Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.31. 10:20:26

Moriba fizetése nem egy ügy a sok közül. Közelről érinti Fati, Pedri, Araujo fizetését, amely mindenképpen aktuális - és pénz kell hozzá a Clubnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.31. 10:14:07

Nekem a különböző portálokon megjelent félinformációk alapján nem elsősorban Moriba tűnik ludasnak. Nemrég váltott ügynököt, aki gondolom jól meg akarja fejni a klubot, és megnézi meddig mehet el a klubnál. A SPORT szerint Moriba kiadta az ügynököknek, hogy bármi áron egyezzenek meg, úgyhogy szerintem ez csak az ügynök magánakciója, és végül maradni fog.
Ha ez valóban így van, akkor ennek az egésznek a legnagyobb vesztese Moriba lesz.

Ez csak olyan spekulációs-gondolatmenet-féle volt, de azért érdekes, hogy mennyi hatalma van egy játékosnak és mennyi az ügynökének. Hiába akar valahova menni a játékos és beérné kevesebbel is, csomószor hazavágják az ügynökök a dealt. A legrosszabb lehet, amikor családtag az illető (pl. Rabiot-nál), őt még ki sem tudja rúgni.
Titinho írta:
2021.07.30. 10:51:50
Koeman egyébként nagyon meg van elégedve 4 játékossal a B-ből, ők valószínű fognak lehetőséget kapni az első csapatban is a szezon során. Ők: Alejandro Baldé, Pablo Paéz 'Gavi', Nico González, Yusuf Demir.
Kíváncsi leszek, szerintem Balde azért fog lehetőséget kapni, nem hiszem, hogy jönne valaki Alba mögé.
Nico-nak szurkolok, jó lenne ha lenne egy rendes vkp, Busi-ra nem bíznám nyugodt szívvel ez a szerepkört, De Jong-ra meg szükség van, hogy ott legyen mindenhol is :D
A másik 2 srác ha jól látom támadó középpályás, szerintem annak függvényében fog valamelyikük bekerülni, hogy mennyire jól tudnak védekezni, mert ugye fő a stabilitás :D

Amúgy eléggé orrnehéz csapat jött össze, nem tudom, hogy fog Koeman zsonglőrködni a játékosokkal elöl.
Dembele, Fati, Depay, Agüero, Griezmann, Collado, Messi szerintem mind itt lesz jövőre. Jó lenne, ha mostmár tényleg eljutnánk arra a szintre, hogy Messi nem játszik végig minden meccset, és valaki tudná tehermentesíteni.

Lehet, hogy szentségtörés lesz, amit mondok, de én ilyen támadószekciónál nem is ragaszkodnék Messi szerződésének megújításához. Nekem a Collado-Griezmann-Depay trió tetszett. Persze pontatlanok voltak csomószor, de én úgy láttam, hogy ha összeszoknak, akkor jó brigád lehet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.31. 09:14:05

Moriba nem igazán szimpi, de azért a többiek miért is annyira Barca fanok? Ha jól értem a 4 csk inkább fizu átütemezést kapna, mint csökkentést. Holott SR es Piqué örülhetne, hogy még itt lehet. És mióta alkudozunk? Vagy Coutinho, Dembele, Umtiti stb.? Mit tettek le az asztalra a beléjük fektetett százmilliókért? És meg most sem engednek.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.31. 08:06:40

