, de a Sport szerint a játékossal már megegyezett a Barca.

Annyira jó, vagy miért kell nekünk az angol másodosztályból igazolnunk? Ja most nézem ő is jobbhátvéd, akkor gondolom, ha nem jön össze Dest, akkor ő a B-terv. :roll:
Életemben nem láttam játszani. A játékosprofilja ugyanaz, mint Desté. Ugyanaz a poszt, két oldalas, de inkább jobbos wing. Ennyi. Gyanítom ahogy mondtad, ő a B terv.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.23. 14:30:27

Az egész Koeman project már ott el volt kummantva, ahogy elkezdték. A megnézi egy laikus a csodás Bayern elleni produkciót, akkor látszik, hogy a középpályánk a 15 perctől a seggén vette a levegőt a 20. percre megszűnt. A támadók próbáltak visszalépegetni elcsípni egy-egy labdát úgy 20 percig, de semmi ötlet nem volt. Nem tudtuk mit akar a csapat játszani, nem tudtunk velük futni. a védőinket úgy forgatták ahogy nem is lehet, középen ahányan voltak annyi irányba szaladtak és kiemelendő, hogy a középpályánk elbújt a labda elől. Kb. mindig 6-7 ember lendületből szaladt arra a 4 szerencsétlenre hátul, akik amúgy is "hihetetlen gyorsak."

Egyébként a sokat szidott támadósor 7x lőt kapura és 5x eltalálta.

Na most laikus szemmel, mi volt a hiba?

Nem tudtunk döntő pozícióban labdát szerezni, minimális labdabirtoklási fölényünk volt és a németek 26x lőttek kapura amiből 14 eltalálta a kaput.

Könyörgöm, védelem? Középpálya? Hol volt? Ez az Alphonso Davies, úgy ette meg a komplett oldalt hogy kb. nem kellett volna elé szélső. Kijött amit évek óta mondtunk. Lassúak vagyunk, körülményesek, a Xavi, Iniesta, Busquets vonal labdabiztosságának már se híre se hanva, egyszerűen szétfutnak, leütköznek. A Bayernnek 23 szabálytalansága volt. Ebből állítom legalább tíz abból jött, hogy a mieink annyira lassúak voltak fejben, hogy konkrétan látszott, hogy lemeredtek a Bayern játékosok meg a sebességkülönbség miatt eltalálták őket. Legalább 4 alkalomra emlékszem amikor ez konkrétan átjött a TV képernyőn.

Na akkor most átalakítás. Szerzek egy épkézláb középpályást aki meg tudja szerezni a labdát és le tudja ütközni az ilyen gyors csapatokat és képes arra, hogy elpasszolja a labdát annak a játékosnak, aki támadást tudnak kezdeni.

Erre semmi. Eszébe nem volt. de Beek... Jó oké. Jó játékos, szerintem illene is ide, de egyrészt nem elsődleges, másrészt nem az a profil. Oké nem lett meg! Az, hogy ez miért szánalmas azt hagyjuk. Erre a középpálya átalakításáról többet egy szó sincs.

Oké! Mi volt az első dolga? Elküldte az egyetlen épkézláb 9-est akit szidtunk mint a bokrot, de nem tudunk minőségi cserét csinálni. Innentől mi van? A rendszerbe nem illő támadó kp. megy be 9-esnek. Oké! =D>

Aztán mivel kisül, hogy egy vasunk sincs elkezdünk mindenkit eladni ha kell ha nem, lényeg, hogy szűkítsük a keretet, a bértömeget. Ismét Oké!

Aztán kialakul, a szitu, hogy minden játékost, aki nem katalán és nem saját nevelés elpasszolunk, az alap kezdő akik full beégtek kb. semmit nem változik és ilyen Busquets szerű fékek, maradnak a keretbe, mert eladhatatlanok.

