Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.10. 12:09:25

LG írta:
2021.09.10. 11:16:26
Relatív, hogy mi számít beválásnak. Pl. MB bevált? Hiszen semmikép nem teljesít az elvárások alatt, sőt. De alpvetően ettől még kevés, vagyis annak kellene lennie a csapat ambícióit figyelembe véve.
15 gól a szezonban, és részemről bevált:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.10. 11:16:26

vidra írta:
2021.09.10. 02:33:32
Nem szoktam megmondani, de most megmondom!
Ez a Luuk de Jong csávó be fog válni. Valahogy látszik az arcán, hogy pszichésen rendben van. Majd fikázzatok le, ha nem! Vállalom! :D
Relatív, hogy mi számít beválásnak. Pl. MB bevált? Hiszen semmikép nem teljesít az elvárások alatt, sőt. De alpvetően ettől még kevés, vagyis annak kellene lennie a csapat ambícióit figyelembe véve.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.10. 09:36:17

Elsőként a saját játékosokat kéne tudni megtartani valahogy, (Pedri, Fati, Frenkie, Depay csak 2 évre szerződött, talán Dembelé is kaphatna még egy esélyt) utána kéne a maradék pénzből kitalálni kit lehet hozni.
Ha jól olvastam Piqué nyilatkozta, hogy nagy valószínűséggel ez az utolsó szezonja, ha ez igaz, akkor megint középhátvédet kéne szerezni. (Talán Sülével, Rüdigerrel vagy Christensennel próbálkozhatnának, nekik jár le a szerződésük)
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.09.10. 02:33:32

Nem szoktam megmondani, de most megmondom!
Ez a Luuk de Jong csávó be fog válni. Valahogy látszik az arcán, hogy pszichésen rendben van. Majd fikázzatok le, ha nem! Vállalom! :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.07. 09:52:34

Touré 4 szezont játszott nálunk, és igen, kellene egy hasonló típusú kp, de hol vannak ma már Yayák...És igen, ma sima aranylabda kaliberű spílernek számítana.
A legrosszabb, hogy ha mondjuk FM szinten azt vehetnénk meg, akit akarunk, akkor sem tudnék pár játékoson kívül senkit mondani, akire azt mondom, érdemes lenne idehozni. Nyilván jól jönne egy mittudomén Laporte, Goretzka, Gnabry pakk, de reális esélye hasonló boltoknak sajnos 1-2 évig tuti nem lesz. Azzal kell főzni, amink van, de ha van koncepció, taktika, akkor a jelenlegi keret is elég lenne sok mindenre. És itt megint a Chelseat hoznám fel példának.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.07. 09:11:02

Igen, kéne egy KP. Hogy milyen stílusú az attól függ mi az irány, így van.
Hozhatunk egy sztár btb-t ha aztán tiki-takázunk akkor semmire se lesz jó.
Touré 1 év után el volt küldve nem? Keita jobb példa szerintem (bár ma Keita amúgy kifejezetten nagy spílernek számítana, Touré meg kb aranylabdásnak lol)
A különbség a minőség. Nem kell a top sztár vkp ha nem azt játsza, vagy nem játszik mindig. Elég egy másodvonalas, a padra aki gyakran játszik de nem mindig.

Ha meg az új irány az a modern foci irány, akkor nagyon keményen bele kell nyúlni a zsebbe mert a La Masiából nem fognak Kessie-k potyogni. De akkor olyan védők és támadók is kellenek, meg olyan edző is. Röviden: új klubbot építeni és haladni a korral.

