Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.25. 11:38:53

csababarca írta:
2021.06.25. 11:27:47
Kalapos írta:
2021.06.25. 10:49:58
Mit akartok azzal mondani hogy gyenge a kp? Kit vennétek ki?
Súlytalan a kp, elnyomják őket, főleg Pedrit és Busquetst.
Így hárman meg pláne halál, főleg a mai fociban.
Tökéletesen egyetértek, így, ebben a felállásban szerintem gyengébb volt még tán a védelmünknél is. Se erő nem volt bennük, sem gyorsaság, Busiba szorult némi kreativitás, de összességében ez is kevés volt. Gólt lőni egyik sem tudott, még távoli próbálkozások is esélytelenek voltak tőlük. Ezek meg mind elég fontosak lennének egy mai kp-n...
Az jó kérdés Kalapostól, hogy kit kéne kivenni, mert én sem tudom. Pedri súlytalan, Busi sokadvirágzását éli, de kicsit így is súlytalan, főleg hátrafelé (előre még tán szintet is lépett tavaly). DJ-ot nehéz lenne kivenni. Ha Koeman-féle erőfoci az elmélet, akkor DJ+BtB új középpályás + Busi/Pedri, stb keverve lenne talán egy megoldás...
Amúgy az sem kizárt, hogy 3-4-3 lesz, akkor meg csak két klasszikus kp-s lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.25. 11:27:47

Kalapos írta:
2021.06.25. 10:49:58
Mit akartok azzal mondani hogy gyenge a kp? Kit vennétek ki?
Súlytalan a kp, elnyomják őket, főleg Pedrit és Busquetst.
Így hárman meg pláne halál, főleg a mai fociban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.25. 11:26:40

Peter írta:
2021.06.25. 11:20:38
Goretzka minden vágya, hogy jön Koemanhoz piké és lenglet-vel a hátamögött .... #-o
Szerintem hál'Istennek sok köze nem lesz ennek a két névnek a hátvédsorunkhoz. Nem mondom, hogy nem kapnak valamennyi szerepet, de Garcia, Araujo tuti előrébb lesznek, plusz elvileg lesz még egy komoly védő, aki jön. Mingueza is itt lesz.
Remélem ballábas védő jön még, mert Koeman láthatóan nem akart jobblásbast szerepeltetni, és ezért nyomta végig Lenglet-t, néha Umtitivel felváltva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.25. 11:20:38

Goretzka minden vágya, hogy jön Koemanhoz piké és lenglet-vel a hátamögött .... #-o
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.06.25. 11:19:10

Kell még középpályás az tuti, ha Pjanicot eladtuk meg Alenat is, akkor főleg. Körül kell nézni, ki az aki nek kifelé áll a szekere mondjuk, vagy gyengébb csapatban játszik, vagy vége felé jár a szerződése. Most ilyenekben gondolkodhatunk.
Én egy igazi szűrőt hoznék mert Busit én már nem 90 percre használnám, és nem azon a poszton hanem egyel előrébb, szervező, irányító középpályásnak.
Keita a Liverpoolbol állítólag menni akar, de Van de Beek nek se jött be az angol kaland.
De Merino is jó lenne, de Kessie nek is örülnék.
Kép
stickman
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.05.25. 13:15:16

2021.06.25. 11:08:23

Kalapos írta:
2021.06.25. 10:49:58
komolyan elbőgöm magam ha Paulinho visszajön

ilyen mélyre nem süllyedhetünk
Ugyanígy gondolom, ez vicc kategória lenne.
Goretzka-t viszont nagyon adnám!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.25. 11:06:44

Semmi középpályánk nincs. A mostani Barca bizony olyan, hogy Paulinho simán elfér.
Ez van, szokni kell.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.25. 10:55:07

Kalapos írta:
2021.06.25. 10:49:58
Mit akartok azzal mondani hogy gyenge a kp? Kit vennétek ki? De Jongot? Pedrit? Busi helyén nem játszhat se Wijnaldum se Paulinho, mert nem értenek hozzá. De Jong játszhatna Busi helyén, és az ő helyén Paulinho de akkor törődjetek bele hogy helyzet nélkül kapunk ki minden meccsen meddő langyi passzolgatással amit annyira utálunk.
Most küldtök el Vidalt és visszahoznánk Paulinhot én kiugrok az ablakon ilyet ne gyerekek, ne.
Máshogy teszem fel a kérdést. Kidől De Jong/Pedri/Busquets (aki amúgy szintén nem 90 perces játékos már). Kit raksz be helyettük?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.25. 10:49:58