Igazolni nem igazolunk, de legalább pörög a sajtó. Na itt a baj ezzel a Koeman projectel már rögtön az elején.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 14:01:10

Arthur8 írta:
2020.09.23. 13:47:57

Mivel folyamatosan feltolja a védekezését a Barca és nyomni próbál , ezért amikor labdát veszítenek és nem tudják egyből visszaszerezni, akkor hatalmas üres területek maradnak hátrafelé
Ez így van, tavasszal rendre hangot adtam annak, hogy a védelmünk túlságosan fel van tolva, és félpályányi területek tátonganak mögöttük. Így szétkontráznak minket, egészen kis csapatok is, egy Celta Vigo meg egy Osasuna szét tud minket kontrázni. Ezekben az esetekben még meg is védtem Piqué-t meg Lenglet-t, hogy a túlságosan fel vannak tolva, ezért kapják a gólokat, és ezért tudnak az ellenfeleink néhány támadásból gólt szerezni nekünk. A gond velük az, hogy ha feláll a védelmünk, akkor sem érnek semmit, nem csak akkor, amikor szélvészgyors támadókkal kell versenyt futniuk, amikor éppen szétkontráznak minket.
Peter írta:
2020.09.23. 13:44:38
gránit írta:
2020.09.23. 12:36:14

Mindjárt megkapod, hogy #nekünknincsszükségünkklasszikusvédekezőközéppályásra :D Egyébként teljesen egyetértek, egy vérbeli védekező középpályásra elképesztően nagy szükségünk lenne. Garcia-Araújo belső védelem, és Todibo feltolva eléjük, rögtön nagyobb stabilitást nyújtana, mint a tavalyi hulladék védelem.
Garcia-Araújo és előttük Tobido nekem is üde változás lenne, akkor is, ha tanuló év lenne....de Garcia nincs és Tobido sem úgy fest, hogy lesz.....ez itt a fő bibi.... :roll:
Így van, teljesen értelmetlen, amit évről évre erőltet a klub. Évről évre hulladék védelemmel állnak ki, és mindig abban reménykednek, hogy jövőre majd más lesz. Amikor kiállunk ugyanúgy... És csodálkoznak, hogy ugyanaz a végeredmény. #-o
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.09.23. 13:50:49

Max Aarons-ról tudtok valamit? Én most hallottam róla először, de a Sport szerint a játékossal már megegyezett a Barca.

Annyira jó, vagy miért kell nekünk az angol másodosztályból igazolnunk? Ja most nézem ő is jobbhátvéd, akkor gondolom, ha nem jön össze Dest, akkor ő a B-terv. :roll:
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.23. 13:47:57

Szerintem első lépésként egyébként Araujo-nak kéne kezdeni Piquével (vagy Lenglettel), mert baromira gyors. Mivel folyamatosan feltolja a védekezését a Barca és nyomni próbál , ezért amikor labdát veszítenek és nem tudják egyből visszaszerezni, akkor hatalmas üres területek maradnak hátrafelé, szerintem sokszor a kontrát egy jó vkp sem tudja megállítani ha jó az ellenfél, mert 2-3 passzból már a csatár fut versenyt a kh-val legtöbbször. Araujoval a védelemben szerintem ezekből a kontrákból sokszor nem lenne ziccer/gól a végén, mert egyszerűen ő utoléri a csatárt és ha már csak egy kicsit le tudja lassítani akkor is többen visszaérnek.
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.23. 13:46:54

Értem én,hogy mindenki próbál okosan gondolkodni. Én úgy gondolom,hogy ha már Semedo elment,mert nem egy Dani Alves és Neymar,Xavi,Iniesta utódja sincs porondon ja akkor kellene egy Puyol utód is soha nem lesz még egy olyan Barca,de előtte volt.(Ronaldinho,Eto'o,Xavi stb)egyszer fent egyszer lent,most nagyon siralmas a helyzet,de amíg csak össze-vissza igazolnak addig ló**az se lesz.tematikusan kellene felépíteni ezt újból.ez majd talán 21nyarán kezdődik majd el. új vezetőség,majd döntenek ki lesz az edző (lehet Xavi megint nem) belegondolva én se mennék vissza olyanoknak dirigálni akikkel játszottam, főleg úgy,ha én se velük képzelem el a jövőt.biztos nem lenne felhőtlen a viszonya a régi haverokkal ha ő küldené el őket (kivárja a nagy tisztogatást) majd talán utánna. Tehát új edző vagy nem majd dönt a vezetőség.ezek után megpróbálni a lehető legkevesebb igazolással csapatot összerakni.illetve a feleslegesektől megszabadulni. Elképzeléseim között (TS,Pena,Wague,Araujo,Todibo,Firpo,de Jong,Puig,Alena,Fati,de la Fuente,Coutinho,Garcia,Dest (ha jön), Pedri,Trincao,Fernandes esetleg Pjanic.akik nálam biztos mehetnek Grizi,Dembele, Lenglet, Pique, Neto, Alba,SR,Messi(ő biztos nem hosszabbít már az éven), Umtiti (ha nem rakja az éven magát rendbe). És ekkor jön el a pillanat amikor meg kell nézni a jövő játékosait a tartalék csapatba és az akadémián kire lehet építeni.Ha csak 2-3 játékos lenne akit valamilyen poszton lehet használni,mert azt nem hiszem el,hogy nincs akkor is már majdnem van 23 játékosunk.akkor lehet igazolni 1-2 játékost posztra persze nem bele a nagyvilágba,mert jól cseng a neve,mint ahogy azt Grizivel vagy Dembelével Coutinhoval tettük.ez a saját véleményem biztos sok embernek ez nem felelne meg és nincs is hasonló véleményen
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.23. 13:44:38