sansz írta:
2021.07.30. 22:40:55
Szerintem ne menjetek nagyon bele,hogy milyen is Moriba. Ha kaphat máshol háromszor annyi pénzt,miért ne akarna. Igaza van. A három millió az még mindig pont a tizede annak,amit a fél csapat keres. Ha alapembernek akarjuk,akkor jogos,hogy a többiekhez közelebbi bért akar, ha csak pár perces embernek,akkor meg ezért is jobb neki,ha elmegy oda,ahol játszik is.
Szerintem nem fog hiányozni, egy SR-féle se színe,se szaga játékos, nem túl gyors,nem túl semmilyen. Megértem,ha az edző szereti,mert teszi,amit kérnek tőle, cserének jó, de ha játszott, sem a támadáson nem segített sokat,sem a védekezésen. Na, SR legalább fiatalon a támadásokba nagyon jól szállt be. Szóval valójában nem vesztünk vele és szerintem tök érthető az ő álláspontja is.
Ez a része érthetőnek is tűnhet Moriba oldalának, attól viszont mégis idegesítővé válik számomra ez a szitu és a személye, hogy teljesen világos előtte a klub anyagi csőd közeli helyzete, mégis a pénzen rugózik Laportanal, ahelyett h akkor beleállna pacekba h számára fontos a lé és elhuzna innen. Tudja és látja, hogy a 18 éveseknek mennyit képes adni a klub, hogy akinél csak lehet, fizetescsokkentest próbálnak kieszkozolni, hogy hitelből él tulajdonképpen mindenki a csapatnál. Ilyen körülmények között akkor, ha fontos neki a barcaban maradni, vagy fogadja el, hogy egyelőre kevesebb a lé, vagy vállalja fel az igényeit és dobbantson minél hamarabb. De ez a kecske is lakjon jól (maradhassak) meg a káposzta is megmaradjon (keressek jóval többet mint a velem hasonló polcon lévők mert én vagy Moriba) mentalitás nekem eléggé ellenszenvessé teszi. Azert nem érthető számomra az álláspontja, mert az igényeit a Bartomeu korszak csődbevivő kifizetéseihez állította be, miközben mindenki szólt neki, h heló, már nem azok az idők járnak, épp most próbáljuk megoldani, h azok az idők miatt ne legyen vége a dalnak.

Aztán ki tudja persze h ebből a mentalitásból mennyi az övé és mennyit az ügynöke gerjeszt, sztem úgy rángatnak az ilyen ügynökök egy serdülő gyereket mint Moriba, ahogy nem szégyellik. De valahol biztosan ott van az ő felelőssége is ebben az egészben. A klub felelősséget meg azért nehéz látnom, mert kívülről legalábbis úgy tűnik h Laporta nem hitegette semmivel, elég világosan fel volt vazolva h a Barcanak most mennyi pénze van Moribara.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.30. 22:40:55

Szerintem ne menjetek nagyon bele,hogy milyen is Moriba. Ha kaphat máshol háromszor annyi pénzt,miért ne akarna. Igaza van. A három millió az még mindig pont a tizede annak,amit a fél csapat keres. Ha alapembernek akarjuk,akkor jogos,hogy a többiekhez közelebbi bért akar, ha csak pár perces embernek,akkor meg ezért is jobb neki,ha elmegy oda,ahol játszik is.
Szerintem nem fog hiányozni, egy SR-féle se színe,se szaga játékos, nem túl gyors,nem túl semmilyen. Megértem,ha az edző szereti,mert teszi,amit kérnek tőle, cserének jó, de ha játszott, sem a támadáson nem segített sokat,sem a védekezésen. Na, SR legalább fiatalon a támadásokba nagyon jól szállt be. Szóval valójában nem vesztünk vele és szerintem tök érthető az ő álláspontja is.

Viszont a főoldali cikkel kapcsolatban: Jól értem, a többi kapitánnyal is olyan szerződést akarnak,mint ami Messinél is szivárgott,hogy 40százalék csökkenés, de ezt majd később visszakapnák?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.30. 16:33:34

Moribát én is elengedném. Legyen ez üzenet minden fiatal játékosnak, hogy aki túl mohó, az így jár.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.07.30. 15:48:27

Moriba mit képzel magáról? Van egy gólja, meg 10 meccse erre elkér 3 milliót? :D Arda 2.0, vicces, menjen innen, nekünk olyanok kellenek akikbe szorult némi alázat is a tehetség mellé.
egyébként szörnyen darabos a mozgása, és buta mint Dembele, a Watfordba 2-3 év múlva jó lesz, de ide nem kell. Gríz-Saul cseréről sajnos elhallgattak a hírek, pedig Saul pont olyan kp-s akit Koeman kér.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.07.30. 12:41:53

Olybá tűnik, hogy Braitwaite közel áll a távozáshoz, a West Ham lehet a befutó 15 millió körül. Még a játékosnak rá kell bólintani a személyes feltételekre, de közeliek lehetnek az álláspontok.

https://www.sport.es/en/news/barca/west ... r-11954496
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.07.30. 10:51:50

davi10 írta:
2021.07.30. 10:04:13
Hozzanak egy rutinosabb középpályást, esetleg Moriba-val egyezzenek meg és megvagyunk.
Ezt akarja Koeman is, vagyis még egy fizikailag erős, de technikás kp-t. Ha marad Moriba ha nem. De előbb el kell adni pár játékost ehhez.