Olcsóbb, ha próbáljuk a spanyolos, tiki-taka-szerű focit játszani ingyen Masias és igazolt technikás játékosokból, max nem nyerünk velük BL-t, és oda nem kell 100 misis vkp hanem Nico kell és imádkozni hogy bejön :D

Amúgy jött velem szembe a hír hogy Olmo-ra rámentünk csak nem jött össze mert kevés volt az idő. Nyílván nem tudni igaz-e, de én örülnék neki. EB-n nagyon jó volt szerintem. Kicsit lassú, és nem túl gólerős, de ragad a labda és érti a focit, ilyenek kellenek nekünk (ha tartjuk a korábbi játékunk, vagy ahhoz hasonlót). Belőle itt lehetne valaki, kár hogy egyáltalán elment. Mondjuk ha nem megy el, nem is lett volna belőle valaki mert az utóbbi évek alapján nem kapott volna ennyi időt hogy így fejlődjön. Puig ugye...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.06. 22:11:27

barca0417 írta:
2021.09.06. 21:14:43
Annyiban vitatkoznék, hogy a csúcson lévő Xavi Iniesta Busquets tengely mellett is elfért egy Toure. Szerintem ha lenne a de Jong Pedri Riqui vonal mellett egy Kessie kiegészítőnek, nem változna a stílus, de tudna pluszt adni.
Igen, ezt igyekeztm bele is szőni, de lehet, hogy ne sikerült: Kessié szerintem most a Höjbjerggel együtt a legjobb a világon a poszton (Kanté szerintem a 3. csak), és bármelyik csapatban bármelyik stílusban elfér. Általánosságban értettem a dolgokat, de Kessiével amúgy egyetértek veled, de tuti, hogy PL-befog menni, mert már most is 10 körüli fizuért könyörög a Milannak, ami ott nevetséges, de egy jobb PL csapatban, vagy pláne Párizsban már nem az.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.09.06. 21:22:07

Jelenleg én úgy látom a legjobb csapat a
Ter Stegen
Dest,Piqué,Araujo,Alba
Busquets,De Jong,Coutinho,
Dembelé,Agüero,Depay.

Nem azért mert Pedri, Fati vagy Puig és Garcia rosszak, hanem mert még fiatalok és óriási hiba túljátszatni bármelyiket is, ahogy tesszük Pedrivel. Számomra mintaértékkel bírt ahogy annak idején Iniestat beépítette Rijkaard, pedig volt egy Deco a pályán. Jelenleg pedig nem is olyan csapatunk van, amelyik nagy trófeák megnyerésére hivatott lenne, tehát simán megtehetjük hogy többet cserélgetünk minden meccsen, hogy játszon mindenki.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.09.06. 21:14:43

Annyiban vitatkoznék, hogy a csúcson lévő Xavi Iniesta Busquets tengely mellett is elfért egy Toure. Szerintem ha lenne a de Jong Pedri Riqui vonal mellett egy Kessie kiegészítőnek, nem változna a stílus, de tudna pluszt adni.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.06. 18:43:38

barca0417 írta:
2021.09.06. 18:29:53
Kessie szerződése jövő nyáron lejár. Egyelőre nem hosszabbitott. Nnem tudom milyen lehetőségeink lesznek anyagilag, de nagyon elférne egy olyan fizikumú középpályás mint ő. Aki focizni is tud mellette.
Szívesen látnám itt. Nekem vékony a mostani felhozatal egy kicsit.
Azért most szerintem válaszút elé fogunk érkezni. Kalapos írt szerintem erről valami brutálisan hosszú, de elég jó hszt pár hónapja. El kell döntenünk lassan, kik akarunk lenni, és milyen irányban továbbmenni. Az aranykorunk a technikás középpályán, és a Masia összeszokottságán alapult. No meg egy jó, de főleg ÉPÍTKEZŐ edzőről. Ettől aztán áttértünk egy keményebb középpályás, lendületes témára, ami Neymarig működött, utána már nem, bár az is igaz, hogy Vidaléktól is tikitakát vártak, ami rohadtul nem volt fair. Ezárt rossz ez az átmenetes Koeman időszak, mert úgysem ez lesz a hosszútávú irány. Ha egy évvel hosszabbítanak, akkor sem.
Ha valaki olyan jön, aki modern, kemény játékosokból akar modern, kemény, lendületes játékot játszatni, akkor olyan játékosok kellenek. Akkor mondjuk a Masiát vagy át kell alakítani, vagy egy időre kuka. Xavinak pl. egyáltalán nem biztos, hogy kellene Kessié olyan n agyon. Nem mondom, hogy Kessié nem férne el bármelyik top csapatban, így nálunk is bármilyen stílusnál, de úgy általában előbbb-utóbb el kell dönteni, mi az irány. Laporta a Masia mellett van, szerintem edzőt is így fog majd választani, ha lesz rá lehetőség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.09.06. 18:29:53