gránit írta:
2020.09.23. 12:36:14
Peter írta:
2020.09.23. 11:56:09
Akik csodát várnak a megújulást hozó 4-2-3-1 felállástól, melynek alapjai - a mai aktuális állapot szerint - :

SR-Piqué-Lenglet-Alba
de Jong - Pjanic

segítsen valaki nekem, hogy ki közülük az ütköző, labdaszerző, buldog, védekezést tekintve a pályát felszántó típus ?
Mindjárt megkapod, hogy #nekünknincsszükségünkklasszikusvédekezőközéppályásra :D Egyébként teljesen egyetértek, egy vérbeli védekező középpályásra elképesztően nagy szükségünk lenne. Garcia-Araújo belső védelem, és Todibo feltolva eléjük, rögtön nagyobb stabilitást nyújtana, mint a tavalyi hulladék védelem.
Garcia-Araújo és előttük Tobido nekem is üde változás lenne, akkor is, ha tanuló év lenne....de Garcia nincs és Tobido sem úgy fest, hogy lesz.....ez itt a fő bibi.... :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 13:42:43

Peter írta:
2020.09.23. 13:23:12

Azért a pool és a bayern védő négyese picit stabilabb, mint a miénk
Erről van szó. Amikor 1-1-nél támadtunk a vezetésért, tankönyvbe illően összezártak Messi előtt. Itt nem csak az a probléma, hogy nincs rendes védekező középpályásunk, hanem az, hogy nekünk a hátvédsorunk is egy hulladék volt az előző szezonban.

Ki lehet kapni védekező középpályással is. Anélkül viszont nem tudunk nyerni, ha nincs elég jó védelmünk. A védekező középpályás hiánya és a gyenge hátvédsor egy együttes probléma nálunk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 13:33:01

Varatrix írta:
2020.09.23. 13:14:24

Sajnos jelen helyzetben nincs pénzünk egy valamire való VKP-ra
Ez így van. Szükségünk lenne klasszikus védekező középpályásra, csak nem lesz. Szükség viszont ettől még lenne rá.

Varatrix írta:
2020.09.23. 13:14:24
A keret alkalmas lehet arra, hogy megfelelő motiváltság esetén dominálni tudja a liga meccseket
A bajnokságban valóban meg tudunk lenni enélkül, bár tavaly is nagyon alacsony hatékonysággal dolgozott a védelmünk. 80%-os labdabirtoklással voltunk képesek meccset veszíteni, az ellenfeleknek néhány támadás is elég ahhoz, hogy gólt tudjanak nekünk szerezni. Minimális nyomásra is összeomlik a védelmünk. A mezőnyfölényünknek köszönhetően ezt az elképesztő gyengeséget a bajnokságban a szőnyeg alá tudjuk söpörni, csak amikor tavasszal eljön az igazság pillanata a BL-ben, és jön a nagy megmérettetés, akkor kihullanak a szekrényből a csontvázak, amiket a bajnokságban el tudtunk tusolni.