Moribával viszont nagyon nem alakulnak jól a dolgok, Laporta is kezdi elveszíteni a türelmét. Ha a jövő heti tárgyalás sem zajlik sikeresen akkor eladásra kerül, minimum 30 millát szeretnénk kapni érte.

A szerdai megbeszélés is kapufa lett, Moriba és úgynökei továbbra is tartják magukat a nettó 3 (bruttó 6) millás fizetéshez. Ezt az összeget angol klubok megadnák neki, sőt ott a 6 millás fizuból többet kapna, mivel kedvezőbbek az angol adótörvények mint a spanyol. Jelenleg is nettó 1 (bruttó 2) millát kap, ami magasan a legtöbb a B csapatban. Mert ne felejtsük el, hogy jelenleg és idén is B csapat tag volt. Többet szeretne jelenleg kapni, mint amit Araujo és Pedri is kap, pedig mindketten az első csapat tagjai, valamint válogatott játékosok. (Augusztus végén egyébként ők kaphatnak új szerződést, ha a pénzügyi helyzet stabilabb lesz). A klub pedig egy kicsivel emelné csak a jelenlegi fizetését és bónuszokkal egészítené ki, ahogy a többi játékosnál is, viszont nála szerepelne meccs számhoz köthető bónusz, lévén 18 éves a gyerek. Csak összehasonlításképpen Mingueza jelenleg nettó 800 ezret visz haza...Puig pedig nem sokkal többet.

Nem tudom, de 18 évesen elég nagy az arc, a semmire konkrétan. 6 millás fizuval előállni azért nem semmi ilyen korban, bízok benne, hogy nem adjuk meg neki és legalább jó pénzt látunk belőle. Az a baj, hogy ő már nagy sztárnak képzeli magát, mert játszott 10+ meccset a felnőtt keretben. A City, Chelsea, Arsenal nyugodtan viheti, Arteta különösen kedveli, mehet küzdeni az angol Liga kupáért, 5 év múlva meg lehet menni a Crystal Palace-ba.

Jelenleg ugye a B csapathoz van irányítva, de ott se játszhat meccset, a tegnapi meccsen sem volt még a keretbe sem nevezve. Laporta türelme pedig ahogy mondtam, vészesen fogy.

Koeman egyébként nagyon meg van elégedve 4 játékossal a B-ből, ők valószínű fognak lehetőséget kapni az első csapatban is a szezon során. Ők: Alejandro Baldé, Pablo Paéz 'Gavi', Nico González, Yusuf Demir.

Közülük Nico állítólag nagy kedvence lett. :twisted:

Egy kicsit sem hiányozna Moriba ha távozna, jelenleg sorban állnak a posztjáért a B-ből. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.07.30. 10:51:10

davi10 írta:
2021.07.30. 10:04:13


Sanches-ről nem tudok sokat, csak arra emlékszem, hogy még a Bayern-be odapasszolt a reklámtáblának, mert azt hitte csapattárs :D

Az nem Thiago volt? :D

Nekem ez a van elég kh duma még mindig gyenge, a 2 fiatal okés, a másik 3-at meg inkább hagyjuk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.30. 10:04:13

A SPORT szerint Koeman 2 lehetséges igazolást is "visszadobott", Christian Romero-t, mondván elég kh van, illetve Renato Sanches-t, mert nem találta meggyőzőnek.

Szerintem se kell ész nélkül védőket venni, valamelyik francia úgyis a nyakunkon marad, Pique is itt lesz és a fiatalokban bőven van potenciál. Araujo-t kell építeni mint az állat.