komolyan elbőgöm magam ha Paulinho visszajön

ilyen mélyre nem süllyedhetünk

Mit akartok azzal mondani hogy gyenge a kp? Kit vennétek ki? De Jongot? Pedrit? Busi helyén nem játszhat se Wijnaldum se Paulinho, mert nem értenek hozzá. De Jong játszhatna Busi helyén, és az ő helyén Paulinho de akkor törődjetek bele hogy helyzet nélkül kapunk ki minden meccsen meddő langyi passzolgatással amit annyira utálunk.
Most küldtök el Vidalt és visszahoznánk Paulinhot én kiugrok az ablakon ilyet ne gyerekek, ne.

Erősítés a lópömpöllőt azt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.25. 10:40:21

davi10 írta:
2021.06.25. 10:00:01
Paulinho:
Azért én ezen elgondolkoznék. Ha nem találunk btb játékost, akkor ingyen bőven be lehetne próbálni. Nem tudom mennyit romlott a teljesítménye az évek alatt, de gyanítom nem 90 perces játékosnak érkezne.
Jelenlegi állapotok ismeretében a mai Barcában mindenképp erősítés lenne.
Középpályánk bántóan szellős és ráadásul gólképtelen is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.25. 10:00:01

Paulinho:
„Örömmel térnék vissza a Barcához – mondta az 56-szoros brazil válogatott labdarúgó a Mundo Deportivónak. – A pénz és a szerződés hossza sem jelentene problémát, pláne nem akkor, ha a Barcelona hív. Ezt be is bizonyítottam, amikor először távoztam Kínából. Az anyagi kérdések sosem élveztek nálam prioritást a pályafutásom során, ezúttal ráadásul átigazolási díjat sem kellene fizetni értem. Jól ismerem Barcelonát, felejthetetlen évet töltöttem el a klubnál és a városban.”
(nso)

Azért én ezen elgondolkoznék. Ha nem találunk btb játékost, akkor ingyen bőven be lehetne próbálni. Nem tudom mennyit romlott a teljesítménye az évek alatt, de gyanítom nem 90 perces játékosnak érkezne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.23. 17:08:33

bence0330 írta:
2021.06.23. 16:20:08
davi10 írta:
2021.06.23. 14:43:33
Dest tud a baloson is játszani (meg talán Emerson is), illetve van Balde vagy ki a B-ből, akit én egy percet nem láttam játszani, de elhiszem nektek, hogy jó lesz :D
De tény, hogy Messi-n kívül Alba a leghasznosabb az öregek közül, kemény lesz Őt pótolni.
Őt még én sem láttam, de ha jól rémlik akkor ő még csak most érkezett fel a b-be. Én bevallom, sok szélső védőről hallottam már, hogy mindkét oldalon tud játszani, de a saját szememmel ilyet még soha nem láttam. :) Rendszerint ilyenkor, amikor átkerültek a túloldalra, gyakorlatilag meghaltak. Nem mondom hogy lehetetlen, de ez szerintem végszükség esetére megoldás. Egy jobb lábas sosem lesz igazán jó bal oldalon, mert a szélső védő feladata elöl leginkább a beadás, és nem arra áll a lába. A lendületesebb támadások végén vagy a rosszabbik lábával, vagy külsővel kell passzolnia, vagy beadnia, és ez nem ideális dolog. Ez nyilván nem perdöntő, de az elmúlt évek után nem szívesen látnék ehhez hasonló fél megoldásokat, mint például Griezmann középcsatárként, meg Braithwaite balszélsőként, ésatöbbi :D
De eleve azt gondolom hogy ez a hír is hápog. Az Inter azért elég komoly anyagi kakiban van. No meg Alba imádja Messit és a csapatot is.
Alba lenyilatkozta már, hogy nem akar elmenni, nem is hiszem hogy megfordul a fejében, hiába kínál több pénzt az Inter, plusz akárki akármit mond, jelenleg a posztján még mindig a legjobbak között van. Legalábbis ebben a csapatban mindenképp.
Dest az itteni karrierjét is balhátvédként kezdte, nem is rosszul, mindkét oldalon tud játszani. Nyilván nem született balbunkó, de néhány meccset simán le tud hozni. Kis -és középcsapatok ellen nem hiszem, hogy olyan nagy gond lenne.
A Sport hozott le a napokban egy hírt, hogy puhatolózunk Grimaldo után, akinek állítólag nem is lenne ellenére a hazatérés. Hogy ebből mennyi igaz, azt döntse el mindenki maga.
Balde egy nagyon tehetséges srác, nagy ígéret, de egyelőre tényleg csak ígéret. Koeman azt nyilatkozta, hogy szerinte készen áll, hogy a nagycsapatban játszon, de azért még mindig csak 17 éves és most lesz hivatalosan is a B-csapat tagja, szóval vele még lehet várni.
Laportának Gayá a nagy szerelme, aki nem is akar hosszabbítani. Már idén is érdeklődött felőle, jövőre szerintem biztos hogy rárepülünk.