Kessie szerződése jövő nyáron lejár. Egyelőre nem hosszabbitott. Nnem tudom milyen lehetőségeink lesznek anyagilag, de nagyon elférne egy olyan fizikumú középpályás mint ő. Aki focizni is tud mellette.
Szívesen látnám itt. Nekem vékony a mostani felhozatal egy kicsit.
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.09.02. 19:13:20

A Bayern meccs után lehet szó csak nagyobb mozgásról a kezdőben. Addig a régiek helye fix Legfeljebb Gézával fog próbálkozni Koeman a némerek ellen.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.09.02. 17:30:59

fanbarca írta:
2021.09.02. 17:11:22
A Barca és a Besiktas előrehaladott tárgyalásokat folytat Pjanic átigazolásáról. Törökországban az átigazolási időszak szeptember 8-áig tart. (Fabrizio Romano)
Jöhetnek a hrek, hogy a bosnyák már elköszönt a társaktól.. [-o< :lol:
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.02. 17:18:42

Feast4 írta:
2021.09.02. 14:34:26
Troym írta:
2021.09.02. 12:14:52
Ha kb. jól számolok, akkor minden eladás után akkora összeg van igazolni, ami talán-talán elég lesz a kölcsönbe érkező Demir végleges megszerzésére, ugye? Annál több biztosan nincs.
Demir a mi játékosunk. Tavaly nyáron vettük és egy évre kölcsönben hagytuk.
Az osztrák srác szerintem kölcsönben van 10m opcióval.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.09.02. 17:11:22

A Barca és a Besiktas előrehaladott tárgyalásokat folytat Pjanic átigazolásáról. Törökországban az átigazolási időszak szeptember 8-áig tart. (Fabrizio Romano)
més que un club
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.02. 14:34:26

Troym írta:
2021.09.02. 12:14:52
Ha kb. jól számolok, akkor minden eladás után akkora összeg van igazolni, ami talán-talán elég lesz a kölcsönbe érkező Demir végleges megszerzésére, ugye? Annál több biztosan nincs.
Demir a mi játékosunk. Tavaly nyáron vettük és egy évre kölcsönben hagytuk.
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.02. 12:14:52

Ha kb. jól számolok, akkor minden eladás után akkora összeg van igazolni, ami talán-talán elég lesz a kölcsönbe érkező Demir végleges megszerzésére, ugye? Annál több biztosan nincs.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.01. 22:15:52

davi10 írta:
2021.09.01. 20:08:41
baas11 írta:
2021.09.01. 20:00:13
Griezman okes … több szempontból is !
Viszont Luuk De Jong ? Ra mi a magyarázat ( MB mellett) azon kívül hogy véletlenul pont holland ő is … :roll:
Nekem csak annyi van meg a csávóból, amennyit ellenünk láttam belőle, és az alapján nem mondom, hogy habzó szájjal követeltem a csapatba, de egyáltalán nem tűnt rossznak.
Nem értem a fanyalgást, Agüero-val szerintem nem érdemes számolni, Manaj, aki 24 évesen a Barca B-ig jutott szintén nem logikus megoldás. Tudtunk hozni ingyen egy csávót, akit az edző szeretett volna.
De Jong-ból is Ő hozta ki az extrát, Depay is miatta jött, szóval más edzőnél talán Ő se tudná nyújtani azt, amit eddig. Simán benne van, hogy Luuk-ból is kihozza a legjobbat.
Gondolom a fizuja lófütty, a kölcsönnel meg kb. nulla rizikót vállaltunk.