Sanches-ről nem tudok sokat, csak arra emlékszem, hogy még a Bayern-be odapasszolt a reklámtáblának, mert azt hitte csapattárs :D

Hozzanak egy rutinosabb középpályást, esetleg Moriba-val egyezzenek meg és megvagyunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.28. 08:05:05

recrea írta:
2021.07.26. 13:24:46

- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…
Le kell kuldeni oket edzeni es ennyi.
Nem hiszem,hogy a szerzodes az A csapathoz koti oket. Eladhatatlanok igyis,mert nem akarnak elmenni. A fiataloktol meg nem veszik el a lehetoseget,mert nem kell oket meg meccsre sem berakni.
Igy mar lehet egy futballista inkabb azt mondja hogy nem leszek egy evet a b edzesen hanem inkabb osszerakom magam..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.27. 21:05:02

ugy tudom, Lenglet nem szeretne a Romahoz menni :(
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.27. 20:10:13

Marca: "According to Sport, Jose Mourinho, now at Roma, wants Clement Lenglet, with the Italian club set to offer 15m euros for the defender who has a sizeable deal until 2026 at the Camp Nou."

Így elvileg az Evertonnal együtt már két klub is szeretné, ez azért némi reményre adhat okot, legalábbis abban, hogy van rá tényleges kereslet. Ő azért a borzasztó tavalyi éve ellenére is valamennyire piacképes játékos, és többen látják benne azt ezek szerint, hogy meg fog tudni újulni. Ilyen szempontból azért egész más az ő helyzete, mint Piqué meg SR esete.
Közben meg kizárt dolognak tartom, hogy itt nálunk, ebben a közegben ő az elkövetkezendő időben jobb lenne, mint egy Comas pl., úgyhogy azért ez a transzfer szerintem nekünk nagyon jól jönne, 15-20 misiért pláne, és helyettesíthetnénk egy fiatallal kvázi ingyen.

Mondjuk sajna azt is olvastam, hogy a vezetőség 25 misit szeretne érte. Remélem, csak alkupolitika, de ott is visszanyalhat a fagyi, ha közben az érdeklődő csapatok vesznek helyette valaki mást. Részemről a 15 bőven reális lenne, és már csak azért lecsapnék a lehetőségre, hogy legalább valamiféle tisztogatás tényleg elkezdődhessen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.27. 18:56:18

Pique egy sajátos probléma: a nagyapját követve klubelnök akar lenni. Ha hozunk egy érett jó középhátvédet,akkor ő tehertétel. Ha viszont csak fiatalok lesznek ezen a poszton, akkor ő hasznos lehet a tapasztalataival- erősen rotálva.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.27. 18:30:44

Chino írta:
2021.07.27. 14:05:00
CR sem azért ment el, vagy küldték el mert már nagyon visszaesett. Ramos ráadásul teljesen ellentéte Piquének. Ő gyakorlatilag zsarolta a klubot, pénzéhes volt. Nemhogy a fizetéscsökkentést nem fogadta el, lejárt szerződéssel visszadobta a klub által felajánlott hosszabbítást, mondván ha nem kapja meg amit kér lelép. Plusz, ami egy játékos által kiszivárgott, az öltözőt is arra buzdította, hogy ne fogadják el a bércsökkentést.

SR-t én feltétlenül azért ítélem el, mint Piquét. Utóbbi legalább elsőként mondott le a fizetése egy részéről, SR, akinek kölyökkora óta ez az otthona simán visszadobta az ajánlatot tudva milyen helyzetben van a klub.
Viszont az azért túlzás, hogy egyből kezdő lett. A szezon elején játszott jh-t, amikor gyakorlatilag nem volt konkurenciája. A felépülése után is talán egy meccset játszott végig, a többin csak ilyen 15-20 perceket vagy max egy félidőt.
Azért van egy nagy különbség CR, Ramos vs Piké, SR között.
Ramosék ahogy írod még a csapat hasznára voltak, míg Pikéék már nem. Nem egy meccsen bizonyították, hogy nem ütik meg a szintet. Ha lenne egészséges önkritikájuk, elmennek levezetni máshová vagy visszavonulnak.
Itt nem fizetés csökkentés kellene, hanem felállni és elköszönni, és/vagy keresni egy másik klubot, ahol játszhatnak még.
De nem, ők akkora katalánok, meg annyira szeretik a klubbot (főleg Piké), hogy inkább maradnak még pár évet a klubnál, részesei szeretnének lenni a következő világraszóló zakónál is, aminek természetesen ők lesznek az egyik letéteményesei újból (ha engedik). A baj, hogy ezt látva a többi jómadár is azt mondja, köszöni ő is jól el van, és ő sem akar elmenni.
Lassan egy kezdő 11-et ki lehetne állítani belőlük, aminek már az öltözőben is súlya van (lehet).
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.27. 15:52:55