Mindeközben a Bild arról írt, hogy Goretzka nem akar hosszabbítani a BM-el és az ügynökét már ugrasztotta is. Jövőre jár le a szerződése szóval a Bayern most láthat utoljára pénzt belőle. Több csapat is szóba került (többek között a Real) de a német média szerint a leghevesebben mi érdeklődünk, már a Bayern előtt is szerettük volna leigazolni. Nem igazán tudom, hogy mennyire illene ide, de egy 3 védős rendszerben el tudom képzelni. A kp-n gyakorlatilag bárhol bevethető.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.23. 16:20:08

davi10 írta:
2021.06.23. 14:43:33
Dest tud a baloson is játszani (meg talán Emerson is), illetve van Balde vagy ki a B-ből, akit én egy percet nem láttam játszani, de elhiszem nektek, hogy jó lesz :D
De tény, hogy Messi-n kívül Alba a leghasznosabb az öregek közül, kemény lesz Őt pótolni.
Őt még én sem láttam, de ha jól rémlik akkor ő még csak most érkezett fel a b-be. Én bevallom, sok szélső védőről hallottam már, hogy mindkét oldalon tud játszani, de a saját szememmel ilyet még soha nem láttam. :) Rendszerint ilyenkor, amikor átkerültek a túloldalra, gyakorlatilag meghaltak. Nem mondom hogy lehetetlen, de ez szerintem végszükség esetére megoldás. Egy jobb lábas sosem lesz igazán jó bal oldalon, mert a szélső védő feladata elöl leginkább a beadás, és nem arra áll a lába. A lendületesebb támadások végén vagy a rosszabbik lábával, vagy külsővel kell passzolnia, vagy beadnia, és ez nem ideális dolog. Ez nyilván nem perdöntő, de az elmúlt évek után nem szívesen látnék ehhez hasonló fél megoldásokat, mint például Griezmann középcsatárként, meg Braithwaite balszélsőként, ésatöbbi :D
De eleve azt gondolom hogy ez a hír is hápog. Az Inter azért elég komoly anyagi kakiban van. No meg Alba imádja Messit és a csapatot is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.23. 14:43:33

bence0330 írta:
2021.06.23. 13:52:37
Kétlem hogy elmenne. Én remélem legalábbis hogy nem. A kevés ténylegesen Barcelona szintű játékosok egyike. Nem mondom, hogy 2030-ig kellene vele hosszabbítani, de egy vagy két jó éve még biztos hogy lesz. Még a válogatottjának is a legjobbja egyelőre az idei EB-n szerintem.
Arról nem is beszélve, hogy jó lenne ha az ő pótlásán nem kéne legalább gondolkodni, fogalmam sincs honnan szereznénk legalább elfogadható helyettest.
Dest tud a baloson is játszani (meg talán Emerson is), illetve van Balde vagy ki a B-ből, akit én egy percet nem láttam játszani, de elhiszem nektek, hogy jó lesz :D
De tény, hogy Messi-n kívül Alba a leghasznosabb az öregek közül, kemény lesz Őt pótolni.
bunga írta:
2021.06.23. 11:06:59
Minden Laportan és Messin múlik.
Legközelebb kéretik a "minden"-t bővebben kifejteni és megmagyarázni. Ezt veheted figyelmeztetésnek.
Ne kelljen már állandóan könyörögni, hogy megtudjuk miről is szeretnél beszélni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.23. 13:52:37

Camp Nou99 írta:
2021.06.23. 12:55:21
https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... -alba.html Felőlem mehet.
Kétlem hogy elmenne. Én remélem legalábbis hogy nem. A kevés ténylegesen Barcelona szintű játékosok egyike. Nem mondom, hogy 2030-ig kellene vele hosszabbítani, de egy vagy két jó éve még biztos hogy lesz. Még a válogatottjának is a legjobbja egyelőre az idei EB-n szerintem.
Arról nem is beszélve, hogy jó lenne ha az ő pótlásán nem kéne legalább gondolkodni, fogalmam sincs honnan szereznénk legalább elfogadható helyettest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.23. 13:28:01