(Star Wars fanok örülhetnek, lepasszoltuk Rey-t, de hoztuk Luke-ot :D )
Nekem nincs bajom a hollandokkal, mert én is úgy látom, hogy jelenleg két holland a legnagyobb reménységünk. Sőt, úgy gondolom, hogy Wijnaldum is komoly erősítés lett volna.

Luuk viszont teljesen középszerű játékosnak tűnik. Mondjuk MB is az, és jelenleg ő sem lóg ki lefelé....
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.01. 21:14:40

davi10 írta:
2021.09.01. 20:08:41
baas11 írta:
2021.09.01. 20:00:13
Griezman okes … több szempontból is !
Viszont Luuk De Jong ? Ra mi a magyarázat ( MB mellett) azon kívül hogy véletlenul pont holland ő is … :roll:
Nekem csak annyi van meg a csávóból, amennyit ellenünk láttam belőle, és az alapján nem mondom, hogy habzó szájjal követeltem a csapatba, de egyáltalán nem tűnt rossznak.
Nem értem a fanyalgást, Agüero-val szerintem nem érdemes számolni, Manaj, aki 24 évesen a Barca B-ig jutott szintén nem logikus megoldás. Tudtunk hozni ingyen egy csávót, akit az edző szeretett volna.
De Jong-ból is Ő hozta ki az extrát, Depay is miatta jött, szóval más edzőnél talán Ő se tudná nyújtani azt, amit eddig. Simán benne van, hogy Luuk-ból is kihozza a legjobbat.
Gondolom a fizuja lófütty, a kölcsönnel meg kb. nulla rizikót vállaltunk.

(Star Wars fanok örülhetnek, lepasszoltuk Rey-t, de hoztuk Luke-ot :D )
Na még egy Leia hiányzik :-)
Nekem is ennyi van meg belőle higy ha gaz van uccso 10 perc a kapu elé aztan valamit csak bekalimpal …!
-
Hat nagyon kivancsi leszek ebben a holland holland kapcsoltbsn igaz lehet valami pozitív hozadék is De Pay es De Jong utan !
Ami a csapatot keretet illeti , kicsit olyan szedett védett en csak azt sajnálom (Luuk helyett) higy végül csak nem sikerült egy komoly középpályást szerezni!!!
Elol
van egy egészséges Depay LuukDJ/ MB párosunk körülöttük meg egy tok homály fel kórház rehabos Dembele Ansu Fati Aguero Coutinho !*
De nevekre, tudásra még igy us itt van a legtöbb fantázia a csapatban , akar nemzetközi szintű potenciál is lehet bőven benne( elvileg ) Van remény !!!
Közepe:*
Hat innentől mar aggályos , itt remenyem sincs csenevesz, tini Pedri öreges lépegető zenitjén túli Busquets egy meglassabb soha nem volt top jatekos Pjanic …es egy szem top klasszis De Jong !
Ez nagyon kevés lessz idén is mar akar a Ligában is , a nemzetközi konkurenciát Fizikai es tudás szinten meg nem is merem említeni ha összefutnank ( Verrati, Bruno Fernandes , Kimmich , Goretzka, Kante , Saul , Maunt, Fernandinho , Gundogan , Rodri, Paredes, Jorginho stb… ) sebességben , agresszívitasban esélyünk nincs versenyezni !!!
Hatul :
Itt szerintem ossze fog állni valami stabilabb dolog …de nem tudom miert !
*Coutinho nem tudom hol fog játszani, viszont se Messi se Griezman , ugy hogy most mar tényleg minden adott hogy klasszis playmaker , 10 es legyen … ha valóban benne van !? Remelem
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6658
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.01. 20:08:41