Ahhoz, hogy a BL ne legyen reménytelen, ahhoz mindenképpen szükség lenne a nagyobb stabilitásra, mert ezek a 4 meg 8 kapott gólok brutálisan megtépázzák a klub nimbuszát. Ez egyszerűen annyira kínos a klub számára, hogy rombolja a klub mítoszát, nevetség tárgyává válik a csapat. Tavaly még mindig volt két gólzsákunk és tudtunk nyerni a meccseket a bajnokságban, de ilyen hulladék védelemmel nem lehet kiállni egy BL-negyeddöntőben.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.23. 13:23:12

Varatrix írta:
2020.09.23. 12:36:02
Peter írta:
2020.09.23. 11:56:09

segítsen valaki nekem, hogy ki közülük az ütköző, labdaszerző, buldog, védekezést tekintve a pályát felszántó típus ?
Ki miatt lehetünk jobbak, stabillabbak? Kiben fog elekadni lelassulni a gyorsvonat?
Korábban ki volt ilyen típus? Vidal esetleg, előtte nem nagyon emlékszem, hogy mikor volt ilyen utoljára, nagyon nagy tulzással esetleg Paulinho. Torué ennél jóval többet tudott.

Nem godnolom, hogy ez kötelező eleme lenne a sikernek. Ha körül nézek más top kluboknál, hogy hasonló két KP-s rendszerben kik játszanak, akkor sek sok két tüdejú erőgépet találok.

Liverool: Fabinho, Henderson, és most Thiago
Bayern: Goretzka, Kimich, Tolisso,

Azt inkább kérdéses, hogy Busi mennyire tudna ebben a rendszerben érvényesülni. Nem hiszem, hogy megvan benne az a lendület, ami ehhez a klasszikusabb 6-hoz kell. Illetve ami tovább gyengítheti ezt 4-2-3-1-es felállást az az, hogy kiesik egy ember a korábbi felálláshoz képest a KP-ról, tehát a támadóknak, itt muszáj védekeznie. Ez korábban nem volt jellemző ránk, de Coutinho, és Griezmann mondjuk elég alázatos lehet ehhez.
Azért a pool és a bayern védő négyese picit stabilabb, mint a miénk....szóval nézzük ezt komplexebben....illetve a csapatunk fénykorában a letámadás, visszatámadás is más volt mint napjainkban....míg a konkurencia frissített, fiatalodott, alkalmazkodott, addig mi egy kicsit megkoptunk....
A kérdésre a válasz : Mascherano volt a joly joker....nem egy SR
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.23. 13:16:32

gránit írta:
2020.09.23. 12:50:29
Varatrix írta:
2020.09.23. 12:36:02

Ha körül nézek más top kluboknál, hogy hasonló két KP-s rendszerben kik játszanak, akkor sek sok két tüdejú erőgépet találok.

Liverool: Fabinho, Henderson, és most Thiago
Bayern: Goretzka, Kimich, Tolisso,
Ők tudják is dominálni a meccseket. Mi a 20. perctől kezdve erre nem voltunk képesek a Bayern ellen, ők daráltak, ilyenkor a másik csapatnak kellene tudnia betonvédekezni. Amit mi nem tudtunk.

Pont ez a Barcelona legnagyobb problémája, hogy formailag még mindig ragaszkodunk egy olyan játékképhez, amit a gyakorlatban már nem tudunk tartani. Ez a Barca nyílt sisakos meccset nem tud nyerni a Bayern ellen. Mi nem állhatunk ki klasszikus védekező középpályás nélkül ellenük, mert nem ugyanarról a súlycsoportról beszélünk, így nem is állhatunk fel olyan taktikával, mint ők. Ahogy a nálunk gyengébb csapatok sem olyan taktikával mennek neki a meccsnek, mint mi. Nem is mondhatjuk azt, hogy bezzeg nekik nincs igazi védekező középpályásuk, akkor nekünk se kell, mert nekik nem volt rá szükségük, nekünk viszont igen.