Varatrix írta:
2021.06.23. 11:18:06
bunga írta:
2021.06.23. 11:06:59
Minden Laportan és Messin múlik.
De MINDEN!!! :-({|= :twisted:
Bizony. Mellettük egy edző csak szép lehet, okos nem. Laporta szerzi a pénzt és arra költ, amire akarja. Amíg Messi itt játszik, a csapat kénytelen hozzá alkalmazkodni. Persze, ameddig Laporta alkalmazkodik hozzá, a klublegendához.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.06.23. 12:55:21

Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.06.23. 11:18:06

bunga írta:
2021.06.23. 11:06:59
Minden Laportan és Messin múlik.
De MINDEN!!! :-({|= :twisted:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.23. 11:06:59

Minden Laportan és Messin múlik.

Fejezd be lassan! -md
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.06.23. 08:42:17

Peter írta:
2021.06.23. 00:35:31
Chino írta:
2021.06.22. 13:45:54
Amíg viszont folyamatosan ennyire Messi-centrikus a támadójáték ne várjunk semmi változást, ráaddául ő is azért öregszik/kopik. És azt ne higgyük, hogy egy Nagelsmann vagy Tuchel megreformálná itt a dolgokat ebből a szempontból, nem merné kivenni ő se Messi kezéből az irányítást.
Aki - a csapatra értem - széllel szemben próbálkozik, az saját magát is lelocsolja. Messinek sokkal többet kellene pihennie már. Ezt be kellene látnia mindenkinek. Nyilván nem könnyű, de ez a jelen és a jövő. Az egy dolog, hogy bármikor képes meccseket eldönteni, de folyamatosan erre a végtelenségig építkezni nem lehet. Ez a szakmai stáb feladata lenne, hogy felépítsen egy olyan új játékrendszert, ami Leo nélkül is versenyképes.
A játékrendszer kialakításakor figyelembe kellene venni, ha benne van Messi akkor így, ha nincs akkor úgy, de működnie kell vele és nélküle is.
Egy félidő, első 60 perc, utolsó 30 perc, második félidő, teljes meccs, vagy éppen pihenőnap.
Maximalizálni kell a tudását és képességeit. Messinek is jobb lenne, ez az érdeke neki is.
Csak versenyképes csapattal lenne esélye neki is bármilyen sikerekre, ahogy a csapatnak is.
Nem az edző neve a fontos, hanem a szándékai és annak megvalósítása.
Laporta sem tudja megváltoztatni az élet rendjét, hiába fog próbálkozni.
Létezhet másik út is, de akkor el lehet felejteni a jövő építését, el kell engedni a trófeák és BL iránti vágyakat.
A nosztalgia szép dolog, lehet azt is választani, csak akkor nem kell csodálkozni, ha mások elrobognak mellettünk.
lényegében egyetértek, egy dolgot leszámítva?...."bármikor képes meccseket eldönteni"...valójában soha nem volt erre képes de régebben gyakrabban előfordult
Messinek igazából nincs szüksége ezekre a rá aggatott jelzőkre de az tény, hogy a pályafutása erre predesztinálja, azt pedig ami mostanában vele történik, hogy ti. öregszik, még igazából nem tudja kezelni senki.
megfigyeltem a Copa-n : pontosan ugyanazt csinálja mint a barcában de más a közeg, más a hatása.
amit viszont nem értek, mi ez a huza-vona ismét?! (csak sejtem!) úgy kell kisajtolni a klubból a maximumot, hogy közben elegánsnak, klub-hűnek, áldozatot hozónak lehessen látszani?!
az öreg fater gondolom pörög ezerrel....
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.23. 00:35:31