baas11 írta:
2021.09.01. 20:00:13
Griezman okes … több szempontból is !
Viszont Luuk De Jong ? Ra mi a magyarázat ( MB mellett) azon kívül hogy véletlenul pont holland ő is … :roll:
Nekem csak annyi van meg a csávóból, amennyit ellenünk láttam belőle, és az alapján nem mondom, hogy habzó szájjal követeltem a csapatba, de egyáltalán nem tűnt rossznak.
Nem értem a fanyalgást, Agüero-val szerintem nem érdemes számolni, Manaj, aki 24 évesen a Barca B-ig jutott szintén nem logikus megoldás. Tudtunk hozni ingyen egy csávót, akit az edző szeretett volna.
De Jong-ból is Ő hozta ki az extrát, Depay is miatta jött, szóval más edzőnél talán Ő se tudná nyújtani azt, amit eddig. Simán benne van, hogy Luuk-ból is kihozza a legjobbat.
Gondolom a fizuja lófütty, a kölcsönnel meg kb. nulla rizikót vállaltunk.

(Star Wars fanok örülhetnek, lepasszoltuk Rey-t, de hoztuk Luke-ot :D )
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.01. 20:00:13

Griezman okes … több szempontból is !
Viszont Luuk De Jong ? Ra mi a magyarázat ( MB mellett) azon kívül hogy véletlenul pont holland ő is … :roll:
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.09.01. 18:23:44

vg99 írta:
2021.09.01. 15:37:21
Nem olyan rossz a keret, mint a pénzügyi helyzetünk, csak kicsit sok a ha és a lehet,
lehet, hogy DeJong hasznos lesz és gólokat fejel, (Sevillaban nem sok sikerült..),
lehet, hogy Coutinho 5. próbálkozásra végre nem csak 2 meccsen jó, és eltűnik, hanem játékmester lesz,
lehet, hogy Aguero ennyi idősen hozzá tud tenni, és nem sérül le,
lehet, hogy Dembele meggyógyul, és nem sérül le újra, sokadszor,
lehet, hogy BW nem csak 2 gólt lő szezononként,
lehet, hogy Fati ott folytatja ahol abbahagyta, és tovább szárnyal,
én hiszek, bízom, akarom, de azért na. :) előrejátékban vannak kérdőjelek. Szerintem itt jövőre komoly megújulás kell, látni, hogy egy Depay egyedül mire volt képes pár meccsen, több ilyen kaliber kellene.
Hát igen, sajnos erre a nem lehet alapozni. Én már egy BL-es hellyel is nagyon elégedett lennék.
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.01. 16:09:43

A mezszámokat és a teljes keretünket elnézve két kérdés merült fel bennem. Ugye a liga szabályai szerint 1-25-ig számozhatóak a felnőtt keret (nevezzük "A" csapat) játékosai. Inaki Pena a 26-ost kapta, gondolom így továbbra is pályára léphet a B csapat mérkőzésein. Az "A" csapatból viszont csak 1-24-ig osztottak a 25-ös még szabad.

Először is ittvan nekünk Collado, akinek úgy hírlik az utolsó pillanatokban elbénázták a kölcsönadását a Sheffield-be, viszont a szerződésében tavaly aktiválódott záradék szerint az "A" csapathoz tartozik, a B-be vissza elméletileg nem kerülhet, kölcsön pedig már nagyon nem tudjuk sehová elpasszolni és Koeman nem számít rá. Gondolom januárban majd elpasszoljuk kölcsönbe, addig viszont mi lesz vele? A ligába nem nevezzük? Majd játszik egy már tét nélküli BL meccset? Az "A" csapathoz kötött szerződésével ha jól tudom pályára már nem léphet a B-ben. Januárig szotyizik a lelátón? Sajnálom, mivel ő ment volna, de Messi távozása miatt kvázi visszahívták és nem mehetett kölcsönbe a Brugge-höz, most pedig két szék közt a földre került.