Hozzáteszem, amíg nem omlott össze a csapat kb a 20. perctől kezdve, úgy mentünk át rajtuk, mint kés a vajon. 1-1-nél még nekünk voltak helyzeteink, mi mentünk a vezető gólért. Számos helyzetünk volt a 2-1-es vezetéshez. Aztán kifújtunk. De ha lenne egy Bayernnél erősebb csapat, nekik is szükségük lenne egy klasszikus védekező középpályásra, ennek hiányában úgy csapnák őket agyon, ahogy ők csaptak agyon minket.
Kiállt a Chelsea Kantéval, az überlegjobbvkpcsúcsnégerrel meg Kovacic-al kaptak 4-et, az odavágón Jorginhoval, kaptak 3-at, a Spurs 3 védekező emberrel, kaptak 7-et, a Dortmundot is hülyére verték, hiába voltak klasszikus vkp-i. Pont a PSG volt nehéz falat, ahol inkább Marquinhos volt hátrébb felváltva Paredessel.
Ők meg Goretxkaval, Thiagoval, Kimmichel felváltva szépen elvoltak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.23. 13:14:24

gránit írta:
2020.09.23. 12:50:29
Ők tudják is dominálni a meccseket. Mi a 20. perctől kezdve erre nem voltunk képesek a Bayern ellen, ők daráltak, ilyenkor a másik csapatnak kellene tudnia betonvédekezni. Amit mi nem tudtunk.
Nem kizárni szeretném a Ti igazatokat, csak rávilágítani arra, hogy nem ez az egyetlen megoldás. Sajnos jelen helyzetben nincs pénzünk egy valamire való VKP-ra, és igazság szerint ha ilyen taktikát is választunk, akkor élből jöhetne kettő. Láthatólag a Real is nyögi, azt hogy csak Casemiro áll rendelkezésre. Túl van hajszolva, tehát kéne neki csere is. Monjuk arról nincs sok hír, hogy Matheus Fernandessel mi a célja klubnak, Én azt hittem nem a B-be jön, de nem úgy néz ki. Végsősoron, ha kell, ha nem VKP, nem lesz most úgyse!

A keret alkalmas lehet arra, hogy megfelelő motiváltság esetén dominálni tudja a liga meccseket, ez rövid távon a járható út. A BL egyenlőre kilátástalannak tűnik, tehát nem szaporítnaám a szót arra, hogy mennyire feladatunk nekünk a Bayer, vagy a Liverpool ellen dominálni. Az előző szezon második felében a középcsapatok ellen nem tudtuk ezt megtenni, ez azért megoldható feladatnak tűnik, bármennyire is írjuk le Koemant.

Érdekes szezon elé nézünk, mert semelyik spanyol nem tudott érdemben előre lépni a nyáron. Én elképzelhetőnek tartom, hogy ez egy nagyon szoros bajnoki idény lesz. Az Atleti is szintet léphet, ha ki tudják használni Lajos-t, és akkor felérnek a két döcögő óriáshoz. A Reálnál félő, hogy az agastyán Benzema, és a két tini, nem fogja úgy szállítani a gólokat, ahogy kéne. Az egyetlen félemem, hogy Hazard valahogy megrázza magát, bár Én mindig is túlértékelnek gondoltam. Végül egy gondolat erejéig megjegyezném, hogy a Sevilla, és a Villareal erősödött tavalyhoz képest, sok fog múlni azon, hogy kitől, hogyan tudnak majd pontokat rabolni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.23. 13:13:28

A Semedo-Dest cserét nem bánom, főleg, hogy elvileg baloldalon is tud játszani, így mehet Firpo is.
Persze az üzleti része nem lett olyan szép mint az elején tűnt,
a Semedo 40-45 millióból lett 30+10, a gyakorlatban lesz 30,
Dest meg 15-20 helyett 20+5, tehát nekünk 25..

Azért a Suarez sztori "vicces" lett. Mi fizetjük a fele bérét és a konkurenciánál lesz..
Szép volt Barto!

Ha "ügyesek" vagyunk, akkor még pár milliót látunk Todiboból (Garcia nem tudott mivel jobb) és Firpóból,
és talán elmegy ingyen Umtiti, Rafinha.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.23. 13:09:27

Én is azt a tábort erősítem, akik azt mondják kell egy erős megölhetetlen vkp.