Chino írta:
2021.07.27. 11:44:51
Mondjuk véleményem szerint ennek a hosszabbításnak sem (vagy csak kis részben) sportszakmai okai vannak. Ilyen helyzetben a klub csak amiatt nem akarna mindenáron, ezekkel a feltételekkel megállapodni. Laportanak sem mindegy hogy ő "veszíti el" Messit, főleg, hogy a kampányolt is vele, hatalmas szurkolói nyomás lehet, plusz gondolom a szponzoroknak sem mindegy, hogy itt van-e. Mellesleg azért, hoz is a konyhára valamit.
Azért nagyon kíváncsi lennék, ha egy fiatal csapattal olyan teljesítményt tudnánk letenni a BL-ben, mint 17-ben a csikó Monaco és utána az Ajax, hogy mi történne a szponzorokkal. Barcelonában nem kellene félni attól, hogy egy ilyen csapatot szétigazolnak, sőt, egy ilyen csapathoz már szívesen jönne egy - két olyan húzóember is, akik a csikókkal szintet tudnának lépni és valós BL esélyes brigád alakulhatna.
Nem kell tartani szerintem a szponzoroktól akkor, ha kellően szilárd és ésszerű szakmai munka folyna, ami látványos focival szép jövoképpel kecsegtetne.
Laporta elvileg 5 évig élnök. Minden foltozgatás és aládúcolás helyett a jövőt kellene építeni.
Nagyon kedvelem Messi játékát, de Barcelonában is meg kell barátkozni azzal a ténnyel, hogy a jövő már nem a Messi - Agüero duó főszerepléséről fog szólni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.07.27. 14:29:11


Értem én, hogy meleg van és nincs más program, de messideco egyszer már szólt a személyeskedés befejezése miatt a mai napon.
Amennyiben nem érthető, biztosítok más elfoglaltságot 1 hétre.

Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.27. 14:22:59

Chino írta:
2021.07.27. 14:05:00
...
Persze hogy más helyzetek, mert a többiek nem kerültek olyan helyzetbe hogy 0 teljesítménnyel maradnak és játszanak minden meccsen :D Vagy elmentek több pénzért, vagy ha nem volt elég a teljesítmény a kezdőhöz akkor kikerültek volna és ezért elmentek máshova játszani. Ha Xavi maradni akart volna maradhatott volna, ahogy Iniesta is. Maradhattak volna 50 éves korukig, és lehet akkor is kezdtek volna egy gyengekezű edzőnél, de ők inkább leléptek és nem követelték magukat a kezdőbe. Csak Piké marad és játszik, teljesítmény nélkül. Pont az a baj hogy Piké helyzete a következő:
Marad, és alapkezdő. Tavaly bajnoki:
Squad: 20, Starting eleven: 18, Substituted in: 0, On the bench: 2, Suspended: 0, Injured: 18

Ha már itt tartunk a társa Lenglet:
Squad: 35, Starting eleven: 29, Substituted in: 4, On the bench: 2, Suspended: 3, Injured: 0

Ők ketten ne játszanak, se együtt, se mással, ez a lényeg hátul.
stattok transfermarkt-ról
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.27. 14:05:00

Kalapos írta:
2021.07.27. 12:39:07


Beza ott a példa, Iniesta. Élethosszig tartó szerződést kínáltak neki, amit úgy fogad el és addig ameddig akar, évről évre ő dönthetett volna.
Azt mondta nem, köszi, elfáradt.
Xavi-nál is hasonló volt asszem. Puyol? Mascherano? Pedro? Valdés? Alves?
Az aranygeneráció többszörös nyertesei közül pont Piké nem érti hogy héj, elég kéne legyen?