Másodszor pedig: Moussa Wague. Talán páran emlékeztek rá, szenegáli jobbhátvéd, tavaly a PAOK-ba adtuk kölcsön, ahol az egyik meccsen szerencsétlenül belecsúszott a kapufába és szilánkosra tört a térde. Vissza is lett hívva a kölcsönből, Barcelonában lábadozik és ha jól tudom a napokban már könnyített edzéseket végez, tehát valamikor az ősszel ő is bevethető lesz, ha minden a várakozásoknak megfelelően alakul. Emerson távozásával pedig még lehet, hogy érdemes is lenne kipróbálni majd pár kupameccsen. Viszont elméletileg ő is az "A" csapat játékosa, szóval ahogy Collado, így ő is elképzelhető, hogy szotyizik majd a lelátón mondjuk október végétől januárig?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.01. 15:37:21

Nem olyan rossz a keret, mint a pénzügyi helyzetünk, csak kicsit sok a ha és a lehet,
lehet, hogy DeJong hasznos lesz és gólokat fejel, (Sevillaban nem sok sikerült..),
lehet, hogy Coutinho 5. próbálkozásra végre nem csak 2 meccsen jó, és eltűnik, hanem játékmester lesz,
lehet, hogy Aguero ennyi idősen hozzá tud tenni, és nem sérül le,
lehet, hogy Dembele meggyógyul, és nem sérül le újra, sokadszor,
lehet, hogy BW nem csak 2 gólt lő szezononként,
lehet, hogy Fati ott folytatja ahol abbahagyta, és tovább szárnyal,
én hiszek, bízom, akarom, de azért na. :) előrejátékban vannak kérdőjelek. Szerintem itt jövőre komoly megújulás kell, látni, hogy egy Depay egyedül mire volt képes pár meccsen, több ilyen kaliber kellene.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.01. 15:24:39

Érdekes egy szituáció ez. Mindegyik igazolást sajnálom kicsit ebben a formában, de közben meg is tudom érteni.

Emerson: érthető az eladása, hiszen a posztján már van egy tehetséges fiatal Dest személyében, akinek megvannak a cseréi is (Mingueza és Roberto), és egy piacképes játékos volt akiből tényleg pénzt lehetett csinálni. Másrészt viszont szimpatikusnak, lelkesnek tűnt bizonyítani igazán mégsem volt lehetősége, és mivel Dest tud elvileg a balon is játszani, az eladása a szélsők variációs lehetőségét sajna csökkenti drasztikusan.

Moriba: egyértelműen hatalmas tehetség és nagy jövő áll előtte, így fájni fog még ez eladása. Másrészről viszont ilyen fiatalon ha neki már a pénz a legfontosabb és ráadásul ennyire pofátlan mértékben mint amilyenről minden hírforrás beszámolt, akkor megértem hogy eladtuk inkább. Egy nagyon rossz precedenst szült volna, és szembement volna azzal a fizetéscsökkentési politikával amit épp most kezdtünk végre megvalósítani, és amivel talán nem megy tönkre a klub idővel.

Griezmann: Nagy kér érte, hogy nem vált be igazán. Természetesen a klub egykori vezetőségén kívül mindenki tudta, hogy nem idevaló, de így is rossz látni, hogy egy 120 millás játékos végül kölcsön+töredékért megy el. Ezen kívül viszont érthető az eladása abszolút, és a szezonban talán az Ő hiánya okozta variációs lehetőségek csökkenése fog megérződni a legjobban még így is. Nem illet ide, nem is ment neki igazán, de egyértelműen klasszis volt akinek nem okozott gondot a meló a pályán. A fizu felszabadulás, és hogy azért egész komoly pénzt látunk belőle viszont remélhetőleg segíti a klubbot hosszútávon.


A kölcsönbe érkező Luuk de Jong pedig szerintem last minute jó húzás. Pénzbe nem került az igazolása, a fizetése sem lehet túl magas ilyen rossz Sevillai évek után. Cserébe lett egy vérbeli magas centerünk akit meccsek végén be lehet majd cserélni helyet csinálni középen, ahelyett hogy Piqué rohangálna fel maga mögött órási rést hagyva. :D Természetesen jobb lett volna egy meglepetés Haaland szintű csatár, aki már a jövő csapatának gerincét alkothatná, de most nem ilyen helyzetben van a klub, ezt el kell fogadni.
Válasz küldése