Gondoljuk már végig a felállást.4-2-3-1 Elől Griz/Braithwaite- mögötte második sor Coutinho/Fati/Dembélé-Messi/Griz-Trincão-Dembélé ez az első két sor valószínű variációja. Ebből a legtöbbet védekezésben a "9-es" Griz ér. =D> Mögöttük két helyre: Busquets- Puig- de Jong -SR- Coutinho- Pjanic- Alena. Ki a szent tehén fog itt labdát szerezni? Szervezni elviekben tudó játékost középre van 3, tötymörgő megint legalább 2, de ki fogja megszerezni a labdát, hogy legyen mivel játszani. Ez a középpálya nem lesz olyan labdabiztos, hogy az első passznál labdát szerezni és utána nem veszítjük el soha. Technikailag ott tartunk, hogy 6 játékost lehet betenni az első három sorba és egyik se fog labdát szerezni.

Pjanic-ra mindenki vkp-ként gondol, de a Rómába AC volt, amikor bekerült a Juvéba berakták középre, majd amikor erősödött a középpálya vkp. lett. Vkp ként meg leginkább akkor tudott jól játszani amikor hátulról kellett osztogatni. Se a játéka, se kora, se az ereje, se a múltbeli sérülései nem arra predesztinálják, hogy ő itt mindenkit leütközzön és szerezze a labdákat.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 12:50:29

Varatrix írta:
2020.09.23. 12:36:02

Ha körül nézek más top kluboknál, hogy hasonló két KP-s rendszerben kik játszanak, akkor sek sok két tüdejú erőgépet találok.

Liverool: Fabinho, Henderson, és most Thiago
Bayern: Goretzka, Kimich, Tolisso,
Ők tudják is dominálni a meccseket. Mi a 20. perctől kezdve erre nem voltunk képesek a Bayern ellen, ők daráltak, ilyenkor a másik csapatnak kellene tudnia betonvédekezni. Amit mi nem tudtunk.

Pont ez a Barcelona legnagyobb problémája, hogy formailag még mindig ragaszkodunk egy olyan játékképhez, amit a gyakorlatban már nem tudunk tartani. Ez a Barca nyílt sisakos meccset nem tud nyerni a Bayern ellen. Mi nem állhatunk ki klasszikus védekező középpályás nélkül ellenük, mert nem ugyanarról a súlycsoportról beszélünk, így nem is állhatunk fel olyan taktikával, mint ők. Ahogy a nálunk gyengébb csapatok sem olyan taktikával mennek neki a meccsnek, mint mi. Nem is mondhatjuk azt, hogy bezzeg nekik nincs igazi védekező középpályásuk, akkor nekünk se kell, mert nekik nem volt rá szükségük, nekünk viszont igen.

Hozzáteszem, amíg nem omlott össze a csapat kb a 20. perctől kezdve, úgy mentünk át rajtuk, mint kés a vajon. 1-1-nél még nekünk voltak helyzeteink, mi mentünk a vezető gólért. Számos helyzetünk volt a 2-1-es vezetéshez. Aztán kifújtunk. De ha lenne egy Bayernnél erősebb csapat, nekik is szükségük lenne egy klasszikus védekező középpályásra, ennek hiányában úgy csapnák őket agyon, ahogy ők csaptak agyon minket.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.23. 12:36:14

Peter írta:
2020.09.23. 11:56:09
Akik csodát várnak a megújulást hozó 4-2-3-1 felállástól, melynek alapjai - a mai aktuális állapot szerint - :

SR-Piqué-Lenglet-Alba
de Jong - Pjanic

segítsen valaki nekem, hogy ki közülük az ütköző, labdaszerző, buldog, védekezést tekintve a pályát felszántó típus ?
Ki miatt lehetünk jobbak, stabillabbak? Kiben fog elekadni lelassulni a gyorsvonat?
Pjanic - tegyük fel - jó labdatartó és osztogató képessége nem egyenlő az ütköző, labdaszerző képességgel.
(mellesleg néhány éve a Realnál Modric utódként felmerült, de véletlenül sem Casemiro posztra)

Mivel morális okokból eleve ki kéne vágni a hátsó négyest (ok,Lenglet maradjon padra, de Busi is kuka), bizony sokkal szívesebben néznék egy :
X-Tobido/Garcia-Araújó-Y felállást
egy valóban ütköző, labdaszerző szűrővel előttük.