A fentiek közül csak a külföldieknek lett megmondva hogy figyu ott az ajtó. A belsőseknek ment az addig maradsz amíg akarsz ajánlat.
Mindnek volt annyi tartása hogy tudja mikor elég. Pedro kicsit kivétel, találtunk jobbat, aki sztár alkat, ő lesz a kezdő Pedrito max csere, el lehet fogadni vagy menni. Ő is inkább azt mondta hogy megy, máshol kezdő lesz. Chelsea-be nyert is ezt-azt. Piké-nél olyan hírek voltak hogy összeveszett a vezetéssel amikor komoly belsővédőt akartunk igazolni, mert ne hogy már ő kikerüljön a csapatból (kitudja igaz-e, de hogy egyáltalán ilyen pletykák lehetnek az már a személyiségének köszönhető...). Az hogy sérülésből jön és még nem 100-as akkor is azonnal kezdő nem logikus edzői döntés, láttuk a teljesítményét. És ezt megismételtük többször. Mert ha Piké egészséges és játszani akar, és azt mondja hogy igen top vagyok köszi mehet a meccs, ready vagyok akkor kezdő is lesz. Mert ő azt mondta.
Ini és Xavi helyzete kicsit más, mint Piqué-é, mert az előbbiknek jogosan lett volna helyük, komoly hasznára voltak még a csapatnak. Emlékezzünk pl. Xavi sokszor csereként lépett már a pályára és az mennyit lendített a csapaton. Végül, ahogy rengeteg más játékos tette elmentek levezeti jó kis pénzért és kész. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ugyanúgy csinálták mint csak nem annyira fekete-fehér.
Ahogy pl. Valdesnek ha jól emlékszem lejárt a szerződése és ha valaki, hát ő korábban beláthatta volna, hogy nem való már itt a kezdőbe. Alvesnél pedig a pénz volt a mozgatórúgó, komoly balhé után lépett le, el is hordta mindennek a klubot. Pedro, ahogy írtad még játszani akart, 27 (?) évesen ment el, itt nem volt lehetősége.
Puyol viszont teljesen más kategória. Őt ilyen szempontból értelmetlen akárkivel is összehasonlítani.
Kalapos írta:
2021.07.27. 12:39:07
CR-t és Ramos is el lett már küldve, erre itt Piké alapkezdő, SR alapkezdő. Persze Ramosért egyből jött a PSG, Pique-ért kíváncsi vagyok ki jelentkezne, gyanítom senki. Mert [auto_cenzúra] azért. Gyenge, öreg, lassú, leépült és buta. Buta mert magáról azt hiszi hogy még mindig top és ennek megfelelő elbánásban akar részesedni, közben nem érdemli már meg. A saját imidzsét teszi tönkre ezzel hogy hétről hétre a kezdőben bénázik. Na mind1 már egyszer leírtam.

De ha úgy tetszik akkor hülye, nem buta. Lehet arra a szóra nem akad ki senki.
CR sem azért ment el, vagy küldték el mert már nagyon visszaesett. Ramos ráadásul teljesen ellentéte Piquének. Ő gyakorlatilag zsarolta a klubot, pénzéhes volt. Nemhogy a fizetéscsökkentést nem fogadta el, lejárt szerződéssel visszadobta a klub által felajánlott hosszabbítást, mondván ha nem kapja meg amit kér lelép. Plusz, ami egy játékos által kiszivárgott, az öltözőt is arra buzdította, hogy ne fogadják el a bércsökkentést.

SR-t én feltétlenül azért ítélem el, mint Piquét. Utóbbi legalább elsőként mondott le a fizetése egy részéről, SR, akinek kölyökkora óta ez az otthona simán visszadobta az ajánlatot tudva milyen helyzetben van a klub.
Viszont az azért túlzás, hogy egyből kezdő lett. A szezon elején játszott jh-t, amikor gyakorlatilag nem volt konkurenciája. A felépülése után is talán egy meccset játszott végig, a többin csak ilyen 15-20 perceket vagy max egy félidőt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.07.27. 13:35:42

Érdekes morális kérdés ez amúgy, nyilván onnan, hogy megkötöttek egy szerződést, onnan a klubnak nincs joga elvárni, hogy amikor neki úgy tartja kedve, akkor kevesebb fizetésért eladhassa az első szembejövőnek (hozzáteszem, amikor egy játékos elkezd fejlődni, hiába van még 3-4-5 év hátra a szerződéséből, biztos, hogy a menedzsere az első jobban sikerült hónapja után veri az asztalt az emelésért).