Chino írta:
2021.06.22. 13:45:54
Amíg viszont folyamatosan ennyire Messi-centrikus a támadójáték ne várjunk semmi változást, ráaddául ő is azért öregszik/kopik. És azt ne higgyük, hogy egy Nagelsmann vagy Tuchel megreformálná itt a dolgokat ebből a szempontból, nem merné kivenni ő se Messi kezéből az irányítást.
Aki - a csapatra értem - széllel szemben próbálkozik, az saját magát is lelocsolja. Messinek sokkal többet kellene pihennie már. Ezt be kellene látnia mindenkinek. Nyilván nem könnyű, de ez a jelen és a jövő. Az egy dolog, hogy bármikor képes meccseket eldönteni, de folyamatosan erre a végtelenségig építkezni nem lehet. Ez a szakmai stáb feladata lenne, hogy felépítsen egy olyan új játékrendszert, ami Leo nélkül is versenyképes.
A játékrendszer kialakításakor figyelembe kellene venni, ha benne van Messi akkor így, ha nincs akkor úgy, de működnie kell vele és nélküle is.
Egy félidő, első 60 perc, utolsó 30 perc, második félidő, teljes meccs, vagy éppen pihenőnap.
Maximalizálni kell a tudását és képességeit. Messinek is jobb lenne, ez az érdeke neki is.
Csak versenyképes csapattal lenne esélye neki is bármilyen sikerekre, ahogy a csapatnak is.
Nem az edző neve a fontos, hanem a szándékai és annak megvalósítása.
Laporta sem tudja megváltoztatni az élet rendjét, hiába fog próbálkozni.
Létezhet másik út is, de akkor el lehet felejteni a jövő építését, el kell engedni a trófeák és BL iránti vágyakat.
A nosztalgia szép dolog, lehet azt is választani, csak akkor nem kell csodálkozni, ha mások elrobognak mellettünk.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.06.22. 19:32:48

Megakadtak a hírek roberto eladásáról, valaki tud valami frisset?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.22. 13:45:54

Peter írta:
2021.06.22. 11:18:08
MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.21. 22:37:28
Pontosan, lehet a holland Cruyff-féle focit úgy értelmezni mint a Holland válogatott, és úgy is mint ahogy mi játsszuk aminek az ilyen játékosanyaggal az az eredménye hogy megy az álló tili-toli.

Futás, passz és helyezkedés. Tanulható és fejleszthető dolgok. Nem feltétele ezeknek a született zseni. Egyéb dolgok, mint átlövések, rögzített helyzetek, mind mind tanulható és fejleszthető.
Persze ehhez következetes, felkészült és céltudatos edzői stábra lenne szükség.
Ezeket ilyen szintű focistáknak, mint De Hong, Coutinho, Griezmann de akár Dembélé nem kell tanulniuk.
Amíg a passzoljunk mindig Messinek (ami nagyban hozzáárul a nyugdíjas tempóhoz) taktika megy ez nem fog változni. Cou a Poolban vagy a válogatottban rengeteget lőtt távolról, a világ egyik legjobb jobblába az övé itt alig láttunk valamit. Griezmann láttuk miket csinált mostanában a franciáknál vagy milyen számokat hozott az Atma-ban. Amíg viszont folyamatosan ennyire Messi-centrikus a támadójáték ne várjunk semmi változást, ráaddául ő is azért öregszik/kopik. És azt ne higgyük, hogy egy Nagelsmann vagy Tuchel megreformálná itt a dolgokat ebből a szempontból, nem merné kivenni ő se Messi kezéből az irányítást.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.22. 11:18:08

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.21. 22:37:28
Pontosan, lehet a holland Cruyff-féle focit úgy értelmezni mint a Holland válogatott, és úgy is mint ahogy mi játsszuk aminek az ilyen játékosanyaggal az az eredménye hogy megy az álló tili-toli.
A képlet nem lenne bonyolult, de megfelelő edző és szakmai stáb kell hozzá.
Tanulható és tanítható, gyakorolható lendületes, dimaikus, letámadós, az ellenfelet állandóan zavaró és hibára kényszerítő játék. Labdaszerzés után gyors fordulás, nem nyugdíjas labdabirtoklás - nyilván amikor szuszanni kell vagy a meccse eredménye lehetővé teszi vagy taktikai célból, akkor oké - , hanem kevés passzból kell eljutni a kapuig. Alap a megfelelő futáshoz szükséges állóképesség.
Futni, futni, futni és éhesnek lenni. Fiatalokra is lehet ebben építeni.
Nem, nem a BM féle erőfocira gondolok, ott a testi erő is dominál, nekünk ezt helyezkedéssel kellene kompenzálni.
Futás, passz és helyezkedés. Tanulható és fejleszthető dolgok. Nem feltétele ezeknek a született zseni. Egyéb dolgok, mint átlövések, rögzített helyzetek, mind mind tanulható és fejleszthető.
Persze ehhez következetes, felkészült és céltudatos edzői stábra lenne szükség.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.06.22. 06:48:54

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.21. 22:37:28

Pontosan, lehet a holland Cruyff-féle focit úgy értelmezni mint a Holland válogatott…
Ez a holland válogatott nem Cruyff-féla focit játszik, hanem Van Gaal fociját.

Dembele-t így vagy úgy, de el kell passzolni. Akár egy zacskó szotyiért is megérné.
més que un club
Válasz küldése