Na innentől lehetne elkezdeni beszélgetni a megújulásról....!
Olyan áron is, hogy nem leszünk eredményesebbek, de megszabadulnánk a kullancsoktól... :mrgreen:
Mindjárt megkapod, hogy #nekünknincsszükségünkklasszikusvédekezőközéppályásra :D Egyébként teljesen egyetértek, egy vérbeli védekező középpályásra elképesztően nagy szükségünk lenne. Garcia-Araújo belső védelem, és Todibo feltolva eléjük, rögtön nagyobb stabilitást nyújtana, mint a tavalyi hulladék védelem.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.23. 12:36:02

Peter írta:
2020.09.23. 11:56:09

segítsen valaki nekem, hogy ki közülük az ütköző, labdaszerző, buldog, védekezést tekintve a pályát felszántó típus ?
Ki miatt lehetünk jobbak, stabillabbak? Kiben fog elekadni lelassulni a gyorsvonat?
Korábban ki volt ilyen típus? Vidal esetleg, előtte nem nagyon emlékszem, hogy mikor volt ilyen utoljára, nagyon nagy tulzással esetleg Paulinho. Torué ennél jóval többet tudott.

Nem godnolom, hogy ez kötelező eleme lenne a sikernek. Ha körül nézek más top kluboknál, hogy hasonló két KP-s rendszerben kik játszanak, akkor sek sok két tüdejú erőgépet találok.

Liverool: Fabinho, Henderson, és most Thiago
Bayern: Goretzka, Kimich, Tolisso,

Azt inkább kérdéses, hogy Busi mennyire tudna ebben a rendszerben érvényesülni. Nem hiszem, hogy megvan benne az a lendület, ami ehhez a klasszikusabb 6-hoz kell. Illetve ami tovább gyengítheti ezt 4-2-3-1-es felállást az az, hogy kiesik egy ember a korábbi felálláshoz képest a KP-ról, tehát a támadóknak, itt muszáj védekeznie. Ez korábban nem volt jellemző ránk, de Coutinho, és Griezmann mondjuk elég alázatos lehet ehhez.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.09.23. 12:02:19

Szerintem Semedoval egyetlen probléma van itt, mégpedig, hogy mindenki Dani Alves utódját akarja görcsösen megtalálni és , aki nem olyan jó ,mint volt Alves az már kevés. Szerintem Semedo nagyon jó játékos és egyben iszonyatosan alulértékelt játékos. (Robertonál olyan 10 esetből 8 esetben jobb azon a poszton.) Egy-kettő kifejezetten jobb jobb hátvédet tudok a mai mezőnyben nála Alexander Arnoldot és Kimmichet mondjuk. A 30 millió meg szerintem vicc kategória. Angliában bárki egy egyeneset rúg a labdába és 40-50 millánál kezdődik. Ake-t 45 milláért vette meg most a City a kiesőtől. a MU-nak Wan Bissaka került 60 millájába kb, aki szerelni tud és így ennyi. Semedo meg évek óta legalább BL 8-ban játszik és került 30 millába. Figyeljétek meg, hogy jövőre a PL egyik legjobb jobbhátvédje lesz. Barcának megint sikerült egy olyan játékost eladni, akit nem kellett volna, mert úgysem tud jobbat hozni és még ráadásul áron alul is adták el.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.09.23. 11:56:09

Akik csodát várnak a megújulást hozó 4-2-3-1 felállástól, melynek alapjai - a mai aktuális állapot szerint - :

SR-Piqué-Lenglet-Alba
de Jong - Pjanic

segítsen valaki nekem, hogy ki közülük az ütköző, labdaszerző, buldog, védekezést tekintve a pályát felszántó típus ?
Ki miatt lehetünk jobbak, stabillabbak? Kiben fog elekadni lelassulni a gyorsvonat?
Pjanic - tegyük fel - jó labdatartó és osztogató képessége nem egyenlő az ütköző, labdaszerző képességgel.
(mellesleg néhány éve a Realnál Modric utódként felmerült, de véletlenül sem Casemiro posztra)

Mivel morális okokból eleve ki kéne vágni a hátsó négyest (ok,Lenglet maradjon padra, de Busi is kuka), bizony sokkal szívesebben néznék egy :
X-Tobido/Garcia-Araújó-Y felállást
egy valóban ütköző, labdaszerző szűrővel előttük.

Na innentől lehetne elkezdeni beszélgetni a megújulásról....!
Olyan áron is, hogy nem leszünk eredményesebbek, de megszabadulnánk a kullancsoktól... :mrgreen:
Válasz küldése