Az érem másik oldala, hogy egy játékosnak elvben a fő motivációjának mégiscsak annak kellene lennie, hogy játsszon, de nem is csak azért, mert sportszakmailag ezt diktálná a józan ész, hanem azért is, mert ha valaki arccal a pénztár felé végigpadozza azt a 2-3 évét, ami a szerződéséből hátra van, akkor azért az is benne van, hogy a következő szerződését jóval alacsonyabb fizetéssel tudja majd csak megkötni.

Nekem szubjektív módon érthetetlen, ha valaki inkább megtöri a karrierjét, csak hogy a hatalmas fizetés helyett gigantikus fizetést markolhasson fel, de az átigazolási piac nagyjából pont az ellenkező trendet mutatja világszerte.

Az meg nyilván népszerűtlen vélemény lesz, de szerintem Pique, Busquets, sőt még Sergi Roberto is tud adni a csapatnak. Nem az a baj, hogy pályára vannak engedve, hanem, hogy évek óta még mindig alapemberek, és nem kiegészítő rutinos arcok. Sajnos a tapasztalat tényleg az, hogy ha keretben vannak, előbb-utóbb minden edzőnél bebetonozódnak a kezdőbe, de nálam ez sokkal inkább edző, mintsem játékos kérdés.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.27. 13:12:50

Atlantis írta:
2021.07.27. 11:07:20


Nem egy játékos felelőssége a megfelelő játékosok leigazolása, és kezdő tizenegy összeállítása. Ezek profi sportolók, szép is lenne ha nem lenne meg az önbizalmuk a játékhoz. Hisznek magukban, hogy képesek teljesíteni, különben pályára sem tudnának lépni hetente 70ezer ember előtt.
Biztos Ti is otthagynátok a jól fizető álmaitok állását, mert néhány ismeretlen fotelhuszár csúnyát mond rólatok egy online fórumon. :D
Nem a fotelhuszárok miatt kellene eligazolniuk, hanem saját maguk miatt, hogy visszakapaszkodjanak az elitbe. Nyilván most azokról beszélek, akiknek a tudása megvan hozzá, és még nem is túl öregek egy másodvirágzáshoz.

Depay, Lukaku és sokan mások, illetve talán a leglátványosabban KdB példája mutatja, hogy néha egyet vissza kell lépni, hogy aztán kettőt (vagy még többet) előreléphessen az ember. Ők is köthették volna az ebet a karóhoz, hogy nem megyünk kisebb csapat kisebb pénzért, kitöltjük a szerződésünket, de akkor valószínűleg most nem lennének ott, ahol.

Griezmann, Umtiti, Dembelé, Coutinho rendkívül látványosan száguldanak lefelé a lejtőn. És nagyon valószínű, hogy a jövőben sem fognak már itt sok sót megenni. Szóval az ő érdekük is lenne, hogy eligazoljanak, akár egy európai szinten középcsatba is, hogy újra magukra találjanak, és akkor majd újra lesznek ajánlataik top csapatoktól is. A tudásuk alapján erre lenne esélyük, a hozzáállásuk viszont kérdéses. Én félek tőle, hogy hiányzik belőlük az igazi profizmus, és inkább választják a mostani, számukra kényelmes helyzetet, minthogy alázattal visszaküzdjék magukat az elitbe.

SR mondjuk más. Ő sosem volt, nem is lesz elit. Mégis kapott egy hatalmas lehetőséget itt, volt egy-két jó meccse, de hosszútávon kijött, hogy még a rotációba is kevés. Az ő ragaszkodása így érthetőbb, de neki is be kell látnia, hogy ez a kávé már lefőtt. Az új igazolások (jó esetben) neki sem kedveznek.

Visszatérve a mukahelyes kérdésedre: az átlagembereknél ugyanúgy vannak akik az egyik, vannak akik a másik utat választják. Valaki ott marad a kényelmes, viszonylag jól fizető állásában, és ezzel feladva, hogy komolyabb karriert befusson. De vannak sokan, akik ha érzik, hogy zsákutcába került a karrierjük, akkor rövidtávon bevállalják akár azt is, hogy egyet visszalépjenek.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.07.27. 12:35:27

Ha már Piqué szóbakerült, a Google szerint 80 millió dolláros vagyona van. Jelen világban amilyen elmebeteg fizetéseket osztogatnak egy PL-es arc aki középcsapatokban letol 15 évet is összeszed ennyit. Magyarán szerintem a successful businessman szöveg inkább csak duma mintsem valós dolog.
De mindegy is, akárki jön sr és piké stabil kezdők lesznek ameddig bele nem sérülnek egy lövésbe.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2021.07.27. 11:49:30

3 éve egy bizonyos Andrés Iniesta 34 évesen azt tudta mondani, hogy köszöni, neki elég volt.
Szerintem mindenki szerette volna akkor, hogy még maradjon. Szurkolók, csapattársak, vezetőség, mindenki. Ő úgy érezte, ennyi volt a legmagasabb szinten, nem akarta tovább "szívni" a klub vérét, vagy mi, pedig _klasszisokkal_ jobb volt akkor is még, mint akár Piqué akkoriban, a mostani Piquéhez meg inkább nem is hasonlítom. Úgy ment el innét, hogy akkor is még a legjobb középpályás volt a csapatban.
Ezek a mostani ürgék meg sorozatosan múlják alul magukat és egymást, de csak akkor nagy a pofa, amikor szájalni kell a nagy katalán öntudatról, meg a "Barca mindenek felett"-ről, félreállni viszont nem tudnak. Főleg Piquéről beszélek most igazából. SR teljesen más kérdés, neki sosem lett volna szabad a kezdő közelébe kerülni sem igazából, de lehet, még a csapatba sem.

Chino, ezért még kapni fogsz itt, Messit a szádra merted venni. :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.27. 11:44:51

Kalapos írta:
2021.07.27. 11:06:14
Peter írta:
2021.07.27. 10:46:23
...
Áh de jó volt olvasni ezt, leírtam ugyanezt azzal a címszóval hogy Piké buta és kaptam a hurrogást hogy szeretnék én olyan buta lenni :DD
De legalább valaki érti, hogy miért káros Piké viselkedése, köszi!

Köszi a híreket is Chino, remélem igazak!
Mondjuk ez nem tudom mennyire meríti a butaság fogalmát, szerintem nem a legszerencsésebb kifejezést használtad, amire utalni akartál.
Azt viszont nem gondoljátok komolyan, hogy bárki visszavonulna egyesek két szép szeméért. Nekik ez a munkájuk, ebből van pénzük (na jó, Piquének más is van) amit max. 34-35 éves korukig kereshetnek.
Jelentkezzen aki otthagyná a munkáját vagy elkezdene ingyen dolgozni csak úgy, főleg, hogy még a munkaadó is számít rá, csupán azért mert néhány idegen úgy gondolja már nem az igazi. Ez vicc.
Én speciel ha már felhozzuk ezeket az embereket bőven hozzátenném, akár első helyre Messit. Ő is nagyon jól tudja, hogy már távolról sem olyan hasznos vagy ad annyit a csapatnak, mint amilyen embertelen fizetést felvesz. És leginkább az ő bére az, ami miatt a klubnak minél inkább szorítani kell a nadrágszíjat. És ne felejtsük, hogy nem csak adott, de rengeteget kapott is a klubtól. Talán mindenkinél többet. Tőle lehetne leginkább elvárni, hogy a legtöbbet redukáljon a fizetéséből, még egy harmadolást sem érezne meg, plusz ott vannak a szponzori pénzek stb. Emellett ilyen megbecsülést, tiszteletet és szeretet sem kapna meg sehol máshol.
Mondjuk véleményem szerint ennek a hosszabbításnak sem (vagy csak kis részben) sportszakmai okai vannak. Ilyen helyzetben a klub csak amiatt nem akarna mindenáron, ezekkel a feltételekkel megállapodni. Laportanak sem mindegy hogy ő "veszíti el" Messit, főleg, hogy a kampányolt is vele, hatalmas szurkolói nyomás lehet, plusz gondolom a szponzoroknak sem mindegy, hogy itt van-e. Mellesleg azért, hoz is a konyhára valamit.


Griezmann közben bejelentette, hogy továbbra is tartja magát ahhoz, hogy csak az Atma-ba megy vissza, ha távozik, ezt viszont Laportáék el akarják kerülni, ugyanakkor hajlandó belemenni ő is egy fizetéscsökkentésbe.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése